VAKANTIE GOLFSNEDE Telefonische zielzorg in Hamburg dag en naclit voor iedereen gereed MACHINIST 25 ct. Nummer 337333 verbergt groep redders in menselijke nood GEROUTINEERDE STENOTYPISTE verkoopster aankomende verkoopster leerling ERVAREN ABONNEMENTEN COLPORTEURS Laat IJw messen voorzien van mangelster, persster en een inpakster MAANDAG 15 JUNI 1050 (Van onze correspondent in Bonn) In Kassei en Düsseldorf, in München en West-Berlijn (al sedert 1920!), Frankfort en Hamburg bestaat de telefonische zielszorg. Een mens verkeert in geestelijke nood. Hij neemt niet verder te kunnen leven. Hij wil er „een streep onder zetten", of hij wil alleen maar horen wat een ander van zijn geval denkt in Hamburg kan die man of kan die vrouw dan 33 73 33 bellen en daar hulp vragen. Theo logen, artsen, juristen, pedagogen en anderen staan achter dat tele foonnummer gereed hem of haar de helpende hand gratis toe te steken. In het begin van dit jaar is men deze dienst te Hamburg begonnen met het op het oog eenvoudige doel om mensen te helpen, die zichzelf niet meer kunnen helpen. Of die alleen maar iets willen vertellen. Men meent dat het een teken van onze tijd is, dat steeds meer mensen radelozer en hulpelozer in het leven komen te staan. Men wijst ten deze op de vele echtscheidingen, waarbij Hamburg als grootste stad buiten Berlijn een triest record in de Bondsrepubliek bezit! vele dominees, vele artsen, juristen en pedagogen, die allen op hun tijd „dienst" doen. In de eerste plaa'ts, zo is hun eer ste conclusie, gaat het bij de meerder heid der aanvragers-in-nood om huwe lijksmoeilijkheden. Daarnevens komen gevallen van alleenstaande moeders, van minderjarige meisjes. Relatief weinig as pirant-moordenaars. Maar veeg acht men het dat het precentage van dege nen die zelfmoord willen plegen, met de dag stijgtDe hulp wordt anoniem verleend, zoals de gewone Hamburger ook niet weet wie degenen zijn, die in een soort ploegensysteem 24 uur per dag voor 33 73 33 werkzaam zijn. Dat neemt niet weg dat er gesprekken voorkomen, die worden gevolgd door een persoonlijk onderhoud tussen aanvragers en een „af gevaardigde" van 33 73 33! Gesprekken die men als zeer succesvol beschrijft. Veel vrouwen Circa zestig procent van de aanvra gers zijn vrouw: vrouwen in nood, maar ook tijdelijk-eenzame vrouwen, te weten de vrouwen van zeelieden! Maar zelden komt het voor, dat iemand in financiële nood zit en daarom opbelt naar 33 73 33, Wie in financieel-economische nood ver keert, zit blijkbaar niet zo diep in de put als iemand die in een zware geestelijke depressie verkeert, ook al kan het een de oorzaak van het ander zijn. A.g. zelfmoordenaars in aantal gestegen Men wijst ook op het grote aantal zelf moorden in de Elbestad: ook hier heeft Hamburg een record van tien zelfmoor den per week! Men wijst voorts op het feit. dat in Hamburg 25 procent van alle in West-Duitsland toegestane zwanger schapsonderbrekingen voorkomen Kortom zo èr ergens in West-Duitsland, dan verkeren in Hamburg mensen aan de lopende band in nood. Dat blijkt ook wel uit de vele aanvragen om hulp, die men in korte tijd heeft gekregen. In de eerste weken waren er nog vele zgn. grapjassen, die allerlei misselijke nood gevallen simuleerden. Maar hun aantal nam snel af. Thans overheerst de bittere ernst met regelmaat. In het begin ook, was er sprake van een ware lawine van aanvragen van oude eenzame dametjes, van oude mannen die men al lang kende bij allerlei charitatieve instellingen. Dat is nu voorbijde ernst overheerst. Ook persoonlijke gesprekken