EUW Reorganisatie van personenvervoer speelt Eltax reeds thans parten NS Gaat U met vakantie? Eltax contra B. en W. van Leiden Alle stadslijnen in exploitatie bij de N.Z.H.V.M. Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 25 juni 1959 Tweede blad no. 29778 „Verlenging van concessie met twee jaar in strijd met reehtvaardigheidsbegrip" Zoals reeds gemeld is de N.V. Eltax, die in Leiden enkele autobusringlijnen exploiteert, bij het college van Ged. Staten van Zuid-Holland in beroep gegaan tegen een beslissing van B. en W., waarbjj de aan deze N.V. verleende concessie voor twee jaar (tot 1 januari 1961) werd verlengd. Op tal van gronden acht de Eltax deze termyn te kort. Hedenochtend werd het bezwaar schrift van de Eltax in een openbare zitting van G.S. behandeld. Voor de appellante, die ter zitting vertegenwoordigd was door haar direc tie en commissarissen, pleitte de heer Th. J. van der Heijden, rechtskundig adviseur alhier. Deze was van oordeel, dat B. en W. van Leiden aan zijn cliënte in de geest van art. 14, lid 1 van de Wet Autovervoer Personen een concessie voor tien jaar hadden behoren te verle nen. Uit de door de regering gegeven toe lichting op de wet volgt immers, dat ieder concessionaris zekerheid dient te hebben, dat hij zijn bedrijf geruime tijd zal kunnen voortzetten: dit achtte plei ter logisch, omdat een autobusdienst re gelmatig hoge inversteringen eist. Art. 14 lid 1 gold weliswaar speciaal voor in- terlocale lijnen, maar pleiter was van oordeel, dat deze regel ook op locale lij nen moet worden toegepast. Een argu ment hiervoor vond hij ook in art. 36, lid 1 van de wet, blykens welk artikel B. en W. bevoegd zyn in zeer bijzondere omstandigheden een tijdelijke vergun ning voorde duur van ten hoogste twee Jaar te verlenen. Waar nóch van zeer bijzondere omstandigheden, nóch van een tijdelijke vergunning een ogenblik sprake kan zijn, hadden B. en W. een normale vergunning welke in ieder ge val langer is dan één voor twee jaar behoren te verlenen. EEN SLAG IN DE LUCHT B. en W. zijn van oordeel, aldus de heer Van der Heiden, dat de vergun ning voor de Eltax slechts mag gelden voor de tjjd, welke nodig zal zyn om te komen tot een conclusie inzake de reorganisatie van het personenvervoer in Leiden. Het college stelde deze ter mijn op twee jaar. Zonder enige over drijving, aldus pleiter, kan worden ge zegd, dat deze termijn, welke B. en W. met geen woord motiveren, een slag in de lucht betekent. Dit uitgangspunt is bovendien gevaarlijk, gevaarlijk zowel voor het openbaar vervoer als voor de Eltax. Want gesteld, dat de ter mijn geen twee jaar, doch twee jaar en drie maanden bedraagt, hoe moet dan de leemte van drie maanden wor den opgevangen? B. en W. hebben kennelijk bij hun be slissing over het hoofd gezien, dat art. 33. lid I. het gemeentebestuur altijd de bevoegdheid toekent in het algemeen vervoersbelang en zonodig ambtshalve een vergunning in te trekken. Indien B. en W. een algemeen vervoersbelang aan wezig achten door een reorganisatie tot stand te brengen, dan ligt daarin de bevoegdheid van B. en W. opgesloten en is het voor het college monnikenwerk geweest zich te gaan verdiepen in een schatting van de tijd, welke nodig zal zijn om tot een beslissing omtrent de reorganisatie te komen. De beslissing van B. en W. is niet al leen ondoelmatig en zeer bezwaai-lyk voor de Eltax, maar zy miskent boven dien nog de mogelijkheden, welke de wet autovervoer personen aan de gemeente besturen biedt. IN STRIJD MET DE RECHTVAARDIGHEID Ook op praktische gronden