U.V.S.-BlauwWil Gaat U met vakantie? Woensdagavond 7.15 uur GEPLAATSTE PIETRANGELI VERLOOR VAN BUCHHOLZ Grote groei ledental (10.000) DINSDAG 23 JUNI 1959 Alkmaar biedt haar eerste elftal te koop aan (Van onze Haagse redactie) In de „Sportkroniek" is de derde transferiyst voor semiprof-voetballers gepubliceerd. Hieruit blijkt, dat de prof club „Alkmaar" haar gehele elftal te koop aanbiedt. Bekende spelers van de lijst zijn: midvoor Meijer (Noad). Ver munt (RBC). Krist (RCH), Huntink (SHS), Weustink (Enschede), H. Groot (Stormvogels) en Koopal en Zaro (Wil lem II). De complete lijst bevat 46 namen en ziet er als volgt uit: AGOVV: H. Kanselaar. W. Jonker. Alkmaar: J. Schmidt, H. Schouten, H. J. Pitters, H. Kramer, J. Kooge, J. Din- gena, E. Kabel, P. C. Kaas, G. R. Sna- bilie, P. Schuyt, H. Th. Koelemij, N. Wa- gemaker. DOSKO: C. J. Machielsen. EDO: A. Klein, F. Petterson. Fortuna '54: W. Huis. NEC: G. Koopman, J. van Boxtel, L. Kuhnen, A. van Ringelestein, Fr. Sewalt. NOAD: J. Meijer. Rapid JC: J. Pinckers. RBC: C. Vermunt. RCH: G. Krist, B. G. van der Voort. Roda Sport: A. Ederveen. Schev. IIoll. Sport: J. Huntink. Sportclub Enschede: J. W. Weustink. Stormvogels: H. Groot, B. Freriks. Velocitas: J. C. de Wolf. Velox: J. J. van der Horst, C. van Kooten. Wageningen: J. ten Klooster, H. Vree kamp. Willem II: P. W. C. van Bladel, H. El- zer. C. Koopal, E. P. A. van Roosendaal, K. Zaro, L. J. A. de Zwart. Zwartemeer: C. Akse, J. Stevens. Van Nelle bestellen Advertentie. Uitstekende prestatie van Roodenburg-jeugd In het kader van het 45-jarig bestaan der v.v. VIOS (Den Haag) werd door deze vereniging een jeugdtoernooi ge houden, waaraan door CVV, Rijswijk, Roodenburg en VIOS werd deelgenomen. Roodenburg wist in dit toernooi een zeer prachtig resultaat te boeken. In 4 groepen werd de le prys behaald. Ook de wisselbeker kwam in het bezit van onze stadgenoten, daar zij met hun 5 elftallen de meeste punten wisten te be halen, n.l. 24. De uitslagen van de Roodenburgelftal- len waren: Groep 1: CVVRoodenburg 0-0; Roo denburg—Rijswijk 10; VIOSRooden burg 03. Eindstand: 1. Roodenburg (na strafschoppen) 5 pnt., 2. CVV 5 pnt. Groep 2: RoodenburgCVV 00; VIOSRoodenburg 11; RyswykRoo denburg 01. Eindstand: 1. Roodenburg (na strafsch.) 4 pnt., 2. CW 4 pnt. Groep 3: RoodenburgVIOS 22; RoodenburgRijswijk 10; Roodenburg —CVV 00. Eindstand: 1. Rijswijk (na strafsch.) 4 pnt., 2. Roodenburg 4 pnt. Groep 4: CVVRoodenburg 0-3; Rijs wijkRoodenburg 04; VIOSRooden burg 08. Eindstand: 1. Roodenburg 6 pnt., 2. Rijswijk 4 pnt. Groep 5: RoodenburgRijswijk 00; VTOSRoodenburg 04; CVVRooden- )urg 01. Eindstand: 1. Roodenburg (na strafsch.) 5 pnt., 2. Rijswijk 5 pnt. De totale eindstand werd tenslotte: Roodenburg 24 pnt., Rijswijk 16 pnt., CVV 13 pnt., VIOS 7 pnt. KAATSEN Zaterdagmiddag vond te Den Haag en kaatspartij plaats. De uitslag was: e prys B. Procee, Den Haag en F. van Ier Veer en H. Wybenga, Leiden; 2e pr. I. Veldstra, Jan Dijkstra en E. Prins, llen Leiden. DUIVENSPORT Leidse Concourscommissie Wedvlucht met oude duiven vanaf irleans. Nulpunt 507.728 km. Aantal uiven 1693, gelost te 6.30 uur met z.w. tind. le duif te 13.52.19 uur. HaakHoonaard 1, 11. 