k ii Opnieuw een Nederlands record voor junior Frans Beker (nu op 300 m) Redelijk goede start van waterpolo team Vele goede prestaties op de winderige Leidse Hout-baan Mevr. Benedictus-Lieftinck was in Westbroekpark klasse apart MAANDAG 15 JUNI 1959 „Monster" - wedstrijden van Sportief (Van onze atletiekmedewerker) Geweldig! Binnen een week heeft de 19- jarige A.V. Hollandjunior Frans Beker het gepresteerd liefst twee Nederlandse juniorenrecords op zijn naam te brengen. Verbeterde de rossige Oegst- geestenaar j.l. woensdag op de Leidse sintelbaan het 200 m. record (22.2 sec.), gisteren verbeterde of liever krJ-dkte hij de 300 m. met een halve seconde! In 1953 liep E. Bos (Estaffette) deze zware afstand in 35.5 sec, maar Beker deed het bij de wedstrijden van „Spor tief" nog sneller: 35.- sec. Vijfendertig seconde zonder enige tegenstand en met een sterke wind tegen op de eerste 100 meter. Baumgarten heeft nu al sinds 1938 zijn naam staan achter het 400 m re cord voor senioren met 48.- sec. Dat be tekent dus, dat als Beker nog 100 m had doorgelopen, hij dan 13 seconden over had mogen doen Ook die 48.- zal het wel niet lang meer maken, denken we zo- Het is allemaal heel prettig verlopen bij deze monster-wedstrijden van de damesatletickvereniging „Sportief", waarvoor meer dan 550 atleten en at letes hadden Ingeschreven. Er heerste dan ook een gezellige drukte, gisteren op de sintelbaan in de Leidse Hout. Goede prestaties waren er ook. Wat te zeggen van de verrichtingen van Corrie van Wijk (DEM), onze na tionale recordhoudster kogelstoten. Een eerste plaats bij het discuswerpen (36.14 m) en natuurlijk ook een op haar nummer, het kogelstoten meisjes A 14.05 m werd het, waarmee ze Esther Schot (Delta Sport), die toch ook ons land in de jeugdploeg tegen West- Duitsland vertegenwoordigt en nog wel op kogelstoten, ver en ver achter zich liet. 12.73 m haalde het Zeeuwse meisje, dat ook tweede werd bij het discuswer pen. Het verschil was nu minder in drukwekkend: 35.86 m. Haar kleinere zusje, C. Schot, Is uit hetzelfde hout gesneden. Liefst drie overwinningen behaalde ze als meisje B discus (27.03 m), hoog (1.46% m) en verspringen (5.09 m)! Piet Selier zegevierde op de 400 m he ren A in 51.- sec. De Bataaf Han Fasel was alle lopers op de 800 m heren B te vlug af. 1.58.9 noteerde de Leidenaar, zijn beste persoonlijke prestatie. SPANNENDE 800 M HEREN A Alweer was het Coos van Royen, die de racevmaakte. Van het begin af nam hij gedurfd de leiding en sloeg aanval op aanval, gedecideerd af. Bij het uit komen van de laatste bocht moest de fijngebouwde Holland atleet echter toch buigen voor Van Hoften uit Rhenen, die ATLETIEK Geflatteerde tijden in Amsterdam „Gejaagd door de wind" hebben en kele van onze beste sprinters en sprint sters zondagmiddag tijdens de drie steden-ontmoeting, Amsterdam—Den Haag—Rotterdam, op de sintelbaan aan het Olympiadeplein (A'dam) geflatteer de tijden op de klokken gebracht. Met de krachtige noordenwind pal in de rug won Joke Bijleveld de 100 meter dames in 11.7 sec, bleven niet minder dan vijf sprinters beneden de 11 sec. by de heren (Hans Smit 10.5. Otten 10.7, Mock 10.8, Noordenbos 10.8 en Denie 10.9) en evenaarde Hans Smit later in de mid dag het beroemde Nederlands record van Chris Berger en Tinus Osendarp op de 200 meter met 21.1 sec. Op die 200 meter hadden de lopers de eerste 80 me ter de wind in de zij, zodat in verhou ding tot de 100 meter Smit's prestatie iets minder geflatteerd was. Ook de ver ste sprong van Joke Bijleveld van 6.155 meter mag voor een deel op rekening van de wind worden geschreven. Op de technische nummers