achtte pleiter de aangevallen beslissing niet houdbaar. De Eltax. is de enige onder neming geweest, welke het heeft aange durfd de stadslijnen de exploiteren. De tram had destijds hiervoor geen vol doende belangstelling, uit vrees dat de exploitatie van autobuslijnen niet lo nend zou zijn. Dit toonde pleiter aan de hand van een oude brief van de tramwegmaatschappij en raadsverslagen aan. Het is in strijd met elk rechtvaar digheidsbegrip om de NV Eltax, wel ke gedurende een kwart eeuw voor eigen risico en zonder enige overheids subsidie voor het vervoer naar de Leidse buitenwijken heeft gezorgd, thans een concessie voor beperkte duur te verlenen en dat feitelijk uit sluitend op grond van mogelijke thans opgekomen interesse voor de stads- autolijnen bü de NZHVM. De Eltax kan door haar gecombineerde auto-lijndienst-bedrijf, taxi- en touring- carbedrijf efficiënt werken. Wordt haar auto-lijndienst door een overheids- of Toelatingsexamen Rijnlands Lyceum te Oegstgeest Voor het toelatingsexamen van het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest zijn geslaagd: Anne Marijke Balt, Oegstgeest, Net tie Blanken, Leiden. Eddy Cortenberghe, Leiden, Olowine Deketh, Oegstgeest, Fred Demmenie, Oegstgeest. Gerrit van Driel, Oegstgeest, Hans van Driel, Oegstgeest, Berthyl Fontein, Leiden, Joop van Gorkum, Oegstgeest, Ariëtte Goslings, Oegstgeest. Henk Goslings, Leiden, Liesbeth Groen, Lelden, Ma rianne van Groendngen Katwijk, Peter Haak. Noordwijk, Nienke van Ham, Oegstgeest. Joost Heringa, Leiden, Paul Jansen Schoonhoven, Oegstgeest, Joke Kornet, Katwijk, Hans Maarten Kort man, Oegstgeest, Jan Peter Kostelijk, Oegstgeest, Peter Leenheer, Rijnsburg, Marijke de Leeuw, Oegstgeest, Barthy Lennings, Oegstgeest, Evert Jan van der Mey, Oegstgeest, Guus Möhlmann, Sas- senheim, Arjen Mulder, Leiden, Lies beth Muller, Leiden, Evelyn Naylor, Oegstgeest. Tonny Niël, Oegstgeest, Bonnie Oosterhoff, Leiden, Frits Panne- koek. Oegstgeest. Rik Prevo. Leiden, Donald Prins. Leiden, Rudolf Raaff, Oegstgeest. Dirk Ruiter, Oegstgeest. Mimi Stapensea. Oegtgeest, Martje Stein. Oegstgeest. Hans Timmermans. Katwijk. Mineke Tram per. Rijnsburg, Govert Trouwborst. Katwijk. Henk de Vroom, Oegstgeest. Ookje van Werkum, Leiden, Rob van Zurk. Katwijk, Eecke Kruyt, Noordwijk. Afgewezen 16 kandidaten. Het examen wordt voortgezet. semi-overheidsinstelling overgenomen, dan ontstaan er, zoals de ervaring in Den Haag, Amsterdam en Rotterdam helaas leert, aanzienlijke tekorten, al dus de heer Van der Heijden, die verder aantoonde, dat het economisch onver antwoordelijk is om een bedrijf, dat voor een belangrijk gedeelte steunt op autobusdiensten, de grondslag van zijn bestaan te ontnemen en hierdoor de on derneming te degraderen tot een kind met een waterhoofd. Alleen al aan nieu we bussen is de laatste jaren f. 425.000 geïnvesteerd, afgezien nog van de bouw van een kapitale garage aan de Zoeterwoudseweg. welke ook speciaal voor de autobusdiensten werd gebouwd. De investeringen, welke het bedrijf ei sen, doet men niet voor slechts twee ja ren :dit zou geldverspilling betekenen. Aan de hand van een accountantsrap port en van een verklaring van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland zette de heer Van der Heijden uiteen, dat een concessie voor slechts twee jaar een bedrijfseconomische ver antwoorde voortzetting van het auto busbedrijf in hoge mate zal belemmeren. NIET ONDER DRUK GEZET De in de stukken tot uitdrukking ko mende opvatting van B. en W. als zou de directie van de Eltax gepoogd heb