49; A. v. Duin W. Siera 3, 31; C. Betcke 4; H. v. iet 5; H. de Haas 6; J. v. Ewijk 7; J. en Dunne 8; P. Hansen 9; L. Steen- oorden 10; J. Kukler 12, 17; J. v. lphen 13; C. de Ridder 14; P. Teske 35; G. Oude Elferink 16, 27; C. v. d. euvell 18; J. Krekelaar 19, 39; P. ogelenzang 20; A. Singeling 21; Gebr. ok 22; P. Fasel 23; P. Groenendijk 24; P. de Graaf 25; J. Staffelen 26, 43; P. d. Assem 28; W. Stouten 29; J. Plug H. Flippo 32; H. v. d. Wal 33; W. lal 34; C. Gijsman 36; J. Beekman 37; v. d. Niet 38, 45; A. Cramer 40; Duin- imNoord 41; F. Bink 42; H. Moenen C. v. Wissen 46; dr. Venker 47; M. bngeleen 48; H. Wansink 50. FONDCLUB LEIDEN Wedvlucht met oude duiven vanaf leans. In concours 486 vogels, gelost 6.30 uur met w.z.w. wind. Nulpunt .728 km. le duif te 13.56.02 uur. H. v. Veghen 1, 2, 15; Gebr. Ooster- an 3, 26; A. v. Leeuwen 4, 27, 34; J. v. phen 5; K. Oude Elferink 6, 11. 22, 39, 41, 42, 49; Gebr. Kok 7, 23; P. isei 8, 35; P. Groenendijk 9; R. P. de •aaf 10, 32, 38; J. Plug 12, 25: J. Beek. in 13. 37; J. v. d. Niet 14. 20, 24; G. undam 16; G. v. Klaveren 17, 31; H. irtens 18, 29; H. Moenen 19; M. Jon- leen 21. 44; P. v. d. Drift 30; J. Wol- s 33, 48; J. Verkade 36; J. Passchier zn. 40; A. Siera 43; Gebr. de Wit 45, J. en H. v. Leeuwen 47; P. Schen- reld 50. P.V. „De Blauwkras" hield een con- icours vanaf Chateaurous. De vogels rden zaterdag om 6.15 uur gelost, zelfde dag bereikten twee duiven hun K de overige arriveerden zondag. In icours waren 80 vogels. Aankomst le 1 zaterdag 19.53.00 uur. Uitslag: A. sbergen 1; P. J. Hansen 2; J. Rozier W. Gijsman 4, 7, 8; H. Moenen 5; A. sbergen 6; W. Ravensbergen 9; G. ebel 10. >e Kring Leiden en Omstreken N.B. hield een wedvlucht vanuit Noyon. concours 364 duiven- De uitslag it: 1. A. Hus 2-18; J. Roest 3-7-20; J. Drost 4-22: J G R. Langhout 5- 14. C. Drost 6-17. H. v. d. Vecht 8-19 r. Selier 9-21: L. van Duyn 10; M- Vreugd 11; C. van der Veek 13; K. haap 15; E v. d. Hooff 16; S. Schoe- a 23-25; J. Smits 24; C. v. d. Zwart Feyenoord lieeft interesse voor Jan Klaassens (Speciale berichtgeving) Tussen de besturen van Feyenoord en VVV zfjn op het ogenblik onderhande lingen gaande over een transfer van de international Jan Klaassens. Deze zal vrijdag a.s. in de wedstrijd tegen Bota- fogo by Feyenoord als gastspeler op treden. Voorts heeft Feyenoord van het bestuur van Ajax toestemming ontvan gen Van der Kuil als gastspeler op te stellen. De onderhandelingen over de transfer van de Amsterdammer zijn nog niet geëindigd. Van der Kuil is op het ogenblik met vakantie, maar Feyenoord heeft goede hoop. dat hij vrijdagavond de rechtsbuitenplaats zal bezetten. Naar verluidt wil VVV voor de 27- jarige Klaassens, die reeds 40 interland wedstrijden speelde, een transfersom vragen die boven de f. 100.000 ligt. Van Nelle bestellen Advertentie Europees kampioenschap landenteams Golf Gisteren ls op de golflinks van de Real Club de Golf El Prat te Barcelona een begin gemaakt met het toernooi om het Europese kampioenschap voor heren- landenteams (amateurs). Na de eerste ronde (stroke-play over 18 holes) is de stand: (de beste vier scores van de zes spelers van de teams zijn bepalend voor de klassering): 