ISO F. BONNET Record aantal leerlingen op Gem. Visserijschool IJmuiden Liefhebbers van cactussen nu reeds veertig jaar verenigd ACHT DODEN ROOFZUCHTIGE HYENA BIJ BRESKENS GEDOOD Gemaskerde bandiet schoot in Utrecht garagewaclit neer VRIJDAG 12 JUNI 1959 Een internaat zon vele voordelen bieden Kon het jaar 1957 een recordjaar worden genoemd wat betreft het be zoek aan de Gemeentelijke Visserij- school te IJmuiden, het jaar 1958 heeft dit record glansrijk gebroken. De verschillende cursussen werden door niet minder dan 521 leerlingen bezocht tegen 485 in 1957. Bovendien waren er nog 55 leerlingen van de binnenvaartavondschool, bowel deze niet bü de cursussen van de vissery- sohool behoren. De meeste belang stelling ging ook nu weer uit naar de de opleiding voor de kleine handels vaart en dan in het bijzonder voor die van motordrijver. Wat de opleidingen voor de zeevisvaart betreft, werd die voor „motordrijver voor de zeevis- vaart" het best bezocht. Nog steeds liet het schoolbezoek van de opleidin gen voor dekpersoneel van de zeevis serijvloot veel te wensen over. Aan het einde van 1958 was hier een verbete ring in te bespeuren. Er is alle hoop, dat het schoolbezoek van deze catego rie leerlingen zich nu in stygende lijn zal bewegen. Gebrek aan lokalen Het feit alleen reeds, dat nooit te voren een dergelyk groot schoolbezoek plaatsvond, stelde vogir gtrote proble men. die verband hielden met het ge brek aan lokalen. De snelle groei van de gemeente Velsen, de goede klank die de school als onderwijsinstituut heeft, de mogelijkheden die de school biedt aan allen die de zee willen bevaren, dit alles heeft ertoe bijgedragen, dat de toeloop van leerlingen zodanig is geweest, dat velen bij het begin der cursussen teleur gesteld moesten worden, daar de klas sen overbevolkt waren. Reeds vóór de laatste oorlog werden plannen gemaakt om het aantal lokalen uit te breiden. In 1951 kwam een uitbrei ding tot stand waarvan de plannen een aantal jaren daarvóór reeds waren ge maakt. Niemand kon toen voorzien, dat het schoolbezoek een dergelijke vlucht zou nemen. Trouwens al had men met de bovenstaande factoren rekening kun nen houden, dan was er voor een grotere uitbreiding zeker geen toestemming ver leend, gezien de bezwaren, die de toen malige inspecteur-generaal van het nij verheidsonderwijs tegen de voorgestelde uitbreiding had. De twee nieuwe lokalen, met de bouw waarvan vorig jaar werd begonnen, heb ben feitelijk geen uitbreiding van het aantal leslokalen tot gevolg. Immers van de bestaande leslokalen zullen er twee tot kantine worden ingericht. Strikt genomen zal er zelfs minder ruimte be schikbaar komen wegens het vervallen van een gedeelte van de gang op de bo venverdieping, dienst doende als radio kamer. Nog steeds speelt de gemeente Velsen met de gedachte, dat het stichten van een internhat voor jonge leerlingen niet tot de onraogelijkheden behoort. Een aantal leslokalen behorende bij het in ternaat zou 't voordeel hebben, dat de zeer jeugdige leerlingen niet geregeld in aanraking komen met de oudere reeds bevarenen. Er is weinig fantasie voor nodig om vast te stellen, dat vanuit onderwysstandpunt bezien en vanuit het oogpunt van discipline en sociale vor ming zeker nadelen zijn verbonden aan het contact van groepen jongeren met oude reeds bevaren leerlingen. Voorstander van een internaat is de gemeente niet blind voor de enorme kosten, die hieraan zijn verbonden en voor het feit, dat er samenwerking zal moeten zyn tussen overheid en be- dryfsleven om tot een dergelijk project te geraken. In het jaarverslag van de gemeentelij ke visserij school te IJmuiden wordt het betreurd, dat de behaalde rijksdiploma's voor de nautische afdeling geen waar borg bieden voor een volledige