KflHBBKSir ^ïrn^ÊÈÈÊ^SÊBm STADSNIEUWS Laatste Berichten Brouwersglazen DONDERDAG 18 JENT 1959 Leidse Afrikareiziger bedroog deelgenoten (Van onze Haagse redactie) De Haagse rechtbank heeft daag een gevangenisstraf van 9 maan den opgelegd aan een Leidse paarden koopman, die zich in 1952 te Monrovia (West-Afrika) heeft schuldig gemaakt aan verduistering van enige duizen den dollars ten nadele van zijn beide partners. Het betrof de opbrengst van een klein zeeschip, waarmee een Nederlands ge zelschap in 1952 naar Nieuw-Zeeland zou emigreren. Men kwam echter niet verder dan Monrovia, waar de paarden koopman het schip verkocht en de op brengst, die mede toekwam aan twee medeopvarenden, in eigen zak stak. De officier van Justitie had 14 dagen gele den een gevangenisstraf van een Jaar en drie maanden geëist. Zilveren jubileum mej. P. E. Helversteyn Mej. Petronella Elisabeth Helversteyn, voor iedereen bij V. en D. „Nellie", heeft vanmorgen haar zilveren jubileum ge vierd. Op de eerste verdieping werd zij door haar collega's in de bloemetjes gezet. Men had een klein toneeltje op gezet en in het midden hiervan een kop j en schotel geplaatst, die versierd waren met de letters 25. Kop en schotel zijn n.l. de voorwerpen waarmee mej. Hel versteyn in haar 25-jarige loopbaan bij V. en D. het meest te maken heeft ge had. Zij is n.l. bijna al die tijd in de 'huishoudelijke dienst geweest en heeft zich langzamerhand de bijnaam van moeder van het personeel" verworven. De heer G. M. Gribnau, bedrijijfsleider, wees op dit feit. Mej. Nellie is opgewekt en vriendelijk voor iedereen, zij voorziet het personeel van koffie en thee op de daarvoor bestemde uren en speelt ook een belangrijke rol in de personeelskan- tine. Met hartelijke dank bood de heer Gribnau haar nemens het gehele per soneel een pendule, een schilderstuk en bloemen aan. Ook de heer P. Nieuwesteeg, sprekend namens de chefs sprak vol lof over de prettige manier, waarop mej. Helver steyn steeds het personeel tegemoet treedt. Na hem spraken nog mej. J. Bol, de jongste uit de personeelskeuken en Mieke Boerman, de jongste van de ..vierde étage". Er waren nog enige andere geschenken. Na een dankwoord van mej. Helver steyn, verplaatste de feestvreugde zich naar het dakterras, waar de directeur, de heer C. A. A. Kerckhoff haar waar derend toesprak en het vererend getuig schrift van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel, de zilveren me daille met inscriptie en een enveloppe met inhoud overhandigde. E.H.B.O.-Dienst Leiden FEESTELIJKE DIPLOMA-UITREIKING De Ver. E.H.B.O.-Dienst-Leiden hield gisteren in de recreatiezaal van de H. C. W. een feestavond ter gelegenheid van de diploma-uitreiking cursus 1958/ l'59. Nadat de voorzitter de heer L. H. Piek, de talrijke aanwezigen hartelijk welkom had geheten, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot de docent dokter H .J. Keegstra, de tweede voor zitter van de E.H.B.O.-Raad, de heer J. Slegtenhorst, de afgevaardigde van de B.B., de heer P. Eradus en de ver tegenwoordigers van de zustervereni gingen, merkte spreker op, dat de di ploma-uitreiking één van de hoogte punten van het E.H.B.O.-verenigings leven is en de afsluiting van het sei zoen betekent. Na veel studeren en hard werken, ten koste van veel vrije tijd, wordt uiteindelijk het diploma be haald en heeft men de nodige be- praktijk worden opgedaan door regel matig mede te werken aan de vele E.H.B.O.