Kistenmakers PHILIPS ELKA- LISSE ^assistent voor de boekhouding \UbhOi1USSèl ILECTROLUX PHILIPS transistor-portables favoriet door prijs en kwaliteit Sportschool Luiten en Geesink demonstreerden voor SMD Ik had alles lichaamsgeur gevraagd HERENMODE ARTIKELEN VERTEGENWOORDIGERS ^agbare rADi EN WOENSDAG 17 JUNI 1959 Gisteravond werd door de Sport school „Luiten" onder auspiciën van de Nederlandse Jiu-Jitsu en Judo Bond een Judo- en Jiu-Jitsu- demonstratie met daaraan verbon den teamwedstrijden georganiseerd voor de Koninklijke Marine, Afde ling S.M.D. aan het Noordeinde te Leiden. Deze demonstratie was een van de vele, welke voor de Koninklijke Marine gehouden zullen worden. Het ligt name lijk in de bedoeling van de afd. O. S. en O. van het ministerie van Defensie om voor alle Marinekampen deze demonstratie te doen houden. Reeds werden demonstraties gehouden in Am sterdam en Doorn. Verder staat op het programma en eveneens te organiseren door de Sportschool „Luiten", demon straties op 18 juni a.s. voor het MVKV te Valkenburg en 17 juli voor het MOC te Voorschoten. De Judosport wordt reeds in vele Marinekampen beoefend. De demonstratie bij de SMD werd ge opend met een inleidend woord van de heer Kroese, O. S. en O.-officier van de SMD te Leiden. Hierna werd door de heer Luiten, 3e Dan, en een van zijn leerlingen het Judo-principe gedemonstreerd, waarbij tevens uitleg van het Judo-graden- systeem werd gegeven. Achtereenvolgens werd valbreken, diverse groepen worpen, grondwerk, onderverdeeld in houdgre pen, verwurgingen en armklemmen ge demonstreerd. Hierna volgde randorie (oefenvorm) en combinaties en over name van worpen. Daarna kwamen de jeugdige Judoka's van de Sportschool .Luiten" aan de beurt. De leeftijden varieerden van 7 tot 14 jaar. Ook zij lieten zien dat Judo hen niet vreemd meer was. Zeer in de smaak viel ook de competitie die de heer Luiten maakte tegen de jeugd, waarbij opviel dat deze Judoka's snel van een geboden gelegen heid gebruik wisten te maken om de heer Luiten te werpen, hetgeen uiter aard veel hilariteit verwekte bij het publiek. In een demonstratie Jiu-Jitsu toonde de heer Luiten wat een goed Judoka vermag als Judo toegepast wordt als eelfverdedigingsmethode in de praktijk, waarbij Jiu-Jitsu iemand in staat stelt sich met succes tegen alle mogelijke aanvallen te verweren en de tegenstan der snel tot opgave te dwingen. Ook dit onderdeel van de demonstratie, waarbij ;ebruik werd gemaakt van dolken, stok- :en en dergelijke als aanvalsmiddel, werd door de aanwezigen geïnteresseerd VOETBAL Faas Wilkes naar Fortuna '54 I Faas Wilkes zal het volgend seizoen loor Fortuna '54 gaan spelen. Gister avond kwamen het bestuur van de Lim burgse eredivisie club en Wilkes tot een ikkoord, en werd het contract tussen beide partijen, dat voor onbepaalde duur is aangegaan getekend. Wilkes die in (Beleen komt wonen, gaat nu eerst een ar weekjes met vakantie naar Italië. gevolgd. De aan deze demonstratie ver bonden teamwedstrijden, waaraan mede werkten teams van de Judoscholen „YU-WA" Den Haag, Sportschool „Gee sink" te Utrecht en Sportschool „Luiten" te Leiden, hadden een spannend ver loop, waarbij het team van de Sport school Geesink op de eerste plaats ein digde. Scheidsrechter was Anton Gee sink. Tot slot maakte Anton Geesink een sensationele competitie speciaal tegen de beide teams van „YU-WA" en Leiden. Anton Geesink wist deze wed strijd tegen 10 Judoka's te winnen in een tijd van 4 minuten en 5 seconden. Namens de Koninklijke Marine werd alle deelnemers een aardig aandenken uitgereikt aan deze succesvolle avond. Geplaatste spelers voor Wimbledon Alex Olmedo, de uit Peru afkomstige speler van het Amerikaanse Daviscup- team, en de Britse speelster Christine Truman zijn als eersten geplaatst voor het heren en dames enkelspel van de tenniskampioenschappen van Wimbledon die maandag a.s. beginnen. De volgende spelers en speelsters werden geplaatst: Heren enkelspel: 1. Alex Olmedo (VS), 2. Neale Fraser (Austr.), 3. Nicola Pietrangeli (It.), 4. Bobby Wilson (G.B.), 5. Barry Mackay (VS), 6. Luis Ayala (Chili), 7. Kurt Nielsen (Den.), 8. Roy Emerson (Austr.) Dames enkelspel: 1. Christine Truman (GB), 2. Angela Mortimer (GB). 