vakbe kwaamheid. Deze diploma's zijn hoofd zakelijk afgestemd op voorschriften be treffende de veiligheid. In andere be drijfstakken zou men daar zeker geen genoegen mee nemen. Tenslotte wordt in herinnering ge roepen de in een rapport over de „voe ding en hygiëne aan boord van Neder landse haringloggers" vervatte aanbe veling, om het vak „Hygiëne" in het leerplan van het visserij-onderwijs op te nemen. Naar aanleiding van dit rapport kan de vraag kan worden gesteld of het overweging verdient na te gaan of een cursus voor scheepskok aan deze school, in navolging van de visserijscholen in Noorwegen, op zijn plaats zou zijn. Melk-automaat Als eerste in ons land is een Apel- doornse zuivelfabriek overgegaan tot de aankoop van een Engelse melkautomaat, door middel waarvan het publiek op elk ogenblik van de dag gekoelde, in papier verpakte melk kan krijgen. De automaat is bij wijze van proef bij een benzinestation geplaatst en het ligt in de bedoeling, wanneer er voldoende belangstelling voor blijkt te bestaan, meer van dergelijke automaten in Apel doorn te plaatsen. De inhoud van de automaat wordt geheel automatisch gekoeld en bestaat maximaal uit 180 pakjes van een kwart liter melk. Wanneer men een kwartje in de automaat gooit valt er na vijf tellen een pakje melk uit. Secretaresse woont in Lisse De Nederlands-Belgische Vereniging van Liefhebbers van Cactussen en andere vetplanten ..Succulenta" zal 16 juni a.s. 40 jaar bestaan. Wij zijn daarom eens een praatje gaan maken met de secretaresse, mevrouw J. Grullemansvan Berghem te Lisse. De heer G. D. Duursma, die nu nog penningmeester is, en de heer H. Hindriks te Groningen hebben de stoot gegeven tot oprichting van de vereniging. Op 16 juni 1919 verscheen het eerste nummer van „Succulenta", dat slechts vier bladzijden telde en aan 50 personen werd toegezonden. Op 16 augustus 1921 had de eerste bestuursvergadering plaats ten huize van de heer Verbeek— Wolthuis te Den Haag. Met het zesde levensjaar begint de eigenlijke bloei van de vereniging. Het aantal leden was op 31 december 1924 396. De vereniging telt thans 1000 leden, verdeeld over 20 afde lingen. Het doel van de vereniging is het kweken van cactussen en andere vetplanten te bevorderen, voorlichting en leiding te geven aan beginnende lief hebbers. De vereniging geeft het reeds genoemde tijdschrift „Succulenta" uit, organiseert ruilbeurzen en plantenkeu- ringen en stelt telkenjare voor zeer geringe prijs waardevolle zaden van cactussen en vetplanten beschikbaar, terwijl zii het kweken van cactussen propageert als een goede vrije-tijdsbe steding. Mevrouw Grullemans nodigde ons uit om haar kassen eens te bezich tigen. Wat wij daar zagen is niet in enkele regels weer te geven. Wel 1000 Verkeerde druppel Prof. mr. L. Kisch, hoogleraar I aan de gemeente-universiteit van Amsterdam, is benoemd tot Ridder 1 in de Orde van de Nederlandse Leeuw. De bij deze onderscheiding behorende versierselen zijn hem dezer dagen door burgemeester Van Hall van Amsterdam uitgereikt. Bij de „lintjesregen" ter gelegenheid I van Koninginnedag dit jaar was I prof. Kisch benoemd tot Officier in i de Orde van Oranje-Nassau. Dat was een vergissing en van hoger- hand heeft men zich na de ontdek king daarvan gehaast, het desbe- 1 treffende Koninklijk Besluit te wij- 1 zigen en prof. Kisch alsnog de hogere onderscheiding toe te ken- I nen. i Prof. Kisch is opgetreden als pleiter voor Nederland in de zaak i tussen Nederland en Zweden be- treffende de voogdij rechten over het meisje Elisabeth Boll, die on- langs voor het Internationaal Ge- 1 rechtshof gediend heeft. verschillende soorten cactussen en vet planten en daarnaast een kas met orchideeën. In de cactussenkas heerste een temperatuur van 90° F «ruim 