v «ai» CO-RE-GA I# .Verkeerd verkeer bracht weer velen voor de kantonrechter „Leidse" verordening regionaal woonwagenkamp wordt herzien Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 23 juni 1959 Tweede blad no. 29776 Zelfs ongeborene voor het hekje! Mogelijk was het stralende zomerweer debet aan het feit, dat een groot aantal verdachten gisteren verstek liet gaan. Desondanks werd er door de pl.v. kantonrechters, mr. W. de Koning en mr. Ph. J. de Ruyter Wildt toch nog een respectabel aantal zaken behandeld. Naast een groot aantal, die onder de rubriek „pechzaken" kunnen worden ondergebracht en waarin de vonnissen varieerden van f2.— tot f 20.— boete, waren er weer een aantal zaken, die tot de „ernstige" kunnen worden gerekend. Auto gereden ondanks ingetrokken bevoegdheid De zaak tegen een 27-jarige slager uit Hazerswoude noemde de officier, mr. E. v. d. Schans zelfs zeer ernstig, daar verd., ondanks het feit, dat hem bij een vorig vonnis de rij be voegheid was ont zegd, toch een auto had bestuurd. Verd. voerde aan, dat een goede kennis van hem 's avonds zo dronken was, dat hij onmogelijk zijn auto van Leiden naar Hazerswoude kon rijden en dat verd. zich daarom maar verdienstelijk had gemaakt. De dronkeman had zich hier tegen wel verzet en verd. zelfs een klap op het oog gegeven, maar hij had toch doorgezet en het risico van een aan houding genomen. „Waarom moest U dat doen, aldus de officier, U had ook het contactsleuteltje zonder meer kun nen afnemen", maar een ritje lokte U blijkbaar wel aan". Hoewel de officier had overwogen om naast een boete van f50 subs. 10 dgn, een onvoorwaardelijke hechtenisstraf te eisen, liet hij het dit keer nog bij een voorwaardelijke hech tenis van 2 weken met een proeftijd van 2 jaar, alsmede f50 subs 10 dagen. Met een ernstig vermaan, omdat hij een overheidsmaatregel intrekking van rijbewijs had gegeneerd, vonnis te de plv. kantonrechter conform de eis. WEG GEEN RACEBAAN Een 27-jarige auto-dealer uit Den Haag die wegens zijn huwelijksreis ver stek liet gaan en door zijn advocaat werd vertegenwoordigd, had met zijn race-wagen in de onoverzichtelijke booht van rijksweg no IV nabij het Haagse Schouw een voorligger willen inhalen (zijn snelheid bedroeg ruim 120 km/u) en was toen een botsing met een tegenligger onvermijdelijk leek, zeer ge vaarlijk gaan „snijden". Slechts de snelle reactie van de chauffeur, die de race-auto plotseling voor zioh langs zag flitsen, voorkwam een ernstige botsing. Bij monde van zijn verdediger, ver klaarde verd., dat zijn wijze van rijden destijds niet gevaarlijk was. Hij was ge wend om te racen, o.m. als amateur coureur op het circuit te Zandvoort, dus wist hij wel wat hij met zijn auto kon doen. De officier was echter van mening, dat verd. met mensenlevens had ge speeld en eiste twee boetes van f100 subs 20 dgn, alsmde de voorw. intrek king van het rijbewijs voor de duur van 6 mnd met een proeftijd van 2 jaar. De verdediger vroeg uiterste clementie, vooral t.a.v. de intrekking van het rijbe wijs met het oog op het beroep van verd. „Laat verd. de openbare weg niet meer als race-baan beschouwen, anders zal hij de gevolgen ondervinden". Met deze waarschuwing liet de plv. kanton