-assistenties die onder auspi ciën van de E.H.B.O.-Raad worden verleend. Alvorens tot de uitereiking van de idiploma's over te gaan .richtte dokter Keegstra zich tot de pas geslaagden en iwees hen nog eens op de taak die zij krijgen te vervullen en de grote ver antwoording, dei zij nu gaan dragen. Regelmatig oefenen en de nodige praktijk opdoen zijn da nook van zeer igroot belang voor de E.H.B.O.er(ster), die de verantwoording wil blijven dra gen. Na de uitreiking, dankte de heer A. v. d. Reyden, namens de cursisten docent en instructeurs (trices) voor de inuttige lessen en bood hij dokter Keeg stra een langspeelplaat aan, waarna de instructeurs!trices) eveneens met eni ge nuttige geschenken werden bedacht. Nadat dokter Keegstra en de voorzit ter, mede namens de andefe instruc- leurs(trices) hun dank voor de ontvan gen attenties hadden uitgesproken, richtte de voorzitter zich tot de schei dende secrtaresse, mej. M. Vellekoop, idie wegens vertrek naar elders haar functie had neergelegd en voor het laatst aanwezig was. Spr. dankte haar |voor het vele werk, dat zij in het be lang van de vereniging had verricht en bood haai' enige gebruiksvoorwerpen aan. Na de pauze begon het feestelijke ge- ideelte dat werd verzorgd door het imondaccordeon- en toneelgezelschap !,De Mondorico's". Dit gezelschap, be staande uit 7 dames en 12 heren heeft reeds een zeer goede naam in Leiden en bracht een non-stop programma, dat er mede toe bijgedragen heeft, dat van een prima geslaagde avond ka nworden gesproken. Jonge arrestant trachtte in de nacht te ontsnappen POLITIE LOSTE SCHOT. In de afgelopen nacht omstreeks twee uur betrapte de politie een 19-jarige Leidse varensgezel er op, dat deze snoep goed en geild ontvreemdde in een snack bar in de De Genestetstraat. Op weg naar het politiebureau trachtte de Jeug dige inbreker in de omgeving van het goederenemplacement aan de Haagweg aan zijn bewakers te ontkomen. Een der politiemannen loste echter onmiddel lijk een waarschuwingsschot, waarop de jongeman op de grond is gaan liggen en zich overgaf. EREDOCTORAAT OXFORD VOOR PROF. DR. P. C. A. GEYL Aan prof. dr. P. C. A. Geyl zal op 24 juni a.s. een eredoctoraat verleend wor den in de faculteit der letteren aan de universiteit van Oxford. Advertentie. Bij aankoop van 3 pullen Dommelsch Bier (thans ook met beugelsluiting) een BROUWERSGLAS voor 35 cent. Juist iets voor VADERDAG. BEJAARDENSOCIËTEIT VAN „MORSKW ARTIER" GINGEN DAG UIT Gisteren vertrok om 9 uur een 50-tal bezoekers van de bejaardensociëteit van de Hervormde Wijkgemeente „Mors- kwartier" om een dag buiten door te brengen. Het eerste doel van de tocht was Zeist, waar om 10.30 uur de koffie werd ge bruikt. Van Zeist vertrok het gezelschap naar de Westerbouwing. Een prachtige tocht, door bos en langs heide. Na aankomst aan de Westerbouwing werd de lunch gebruikt. De reis naar Arnhem werd per boot over de Rijn ondernomen hetgeen bui tengewoon feestelijk was en door vro lijke muziek werd opgeluisterd. Vanuit Arnhem werd de tocht voort gezet per bus over Velp, Rozendaal naar de Postbank. Na een prachtige tocht langs de Veluwezoom bereikte het gezelschap om 6 uur Leersum, waar het diner werd Vrolijk en opgewekt werd om 8 uur de opgediend. terugtocht naar Leiden aanvaard, waar de bejaarden van 6586 jaar om 9.30 uur dankbaar en voldaan aan de Mare- nathakerk