Jersey Goede nachtrust KOELKASTEN sVS<!w9 Blousons, Met een enkel woord RECHTZAKEN Agenda VRIJDAG 26 JUNI 1959 Horribel en Honorabel (Van onze t.v.-medewerker) Het eerste woord van Jan Willem Hofstra was net in de roos: hij zei met een zinspeling op de Pruis-imitatie in het Dorusprogramma dat hij het echt wel zelf was, deze keer. Het daar op volgende woord was naar onze smaak echter finaal mis, want wij houden niet van mensen, die voor t.v. zinspelingen maken op nare uitwassen in de sa menleving en het dan voorstellen of wij in een horribele tijd leven. Zo was er immers een poosje geleden een mis plaatst quasi-grapje over bankdirecteu ren, omdat er een, ergens in een dorp, met een kas vandoor was gegaan. Zo in troduceerde Hofstra de hoogleraar in oud-vaderlands recht, die iets over eed- gebruiken zou vertellen onder de aardi ge titel „Bij de baard van de profeet" met een inleidinkje, dat zinspeelde op het hand over hand toenemend mis bruik van meineden. Moet dat nu be paald? En heeft de redactie van Vade mecum een statistiek over enige jaren aangehouden om de feitelijke juistheid van hetgeen ons niet meer dan een los vermoeden lijkt, te kunnen staven? Al zou het, dan nog lijkt ons zo'n bewering tamelijk zinloos. Maar goed. het ging over eden en meineden, ook wel ge naamd horribele eden. Het was een langdurend verhaal, dat de aandacht slecht gevangen hield, omdat het bij de gemiddelde kijker een belangstelling voor een zeer specialistische vakkennis veronderstelde, die in het algemeen wel niet aanwezig zal zijn. Verder werd het geheel met een monotone stem voorge dragen en was de stof ook voor geïnte resseerde leken aan de droge kant. Wat het KRO-programma eergisteren vóór had, was tussen een interview en door Zenuwrust Mijnhardt's Zenuwtabletten Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Oldemarkt en Paaslo (2de Kred.pl.) (toez.) H. P. Schouten, voor een te Paramaribo, thans woonachtig te Katwijk aan Zee. Beroepen voor het pas toraal verband „De Zeevang" ten behoeve van de dorpen Oosthulzen, Kwadijk en Mlddelie mej. I. C. Jansen, vicaris te Oosthulzen. GEREF. KERKEN Tweetal te Aalten (vac. J. van Wijn gaarden) J. L. Janse de Jonge te Oost- voorne en G. Rang te Vijfhuizen. Aange nomen naar Avereerst J. J. Lamme jr. te 's-Gravenmoer. Bedankt voor Rocky Mountain House (Alberta, Canada) K. Slerink te Oosternijkerk. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Ridderkerk P. Blok. kand. te Rotterdam-west; te Biezellnge P. Blok .kand. te Rotterdam-west. CHR GEREF. KERKEN Beroepen te Rotterdam-Krallngen J. P. Geels te Haarlem-centrum. Generale Synode N.H. Kerk geëindigd DE HERVERKIEZING VAN KERKERAADSLEDEN De generale synode van de Ned. Herv. kerk heeft gisteren op de laatste dag van de vergadering de voorgestelde ge nerale regeling voor de hervormde zee- mansraad aanvaard. Deze regeling schept o.m. voor de Hervormde Zee- mansraad de mogelijkheid aan te wijzen in welke plaats de koopvaardijpredikant gevestigd zal zijn. Voorts aanvaardde de synode een nieuwe regeling voor de op leiding van evangelisten, jeugdwerklei ders en diakonaal maatschappelijk wer kers. In deze regeling worden enige richtlijnen gegeven voor de opleiding van hen, die kerkelijk medewerker wil len worden en er worden bepaalde voor waarden omtrent hun geschiktheid in gesteld. De Synode besloot het bekendmaken van de namen van nieuwe lidmaten der kerk voortaan minstens tien da gen vóór het onderzoek door de ker- keraad te doen geschieden. Ook een dispensatieregeling, die»het mogelijk maakt dat kerkeraadsleden zich her kiesbaar stellen, ook als zij reeds twee maal herkozen zijn, kon de goedkeu ring van de Synode wegdragen. Benoemd werden tot lid van de com missie voor het schippersjeugdwerk ds. W. van der Ende te Grevenbicht en tot gecommitteerde voor de kerkelijke plan ning mr. dr. A. A. van Rhijn te 's-Gra- venhage. Prof. dr. C. G. van