ben de gemeente door het aanschaffen van nieuwe bussen onder druk te zetten, bestreed pleiter. Een goed gemeentebe stuur. laat zich door geen particuliere ondernemer onder druk zetten. Afge zien hiervan betoogde pleiter, dat dit argument van B. en W. onjuist genoemd moet worden. Slechts enkele dagen voor de beslissing vernam de directie van de Eltax. dat B. en W. van plan waren de concessie voor niet meer dan 2 jaar te verlenen. Er waren toen reeds nieuwe bussen in het bedrijf en nieuwe bussen in bestelling. Vervanging van de oude bussen was ook economisch noodzake lijk, omdat deze bussen van de bouw jaren 1946 en 1947 stamden. Naar het oordeel van de Rijksdienst voor het Wegverkeer zouden deze oude bussen slechts door een zeer intensief, kostbaar en tijdrovend onderhoud in redelijke staat kunnen worden gehouden. Pleiter was ervan overtuigd, dat de directie van de Eltax een krans van het gemeentebestuur verdiende voor het feit, dat zij een kwart eeuw zon der enige subsidie het stadsverkeer in de buitenwijken had verzorgd. Namens het College van B. en W. voerde mr. M. J- Blok, chef van het ka binet van de burgemeester het woord. De Rijkshoofdinspecteur voor het verkeer in Zuid-Holland heeft welis waar in zijn rapport opgemerkt, dat het personenvervoer meer gediend is door één onderneming en dat de voorkeur uitgaat naar de NZHVM. maar deze voorkeur hebben B. en W. niet. Al is vervoer in één hand beter, het is zeer wel denkbaar, dat dit ideaal bereikbaar is door samenwerking van twee onder nemingen .Het behoeft in de praktijk niet merkbaar te zijn, dat het vervoer zich niet in één hand bevindt. Dat de houding van B. en W. is ingegeven door het algemeen vervoersbelang. blijkt uit de ernst, welke het College maakt met het stadsvervoer. Het heeft o.m. advies gevraagd van het Ned. Ver- keersinstituuit en er is overleg geweest met de betrokken partijen. Mocht ten slotte de Eltax de verliezende partij zijn dan is volledige schadeloosstelling uiteraard noodzakelijk. Maar .aldus mr. Blok, deze kwestie en alle andere, welke aangeroerd zijn en het belang van de Eltax betreffen, zijn thans niet aan de orde, maar komen eerst ter sprake bij de verlening van een definitieve vergunning De directie van de NZHVM was als belanghebbende partij ter zitting aan wezig. Haar adviseur, mr. J. Vriesen- dorp uit Groningen, vroeg vervolgens het woord, omdat de aanvallen van mr. Van der Heyden de NZHVM als het ware uit haar tent hebben gelokt. Spr. ging van twee punten uit: ten eerste, dat het algemeen vervoersbe lang en niet dat van de NZHVM of van de Eltax In deze kwestie van be slissende betekenis moest zijn, en, ten tweede, dat de tegenwoordige situatie veel te wensen overlaat. De NZHVM heeft het College reeds uitvoerige voorstellen voor verbetering gedaan en zjj is bereid en in staat reeds met ingang van 1 oktober 1960 het gehele stadsvervoer in Leiden in het alge meen belang te verzorgen. Spr. bestreed de zienswijze van de El tax. dat de NZHVM nimmer belang stelling heeft gehad voor het Leidse stadsvervoer. Direct na de bevrijding reeds heeft zij in die richting gezocht. Er zijn herhaalde contacten geweest van de NZHVM met de Eltax, o.m. om overstapjes in te voeren van het mate riaal van de ene op dat van de andere onderneming. Maar deze contacten heb ben geen resultaat opgeleverd. In te genstelling met mr. Van der Heijden was mr. Vriesendorp van oordeel, dat het rustiger is voor de Eltax te weten, dat haar vergunning binnenkort af loopt. Dit verdient de voorkeur boven het verlenen van een