aankwamen. Zilveren jubileum Leidsche Wolspinnerij A. A. VERHOEF 25 JAAR DIRECTEUR Woensdag 1 juli zal het 25 jaar gele den zijn, dat de N.V. Leidsche Wolspin nerij, welke momenteel haar kantoren te Amsterdam heeft, werd opgericht. Dit 25-jarig bestaan valt samen met het zilveren jubileum van de directeur, de heer A. A. Verhoef. Ter gelegenheid van beide jubilea wordt die dag van 3.30 tot 5.30 uur in De Beukenhof" te Oegstgeest een re ceptie gehouden. i v i *-& s Gisteren is de laadmast van het stoomschip Achilles" in de Rot terdamse haven bij het opzetten omgevallen en terecht gekomen op de langszij liggende kustvaarder „Sian", die zo zwaar werd be schadigd, dat hij ogenblikkelijk zonk. Een beeld van de situatie na het ongeluk, waarbij niemand werd gewond. Van de „Sian" is niets meer te zien! Panamees vrachtschip in Port Said vrijgelaten De Egyptische autoriteiten hebben donderdag het Panamese vrachtschip „Nord" toestemming verleend om door het Suezkanaal te vairen. De „Nord" was woensdag aangehouden omdat ver moed werd dat de lading afkomstig was uit Israël. Het schip bevatte echter 8.000 ton schroot uit Antwerpen, die be stemd waren voor Japan. De Egyptische minister van Buiten landse Zaken, Fawzi, heeft gisteren in een brief aan de secretaris-generaal van de V.N. er de aandacht op geves tigd. dat Israël „voortgaat met zijn openlijke actie om goederen te vervoe ren door het Suezkanaal. Het vaste besluit van de VAR. om te verhinde ren dat Israëlische schepen of ladingen het kanaal passeren, is gerechtvaardigd door de nog steeds bestaande staat van oorlog tussen Israël en de Arabische landen. Deze Israëlische actie ver scherpt de toestand in het Midden-Oos ten en kan alleen maar leiden tot zeer ernstige gevolgen". Nederlands-Duits overleg De Nederlandse-Duitse onderhande lingen bevinden zich nog niet in een zodanig stadium, dat gesproken zou kunnen worden van enig akkoord, al dus werd desgevraagd vanmorgen door de woordvoerder van het minis terie van Buitenlandse Zaken ver klaard. De besprekingen tussen Nederland en Duitsland zijn maandag in Den Haag voortgezet, nadat in de voorafgaande 14 dagen in Bonn was onderhandeld. Verwacht kan worden, dat de bespre kingen in Den Haag tot eind volgende week zullen duren. Over dc verdere weg der onderhande lingen valt op dit ogenblik nog niets naders mee te delen. Staatssecretaris Defensie benoemd Bij K.b. is thans benoemd tot staats secretaris van Defensie de luit.-generaal van de Generale Staf b.d. M. R. H. Cal- meyer. LEIDERDORP N.C.V.S. ging naar de Betuwe Een groep dames van de plaatselijke (afdeling van de N.C.V-B. bracht op uit nodiging van de Nederlandse Fruitte lers Organisatie een bezoek aan de Be tuwe. De dames werden voorgelicht over Be zorg. die aan het Nederlandse fruit «ordt besteed. Er werd een rondrit door oe Betuwe gemaakt, waarbij men spe- fiale aandacht schonk aan het stadje Buren met het Koninklijk Weeshuis uit §613. Met een bezoek aan de fruitvei ling te Geldermalsen en een kersen- boomgaard werd dit bezoek besloten. Bet was een bijzonder geslaagde dag. OEGSTGEEST Ook in Oegstgeest zilveren sterren Op bijeenkomst B.B. Gisteravond vond in hotel „Het Witte Huis", te Oegstgeest, de uitreiking >laats van de zilveren ster met oor konde aan de daarvoor in aanmerking komende noodwachters B.B. in wijk VII. Vooraf sprak het hoofd vao de B.B, een Plaatselijk ongunstig effect