rechter he dit keer nog bij 2 maal f 100 boete subs 40 dgn. KINDERACHTIG VERWEER „Uw verweer is nogal kinderachtig en in plaats van eerlijk toe te geven, dat U niet alleen Uw eigen leven, maar ook dat van het kind, dat naast U zat, uit- vluchtjes", aldus de plv. kantonrechter tegen 'n 25-jarige Leidse student. Verd. ter tegen een 25-jarige Leidse student, had met een snelheid van 75 km/u een zeer scherpe bocht te Voorhout willen nemen, was de bocht uitgeschoten en tegen een boom opgereden. Hoewel de materiele schade aanzienlijk was, liep het voor hem en een klein meisje, dat naast hem zat, nog goed af. Met allerlei uitvluchten om., dat de remmen een ogenblik hadden geweigerd, hetgeen niet waar bleek te zijn, trachtte verd. zich te verontschuldigen. In een scherp gestéld requisitoir eiste de officier f50 boete subs 20 dgn alsmede de onvoor waardelijke intrekking van het rijbe wijs voor de tijd van 6 maanden; hij legde er de nadruk op, dat de eis slechts f 50 was. omdat verd. geen inkomen ge niet. Met bovenvemoemd vermaan, liet de plv. kantonrechter het ditmaal nog bij f50 subs. 20 dgn. GEEN BESTE AVOND Tijdens een avondritje met zijn bromfiets had een 20-jarige kelner uit Noordwijk tot driemaal toe een proces verbaal opgelopen. Verd. reed n.l. zon der achterlicht, verleende geen voor rang en had de weg als race-baan ge bruikt. „Ik ben hiervoor all reeds in Den Haag veroordeld, dus begrijp ik niet, waarom ik hier weer moet staan", aldus verd. Bij een nadere beschouwing bleék weldra, dat verd. tijdens de rit nog een vierde verbaal had gekregen n.l. „dronkenschap" en hiervoor reeds door de politiereohter in Den Haag met f30. subs. 6 dgn was veroordeeld. „Geen beste avond voor u geweest", aldus de plv. kantonrechter, mr. de Ruyter de Wildt. Rekening houdende met het feit, dat verd. thans in mil. dienst is en al f30 moet betalen, luidde het vonnis, con form de eis, f20 boete subs 6 dgn, als mede een ernstig vermaan. Er zijn nog steeds vele bromfietsers, die zich van verkeersregels niets aan trekken en er maar op los rijden, zon der zich te bekommeren om andere weggebruikers. In deze categorie stond o.m. terecht een 32-jarige bankemployé uit Leiden, die op de Rijnsburgerweg geen voorrang had ^verleend aan een wielrijder, tegen deze was opgereden en nogal wat letsél had veroorzaakt. Als algemene waarschuwing tegen deze ca tegorie werd deze verd., conform de eis, veroordeeld tot f40 boete subs 8 dgn, alsmede tot de (flinke) schadevergoe ding. ONGEBOREN VERDACHTE! Bij de behandeling van een andere .vaak, kwam de humor enige ogenblik ken de meestal plechtige sfeer in de rechtzaal doorbreken. Een 56-jarige Leidenaar, moest terecht staan, omdat hij op 23 april met zijn rijwiel niet op het rijwielpad had gereden. Hij ver klaarde echter: „Ik sta hier terecht voor een zoon van me, die nog geboren moet worden, want op de dagvaarding staat, dat hij geboren is op 29 decem ber 1959! Als goed vader ben ik echter maar gekomen om die jongen te ver tegenwoordigen. al is hij nog niet op de wereld". Inderdaad bleek als geb. da tum 29 dec. 1959 te zijn vermeld. „Kan het een van Uw wèl geboren zoons zijn?" Neen, dat kon ook niet, want er was maar één zoon