vergunning voor een langere periode, welke dan plotse ling zou kunnen worden ingetrokken. Zowel mr. Blok als mr. Vriesendorp betoogden, dat zij het beroep van de Eltax tegen het verlenen van een ver gunning van twee jaar beschouwden als een poging om zich een sterke positie te verwerven bij de komende onderhan delingen. Eindexamen Chr. Lyceum Voor het eindexamen HBS-A van het Chr. Lyceum zijn geslaagd: P. A. Admi raal, W. J. van Biezen, mej. C. M. Boek kooi, D. Bouman. A. L. Dekker, mej. A. F. van Dijk, H. Hoek mej. P. C. de Hoog F. R. Ketting. A. A. van der Laan, de dames W. M. C. van Nes, G. Oudshoom, E. M. van der Perk: M. J. van der Rey- den en M. ensink. H. J. J. Terburg en mej. B. E. G. Timmers. Afgewezen: twee. Zaterdag Anjercollecte Zaterdag wordt in Leiden de jaarlijkse Anjercollecte gehouden. Op die dag zal een bijdrage worden gevraagd voor het Anjerfonds, het fonds, dat steun ver leent aan particuliere verenigingen, die op cultureel gebied (muziek, zang, to neel. turnen enz.) werkzaam zijn. Reeds vele verenigingen, waaronder ook Leidse, ontvingen in de loop der jaren een uitkering uit het fonds en werden zo in staat gesteld een moeilijk ogenblik in hun bestaan door te komen en hun voor de gemeenschap zo belang rijke werk voort te zetten. De waardering van het publiek voor dit werk blijkt wel uit een stijgende op brengst van de collecte; men is gaarne bereid iets te geven omdat men weet. dat het geld goed wordt besteed. Behalve door het geven van een bij drage kan ook steun worden verleend door zaterdag als collectant(e) een enkel uurtje te helpen bij de straatcollecte. Ieders medewerking, ,hoe gering ook wordt op hoge prijs gesteld. Geeft u daarvoor als collectant(e) op bij het secretariaat van het Anjerfonds afdeling onderwijs, Stadhuis. Leidse Jeugd Tour Gisteravond moesten de complete ploegen van de Leidse Jeugd Tour in twee series van 3 B-ploegen en 1 serie van 2 A-ploegen vijfentwintig maal rond de Duinhorst-baan (11 km). Hier door zaten sommige -rijders tussen de B-klassers en één B-klasser tussen een serie van A-renners. In de eerste serie trok de ploeg van de Trekvogels in een geweldig tempo van leer. Om beurt deden zij kop, terwijl him gele-truidrager v. d. Werf rustig in het peleton meeging. Wel werden enkele pogingen verricht om weg te komen door jongens van de andere ploegen, maar dan ging het tempo nog meer omhoog. Vijf man vielen dan ook uit. In de laatste ronde trok de kleine P. de Jong van Plan Noord de sprint aan, maar moest toch ervaren, dat hy te vroeg was begonnen. K. Schyf uit Rijnsburg won de sprint vóór J. de Rui ter en Bouwknecht in 18 min. rond. In de tweede serie ging het aanvan kelijk ook zeer snel, maar al gauw zakte het tempo, daar niemand graag op kop ging. Slechts een van de Noordwyker- houters besefte het gevaar van een slechte tijd. Maar hoe dikwyis hy ook demarreerde, hy kreeg geen steun. In de sprint won A. v. Kesteren van de Trekvogels in 18 min. 22 sec. In de derde serie der twee A-ploegen ontketende direct na het begin een los raken van de Groene-Trui-drager een felle jacht. Na 8 ronden was alles weer by elkaar en toen ontstond er een hevig dispuut op de fiets, wiens beurt het nu wel was om kop te doen. Cor Kloosterman en W. v. d. Zeijden probeerden nog wel om de gang erin te brengen, maar de rest liet verstek gaan. De tijd liep toen snel op. Kloosterman begon reeds voor de bel aan zijn eind sprint en het leek er veel op, dat hU zou gaan winnen. Maar K. v. Weizen was in eens zijn „spierpijn" i reden om geen kop te