leverden Romani bij het kogelslingeren (53.85 meter) en Corrie Huygen bij het dis cuswerpen (43.56 meter) goede presta ties. De stedenontmoeting werd met ruim verschil gewonnen door Den Haag, dat van het begin af de leiding had en steeds meer uitliep Den Haag verza melde 218 pnt., Amsterdam 187 pnt. en Rotterdam 166 pnt. Marien won in Breda internationale tienkamp De Antwerpse atleet L. Marien (Beer schot) heeft de dit weekeinde te Breda gehouden internationale tienkamp ge wonnen. De uitslag was: 1. L. Marien (Beerschot, Antwerpen) 6080 pnt., 2. H. Buchgeister (Freiburg, Did.) 5780 pnt.. 3. W. Thissen (AAC, Amsterdam) 5571 pnt., 4. Schoufs (An- derlecht, Brussel) 5419 pnt., 5. H. Jas pers (Beerschot, Antwerpen) 5099 pnt, 6. Bultiauw (Hermes, Oostende) 4869 pnt., 7. H. Fischbuch (Minerva) 4859 pnt. Nederlands schaakteam tegen West-Duitsland Ter gelegenheid van het 700-jarig be staan van de stad Amersfoort zal op 10 en 11 juli a.s. aldaar een schaakwed strijd Nederland—West-Duitsland wor den gehouden. Het Nederlandse team zal bestaan uit Bouwmeester, Van den Berg, Cortlever, Donner, Kramer, Muhrling, Prins, Van Scheltinga, mr. Spanjaard en De Nederlandse ploeg verschijnt niet in haar sterkste samenstelling, daar dr. Euwe wegens drukke werkzaamheden en dr. Barendregt om gezondheidsredenen verstek moeten laten gaan. Op dezelfde dagen komt de Neder landse kampioene mevr. F. Heemskerk in twee partijen uit tegen de Duitse titel- houdster mevr. Binder. slechts een tiende seconde van hem weg liep. Tijden, resp. 1.58.1 en 1-58.2. Ook Klinker van Hellas kwam tot deze ver richtingen. De sprint werd begunstigd door een krachtige mee-wind. Truus Cruiming (WIK) kwam dan ook tot 10.1 sec op de 80 m. meisjes B, voor haar niet zo bij zonder. Frans Bekertriomfeerde ook nog op de 100 m. 11- sec wezen twee stop watches aan. De derde stond reeds bij 10.9 stil! Ook 10.9 sec zou een Neder lands record betekend hebben. Het zou Advertentie ons ook bepaald niet verbazen, als Lei den aan het eind van het baanseizoen drie Nederlandse juniorenrecords bin nen zijn muren heeft. GERDA KRAAN Eindelijk zagen we Gerda Kraan van de Bataven weer eens in de Leidse Hout. Ze probeerde het eens op de 200 m dames B. Dat ging niet gek. Een eerste plaats in 26.4 sec voor Erica van der Ploeg (Suomi), die toch ook niet de eerste de beste is (87.-). Zondag a.s. komt Gerda te Maastricht uit in de Nederlandse damesploeg tegen Italië. Vanzelfsprekend op de 800 m. Voornaamste uitslagen. Technische nummers: Hoog dames C: 1. W. Kraan (Bat.) 1.32; 2. J. Dorlandt (Bat.) 1.32; 3. S. van Royen (Sportief) 1.27. Speer dames C: 1. L. Vink (DEM) 30.24; 2. L. Zoet (MSV) 26.82. Kogel meisjes B: 1. Bruins (DEM) 10.90; 2. Riteco (DEM) 10.41. Discus meisjes B: 1. Riteco (DEM) 28.21; 2. Hosson (LDA) 26 08. Hoog meisjes Cl: 1- Abbrinc (OSV) 1.32; 2. H. Pauw (Sportief) 1.32. Ver meisjes B: 1. Lobel (Sparta) 5.21; 2. T. Oruiming (WIK) 5.04. Hoog meisjes CII: 1. Clemens (Meeu wen) 1.36%; 2. Duin (DEM) 1.32. Ver jongens B: 1. Bos (DOS) 5.65; 2. de Vries (Hermes) 5.61; 3. G. Niekerk (Bataven) 5.48. Loopnummers: 300 m jun. A: 1. Lieuwen (Suomi) 36-5 (Beker liep alleen in serie); 2. Mol- leman (Estafette) 38.4; 4x80 m meisjes B: 1. Atmodes 42.2; 2. Athleta 43.9; 4. Sportief 45.8. 4x100 m Dames: 1. Atmodes 53.4; 2. Bataven 53.7. 800 m dames A: 1. Knaap (Beemster) 2-18- 2. Adriaanse (sprint) 2.22.5; 3 R. de Whiter (Bat.) 2.24.8. 800 lil. dames B: 1. Groen (Olympus) 2.29.-; 2. Homan (Bat.) 2.33-. 60 m jun. D: 1. Harmsen (Waterland) 8.4: 2 R Hensen (Bat.) 8.4. 60 m meisjes CII: 1. van Leeuwen (WIK) 8-1; 2. van der Laan (Waterl.) 