Ds. W. A. Bijlefeld promoveert tot doctor in de godgeleerdheid De Islam als na-christelijke religie Bekijk het door de 0ooh...wat een verschil! Eerste dag van muziekeoneours te Koudekerk is zeer geslaagd Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 18 juni 1959 Tweede blad no. 29772 Verlaat 3 juli ons land op weg naar Nigeria Voor deze plechtigheid bestond vooral uit kringen van de Ned. Zendingshoge school te Oegstgeest grote belangstelling. Als paranimfen traden op dr. A. H. van Soest, zendingsarts op Sumatra, met ver- ons land, en ds. J. Aagaard, lector Ds. W. A. Bijlefeld te Oegstgeest, zendingspredikant der Ned. Herv. Kerk en indertijd hervormd predikant te Leiden, belast met het werk onder de oosterse studenten in ons land, is vanmiddag bij prof. dr. J. C. Hoekendijk aan- de Rijks universiteit te Utrecht gepromoveerd tot doctor in de godgeleerdheid op een proefschrift getiteld: „De Islam als na-christelijke religie. Hij toont aan, dat men niet mag zeg gen dat door „de" Islam Gods Bood schap reeds werd gebracht, dat er nu dus van aanvaarding noch verwerping sprake kan zijn. Het proefschrift eindigt met een bespreking van de pogingen, welke op het ogenblik gedaan worden om tot een hernieuwde „Islam-zending" te komen. Deze verschilt veel van de vroegere „methodes", waarbij men de eigen aard van de Muslimse afkeer van de christelijke verkondiging vaak niet onderkende. In deze „nieuwe aanpak" tracht men aan de Muslimse bezwaren recht te doen wedervaren, door, op grond van onze huidige kennis van de Islam, te onderzoeken wat de dienst van Allah verstaat onder de begrippen, die zij met de dienst van de God van Abraham, Izaak en Jacob gemeen heeft. Dr. Bijle feld toont zijn waardering voor de „in leidende gesprekken" zoals die in de Muslims-Christelijke ontmoetingen als van het „Continuing Committee on Muslim-Christian Cooperation" en rond de „Operation Reach" van de Near East Christian Council plaats hebben. Het is dóór vooral, naar de mening van dr. Bij lefeld dat de christelijke gemeente, met „getemperd ongeduld", Gods boodschap brengt aan de Islam en de Islamieten. Na een verdediging van dit proef schrift volgde in het Academiegebouw een druk bezochte receptie. Op weg naar Nigeria Dr. Bylefeld, die een nieuwe zendings opdracht in Midden-Nigeria gaat ver vullen, zal eerst nog enkele conferenties bijwonen. Zo zal hij van 3 t.e.m. 5 juli in Aarhus een samenkomst bezoeken van vertegenwoordigers der Deense zending. Een ontmoeting, welke verband houdt met het feit, dat dr. Bijlefeld in Nigeria komt te werken in een omgeving, waar de Deense zending reeds werkzaam is. Zes juli vertrekt hij naar Jeruzalem ter bijwoning van een drie weken durende conferentie, waar gesproken zal worden over de betekenis en invloed van de Is lam. Vervolgens vertrekt hij naar Ma rokko, waar tijdens een conferentie aan dacht wordt gevraagd voor de verhou ding: .Islam en humanisme". Half augustus hoopt hij zyn vrouw en kinderen - vermoedelijk in Dakar - te ontmoeten om daarna gezamenlijk naar Midden-Nigeria af te reizen. Hier wacht, zoals gezegd, voor hem een nieuw ar beidsterrein en zal hij zich o.a. inzetten om de Islams met heit evangelie te con fronteren. Dr. W. A. BIJLEFELD IIslam met evangelie confronteren de zendingswetenschappen aan de fniversiteit van Aarhus (Denemarken). In zijn proefschrift zette dr. Bijlefeld iteen, dat er allerlei bijbelse figuren en halen ook in het heilige boek (de Ko- in of Qur'an) van de Muslims („mo- mmedanen") voorkomen. Aan deze id- en Nieuwtestamentische openba- ig is. naar de Muslims geloven, een litbreiding gegeven door hetgeen de pro- it Muhammad (Mohammed) door Al- ih werd aangezegd. Het is duidelijk dat Ik een „uitbreiding" van de openba- 'ig