der droogte Geen „verschroeide aarde" Blijkens de laatste gegevens, verza meld door het ministerie van Land bouw, heeft de droogte van de laatste weken enig ongunstig effect op de oogst in sommige delen van het land. Van een algemeen zorgwekkende toe stand kan echter allerminst gespro ken worden. Het droogteeffect is zeer plaatselijk en betreft verschillende produkten. De groei van het gras staat in vrij wel het gehele land stil, behalve in het Westen, waar de weilanden er zelfs beter bij staan, dan in het waterrijke Friese greiden-gebied. Hoe hoger echter de weidegronden liggen, hoe schraler en kaler liggen deze erbij. Sommige weilanden maken een afgebrande in druk. Over het algemeen kan echter geenszins over „verschroeide aarde" worden gesproken. In de akkerbouwgebieden staan de wintergranen er goed voor, behalve de winterroogge op hoge gronden, die plaatselijk te lijden heeft. De stand van de zomergranen daartegen is dun er schraal. De aardappeloogst staat er niet on gunstig voor. Veenbrand bij Wierden weer opgelaaid Hoewel het zich gisteravond liet aam zien. dat de bos. en heidebrand, die gisteren tussen Wierden en Njjverdal woedde, was bedwongen, lekten van morgen vroeg weer vlammetjes over de heide. Daarmee was bewezen, dat het hier niet alleen een oppervlakte- brand betreft, maar tevens een veen brand, die zich onder de grond voort zet. Deze branden hebben de eigen schap, bij het ondergaan van de zon in hevigheid af te nemen en bij zonsopgang weer heviger te worden. Ook vandaag zijn de militairen van de vliegbasis Twnthe weer bij het blus- singswerk met vuurzwepen brandschui- vers en schoppen getrokken. Deskundigen trachten voorts het vuur te stoppen door het stichten van tegen- branden. De Nederlandse Heidemaat schappij werkt met bulldozers en een diepploeg. Thans zijn door de brand, die door de grote droogte veroorzaakt is, ongeveer 400 hectare bosjes en heide in de as gelegd. Ook zijn tientallen hazen en enige reeën omgekomen. Het front van de brand was gisternamiddag 4 tot 5 km breed. De voorzitter van het Europees Parlement, de heer Robert Schu- man, bij het verlaten van het Paleis Soestdijk, waar hij gisteren door Koningin Juliana werd ont vangen. welkomstwoord. Hij sprak de wens uit, gezien de internationale verhoudingen, dat nog meerderen de rijen van de B.B. zouden komen versterken. Spreker her innerde voorts aan de kort geleden ge houden oefening, waarbij de paraatheid van Wijk VII duidelijk aan de dag was getreden. De burgmeester prees hier na de noodwachters om hun burgerzin en wenste de toekenning van de zilve ren ster te zien als een ereteken. Een ereteken, waarin de dankbaarheid van de regering en het plaatselijk bestuur tot uitdrukking wordt gebracht. Dank bracht spreker aan het hoofd van de B.B. met zijn staf, die in Leiden en Oegstgeest een B.B.-organisatie van 2400 man heeft weten op te bouwen. In het feit. dat in de A-kring Leiden de noodwachtplicht niet behoefde te wor den ingevoerd, zag hij het bewijs, dat deze kring in vergelijking met vele ste den een goed figuur slaat. Hierna werd een zilveren speld en oorkonde uitgereikt aan P. H. M. S. v. d. Voort. W. F. Eggink. M. J. van Gor- kum, H. J. van Abswoude, N- van Abs- woude, H. v. d. Ameele, P. den Besten, J. Fr. B. Blok—v. d. Schalk. I. H. Boeke, A. M. Boon—v. d< Knoop, G. Bos, A. M% Breedijk, M. C. BrusseeSchaart, W. Buurman, S. C. Bijl. L. J. Bijl, J. E. M. Dirksev. d. Poel. D. Duindam, A. Duy- venbode, C. van