32° C). De planten stonden in volle zon; er werd niet geschermd. Er bevonden zich soorten, die nog niet beschreven waren en geen naam hadden. Wij zagen er de beroemde „nachtcactus" met 4 bloemen in knop. Deze bloeien alleen 's nachts, zo ongeveer van 7 uur 's avonds tot de volgende morgen en dan is het afgelo pen met de bloei. De bloemen worden wel ruim 20 cm in doorsnee groot. Tijdens dit bezoek vertelde mevrouw Grullemans, dat er sinds 1930 ook een vereniging bestaat van orchideeën-lief hebbers en dat zij reeds 12 jaar secre taresse van deze vereniging is. Op 20 juni zal in Zaandam een enigszins feestelijke algemene vergadering worden gehouden, waarbij de deelnemers 's mor gens vergast worden op een boottocht op de Zaan. Het huidige bestuur bestaat uit A. F. H. Buining, voorzitter, Hamers- veld, mevrouw Grullemans, secretaresse, Lisse en G. D. Duursma. penningmees ter, Rijperkerk. De comman dant van het verongelukte vliegtuig, luite- nant-ter-zee der I tweede klasse P. A. M. Lands- daal, eertijds J wonende te Katwijk. Pater W. Loop neemt afscheid Nadat pater W. Loop tien jaar lang de Bond zonder Naam heeft geleid zal hij afscheid nemen als spreker van Het Lichtbaken en geestelijk leider van de bond. Hij is nl. van oordeel dat met het oog op de vernieuwing van het bonds- werk de leiding voortdurend vernieuwd moet worden. Pater Loop zal een studie gaan maken van de moderne filosofie en theologie en daarna enkele publika- ties wijden aan de hedendaagse christe lijke wereldbeschouwing. Tot zijn opvolger is benoemd de 37- jarige pater K. Knibbeler. Montfortaan. Deze heeft aan de Universiteit van Leu ven psychologie gestudeerd. Zondag 21 juni geschiedt de overdracht van de bondsleiding in het Concertgebouw te Haarlem. Er komt kring Leiden van konijnenhouders Noordwijk trad reeds toe Onder leiding van de voorzitter, de heer J. van Bohemen, hield de Noordwijkse Vereniging van Pluimvee- en Konijnenhouders in café-rest. De Beurs een druk be zochte vergadering. Het enige agendapunt vormde het toetreden tot een nieuw te vor men kring Leiden en Omstreken van Verenigingen van Konijnen- houders. Uit de gegeven toelichting bleek, dat de huidige kring Bloembollenstreek in een kwijnende staat verkeert. Hillegom bedankte, voor zover bekend had Lisse het lidmaatschap mondeling opgezegd, kortom het bleek niet meer mogelijk deze kring te activeren. Onderling waren daarom contacten gelegd om tot een nieuwe kring te komen op een andere basis dan de vorige. Katwijk en Leiden stonden ach ter dit plan. Tot de nieuwe kring zou den behoren de verenigingen van konij nenhouders te Leiden, Katwijk en Noordwijk, terwijl zy zou optreden onder de naam kring Leiden en Om streken. Men beoogt elk jaar een grote natio nale tentoonstelling te organiseren op een centraal gelegen plaats in de kring. De kosten van de expositie worden door de aangesloten vereni gingen gezamenlijk gedragen. Even tuele baten komen ten goede van een te stichten tentoonstellingsfonds, der halve een geheel andere financiële opzet dan voorheen. Over dit onderwerp is uitvoerig van gedachten gewisseld. Voorzitter Van Bohemen lichtte verschillende punten nader toe. In het bijzonder de financiële verhou ding leverde stof tot discussie op. Tenslotte werd met algemene stem men besloten tot de nieuw te vormen kring toe te treden. Dinsdag a.s. komen de vertegenwoor digers der betrokken verenigingen te Leiden bijeen om een en ander nader te bespreken. Op deze vergadering tot oprichting van de kring Leiden en Omstreken zal de Noordwjjkse Vereniging van Konij nenhouders vertegenwoordigd worden door de heren J. van Bohemen en D. Oranje. Binnenkort beginnen in Amersfoort uitgebreide feestelijkheden ter ge legenheid van het 700-jarig bestaan