Niftrik zeide bij de rondvraag zeer geschokt te zyn door een artikel dat prof. dr. P. Smits onlangs in het tijdschrift „Kerk en Wereld" had geschreven over het belijden der kerk. Prof. Van Niftrik verwachtte een syno dale uitspraak over dit artikel. Er wordt reeds, zo deelde de voorzitter der synode mee. over deze zaak gecorrespondeerd tussen het breed moderamen van de Generale Synode en de provinciale kerkvergadering van Zuid-Holland. De vergadering der synode werd daar na gesloten. Eerste vrouwelijke predikant in N.H. Kerk De eerste vrouwelijke predikant is thans in de Ned. Herv. Kerk geroepen. Nadat verleden jaar de generale synode het ambt van ouderling en diaken voor de vrouw had opengesteld en het ambt van predikant na dispensatie in spe ciale gevallen, heeft kort geleden het breed moderamen van de generale synode deze dispensatie verleend aan mej. I. C. Jansen, vicaris te Oosthuizen. Als zodanig is zij reeds enige tijd werk zaam in het pastoraal verband de Zee vang in Noord-Holland, dat een achttal dorpen omvat. Mej. Jansen is thans beroepen in de plaatsen Oosthuizen. Kwadijk en Mid- delie van de Zeevang. Deze week heeft zU voor het breed moderamen van de synode de belofte afgelegd waardeer zij beroepbaar is in de N.H. Kerk. De waarnemend praeses van de synode, ds. P. G. van den Hooff heeft haar na dit moment toegesproken. Op zondag 12 juli zal mej. Jansen in het ambt worden bevestigd. een t.v.-stuk een kostelijke piste, giste ren ging diezelfde KRO itjong, tjonge, wat een prachtig NTS-indelingsbeleid. zo'n spreiding, die naar niets lijkt), van het vraaggesprek ineens over op het spel, dat streepje aan de balk al weer op een Nederlandse auteur kon bogen, met name Ben van Eysselsteyn. Deze had zich gewaagd aan de verwik kelingen. die een tweeling zeer welbe wust in het leven riepen. Het was in derdaad een spel vol verwachting als hoedanig het was aangekondigd en heus niet om het wat trage en warrelige be gin, maar door het knappe spel van Hans Culeman en het vermakelijke van zijn vrouw Elly van Stekelenburg, die daarbij op een flitsende tekst kon steu nen, toen het probleem eenmaal uit de verf was gekomen. In het begin scheen de regisseur zich ertoe te bepalen to neel door de camera te doen regisseren, maar toen het spel van de grond kwam, ging hij op een verdienstelijke manier met vrijmoedigheid en durf, met de ca mera's t.v. bedrijven. Het werd een kos telijk nummertje boompje verwisselen, waartoe de tweelingbroers, die geen van beiden nu zo erg honorabel waren, zich met overgave leenden. Uit dramatisch oogpunt, technisch en psychologisch knap gezien, want de dubbelrol kon op deze wijze in een strakke lijn gespeeld worden en dat maakte de zaak zeer wel acceptabel voor hen, die na de zwaarmoedige (mein) eed-geschiedenis een beetje vrolijkheid in de misleiding best wisten te waarderen. Wie zich dan stoten wilde aan de botheid van een officier van Justitie, die gemakkelijk door een beginnend rechercheur gecor rigeerd had kunnen worden, is een kniesoor, want dat was nu net een (on)- handigheidje, dat de auteur nodig had om de rest van zijn intrige op te bou wen en wie een schrijver zijn funda ment niet gunt, moet het spel maar niet verder meespelen. Die is „af". Beschamende toestand in gevangenis 12 maanden voor „Ome Hein" Het gerechtshof te Leeuwarden heeft in appèl de zaak behandeld te gen een 41-jarige bewaker van de Groninger strafgevangenis, bij de ge vangenen beter bekend als „Ome Hein", die in eerste aanleg door de rechtbank werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 12 maanden waarvan 4 maanden voorwaardelijk met aftrek, wegens het aannemen van steekpenningen en het plegen van valsheid in geschrifte. „Ome Hein" had in juli 1958 voor een pas ontslagen gevangene een boodschap gedaan en daarvoor een beloning van f. 100 geïncasseerd. Hij moest een brief met