1. Zweden 304 punten: 2. Duitsland 311 pt; 3. België en Zwitserland 315 pt; 5. Spanje 319 pt; 6. Frankrijk 320 pt: 7. Italië 321 pt: 8. Nederland 327; 9. Portugal 335 punten. ZWEMMEN Twee wereldrecords voor Mike Troy De Amerikaan Mike Troy heeft zon dagavond tijdens zwemwedstrijden in Louisville de wereldrecords op de 200 meter en 220 yards vlinderslag op zijn naam gebracht. Het bad, dat een be weegbare achterwand heeft, was ver groot tot 55 yards. Troy legde de vier banen af in 2 min 18.6 sec. en bleef daarmede 0.4 seconde beneden de li- limiettijd op de 200 meter en 1.4 secon de beneden de limiettijd op de 220 yards. De Amerikaan was hiermee zelfs sneller dan het wereldrecord van Bill Yoszyk (2-18.7) dat op 1 januari 1957 werd bevroren" omdat het op een 25 meterbaan was gemaakt- Nelle bestellen Advertentie WIELRENNEN Nog enkele mutaties in Tour-ploegen Gilbert Bauvin, die deel uitmaakte van de Parijs-Noord-Oostploeg voor de Ron de van Frankrijk, heeft zich teruggetrok ken. Zijn plaats wordt ingenomen door Jean Hoffmann. Daarentegen zal de Ier Seamus Elliott, die aanvankelijk verklaard had niet te zullen deelnemen, donderdag wel uit Mulhouse vertrekken. Elliott, oorspron kelijk gekozen voor de internationale ploeg, was na zijn weigering vervangen door de Engelsman Tom Simpson. Deze laatste liet echter weten, dat ook hij niet wenste te starten, waarna Elliott op zijn eerder genomen besluit terugkwam. In de Italiaanse Tourploeg is eveneens een wijziging gekomen. Op het laatste ogenblik werd Gastone Nencini door ploegleider Binda aangewezen als ver vanger voor Pambianco. Nencini weiger de echter, waarna Binda een beroep deed op Ernesto Bono, die nu de plaats van Pambianco zal innemen. Van Nelle bestellen Advertentie. PAARDESPORT De deelnemers aan de Grote Prijs der Lage Landen De Grote Prijs der Lage Landen, de zesde koers die meetelt voor het Euro pees kampioenschap draven en die zon dag a.s. op de renbaan Duindigt te Wassenaar gehouden wordt, heeft in de internationale drafwereld een goede naam. Dat blijkt wel uit de paarden, die deze week uit heel Europa naar ons land komen. Van de ingeschreven cracks viel vrijwel geen enkele af. zodat na de rouwgeld verklaringen een veld van 15 deelnemers overbleef. De sinds vorig jaar in Nederlands bezit zijnde Franse klassehengst Hairos II krijgt nu voor de eerste maal gelegenheid op een Hol landse baan te tonen wat hij tegen de twee grote favorieten Jamin en Icare IV. die hem twintig meter moeten ge ven, waard is. De km records van deze drie concurrenten, 1 min. 15-9 sec., 1 min 15.6 en 1 min 75.8 sec, verschillen maar weinig. Icare IV arriveert dinsdagnacht op Duindigt en Jamin vrijdag. De Zweed se crack Gibs Bulwark, die samen met Hairos uit het derde band vertrekt, komt donderdag naar Nederland. Hier volgen de deelnemers, die zon dag zullen starten: le band, 2600 meter: Jambart P (Bel gië), Ulmar (Duitsland), Forges (Ne derland). Quick Hollandia G (Neder land). Tarantella (Nederland) en Ty phoon (Nederland). 2e band, 2620 meter: Jannot III (Bel gië), Ivarcourt (Duitsland), Isidore F. (Frankrijk), Peterhof (Nederland), Quicksilver S (Nederland). 3e band. 2640 meter: Gibs Bulwark (Zweden) en Hairos II (Nederland). 