voor orthodoxe christenen onaan- laardbaar is, even onaanvaardbaar als lezus als Gods Zoon voor orthodoxe [uslims. Van christelijke zijde is zowel iger als nu gezegd dat Mohammed ;enmachtig de ..openbaring" uitbreid en daarmede het christendom bewust jerwierp, ja zelfs dat hij de antichrist Aan de andere kant waren er ook iristenen die meenden, dat toch zoveel n de bijbelse openbaring in de Islam irkomt, dat deze godsdienst eerder als in christelijke sekte moet worden opge- (at. Dr. Bijlefeld gaat in zijn dissertatie nader in op de problemen (en er zijn er peer dan het bovengenoemde verschil fan opvatting!) bij de christelijke be oordeling van de Islam. Uitvoerig be preekt hij de beoordeling door christe lijke theologen zowel van Mohammed als jan de Islam, zoals die zich na Moham- peds dood ontwikkelde. Vooral schrij- fers uit de twintigste eeuw hebben daar- |ij zijn aandacht. Hij stelt zich daarbij Se vraag öf er inderdaad wel een afwij- png van de kern van de bijbelse bood- Ichap heeft plaatsgehad. Velen beroepen jich. om deze vraag bevestigënd te be antwoorden, op de scherpe tegenstelling, lie er tussen de Mohammed van vóór en fan na zijn vertrek uit Mekka zou be- jtaan. I De auteur toont aan, dat hier van een Iherpe tegenstelling geen sprake is, dat pohammeds veranderde houding geen ipolitieke stunt" was om „zijn" religie jaste voet in Arabië te geven. Wel is in Medina. de plaats waarheen Mohammed Bit Mekka trok, de afwijzing van joden- ni christendom scherper, wel beroept Mohammed zich daar meer dan vroeger In Mekka, op de afstamming van de Irabieren van Abraham (nl. via Ismael), naar dr. Bijlefeld ziet hierin meer een ferlangen om in de gemeenschap van loden en christenen te worden opgeno men, dan een poging zich van hen te btdoen. Hierbij komt dan ter sprake of Mohammed wel ooit in staat was de boodschap van God zuiver te horen, foods uitverkiezingsgeloof en christelijk [ektewezen zouden hem" wel eens het [echt verstaan onmogelijk kunnen heb ben gemaakt. Stiefkind van de zending Ook van Mohammeds volgelingen, ver- tnigd in „de Islam", mag men zich af- fragen of zy wéten wat zy afwezen, want helaas was vele eeuwen lang de Ihristelijke verkondiging aan de Islamie ten een stiefkind van de zending. Wel heeft men nog aan het begin van deze |euw gemeend, dat het Islamietische ge loof teniet zou gaan mét de Islamietische tijken (men zag dan de Islam als een Nitiek-sociaal systeem, niet als een godsdienst), maar reeds in de dertiger jaren sprak men van een „onbekeerlyk blok" en maakte pessimisme zich van de (slamzendelingen meester. Dr. Bijlefeld jindt nóch voor „optimisme" nóch voor •pessimisme" plaats. Hy duidt de Islam ian als een „na-christelyke religie". k-Va-christelijk" omdat we nóg niet kun- Ben spreken van anti-christelijk en ook Bóg niet van een christelijke sekte. Aquarium in beeld De Leidse Aquariumvrienden hielden in de recreatiezaal der N.V. Holl. Constr. Werkplaatsen en de NV Ned. Electrolas Mij., hun maandelijkse ledenbijeenkomst. De voorzitter, de heer H. Laman, be groette in zijn welkomstwoord niet al leen de talrijke aanwezigen, doch in het bijzonder de spreker van deze avond, de heer A. v. d. Nieuwenhuizen uit Heem stede. Deze hield zijn lezing, welke als titel droeg: „Het aquarium in beeld" op de van hem wel zeer goede en prettige wyze, waarbij hij een 150-tal kleuren dia's vertoonde. Achtereenvolgens wer den verschillende opnamen van aquaria vertoond, waarbij wel duidelijk werd dat de omlijsting van de bakken wel een zeer voorname rol speelt. Diverse mogelijkheden van ombouw werden vertoond, de strak in lijn gehou den modellen bleken het meest te vol doen. Hierna volgden de planten. De prach tige opnamen met de wel zeer deskun dige toelichting