De Leidse Hout terug in Overgangsklasse B Ervaren Mik Snijder bracht de Ronde van Brabant op zijn naam WILLEM II VERRASSENDE OVERWINNING VAN BODEGRAVEN IN LISSE MULO-scholier Piet v. d. Touw sprintkampioen op de weg Winnaar Kok remde te sterk af en werd ernstig gewond MAANDAG 15 JUNI 1959 De tenniscompetitie (Van onze tennismedewerker) Na twee seizoenen is de Leidse Hout I weer terug in de Overgangs- Jasse B. Gemakkelijk is dat allemaal niet gegaan. Er zijn op de weg aar het kampioenschap en de gisteren een feit geworden promotie de odige benauwde momenten geweest. Vorige week in de strijd tegen )ash 3 moesten 3 meer gewonnen sets de doorslag geven. Tegen egradant Hilversumse LTC 3 leek dat weer zo te worden. Uit de enkelspelen kwam een pun- pverdeling. Lalisang en mevr. Lie won- [n him partijen in twee sets. Hun amgenoten Van Berge Henegouwen en evr. Van Berge Henegouwen verloren drie sets. Twee-twee dus maar met ree sets winst voor de Leidse Hout. La- lang heeft tegen De Groot een uitste- •nd enkelspel gespeeld. Zyn variatie »s het ditmaal niet alleen die hem de ge bracht. De backhand passeerde feil- ps en de drop shot deed vernietigend ;rk. Bij de stand 6—4 0—3 achter -2 dreigde de concentratie verloren te ian. De Groot maakte 53. Daarna js Lalisang echter weer een en al fmmige vastberadenheid, 63. Van Berge-Henegouwen kon door de naerlijke wind zijn sterkste wapen, de b, niet gebruiken. Mede daardoor moest j voor Van Munsters' hoger tempo het lofd buigen, 6—3, 2—6, 4—6. Slim plaatsen en grote vastheid brach- n mevr. Lie een twee-sets winst op ej, Hefkens, 86, 62, zonder werke- k bedreigd te worden. Mevr. Van Berge-Henegouwen speelde et zoals zU kan. De wetenschap dat het er om een promotie ging drukte haar lidelijk. Zij verloor van mej. Thors met -6, 61, 16. En toen kwamen voor Leidse Hout spannende ogenblikken, t dames mevr. Liemevr. Van Berge- Hiegouwen wonnen hun dubbelspel paal van mej. Hefkens/mej.* Thors, -1, 62, de heren Lalisangv. Berge- jnegouwen verloren even royaal van s Groot/Dyksterhuis 2—6, 3—6. Mevr. Lie/Den Holder maakten de omotie een feit. In een prachtige par- wonnen zij in twee sets van de toch paald niet kinderachtige combinatie ;J. Hefkens/Van Munster, 6—0, 6—2. sn Holder had zyn drives onder con- )le enhy liet ditmaal de franje hterwege, speelde om elk punt. De tweede gemengd-dubbel van mevr. in Berge-Henegouwen/Lalisang tegen »vr. De Groot/Dyksterhuis was toen d formaliteit. De Leidse Hout-dubbel in een daarmee was de zege volkomen, -6, 6—0, 6—3. Aan de Leidse Hout onze gelukwensen |t dit fraaie resultaat. ROOMBURG OOK OP WEG NAAR PROMOTIE! De Roomburgers zyn goed van start gaan in de promotie-stryd. De andere mpioen, Delftse TB 3 zag zich met 5-3 [geschakeld. Niet echter dan na hevige tegenstand. I Lim ondervond dat aan den lyve. Iders leveren zyn 3 partijen voor jomburg steevast 3 punten op. Giste- q kon hy maar één winstpunt boeken, het enkelspel tegen Vis waren zijn prt en precisie teveel voor de Delfte- jar, die wel hard zwoegde, maar eigen- i van meet af kansloos was. Het dubbelspel met Monod de Froide- le en het gemengd dubbelspel met jj. Swarts gingen naar de bezoekers. dames mevr. Ubbink en mej. Pino ven de balans het stootje naar Room- jrg-zijde. Beiden wonnen hun enkel- elen op keurige wyze in