3. J. G. Fleitz (VS), 4. Darlene Hard (VS), 5. Sandra Reynolds (Z.-Afr.), 6. Maria Esther Bueno (Braz.), 7. Sally Moore (VS), 8. Ann Haydon (GB). Emerson en Fraser werden als eersten geplaatst bij het heren dubbelspel, Jean ne Arth en Darlene Hard bij het dames dubbelspel en de Engels-Mexicaanse combinatie Knight-Yola Raminez bij het gemengd dubbelspel. Onze landgenote Marinkelle is in de tweede ronde dames enkelspel van de tenniskampioenschappen van Londen uitgeschakeld door de Zuidafrikaanse Joan Cross. De cyfers waren 6-2, 6-0. Didi tocli naar Real Madrid? Drie van de beroemdste Braziliaanse voetballers, spil Bellini de aanvoerder van de Braziliaanse ploeg bij de wereld kampioenschappen te Stockholm Orlando en rechtsbinnen Didi zullen waarschijnlijk hun landgenoten Mazzola. die momenteel voor FC Milan uitkomt, Vava (Afcletico Madrid) en Joel (Valen cia) naar Europa volgen. Orlando en Didi zouden zijn benaderd door Real Madrid, terwijl Barcelona interesse heeft voor Bellini. Onderhandelingen over eventuele transfers zijn op het ogenblik gaande. Een van de bestuursleden van Botafogo heeft verklaard, dat het be drag, dat Real Madrid voor Didi heeft geboden (ongeveer 380.000 gulden) te laag is. WIELRENNEN Rende van Zwitserland Bahamontes won vijfde etappe De vijfde etappe van de Ronde van Zwitserland, Bellinzona-Kandersteg (221 km), is gewonnen door de Span jaard Frederieo Bahamontes in 7 uur 25 min 31 sec. Tweede werd Ruegg (Zwits.) op 7 seconden en derde de Duitser Junkermann, die zijn leiders positie in het algemeen klassement opnieuw verbeterde. De uitslag was: 1. Bahamontes (Span je) 7.25.31: 2. Ruegg (Zwits) 7.25.37: 3. Junkermann (Did) 7.25.49: 4. Anglade (Fr.) 7.26.42: 5. Tinazzi (It.) z.t.: 6. Dot- to (Fr.) 7.26.47; 7. Van den Borgh (Ned) 7.27.22; 8. Baoalo (Spanje) 7.38.04: 9. Oelibrandt (Belgie) 7.38.35; 10. Graf (Zwits.) z.t. De overige Nederlanders bezetten de volgende plaatsen: 23. Piet van Est 7.38.57: 30. Van Wet ten 7.42.01: 31. Van Breenen 7.43.00; 38. Nolten 7-52.17. Een groot aantal renners heeft tijdens deze rit de strijd gestaakt. Daarbij waren de Italianen Defilippis, Bran- dolinl en Uliana, die de vierde etappe op zijn naam bracht, verder de Bel gen Van Aerde en Planckaert en de Spanjaard Iturat. Het algemeen klassement luidt nu: 1. Junkermann 25.58.10; 2. Tinazzi 26-08.21; 3. Anglade 26.08.29; 4. Baha montes 26.09.25; 5. Dotto 26.12.57; 6. Van den Borgh 26.29.04; 7. Gimmi (Zwits.) 26.33.37; 8. Fischerkeller (Did) 26.37.36. De plaatsen van onze overige landge noten zijn: 30. Van Wetten 27.05 09: 31. Van Bree nen 27.05.26; 36. Piet van Est 27.24.09; 37. Nolten 27.29.08. Er zijn nog 39 renners in de strijd. DUIVENSPORT „Columba" Wedvlucht op Orleans. In concours 130 vogels, le duif te 14.00 uur. Uitslag: G. Oude Elferink 1-2-4-6- 10; R. P. de Graaf 3-7-9; H. Schoo 5; J. W. Wolters 8. PAARDENSPORT Europees kampioenschap voor springruiters Gisteravond begon in Parijs het Europees kampioenschap voor spring ruiters. De uitslag van de eerste proef, een jachtspringconoours op fouten en tijd (tabel A) luidt: 1. Francisco Goyoaga (Spanje) met