f. 150 afgeven aan een gedetineer de. die hem op zijn beurt nog eens f. 25 gaf. Bovendien had hij voor een andere gevangene een postwissel geïncasseerd en daarop een valse handtekening ge zet. De Procureur-Generaal jhr. mr. N. Witsen Elias merkte op, dat in de Groninger gevangenis gedurende ge ruime tijd een levendige handel werd gedreven tussen bewakers en gevan genen. Soms tegen 100*7 winst werden tabak, sigaren, snoep, bier en sterke drank geleverd. Mr. Witsen Elias vond deze toestand beschamend en schan delijk voor het Nederlandse gevange niswezen. Men is nu hard bezig deze stal te reinigen, zei hjj. Tegen „Ome Hein" werd bevestiging van het reeht- bankvonnis gevraagd. Het Hof zal over 13 dagen arrest wijzen. Weer onrust in Kerala In de buitenwijken van Trivandrum, de hoofdstad van de door de communis ten geleide Indiase staat Kerala, zijn gisteren bij een botsing tussen commu nisten en rooms-katholieken 23 perso nen gewond. Het gevecht begon nadat een communistische vlag van een school was verwijderd. Kort tevoren had premier Nehroe zijn bezoek van drie dagen aan de staat beëindigd. Zoals gemeld voert de niet-commu nistische oppositie sinds 12 juni een campagne om de huidige regering ten val te brengen. Bij botsingen tussen anti-communisten en de politie zijn tot dusver twaalf personen gedood. Guistig resultaat Staatsmijnbedrijf Iets lager dividend Speciale berichtgeving) Verschenen is het jaarverslag 1958 van het StaatsmUnbedryf- Ondanks de omslag van de kolenmarkt, waar mee men in het verslagjaar was ge confronteerd, kon een exploitatiesal do worden verkregen, dat nagenoeg ligt op hetzelfde niveau als in de voor afgaande jaren. Over 1958 bedroeg het exploitatie saldo, voor aftrek van belasting f. 55.9 miljoen (v.j. f. 58.9 miljoen), waarbij voor afschrijvingen rekening hou dende met het bestaande prijsniveau een bedrag van f. 62.5 miljoen (f. 60 miljoen) in aanmerking is genomen. Het is duidelijk, dat de behaalde uit komsten kunnen worden gezien als een gunstig gevolg van de veelzijdige samen stelling van het bedrijf. De spreiding van het produktengamma en de daar mee verwezenlijkte verdeling van de ri sico's van markt en conjunctuur, werpen vruchten af. Zo hebben in het afgelopen jaar de verschillende chemische produk- ten wederom in belangrijke mate bijge dragen tot de gunstige resultaten van het bedrijf In zijn geheel. Aanpassing zowel in de hausse als in de baisse welke karakteristiek is voor de inelastische structuur van de Europese mijnbouw, wordt door leve ringscontracten op lange termijn nog versterkt. Intussen moet met het oog op de af- zetmoeilijkheden voor vaste brandstof fen in de naaste toekomst rekening wor den gehouden met de waarschijnlijkheid van een druk op de exploitatieuitkom sten van de mijnen en cokesfabrieken. In verband hiermee en met de risico factor bij een aantal investeringen, heeft men van het exploitatiesaldo na aftrek van voorzieningen voor be lasting ad f.26 miljoen ff. 31 miljoen) een groter bedrag dan in 1957, nl. f. 17,4 miljoen tegen f. 13.8 miljoen, bestemd voor versterking der reserves en voor verdere financiële voorzieningen. Voor dividenduitkering kwam iets minder be schikbaar, nl. f. 12.5 miljoen (v.j. f. 13.75 miljoen), hetgeen overeenkomt met 10% (11) van het aandelenkapitaal. Bondsstranddag in Noordwijk Diverse afdelingen van de Kon. Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen (beschermheer ZKH de Prins der Ne derlanden) zullen op zaterdag 4 juli op het strand tussen de hotels „Palace" en „Huis ter Duin" in Noordwijk deelnemen aan een bondsstranddag. Talrijke demonstraties zullen er, na het hijsen van de vlaggen om 3.30 uur nam. worden gegeven in het redden met haspellijn, vlet. de zgn. „tuigjes" en met een reddingsflotteur. Ook zal het sein- bord worden gedemonstreerd. Tenslotte zal een „drenkeling" uit zee worden gehaald met een helikopter. Zo mogelijk zal de motorstrandboot van de Kon. Noord- en Zuidhollandse Redding Maatschappij een oefentocht maken tot besluit van deze stranddag. Twee doden en twee zwaargewonden Na botsing tegen boom Op de Rijksweg Harlingen-Leeuwar- den, vlak bq het dorpje Herbayum, is gistermiddag een personenauto met vier inzittenden tegen een boom ge botst, waarbij twee personen op slag werden gedood en twee anderen le vensgevaarlijk gewond raakten. De auto werd bestuurd door de onge veer 65-jarige heer F. vajn de Burg uit Langezwaag. raadslid van de gemeente Opsterland. Door onbekende oorzaak reed de auto met een snelheid van on geveer 60 km tegen de boom. Een onge veer 65 jaar oud echtpaar uit Vlissin- gen, kennissen van de familie van den Burg, werd op slag gedood. De heer en mevrouw Van de Burg werden met zeer zware verwondingen naar het Dia- conessenhuis te Leeuwarden vervoerd. Voor hun leven wordt gevreesd. De auto werd zwaar beschadigd. Advertentie vanaf f 198. H. DE WIT'S HANDELSHUIS OUDE VEST 111 de grote mode voor schoof, sport, week-end en vacantle. Niet van katoen of poplin maar thans van het kostbare en sterke jersey. Sportieve, degelijk verzorgde af werking met borstzak en wollen elastisch gebreide band. Moderne beschaafde ruitdessins in 8 ver schillende kleuren. 4%jrfr Normaal ~W Thans bij Coster: ALLE MATEN, tot en met 16 JAAR LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk.Goudsesingel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35 TEL. 25328 Moskou wil atoomvrije zone op de Balkan De Sovjet-Unie heeft gisteren aan tien landen nota's gestuurd over haar voorstel voor een zone zonder kernwa pens en raketten op de Balkan en in het gebied van de Adriatische Zee, zo meldt het Russische perbureau Tass. De tien landen zijn Albanië, Bulgarije, Engeland. Frankrijk, Griekenland, Ita lië. Roemenie, Turkije, de VS en Joego slavië. De weigering van de landen in het be trokken gebied om bedoelde wapens op hun bodem te hebben zou een grote bij drage zijn tot de Europese veiligheid. De Sovjet-Unie keert zich tegen de instem ming van Turkije en Italië met de in richting van Amerikaanse atoom en ra ketbases op hun grondgebied en tegen het „voornemen" van Griekenland der gelijke bases toe te laten. In de nota's aan Engeland. Frankrijk en de VS wordt deze landen verzocht de totstandkoming van bedoelde zone te vergemakkelijken en samen met de Sov jet-Unie de veiligheid en onafhankelijk- van de landen in de zone te garanderen. BINNENLAND In de singels rond Breda is vlsver- giftiging opgetreden; bedwelmde en dode vis komt aan de oppervlakte. De oorzaak ls nog niet bekend. Misschien is er ver vuiling. of zuurstofgebrek in het spel. De zomertentoonstelling in het Rijksmuseum te Amsterdam, getiteld „De goude leeuw der Vlaamse miniatuur" het meclnaat van Filips de Goede 1445 1475 is vandaag voor het publiek open gesteld en duurt tot 13 september a.s. De gemeenteraad van Rotterdam heeft f 653.284 gevoteerd voor het slopen van het voormalige gebouw van de Bijen korf. Door de plannen voor de aanleg van een metroverbinding werd uitstel niet langer verantwoord geacht. Dr. R. Fuentes, ambassadeur van Mexico, heeft gisteravond in het Ge meentemuseum van 's-Gravenhage, waarin honderden gasten zich in gezelschap van Prins Bernhard bevonden, de tentoon stelling „Dertig eeuwen Mexicaanse kunst" geopend. Gisteravond omstreeks kwart voor negen is door Hr. Ms. mijnenveger „Gie ten" in de haven van Hellevoetsluis een bewusteloze Duitser (de heer Mosebach uit Thüringen) binnengebracht. De man was door de „Gieten" gevonden in het Goerese Gat, waar hij met zijn kano was omgeslagen. Prins Bernhard heeft het voorzit terschap van het ere-comité der 27ste nationale trekpaardententoonstelling aan vaard. De tentoonstelling wordt op 15 en 16 september gehouden in de veemarkt hallen ln 's-Hertogenbosch. BUITENLAND Een