twee sets. In [t dubbelspel verloren zij weliswaar de pste set met 6—8, maar dat bleek een farming up". De tweede en derde set iren voor Roomburg met liefst 60 en 1-1. Commentaar overbodig! Het benodigde vyfde puntje kwam lor rekening van de 2e gemengd dubbel tn Roomburg, mej. Pino/Monod de loideville, die mej. Braggaar/Vis met Hl. 63 geen enkele illusie lieten. En nu de laatste stap voor de pro- otie. Thuis tegen degradant Dor- drechtse TC. Er zit een goede kans in voor Roomburg. Het Leidse LTC 3 wist gisteren zyn eerste promotiewedstryd tegen Groen Geel 4 uit Den Haag met 53 te win nen. Alle partyen werden in 2 sets be slist. De drie verliespunten kwamen uit de damespartijen. Leidse LTC 3 zal nu zondag a.s. tegen de degradant Joy 4 spelen om een plaats in de 2de-klasse. Tennisuitslagen Promotie Hoofdklasse A: Hilversumse LTC—DDV 2 8—3. Promotie hoofdklasse B: Quick N— Festina 8—3; ELTV—Racketeers 6—5. Om de Davis Cup De voor de kwartfinales van het Davis Cuptoernooi gespeelde wedstrijden had den de volgende resultaten: Frankryk—Roemenië 5—0, Spanje— Brazilië 3—2, Italië—Zuid-Afrika 4—1, EngelandChili 32. In de halve finales speelt Engeland tegen Spanje en Italië tegen Frankryk. Ronde van Luxemburg Gerard Saint won de tijdrit! Niet favoriet Charly Gaul heeft zater dag de tijdrit over 55 km op zyn naam gebracht, doch de Fransman Gerard Saint. Dat was de grote verrassing van de tweede etappe van de Ronde van Luxemburg, die zaterdag op het circuit van Bettembourg werd gereden. Gisteren, in de derde etappe, eindigde Gaul op de tweede plaats en veroverde daarmee de leiding in het klassement. In de etappe van zondag staakten vyf renners de stryd. Onder hen bevond zich onze landgenoot Pauw, die een val maakte, doch niet ernstig werd gewond. De uitslag van de tydrit was: 1. Saint (Fr.) de 55 km in 1.16.51; 2. Gaul (Lux.) 1.17.21; 3. Bolzan (Lux.) 1.19.17; 4. Geldermans (Ned.) 1.19.35; 5. Steenvoorden (Ned.) 1.20.18; 6. Ernzer (Lux.) 1.20.35; 7. Schmitz (Lux.) 1.20.47; 8. Van Daele (Belg.) 1.21.01; 9. Altweck (W.-Dld) 1.21.21; 10. Pellegrini (Italië) 1.21.43; 15. Damen (Ned.) 1.22.50. De uitslag van de 3e etappe van Bet tembourg naar Dieklrch (227 km) luidt: 1. Cerami (B.) 6.3.17; 2. Gaul (Lux.) z.t.; 3. Bolzan (Lux.) 6.36.12; 4. Ommer (Did) 6.36.27; 5. Damen (Ned.) 6.37.55; 6. Frie- derich (Did) 6.39.43; 7. Schmitz <Lux.) z.t.; 8. Pommer (Did) 6.43.42; 9. Pelle grini (It.) 6.43.44; 10. Altweck (Did) 6.46.25. Algemeen klassement: 1. Gaul (Lux.) 14.41.01; 2. Bolzan (Lux.) 14.43.52; 3. Cerami (B.) 14.46.29; 4. Schmitz (Lux.) 14.48.53; 5. Ommer (Did) 14.49.07; 6. Damen (Ned.) 14.49.08; 7. Saint (Fr.) 14.51.39; 8. Friederich (Ned.) 14.52.18; 9. Pellegrini (It.) 14.53.50; 10. Geldermans (Ned.) 14.54.23; 18. Ehlen (Ned.) 15.02.34; 19. Van der Ven (Ned.) 15.03.18. Bergklassement: 1. Damen (Ned.) 12 pnt; 2/3. Hoffmann (Fr.) en Bolzan (Lux.) 8 pnt. Zilverberg ivon eerste etappe Mik Snyder uit Halfweg mag dan „al" 28 jaar oud zyn, maar de sterke blonde knaap is momenteel in een zodanige conditie, dat hij niet voor de beste Ne derlandse amateurs behoeft onder te doen. Een ervaren kerel, die ambitieus zijn sport beoefent en daardoor de acht ste ronde van Brabant op zyn naam bracht. Die zege had hy te danken aan een prachtige vlucht in de laatste 20 km van