Toscanella 0 str. pnt, 85 sec; 2. Hans Gunther Winkler (Duitsland) met Halla 0 str. pnt, 86.6 sec; 3. Pierre Jonqueres d'Oriola (Frankrijk) met Virtuoso 0 str. pnt 90.9 sec; 4. Pietro d'Inzeo (Italië) met Uruguay 3 str. pnt 99.2 sec; 5. Frltz Thiedemann (Duitsland) met Retina 4 str. pnt. 85.1 sec. Onze Nederlandse vertegenwoordigers in dit kampioenschap. Hairy Wouters van den Oudenweyer (Eist) met Huber- tus en Rebel en Bertie Uytendaal (Bre da) met Hanko en Source Bleue, kwa men op de eerste dag niet onder de eerste zes. Vandaag hebben onze land genoten waarschijnlijk een betere kans, vooral Harry Wouters met Hubertus. Dan staat namelijk de puissance op het programma en daarin is deze combina tie beslist sterker dan in een parcours dat op tijd gereden moet worden. DAMMEN Kandidatentoernooi wereldtitel dammen (Van onze Haagse redactie) De Koninklijke Nederlandse Dambond heeft meegedeeld, dat de inschrijving van ir. Van Dijk uit Bennekom voor het kandidatentoernooi, dat op 30 juni in Monaco begint, blijft gehandhaafd. Ir. Van Dijk was in 1958 kampioen van Nederland. De rechten van onze huidige nationale kampioen, B. Dukel uit IJmuiden, zullen naar de KNDB meedeelt, zoveel mogelijk worden geho noreerd bij toekomstige evenementen. Voor het toernooi zijn voorts de vol gende inschrijvingen binnengekomen; O. Verpoest (België), R. Delhom (Frankrijk) en A. Guignard (Zwitser land). Ook Rusland zal een speler af vaardigen. De naam van deze deelnemer is echter nog niet bekend. Onze land genoot B. Springer, oud-wereldkam pioen, zal als wedstrijdleider fungeren. De Italiaan Fanelli is door de inter nationale federatie geweigerd, omdat zijn bond niet aan de verplichtingen heeft voldaan. Jammer genoeg heeft Canada dit keer van het recht van deelneming geen gebruik gemaakt, omdat de beste twee spelers niet beschikbaar zyn. Deslau- riers heeft zich aan een oogoperatie moeten onderwerpen waarbij één oog verloren is gegaan en Dagenais heeft een verkeersongeval gehad. Hij ligt met een gebroken knieschijf in het ziekenhuis. OM HET PERSOONLIJK LDDB-KAMPIOENSCHAP In de 5e ronde om het persoonlijk LDDB-kampioenschap zag geen der spelers kans zijn partij in winst om te zetten. A. v. d. Zwan en J. H. v. Leeuwen speelden een interessante partij, waarin v. Leeuwen zijn voordeel in rook zag opgaan en met remise genoegen moest nemen. Ook W. Heemskerk kwam tegen de dit keer zeer goed spelende W. v. d. Reijden niet verder dan remise. Th. ZwetslootN. B. Imming eindigde na een gelijkopgaande strijd .eveneens in remise terwijl W. LeeuwenburgH. Brouwer werd uitgesteld. De afgebroken party tussen A. v .d. Zwan—N. B. Im ming werd remise. J. H. v. Leeuwen heeft nog steeds de leiding met 7 pun ten uit 4 partyen. Eindeiyk is de le klasse van start ge gaan. In de le ronde behaalde H. Voor zaat een fraaie overwinning op H. Klin kenberg, terwyi C. v. d. Meij—J. Dub- Advertentie) geprobeerd tegen Mej. An. Bosch, Pr. Hen- driklaan, Blocmendaal, schrijft: Hat wu vrc>ali|k var velend voor iedereen op kantoor en thuis en vooral als ik uitging. Maar nu gebruik ik Arrid en met reuze resultaat. Nooit meer last van transpiratie en geen spoor van geur meer te be kennen. Fantastisch!" Transpiratie is niet alleen een kwestie van warmte of lichamelijke inspanning. Véél sterker, véél onaangenamer ls de lichaamsgeur door „emotie" - opwin ding. spanning, angst, zenuwen. Dat kan ledereen overkomen, of het koud ls of warm, op elk uur van de dag. Neem daarom het krachtigste middel tegen transpiratie en lichaamsgeur: ARRID ln handige rol-top flacon - duo- bel aktlef door Transtop, dubbel zacht door l&nollne. Arrid verdwijnt onmid dellijk in de huid: wég transpiratie, wèg lichaamsgeur, voor méér dan 24 uur! Geen vlekken in uw kleding: uw huid blijft koel en droog - altUd. onder alle omstandigheden. Complete Arrid rol-top f 3.50, vulling f 2.