8.2. 400 m heren B: 1. Dokman (Siomo) 53.2; 3. L. v. d. Berg (Holl.) 54.2. 100 m. jun. B: Kleingeld (PP) 11.6; 2. V. d. Laan (Lycurgus) 11.7. 3000 m heren A: 1. Thomas Stolk (Gouda) 9.00.6(1); 2. van Dijnen (GAC) 9.02.4; 3. Piet de Haas (Holl.) 9.05,-; 4. Peter van Proosdij (Holl.) 9.07.8. Zeilwedstrijden op het Buiten Y (Van onze zeilmedewerker) De samenwerkende Amsterdamse zeilverenigingen Het Y, Aeolus, Het Nieuwe Diep, de Watergeuzen en On- dine hielden op het Buiten Y hun jaarlijkse zeilwedstrijden. De baan was uitgezet voor Durgerdam, beschut door de strekdam. De wind was zaterdag voor enkele zeilers wel iets te hard; er woei een bries van kracht 5 tot 6, maar zondag was het met de strakke constante wind best varen. De banen voldeden voor de klassen waarin gezeild werd uitermate, want de start en de finish waren steeds in de wind en behoorlijke kruis- en planeer- rakken gaven de mogelijkheid tot inte ressante en afwisselende strijd. Hoezeer de kansen konden keren zagen wij voor al in de wedstrijd van de 12 voetsjollen op zondagmorgen. Na het eerste kruisrak had R. Steens- ma goed de leiding en ruimschoots be hield hij zijn positie. Dan echter kwam F. Speckmann kruisend uit het „niets" naar voren om onbedreigd het voorde- windse rak in te gaan. Een groepje jol len bestaande uit C. H. van Swol, J. J. Nationaal kampioenschap dressuur Barrierespringen voor Willie Scheeren ;4i: iinrn HHS aÊsÉMH Zaterdagmorgen werd in de fraaie ring van het Haagse West broekpark met een omgeving die de zo gevoelige paarden niet afleidde het Ned.erlands kam pioenschap dressuur verwerkt. Negen combinaties kwamen hier bij voor de jury. Het gevraagde programma was dat van de Prix Saint Georges. Over het algemeen was het vertoonde minder dan waartoe onze dressuurruiters en amazones in staat zijn. Een uitzon dering voor mevrouw F. Benedic tus-Lieftinck uit Putten, die even als ze dat vorig jaar in Hoofddorp deed, met Kobold de nationale titel veroverde. Het paard kwam als tweede in de ring direct na de zwarte merrie Barce lona van mevrouw Siem-Roderwald, die op de derde plaats beslag legde. Het verschil tussen belde paarden was wel J. van Tiel in actie op Heidgrafin. erg groot. En de jury drukte dat dan ook uit in een verschil van meer dan 30 punten (604%-573). De tweede prijs was eveneens voor mevr. Benediotus, nu met Lorbas. Opvallend waren de houding van het hoofd en de goed verzorgde lopchangementen van dit paard. Springconcoursen De middag werd gevuld met een drie tal springconcoursen. Een voor de dames één voor de jeugd, gewonnen door Cees Schmal uit Bussum. en een L-spring- concours dat zich door het grote aantal deelnemers moeizaam naar een einde sleepte. Tomiy Timmer was hierin met Tuscenrora de beste. Het parcours voor de dames was niet zwaar: 12 hindernis sen van 1.10 meter inclusief een drie sprong, die met nog zes verhoogde ob stakels overbleef voor de barrage waar in 12 dames startten. Marijke Engle- bert, als eerste in de ring, kwam met Jolly Joker sterk vooruitgegaan bijzonder snel rond in 29.8 sec. Nu bleef het afwachten wie de scherpe tijd van de Haagse amazone nog zou kun nen verbeteren. De eerste was Irene Jansen. De ama zone uit Ubbergen nam het lange open stuk stussen de derde en vierde hindernis in volle galop, maakte een vrijwel gestrekte gewaagde sprong over de double bar, „trok" Icare F2 over het laatste gedeelte van de driesprong, toucheerde de muur, maar schoot na 27.4 sec. door de fi- nishpalen. De snelste tjjd. Nog één was er die de prestatie van Marijke Englebert kon verbeteren: Proetske Arts met het machtige spring paard van haar vader, de