dezer stad. Midden in de stad is van karton een middeleeuwse poort opgetrokken; rechts daarvan de be kende Amersfoortse kei en op de achtergrond de Lange Jan. De 57-jarige C. W. Wielaard uit Maas sluis. is op een onbewaakte overweg tus sen Maassluis en Hoek van Holland met zijn bromfiets door een trein gegrepen. De man was op slag dood. Een vierjarig jongetje, Bernhardus Jansen uit Ruurlo, is gisteren omstreeks kwart over tien tussen Ruurlo en Vor- den gegrepen door de trein Winters wijk-Apeldoorn. Hij was op slag dood. Gisteren omstreeks negen uur is de 12-jarige wielrijder K. Bakkinga uit Eindhoven op de Frankrijkstraat aange reden door 'n landbouwtractor met twee aanhangwagens. De jongen is vermoe delijk onder een der aanhangwagens geraakt en was op slag dood. De 22-jarige M. Adema uit Venlo is ln de loop van gisteren in het St.-Jozef- ziekenhuis te Venlo overleden, nadat zij 's morgens op een rotonde te Venlo als duo-passagiere van een bromfiets door een vrachtwagen met aanhangwagen was gegrepen en daarbij ernstig gewond raakte. In het plaatsje Lomm (Noord-Lim burg) zijn donderdagavond twee wagens die uit tegenovergestelde richting kwa men, tegen elkaar gebotst. De twee in zittenden van de uit de richting Venlo komende auto, de 17-jarige W. van Leerdam en de 27-jarige H. Philipsen, beiden uit Venlo, werden in zorgwek kende toestand naar het ziekenhuis ge bracht. De heer Philipsen, die gehuwd is, overleed kort na het ongeval. Een drie-jarig jongetje, Hans de Loor uit de Delftlaan te Haarlem, is gisteren in een speelvijver aan de mr. Jan Ger- ritszlaan in het noordelijk stadsdeel verdronken. Gisteren is op het terrein van de Shell-raffinaderij in Pernis de 44-jari ge schilder J. Freire uit Rotterdam van een zeventien meter hoge stelling geval len. De man was op slag dood. Bij het lossen van steenkolen uit een rivierschip aan het Maas en Waal kanaal te Nijmegen is de 33-jarige Leo Lieskamp verongelukt. Tezamen met twee medearbeiders liet hij zich telkens met behulp van de grijpers van de elek trische kraan van de wal naar het schip overbrengen. Toen de kraanma chinist vanuit zijn staanplaats niet meer zuiver zicht had op de grijpers, waarin de drie mannen zaten, liet hij de grijper openklappen, in de mening dat er geen onheil te duchten was. Twee mannen wisten zich te redden door een gelukkige sprong, maar Lies kamp raakte beklemd tussen de grijper en de wand van het schip. Hij werd ernstig gewond en overleed later. Heel Luik juichte Prinselijk paar toe Prinses Paola en haar verloofde, Prins Albert, zijn gisteren in Luik uit bundig ontvangen. Het leek wel of heel Luik op de been was toen het jacht met de Prins en Prinses meerde aan de Maasoever in de stad. Men schatte de wild enthousiaste menigte op circa een half miljoen! Mensen uit alle lagen van het volk boden de Prinses bloemen aan. De Prinses maakte een verontwaardigd gebaar in de richting van de politie toen deze kinderen met bloemen in de armen tegenhield. Na massale klopjacht door de velden (Van onze Zeeuwse correspondent) Met een wel gemikt ka rabijnschot heeft wacht meester Hoeijenbos gis termiddag om tien voor vier de roofzuchtige, Afri kaanse hyena gedood, die sinds zondagavond de buurtschap Nieuwe Sluis bij Breskens onveilig maakte. Daarmee is een eind gekomen aan het schrikbewind van het roof dier, dat door het ver scheuren van een schaap een panische angst had veroorzaakt bij mens en dier in de polder. Een der eersten, die de gevreesde hyena kwamen bekijken, was mevrouw Ekkebus, welke zondag avond ook het beest als eerste had gesignaleerd, maar door de omwonen den niet au serieux werd genomen. Zij had met haar negen maanden oude baby op het erf gewandeld, toen zij plotseling op nog geen vijftig meter