Dijk, C. Elskampv. d. Horst, A. Goedhart, H. A. M. de Groot, G. A. den Haan, J. Handgraaf. J. J. Hoogervorst. P. Ph. Jansen, H. G. Jon ker. J. Fr. Kampenhout, G. A. Koel man, B. W. KoelmanMulder, A. T. Kraan. G. A. KramersDe Vlaming Pleysier, P. Kuindersma. H. J. G. van Leyden. A. v. d. Luit. J. v- d. Luit. A. van Mameren—Janssen, M. W. v. d. MarkSpigt, J. N. Mever, J. Fr. Mooi, Fr. C. Noest, A. M. Onderwater, M. J. H. v. d. Poel, C. Prins. L. J. Ravesloot, A. Fr. de Rooij, Fr J. de Rooij. P. Schippers, K. W. Schmidt: I. M. SchmidtWarmenhoven: D. Schuiling. W. Fr. van der Sleet, P. C. Slootweg, J. C- van der Star, A. A Stoelman, T. van der SwaaghVan Ham, Fr. D. Chr. Tenback, S. K. Thoden van Velzen, L. H. TimmermanSchilper- oort. A. G. Verbeij, J. de Vos, J. A. Vos kuil. J. de Wagt, P. de Wilde. A. J. Wil- lems. B. M. Th Willems, Th. A. J. de Wolff. Tot slot werden enkele kleurenfilms vertoond. WARMOND Benoemd Tot gemeentearbeider alhier is benoemd de heer C. Verwer, te Abbenes, Benoemd Wegens vertrek van de heer A. A. van Gils naar de gemeente Breda is benoemd tot adj.-commies A ter gemeentesecretarie alhier de heer P. J. N. Booy, thans werkzaam te Weer- selo. Het personeel van de houthandel Van der Wilk heeft op het voetbalveld t Overbos een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tegen het personeel van een schrijfmachinefabnek uit Leiden, hadden. Deze wedstrijd werd gewonnen door het personeel van v. d. Wilk met 40 na dat zij met de rust een 20 voorsprong WASSENAAR DODELIJK VERKEERSONGEVAL IN ZUNDERT. Op het kruispunt VelpstraatNachte gaalstraat in Zundert, waarlangs giste ren door herstelwerkzaamheden aan de grote weg al het verkeer van de grens te Zundert In de richting Breda moest worden geleid, is gistermorgen om 10 uur een dodelijk ongeluk gebeurd. Een personenauto uit Wassenaar met vier inzittenden botste tegen de achterzijde van een vrachtauto. De 52-jarige me vrouw F. van Putten uit Wassenaar werd zodanig gewond, dat zij, in het ziekenhuis in Breda, overleed. BURGERLIJKE STAND Geboren: Thomas A., zn v. D. M van Nes en A. E. Schramm; Frederikus C. Th. M.. zn v. Th. C M. van der Zalm en M. G Kathmann; Eugène A., zn v. A. J. J. Grüter en M. Th. Gerritzen; Jurriaan H. W. A., zn v. F, A. M. van der Erve en E. J. M. van Huljstee; Willem M., zn v. A. M. Ie Mair en A J. van Doorn; Henrlcus Th. zn v. M. van der Putten en A. M. M. van Zoelen. Ondertrouwd: C. van Klaveren,. 65 Jaar; en L. G. van der Woude, 51 Jaar; A. Q. van Rijn, 31 Jaar en B. C. M. Zandvliet, 2il Jaar; E. Commander, 41 Jaar en J. M. de Beukelaar. 30 Jaar. Getrouwd: A. A. M. van Erck, 23 Jaar en J J. Mulder, 22 Jaar Overleden: L. van Bergen. 80 Jaar. Brits schip gezonken Het 1636 ton metende Britse vracht schip „Springdale", dat met een lading hout op weg was van Zweden naar Kiel, is hedenochtend in de Botnische Golf, ongeveer 110 km. ten zuiden van Umea gezonken. Alle bemanningsleden, acht tien in getal, zijn gered door het Finse schip „Ingerois" en door een ander schip, waarvan dee naam en de nationa liteit niet bekend zijn. Dit laatste schip nam vijf officieren van de „Springdale" aan boord, die tot het laatst op de zin kende vrachtvaarder waren gebleven. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 18 juni Leidse Coop. Groen te- en Fruitveiling. Per 100 kg: Aardbeien 1824; andijvie 834; doperwten 5862; geulen 45165; snybonen 60115; stam- onen 85180; tuinbonen 2633; kroten 815; spitskool 2734; postelein 2844; rabarber 718; spinazie 36—52; tomaten A 42—59; idem B 5260; idem C 3645; Idem CC 2036; uien 11; waspeen 1834; zilverulen 38. Per 100 stuks: perziken 5 25: bloemkool A 3847; idem B 1039; Idem C 10; komkommers A 1328; Idem B 14—<17; Idem C 9—17; sla A 3—9.60. Per 100 bos: bospeen 1928; peterselie 5—10.80; selderij 9.90—11.60. BARNEVELD, 18 Juni Coöp. Veluwse Elerveillng Barneveld-Ede: Weekaanvoer circa 850.000 stuks. Stemming flauw. No tering: Eieren van 42-50 gr. 5.517.25; 50-60 gr. 7.58—9.53: 60-63 gr. 9.61—9.83; 63-68 gr. 9.9411, alles per 100 stuks. Eiervelling SBE: Aanvoer 549.592 stuks. Stemming flauw. Notering: eieren van 47 -60 gr. 6.31—9.25; 60-65 gr. 9.3310; een- deëieren 56-68 gr. 8.0511.03; eendeëie- ren 68-72 gr. 11.1611.58. alles per 100 stuks. Eiermarkt. Aanvoer 1.750.000 st. Handel kalm. Notering; eieren van 60-65 gr. 9.75 10.50, algem. prijs f. 10 per 100 stuks, kiloprijs f. 1.63; basts 61,5 gr; henneëleren van 40-52 5.258.50. Pluim veemarkt. Aanvoer plm. 64 000 st. Notering: Slachtkippen f. 1.70f. 1.80; slachtkulkens f2f2.15. belde per kg. Handel ln kippen traagi, ln kuikens kalm. Prijsnotering Gelders Overijsselse Ver eniging van Bierhandelaren: grote eieren 9.75>10.50 gew. 62-68 gr.; kleine eieren 8.759.65 gew. 56-61 gr.; henneëleren 6 8 gew. 3949 er. GOUDA, 18 Juni Kaasmarkt: Aan voer 189 partijen. Notering: eerste kwal. 2.142.22; tweede kwal. 2.042.13; extra kwal. 2.232.40. Handel kalm. BEURSOVERZICHT Krachtig herstel Amsterdam, 18 juni. „Men kan van deze markt geen hoogte meer krijgen". Dat was de ver zuchting die wfj een beursman hoor den slaken toen de koersen vandaag een krachtig herstel lieten zien en in vele gevallen de gisteren geleden zware verliezen geheel konden inha len. De oorzaak hiervan was in hoofd zaak het zeer vaste slot dat Wall Street gisteren heeft vertoond, terwijl ook de heropening van de Westduitse beurzen de opleving in de hand heeft gewerkt. Het Damrak was vanmiddag dan ook radicaal anders gestemd dan gisteren, hoewel uit dit verloop tevens bljjkt hoe onzeker de zaken verlopen en hoe weinig houvast de koersen op het ogenblik geven. Internationale fondsen kwamen weer op het niveau van dinsdag en in som mige gevallen zelfs op het niveau van maandag. Dit betekende voor Aku en Philips terstond een stijging van 20 en voor Unilever van 30 punten. Later in de middag zette het herstel zich voort zodat Aku opliep tot bijna 350, Philips tot over 630 en Unilever tot dicht bij de 560. Kon. Olie daarentegen volgde het verloop van Wall Street nauwkeurig hetgeen echter toch meebracht dat de stemming voor het hoofdfonds aan de vaste kant lag. Overigens verliep de handel kalm maar was toch opgewekter dan op de vorige dagen. Scheepvaartpapieren lieten een herstel zien en ook de Indonesische fondsen gingen vrij krachtig omhoog, vooral voor Amsterdam Rubber en HVA. Deli was vast maar bleef nog iets bene den de koersen van dinsdag. Op de lo kale markt waren de koersen eveneens op hoger niveau, waarbij het gunstige bedrijfsnieuws uit jaarverslagen en aandeelhoudersvergaderingen een flink woordje meesprak. In de Handelmaat schappij sick kwam vandaag geen note ring tot stand wegens een op de aan delen uitgebracht bod. Nederlandse staatsfondsen