en die was op 21 februari geboren. Wie het dan wel moest zijn werd niet opgehelderd en de dagvaaring werd nietig verklaard. „Mocht U toch nog een zoon erbij krijgen, dan kunt U hem zeggen, dat hij vóór zijn geboorte al terecht had moeten staan", aldus de plv- kanton rechter, mr. de Koning in zijn slot woord. Universitaire benoemingen Bij beschikkingen van de minister van O. K. en W. zijn benoemd aan de Leidse Universiteit; voor het tijdvak van 1 maart tot en met 31 december 1959 tot wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse voor de natuurkunde M. Durieux, thans wetenschappelijk ambtenaar; alsnog ge rekend van 1 januari 1959 tot weten schappelijk ambtenaar lste-klasse voor de sociologie C. E. Vervoort, thans we tenschappelijk ambtenaar; voor het tijd vak van 1 mei 1959 tot en met 30 april 1960 tot wetenschappelijk hoofdambte naar voor de neurologische wetenschap pen (elektro-encefalografie) dr. K. Me- chelse, thans wetenschappelijk ambte naar lste-klasse voor de histologie; voor het tijdvak van 1 juli 1959 tot en met 30 juni 1960 tot wetenschappelijk ambte naar lste-klasse voor de inwendige ge neeskunde ir. Chr. Sijbesma, thans we tenschappelijk ambtenaar. Dr. ir. A. M. van Deventer en dr. A. J. Koster, beiden alhier, dr. A. Bol huis te Oegstgeest en dr. W. A. M. Bur gers te Wassenaar zijn benoemd tot le den van de examencommissie, bedoeld in artikel 12 der Hoger Onderwijswet. (Advertentie) In Amerika zijn er geen losse kunstgebitten. In de U.S.A. raden de tandartsen COREGA aan, het bijzondere gebit poeder dat nieuwe en oude kunstgebitten rotsvast laat zitten. Ook U kunt COREGA krijgen I Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. De echte Engelse sigaret van distinctie en goede smaak Toelatingsexamen H.B.S. voor Meisjes Voor het toelatingsexamen van de Gemeentelijke HBS voor meisjes met 6- jarige cursus en afd. MMS zijn geslaagd: Marijke Berg. Leiden; Corrie Bey, Lei den; Joke Boot. Leiderdorp; Riet van Brakel, Leiden; Martha de Bree, Leiden; Loesje Broers, Noordwijk a. Zee; An toinette de Bruyn, Leiden; Mieke de Bruyn, Leiden; Anneke Buys. Katwijk a. Zee; Heieen Chavan, Leiden; Tineke Deurlo, Leiden; Toos van Ees, Leiden; Tineke van Egmond, Leiden; Gerry Fe lix, Leiden; Petra Foeken, Leiden; Al- bertien Fontein, Leiden; Ronnie Harte- veld, Leiden; Lacobine Hazenoot, Noord wijk a. Zee; Ineke van der Heide, Lei den; Joke van der Heide, Oegstgeest; Kat ja Heynen, Leiden; Bettie Hendriks, Leiden; Mar ja Herfst, Leiden; Anne- f iet je den Hollander, Katwijk a. d. Rijn; Irene van der Horst, Leiderdorp; Mieke van Houten, Leiden; Marion van Iter- son. Leiden; Joke Kamphues, Leiden; Joke Kloek, Leiden; Loesje Engelen, Lei den; Noortje de Koning, Leiden; Anneke Koppenol, Leiden; Annemarie Krom, Oegstgeest; Liesbeth Kuiper. Leiden; Willie Labruyère, Leiden; Kathy Mala- tinzky, Noordwijk BinnenHenny Meyer, Leiderdorp; Noortje Munting. Leiden; Mieneke ten Napel, Leiden; Joke Nicaise, Leiden; Anne Marie Noest, Oegstgeest; Netty Olivier, Leiden; Jolanda Pikart, Leiden; Peggi Rauws, Leiderdorp; Lenie Rodenburg, Leiderdorp; Rini v. Rooyen. Leiden; Erica van Royen, Leiden; Willy van Royen, Leiden; Margriet Runhaar. Leiden; Hanke