de tweede etappe, die van het dorpje Nuenen by Eindhoven over 175 km naar Bergen op Zoom leidde. Weliswaar zagen de grootste tegen standers, de winnaar van de eerste rit Huub Zilverberg en zyn vrind de natio nale kampioen Dick Enthoven uit Am sterdam, de groene trui van Snyder vlak voor het gemeentelyk sportpark te Ber gen op Zoom voor zich, maar dit was niet voldoende om de renner uit Halfweg zijn grote kans te ontnemen. In het Eindklassement bezette Enthoven met 12 seconden achterstand de tweede plaats, tenvyl Zilverberg, die in de rit naar Bergen op Zoom wat van zyn in de eerste etappe verkregen voorsprong moest prysgeven, op 27 seconden van de winnaar als derde eindigde. Eigenlijk was dat toch wel de grote verrassing van de tweede dag in een rit waarin niet veel is gebeurd, maar waaraan toch wel enige geschiedenis is verbonden. Eerste etappe Grote Prijs van Duitsland Surtees en Ubbiali deelden de prijzen John Surtees en Carlo Ubbiali laren de helden van Hockenheim. \veemaal werden zij in de wed- trijden om de Grote Prijzen van Duitsland als winnaar afgevlagd, e Italiaan na de races in de 125 n 250 cc-klassen, de Brit als tiomfator van zowel de 350 als de ÜO cc-klasse. En dit betekende, lat tot vier maal toe een MV Lgusta winnend de eindstreep iruiste.De superioriteit van dit (aliaanse merk blijkt hieruit wel (verduidelijk. In de lichte klassen hebben de MV's ït echter zwaar te verduren gehad. Het (aren in de 125 cc-klasse de Ducati's, ïe de MV's tot het uiterste opjaagden P het duideiykst blykt dit uit het feit, pt Ubbiali en Provini vrijwel gelyktij- Jg door de finish gingen. Het verschil 0,1 seconde! De drie Ducati's waren pg geen zeven tellen later de eindstreep Epasseerd. Un de 250 cc-klasse nam Morini, met 'endogni in het zadel, de rol van Du- iti over. Ook hier een bijzonder scherpe nish, waarby Ubbiali zyn MV 0.3 se- >nde eerder over de eindstreep bracht in Mendogni zijn Morini. Duke, die op in Benelli uitkwam, moest zich tevre- tn stellen met een zesde plaats, op een >nde achterstand. Surtees toonde zich heer én meester i de zwaardere klassen. Wist Norton ch in de 350 cc-klasse nog door de hodesier Hockin op te werken naar de feede plaats en daarmee Brambilla op Jn MV terug te wyzen naar de derde 1 de 500 cc-klasse was MV veruit su- erleur en alle Nortonrijders, van wie e Australiër Brown zich het langst wist handhaven, werden door Surtees en enturi gedubbeld. De briljant rydende urtees had van de start af de leiding d ging onbedreigd op de overwinning De verrassing bracht de zyspanklasse, 'aarin de wereldkampioenen de Duit ss Schneider en Strauss, werden ver- Jagen door de Zwitsers Camathias en tecco na een prachtige race, waarin de ombinaties zoals alle hoogst ge laatsten beiden met BMW reden, el- kar geen duimbreed toegaven. Maar eerst iets over de zaterdag ver reden eerste etappe Etten—Nunen (185 km), waarin na 60 km in de buurt van Evenbergen een heftige slag werd ge leverd, waardoor een kopgroep van ze ven man werd gevormd. Deze kopgroep bestond uit Enthoven, Snijder, Kees Lute, Walravens, Jongejan, Swanefeld en Velthoven. Uit de achterhoede dook toen de sterke Brabander Huub Zilverberg, op, die tien kilometer verder aansluiting kreeg. De beslissing was gevallen. Op het moment dat Zilverberg zich by de kop lopers