doen) kwijt en klopte Klooster man op de streep. Hij won daarmede 30 sec. bonificatie als serie-winnaar. De tyd van 19 m. 17 sec. werd echter door de A-ryders uit de eerste series met vreugde begroet. De uitslag luidt als volgt: Persooniyke klassementen: Dag A: 1. K. Schijf 17 min.; 2. E. Faber 17 min. 30 sec.; 3. G. v. d. Geest 18 min. 7 sec.; 4. K. v. Weizen 18 min. 47 sec. Dag B: 1. J. de Ruyter 17 min.; 2. C. Bouwknecht 17 min. 30 sec.; 3. P. de Jong 17 min. 44 sec.; 4. A. v. Kesteren 17 min. 52 sec. Alg. kl. A: 1. Meeuwisse 58 min. 20 sec.; 2. G. v. d. Geest 59 min. 20 sec.; 3. K. Schyf 59 min. 26 sec.; 4. E. Faber 59 min. 53 sec.; 5. C. Kloosterman 60 min. 15 sec.; 6. M. Mosseveld 61 min. 08 sec. Alg. kl. B: 1. A. v. d. Werf 58 min. 56 sec.; 2. C. Bouwknecht 59 min. 18 sec.; 3. J. de Ruyter 60 min. 03 sec.: 4. J. v. Dam 60 min. 12 sec.; 5. Jac. Rietmeyer 60 min. 59 sec.; 6. M. Hoek 61 min. 17 sec.; 7. S. Hogervorst 61 min. 18 sec.; 8. A. v. Kesteren 61 min. 20 sec. Ploegen klassementen: A Dag: 1. Levendaal 57 min. 21 sec.; 2. Sassen- heim 57 min. 51 sec.. Algemeen: 1. Sassenheim 3 uur 2 min. 21 sec.: 2. Levendaal 3 uur 2 min. 48 s. B dag: 1. Vrygezellen 52.30; 2. Ryns- burg 53.-: 3. Plan Noord 53.40; 4. Trek vogels 54.36: 5. Zoeterwoude 54.51; 6. Noordwykerhout 55.06. Algemeen: 1. Vrygezellen 2.57.28; 2. Rynsburg 3.03.41; 3. Trekvogels 3.04.41; 4. Noordwijkerhout 3.04.46; 5. Zoeter woude 3.05.49; 6. Plan Noord 3.06.18. TERAARDEBESTELLING W. VAN DIJK Onder zeer grote belangstelling vond gistermiddag op „Rhynhoff" de teraar debestelling plaats van het stoffeiyk overschot van de heer W. van Dyk, hoofdinspecteur der Rijksbelastingen al hier. Behalve zeer vele vertegenwoor digers van de „Leidse" belastingdienst, waren er ook afgevaardigden van het be- lastingpersoneel uit vorige standplaat sen van de thans overleden hoofdinspec teur. Ds. W. J. H. Hubeek. die in de aula het woord voerde, deed dit naar aanleiding van een gedeelte uit de Corinthiërsbrief. Spreker belichtte tevens enkele facetten uit het leven en de persoon van de heer Van Dijk en eindigde met een persoon- lyk woord. Na het uitspreken van dit „in memoriam" werd de kist met het stoffeiyk overschot in het familiegraf bygezet. Ds. Hubeek bad het „Onze Vader", waarna een zoon van de over ledene dankte voor het medeleven en de belangstelling by dit overly den uit zo ruime kring ontvangen. PROMOTIES LEIDSE UNIVERSITEIT Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld: „Het beloop van de oogverschynselen bij de ziekte van Graves", mej. S. M. Lucar- die, geboren te Voorburg en thans wo nende te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld: .J)i abetes en arbeid", mej. E. H. W. Wyn- malen, geboren te Utrecht en thans wo nende te Oegstgeest. Deze twee pinguins hebben het wel bijzonder zwaar in de zomer, waar door ons land wordt geteisterd". Het zijn kinband-pinguins, die op de laatste reis door de „Willem Barendsz" uit het Zuidpoolgebied meegenomen werden voor Artis. Dit soort pinguins kan, in tegen stelling tot andere soorten' absoluut niet tegen warmte. Het hok van de dieren in de Amsterdamse dieren tuin is nu tot een ijskast omgeto verd, terwijl zij in hun buitenver blijf de beschikking hebben over een douche met gekoeld water! BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Cornelia Johanna .dr. van J. van der Leek en J. C. S. Vijlbrief; Johanna, dr. van S. G. Kamphues en C. Velthuljzen; Arendje, dr. van D. Dijkhuizen en D. van Dijk; Arnold Franclscus, zn. van J. van Alewijk en