Schelke. Oegstgeest; Elly Smetz, Leiden; Beppie Smorenburg, Voorschoten; Gladys Spijkerman, Was senaar; Margrieth van der Steen, Lei den; Tineke van Suylekom, Oegstgeest; Carla Tierolf, Leiden; Christien Uiter- wijk, Katwijk aan Zee; Neleke van Va- Slecht Nederlands! „Onduidelijke en kromme redactie" „Dit is slecht en bovendien foutief Nederlands. Het stuk is in zün redactie onduidelijk en krom, terwijl termen worden gebruikt, welke de tekst aantasten. Indien wij deze verordening in de Staatscourant zouden laten afdrukken, moeten wü ons, als. leden van de Leidse Raad, voor deze publikatie schamen". In deze bewoordingen meende gistermiddag dr. J. P. Duyverman (V.V.D.) zijn kritiek in de Leidse Raad te moeten uiten, toen het ging over het vaststellen van een gemeenschappelijke regeling - met Leiden nemen Leiderdorp, Oegstgeest, Rijns burg, Sassenheim, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude aan deze regeling deel - voor een regionaal woonwagenkamp. Een kritiek, welke zich niet richtte tegen het totstandkomen van deze regeling, doch wel tegen de redactie van de de raad voorgelegde verordening. Aan de hand van een groot aantal voorbeelden „als ik voor iedere fout een dubbeltje zou ontvangen, gaat het totale bedrag mijn presentiegeld voor het bijwonen van deze zitting ver te boven" toonde dr. Duyverman de on gelukkige en onduidelijke redactie en het op foutieve wijze gebruiken van de Nederlandse taal aan. Spreker zag de Verordening, welke z.i. onvolmaakt is geredigeerd, dan ook gaarne herschre ven. In deze vorm, aldus dr. Duyver man, is zij niet vast te stellen. Mr. C. J. Woudstra (Prot. Chr.), die zich volkomen bjj deze kritiek kon aansluiten, had de Verordening even eens met klimmende ergenis gelezen. Zij blijft dermate beneden de maat, dat hij de suggestie van dr. Duyver man herschrijven gaarne on dersteunde. Wethouder S. Menken, die erop wees, dat een aantal colleges van B- en W. aandeel in de totstandkoming van deze Verordening hebben gehad, was gevoe- Eindexamens R.-K. Lyceum Voor het eindexamen HBS afd. A aan het R.-K. Lyceum St.-Bonaventura zijn geslaagd :Wijnand van Appel, Lei den; Jan Blom, Rijnsburg; Rob Fal- laux en Han Foppen te Leiden; Herman van Geest Den Haag; Jan van der Geest. Noordwijkerhout: Eddy 't Hart, Peter Hoogduin en Lucia Janssen, Lei den; Piet de Jong, Roelof arendsveen; Fia Kemp. Oegstgeest; Ed de Keuning, Leiden; Margriet Neefjes, Noordwijk; Adrie v. d. Poel, Zoeterwoude; Marijke Sohrier. Leiden; Harry Vlasveld. Zoe terwoude; Ton Vollebregt, Oegstgeest; Jos Vreeburg, Leiden; Jos Vreeswijk, Alphen aan den Rijn: Ank Wesselingh, Zoeterwoude: Peter Witteman. Hoog- made; Ad l'Abée. Lisse; Gijs den Dub belden, Oegstgeest; Hans Nipper. Was senaar; Hubert Vlaming, Sassenheim; Sjaak v. d. Voort. Noordwijk! Ria Wes- seling. Sassenheim; Helène Zandber gen. Warmond. Vier kandidaiten werden afgewezen. riek, Leiden; Willy van Veen, Leiden; Jeanne Heemskerk. Leiden; Sini Verhey van Wijk. Noordwijk a. Zee; Emie Ver molen, Leiden; Riekje Volker, Oegst geest, Heieen de Vos, Leiden; Leontine Vreeken. Sassenheim; Liesbeth van Wingerden. Leiden; Mia van Wijland, Leiden; Carla Zuiderduin, Leiden; Ma rijke