zorgden ervoor dat de toehoorders alles met grote aandacht volgden. Zeer goed waren de opnamen van de bloeiende cryptocoryneplanten. waarbij de volle aandacht werd besteed aan de bloem. Tevens werd duidelijk verteld hoe men de planten snel kan vermeerderen en hoe men de bloemen goed ontwik keld kan krijgen. Dit bleek het beste te gaan als men de planten in een zeer losse voedings bodem pootte, en een zeer lage water stand aanhield. Tenslotte kwamen de vissen aan de beurt, waarbij vooral de opnamen van de Chocolade Gurami's zeer geslaagd bleken te zijn, evenals de zeer deskun dige toelichting hierbij. Vele bekende en minder bekende aquariumbewoners verschenen op het witte doek, alle opnamen bleken van een zeer goede kwaliteit. Een daverend applaus beloonde de heer v. d. Nieuwenhuizen dan ook toen hij zijn lezing beëindigde, wat de voor zitter in zijn slotwoord nogeens extra onderstreepte. NIEUW GEBOUW VOOR MATHESIS In verband met de voorgenomen bouw ter plaatse van een nieuw schoolgebouw, heeft het Kon. Genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix", gevestigd alhier, verzocht van de gemeente te mogen ko pen het perceel bouwterrein, groot plm. 8.570 m2, gelegen aan en nabij de Die- perpoellaan in het „Houtkwartier". Met adressant is overeenstemming be reikt omtrent de verkoopprijs van f. 32.50 per m2. Tegen deze verkoop bestaat bij het college van B. en W. geen bezwaar. EINDEXAMEN CHR. KWEEKSCHOOL Voor het eindexamen van de Chr. Kweekschool zijn geslaagd de dames C. C. J. Jonker te Boskoop, A. M. L. de Koning te Leiden en de heren G. de Jong te Leiden, A. J. Koekkoek te Nieuw Vennep en J. Hazenberg te Zwammer- dam. UITSTAPJE „STAALWIJK" Gisteren maakten vele leden van de Commissie Eredienst van de Herv. Wyk- gemeente „Staalwijk" hun Jaarlijks uit stapje. Nadat alle deelnemers door de voorzitter in het wijkgebouw hartelijk waren begroet, ging de rit via Aalsmeer langs de Loosdrechtse Plassen, Hilver sum, Hoge Vuurse naar Uddel, waar een kopje koffie werd gebruikt. Vervol gens ging de route dwars door de Velu- we naar Berg en Bos, om in Bospad de lunch te gebruiken. Daarna werd door gereden over de Hoge Veluwe, waar by „De Koperen Kop" de theepauze was. Velen maakten van deze rustperiode ge bruik om de Franse berg te beklimmen en te genieten van het prachtige pano rama. Om plm. 5 uur werd doorgereden via Ede, Woudenberg, Utrecht naar Al phen, waar gedineerd werd. Om 10 uur arriveerde het gezelschap in „Staalwijk", waar traditiegetrouw, de heer en mevr. Labordus voor een heerlijk kopje koffie hadden gezorgd. Hier bracht de heer Kres de voorzitter en het bestuur dank voor deze zeer geslaagde tocht. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doctoraal examen Nederlands recht de heren W. van der Kuip (Overveen) en J. Vrjj (Den Haag). Teleurstelling over ontwerp financiële verhoudingswet Het by de Tweede Kamer ingedien de wetsontwerp met betrekking tot de regeling van de financiële verhouding tussen het Rijk en de gemeenten is voor de Vereniging van Nederlandse Gemeenten een ernstige teleurstelling, blijkens een adres, dat deze vereniging tot de Tweede Kamer heeft gericht. Het adres kritiseert de achteruitgang van omstreeks 53 miljoen inkomsten voor de gemeenten. Voorts geeft het ontwerp geen uitzicht op uitbreiding van het gemeentelijk belastinggebied. De bezwaren der vereniging richten zich in het bijzonder tegen het voorstel met betrekking tot het aandeel, dat het gemeentefonds in de algemene middelen zal hebben. Dat aandeelpercentage aldus het adres is zo gesteld, dat in geen enkele vorm nieuwe middelen aan de gemeenten worden toebedeeld, zelfs niet waar het regeringsbeleid de ge meentebesturen impliciet naar een ho ger uitgavenniveau drijft. Een