DKW nKW Peek&Cloppenburg RECHTZAKEN Met een enkel woord Agenda DONDERDAG 18 JUNI 1959 Radioreportage installatie Prinses Beatrix Over de zender Hilversum I zal mor genmiddag tussen 14.5516.00 uur een rechtstreekse reportage worden uitge zonden van de installatie van Prinses Beatrix als erecommandeur van de Jo- hanniter Orde in Nederland. Juwelen in droog zand (Van onze t.v.-medewerker) Het VARA-programma opende met de maandelijkse rubriek „Spiegel der Kunsten", waarvan alleen het gesprek met de belangrijke schrijver Harry Mu- lisch ons boeide. De daarop volgende documentaire re portage, gewijd aan de Bloedtransfusie dienst droeg tot titel „Uw bloed, hun levenskracht", maar ware beter gedekt geweest met een titel in de geest van „Fabricage en transport van bloedplas- ma", want op een wat taaie en droge manier verliep de op zichzelf wel nut tige voorlichting wat traag en miste datgene, waar de televisie niet buiten kan. dat is het menselijke element. Ge lukkig kwam dat ineens tegen het slot naar voren springen en direct aanslui tend daarop kwam de oproep zich te melden als donor. Het eindexamen van de Amsterdamse Toneelschool, waar Willy van Hemert t.v. doceert, nam het slot van de avond in beslag. Dit deel werd geopend met een korte toespraak van directeur Pos, die het nodig vond zonder verder die mening ook maar in het minst met ar gumenten te staven, dat er verschil be stond tussen toneel kunst en t.v.- spel. Wel een manier om zijn adepten de t.v. te doen zien als een welkom melkkoetje, waarbij hun kunst, aanleg en roeping feitelijk niet in het geding komt. Gelukkig bleek alras, dat die jon gelingen zich daardoor niet hadden la ten afschrikken, want ze deden dapper hun best en lieten dat merken. Ze wa ren soms wat nerveus en dat was be grijpelijk. Als we de edelstenen tussen de als droog zand zich onderling verhoudende stukken, die in zichzlf als men geen grondig kenner van de toneelliteratuur is) al tamelijk duister moesten zijn, even naar voren halen, dan wil dat niet zeggen, dat we geen bewondering heb ben voor de ijver en durf, waarmee de hele klas zich van de zware taak heeft gekweten en de stukken, waarvan frag menten werden gespeeld, in hun totali teit niet zouden waarderen. We zijn onder de indruk gekomen van het talent van twee geheel ver schillend geaarde jonge vrouwen, die niet eens dezelfde kunst bedrijven, nl. de acteerkunst van het natuurtalentje van Petra Laseur en van het gevoel voor een soepele en zinrijke dialoog van onze oud-stadgenote Magda Berg. Het leek in het begin even of zij te hoog had gegrepen, maar het inlevingsver mogen in de Oosterse mentaliteit en de bijzonder inventieve introductie en hantering van het raadsel der taal boe zemden ons groot respect in. In de kleine Laseur konden we waar deren. dat ze in niets blijk gaf veel van haar moeder, die speelt onder haar meisjesnaam Mar.' Dresselhuys, te heb ben geleerd, omdat er niets was, waar uit de scherpe kijker kon zeggen: dat is afgekeken van (of ingeprent door) mama. We durven hierover daarom zo positief te schrijven, omdat Petra drie rolletjes ten beste gaf. die qua klimaat ver uiteenlagen, maar zowel als Oos terse prinses deed ze het, als jong vrij- stertje uit het begin dezer eeuw even zeer. maar ook tegen het moderne harde spel van Osborne bleek zij te zijn opgewassen, voorwaar een presta tie. die vermelding en lof verdient. Een wat rommelig programma, dat in elk onderdeel toch iets min of meer te waarderen schonk. Sir John Wedgwood: Nederlanders hebben „traditionele smaak" (Van onze Haagse redactie) „Op het gebied van aardewerk en porselein hebben de Nederlanders een uitgesproken traditionele smaak", zo verklaarde ons gisteren Sir John Wedgwood, in een vraaggesprek dat wij tijdens zijn bezoek aan Den Haag met hem hadden naar aanleiding van het 200-jarig bestaan van de beroemde