Hoogstraten, Leiden en Ineke Kreyenveld, Wassenaar. Met 36 kandidaten wordt het examen voortgezet. lig voor deze kritiek en nam gaairae de suggestie over om de Verordening nog eens onder de loep te nemen, waar bij rekening zal worden gehouden met de door de heren Duyverman en Woud stra gemaakte opmerkingen. B. en W. zullen het op prijs stellen indien beide heren zich in verbinding stollen met het college. In een volgen de vergadering komt de gewijzigde ver ordening dan in behandeling. Wethou der Menken zou het eohtor met het oog op de tijd van belang achtte dat de raad zich nu reeds uitsprak voor de in richting van een regionaal woonwagen kamp. Aangezien hiertegen geen "be zwaren bestonden, ging de raad ak koord met de inrichting van een der gelijk kamp. De heer J. G. Lamers (Prot. Chr.), had tevoren nog enkele opmerkingen gemaakt over het schoonhouden van de bestaande kampinrichting. Hij had ge constateerd, dat aan het sanitair nog wel het een en ander ontbrak; er zijn closets zonder waterspoeling. Wethouder Menken zegde hem toe dat hij contact zou opnemen met de Gem. Reinigingsdienst VESTIGING AMERIKAANSE INDUSTRIE. Bij het voorstel om aan een Ameri kaanse industrie grond in erfpacht te geven, waarbij ook het vraagstuk van de werkgelegenheid vraag en aanbod in de Leidse metaalindustrie tor sprake kwam. drong dr. Duyverman (VVD) aan op een behoorlijke sprei ding in deze branohe. Dr. J. Winsemius (PvdA) was van mening, dat de Leidse arbeidsmarkt, dus de burgerij, het grootste belang had bij deze vestiging, mede met het oog op de werkgelegen heid bij komende werkloosheid. Men. J. M. v. d. Blom (CPN) zou het op prijs stellen, dat. in verband met het aantrekken van vakbekwame arbei ders van bulten Leiden, Leiden ook een groter bouwvolume kreeg toegewezen. Er zouden dan ook gezinnen kunnen worden geholpen, die reeds zo lang op een woning wachten! De heer H. M. Kortmann (KVP) wenste o.m. te we ten of ook aan Nederlandse industrieën grond in erfpacht wordt gegeven. v "-T. dr. H. D. M. Knol achtte het voorstel juist. Een bedrijf, dat b.v. een half tot een miljoen guide investeert op grond, dat zijn eigendom nog niet is, heeft recht op het uitgeven van grond in erfpacht. Tenslotte begreep de heer C. J. Piena (PvdA) de angst niet van sommige directies in de metaalverwer kende industrie inzake het aantrekken van werkkrachten. De metaalindustrie is een bijzonder conjunctuur gevoelig bedrijf. Met het oog op een eventuele Dit bed, gedemonstreerd op een I met een wekker een installatie in expositie van meubilair in Chicago, werking kan stellen, die van het is het allernieuwste snufje op het bed een gemakkelijke zetel maakt gebied van de ontwaaktechmek. tegen de tijd dat er genoeg gesla- Slapen kan men er heel gewoon op. pen is. Of het een genoegen is> te Het bijzondere is alleen, dat men ontdekken dat men in een stoel ge zeten wakker wordt, wanneer men zich met zekerheid meent te kun nen herinneren dat men gewoon in bed is gaan liggen slapen, is een andere kwestie Toelatingsexamen St. Agneslyceum Voor het toelatingsexamen van het St.