4e band, 2660 meter: Jamin (Frank rijk) en Icare IV (Italië). Van Nelle bestellen Advertentie. ZEILEN Wedstrijden afgelast Storm in Kiel Een' byzonder harde noordwestelijke wind is er oorzaak van geworden, dat de deelnemers aan de „Kieler YVoche" gisteren niet in actie zijn geweest. Hoe wel het zonnig weer was, moesten de organisatoren tot tweemaal toe de start uitstellen, aangezien er windsnelheden van rond de 60 km per uur werden ge registreerd. Toen ook daarna de storm niet luwde, besloten de officials de wed strijden af te gelasten en uit te stellen tot dinsdag en woensdag. (Amsterdam) Opstelling UVS UVS komt morgenavond in de oefen wedstrijd tegen de eredivisieclub Blauw Wit als volgt uit: Doel: Van Putten/Van Duyl; achter: Van Meygaarden en Van Leeuwen; mid den: Martens, Hak en v. d. Toorn; voor: Supusepa, Wim Bekkering, Hennie Bek kering, Schook en Haasnoot. Nieuwelingen in het gezelschap zijn v. d. Toorn (Sparta), Martens (Theole), Schook (ADO) en Haasnoot (VIOS). Zij hebben voorlopig als amateur overschrij ving aangevraagd naar UVS. Voorts vernemen wij, dat Coen Rys- houwer niet meer als semiprof voor de blauwwitten zal uitkomen. Hij heeft de wens te kennen gegeven als amateur voor de Leidse vereniging te spelen. Blauw Wit brengt morgenavond h«t volgende elftal binnen de lijnen: Kok. Rouhé, v. d. Klink. Koers. Althof, Ditselaar, Vermeeren, Van Willegen, De- genaar, Kiliaan, Kaas. Wimbledon-kainpioensebappen De krachtspelers waren in het voordeel op de eerste dag van de Wimbledonkampioenschappen. Na twee weken zonder dat er ook maar een druppel regen was gevallen, waren de banen van Wimbledon uiteraard minder groen dan in andere jaren bijzonder snel. Hoewel de geplaatste spelers over het algemeen weinig moeite had den met hun tegenstanders, duurde het enkelspel-toernooi voor één van de favorieten slechts een enkele dag. De Amerikaanse jeugdkam pioen Earl Buchholz haalde namelijk het stoute stukje uit om de in vorm zijnde Italiaan Pietrangeli, als derde geplaatst, in vier sets te verslaan (6—4, 3—6, 7—5, 7—5). Neale Fraser, tweede op de „ranglijst" en de Fransman Pierre Darmon open den het centre court-programma. Het lot was Darwon, die twee jaar geleden met het tennis-fenomeen Hoad als eerste het centre court betrad, dus weer niet gunstig gezind geweest. Binnen een uur was het pleit beslecht. By de 64 spelers voor wie het heren- enkelspel van dit gigantische toernooi slechts een dag duurde waren weer be kende namen. Zelfs voor oud-Wimble- donkampioenen werden de poorten van het „Tennis Mekka" voor wat betreft het enkelspel althans al na één dag gesloten. Dat overkwam de Amerikaanse Parijzenaar Budge Patty, die in 1957 met Mulloy zegevierde in de finale van het dubbelspel. Ook Drobny werd uitge schakeld. De Egyptenaar verloor van Mills (G.