voegde, bedroeg de voorsprong op het peloton reeds 47 seconden. Dertig km voor de finish te Nuenen sprongen drie man op verbluffende wijze uit de kopgroep weg. Zilverberg, Snyder en Enthoven. Nog geen vier kilometer had Zilverberg nodig om ook zijn beide overgebleven concurrenten te lossen, zo dat hij tenslotte alleen in Nuenen arri veerde. In de tweede rit naar Bergen op Zoom is vrij weinig gebeurd. Zilverberg suk kelde met een defect versnellingsappa raat, maar hij wist bekwaam de 500 me ter achterstand die hy daardoor opliep weg te werken. Er sprongen in deze rit enkele groepjes weg, terwyl Enthoven het in de buurt van Zundert alleen pro beerde. Succes hadden deze pogingen echter niet. In de laatste 20 km demar reerde Snyder en hy slaagde erin zijn voorsprong te behouden, waarmee hij zowel de étappe als de ronde won. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Snyder (Halfweg) 8.48.45; 2. Ent hoven (A'dam) 8.48.57; 3. Zilverberg (Goorle) 8.49.12; 4. Swanefeld (Dor drecht) 8.50.24; 5. Van der Broek (Breu- kelen) 8.51.01; 6. Walravens (Den Bosch) 8.51.03; 7. Jongejan (Rotterdam) 8.51.16; 8. Knoops (Echt) 8.52.50; 9. Van Stra ten (Schiedam) z.t.; 10. J. Jansen (Nootdorp) 8.55.47. Tweede plaats voor Jo de Haan De Fransman Cazala heeft de Ronde van Champagne gewonnen. Door een zege in de vyfde en laatste etappe heeft Cazala, die op de tweede dag van deze etappewedstrijd al de eerste plaats in het algemene klassement veroverde, de eindoverwinning veilig gesteld. Jo de Haan. de enige deelnemende Nederlan der, werd in de sprint door de Fransman geklopt. In de eindrangschikking bezet De Haan een zeer eervolle tweede plaats. De uitslag van deze vijfde etappe, van Troyes naar Reims over een afstand van 233 km., was: 1. Cazala (Fr.) 6.34.04; 2. De Haan (Nederland) 6.34.04; 3. Denys (Belg.) 6.34.32; 4. De Cabooter (Belg.) 6.34.32; 5. Gainche (Fr.) 6.34.34. Het eindklassement luidt: 1. Cazala 33.56.30; 2 De Haan 33.57.26; 3. Sta- blinsky (Fr.) 33.58.17; 4. Colette (Fr.) 33.58.19; Bouvet (Fr.) 33.58.49. HENGELSPORT Viscollege De Ruisvoorn organiseerde ter gelegenheid van zyn 25-jarlg be staan een concours in de Vliet en de Nieuwe Vaart. De opkomst was groot; er namen in totaal 17 korpsen deel. De vangst was redelyk. Er werden in totaal 251 visjes gevangen, die weer direct wer den teruggezet. De held van de dag werd C. Jonge- leen met 14 stuks. De controleursprys was voor G. v. d. Linden met 33 stuks. Uitslag: 1. S.W.G. 29 stuks; 2. Hengel sport 27 st.; 3. Onder Ons 22 st.; 4. Vios 20 st.; 5. De Bliek 20 st.6. De Brasem 18 st.; 7. Sportvrienden 17 st.; 8. De Voorn 16 st.; 9. PW 15 st.; 10. Zaal berg 13 st. Uitslagen vriendschappelijke wed strijden: Rapid JC—Alemannie Aken 1-3. Borussla—VVV 1-1, Sohalke 04— Fortuna '54 3-5. De 4e manier van roken het sigaartje dat U kunt roken als sigaret! Na 2—0 achterstand Van onze correspondent) Tegen alle verwachting in, heeft Bodegraven het klaar gespeeld om Lisse op eigen veld een nederlaag toe te brengen. Na het slechte resultaat van verleden week heb ben de roodzwarten zich in deze wedstrijd volledig gerehabiliteerd. Dit betekende de eerste nederlaag van Lisse, die de thuisclub tenvolle verdiende, daar het spel van Bode graven beduidend beter was. Het begin was in geen geval hoopvol voor Bodegraven, daar