Engelse Wedgwood-aardewerkfabriek. Behalve bij de kroning van Koning George III, in 1760, slechts drie maan den na de oprichting van de Wedg woodfabriek, heeft de firma bij iedere kroningsplechtigheid in Engeland een speciaal voor die gelegenheid vervaar digd servies geleverd aan het Engelse Hof. Thans gebruikt Koningin Elisabeth in haar kasteel Balmoral, in Schotland, een Wedgwood „Appledore" servies, dat voorzien is van extra grote soepkoppen, ten behoeve van de jagers, die moe en hongerig van de jacht plegen terug te komen. Ook Prinses Beatrix heeft een spe ciaal voor haar boot „De Groene Draeck" vervaardigd Wedgwoodservies, uitge voerd in crème, met op de randen een paar groene draken, vertelde ons Sir John. Alhoewel in de fabriek gebruik ge maakt wordt van de laatste wetenschap pelijke en technische vindingen, blijft het Wedgwood aardewerk door de jaren heen toch gekenmerkt door traditionele vormgeving en dessins. „Wij zijn niet progressief. Picasso- motieven kunnen wij niet gebruiken, want deze serviezen moeten een men senleven lang mee en mooi gevonden worden. En wie weet wat men over een paar jaar denkt van hypermoderne mo tieven, welke vandaag in de mode zijn", aldus Sir John. Dat de Nederlanders op deze traditionele vormgeving gesteld zijn, blijkt overigens ook uit het feit dat ons land, op Engeland is, „per hoofd van de bevolking" de grootste afnemer is van Alle landen in de wereld. Heeft schooljeugd weinig kennis van 1940'45? Het Eerste Kamerlid de heer Gielen heeft aan de minister van O. K. en W. de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. heeft de minister kennis genomen van berichten in de Nederlandse pers, waar uit zou kunnen blijken, dat de school jeugd slechts een zeer geringe kennis bezit van de geschiedenis van onze vrij heidsstrijd tussen 1940 en 1945; 2. in dien de minister deze berichten in het algemeen niet onjuist acht, is hij dan niet van oordeel, dat hier van een be treurenswaardig tekort moet worden ge sproken, omdat deze periode, zowel his torisch als pedagogisch, een bijzondere waarde heeft?; 3. is de minister bereid te overwegen, welke middelen hem ten dienste staan om in bedoeld tekort te voorzien, en wil hjj het resultaat, hetzij als antwoord op deze vragen, hetzij op een later tijdstip, mededelen?; 4. zou naar 's ministers oordeel tot die midde len ook kunnen behoren een onderzoek in te stellen door de inspecties van de verschillende soorten van onderwijs? Zou een ander middel niet kunnen lig gen in het op de geëigende wijze steunen van boekuitgaven, films en filmstrips, welke op onze vrijheidsstrijd betrekking hebben? Sleepboot van Smit was de eerste.... maar Duitser mocht aan de „Ocean Layer" vastmaken De kapitein van de sleepboot „Loire" van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst heeft gisteren een teleur stelling moeten slikken: zijn schip arri veerde 's ochtends om kwart over tien als eerste bij het Britse kabelschip „Ocean Layer", dat enige dagen tevoren in brand was geraakt op de Atlantische Oceaan tussen de Azoren en Quessant. Het Duitse vrachtschip „Flavia" haalde de bemanning van boord en lag gisteren, toen de Loire arriveerde, met een trosje verbonden aan de Ocean Layer. De kapi tein van de Flavia had echter opdracht gekregen van zijn rederij, dat alleen de Duitse sleepboot „Wotan" mocht vast maken, omdat deze rederij een contract had gesloten met de Wotan. De Duitse sleepboot kwam veel later dan de Loire aan, zodat de Nederlanders hoopten, dat zij de voorkeur zouden krijgen. De kapi tein van de Loire heeft nog geprobeerd te spreken met de gezagvoerder van de Ocean Layer, maar hem werd de toegang tot de Flavia. aan boord waarvan deze gezagvoerder zich thans bevindt, door de Duitsers geweigerd. De Nederlanders moesten dus toezien, dat de Wotan de Ocean Layer op sleeptouw nam naar