Achter 33 73 33 in Hamburg staat een reeks vooraanstaande persoonlijkheden: In de Frankfurter Allgemeine Zeitung heeft men opgemerkt, dat noordelijke types Noren, Denen, Zweden, Noord duitsers de neiging hebben hun ge moedsgesteldheid in het dagelijks leven te verbergen. Dergelijke mensen hebben evenwel een grote behoefte zich via een andere weg dan het persoonlijke, directe gesprek van man-tot-man te uiten. Van daar, aldus deze opmerking, dat in Noordeuropese grote steden meer getele foneerd wordt dan waar ook ter wereld l Vandaar ook het succes van de telefoni sche zielszorgdienst in Hamburg, waar de menselijke verhoudingen nogal koel plegen te zijn en waar men zich niet zo snel tegen elkaar uitspreekt. Wèl via de telefoon! Getuige het succes van 33 73 33, een redder in de nood voor vele Ham burgers die niet op kunnen tegen het jachtige, onpersoonlijke leven in him stad van 2% miljoen inwoners. Inbrekers aangehouden Zoals wij reeds meldden werd donder dag 4 Juni J.l. een inbraak gepleegd in de woning van de fam. Van Bohemen aan de Herenweg te Noordwijk. Tijdens een korte afwezigheid der bewoners drongen dieven het huis binnen en be machtigden een vrij belangrijk bedrag aan geld. Dank zij de oplettendheid van enkele burgers en een politieman, als ook door het contact en de uitstekende samen werking met de politie elders, kon deze zaak spoedig worden opgelost. Bij haar nasporingen kreeg de recher che nog diezelfde dag een nauwkeurig signalement in handen van twee man nen, die in het bezit waren van een motor en zich omstreeks het middaguur bij een woning aan de Beeklaan hadden opgehouden en ook op het erf van de fam. Van Bohemen waren gezien. Dit signalement bleek te kloppen met dat van de daders van een de vorige dag te Nieuwveen gepleegde inbraak. Via de politie-telex werd de aandacht der opsporende instanties in het land op dit aldus opererende duo gevestigd. Bij een Inbraak te Schermerhorn wer den beide dieven op heterdaad betrapt en na een achtervolging door de Rijks politie te Heiloo, gearresteerd. Het bleken twee Amsterdammers te zijn, 33 en 25 jaar oud, die nog maar kort uit de gevangenis waren ontslagen. Vastgesteld werd, dat zij op verschil lende plaatsen in Noord- en Zuid-Hol land hadden ingebroken. Bij hun verhoor door de Noordwijkse politie bekenden zij ook de alhier ge- De heer Middelhuis wil huurbijslag in lenen De Katholieke Arbeidersbeweging is van oordeel, dat een nieuwe huurbij slag op de huidige huurbijslag in een groot aantal gevallen een onjuiste interne loonstructuur tengevolge zou hebben. Daarom pleit zij voor een verwerking van de eerste huurbijslag in de lonen, voordat een nieuwe huur verhoging wordt doorgevoerd, bij welke verwerking in de lonen rekening dient te worden gehouden met de typische bedrijfstakomstandigheden. Dit verklaarde vanmorgen de heer J. Middelhuls, voorzitter van de K.A.B., in een rede ter opening van de Verbonds- raadsvergadering in Utrecht. Sprekende over het verschil in priori teit tussen huurverhoging en inkomens verbetering, zei de heer Middelhuis, dat de K_AJB. op het standpunt staat, dat de Nederlandse werknemers allereerst recht hebben op een deel van de op nieuw gestegen en nog stijgende wel vaart. Volgens hem zou dit doel ernstig in gevaar komen, indien op korte ter mijn een huurverhoging zou worden doorgevoerd, omdat dan van de thans aanwezige mogelijkheden op het micro- economische vlak een te groot deel be stemd zou moeten worden voor de algemene maatregel, die huurverhoging heet. Enig geduld met de nieuwe huur verhoging heeft, volgens de K.A.B.