na 5 minuten, de bezoekers reeds tegen een 20 achter stand keken. Het eerste doelpunt kwam na 2 minuten, toen v. Resteren een voorzet van Boon benutte en kort hierop was het Elfering die langs de uitgelopen doelman nummer twee voor Lisse scoor de. Geruime tijd ontspon zich hierna een geiykwaardige stryd, doch na 20 minu ten werd het goede spel met een fraai doelpunt van midvoor Scheer beloond. Met dit doelpunt scheen het keerpunt van de strijd te zijn ingeluid, daar het spel van Bodegraven steeds beter werd en de Lisseploeg onzeker ging spelen. Met goed samenspel wisten de bezoe kers de Lisse verdediging in het nauw te brengen. Wel wisten doelman Baak en v. d. Poel voorlopig een doelpunt te voorkomen, maar 9 minuten voor de rust kwam de verdiende geiykmaker voor Bodegraven, daar rechtsbinnen A. Goudskuil doelman Baak kansloos pas seerde, zodat de partijen op geiyke voet waren. 22. En het werd zelfs 2—3, vyf minuten voor de rust, toen linksbuiten T. de Wit, nadat de bal eerst tegen de paal was geschoten, zijn club de leiding bezorgde 2—3. In de tweede helft ging Lisse, goed ge steund, tot een hevig offensief over. Het doel van Bodegraven kwam enige malen in groot gevaar, maar door slecht schie ten van v. Resteren en Elfering leverde dit niets voor Lisse op. Aan de andere kant ondernam Bodegraven ook ver schillende gevaariyke tegenaanvallen, die met de grootste moeite werden af geslagen. De koude douche voor Lisse kwam 10 minuten voor het einde. Midvoor Scheer wist zich mooi vry te spelen en loste Ar ie van Vliet tevreden De 18-jarige Haagse Mulo-scholier Piet van der Touw is de nieuwe natio nale sprintkampioen op de weg by de amateurs. Op de door zijn vereniging, de Haagse Rennersclub Hollandia, ge- organiserede wedstryden toonde de jonge, blonde Van der Touw zich on betwistbaar de snelste en zijn „pro- De heer A. A. C. Dusée, vice-voor- zitter van de Afdeling Leiden van de KNVBheeft zaterdag een streep gezet onder zijn loopbaan van ac tief scheidsrechter. Hij deed dat in de wedstrijd Paleis Soestdijk Boot Alphen. Voor de aanvang van de ontmoeting werd hij door de voorzitter van de Sportvereniging Paleis Soestdijk gehuldigd. fessor in de hogere wielrenkunde", de oud-wereldkampioen Arie van Vliet, had reden tot tevredenheid. Onder Van der Touw's „slachtoffers" bevond zich ook de titelhouder, Reyn- goud. Hét was overigens Reyngoud's enige nederlaag, want de twee overige finaleritten won hij met grote over macht. Via elf series, vyf herkansingsritten en acht kwartfinales op het snelle 300 meter parcours, dat was uitgezet op de Soestdijksekade, hadden de volgende renners: Reyngoud, Zoet, De Graaf, Haubrich, Verdoorn, Dykstra Van der Touw en Van Nimwegen in de halve eindstryden geplaatst. De nu volgende selectie had als resul taat, dat Reygoud, de Graaf, Verdoorn en Van der Touw de finale bereikten, waarin zij in de matches t deux elkaar zounden ontmoeten. Eigeniyk viel in de eerste rit reeds de beslissing. Het waren Van der Touw en Reijngoud, die hierin uitkwamen, en met lengten voorsprong ging de Hagenaar als eerste over de eindstreep. Noch De Graaf, noch Ver doorn slaagden erin, de opmars van Van der Touw te stuiten en nadat de familie op uitbundige wyze de telg had geluk gewenst, kreeg de voorzitter van de KNWU, dr. P. van Dyk, de