Falmouth, waar het door brand zwaar gehavende schip vrijdag wordt verwacht. In Bremen vond men het ook jammer voor de Nederlanders, die zich weer eens de snelsten hadden getoond, maar het contract met de Wotan gaf de doorslag. Intussen heeft de Loire koers gezet naar Maassluis, aldus deelde Smit mede. P.N.I. vraagt ontbinding constituerende vergadering De Indonesische nationalistische par tij, de PNI, heeft president Soekarno die thans Japan bezoekt, telegrafisch verzocht de grondwetgevende verga dering te ontbinden en een decreet uit te vaardigen, waarbij de revolutionaire grondwet van 1945 opnieuw van kracht wordt verklaard. De voorzitter van de party, Raden Soewirjo, heeft de president gevraagd dit decreet uit te vaardigen bij zyn terugkeer in Indonesië aan het eind van deze maand. De grondwetgevende vergadering heeft enige weken geleden het beroep van Soekarno om te besjuiten tot terugkeer naar de revolutionaire grondwet ver worpen. Volgens een bericht uit Tokio heeft president Soekarno aan een lunch van de buitenlandse persvereniging ver klaard, dat hij rustig zou afwachten wat er zou gebeuren bij zijn terugkeer naar Indonesië. Circus tegen circus Voor de rechtbank te Groningen heeft gisteren het kort geding ge diend, dat een Duits circus (Krone) aanhangig heeft gemaakt tegen de heer A. Akkerman (Tony Bol- tini), de leider van een Nederlands circus (Internationale circusshow). Het Duitse circus had, zoals men weet het Nederlandse gedagvaard, omdat het zich benadeeld voelde door de reclamecampagne welke dit laatste had gevoerd. De behandeling van de zaak trok zeer veel belangstelling. In de rechtzaal stond een groot reclamebord opgesteld, waarop affiches waren geplakt. De pre sident van de rechtbank, mr. C. J. J. W. van Goeningen, kreeg voorts zeer veel bewijsmateriaal onder ogen in de vorm van kranteknipsels, folders, plakboe ken en programma's. De raadsman van het Nederlandse circus, mr. R. A. Vos, stelde dat zijn cliënt zijn reclamecampagne reeds se dert Pasen voert. Hij meende dat de eis onontvankelijk verklaard diende te wor den. Voorts noemde hij het gehele korte geding een reclamestunt van het Duitse circus. De raadsvrouwe van het Duitse circus, mej. mr. A. C. Bleeker, merkte op dat in Groningen door de reclamecampagne van het Nederlandse circus een grote verwarring is ontstaan. Een der in de zaal aanwezige journa listen werd door de president plotseling naar voren geroepen; hem werd ge vraagd of hij wilde getuigen. Nadat de journalist daarop bevestigend had ge antwoord, verklaarde hij, dat de pers chef van het Duitse circus, de heer J. Kersten uit 's-Gravenhage, hem zou hebben medegedeeld, dat de directeur van het Duitse circus gezegd zou heb ben: „Laat die mensen ook een centje verdienen". Dit werd door de heer Ker sten. die eveneens als getuige werd ge hoord, niet bestreden. Morgenmiddag zal de rechtbank te Groningen uitspraak doen. Nieuwe kijker voor de Utrechtse sterrewacht Op de sterrenwacht van de Rijks-Uni versiteit te Utrecht zijn vanmorgen in aanwezigheid van een klein aantal ge nodigden de nieuwe koepel en de spie- geltelescoop in gebruik genomen die op de Oostertoren van het Bolwerk zijn geplaatst. De koepel, gebouwd door Werkspoor, is gemaakt van plastic en is aan de binnenzijde bespoten met een dikke laag asbest. Deze voor het eerst toegepaste constructie heeft onder an dere het voordeel van goede warmte- isolatie. De telescoop heeft een spiegel van 40 cm, geslepen op het Yerkes Observato ry te Chicago. De montering is ont worpen en uitgevoerd door de heren N. van Straten en J. van den Broek in de eigen instrumentmakerij van de ster renwacht. De constructie, die sterk van de gebruikelijke afwijkt, vergemakke lijkt in hoge mate het werk van de waarnemer. De kijker is in de eerste plaats be doeld voor foto-elektrisch werk aan veranderlijke