Ierse ruin Hillary. Tot op een tiende seconde be naderde Proetske Irene Jansen en was Hillary telkens niet zo hoog de lucht, in gegaan, dan zou de eerste prijs zeker voor de Amsterdamse zijn geweest. Spannend slof Een lange rij witte balken achter el kaar. De tweede laatste hindemissen hadden een hoogte van één meter ze ventig. Drie deelnemers waren nog in de strijd. De jonge Groninger Tjeerd Velstra uit Marssum met Kabila, An ton Ebben (Den Haag) met het paard van de Hippische Sportbond, Schwartztrossel en de Vughtse mane ge-directeur Willie Scheeren met de schimmelmerrie Berenice. Het werd doodstil in het Westbroekpark. Het zingen van de vogels klonk onwaar schijnlijk hard. Toen begonnen de drie overgebleve nen aan hun parcours. Eerst Velstra. Kabila raakte de eerste en derde hin dernis, maar sprong de laatste twee „schoon". Anton Ebben maakte één foutje. En daarmee was de overwinning voor de combinatie Scheeren-Berenice, want de merrie wierp geen enkele boom af en bleef dus foutloos. Een prestatie die met daverend applaus beloond werd. Dit barrieérespringen was het span nende slot van een prachtig tweedaags concours hippique van de Zuid-Hol landse Jachtverenlging, dat vooral op de laatste dag vele Hagenaars naar het Westbroekpark trok. De wedstrijden van zondag begonnen met een m-a springconcours. Misschien kwam het omdat de parcoursen zater dag zo licht geweest waren, dat vele ruiters en amazones zonder strafpunten bleven, misschien ook omdat het hier een selectiewedstrijd voor het Neder lands kampioenschap springen betrof, in ieder geva: had parcoursbouwer maj. b/d J. N. Breunese een parcours neer gezet dat hoewel fraai, toch als zeer zwaar gekwalificeerd mocht worden. Veertien hindernissen waren opge steld, waaronder een tweetal driespron gen, niiet hoger dan 1.30 meter. Vooral de tweede driesprong die was opge bouwd uit louter double-bars, deed vele combinaties sneuvelen. Lange tijd bleef de heer Van Tiel uit Garderen met zijn Duitse import Heidgraef in de enige foutloze- Bar rage scheen niet nodig. Tenslotte kwamen er toch nog zes ruiters bij, zodat zeven combinaties in de tweede ronde over een achttal verhoogde hin dernissen elkaar de eerste prijs be twistten. Van Tiel bleek weer de sterkste met opnieuw een foutloos parcours van Heidgraef in 40.6 sec. Voor een verrassing zorgde lt. kol. mr. R. J. E. M. van Zinnicq Bergman uit Wassenaar, die er met Rodeo twee se conden langer over deed en op de twee de plaats beslag legde vóór zijn plaats genoot Jurgens met Musketeer. De man met de snelste tijd, Wiel Hendrickx (40.4 sec.) werd vierde. Bijou had een foutje gemaakt. Interessant was ook het afvalsspringconcours over een par cours van acht hindernissen dat na een spannende finale met Scheerder (Am sterdam) gewonnen werd door de weinig op concoursen uitkomende Rotterdam mer Peter Riedlin op Tamboer. De Haagse Marijke Englebert was de enige amazone die in de prijzen viel. Zij werd met Jolly Joker derde. van 't Hoogerhuys en W. Huisingh liep echter onder hem door. Doch Swol, de winnaar van de zaterdagwedstrijd, kon het in het laatste rak niet bolwerken tegen Van 't Hoogerhuys en A. J. van Beekum, die steeds kort achter de kop groep gevaren had. Zo won dan Van 't Hoogerhuys deze mooie wedstrijd vóór Van Beekum, Van Swol en Huisingh. Door een overwinning in de middag- race werd Van Swol winnaar in het klassement voor Van 't Hoogerhuys en Van Beekum. Bij de Sharpies was er een voort durende strijd tussen de Leidenaar Wim Guldemond en T. Vlek. Gulde- mond won zaterdag „op zijn slofjes" voor Vlek en C. Tierie, maar zondag moest er voor gevochten worden. De