- voorzitter, namelijk tot gevolg, dat zeker voor een deel de compensatie hiervoor ten laste gebracht kan worden van de nieuwe produktiviteitsruimte die in 1960 ontstaat. De K.A.B. verheugt zich erover, dat de regering in haar jongste verklaring spreekt over een „gedifferentieerde ver betering van lonen en arbeidsvoorwaar den op de grondslag van bedrijfstaksge- wijs en ondernemingsgewijs overleg". Dit ondernemingsgewijs overleg, aldus de heer Middelhuis, dat uiteraard mees tal geënt is op de bedrilfstal C.A.O. biedt een verdere mogelijkheid voor een gedifferentieerde aanpak van het ver delingsvraagstuk. pleegde diefstal. Nu bleek dat zij aan vankelijk in de woning aan de Beeklaan hun slag hadden will enslaan, doch toen zij bemerkten, dat de bewoners thuis waren, reden zij door naar het huis van de fam. Van Bohemen, waar zij zich met een valse sleutel toegang verschaften. Op hun rooftochten maakten zij zonodig gebruik van de in hun bezit zijnde in brekerswerktuigen. Zij plachten gewoon lijk in grote haast kwasten en laden te doorzoeken en dan weer snel te ver dwijnen. De laatste maal liepen zij echter vast in het rond hen gespannen net. De daders zijn 'ter beschikking van de Justitie ge steld. Van Doornprijs voor mr. J. W. Meijer De deken van de Orde van advocaten bjj de Hoge Raad der Nederlanden, jhr. mr. J. H. de Brauw, heeft zater dagmiddag in de plechtige sluitings zitting van de jonge balie bft de Hoge Raad der Nederlanden in het gobouw van de Hoge Raad te 's-Gravenhage de Van Doornprijs uitgereikt aan mr. J. W. Meijer. Deze jonge advocat, winnaar van de Van Doorn pleitwedstrijd, was dit jaar de eerste van de tien deelnemers met een geringe voorsprong op mr. F. N. Meijer, die een eervolle vermelding kreeg. Als derde eindigde in deze wed strijd mr. J. Gevers. Hij kwam slechts weinig, maar toch duidelijk achter de eerste twee, maar toch belangrijk vóór de overige deelnemers. De pleitwedstrijd is ingesteld en ge regeld door de oud-deken jhr. M. E. C. H. van Doorn, die vorig jaar is over leden. De wedstrijd is opengesteld voor Haagse advocaten uit de jongste vijf jaren. In de sluitingsbijeenkomst hield voorts mr. F. de Koning een lezing over Cor nells van Vollenhoven en sprak mr. P. A. Roggen over „La communication". De sluitingsbij eenkomst werd o.m. bijgewoond door de minister van Justi tie. mr. Beerman, de vice-president van de Hoge Raad, mr. Van der Meulen, en de procureur-generaal bij de Hoge Raad mr. Langemeijer, de dekens van Parijs, Brussel en Luxemburg, leden van de staande en zittende magistratuur in Den Haag, dekens van de Orde van ad vocaten uit grote steden in ons land, le den van de jonge balie uit Parijs en vele advocaten. Vier jeugdige blanken in Florida schuldig bevonden Een jury van de rechtbank in Talla hassee in de Amerikaanse staat Flo rida heeft vier blanke jongemannen schuldig bevonden aan aanranding van een negentienjarige neger-studente, maar clementie aanbevolen, hetgeen de rechter automatisch verhindert de dood straf uit te spreken. De maximumstraf is in dat geval levenslang. De uitspraak zal waarschijnlijk over een maand ge schieden. De openbare aanklager, Hop kins, had de jury bestaande uit twaalf blanken, verzocht, zich niet te laten lei den door rassenvooroordelen. Hij zei het te betreuren, dat een advocaat van de verdachten de kwestie van het rasver schil tussen de vier jongemannen en het meisje ter sprake had gebracht. In negerkringen merkt men op dat in Florida nog geen enkele blanke wegens aanranding van