afstand de hyena op zich toe zag komen. Gillend was zij haar woning binnenge rend, waarna haar man, die metselaar is, met troffel en schop een korte achtervolging had ingezet. Donderdagmiddag toen bekend werd, dat er sinds 28 mei uit een dierentuin te Lookeren een twee jarige vrouwtjes-hyena, een zsn. „aardwolf" uit Kenya/' was vermist, die beantwoordde aan het signalement van het on bekende dier in de polder, besloot de politie een massale klopjacht te or ganiseren. Veertig jagers, drijvers en agenten trok ken gewapend met gewe ren. knuppels en hooi vorken in linie door de velden en kamden uren lang alle percelen uit. Tegen vier uur, toen de mannen in het tarweveld belandden, nog geen hon derd meter van de plaats waar zij in het begin van de middag hun plan der campagne hadden ge smeed, werd de hyena ontdekt. Het beest rende dwars over een weiland in de richting van de dijk, waarop een talrijk publiek zich verzameld had om de jacht te kunnen gade slaan. Gillend stoven de dorpelingen uiteen, maar eer de hyena dit veld had overgestoken, stortte het roofdier neer. De wachtmeester had het dier tussen de schouder bladen getroffen. Juichend stormden de dorpelingen het land op, om het beest te zien dat hen zo lang had geterro riseerd. Toen de majoor van de Rijkspolitie in Zeeland arriveerde, trof hij een uitgelaten men senmenigte aan, die luid ruchtige vreugdedansen maakte om het gevelde dier en de dappere jagers. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 12 Juni Veemarkt: Er zijn aangevoerd 3 stieren, 70 melkkoeien, 225 vette koeien, 62 varekoeien, 22 pinken. 108 vette kalveren, 166 nuchtere kalveren, 498 vette schapen. 1938 zuig- en weidelam- meren, 56 zeugen, 212 schrammen, 782 biggen, 8 geiten, totaal 4.150 stuks. Note ring: melkkoeien 8501100; vette koeien schoon gewicht 2.803.40; varekoelen 550 850; pinken 350550; vette kalveren levend gewicht 22.70; nuchtere kalveren levend gewicht p. kc. 1.251.60; nuchtere kalveren levend gewicht per stuk 4070; vette schapen 80100; zuiglammeren 60 70; weidelammeren 4058 en 4560; drachtige zeugen 325425; schrammen 80 110; biggen 5458 en tot 62. De han del voor melkkoeien en zware koelen rus tig. pinken kalm. vette koeien vrij goed. vette kalveren lui, nuchtere kalveren stroef, vette schapen en lammeren rede- lenk, zuiglammeren stug. weide--en-Texel- se lammeren matig, zeugen, schrammen en biggen lui. LEIDEN, 12 Juni Kaasmarkt: Aan voer 36 partijen Goudse kaas en 6 par tijen Leldse kaas. Notering: Goudse extra kwaliteit tot 2.30; Goudse eerste kwaliteit 2.182.23; Goudse tweede kwaliteit 2.10 2.17; Leidse eerste kwaliteit tot 2.38. Han del matig. AALSMEER, 10 Juni C.V. Centrale Aalsm. Veiling G.A.: Snijbloemen: Cle matis 4090; Calla 1529; Gerbera 8 30; Bouvardia 15—40; Pioenen 511; Vio lieren 820 per stuk. Iris 4080; Ixia 15 37; Lathyrus 1540; Colvillel 60120; Gladiolen 50140; Papaver 1550; Ornl- thogalum 60130; Campanula 3074 per bos. Lelie 10—19 per kelk. Perkplanten: Peltatum 8095; Geranium 6080; Ta- getus 1014; Petunia 1530; Margriet 15 25; Salvia 15—25; Ageratum 1540; Lo belia 1217; Gazama 2025; Dahlia 10 Toestand slachtoffer zeer zorgwekkend (Speciale berichtgeving) Omstreeks middernacht heeft een gemaskerde bandiet de 49-jarige ga- ragewacht Johannes Nederhof, in een garagebedrijf aan de Leidseweg te Utrecht, neergeschoten. Op de heer Nederhof werden vier schoten afge vuurd. Een ervan trof hem in de buik en perforeerde zijn darmen op zeven Oud - kabinetsleden onderscheiden H.M. de Koningin heeft benoemd tot Grootkruis in de Orde van Oranje- Nassau: prof. dr. L. J. M. Beel, oud minister-president. oud-minister van Algemene Zaken en oud-minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid a.i.; tot Commandeur in de