baby van vier maanden is gis teren ln een slop te New York door rat ten doodgebeten. De moeder werd wakker door het geschrei van het kind. dat toen al flinke bloedende wonden had. Bij haar nadering sprongen verscheidene rattèn uit de wieg. Het kind overleed een uur later ln het ziekenhuis. Twee Britse herenmodebladen heb ben de Amerikaanse vice-president. Nlxon, president Tito van Joego-Slavië, de ac teur Rex Harrison en de danser Fred Astaire, gerangschikt onder de tien best geklede mannen ter wereld. Frankrijk heeft bij Zwitserland ge protesteerd tegen een uitlating van de Zwitserse minister van Buitenlandse Za ken, Petitpierre, volgens welke de oorlog ln Algerije gevoerd wordt met „grote wreedheid". De Franse ambassadeur te Bern. Dennery. heeft Petitpierre meege deeld. dat de Franse regering verwonderd is over „dergelijke, ongebruikelijke kri tiek" van een bevriende regering. Petit pierre sprak over wreedheden toen hij vorige week in het parlement meedeelde dat zijn regering bij Frankrijk heeft ge protesteerd tegen het ronselen van Zwit sers voor het Vreemdelingenlegioen. De Parfjse clochards kunnen voor lopig rustig voortgaan met het zoeken van een nachtleger onder de Seinebruggen ln Parijs, zolang zij tenminste 300 frank op zak hebben. Een commissie van de Nationale Vergadering heeft zich gisteren n.l. met 37 tegen 9 stemmen uitgespro ken tegen een parlementaire behandeling van een voorstel van één derafgevaar digden. die iedereen die in een grote stad langs de openbare weg slaapt tot „zwerver wil bestempelen, hoe rijk hij Emry Hughes, die voor de Labour- partij zitting heeft in het Lagerhuis, wil de tit-' -9 premi hiertoe de nodige maatregelen te nemen. remier Macmlllan dinsdag a.s. verzoeken liertoe de nodige maatregelen te nemen. Hughes verklaard, dat kortgeleden een aantal „nullen in de conservatieve partij" een titel heeft gekregen. Zweden heeft de best doen .aldus Hughes. Volgens hem zijn alleen middelmatige mensen op titels gesteld. Gisteren is te Londen de „Diadeem van Westminster", één van de ten verkoop aangeboden kostbare stukken van de fa milie Grosvenor, voor een bedrag van on geveer f 1.166.000 verkocht. De koper was een Londense handelaar, die optrad voor een Amerikaanse opdrachtgever. De dia deem was een der stukken uit de nalaten schap van de hertog van Westminster, een afstammeling van de Grosvenors. die verkocht moesten worden ter dekking van de successierechten. - De Russische marine-officier en het Poolse meisje, die op 8 Juni ln een mo torboot naar Zweden zijn gevlucht, heb ben gisteren asiel ln Zweden gekregen. Vertegenwoordigers van de Rooms- katholieke Kerk, ae Grieks-orthodoxe kerk en de Armeens-orthodoxe kerk heb ben in Jeruzalem een overeenkomst voor restauratie van het „heilige graf" onder tekend. Vier van de zeven mensen die de afgelopen paar dagen in West-Duitsland zijn gearresteerd op verdenking van spio nage voor het Oostduitse vakverbond, zijn gisteren vrijgelaten, zo heeft een woord voerder van het bureau van de federale openbare aanklager in Karlsruhe bekend gemaakt. De anderen zijn nog ln voor arrest. De Sovjet-Unie heeft bij de secreta ris-generaal van de V.N., Hammarskjöld, geklaagd over discriminatie Jegens Sov jet-burgers bij het aannemen van perso neel voor het V.N.-secretariaat. Dit had geleid tot „eenzijdige" documenten, die niet de politiek van alle lidstaten volledig weergaven. De Panamese revolutionaire leider Roberto Arias, die in april van dit Jaar in de Braziliaanse ambassade te Panama was gevlucht na mislukking van zijn be weging tegen de regering, is gisteren per vliegtuig uit Panama naar Brazilië ver trokken, waar hij zijn vrouw, de Britse danseres Margot Fonteyn, zal ontmoeten. Arias werd uitgeleide gedaan door vrien den en familie. Onder hen bevonden zich oud-president Harmodio Arias senior. Roberto's vader en Harmodio Arias ju nior, een