C. W. Sandberg; René Harold, zn. van H. B. Kip en T. P. Diezeraad. GETROUWD C. A. van der Lee en S. C. Ouwerkerk. OVERLEI A. C. van der Valk, 72 Jr., weduwe van M. H. Waaijer; J. H. M. Zandvliet, echt genote van W. Blansjaar, 69 Jr. O EXCLUSIEF De Ronson Butron fascinerend nieuw in vormgeving en technische perfectie. Weergaloos zuinig. Vullen of bijvullen Unieke Ronson-vinding direct regelbare vlam (Finger-tip System) in amper 5 seconden. Regelbare vlam. Dit juweel van Engels stijlgevoel en vakman schap in Nederland van f. 42.50 af. Het geschenk voor nu Muiti-Fiii tank f. 2.25 dat past in de wereld bevat gas voor 1 jaar normaal gebruik. Van mOTgen. Ailtentmp. tn Service Afd.: William Rikken Handtlnudrmrmiac N.V. Beun. Damrak, Met K. O. naar Deltawerken Leden van K. en O. zullen in de ko mende weken de Deltawerken in ogen schouw gaan nemen. De belangstelling voor deze uitstapjes is zo groot, dat het bestuur van de Leidse Volksuniversiteit besloten heeft een derde excursie naar het zuidwesten van ons land te organi seren en wel op 14 juli a.s. Op verzoek van hetzelfde bestuur is gisteravond de heer J. S. Lingsma naar het Logege- bouw aan het Steenschuur gekomen om voor alle belangstellenden een praatje te houden over het Deltaplan. Een plan, dat overigens niet nieuw is. In 1939 im mers gaf de toenmalige minister van Verkeer en Waterstaat opdracht de mogelijkheden te bestuderen tot afslui ting van de zeegaten in het westen des lands. Na de stormramp in 1953 werden deze afsluitingsplannen wel bijzonder actueel. Er gingen na de ramp ook stemmen op om de dijken, die ons land tegen het water moesten beschermen, te verhogen, maar de praktische bezwa ren bleken veel te groot te zijn. De heer Lingsma gaf o.m. een opsomming van de voordelen, die pleiten voor het Del taplan boven verhoging van de dijken. Zeer boeiend en interessant waren de uiteenzettingen, die de spreker gaf over het Deltaplan zoals dat nu in uitvoe ring is. Vier primaire en drie secundaire dammen zullen het zeewater tegen moeten houden. Dat er by de werk zaamheden sprake is van waarlijk gi gantische afmetingen blijkt b.v. al uit het feit. dat de dam in de Oosterschel- de vijftig meter van de bodem tot de kruin zal worden. De kunstwerken, waar men nu aan bezig is, vinden him weerga niet op deze wereld. Het spreekt dus wel vanzelf dat risico's niet geno men kunnen worden: daarvoor staat te veel op het spel. Aan de hand van lichtbeelden vertelde de heer Lingsma allerlei bijzonderheden over de twee grote werken, die de K. en O.-ers straks gaan bezichtigen, n.l. de storm vloedkering in de Hollandsche IJssel en de reusachtige afsluiting van het Ha ringvliet. De lezing was niet alleen voor 30500 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toomummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. hen. die aan de excursie deel zullen ne men zeer leerzaam, maar ook voor de vele andere aanwezigen. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doctoraal examen Nederlands recht de heren A. A. G. Pe ters (Den Haag); J. M. v. d. Most te Hengelo (O.); B. Verheeke (Den Haag); W. H. C. Boellaard (De Bilt) en A. Q. C. van Ruiten (Gouda). Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer U deze bon ingevuld aan ons toezendt. Naam: Straat: No. Woonplaats: Kwartaal abonnee Maand Week Post doorhalen wat niet van toepassing is ALS BRIEF FRANKEREN VAKANTIE-ADRES pa. Straat: Te: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezencL..r No. ALLE gegevens invullen.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3