gelegenheid de jonge kampioen te huldigen en hem de gouden medaille te overhandigen. De uitslag luidt: 1. P. van der Touw (Den Haag) 3 pnt.; 2. J. Reyngoud (Cu- lemborg), 4 pnt.; 3. D. Verdoorn (Rot terdam), 5 pnt.; 4. A. de Graaf (Rotter dam) 6 pnt. Junkermann leidt in Zwitserse Ronde De Duitser Hans Junkermann heeft zaterdag de tweede etappe van de Ron de van Zwitserland, van Arosa naar Wetzikon (165 km.), gewonnen en daar mee tevens de leiding genomen in het algemene klassement. De uitslag was: 1. Junkermann (Did.) 3.41.17, 2. Oeli- brandt (Belg.) 3.41.52, 3. Schellenberg (Zwits.) 3.41.55. De plaatsingen van de Nederlanders waren: 17. Voorting 3.41.57, 33 Van Wet ten 3.45.55, 45. Wim van Est 3.48.24, 47. Van den Borgh 3.48.53, 51. Van Breenen (Foto Leidsch Dogblad» 8.51.12, 52. Piet van Est 3 55.10. Lisse-doelman Joop Baak heeft de bal niet te pakken kunnen krijgen en de Bodegraven-linksbuiten zal met een hard schot zijn ploeg een 23 voorsprong brengen. (Foto Leidsch Dagblad) Roeisuccessen in Duisburg De Nederlandse skiffeur Rentmeester (Willem 3) is tydens de internationale roeiregatta, die zondag in Duisburg werd gehouden tweede geworden. De Duitser Fehling zegevierde in 8 min. 5,7 sec. Rentmeester kwam tot 8 min 13.0 sec. By de dames werd het Rotterdamse Nautilus op het nummer dubbel vier eerste. De Rotterdamse ploeg legde de 1000 meter af in 4 min 10.0 sec. De dubbei vier van Siemens (Beriyn) werd tweede in 4.14.5- De skiffeuse Marian Luderus bezette in een zeer sterk veld de eerste plaats voor de Belgische Denise de Rode en de bekende Duitse skiffeuse Ingrid Scholz. De tyden waren 4.47.3 voor mei. Lude rus en 4.50.0 voor Denise de Roae. De jonge twee B werd een overwin ning voor de ploeg van het Rotterdamse Skadi, terwyl de oude vier met stuur man van Nereus niet de Varsity-vier in de derde afdeling met de eerste prys ging stryken. Nereus kwam tot 7 min 26.8 de ploeg van Keulen werd tweede in 7.28.2. Toen de Amsterdam mers nog geen uur later in de oude acht moesten roeien bleek de eerste race hun nog in de benen te zitten. Nereus werd op dit nummer vijfde, de ploeg van Limburger R.V. werd eerste in 6.28.1. Nereus kwam tot 6-40.0. daarna van 20 meter een hard schot, dat de Lissedoelman te machtig bleek. Dit doelpunt maakte aan alle spanning een einde, daar de Lissevoorhoede niet de kracht meer bezat om door te druk ken. De laatste tien minuten verstreken met een wanhopig offensief van Lisse, maar de Bodegraafse verdediging liet zich niet meer verschalken. Het eindsignaal werd door de vele sup porters uit Bodegraven met grote geest drift begroet. V oetbaluitslagen Kampioenschap van Nederland: GoudaSpoL Irene01 ESCA 2 1 1 0 3 5—4 Gouda 3 1113 4—4 Spel. Irene 3 1 0 2 2 4—5 Promotie naar le-klasse: BaarnSVW HFC—-VFC HFC SVW Baarn VFC 0—0 5—3 6 9—5 6 11-8 5 6—7 2 7—13 Promotie naar 2e-klasse: Excelsior '20Overmaas HIONTYBB2—0 2—0 Excelsior *20 Overmaas HION TYBB 3 3- 3 11 3 1- 3-1 6-1 6—5 5—8 1-4 Promotie naar 3e-klasse: LisseBodegraven Spoorwyk's-Gravenzande Spoorwyk Bodegraven Lisse 's-Gravenz. 2e-klasse de 04. Res. 3e-klasse A: CSVD 2 2—2. 