Orde van de Ne derlandse Leeuw: ir. C. Staf, oud-mi nister van Oorlog, oud-minister van Ma rine. oud-minister voor Defensie en oud minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening a.i.; tot Grootoffi cier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. A. A. M. Struycken, oud-vice-minister- president, oud-minister van Binnen landse Zaken, Bezitsvorming en Pu bliekrechtelijke Bedrijfsorganisatie en oud-minister van Justitie a.i.; ir. H. B. J. Witte, oud-minister van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid en vice-admi- raal H. C. W. Moorman, oud-staats secretaris van Marine; tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: mr. G. Ph. Helders, oud-minister van Zaken Overzee, mr. R. A. G. Höppener, oud- staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Jonge Rembrandt in Schotland ontdekt (Van onze correspondent in Londen) De familie Winter, een Schots onder wijzersgezin in Glasgow, had jarenlang een schilderij, voorstellende het gelaat een man, op de rommelzolder staan, dat in de familie altijd schertsend als „onze Rembrandt" werd aangeduid. Men had enkele malen geprobeerd het plaatse lijk te verkopen, maar er was geen be langstelling voor. Kort geleden waagde men een nieuwe poging en zond het doek naar de bekende Londense kunstveiling van Sotheby. Iemand, die er iets in zag. betaalde er f17.000 voor. Het werk is thans herkend als een echte Rembrandt en wordt op meer dan f. 200.000 getaxeerd. Het is een zelfportret van de jonge Rembrandt, omstreeks 1628 geschilderd, toen Rem brandt 22 jaar was. Het doek was voor rekening van een internationale kunsthandelaar en verzamelaar ge kocht, die het op de kykdag als een meesterwerk had herkend. Restaura tie nam alle twijfel weg. Dit werd gis teren door een bekende in Londen wo nende Nederlandse kunsthandelaar bevestigd. Het doek draagt geen hand tekening. maar dat is evenmin het ge val met het enige andere officieel er kende zelfportret van Rembrandt, dat zich ln Kassei bevindt. plaatsen. Hedenochtend was zyn toe stand nog zeer zorgwekkend. De garagewacht heeft kans gezien zich na de aanslag, die volgens de twee reeds teruggevonden kogelhulzen van het ka liber 7.65 met een pistool moet zijn ge beurd, achteruit het garagebedrijf naar de voorkant te begeven. Daar is hij in het huisje bij de benzinepomp op een stoel neergezakt, naar men heeft kun nen opmaken met de bedoeling een eventuele late voorbijganger te waar schuwen. Kort nadat de schoten waren gevallen, passeerde op de Leidseweg de heer B. Belonje, technisch hoofdambte naar eerste klas van de Provinciale Wa terstaat. Nederhorst zwaaide naar hem en beduidde de heer Belonje, die even verderop zijn auto stalt en die hij kent, terug te rijden. Hierop heeft deze amb tenaar direct politie en geneeskundige dienst gewaarschuwd. In ijltempo werd het slachtoffer, dat nog niet gehoord kon worden, overgebracht naar het St- Anthoniusziekenhuis, waar hij onmid dellijk werd geopereerd. Wel heeft het slachtoffer, dat gehuwd is en vader van zes kinderen, nog kunnen verklaren dat zijn aanvaller gemaskerd was en blond haar had. Stop bij tie streep Als vóór een kruising een rond wit bord met rode rand en driehoek met daarin het woord „STOP" is geplaatst, dan moet U vóór de dwarsstreep over de weg stoppen en niet ter hoogte van het bord, waarschuwt de ANWB. Het is wettelijk niet toegestaan, om al is het ook zeer langzaam door te rijden. Als U moeilijkheden wilt voorkomen stop dan, ook al is de weg vry. De ANWB wijst er op. dat deze verkeers regel geldt voor alle bestuurders van voertuigen maar ook voor de geleiders van rij. en trekdieren en vee. 'n droomscooter MOTORHANDEL LEVENDAAL 132 - TELEF. 