ochtendwedstrijd van zondag was voor Vlek, die 's middags de gehele wed strijd als tweede achter Guldemond lag. Echter was het zeilen van Vlek reglementair niet juist, want tweemaal was hij pertinent fout in een stuur boord-bakboordkwestie. Vooral de laatste maal met Guldemond bij het indewindse merkteken wel zeer evi dent! Vlek trok hieruit de consequen tie en trok zich na afloop terug. Gul demond won de hoofdprijs voor J. II. Wuyts en F. Udo. Bijzonder sterk zeilde de 16 M2 streep- klasse-crack Joop Bodegraven. Driemaal De deelnemers aan de zeilwedstrij den op het Buiten IJ hadden niet te klagen over het weer. Er was wind en zonneschijn in overvloed. De 16 M2 streepklasse en één vrij- heidsklasser hebben het Blauwe Hoofd gerond en varen naar boei A. behaalde hij de overwinning. Zondag was in beide wedstrijden eigenlyk P. Muusse zyn enige ernstige concurrent. Het klassement luidde 1. J. N. Bodegra ven, 2. P. Musse, 3. A. Endstra. In de Vrijheidsklasse zeilde J. Bos de wedstrijd van zaterdag en zondagmor gen zeer goed en dit bracht hem dicht bij de hoofdprijs. In de middag wedstrijd evenwel viel Bos, na eerst de leiding gehad te hebben, onbegrijpelijk ver terug. Er ontstond toen een felle strijd op het voordewindse rak tussen S. Bak ker en J. Tromp. Bakker won dit duel en had daardoor, weliswaar met protest, de meeste punten in het klassement. Toen het protest onbeslist werd gelaten, was Bakker hoofdprijswinnaar voor J. Bos en J. Tromp. Verdere uitslagen: Valken: Hoofdprijs O. Dral. Sternklasse: Hoofdprijs J. Verkade. Jeugdklasse: Hoofdprijs J. Molen graaf, 2. K. Visser, 3. R. Douwes. Ondanks 3—1 nederlaag tegen Z.-Slavië De eerste waterpolo-interland van dit seizoen zaterdag te Assen heeft het Nederlands zevental een 33 nederlaag tegen de sterke Zuidslaviërs opgeleverd. Geen resultaat om over te juichen, maar wanneer we de cijfers even de cijfers laten en het vertoonde spel in ogenschouw nemen, mag de conclusie luiden dat de ploeg van Frans Kuyper een redelijk goede start heeft gehad. Vooral verdedigend is er door dit jonge zevental uitstekend gespeeld. De defensie, die tegen deze fysiek bijzonder sterke en snelle atletenploeg van Zuid- Slavië een zeer zware taak had, heeft voortreffelijke dingen gedaan en eigenlijk hebben we daar in het achter veld maar één fatale fout zien maken. Dat was teen Van der Zwan kort na rust rechtsvoor Nardelli geheel onnodig alle gelegenheid gaf de stand op 02 te brengen. Verder heeft deze linie, met doelman Kniest en rechtsachter Harro Ran als uitblinkers, een voortreffelijke wed strijd gespeeld. Vooral Ran was actief. Na goed afnemen bracht hij telken male de bal naar voren met felle rushes en goed geplaatste passes. Hjj was als verbindingsspeler de motor van de ploeg en het was jammer, dat er in de aanval zo weinig profijt van dit constructieve werk van de Hage naar werd getrokken. Geen stootkracht Harry Vriend en Fred van Dorp heb ben zich niet van hun bewakers kunnen vrijmaken, waardoor alle gevaar aan de spits van de hardwerkende Hans Muller moest komen. Het was aanvalsspel zon der stootkracht en zonder dynamiek. Vriend werd in elk persoonlijk duel uit geschakeld en Van Dorp verankerde zich zelf door in de armen van één der Zuid- slavische reuzen op de twee-meterlijn zfjn kansen te blijven afwachten. Tegen deze te? instanders, die geen enkel risico namen en die tussen de palen de gewel denaar Muskatirovic hadden liggen, kon deze tactiek geen succes hebben. Het Nederlands zevental begon tegen de koude wind en de laag staande zon in met enkele vlotte aanvallen, die alle aandacht van de Zuidslavische verdedi ging