sterren. Men kan daarbij gebruik maken van een enkele en een dubbele fotometer ontworpen door dr. De Jager. Aldus wordt met moderne middelen het onderzoek voortgezet, dat prof. A. A. Nijland en dr. L. van der Bilt jaren geleden aan de Utrechtse Sterrenwacht hebben uitgevoerd. Eerste Holland Festival concert te Scheveningen Gisteravond heeft het Residentie-Or kest onder directie van Willem van Ot- terloo het eerste Holland-Festivalconcert in de Kurzaal te Scheveningen gegeven. Traditiegetrouw werd het concert ge opend met het Wilhelmus en was het podium met bloemen versierd. Als eer ste nummer werd ten gehore gebracht de Klok-Symphonie van Haydn. Hierna vertolkte het orkest de Symphonische Suite uit de muziek bij Elektra van So phocles gecomponeerd door Alphons Diepenbrock. Na de pauze betrad de so list van de avond, de pianist Daniel Wayenberg, het podium om het piano concert voor de linkerhand van Maurice Ravel te verklanken. De solist kreeg een ovationeel applaus. De avond werd be sloten met de Sinfonietta van Leosj Ja- na tsjek. Amsterdamse kerk-kaasmarkt met afbraak bedreigd Minnaars van Oud-Amsterdam zijn geschrokken van het besluit van de kerkvoogdij van de Ned. Hervormde Ge meente een sloopvergunning aan te vra gen, die het doodvonnis betekent van de historische Oudezij dskapel in de smalle Nieuwebrugsteeg bij het Damrak. De kapel, die van omstreeks 1450 da teert, is dringend aan restauratie toe. Zij staat op de monumentenlijst en het mag dan ook worden betwijfeld of het minis terie van Onderwijs, K. en W. toestem ming tot de afbraak zal geven. De vraag rijst echter wat er met de op instorten staande kapel moet gebeuren. De kerkvoogdij heeft reeds getracht de Oudezij dskapel, alsmede de Eilandskerk en de Zuiderkerk aan de gemeente Am sterdam te verkopen. Het gemeentebe stuur moest dit aanbod afslaan vanwege de zeer hoge onkosten van herstel. Overigens is de Oudezij dskapel al sinds tientallen jaren niet meer als kerkge bouw gebruikt. De laatste tijd wordt hier de wekelijkse kaasbeurs gehouden. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.15 Sportrubr. 18.30 Llohte muz. 18.50 Sociaal perspectief, caus. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Fluit en orgel. 19.30 Radiokrant. 19.50 A.R., pol. caus. 20.00 Lichte muz. 20.15 Gram. 20.30 Gelijk over steken. verkeerssp. 21.30 Lichte muz. 22.00 Tijdschriftenkron. 22.10 Orgelccmc. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en S.O.S.- ber. 23.15 Sportuitsl. 23.2024.00 Gram, Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 Gevar. progr. v. d. sola. 19.45 V .d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Der Waffen- schmied, opera. 21.35 Boekbespr. 21.45 Hammondorgelspel. 22.05 Act. 22.20 Dans muz. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. uit New York 23.2524.00 Dis- cotarla. TELEVISIEPROGRAMMA NTS. 20.00 Journ. en weekoverz. AVRO: 20.20 Act. 20.30 Luipaard op schoot. 21.00 22.30 Het boek van de maandi, biyspel. Nog steeds dalende Indonesische reserves Blijkens de weekstaat van de Bank van Indonesië, over de week tot 3 juni, blijven de reserves aan goud en vreemde valuta nog steeds dalen. In de betref fende periode daalde het dekkingsper centage van 5.92 naar 5.86 procent. In de zelfde periode nam de geldcirculatie toe van 21.948 miljoen Rp tot 22.183 miljoen Rp. De voorschotten aan de regering stegen van 29.125 miljoen Rp naar 29.339 miljoen Rp. BETALING PER GIRO Onze KWARTAALABONNEES, die de voorkeur geven aan betaling per giro, verzoeken wij de f 7.50 voor hun abonnement gedurende het 3e kwartaal van dit jaar zo mogelijk vóór 1 juli a.s. aan ons over te maken Onze MAANDABONNEES die per giro betalen (f2.55) verzoeken wij ter voorkoming van aanbieding van I een kwitantie, het abonnementsgeld vóór de eerste van de betreffende j maand te voldoen. Ons gironummer