waren kalm en weinig veranderd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 18 juni. Londen 10.60%—10.61: New York 3.77ft—3.77ft; Montreal 393—3.93y4; Parijs 76.90—77.00; Brussel 7.54%— 7.55y*; Frankfort 90.23%—90.28Stock holm 72.87—7292; Zürich 87.47%— 87.52%; Milaan 60.77%—60.82Ko penhagen 54.78—54.83: Oslo 52.99%— 53.04%: Wenen 14.57y4—14.58y4; L*Y- bon 13.22—13.23%: Ankara 3.76%— 3-77%; Praag 52.84—52.84. Beurs van Amsterdam Donderdag 18 juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden 100% 100% Ned. '59 4% 100% 100% Ned. '53 3% 94,V 94ft Grootboek obl. 3% 81% Ned. '47 3% (3) 92%GB 92%GB 93% B 93% 93 93 93 GL 93 88% 88% 97%GB 9713GL Ned. '54 3% 88% 88% Ned. '55 I 3% 88% 88% Ned. '55 II 3% 90 90 90% 90% Dollarlng '47 3 91% 92 Investeringscert. 3 97% GB 97ft Ned. 62-64 3 98% 98% 93 93 Grootboek '46 3 Ned. W.B. 6% 112H 112 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. Nat. Handelsbank Amst. Rubber H.V.A Senembah A.K.U Berkei's Patent (v.) Calvé Delft eert. Deli Mij .en (Ver.) Kon. Pap v. Gelder Hoogovens eert Müller en Co. NF. Ned. Kabelfabr Unilever Wilton Feyenoord Biliton 2de r Dordtse Olie gew. Kon. Olie (f20.—) idem (50 f.20. Holl. Amer. lijn Java China Paket K.L.M Kon. Ned. Stmv. Mij. Kon. Paket Mij Stoomvaart Mij. Ned. Nievelt Goudr. eert. Ommeren eert. Kon. Rott. Llóyd Ned. Scheepv. Unie 42 41% 151%GB 152 215 217 92 96% 146% 151% 187 190 324% 349% 230 244% 530 542y4 162.50 170GB 210 222% 496 505GB 290 299% 380 L 382 607 GB 630GB 238 GB 240% 526% 554% 195 GL 200 251 257 707% 711% 159 160 157.40 198.25 153% 155% 139% 145GB 124 124 90 144 %GB 147% 127% 129% 148 152 125% 124% 240% 247 %GB 136 135% 135% GB 138GB Deze pagrn NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3.. 94 94 idem '48 (3%) 94 94 R'dam '52-1 (4%) 98% 99M idem '37 I-III (3%) 94% gedeeltelik geoowigeerd. idem '38-1 (3%) 94% Bankwezen Bank N. G. '58 (5%) 105 A 105% id. N.W.B. '52 (4%) 98i| 9811 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 98% 98% Premieleningen A'dam '53 3 99% A'dam '51 2% 86% 86% A'dam '56 I 2% 81% 81% A'dam'56 II 2% 95% 95% Eindhoven '54 2% 83 Enschede '54 2%82 L 81 Den Haag '52 I 2% 90% 93 Idem II 2% 94% 88 R'dam '52 I 2% 90L 88% Idem II 2% 90L Idem '57 2% 97% 97%L Utrecht '52 2% 91 Z.-Holl. 1957 2% 9514 95% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 199 loc'?/® Amst. Bank 282 285% H.B.U. eert228 226% Rott. Bank 252 253/2 Twentsche Bank 235 238 Industrie Ondernemingen Albert Heyn390 389 Borneo Sum. H. Mij. 56% 59% Ned. G. en Sp. fabr. 254 253y4 Kon. Ned. Grofsm. 130 134% Intematio 123 128 Int. Kunststoffenind. 50 50 Leidse Wolspinnerij 335 342 Rott. Droogdok Mij. 603 598 Sikkens Lakfabr. '53 530 L 522 Ned. Mij Walv.vrt. 115 L 115 Zaalberg 104 103% Spoorwegen Deli Spoorweg Mij. 9% 8% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 2811 28H Intern. Nickel94% 95% Anaconda 62 63 V» Bethlehem Steel 51% 52% Cities Service 54% 54 General Motors 49 ft 49%exo* Kennecott106 106% Republic Steel 74 74% Shell Oil 78% 78% Union Pacific 3311 Un. States Steel 95% 97% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V.K. 17/6 Edelmet. Kon. AA 66y4 66 Pref. w.a. idem 77 74 GB Electrolas B 306 300GB Holl. Constructie 400 Ing. bur. v. Bouwnijv 225 223 Ver. Touwfabrieken 260 255L Wernlnk's Betonm. 123% 120% Van Wijk Textiel 67 66%GL

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7