broer van Roberto. Hondurese troepen zijn woensdag geweest met een grote groep op standelingen uit Nicaragua, die Honduras trachtten binnen te komen, zo wordt van officiële zijde in Managua, de hoofdstad van Nicaragua, vernomen. Er werden ze ven opstandelingen gedood, 15 gewond en 28 gevangen genomen. Een grote hoeveel heid moderne wapens werd ln beslag ge nomen. Aan Hondurese kant vielen twee man. Een rechter van het Amerikaanse opperste gerechtshof, William Douglas, heeft van het „state department" (Bui tenlandse Zaken) geen toestemming ge kregen voor een reis naar communistisch China. Rechter Douglas wilde voor de „National Geographic Society Magazine" een reis naar China maken, doch het mi nisterie van Buitenlandse Zaken meent, dat hy niet als Journalist kan worden aangemerkt. VOOR HEDENAVOND Hilversum I 402 m. KRO: 18.05 Lichte muz. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Tenniskamp. Wimbledon. 18.50 Regeringsultz.Emigratierubriek door H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.20 VVD: pol. caus. 19.30 Rep. Tour de France 19.45 Verz.progr. v. d. militairen, 20.30 25 jaar Kilima Hawaiins 20.55 Rep. Tour de France. 21.05 Amus.- muz. 21.35 Planorecital. 22.00 Gram. 22.05 Gezinnen en ongehuwden, caus. 22.15 NOVO-TAPTOE te Arnhem. 23.00 Nws. 23.1524.00 Jazzmuz. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse no tities. 1820 Licht emuz. 18.50 De puntjes op de 1, caus. 19.00 V .d. kind. 19.10 Jazz muz. VPRO: 19.30 Leven ln Nederl., klankb. 19.45 Op bezoek bij anderen. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Piano recital. 20.35 Europees comm. 20.45 Daar faat een dominee voorbij, caus. VARA: 1.00 Gevar. progr. 22.25 Buitenl. week- overz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Bariton en plano. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 16.1517.00 Eurovisie: Tour de France 1959, rep. 20.00 Weekjourn. 20.30 Opening St.Laurence zeeweg. 21.0022.00 Intern, blljarttoernool ln Amersfoort. BETALING PER GIRO Onze KWARTAALABONNEES, die de voorkeur geven aan betaling per giro, verzoeken wU de f 7.50 voor hun abonnement gedurende het 3e I kwartaal van dit jaar zo mogelijk I vóór 1 juli a.s. aan ons over te maken. Onze MAANDABONNEES die per giro betalen (f2.55) verzoeken wij ter voorkoming van aanbieding van een kwitantie, het abonnementsgeld vóór de eerste van de betreffende i maand te voldoen. Ons gironummer is 57055. DIRECTIE J LEIDSCH DAGBLAD Tegen kanselier een jaar geëist Wegens verduistering van f. 20.000 ten nadele van de Nederlandse Staat en Valsheid in geschrifte eiste de oficier van justitie bij de Haarlemse rechtbank tegen een 48-jarige kanselier tweede klasse een gevangenisstraf van een jaar met aftrek van voorarrest. Verdachte was vroeger werkzaam op de ambassade in Bangkok (Thailand) en was belast met de leiding der da gelijkse werkzaamheden. Hem was ten laste gelegd dat hij in de afgelopen 4 jaar 110.000 bath, ongeveer f. 20.000, zou hebben verduisterd. Door het opma ken van valse staten kwam hij in het be zit van geld. Wanneer de ambassadeur de staten getekend had veranderde ver dachte de getallen. Zo wijzigde hij bijv. een eindsaldo van 100.700 bath in 189.973 en ook verhoogde hy de getallen voor uitgaven ten behoeve van evacués. Verdachte gaf de feiten toe en vertelde hoe hij in financiële moeilykheden was geraakt. De officier van Justitie wilde met deze omstandigheden rekening houden. Uitspraak 7 juli. Advertentie verlovingsringen mandersloet donkersteeg 14 ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. De Harmonie: Jaarvergadering Ver.van Gerepatrieerden Leiden en omstreken. 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk 10 uur voorm.. bijbelstudie; 11 uur voorm. pre diking. Stationsplein (Halte H.T.M.)Wande ling Ned. Chr. Reisver. naar de Kieviet. 1.50 uur nam Stadszaal (foyer): Toneelgroep ..Euri pides" speelt: „Waar is mijn dochter?". 