-Agneslyceum zijn geslaagd: Ria Bakker, Leiden; José Beckers, Sas senheim; Joke Blokland, Leidschen- dam; Elly Bontje, Nieuwe-Wetering; Ineke Boogmans, Leiden; Trude Boot, Noordwijk; Lucie Brand, Boskoop: Ans- je Breuring, Mieke Bruche, Leiden; Ve ronica Cortenbach, Voorschoten; Anne- Marie van Dam. Noordwijk; Marijke den Dekker, Alphen aan den Rijn; Ger- da Detmers, Zevenhoven; Eugenie Dirks, Margriet van Dongen, Leiden; Marianne Doornweerd, Voorschoten; Greet van Egmond, Ineke van Egmond, Aarlander- veen; Bergriet Elemans, Margót Lefeber, Leiden; Suusje Flapper, Roelofarends- veen; Margriet Fles, Leiden; Hedy Flohr, Leiderdorp; Anneke Fontijn, Zoe terwoude; Ans Gottonbos, Leiden; Ruth Gouverneur, Sassenheim; Carolien de Graaf, LeidenIneke Groenendijk, Rine- ke Groenendijk, Alphen aan den Rijn; Annelies Gubbens, Riekje de Heiden, Leiden; Carla Herüer, Noordwijk; Bea trijs Hillebrandt, Annelias Hoegen, Oegstgeest: Marianne Huyskens, Voor schoten; Alma Jansen, Oegstgeest; Hanneke Janssen, Marian van Kan, Lei den; Bep de Keyzer, Hazerswoude; Net tie Kleiss, Leiderdorp; Emmy de Kier, StompwiJk: Hélène van der Kleij, Was senaar; Margriet Kohlbeck, Leiden; Mona Körnmann, Katwijk; Ineke Kras, Roelof arendsveen; Rietje Limburg, Lies- Je Luijben, Oegstgeest; Majola Mabe sone. Leiden: Tilly van der Meer, Rijns- burg; Heleentje Meijer, Voorschoten; Anke Meijs. Evelien Menken, Oegst geest; Maria Menken, Hazerswoude; Hanny van Mullekom, Sassenheim; Li- neke Muskens, Roelof arendsveen; Truus Nagtegaal, Leiden; Marjan Omtzigt, Zoe terwoude; Els Opdam, Willy Pieterse, Leiden; Wilma Pluijmers, Leidschen- dam; Corry van Rijt, Zoeterwoude; Mieke Rombouts, Alphen aan den Rijn; Marlies de Rooij Oegstgeest: Henny van Santen, LeidschendamHelen Scholte, Nellie van Schooten, Magda Schoots, Leiden; Margot Smit, Noordwijk; 6an- neke Smit, Leiden; Yvonne van Spaan donk, Leiden: Jeanne Verbeij Hazers woude: Isabella Verdegaal, Sassenheim; Margriet Verhoef, Oegstgeest; Rose- Marie Verhoef, Leiden; Ascellen Ver- plancke, Voorschoten; Leny VerweiJ, Ineke Vogels, Fiekene de Vos, Ine Vuur pijl, Lelden: Kok Waaijer. Leidschen dam; Willy Wallaart Leiden: Tineke Witteman, Oegstgeest: Jeannette Wor tel, Yvonne Wurzer, Leiden; Lia van Zaal, Noordwijk: Annemieke Zandber gen. Zoeterwoude; Lettie van Zanten, Voorschoten. Herexamens; 4. Schrijver Leonard Roggeveen overleden Meer dan 140 kinderboeken (Van onze Haagse redactie) Op 61-jarige leeftqd is gisteravond in 7.ün woning in Den Haag overleden de populaire schrijver van ruim 140 kinderboeken Leonard Roggeveen. Tot voor enkele jaren was hij hoofd onderwijzer aan een Haagse school. Ook trad hij vele jaren in de jeugdprogram ma's van de AVRO op. Hij verwierf o.m bekendheid met zijn boeken uit de Daantje- en Okkle-serie en schreef ook talrijke boeken voor oudere Jongens. werkloosheid, moet het aantrekken van industrieën worden gestimuleerd. Wethouder Stolp en na hem ook de voorzitter wees er o.a .op. dat het een belangrijke faotor Is. dat het in het voornemen van de directie van de on derhavige industrie ligt om jonge men sen op te leiden tot geschoolde arbei ders. Een wegtrekken van arbeids krachten uit andere metaalindustrieën zal dan ook vermoedelijk niet voorko men. Het in erfpacht uitgeven van een perceel industrieterrein aan de