opeisten. Na goed afnemen van Ran kreeg Muller een kans, maar zijn te zachte schot werd tot hoekworp ver werkt. Spoedig begon zich toen het Zuidslavische overwicht aan snelheid en techniek en vooral aan stootkracht af te tekenen. Na vier minuten kwam de nieuwe goalgetter van de Zuidslaviërs, Ante Nardelii, met de bal opzwemmen. Vlak voor de viermeterlijn schudde hij de meegekomen Harry Vriend van zich af om daarna doelman Kniest met een boogbal te passeren (01). De Zuid slaviërs bleven in de aanval, maar het Nederlands zevental liet zich niet over spelen en zelfs kreeg Van Dorp na een vrije worp een prachtige kans. De Amersfoorter zocht het doel echter op een verkeerde plaats. In de tweede mi nuut van de tweede helft kwam de dek- kingsfout van Van der Zwan. waarbij Nardelli ongehinderd zijn tweede doel punt kon scoren. Matig spel Het was de inleiding tot een periode van heel matig spel van de Nederlan ders, die ineens weifelend, afwachtend, bijna angstig gingen spelen en waar bij elke aanval doodliep op een pass naar de stilliggende en zwaar afge dekte Van Dorp. Maar Hans Muller en Harro Ran bleven openingen maken in het sluiten de netwerk van Zuidslavische combina ties en in de laatste minuut, vlak nadat Arneri met een handige schijnbeweging nummer drie achter Kniest had gescho ten, kwam de beloning voor dit goede werk. Wéér nam Ran de bal op eigen helft goed van een tegenstander af, plaat ste naar Van Dorp, die het leer in dezelfde richting doorschoot naar Muller. Wat Van Dorp een half uur lang niet gelukt was. gelukte Hans Muller wél. Hij maakte zijn armen vrij uit de dubbele Nelson waarin Trumbic hem gevangen hield en schoot toen hard langs Muskatirovic. Er was geen tijd meer om op dit goede pad voort tegaan. Gisteren werd eveneens te Assen een niet officiële revanchewed strijd gespeeld. Opnieuw toonden de Zuidslaven zich sterker. Ditmaal was de uitslag 4—1. ZWEMMEN Astrid Ording was surprise in Hamburg Astrid Ording ('t Gooi) heeft zaterdag op verrassende wijze tijdens de eerste dag van de internationale zwemwed strijden te Hamburg, de 100 meter vrije slag dames gewonnen. Het 17- jarige Bussumse meisje, dat vorig jaar als beste tijd 1 min. 8.6 sec. had, kwam een week geleden in Leerdam tot 1 min. 7.2 sec. en zaterdag in Hamburg tot 1 min. 6.9 sec. Astrid Ording heeft daarmee de Duitse keuzecommissie ongetwijfeld een grote teleurstelling bereid. De Duitse Zwem- bond moet. namelijk naar aanleiding van de wedstrijden in Hamburg de Duitse ploeg samenstellen voor de lan- denwedstrijd tegen Nederland op 27 en 28 juni as. in Saarbruecken. Daarom was de gehele Duitse zwemelite op de vrije slag in Hamburg vertegenwoordigd. Nederland had met het oog op deze landenwedstrijd niet de sterkste zwemsters gestuurd, maar de tamelijk onbekende Astrid Ording. En laat nu juist deze zwemster de beste Duitse vrjje slagzwemsters, met inbegrip van de Zweedse Karin Larsson (tweede in 1.07.3) achter zich laten. De perspec tieven op dit nummer zjjn dus niet bepaald hoopvol voor Duitsland. Ook Bert Sitters gaf in Hamburg acte de presence. Hy werd op de 100 meter vrije slag heren tweede in 59.6 sec. ach ter de slecht getrainde, maar op zijn klasse zwemmende Wolfgang Baumann (59.1 sec). Astrid Ording behaalde zondag haar tweede zege. Het Bussumse meisje won de 400 meter vrye slag in 5 min. 15.4 sec. vóór de Zweedse Karin Larsson in 5.17.4. Het Duitse meisje Winkler werd derde in 5.18.1. Bert Sitters werd zondag op de 200 meter vlinderslag tweede in 2 min. 45.8 sec. achter de Duitser Becker, die tot 2 min. 40.3 sec. kwam.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 6