-B.) met 14—12, 3—6, 10—8, 8—6. NEDERLANDERS Piet van Eysden, die in vier sets van McDonald verloor, heeft een dap per gevecht geleverd met de enige vertegenwoordiger van Brits Guyana. De backhand van de Nederlander was echter te zwak. Dat was dan ook wel de voornaamste oorzaak dat de West indiër de eerste set met 63 op zijn naam kon brengen. Hoewel Van Eysden in de tweede set met 43 achter kwam te staan bleek hij toch nog in staat de kansen te doen keren. Dank zy zijn goede services werd het nog 46. Een baseline-duel leidde de derde set in. De Nederlander zag kans zijn tegen stander daarna even in de verdediging te drukken. Daarna werden de slagen van Van Eysden helaas minder zuiver. Ook zijn service werd minder sterk driemaal kreeg hij zelfs een dubbel fout tegen zich cn daardoor kon McDo nald zich herstellen. Ook in de vierde en laatste set kon onze landgenoot de aan vallen van de Brit niet weerstaan. De andere Nederlandse vertegen woordiger in het herenenkelspel, Wil lem Maris, drong wel door tot de tweede ronde. Hij versloeg in drie sets de Engelsman Dillon. De cijfers wa ren: 61, 6—3, 6—2. Het heeft Maris weinig moeite gekost de linkshandige Brit uit te schakelen. De harde services en de spreiding die de Nederlander in zyn slagen legde, maakten dat de Brit zich veelal moest i beperken tot verdedigen. 1 De „Bij", een bij de N.V. Aker booms Scheeps- en Jachtwerf te Lisse gebouwde sleep- en duwboot, tevens brandweer en bergingsvaar tuig voor de Belgische Marine, heeft gisteren een proefvaart ge maakt. De boot krijgt Ostende als ligplaats. De snelheid is maximaal 17,4 km. per uur, terwijl de trek kracht 4500 kg. is. In het beman ningsvooronder bevindt zich een keuken, een koelkast, toiletruimte en een slaaphut voor drie personen. Het dagverblijf is gezellig inge richt met tafel, stoelen en banken. De boot heeft een bluscapaciteit van 8000 liter per minuut bij 10 atm. en een lens mogelijkheid van 20.000 liter per minuut bij 4 atm. Aan schuim kan per minuut 56 m3 worden gegeven. Twee waterka- nonen met een werpwijdte van 50 meter kunnen onafhankelijk van elkaar schuim en water geven. Bo vendien zijn er aankoppelings- mogelijkheden voor 7 slangen, die van straalpijpen of nevelblussers voorzien kunnen worden. Een drooginstallatie kan tien slangen drogen. Tijdens de gisteren gehou den proefvaart is een demonstratie gegeven met water, van welke demonstratie de foto een beeld geeft Jaarverslag 1958 A.N.W.B. „Gebrek aan daadkracht van de regering Het jaarverslag over 1958 van de ANWB wydt allereerst aandacht aan het 75-jarlg bestaan, dat in 1958 werd gevierd en constateert met tevredenheid de groeikracht en de jeugdige activiteit van de thans 76-jarige. Ten aanzien van de problemen, welke liggen op het gebied van het wegverkeer, toerisme, recreatie en natuurbescherming wordt een betreurenswaardig gebrek aan daadkracht van de overheid gesignaleerd. „Er wordt veel gestudeerd en overwogen, maar weinig gedaan". Aan de aspecten van de vraag stukken met betrekking tot het motor- wegverkeer, vraagstukken, die, zo zegt het verslag, in hoofdzaak voort vloeien uit een steeds groter wordende achterstand van de verkeersvoorzienin- gen ten opzichte van de verkeerstoena me, wordt uitgebreide aandacht be steed. Het onderwerp „verkeersvraag- stukken" beslaat vrijwel de helft van het jaarverslag. Het verslag geeft voorts een overzicht van de investeringen ten behoeve van de wegenbouw, welke nog steeds een weinig bevredigend beeld opleveren en wijst er op. dat de ontvangsten van de Staat uit het motorwegverkeer