een negervrouw ter door is veroordeeld. Daarentegen wach ten op het ogenblik vier negers op hun terechtstelling wegens aanranding van blanke vrouwen. Sedert 1924 zijn wegens dit feit 37 negers terechtgesteld. Financiën van het Rode Kruis baren zorg In aanwezigheid van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, mr. dr. C. van Rooy ,is zaterdagmorgen in Eindhoven de algemene vergadering gehouden van het Ned. Roode Kruis. De penningmeester, mr. D. P. C. de Hoop Scheffer, wees erop, dat de fi nanciële situatie van het Rode Kruis zorgen baart. De uitgaven van het afgelopen jaar hebben er toe geleid, dat men de reser ves heeft moeten aanspreken, waardoor de liquiditeitspositie moeilijker geworden is. Daartegenover echter staan gunstige berichten omtrent een dit jaar opgezette campagne, die met name in Eindhoven, Rotterdam, Den Haag en Leiden reeds tot goede resultaten heeft geleid. Mr. De Hoop Scheffer sprak het vex-trouwen uit, dat het Rode Kruis ook in de toekomst al zijn belangrijke 'taken onvermindei'd zal kunnen blijven vervullen. Nadat de jaarverslagen waren goedge keurd, werden de penningmeester en de eerste ondervoorzitter, luitenant-gene raal A. G. J. M. F. van der Kroon, ter herbenoeming aan de Kroon voorgedra gen. Tydens de rondvraag bood dokter Mol, voorzitter van het Wit-Gele Kruis, de voorzitter van het Rode Kruis, mr. F. H. A. de Graaff, een album aan met foto's en ontwerpen van Kruisgebouwen die ge bouwd zijn of gebouwd zullen worden in het in 1953 door de watersnood ge troffen gebieden. De gelden voor deze gebouwen zijn destijds door bemiddeling van het Rode Kruis ontvangen van het Italiaanse Rode Kruis en het Italiaanse volk. Nadat de heer D. van Kleef een uit eenzetting over het Jeugd Rode Kruis had gegeven, werd besloten met een le zing van mevrouw H. A. van Riemsdijk- Philips over de invalidenzorg. Meisje te Nuland bij brand omgekomen Zaterdagmiddag tussen twaalf uur en half een is brand uitgebroken in het pand Nieuwe Kampen nr. 1 te Nuland, waarbij een 6-jarig meisje levend is verbrand. Tijdens het uitbi'eken van de brand was de gehele familie, de gemeente arbeider Bosch met vrouw en vijf jonge kinderen, thuis. De 6-jarige Nellie Bosch op een na de oudste der kinderen, lag ziek op bed. Bij zijn vergeefse pogingen dit kind te red den is de vader door de vloer gezakt en liep hij lichte verwondingen op. De an dere kinderen konden zichzelf in veilig heid brengen. De brandweer van Nu land heeft de brand geblust. Het kleine oude huisje was met riet gedekt. De oorzaak van de brand is nog onbekend. Het Secretariaat van de Vereniging der Nederlandse Groenten- en Fruitverwerkende Industrie, Breestraat 81 te Leiden, vraagt een Mulo-dipl. of daarmede gelijkstaand vereist. DAMESHOEDEN CAPRICE, Donkersteeg 9, vraagt zelfstandige en Aanmelden van 9—6 uur. HEER, in bezit van luxe-auto, brengt U tegen billijke vergoeding overal in Nederland. Ook buitenland. Verzoeke tijdig te bestellen. Brieven bureau van dit blad onder no. 13717 STOLP'S Banketbakkerij vraagt voor direct een aankomende 2e- of 3e bediende en een nette winkeljuffrouw. Tel. 25157 - Koollaan 19 Tarief „SLEUTELTJES" 120 woorden f 1. I30 woorden f 1.50 (een woord noogstens 12 let ters). Bewijsnummer f0.10 extra. Toezending nummer- brieven f 0.20 meer. „Sleuteltjes' worden behou dens gebrek aan plaatsruimte, dagelijks opgenomen GEVRAAGD: MONTEURS, HULPMONTEURS en LEERLING-MONTEURS. Aanmelden dagelijks bij: Garagebedrijf A. BLANKESPOOR MORRIS DEALER Oostdorperweg 29A, 29B, 31 Wass GEBR. VAN