poging om door middel van het aandeelpercentage een iets ruimere armslag aan de gemeenten te geven, waardoor het geheel der voorgestelde regelingen soepeler en meer tot werke lijk herstel der financiële zelfstandig heid zou kunnen worden toegepast, is niet ondernomen. Het adres dringt aan op vaststelling van het aandeelpercen tage op 15.72 inplaats van op 12.3. Voorts wordt teleurstelling uitgespro ken over het ontbreken van een voorstel met betrekking tot de financiering van de wegen buiten de bebouwde kommen. Gun Vader rookgenot - Geef Vader dus Vraag de sigaren met net Vaderdagrapport! Kind stikt in boordeknoop (Speciale berichtgeving) Toen de 7-jarige Evert Steenhorst uit Rotterdam gistermiddag aan het spelen was. kreeg hij het plotseling erg be nauwd. Zijn moeder zag dat hy zich ergens in had verslikt en daarom werd het kind in allerijl met een auto naar de St.-Clarastichting gebracht, waar men operatief ingreep. Het was echter reeds te laat, want het ventje overleed in het ziekenhuis. Het bleek, dat hy een plastic boordeknoopje in de luchtpyp had. Kennelijk had hy dit by het spelen in de mond gestopt. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Jacqueline Antonia Maria, dr v. W. H. Pijnnaken en T. C. Schurman; Johanna Marlannei. dr v. C. P. van de Meeberg en T. Wasmus; Jorrit Ohristlaan. zn v. N. H. Schreuder en T. J. van der Meulen; Cor nells Nicolaas Maria, zn v. J. C. Heijmans en J. P. Borst: Maria Agnes Scholastics* dr v. J. W. J. Blokzijl en G. C. A. Verwlel; Menno Jan zn v. J. L. Arbouw en E. M. Konijn; Peter, zn v. P. van Caspel en C. A. van 't Zand. OVERLEDEN: W. A. van Nobelen, 60 jaar man. ■■I Advertentie Perutz - de parel onder de films Scherpe, heldere foto's, vol nuance en kontrast. Elke foto 'n meesterscbot! ws^ÈMÊm Jongste dirigente (12) kreeg ere-prijs Gezien de grote belangstelling en de goede prestaties mag men de eerste dag van het zang- en muziekconcours te Koudekerk uitstekend geslaagd noemen. Na de opening van het concours betrad gisteren als eerste het kinderkoor uit De Lier onder leiding van de heer D. Klip het podium. De dertig leden waren nog zeer jong, de meesten niet ouder dan 5 en 6 jaar. NIEUWBOUW DIACONESSENHUIS In de raadsvergadering van 30 Juni 958 is, zoals bekend, besloten aan de Christelijke Vereniging voor Ziekenver- 'leging „Het Diaconessenhuis" .alhier, en behoeve van de bouw van een tieuw ziekenhuis ter plaatse, te ver open een perceel bouwgrond, gelegen an en naby de Houtlaan, ter grootte an pl.m. 36.325 m2. Onlangs heeft de vereniging verzocht net het oog op eventuele uitbreiding an het in aanbouw zijnde ziekenhuis, en daarbij aansluitend terrein van de emeente te mogen kopen. Tegen de 'erkoop van het perceel bouwgrond, ge- egen aan en nabij de Houtlaan, groot 'lm. 2.085 m2, bestaat naar de mening an het college geen bezwaar. Met dressante is overeenstemming bereikt jntrent de prijs van f 17.50 per m2 bouwryp ,doch niet opgehoogd). Dit koor kwam uit in de afdeling B evenals het jeugdkoor onder dezelfde directie. De accordeonvereniging „Assor- timento" uit Bodegraven oogstte reeds bij het betreden van het podium een hartelijk applaus. Het zevental accor- aeonisten staat onder leiding van de 12-jarige Adri C. Verstoep, die in en kele weken tijd een keurig ensemble heeft gemaakt, dat uitstekend voor de dag kwam. Dat belooft iets voor de toe komst! In de derde en vierde afdeling traden nog op de accordeonisten-solisten mej. N. v. d. Star uit Zevenhuizen, en Cor de Adri Verstoep ontvangt uit handen van de heer Brommers de extra ere-prijs (Foto Leidscn Dagblad) Graaf uit Rietveld. Eerstgenoemde werd aan de piano begeleid door me vrouw Kruiswijk uit Boskoop. Na de middagpauze werd gespeeld ln de hogere