is 57055. DIRECTIE LEIDSCH DAGBLAD BINNENLAND Het bezoek dat de minister van De fensie vandaag aan verschillende land machtonderdelen zou brengen .onder meer het basiscommando en aan de legerplaats Wittenberg is niet doorgegaan, zulks in verband met de behandeling van de wijzi ging van de dienstplichtwet in de Kamer. Donderdag jl. is in Beilervaaxt het lijk van de 67-Jarlge C. Meerlnk te Blok zijl gevonden. Voor de Justitie is deze vondst aanleiding geweest een uitgebreid onderzoek in te stellen naar de oorzaak, waardoor de man om het leven is geko men. Maandag is voor de officier van Jus titie te Assen geleld een 41Jarige hande laar uit Annen (gem. Almelo) omdat uit het onderzoek is bewezen. dat deze ver moedelijk het laatst contact met de over ledene heeft gehad. De man ontkent ech ter iets met Meerlnk te maken te hebben. In Utrecht is gistermorgen de twee daagse algemene vergadering van de Na tionale Christen Onderofficieren Vereni ging en van de Christelijk Sociale Onder officierenvereniging begonnen. Gistermiddag is het 4-jarig zoontje van de familie Meijer in Apeldoorn ver dronken in een waterreservoir achter de wasserij van de vader aan de Holthuizer- weg. Het ontzielde lichaampje van het kind werd door een werknemer ontdekt, toen deze zijn fiets in de nabijheid van het reservoir wilde stallen. De Ohr. Flattelandersbond en de Chr. Jonge Boeren- en Tulndersbond zul len van 7 tot 9 Juli a.s. te Leeuwarden hun nationale bondsdag houden. Het ms ..Johan van Oldenbarnevelt" van de NV Stoomvaartmaatschappij ..Ne derland" wordt morgenochtend in de Am sterdamse haven verwacht. Het schip, dat onder commando staat van kapitein P. A. de Groote. heeft zijn eerste rond-de-we- reldreis van Amsterdam vla Southamp ton. Port Said. Aden. Fremantle. Melbour ne. Sydney. Wellington. Papeete. Christo- bal. Port Everglades. Bermuda en South ampton beëindigd. In Southampton zul len 700 en ln Amsterdam ongeveer 275 passagiers worden ontscheept. De ..Oranje" wordt 30 Juni ln Amsterdam verwacht. Bij K.b. is mr. D. A. van Hamel, amb tenaar van de buitenlandse dienst der 3e klasse, benoemd tot consul-generaal der Nederlanden te Toronto, Canada. Het li-jarige jongetje Simon Tie- mersma uit Leeuwarden is gistermiddag in Schoorl tegen het achterwiel van een juist vertrekkende autobus opgelopen en kort daarop aan een schedelbasisfractuur overleden. Hij was even aan de aandacht van zijn moeder ontsnapt. Het gezin Tie- mersrria was in Schoorl met vakantie. Voor belangstellenden ligt aan ons Blad de passagierslijst ter inzage van het m6 „Oranje" van dé Mij „Nederland", dat op 26 mei jl. uit Sydney is vertrokken en 30 Juni a.s. in Amsterdam wordt verwacht. Behalve in Australië werden passagiers opgenomen in Tandjong Priok. Penang, Colombo en Port Said. Nadat op 1 Juni Jl. de directe lijn tussen Warschau en Amsterdam via Oost- Berlijn van de Poolse luchtvaartmaat schappij L.O.T. officieel was ingewijd met de aankomst van een gezelschap Poolse genodigden op Schiphol, is gisteren de lijn in omgekeerde richting geopend. Op uit nodiging van de Poolse Luchtvaart Maat schappij vertrok gistermiddag met een Convair een aantal Nederlandse en bui tenlandse autoriteiten, journalisten, direc teuren van Nederlandse industrieën en handelsmaatschappijen en directeuren van reisbureaus uit de VS naar Warschau. Het gezelschap zal zaterdagochtend as. op Schiphol aankomen. BUITENLAND President De Gaulle van Frankrijk zal van 2 tot 11 Juli een bezoek brengen aan Madagascar. Frans Somaliland, de Comore-archipel en het eiland Reunion in de Indische Oceaan. Hij reist in gezelschap van Jacques Soustelle, gedelegeerd minis ter. verbonden aan het kabinet van de minister-president Het Franse parachutistenechtpaar Del am are-Du val is erin geslaagd tijdens hun sprong van vier km hoogte in radio contact met elkaar te