HOEKEN, Houthandel, vraagt Bekend met stoommachine en dieselaggregaat. Woning beschikbaar. Uitvoerige schriftelijk sollicitaties kantoor: WAARD 7. jjJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Gevraagd door de N.V. LEIDSCH DAGBLAD Schriftelijke sollicitaties met opgaaf van leeftijd, opleiding, waar gewérkt, politieke en godsdienstige groepering, liefhebberijen enz., aan de directie van de N.V. LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden. iliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ Tijdens een speciale demonstratie, vanaf DINSDAG 16 JUNI, op onze 2e étage voorzien wij. met de nieuwste machines, Uw tafel- en dessertmessen van golfsnede. Gegarandeerd 2 tot 3 jaar scherp, per stuk slechts BROOD- EN VLEESMESSEN per stuk f 1. LEIDEN Bij vonnis van de Arrondisse- ments-Rechtbank te 's-Gra venhage d.d. 11 juni 1959 werd uitgesproken het faillissement van W. PAALVAST, wonende te Leiden aan de Lammen- schansweg 80, aldaar hande lende onder de naam schil dersbedrijf „Modern", met benoeming van mr. A. H. Lycklama tot Rechter-Com- missaris en ondergetekende tot curator. Mr. P. J. Teebaal, Breestraat 81, Leiden. WASSERIJ HEIDINGA vraagt een Goed loon. 5-daagse werkweek. Reiskosten worden vergoed. Aanmelden: Louisestraat 3, Wassenaar (Kerkehout) telefoon 8530 (0 1751). SLEUTELTJES GEVRAAGD WU betalen veel geld voor gebruikte goederen, zoals ra dio's, stofzuigers, pickups, gram.motoren, elektr. moto ren, meubelen, fietsen, brom- en motorfietsen, auto's enz. In- en verkoop. G. van Vliet. Janvossensteeg 34. Te huur gevr. d. Amer. gez. op doorreis, woonruimte Kat wijk a. Zee (omgev. Boulev.), voor 7 volw. en 6 kind. Modern comf., 24 Julieind aug. Brie ven aan: Hugo de Grootstraat 11. Leiden. B Werkster gevraagd voor 1 dag of 2 ochtenden per week. Mevr. Hartman Rhljngeester- straatweg 90, Oegstgeest. Twee dames zoeken twee ongemeubileerde zonnige ka mers met keuken of een ge deelte van flat, omgev. Lelden. Brieven met prijsopgave aan het bureau van dit blad on der no. 9574 k. Gezocht voor direct woon ruimte door jong echtpaar zon der kinderen, belden b. b. h. h. Br. bur. v. d. blad no. 9604 k. Werkman, m. 1., zoekt kamer of kosthuis, met prijsopgaaf. In Lelden. Brieven bur. van dit blad onder no. 9613 k. Hulp gevraagd voor een of meer ochtenden per week ln kl. gezin, nieuw huis. Aanmel den liefst 's morgens of telef. 32577. mevr. v. Drlel, Hof dij ck 46. Oegstgeest (by bushalte Noardwijkerhcut) Gevraagd door dame (m.b. leeftijd), een zonnige gestoff. zlt-slaapkamer met volledig pension, in de omgeving Zoe- terwoudse- of Witte Singel. Br. bur. v. d. blad no. 9547 k Onderwijzeres zoekt in Oegstgeest, aparte woonruim te b.v. vrije etage met kook gelegenheid. Br. onder no. 1427 Adv. Bur. „Rijnland", Lel den, J. de Wittstraat 35. Kleine klnderkilniek, om geving Leiden, vraagt flinke juffrouw, half linnenkamer, half huishouding. Brieven bur. van dit blad no. 15150 k of tel. 32241. Dame, b. b. h. h., zoekt gestoff. kamer met koofcgel., per 1 Jull of 1 aug., in Voor schoten of omg. Brieven bur. van dit blad no. 15156 k. Meisjes, komt bij ons werken ln de mangelkamer. Wasserij „Nooit Gedacht", v. d. Valk Boumanweg 27 A, Leiderdorp. Grammofoonplaten, 45 en 33 toeren gevraagd, wij geven goede prijs! Tevens Inkoop van gitaren, banjo's enz. W. Grön- loh, Burgsteeg 9, Lelden. Gevraagd hulshoudster by wednr.. 