afdelingen, achtereenvol gens het gemengd koor A.M.D.G. uit Nederhorst den Berg o.l.v. S. Wiersma. het dameskoor Svmphonia uit Hoog Blokland o.l.v. Gijs Kusters, het dames- Bruin!. (Speciale berichtgeving) Een mevrouw, wonende in het Zuiderpark te Harlingen begreep maar niet waarom het in haar huis zo naar vis rook, sinds haar 12- jarig dochtertje Tini was thuisge komen. Aanvankelyk dacht zy, dat het kind in een plas zandspiering- nat was gevallen, maar later bleek dat ze aan zee was gaan zonne baden en zich in plaats van met zonnebrandolie met levertraan had ingesmeerd. Ze was inderdaad prachtig bruin geworden, maar zelfs na een compleet boenbad was de lucht nog niet verdwenen! koor Nieuw Leven uit Dordrecht o.l.v. Jac. Neerings en de Chr. Gemengde Zangvereniging Diaphonia uit Arnhem onder de zeer goede leiding van mej. Cora Wiersma. 's Avonds trad allereerst het Dubbel gemengd kwartet „Musdca" uit Leiden op onder directie van de heer J. A. H. C. Amoldus. Als enige harmoniekapel trad deze dag op de Harmoniekapel uit Leiderdorp onder leiding van de heer J. F. J. Boelhouwer, dat uitstekende muziek ten gehore bracht. Op het sportveld was deze vereniging ook de enige die deelnam aan de marswed strijd. De drumband gaf hier een uit stekend optreden te zien. ERE-WEDSTRIJDEN. In de erewedstryd waren drie deel nemers, t.w. de accordeonvereniging Assortimento uit Bodegraven onder leiding van Adri Verstoep, dat de eer ste prys A won, verder het dameskoor Nieuw Leven uit Dordrecht dat de tweede prys behaalde en tenslotte de Leiderdorpse Harmonie, dat een eerste prys B veroverde. In de marswedstryd werd aan deze vereniging eveneens een eerste prys toegekend. UITSLAGEN. Kinderkoor te De Lier tweede prijs (281 punten). Jeugdkoor De Lier eerste prijs (300 pnt.). Chr. Gem. Zangver. „Diaphonia" Arnhem eerste prijs (338 pnt.). Accordeonvereniging „Assorti mento" Bodegraven eerste prijs (331 pnt.). Mej. N. v. d. Star. Zevenhuizen, eerste prijs (327 pnt.). C. v. d. Graaf, Rietveld, eerste prijs (321 pnt.). Ge mengd koor A.M.D.G.. Nederhorst den Berg. eerste prijs (316 pnt.). Dameskoor „Svmphonia" Hoog Blokland, tweede prijs (296 pnt.). Dameskoor „Nieuw Leven", Dordrecht, eerste prijs (304 pnt.). Dubbel gemengd kwartet „Mu- sica". Leiden, tweede prys (293 pnt.). Harmoniekapel „Leiderdorp" te Leider dorp. eerste prys (323 pnt.). De directeurspryzen voor zang en muziek werden voor deze dag toegekend Bijbel wordt in Nederland te weinig gelezen Tijdens te Amsterdam gehouden al gemene jaarvergadering van het Ne derlands Bijbelgenootschap heeft de algemene secretaris jnr. F. L. S. F. ba ron Van Tuyll van Serooskerken, in een toelichting op het jaarverslag mee gedeeld, dat het bijbelgebruik in Ne derland te wensen overlaat. Dit is ge bleken uit de eerste resultaten van een onderzoek in een aantal gemeenten. Het hoofdbestuur beraadt zich over te nemen stappen, die ertoe kunnen bydragen, dat de Bijbel meer wordt ge lezen. De onlangs uit Indonesië terugge- keerde taaiafgevaardigde, dr. J. L. Swellengrebel, deelde de aanwezige landelijke afgevaardigden mee dat het werk van de by bel vertaling in het mo derne Indonesisch rustig voortgang vindt, thans geheel onder verantwoor delijkheid van het Indonesisch Bijbel genootschap. Over drie of vier jaar hoopt men gereed te zyn met de ver taling van het gehele Oude Testament. Inmiddels is het By belgenootschap aldaar een plan voorgelegd, nog dit jaar te beginnen met de vertaling van het Nieuwe Testament. Tot nieuwe leden van het hoofdbe stuur zijn gekozen mr. G. F. Brantsma uit Amsterdam (vacature mr. S. P. van Eeghen), prof. dr. W. C. van Unnik uit Bilthoven (vacature dr. A. A. Kool haas), mevr. dr. E. M. Graandijk- Scheltema de Heere uit Amsterdam (vacature