Roose- veltstraat acht spreker juist. Er wordt een erfpachtscanon van 5% betaald. Een aanvrage van een Nederlandse of Leidse industrie om het verkrijgen van grond in erfpacht zal door het Col lege niet zonder meer torzijde worden gelegd. Na deze toelichting ging de raad ak koord met het voorstel, hetgeen even eens het geval was met alle overige door ons reeds gepubliceerde voorstel len. Amsterdam in de olie Er is geen verordening, die in Amster dam zo massaal wordt overtreden als die, waarin wordt voorgeschreven dat de hoeveelheid olie, die in of bij een woon huis aanwezig mag zijn, niet meer dan veertig liter mag bedragen. Sinds de op mars van de oliehaard zijn alom in de stad op balkons, in kelders en op zol ders olievaten geplaatst, waarin honderd tot tweehonderd liter brandstof wordt bewaard. Deze wetenschap bezorgt de brandweer grijze haren en het gemeen tebestuur is nu van plan de brandvei ligheid in dit opzicht te bevorderen. De gemeentelijke woningdienst is thans be gonnen met het onderzoeken van de mogelijkheid om bij woningblokken gro te. van alle veiligheidsmaatregelen voor ziene olietanks te bouwen, vanwaar lei dingen naar de woningen lopen voor aansluiting op de haarden in de huis kamers. Ook het Rotterdamse Bouwcen trum is kortgeleden met een dergelijke studie begonnen. De hoofdstad kan ech ter niet op het resultaat van het Bouw centrum wachten, en zoekt naar een op lossing. die binnen afzienbare tijd kan worden verwezenlijkt. OUDERAVOND OPENBARE SCHOOL DRIFTSTRAAT Gisteravond werd in het clubgebouw van de Speeltuinvereniging „Oosterkwar tier" een feestelijke ouderavond gehou den van de openbare school aan de Driftstraat. Op deze avond werd af scheid genomen van de kinderen uit de 6de klas. Het hoofd der school, de heer F. J. Riks, sprak een inleidend woord en vroeg clementie voor het programma, dat deze avond geboden zou worden. De klasse onderwijzer. de heer F. J. Schilthuizen, was n.l. ziek geworden, waardoor de heer Riks de leiding van de avond plotseling had moeten overnemen. Onder leiding van de heer Riks en mej. J. Hendriks voerden de leerlingen evenwel op uitstekende wijze een geva rieerd programma van toneel, declama tie, zang. muziek en ballet uit. De voorzitter van de oudercommissie, de heer W. P. Dool dankte de onderwij zers en leerlingen voor het gebodene en reikte de 6de-klassers een spaarbank boekje uit, waarop een rijksdaalder was gestort. Advertentie Wie zal weer de „ster" van de TOUR zijn? Voor wie zal DE TRUI weer „pandoer" zijn? Voor hen die zo'n trip Versleren met TIP Zal deae TOUR heus geen toer zijn. 'n TIP VAN BOOTZ Inz. Hr. G. B. K. te Almelo, ontv. 1 fi. TIP -f 1 Lfl. Boote* Oude Gene ver. Nwe. limericks lnz. aan H. Bootz, A'dam Zesde Leidse Jeugd Tour RUDI WAREMAN IN DE GELE TRUI Voor de zesde maal is de Leidse Jeugd Tour gestart. Vijftig rennertjes namen bezit van de wielerbaan Duinhorst, waar zij deze week driemaal rijden. Als eerste tappe moesten 20 ronden (plm. 7km) gereden worden. De A- klasse. renners op race-fietsen, startte in zijn geheel. De B-klasse, op toerfiet sen, in twee series op tijd. Eerst reed de helft van de B-klasse. Deze groep draai de haar rondjes zeer constant ln een hoog tempo. Er