blijven. Het gebruik van hun speciale apparatuur opent nieu we mogelijkheden bij de opleiding van parachutisten. Tien Japanse vissers zijn ter hoogte van Nemoero op het eiland Hokkaido ver dronken, doordat hun boot zonk. "t Vaar tuig schijnt te zwaar geladen geweest te zijn. In Nieuw-Zeeland zal door middel van kokend water uit geisers elektriciteit worden opgewekt. Een Nederlandse en een Zwitserse onderneming hebben meege werkt aan een nieuwe centrale in het dal van Weirakel waar de hete geisers zijn. Uit Lhasa wordt vernomen dat de Chinese militaire controlecommissie, die thans in feite het bestuur over Tibet voert, het grootste gedeelte van de lan derijen van kloosters in het door hen be stuurde gebied in beslag heeft genomen en onder boeren verdeeld. De boeren werd meegedeeld dat zij geen pacht voor 't land behoeven te betalen. De moeder van Brigitte Bardot heeft bevestigd dat haar dochter op 1 Juni in het huwelijk is getreden met Jacques Charrier. waarover geruchten de ronde de den. „Het is waar. zij zijn getrouwd", zei mevr. Bardot tot een verslaggever van United Press International. Brigitte wil er niets over zeggen tot vrijdag, zij wilde zo rustig mogelijke wittebroodsweken heb ben. Brigitte is in 1956 met Roger Vadim getrouwd geweest en liet zich een jaar later van hem scheiden. De Zuidafrikaanse minister van Ban toezaken. De Wet NeL. heeft tijdelijk de omstreden regeling van landbouwarbeid voor gearresteerde Afrikaanse arrestanten opgeschort. Volgens deze regeling kunnen Afrikanen die voor bepaalde overtredin gen gearresteerd zijn, vrijwillig op het land werken, zij behoeven dan niet voor de rechtbank te verschijnen. Minister De Wet Nel deelde ln het parlement mee. dat het een paar keer was voorgekomen dat deze Afrikanen op boerderijen slecht waren behandeld. De president van Oostenrijk. Scharf. heeft gisterochtend in het stadhuis van Wenen het tweede Europese gesprek ge opend. dati s gewijd aan de Jonge genera tie en Europa. Een dertictal parlements leden uit Frankrijk. Groot-BTittannlë. Nederland de Westdultse Bondsrepu bliek. Denemarken. Zweden, Noorwegen en Oostenrijk zullen het woord voeren. De bijeenkomst duurt vier dagen. Nederland se aanwezigen zijn de Tweede-Kamerleden A. E. M Duynstee (KVP) en mevr. mr. J M Stoffels-van Haaften (WD). Deze vertegenwoordigen geen Instantie of orga nisatie. Het Amerikaanse leger deelt mee. dat er een contract van bijna 32 miljoen dollar is gesloten met een Amerikaanse bouwonderneming voor de aanleg van mi litaire bases in Perzië. Het contract maakt deel uit van het program voor militaire hulpverlening aan dat land. De bases worden gebouwd voor het Perzische leger. De Russische regering heeft Noorwe gen vyf documenten teruggegeven, die eigendom waren van de Noordpool-expe- ditle van Amundsen uit de Jaren 1918 tot 1920 en die in 1935 door Russische onder zoekers in het Noordpoolgebied zyn ge vonden. Nog dit jaar een nieuwe pensioenwet De minister van Binnenlandse Zaken mr. E. H. Toxopeus streeft ernaar nog in de loop van dit jaar by de Tweede Kamer een wetsontwerp in te dienen tot algehele herziening der pensioen wetgeving. Dit heeft de bewindsman in een nota aan de Tweede Kamer toege zegd. VRIJDAG Stationsplein: Excursie Broederschap v. oud-padvinders en oud-padvindsters. 8.20 uur nam. ZATERDAG Besjeslaan (Zoeterwoude)Eerste steen legging Leids dierenasiel. 3 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. 10 uur voorm.: Bijbelstudie; 11 uur voorm.: pre diking. Volkshuis: Uitvoering cursisten „Dra matische Vorming ln het Jeugdwerk". 8 uur nam. Leiderdorp. Zwembad Polo-wed strijdBlau Weiss. 7 uur nam. Leiderdorp. Sportveld Hoogmade- seweg: Sportmiddag ring Koudekerk Leiderdorp-Hazerswoude der J.V. op Ger. Grondslag. 3 uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Wassenaar: (Theehuis Duinrell) Hondenrallye. Kynologenver. „Rijnland". 