2-4 3—2 3 2 - 1 4 9—5 3 2 - 1 4 7—9 3 1113 6—5 3-121 4—7 ZATERDAGVOETBAL Zwart Wit's-Gravenzan- Semper Altius Motorraces te Etten Tydens de races op het circuit Etten, de derde wedstryd om het nationale wegkampioenschap, hebben de vele toeschouwers slechts zelden kunnen genieten van een spannende stryd. In de klasse van de halve liters leek het er aanvankeiyk op alsof er zich een felle stryd zou gaan ontwikkelen tussen Elbersen en de Amsterdammer Vogel zang. Bij het ingaan van de derde ronde beoordeelde de overigens toch zo secure Jan Nolten had voor de 165 km. 4 uur 5 min. 59 sec. nodig. De uitslag van de le halve etappe van zondag, van Wetzikon naar Siebnen (72 km.) was: 1. Gimmi (Zwits.) 1.47.59, 2. Vrancken (E.) z.t., 3. Van den Borgh (Ned.) z.t., 4. Defilippis (It.) z.t., 5. Daucher (Zwits.) z.t., 6. Plattner (Zwits.) z.t., 7. Ruegg (Zwits.) 1.49.04, 8. Van Breenen (Ned.) z.t., 13. Van Wetten (Ned.) z.t., 15. Piet van Est (Ned.) z.t. Gerrit Voorting is in deze etappe niet gestart. De tweede halve etappe van zondag, een tydrit van Siebnen naar Satteleg, bergopwaarts, over 13 km., is gewonnen door de Spanjaard Frederico Bahamon- tes. 1. Frederico Bahamontes (Sp.) 31 min. 37 sec., 2. Hans Junkermann (Did.) 31.47 3. Nino Defilippis (It.) 32.39, 4. Rolf Graf (Zwits.) 32.43, 5. Kurt Gimmi <Zw.) 33.06, 6. Josel Plankaert (Belg.) 33.20. Arie van Wetten was met 34.42 de bes te Nederlander. Wim van Est staakte de stryd. Het algemeen klassement luidt: 1. Junkermann (Did.) 12.09.42, 2. Graf (Zwits 12.10.31. 3. Tinazzi (It.) 12.14.04, 4. Anglade (Fr.) 12.14.11. 5. Utset (Sp.) 12.15.52, 21. Van den Borgh 12.24.24, 24. Van Wetten 12.25.24, 44. Van Breenen 12.36.29, 50. Plet van Est 12.47.40, 55. Nol ten 12.58.05. van Elbersen een bocht verkeerd en raakte van de weg. Ook Vogelzang moest, door kettingbreuk gedwongen, vroegtydig de stryd staken. Met grote voorsprong werd tenslotte de Amsterdammer Frans Kok winnaar. Deze race kreeg helaas een tragisch slot. Toen Kok als winnaar werd afge vlagd remde hij zyn machine In de Klappe-bocht te snel af. Hy kwam te vallen en werd door zijn zware Norton geraakt. De Amsterdammer sloeg daarna met zyn hoofd tegen een vlag- gemast. Hij werd onmiddeliyk naar het Ignatius Ziekenhuis in Breda overgebracht. De ongelukkige coureur heeft, naar later bleek, een schedel basis-fractuur opgelopen. Gisteravond is hy te Tilburg geopereerd. Zyn toe stand is zeer ernstig. In de 350 cc-klasse ontwikkelde zich een prachtig duel tussen Vis en Huberts. Wiel aan wiel stoven beide coureurs langs de toeschouwers. Halverwege de wedstryd in de zesde ronde ver dween Vis echter wegens motorpech van de baan. Het kostte de Hagenaar Huberts daarna weinig moeite de zege te beha len. By de kwartliters had Leen Hoppezak het al byzonder gemakkeiyk, doordat zyn concurrent, de Hagenaar Robbe. tijdens de training een gebroken schou derblad had opgelopen. Alleen in de 125 cc-klasse eigeniyk bleef by de senioren de spanning tot het laatst behouden. Van Marie had met zyn Ducati een slechte start, en pas na vyf ronden halverwege de wedstryd dus slaagde de man uit Uitgeest er in de leiding van Swart over te nemen. Een mooie zege behaalde Henk Vink in de 125 cc-klasse junioren. Na felle duels te hebben uitgevochten met de Hagenaar Damen, die later wegens pech moest uitvallen, ging hij als triomfater over de eindstreep Damen uit Voorburg slipte in een bocht viel en brak een sleute'been.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7