werd wel eens gepro beerd om weg te komen. Toen een der rennertjes vanuit de achterhoede zou weglopen, berekende hij zijn sprong ver keerd en kwam midden in het peloton terecht. Dit veroorzaakte een valpartij, waarbij twee Noordwijkerhouters schaaf wonden opliepen. Even liep het tempo terug en dit bleek later nogal van in vloed op de tijden. Bij de massale eind sprint won J. de Ruiter van de Vrijge- zellenploeg deze serie vóór zijn ploeg genoot Kees Bouwknechten in 14 min. 38 seconden. Toen kwamen de A-klassers aan de start. Ook dezen bewaakten elkaar angstvallig, maar hier zorgden Koos van Weizen van de Levendaalploeg en Mees Mosseveld zo nu en dan voor wat vuur werk. Toen zij in de vijftiende ronde met twee anderen een duidelijke voor sprong hadden, bleek er echter geen sa menwerking in dit kopgroep je: de vol gende ronde werden zij reeds weer inge lopen. In de negentiende ronde dachten Koos van Weizen en Cor Kloosterman, dat dit reeds de laatste was. Zij lagen voor. maar remden af. Voor zij zich hersteld hadden, lagen de anderen reeds ln volle spurt. Koos van Weizen kwam nog wel naa rdev ierde plaats. De Sassenheimers werkten goed samen. M. Mosseveld trok al heel vroeg de sprint aan en Cor Meeuwisse sprong gelijk weg. Hij won met meters verschil vóór G. v. d. Geest, die op het beslissende moment meege komen was. M. Mosseveld had een prachtige derde plaats. Tijd 14 min. 16 seconden. De tweede serie van de B-klassers werd ronde voor ronde op de klokjes ge volgd. De tussentijden lagen bijna gelijk met de eerste serie. In deze rit werd fel gejaagd. Vooral Jac. Rietmeier en J. v. Dam probeerde een voorsprong te krij gen. maar steeds werden zij weer terug gehaald. In de laatste ronden werd het duidelijk dat uit deze groep de winnaar van het B-klassement zou komen. Tot aller verrassing, niet in het minst van de renners zelf, ging in de laatste ronde Rudl Wareman van de Levendaalploeg er vandoor. Rietmeier en van Dam sto ven er achteraan, maar Rudi had zijn krachten goed besteed en wees ze ge decideerd terug. Zijn tijd. 14 min. 20 sec. en zijn bonificatie, waren voor zijn ploeg van zeer grote betekenis. De ach- sterstand 6p de Sassenheimers in het A-klassement werd hierdoor tot 19 sec. beperkt. Na de eerste dag is de stand als volgt: A-klasse: 1. C. Meeuwisse 13 min. 16 sec.; 2. G. v. d. Geest 13 min. 46 sec.; 3. M. Mosseveld 14 min. 1 sec. De rest. op twee na. 14 min. 16 sec. A-ploegen: 1. Sassenheim 41 min. 33 sec.; 2. Levendaal 41 min. 52 sec. B-klassement: l. Rudi Wareman 13 min. 20 sec.; 2. Jac. Rietmeijer 13 min. 50 sec.; 3. Jaap van Dam 14 min. 5 sec; 4 t.e.m. 8 W. v. d. Poel: L. Meiland; Th. v. Dam; Alb. v. d. Werf: M. Hoek allen 14 min. 20 sec ploegenklassement B: 1. Zoeterwoude 42 min. 26 sec.; 2. Noord wijkerhout 42 min. 45 sec.; 3. Vrijgezel len (Noordwijk) 42 min 48 sec.; 4. Rijns- burg 42 min. 56 sec.; 5. Plan Noord 43 min. 14 sec.: 6. Trekvogels (Noordwijk) 43 min. 33 sec.; 7. Vogelenwijk 43 min. sec. De heer Z. Rittersma alhier, is be noemd tot lid van de examencommissie voor het pedagogisch getuigschrift vorn- het nijverheidsonderwijs voor bezitten van de akte N XX.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3