31 j., N.h.. met 2 kl. kinderen. Brieven bur. van dit blad onder no. 9670 k. Net meisje gevraagd voor winkel en hulshouding. P. van der Krieken, Hoge Rijndijk 34. Nette Jongeman zoekt net kosthuis, ln werkende stand. Br. bur. v. d. blad no. 9671 k. N Aangeb. driewlellg kinder fietsje f 10, tevens een Jazz- gitaar. nieuw, ln foedraal. Br. bur. v. d. blad no. 9690 k. B Verkoopster en leerling-ver koopster ge\T. Het Emallle- huis. Haarl,straat 160165 B. Gevr. flinke hulp in de huishouding, dagelijks van halfnegen tot halfeen of vol gens afspraak. Melden 's av. tussen 7.30 en 8.30 pur. Maredijk 19 a. Vrouwen en meisjes gevr. voor de mangel en andere werkzaamheden. Event, ook 's morgens of 's middags. Aan melden Wasserij Rhljnstroom, 21783 Ryn<ÜJk 166' Leiden' Q Gevraagd een meisje voor de ochtend. Kranenburg. Hooi gracht 34 A. Gevr., zo spoedig mogelijk, net r.-k. meisje voor onze drogisterij, leeftijd van 18 tot plm. 20 Jr. Drogisterij Bik, Doezastraat 4, Leiden. Q Keurige werkster gevr. voor enkele dagen p. w. Aanmelden na 7 uur. Rijnsburger weg 90, Leiden. Particulier zoekt tUdel. meu belmaker voor eeniv. reparatie - werk in avonduren. Brieven bur. van dit blad no. 15160 k. Goede werkster gevr. voor 3 a 4 ocht. per week. ln klein gezin. Mevrouw Boer, Cobet- straat 67, Leiden, tel. 23590 k AANGEBODEN T Royal Enfield, 350 cc. te koop aangeboden. Boshuizer- kade 79, Lelden. Te bevr. tus sen 6 en 7 uiur. Te koop haardkachel, in zeer goede staat f 35.Te be vragen: Rijndijkstraat 63, Lei den. Bergkasten, boekenkas!en. wandmeubelen, alles in pakket Nieuw soort tegelboard voor lambrlzerlng ln de speciaal zaak ,.De Morspoort", Mors- straat 58. Q Aangeboden een Renault 4 van 1950. Te bevragen: Hoge- woerd 86. D Te koop 14-voets zeil Jol compleet en een ln prima staat zijnde Germaan brommer. Morskade 16 a. Leiden. B Plastic tuinslang 0.28 p. m. gazonsproelers. gieters, tuln- netten .tuinbanken, schoppen, spaden, rieken, zaden, schof fels. kantstekers, grasmachines bladharken f 1.35, cultivators, klppegaas. harm.gaas, nertz- gaas, puntdraad enz. Hartwijk, Nwe. Beestenmarkt 7-9-4, Lei den. tel. 26627. SGlas in lood!!! Zelf plakkend odstrip, 25 meter 18.75. per meter 95 ct., verf. behang, glas. kunstschilderartikelen. Wonderverf, 1 x verven, enor me dekkracht. Inlichtingen door erkend schilder-behanger Rich. J. Blok, Hogewoerd 62, tel. 23128. Zomerhuisje te koop te Noordwijkerhout voor 6 pers., geheel Ingericht, voorzien van butagas en licht, 10 min. van zee. Brieven bur. van dat blad onder no. 9677 k. Stalen motorbootje, 1. 6 m.. br. 1.50 m., Gltroënmotor. Vraagprijs f 850. Juliana van Stolberghof 45, Lelden. Partijtje zo goed als nieuwe kisten, afmeting 75 x 75 x 80 cm., geschikt voor alle doel einden, houtdikte 20 mm. Te vens een ijzeren tuinders- schuitje, f 100. Lijsterstraat 15, tel. 25962. Austin sportauto, cabriolet, benzine 1 14. geen oliever- bruik, rood, zeldzaam mooi sportwagentje, moet weg t. e. a. b. Ook genegen snelbrom- mer in te rullen. Te bevr. woonark La Ltberté, Morssin gel t./o. no. 14. Te huur per 1 sept. vrye moderne etage, 1ste 6tand, compl. gemeub., bevattende gr. zitkamer, eetk., 2 gr. slaapk., Ameriik. keuken, frigid., dou- ohe, w. en k. str. water. Br. met uitv. inl. bur. van dit blad onder no. 9699 k. Aangeboden per 1 sept. op eerste stand, vrije etage, best. uit gr. eet-zitkamer. slaapk., moderne keuken, zonnig bal kon .alles compl. gemeubeld. Prijs f 160.Br. met ultv. inl bur. van dit blad no. 9700 k. Te koop D.K.W. motor, 200 cc., 25.000 km. gelopen, 's Av. na 6 uur. P. Winter, Pasteur straat 2 d, WU repareren, restaureren, polijsten natuursteen en me talen, antiek en kunstvoor werpen. J. W. A. Hydra. Kap- teynstraat 