8 uur nam. Wassenaar. Sportfondsenbad: Zwem wedstrijden lagere schooljeugd. 7 uur nam. ZONDAG Gerecht 10: Eredienst Soefi-beweging. Spr. ir. J. Pool. 11 uur voorm. Hoge woerd 175: Openbare toespraak: Jehovah's Getuigen „De ware God iden tificeren". 4 uur nam.; en Wachttoren studie Jehovah's Getuigen; 5 uur nam. Pieterskerk: Jeugddienst o.l.v. ds. P. Lugtigheid van Den Haag. 10 uur voorm. Stationsplein (perron 13): Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar de Woerdense Verlaat. 9 uur voorm. DINSDAG Pieterskerk: Holland Festival Gem. Toonkunstkoor zingt „Hohe Messe" van J. S Bach. 7.45 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. De Beukenhof, Oegstgeest: Receptie zil veren Jubileum Leidsche Wolspinnerij en dhr. A. A. Verhoef. 3.305.30 uur nam. Garenmarkt: K. en O.-excursie naar de Deltawerken. 8 uur voorm. TrompstraatOpenluchtsamenkomst Baptisten Gem. 8 uur nam. DONDERDAG Kagerstraat 1: Ledenverg. Ver. voor Chr. M.O. en VHO. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw Rapenburg 73: Drie Haagse kunstenaars tot eind Juni Lakenhal: Tentoonstelling Het Neder landse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur voorm.5 uur nam.; zond 15 uur nam (tot 31 augustus) Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 4 uur; 's zondags van 14 uur) t.em 5 oktober Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo- fle van Nederland. Op werkdagen van 012 en 2—4 Zon- en feestdagen 2—4 uur. VOOR ZATERDAG 27 JUNI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewyde muz. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgenge bed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.55 V. d. kleuters. 10.10 Rep. TT-races. 10.25 Gram. 10.30 Ben Je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Rep. TT- races. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.50 Rep. TT-races. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Amus.muz. 13.45 v. d. jeugd. KRO: 14.00 Rep. TT-races. 14.10 Amateursprogr. 14.30 Kron. v. letteren en kunsten. 14.55 Amateursprogr. 15.15 Gre- ?orlaanse zang. 15.45 Boekbespr. (Tussen 5.55 en 17.30 Rep. Tour de France). 15.55 V. d. Jeugd. 16.06 Gram. 16.10 Rep. TT-races. 16.30 V. d. Jeugd. 17.00 Rep. TT-races. 17.05 Lichte muz. 17.25 Idem. 17.45 Rep. TT-races. 18.00 Journalistiek weekoverz. 18.10 De Springplank. 18.30 V. d. jeugd. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. en tenniskamp.-Wlmble- •p. Tour de France. 21.00 Licht progr. .30 Gram. 21.50 Pol. caus. 22.05 Gram. 22.35 wy lulden de zondag ln. Aanslui tend: Avondgebed en lit .kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.2524.00 Nou- veauté's. Hilversum n, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.5o V. d. vrouw. 9.05 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Tijdeiyk uitgeschakeld .caus. 10.05 weekoverz. 11.35 Pianorecital. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Muz. revue. VARA: 14.20 Streekultz. 14.45 Lichte muz. 15.10 Boekbespr. 15.30 Kunstmaand- ork.. koor en sol. 16.45 Wethouder Wi- baut, de. Machtige, caus. 16.30 Nieuwe gram. 16.55 Vakantletlps. 17.30 Week journ. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Wie A zegt, moet B zeggen, caus. 19.40 Het Bijbels Paradljsverhaal door de eeuwen, caus. 19.55 Deze week. caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.35 Pro menade ork. en solist. 21.15 Soc. comm. 21.30 Gevar. progr. 22.00 Sportnws. 22.30 Instr. sextet. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20.20 Gesprek a .d .schrijftafel. 20.30 Ge var. progr. 21.15 Oude films. 21.35 Gevar. progr. uit Parijs. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Gram. en lnterv. 14.10 Hoorsp. 15.10 Tennlsrep. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Sport. 18.45 Gevar. muz. 19.15 Pari. overz. 19.30 lnterv. 20.00 Gevar. progr. 21.00 Nws. 21.15 Pol. comm. 21.35 Hoorsp. 