- Zwem-interland Nederlandse ploeg voor Saarbrücken De sportcommissie van de KNZB heeft voor de interlandwedstryd zwemmen, waterpolo en schoonspringen, welke za terdag 27 en zondag 28 juni in Saar brücken wordt gehouden, de volgende ploeg samengesteld: Dames: 100 m. vrye slag: Cockie Gas telaars (SZC) en Sita Posthumus (LZC) 400 m. vrye slag: Corrie Schimmel en Jans Koster (beiden Gooi); 200 meter schoolslag: Ada den Haan en Bettle Heukels (beiden PSV); 100 meter vlin derslag: Atie Voorbij (Robben) en Tine ke Lagerberg (Naarden); 100 m. rugslag: Ria v. Velsen (ZIAN) en Rini Dobber (HDZ); 4 x 100 ïh. vrije slag; Cockie Gastelaars, Sita Posthumus, Astrid Or- ding (Gooi) en Judith de Nys (Robben); 4 x 100 m. wisselslag: Ria van Velsen, Ada den Haan. Atie Voorbij en Cockie Gastelaars; schoonspringen: Greetje Lugthart (Stotijn) en Thea Dupon (Si- maika). Heren: 100 m. vrye slag: Verburgt (PSV) en Hoogveld (Neptunus Am.); 400 m. vrye slag: Verburgt en Coos de Jong (LZO); 1500 m. vrye slag: Herm- sen (Robben) en Bultman (Gooi); 200 m. schoolslag: Mensonides (ZIAN) en Kroonenburg (Y); 200 m. vlinderslag; Ritton (DJK) en Ter Poorten (DWR) 100 m. rugslag: Jaap de Jong (LZO) en Lindeman (PSV); 4 x 200 m. vrye slag: Ritton, Van Spingelen (HZPC), Coos de Jong en Verburgt; schoonspringen: Mus- sert (Aithuia) en een nader aan te wij zen springer. Waterpolo: Kniest (Nept. Arnhem), De Mey (Y), Van Dorp (AZPC), Muller (Dolfyn), Ran (ZIAN), De Boer (Rob ben), Van der Zwan (DZV), Van Spin gelen (HZPC), Van der Tooren (GZC) en Vriend (Y). beldeman broederiyk de punten deelden. A. de KoningJ. v. Vuren werd afge broken in een ingewikkelde stelling. Donderdag 18 juni worden in ,De Kleine Burcht" de volgende partyen ge speeld: Hoofdklasse: H. Brouwer—N.B. Imming; W. HeemskerkTh. Zwetsloot; J. H. v. LeeuwenW. v. d. Reyden; W. LeeuwenburgA. v. d. Zwan. le klasse: J. DubbeldemanH. Voor zaat; H. KlinkenbergJ. v. Vuren; C. v. d. Mey—A. de Koning. Vragen over landgoed „De Hamert" De heer Van der Goes van Na ter s, lid van de Tweede Kamer, heeft aan de minister van O. K. en W. en van Volks huisvesting en Bouwnijverheid de vol gende schrifteiyke vragen gesteld: 1. Is het de minister bekend, dat op 10 juni Jl. het landgoed „Hamert", ge meente Arcen en Velden (L.). by afslag is verkocht aan een buitenlandse orga nisatie voor landbouwkolonisatie?. 2. Is het de minister bekend, dat Ryks en provinciale overheid, tezamen met de particuliere natuurbescherming, al het mogeiyke hebben gedaan om, in het al gemeen belang, dit prachtige landgoed tegen een althans enigszins redelijke prijs in handen te krygen, teneinde het ongeschonden te bewaren? 3. Is het waar, dat de door voornoemde buiten landse organisatie geboden prys meer dan 20% ligt boven de geschatte en hier als reëel geldende waarde, zulks blijk baar op grond van elders bestaande si tuatie op grondprysgebied? 4. Is het waar, dat voornoemde organisatie dit Nederlandse gebied na een algehele met zyn bestemming strydige, ontgin ning wil gaan bezigen als kolonisatie gebied voor buitenlanders, en, zo ja, welke maatregelen denken de ministers dan te nemen om deze, ook psycholo gisch en demografisch onwenselijke nieuwe bestemming, mede met het oog op haar werking als precedent te voor komen? 