29. Z. g. a. n. Jawa, 250 cc., bouwjaar '58. te koop aange boden, 12.000 km. gelopen, vraagprijs 1 1200 met valbeugel en bagagerek, wegens aanschaf auto. Brieven bur. van dit blad onder no. 9606 k. Te koop van eerste eigenaar ln prachtstaat verkerende mo tor D.K.W.125 cc.. 16000 km. gelopen, voor/achtertelescoop, Ingesloten ketting etc., t. e. a. b., tussen 68 uur maandag avond. Noordeinde 2A. Opgelet. Engelse dames- sportfiets met handremmen. Is nog niet bereden, merk super sport. spotprijs f 115. Aloëlaan 18. ledereen Is enthousiast als wy üw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf f 19.50, tweepers. f 26.50. Smit's bedden-tapijtenmagazijn, Mare 98, Vrouwensteeg 9, tel. 23913 Met een schrijfmachine maakt U keurige brieven en gelijk kopieën. Remington f255. Kollbri in luxetas f265. Vrijblijvend demonstratie. Be taling nader te regelen. Hees kantoormaohlnes. Hogewoerd 92, tel. 31983. B Wilt II van kwaliteit en ser vice verzekerd zijn. Koopt dan uw naaimachine bij: Van Steyn. Nwe Rijn 46 B. telef. 24809. Uw adres voor rotan meube len, mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart, Lange Pieterskerkkoor- steeg 24, reparatie-inrichting, tel. 30534. B Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bol man, Hefckelaan 223, Den Haag, te lefoon 11.45.01. B Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 125.Belde met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor, Spul 214, Den Haag. telef. K1700 11.34.91 b.g.g. 11.53.96. B Iedereen en zonder borg kredieten van f 500.t/m. f4000 voor aankoop meubelen en woningtextiel, rechtstreeks van fabriek. Bovenstaande kre dieten tegen uiterst soepele be taling. Vraagt vrijblijvend In lichtingen: Postbus 1083, Rot terdam. B Voorkom prikkelbaarheid die vaak de oorzaak van slecht en onrustig slapen is met Cal- ma Dragees f 2.bij elke dro gist. B Aangeboden per 1 jull een kamer met wasbak en gas, bil lijke prijs. Brieven bur. van dit blad onder no. 9602 k. B Overhemdenreparatie. Boor den en manchetten enz. ver nieuwen onder garantie, ook no iron. „Smits" overhemden en kousenreparatiebedrijf. Nieuwe Rijn 94, tel. 25391. B Knoopsgaten ln een dag klaar .stofceintuurs, stofgespen, houten knopen en gespen, grote sortering kant. Fournitu- renhandel Mol, Hooigracht 26. B Tallleband met Ingeweven oaleintjes, ritssluitingen van 8 tot 200 cm., rokmeters, kartel- scharen, terlenkagaren. Fournl- turenhandel Mol, t.o. Elisa- bethziekenhuls. B I.B.M. elektrische schrijfma chine, jaar 1955, te koop aan geboden. Brieven bur. van dit blad onder no. 15148 k. B Kamperen. Verhuur en ver koop van tenten, luchtbedden, slaapzakken, Buta-kookappa- raten enz. Huna Erk. A.N.W.B. verhuurbedrijf, Regentessepleln 20. Den Haag, tel. 39.31.20. Kredieten t/m. f3000 (zon- er borg) voor aankoop meu belen en woningtextiel, direct van fabriek ln iedere prijs klasse. Enorme keuze en be sparing. Prettige betaling. Vraagt vrijblijvend inllchtln- fen. Geheimhouding verzekerd, ostbus 538, Den Haag. B Grote moderne drlezits bankstellen f 195.- met zuiver wollen epinglé, geheel verend. Haast U. Tijdig bestellen. Ge makkelijke betaling. Jacob v. d. Doesstraat 106, Den Haag, telef. 32675. Autofinanciering. Vraagt inlichtingen. Lelden 30987. B Vaderdag. Geef als cadeau een prima hengefl, een luxe kooi, een mooie hond of een zingende vogel. Wij hebben hierin grote keuze en niet goed dan ruilen. J. Karei, Steen straat. telef. 