12.30 uur nam. BorneostraatOuderavond Openb. Opl. School. Driftstraat A 77. 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad, 2 uur nam. DINSDAG In den Vergulden Turk: Ledenverg. Leldse Kunstkring „Voor Allen". 8.15 uur nam. Prediker: Spr. Evangelist Joh. Maas- bach. 8 uur nam. Schouwburg: Holland Festival: Het Nederlands Ballet o.l.v. Sonja Gaskell. 8.15 uur nam. Wilhelmlnabrug: K. en O.-excursie Kon. Ned. Grofsmederij 1.55 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50—1.20 uur nam. Steenschuur 4: K. en O.: Lezing J. S. Lingsma over het Deltaplan. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw Rapenburg 73: Drie Haagse kunstenaars tot eind lunl Lakenhal: Tentoonstelling Het Neder landse portret sinds 1880 Werkd 10 uur voorm.5 uur nam.: zond 15 uur nam (tot 31 augustus) Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee (Dagelijks van 10 tot 4 uur; 's zondags van 14 uur) t.e.m 5 oktober Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur. Casino „The horse's mouth" 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino. Donderdagcyclus: „De terugkeer van Lemmy Caution". (14 Jaar). Lido „Sterker dan de nacht" 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur Zon dag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: Dinsdag, woensdag en donderdag: „La Ronde" (18 Jr). Lu\or „Hoe vertel lk het myn doch ter?" 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon ,,'s Nachts langs de trottoirs". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Rev „Het lokaas van Fort Bellou". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. VOOR VRIJDAG 19 JUNI: Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 7.50 Een woord v. d. dag. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muz. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 1146 In 't zilver. 12.00 Pianorecital. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Amus.muz. 13 45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Mil. kapel. 14.45 Planorecital. 15.15 Voorctr. 15.35 Gr. 16.00 Caus. over kamerplanten. 16.15 Strijkkwartet. 16.50 Gram. 17.00 Voordr. 17.20 Giitaar-ens. 17.40 Beursber. 17.45 Gr. NCRV: 18.00 Gewijde muz. 18.20 De Hangmat. 18.50 Regeringsuitz.Actueel onderwerp. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Strijkkwartet. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gr. 20.00 A.R.: pol. caus. 21.00 Kunstrubr. 21.10 Kerkconc. 22.30 Gram. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Toneelfragment. 23.3624.00 Gram. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.05 Gym. v.d. vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Een kind bij Ernest Hemingway, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Twee fluiten. 11.35 Orgelspel. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: Landb. rubriek. De boer van Nooltgedacht. 12 30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Dansmuz. 13.55 Beursber. 14.00 Pianorecital. 14.25 Voordr. 14.50 Orgelrecital. 15.05 Ga er eens even voor zitten. VARA: 16.00 Kamerork. en solist. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. Jeugd 17.25 Vakantietips. 17.55 Actualiteiten. VARA: 18.00 Nws. 18j15 Pol. caus. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i. caus. 19.00 V. d. kind. 19.10 Jazzmuziek. VPRO: 19.30 Ierse volksmuz. met comm. 19.45 Allen die vallen, hoorsp. 20.55 Nws. VARA: 21.00 Vrijdagavondretour. 22.25 Buitenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens gesprek. VARA: 23.00 Nws. 23.15 24.00 Gram. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e iyn van 1820 uur) Gloacchino Rossini .La Comte Ory". Opera in twee bedrijven. Medewerkenden: Graaf Ory - Juan On- cina. tenor: Raimbaud. vriend van Graaf Ory - Michel Roux. bas; Een Jong edel man. Dermot Troy. tenor: De Gouverneur van Graaf Ory - Ian Wallace, bas; Isoller, page van Graaf Ory - Cora Canne-Meijer, mezzo-sopraan; Gravin Adéle - Sari Bara- bas. sopraan; Ragonde. gezelschapsdame van Gravin Adèle - Monica Sinclair, alt; Alice, een Jong boerenmeisje - Jeanette Sinclair, sopraan. The Glyndebourne Fes tival Orchestra en Chorus. Dirigent: Vit- torio Gul. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weekoverz. 20.30 21.25 Salto mortale, televisie-opera. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Amus.muz. 12.45 Meded. 12.55 Weer ber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. progr. 13.55 Cridketultsl. 14.00 V. d. soholen. 15.00 Ra dioportret. 15.30 Twintig vragen. 16.00 Tennisrep. 16.30 Ork.conc. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In het South-East. 19 00 Gevar. progr. 19.30 Muz. quiz. 20.00 Symf. ork. 21.00 Nws. 21.15 Causerieën. 21.45 Pianorecital. 22.15 Wetensch. disc. 22.45 Pari. overz. 26.00 Nws. 23.0623.36 Viool en plano. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Amus.muz. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.00 Test Match. 13.30 Nws. en liohte muz. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. (Om 14.30 Nws.) 15.00 Amus. muz. 15.30 Nws. en rep. Royal Ascot. 15.55 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's Dagboek. 16.45 Uitsl. Flat races en lichte muz. 17.30 Nws. en dansmuz. 18.00 Test Match. 1845 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport 19 30 Nws. en hoorsp. 20.00 Lichte muz. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Ork. conc. (Om 2130 Nws.) 22.30 Nws. 22 40 Dansmuz. 23.30 Nws. en lichtem uz. 23.55 24.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Solistenconc. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz.. 16.00 Instr. kwart. 17.00 Nws. 17 45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.30 Pianorecital. 19.45 Manon Lescaut, opera. 21.45 Nws. 23.20 Moderne muz. 24.00 Nws. 0 10 Dans muziek. 1.154.30 Gevar. muziek. Frankrijk 3. 325 en 280 m. 12.00 Nws. 12.05 <3rk. conc. 16.55 Gram. 18 30 Idem. 20.00 Moderne muz. 23.10 Solisten conc. 23.5224.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.11 Orgelsp. 14.00 Agnus Del. het Lam Gods- spel. 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Zang en piano. 18.10 Voordr. 18.20 Zang en piano. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Orkconc. 21.30 Zang en piano. 22.00 Nws. 22.15 Pianorecital 22.45 Gram. 22.55—23.00 Nws. 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Dansmuz. 14.00. 15.26 en 16.05 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.38 en 19.10 ld. 19.30 20.00 Planorecital. 21.00 Hoctrsp. I. d. pau ze; Nws. Na afloop: Nws. Advertentie. j GEBR. HUISMANj l Hogewoerd 6668, tel. 22962, Leiden Te Leiden ls geopend de Apotheek Boek- wyt. Breestraat 74. tel. 20552. Bij geen gehoor by Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers) bel op doklerstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Is ^3 s| a I! Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Alaccio Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt wzw 3 22 12 onbewolkt nnw 8 18 13 onbewolkt nw 2 22 14 onbewolkt w 6 20 12 onbewolkt w .2 23 9 onbewolkt nw 2 24 12 onbewolkt wzw 4 26 12 onbewolkt zw 2 26 11 onbewolkt z 4 25 14 ;eh. bew. icht bew. ïnbewolkt >nbewolkt onbewolkt waar bew. licht bew. onbewolkt icht bew. onweer licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt regenbul zwaar bew. half bew, regen mist licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. licht bew. zwaar bew. z 5 17 wzw 8 18 zzw 5 18 nno 6 21 w 5 18 wnw 2 27 wzw 2 26 w^til 23 w.stU 26 zzo 5 30 wstil 31 5 23 1 25 1 26 1 23 1 25 zzo 1 28 w.stll 25 ozo 3 22 w.stll 27 wnw 2 26 w.stll 29 w-stil 27 wstil 28 3 30 4 25 ozo 12 0 4 1 11 0 12 0 13 0 18 0 12 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2