5. Welke maatregelen overwe gen de ministers ten slotte om gemeld Limburgs landgoed zyn nationale en re gionale bestemming van natuurgebied met name wat hei. vennen en het beekdal van het „Gelders Kanaal" be treft ook in de toekomst te doen be houden? Robert Schuman bij koningin Juliana Op de eerste dag van zyn bezoek aan ons land had de voorzitter van het Europese Parement. Robert Schuman. ontmoetingen met de minister-president, prof. De Quay en de minister van Bui tenlandse Zaken, mr. Luns. In de na middag woonde hy een receptie bij in het gebouw van de Tweede Kamer aan het Binnenhof te Den Haag, die de voorzitters der beide Kamers van de Staten-Generaal eveneens aanboden ter gelegenheid van het verblijf in ons land van de voorzitter en drie leden van de Kamer van afgevaardigden van Peru. De ontvangst werd door de ministers Klompé, Luns en De Pous en vele leden van de Eerste en Tweede Kamer bijge woond. Gisteravond zaten de heer Schuman en de vier Peruviaanse gasten aan aan een diner, dat werd aangeboden door mr. Jonkman en dr. Kortenhorst en waarop behalve de vice-premier, de heer Korthals en de ministers Klompé en De Pous. leden van beide Kamers aanwezig waren. Vandaag ontving HM de Koningin de heer Schuman in audiëntie. Hollandse anjers voor dames in Scarborough (Van onze Londense correspondent) De vereniging „De Nederlandse Bloe misterij" ln Den Haag heeft het aardi ge denkbeeld gehad, Hollandse anjers naar Engeland te laten overvliegen, welke gedurende de Dutch Festival week in Scarborough in de vorm van boeketten door de Haarlemse bloemen meisjes worden aangeboden aan de moeder van elke baby, welke gedurende deze week in Scarborough geboren wordt, alsmede aan alle bruidjes die ge durende deze periode in het huwelyk treden. Gisteren werden voor de eerste maal een drietal boeketten aan moeders in de ziekenhuizen uitgereikt. Dit gebaar van vriendschap en hartelykheid wordt van zelfsprekend in Scarborough, dat van grote dankbaarheid voor het Neder landse aandeel in de feestweek vervuld is, op hoge prys gesteld. pEVRAAGD per 1 augustus q.s. Leeftijd 2024 jaar. Alleen schriftelijke sollicitaties met opgave van verlangd salaris etc. te richten aan 4 i'irma J. v. d. Luyt Zn. 1. vraa Wijttenbachweg 35 Oegstgeest l no.) zoel rdlej gem. ZONDAG A.S. VADERDAG Wy brengen een grote sortering en alles in leuke verpakking. TERLENKA DASSEN, dé das waarvan VADER veel plezier heeft. Hogewoerd 109 - Korevaarstraat 5 Door uitbreiding van het rayon Leiden hebben wy plaats foor enige beschaafde Verkoopervaring strekt tot aanbeveling. Maar is geen vereiste, daar vooropleiding gegeven wordt ïfoor de juiste man prima verdienste mogelijk. Persooniyk lartrielden op donderdag 18 en vrydag 19 juni tussen 14— 1730 uur op ons kantoor Aalmarkt 16 te Leiden. Uw draagbare radio buiten I philips I Geen wonder, want in hun prijsklasse kennen deze gemakkelijk draagbare radiotoestellen huns gelijke niet! Dank zij de transis- tors: verrassend licht en onbegrijpelijk zuinig (batterij-kosten ongeveer een cent per uur). Krachtige, zuivere yveergave. Letterlijk over al te gebruiken: in huis en buiten - het hele jaar door. Het lichtnet komt er niet aan te pas, want één stel batterijen gaat maandenlang mee! r^EEDE TOESffcU j Uw tweede radio binnen L 4 X 90 T - f 248.- De portable met kortegolf ontvangst Lange- en middengolf plus twee kortegolfgebieden. Tran- sistor-balanseindtrap. Toets- bediening. Uitschakel bare schaalverlichting. Zeven tran sistors en een germanium- diode. Afm.: 21 x 31 x 10 cm. Ook verkrijgbaar met visserij- band i.p.v. lange golf gebied. L 3 X 80 T - f 198.- Middcn- en langegolfgebied. Transistor-balanseind trap. Toetsbediening. Zeven tran sistors en een gcrmanium- diode. .Afm.: 18 x 26 x 9 cm. Met bekleding van kunstleder: L 3 X 81 T - 208.'

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9