20629. B Aangeboden schilderstuk, doek. Kniertje van Israëls, ko pie, 198 x 98 door de schilder Teske, wegens plaatsgebrek. Jan Llevensstraat 7, Leiden, 's Avonds na halfvijf. Typen. Aanv. dagelijks. Ook Jull en aug. Scholieren spec, tarief. Kon. Erk. Pltmanschool Plantsoen 65. tel. 26558. E Nylon petticoatstoffen ln de nieuwste kleuren en zeer voor delig. plakbare vlieseline. alleen op te strijken. Fournituren- handel Mol, Hooigracht 26. g Waterpolo voor beginners, Iedere dinsdagavond, van 8 8.40 (H/14 jaar); 9—9.40 uur 14/18 jaar. L.ZP.V. „De Sleu telstad". gjj Mercedes-Benz, 170 V. te koop aangeboden met prima motor en nieuwe banden, van particulier, billijke prijs. Na 7 uur. Tel. K 1710 - 20691. B 2 schilderstukken aangebo den, nil. van Driesten en v. d. Nat. t. e. a. b. Akkerhof 36. B Leiden. Prima pension aan geboden met vrije zit-sl.kamer. voor 1 of 2 pers. Keurige stand Br. bur. v. d. blad no. 9627 k. H Fiat 1400 '50—'51 te koop, het geheel ln goede staat. Geen olieverbruik, prijs f 900. Dr. Amimanstr. 6, Warmond. Na 18 uur. B Volkswagen, klelnbus, met imperiaal en Volkswagen be stelwagen te koop aangeboden. Calex Autobedrijf N.V., Lelden. Kort Galgewater 1416^, telef. 33355. B Doe het zelf. Hard-, zacht-. geplast, gaatjes-, watervast, brandvrij- en tegelboard. Kastplanken, latten, lijsten, triplex, plasticplaten, deurpla ten, lijm, karton enz. Troost. Haven 17 (naast Roelofs). Telef. 24734. H Een echte koningstygerhuld te koop. geschikt voor wand of vloerkleed, t. e. a. b. L. PJK. Koorsteeg 12. 0 Solex de Luxe 1958, in st. v. nieuw. Solex 1957 en 1956 de Luxe. in prima staat. Dahlia- straat 1 A, Lelden. B Oegstgeest. Aangeboden 1 gest. zltk. en twee slaapk., te gen 1 aug., koud en warm stromend water .geschikt voor 1 of 2 dames. Vrije keuken. Br. bur. v. d. blad no. 9645 k B Wegens vertrek Raleigh damesfiets f 45, herenfiets f 35, meisjesfiets f 27.50, jongens fiets f 25. sleestofzuiger, 220 Volt f 35. Brres wringer f 25. Erres radio van 1951 65. Maresingel 3. DIVERSEN B Insect Ex doodt onmiddellijk houtworm en boktor, 10 Jaar garantie, onschadelijk voor hout. metalen, tapijten, be hang enz. Vraagt va-y blij vend advies en offerte, v. Buuren, Soembastraat 63. Leiden, telef. 31559. H Wilt U dansen bij kaars licht? Bezoekt dan Dancing „Shall we Dance". Elke zater dag van 812 uur ln café- rest. Royal", Doezastraat. fl Vermist 6tep. Tegen bel. terug te bezorgen: Toussaint- kade 41, Leiden. B Aangeboden vlerkamerflat, Vijf Meilaan, ruilen voor hele woning met tuin, op goede stand, in Leiden of Voorscho ten. Brieven bur. v. d. blad onder no. 9605 k. B Wonlngrull Sclxlebroek Oegstgeest. Aangeb. 4-kamer woning met douche, le etage. Gevr. 6-kamerwoning te Oegst geest of omgeving. Brieven E. R. O. H. Drost. Bremstr. 25 B. Rotterdam 14. B Wonlngrull. Woonark, goed onderhouden. 13 meter lang, 2.20 breed, geschikt voor 2 a 3 personen, vrije ligplaats, grote tuin met schuren, elektr. aanw. voor huurhuisje voor 4 pers., in Lelden of omgeving. Brie ven bur. v. d. blad no. 9679 k. B Aangeb. heel huls, suite, 3 gr. slaapk., gr. zolder, douche cel, achtertuin. Gevr. heel huls, in Lelden of Oegstgeest, event, met garage. Brieven met van dit blad no. 9704 k of telef. 31520 - 01710. B Wonlngrull. Per 1 aug. mooi kl. huls met tuin, v. en a.. Singel 69. Den Helder, tegen kl. hui-, of bovenh., Lelden of omstr. 4 of 5 k. (ev. met wa randa of balk.) .keuken, badk. Br. bur. v. d. blad no. 15164 k Brieven op advertenties welke naar onze mening niet bonafide op de inhoud reage ren (o.a drukwerken) wor den niet aan de stellers door gegeven, doch zonder meer vernietigd.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 4