regelmatig stijgen. Het verband tussen de door het motorwegverkeer opgebrachte bijzondere middelen (in 1958 570 miljoen gulden) en de uitgaven ten behoeve van de wegen (ca. 100 miljoen gulden) is in ons land ten enenmale zoek, zo wordt vastgesteld. Wat betreft de stand van zaken met betrekking tot de E (Europa)-wegen in ons land. wordt opgemerkt, dat het ur gent lijkt hogere bedragen voor de af bouw van het E-wegennet beschikbaar te stellen, wil Nederland zijn plaats in de Euromarkt handhaven. Gewezen wordt voorts op de trage gang van za ken by de opheffing van de gelyk- vloerse kruisingen van spoorwegen met andere dan rijkswegen. Na twintig jaar Onder het hoofdstuk Verkeersveilig heid wordt een vergelijking gemaakt tussen de situatie van 1938 en die van 1958, waarby geconcludeerd wordt, dat het aantal motorrijtuigen steeg tot het 3.8-voudige, het aantal onge vallen tot iets minder dan het 3-vou- dige, het aantal doden tot het 2-vou- dige en het aantal gewonden tot iets minder dan het 3-voudige. Betreurd wordt, dat aan de opleiding van motorry tuigbestuurders voor het ry examen in het algemeen nog zoveel ontbreekt. Onder het hoofd Stedelijke Verkeers plannen, ten zeerste actueel nu in de laatste jaren ook een aantal kleine en middelgrote steden zich genoodzaakt zien een verkeersplan op te stellen, wijst het verslag erop, dat bij elke stedelijke verkeersoplossing tegenstrijdige en vol komen ongelijksoortige belangen en waarden zorgvuldig tegen elkaar afge wogen moeten worden om tot een ver antwoorde synthese te geraken. Zorg vuldig uitgevoerde ver keersonder zoe kingen dienen de richting aan te geven, waarin de oplossing moet worden ge zocht. Ten aanzien van de „bromfiets" wordt een lans gebroken voor een tussenklasse van „vedergewicht"-motorrijwielen en scooters, welke aansluitende op de prijs en de exploitatiekosten van de duurste bromfiets en daarvan constructief afge leid, een belangrijke bijdrage tot de op lossing van het bromfietsvraagstuk zou kunnen leveren. Onoplosbare ruimte problemen Recreatie en Natuurbescherming had den uiteraard ook in 1958 de volle aan dacht van de ANWB. Er wordt op gewe zen dat de in de komende decennia te verwachten toeneming, zowel van de dag als van de vakantierecreatie ons land straks voor vrijwel onoplosbare ruimteproblemen zal stellen Ten aanzien van het internationaal toerisme wordt met tevredenheid vast gesteld, dat de algemene tendens tot vereenvoudiging van auto- en motor papieren zich in 1958 krachtig heeft voortgezet. Veel belangstelling was er voor de Internationale Reis- en Krediet brief, die is aangevuld met diverse nieuwe coupons waardoor de hulpverle ning in het buitenland werd vervol maakt. De ANWB gaf in 1958 bijna 100.000 van deze kredietbrieven af. Steeds meer werk Het aantal reisinlichtingen-aanvragen voor het buitenland steeg in 1958 met ca. 5%. De trek naar Italië was het vo rig jaar voor het eerst vrijwel even groot als die naar Duitsland, tot dusverre steeds onbetwist trekpleister nummer één. De belangstelling voor de zongebie- den was onder de ANWB-leden in 1958 overigens toch evident. Het kamperen nam opnieuw een enorme vlucht; het aantal verzoeken om inlichtingen