ds. R. de Zeeuw), ds. G. van Bruggen uit Utrecht (vacature mej. M. W. Barger) en mej. P. Hogendoorn uit Eindhoven (vacature ds. J. H. de Kie- vid). Tydens de middagvergadering wer den de afgevaardigden in woord en beeld geconfronteerd met de bijbelver spreiding en -colportage in België. Prof. dr. A. J. Bronkhorst, hoogleraar aan de Protestantse Theologische fa culteit in Brussel, gaf een korte schets van het protestantisme aldaar. Prof. dr. W. Lutjeharms toonde dia's van de bijbel op de Expo (te zien in niet minder dan 17 paviljoens) en vroeg steun voor het werk in België. aan: mej. Cora Wiersma, directrice van de Chr. Gem. Zangver. „Diaphonia" te Arnhem, aan de heer J. F. J. Boelhou wer, harmoniekapel „Leiderdorp" en aan de jeugdige dirigente mej. Adri C. Ver stoep. Zij mocht uit handen van de voorzitter van het uitvoerend comité de heer Jac. Brommers een extra ere-prys ontvangen. Na het concours bleef jong en oud nog geruime tyd gezellig byeen op het feestterrein. Vandaag worden festiviteiten van zang en muziek voortgezet met een marswedstryd op het gemeentelijk sportveld. Prof. Oud ere-doctor aan de V.U. Berlijn Prof. dr. P. J. Oud heeft vandaag in de Vrije Universiteit van Berlijn, die hem het ere-doctoraat in de filosofi sche faculteit verleende, een rede uit gesproken, waarin hij o.a. zeide: ,.Ik beschouw het als een voorrecht, de hulde, die mij hier gebracht wordt als beoefenaar van het Nederlandse staatsrecht en gedurende de latere jaren vooral van het Nederlandse gemeenterecht, voor een belangryk gedeelte te kunnen overdragen juist op dat Nederlandse gemeenterecht". Nu hij zich hier, als president van het Internationale Gemeentecongres, bevond binnen de wanden van de Berlynse Vrye Universiteit, wilde prof. Oud zich niet de gelegenheid laten ontgaan en kele gedachten te wyden aan het z.i. zo noodzakelyke, maar nog niet altyd in voldoende mate bestaande verband tus sen de praktyk van het gemeentelyke bestuur en de wetenschap, zoals die op universitair niveau wordt beoefend. Hy vroeg zich af of in de wereld van het bestuur en dat geldt ook voor het bestuur van de gemeenten men soms niet te veel geneigd is bestaande voor schriften automatisch te blyven toepas sen en bestaande routineprocedures te blyven volgen. M.a.w., dat men in het bestuur te veel de apotheker speelt en zich te weinig tot geneesheer weet op te werken? Spreker geloofde geen betere plaats, geen beter tydstip en geen betere ge legenheid te kunnen vinden om een warm pleidooi te houden voor een grotere toenadering tussen universiteit en gemeenten. „Het doet my genoegen om te kunnen vermelden, dat de Inter nationale Vereniging van Gemeenten reeds enkele stappen in deze richting heeft gezet. In samenwerking met de Unesco en met de Publik Administration Division van de Technical Assistance Admi nistration van de United Nations wor den onderzoekingen ingesteld en pu- blikaties voorbereid, waarby hoog leraren van verschillende universitei ten, gemeentelijke bestuurders en functionarissen van het Iula secreta riaat nauw samenwerken", aldus prof. Oud, die de hoop koesterde, dat het mogelijk zal zijn in de naaste toekomst te komen tot nauwere betrekkingen tussen universiteiten en gemeenten. De promotie geschiedde door prof. dr. L. Neumann, deken van de filoso fische faculteit, nadat een overzicht van het wetenschappelijke werk van prof. Oud was gegeven door dr. H. Herzfeld van de afdeling geschiedenis van de faculteit. Dit eredoctoraat van prof. Oud is het 15e. dat deze universiteit verleend heeft. Het eerste werd gegeven aan dr. Th. Heuss. Bondspresident van West- Duitsland. Totnutoe werden alleen aan Duitsers en Amerikanen eredoctoraten verleend.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3