22.50 Avondgebeden. 23.00 Nws. 23.0623.36 Gram. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Hersengym. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.00 Cricket. 13.35 Lichte muz. 13.45 Sport. 14.10 Tennisrep. en Cricket. 15.05 Atletiek en cricket. 16.00 Mil .ork. 16.25 Konlnkl. bezoek aan Ca nada. 16.45 Cricket. 17.00 Sport, tennis, atletiek en cricket. 18.35 Jazzmuz. 19.00 Journ. 19.30 Nws. en dansmuz. 20.00 Fes tival v. lichte muz. 1959. (Om 20.40 Lie deren). 22.00 Lichte muz. 22.30 Nws. 23.00 Gram. 23.30 Nws. 23.55—24.00 Nws. Nordwestdentscher Rundfunk 309 m. 12.00 Amus.muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 15.30 Volksliederen. 16.30 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.30 Ital. koormuz. 21.45 Nws. 22.10 Ital. muz. 23.00 Jazzmuz. 24.00 Nws. 0.05 Gram. 1.00 Dansmuz. 1.15 5.30 Gevar. muziek. Frankryk 3, 235 en 280 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.05 Gram. 14.00 Festival v. Straatsburg. 15.45 Gram. 16.00 Hoorsp. 18.30 Kamermuz. 21.00 Hoorsp. 22.20 Gram. 23.05 Ork.conc. 23.53 —24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Ork.conc. 12.30 Weerber. 12.34 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Radio-Almanak. 14.30 Radlojourn. 15.00 Gram. 15.15, 15.45 en 16.30 Idem. 16.45 Engelse les. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en Tit. kal. 17.20 Gram. 18.00 Orgelconc. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 19.50 Idem. 20.00 Omr - ork. 21.15 Amus.ork. 22.00 Nws. 22.15 Verz.progr. 23.00 Nws. 23.0524.00 Gram. 484 ni.: 12.15 Gram. 12.54 Idem. 13.00 Nws. 13.15 Verz.progr. 14.20 Vrye tijd. 16.00 Gram. (Tussen 16.00 en 17.00 Rep. Tour de France). 17 00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Bel Canto. 18.38 Gram. 19.00 Rep. Tour de France. 19.30 Nws. 20.00 Gram. 22.00 Nws. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Gram. 23.55 Nws. BIOSCOPEN Trianon „De naakte Maja" (18 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Dwars door de hel" (14 Jaar). Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Casino „Het Donkozakkenlied" (alle leeftijden). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur: zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Geen plaats voor wilde dieren". Lido „De vlam en de pyi" (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Hoe vertel ik het myn doch ter?" (18 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden ls geopend apotheek „Tot Hulp der Mensheid Hooigracht 48, tel. 21060. By geen gehoor bij Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers) bel op doklerstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a bc Is 3 t <u wind m/s. lil C <N Amsterdam geh. bew. o 3 26 16 0 Den Helder geh. bew. zo 5 21 17 0 Ypenburg Vlissingen geh. bew. regenbui z 2 wzw 2 27 24 16 16 0 1 Eelde onbewolkt o 4 25 14 0 De Bilt zwaar bew. ozo 3 28 16 0 Twente zwaar bew. o 1 28 15 0 Eindhoven zwaar bew. o 1 29 15 0 Z.-Limburg zwaar bew. zo 2 29 18 0 Helsinki onbewolkt n 5 27 15 0 Stockholm licht bew. watil 28 11 0 Oslo licht bew. w.stll 29 14 0 Kopen ha ge d onbewolkt nno 2 21 11 0 Aberdeen zwaar bew. w.stil 20 8 0 Londen regen wzw 1 24 14 0.4 Brussel geh. bew. watll 27 17 0 Luxemburg zwaar bew. no 2 26 15 0.1 Parijs geh. bew. w 4 27 18 9 Bordeaux zwaar bew. nw 2 22 16 4 Grenoble geh. bew. wnw 4 29 19 1 Nice zwaar bew. nnw 2 25 19 0 Beriyn Frankfort onbewolkt no 3 24 12 5 licht bew. nno 5 30 14 0 München onbewolkt zo 2 23 9 0 Zürich mist nnw 1 27 14 2 Genève onweer w 2 28 17 7 Locarno regen z 4 25 18 1 Wenen onbewolkt w 2 24 13 1 Innsbruck regenbul wat 11 24 14 1 Belgrado licht bew. zw 1 23 17 0 Athene onbewolkt w 4 31 22 0 Rome onbewolkt zw 2 30 18 0 AJacclo half bew. w.stll 26 15 0 Madrid licht bew. w.stll 30 Mallorca onbewolkt watil 31 18 0 Lissabon onbewolkt n 2 24 15 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2