omtrent deze vorm van vakantiebesteding steeg bij de ANWB in 1958, vergeleken met het jaar daarvoor, met bijna 40%. Er werden in totaal bij de ANWB in 1958 bijna 300.000 kampkaarten, kam- peerpaspoorten, groeps- en leiderskaar- ten afgegeven. De afdeling Verkeersborden van de ANWB had het in 1958 uitermate druk, het aantal nieuw-gepL.atste objecten be reikte een record. Ruim 3000 richtings- en voorrichtingsborden zyn thans voor zien van in reflecterend materiaal uit gevoerde opschriften. Met het plaatsen van de internationaal aanvaarde aandui dingsborden „Kampeerterrein"/„Cara vanterrein" werd een aanvang gemaakt. Dc Wegenwacht, die in 1958 zijn 12%- jarig bestaan vierde, hielp in dat jaar meer dan 137.000 gestrande weggebrui kers. Ruim 9000 buitenlandse pechvogels Nota van wijzigingen Mammoetwet op komst Er is een nota van wijzigingen op het wetsontwerp tot regeling van het voortgezet onderwijs op komst. De nota zal een dezer dagen bij de Twee de Kamer worden ingediend naar aanleiding van een op 25 maart j.L gehouden gesprek met drie fractie voorzitters. De minister van O. K. en W., mr. J. M. L. Th. Cals antwoordt dit op hem schriftelijk gestelde vragen over deze kwestie door het Tweede Kamerlid de heer Kleijwegt. In de in deze vragen bedoelde be spreking, waaraan o.m. door de voorzit ters van drie fracties uit de Tweede Kamer werd deelgenomen, heeft de minister, zo antwoordt hij, desgevraagd medegedeeld, in hoeverre op bepaalde punten wijzigingen voor hem persoonlijk al dan niet aanvaardbaar zouden zijn, wanneer hij in een volgend kabinet de verdediging van het wetsontwerp zou hebben te voeren. Daarbij heeft hij zich in principe bereid verklaard in dat geval een wijziging in het wetsontwerp aan te brengen, waardoor opzet zou worden bereikt, die door alle bij de bespreking betrokkenen principieel aanvaardbaar en niet in strijd met de grondwet werd geacht. Nu een nieuw kabinet is opge treden en nu in de Tweede Kamer on zekerheid blijkt te bestaan over de vraag, of er een nota van wijzigingen moet worden verwacht, meent de minis ter zonder overigens vooruit te lopen op het verder met deze Kamer te voeren gemeen overleg goed te doen reeds thans de besproken wijziging in het wetsontwerp aa,n te brengen. Nelle bestellen Advertentie werden door de .ridders van de weg" eveneens weer op gang gebracht. De Technische Afdeling van de Bond maakt een grote uitbreiding door. Het aantal verrichte techno-onderzoeken steeg in 1958 met 30% tot bijna 10.000. De ANWB boekte in 1958 een netto- ledenaanwas van ruim 10.000, waardoor het totaal aantal leden op 31 december 1958 was gestegen tot 415.963. Het aan tal Wegenwachtleden nam in hetzelfde jaar met ruim 18.000 toe tot byna 259.000. Het jaarverslag eindigt met de constatering dat 1958 een jaar was, dat tot tevredenheid stemde. Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer U deze bon ingevuld aan ons toezendt. Naam: Straat: No. Woonplaats: Kwartaal abonnee Maand Week Post doorhalen wat niet van toepassing is ALS BRIEF FRANKEREN VAKANTIE-ADRES pa Straal: Te: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: No. ALLE gegevens invullen.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7