20624 15; Mesem 1527; Roos P Scarlet 100 165; Leeuwenbek 2030; Calceolaria 30 40; Bolbegonla 2025. AALSMEER. 11 Juni C.V. Centrale Aalsm. Velling G.A.: Snijbloemen: Esther read 50105; Ixla 1030; Lathyrus 15 39; Colvillel 70135; Ornlthogalum 60 140; Campanula 2075; Asperagus plu- mosus 60130 per bos. Clematis 20—65; Calla 1532; Gerbera 1037; Bouvardia 1034; Violieren 614; Pioenen 819; Eremurus 2055; Amaryllis 1017 per kelk. POTPLANTEN: grote pot. kleine pot: Adlanthum 5562; Anthurlum 400 900. 150220; Asplenlum 80100, 3540; Aphelandra 200300. 100125; Begonia semp. 6080. 3040; Begonia win ter- bloeiend 150—250, 40—70; Bladbegonia 100150, 3540; Bougainvillea 300630, 200250; Cactussen en vetplanten 100 130, 1222; Coleus 80100, 1520; Cras- sula 100200, 4060; Campanula nophyl- la 150—250. 80—100; Croton 250—350, 80 090; Cyclamen 100-150; Diefenbachia 350400, Euphorbia splendens 80 100, 3035; Ficus 200300. Gloxinia 150220, Hedera 3040; Horten sia 100200: Monstera 300600; Nephro- lepls 500—550, Passlflora 200—300, Primula obconlca 100120, 4053; San- sevierla 200400. 100220; Stephanotis 400650, St.-Paulla 5075; Tra- descantia 60—70, 12—22; Varens gemengd 30—40. KATWIJK AAN DEN RIJN. 11 Juni Groenteveiling: Waspeen A export (per kist) 9.3010.80. Idem B export 7.20 7.50, Idem binnenland 9.5010.70; bos- peen (per 100 bos) 2642; Sla I (per 100 st.) 8.80—11.20. idem II 4.204.50; aard beien (per doosje 200 gr.) 3038; kro ten (per 100 bos) 1417; bloemkool I (per 100 st.) 3047; Idem II 17; peterse lie (per 100 bos) 915; sjalotten 1719; selderij (per 100 bos) 21.50—22; prei 18— 25; bonekruld (per 100 bos) 41. Aanvoer sla: 20.000 stuks. ROELOFARENDSVEEN. 11 Juni Bloe menveiling: Spirea 3034; Brulndsanlers 618; Duizendschoon 717; Wlrrals Su- greme 3174; Irissen 1032; Esther ead 2452; Campanula 1641; Lathyrus 826; Delflnium 1415; Papavers 11 38; Brodea 2033; Anemonen 816; Alium 391.35 per bos. Lelies 1721; Am. Anjers 616 per stuk. Groenteveiling: Aardbeien I 2453. ld. H 1726 per 2y2 ons; kropsla 35.60; bospeen 1225; peulen I 60140, Idem II 2455; doperwten 4456; kapucijners 49 58; tuinbonen 2125; kassnijbonen 125 —135, Idem stek 85—100 per 100 kg. RIJNSBURG. 11 Juni Bloemenveiling Flora: Ranonkel geel 130180; Koren bloemen 60130; Mimi 60110; Margrie ten 70140; Ranonkel rood 100140; Es ther read 270500 per bos. Duizendschoon 815; Anemonen 916; Campanula Pyra- midale 10015 pe rtak. Lelie Regale 7 12; Eremurus 1520; Pioenen: Sara Bern- hard 13-16: Duches 7-11, Gladiolen: Gold Dust 1012; Allard Pierson 89; Strauss 1215; Happy End 1417; Am. Anjers: Sim rood 79 roze 810; wit 68; Luc- kv Stricke 910; Harvest Moon 1113; aïles per stuk. Irissen: Pride of Holland 5070; Excelsior 5575; Imperator 25 35; v. Vliet 20—25; Scablosa 350—550; Delflnium 14501650 per 100. Anthemus 3038 per bos. TER AAR. 11 Juni Groenteveiling: Kassnijbonen 1.201.35, Idem B 1.15, Idem stek 7090; peulen 901.40, Idem B 35 85; doppers 4655; kapdoppers 5863, alles per kg. Tuinbonen 1.902.45 per 10 kg. Sportsplinters De Nederlander Jo de Haan heeft na een zege in de tweede etappe, ook de derde rit van de Ronde van Champagne op zijn naam gebracht. De Haan finishte na de 238 km. van Charleville naar Epernay met een voorsprong van 7 sec. op een peloton waarbij zich o.a. Cazala en Aure bevonden, die hem daardoor vóór bleven ln de algemene rangschik king, die luidt: 1. Cazala (Fr.) 19 uur 50 min. 40 sec., 2. Aure (Fr.) z.t., 3. Jo de Haan <Ned.) 19.57.56. De estafetteploeg van Sprint zal za terdagavond in Breda een poging doen het Nederlands record 4 x 1500 meier te verbeteren. Het staat met een tijd van 10 min. 18.2 sec. op naam van Thor (Roosendaal). Het heren enkelspel van de na tionale studenten tenniskampioenschap pen. die te Noordwijk worden gehouden, is door Ab Kloezen gewonnen. In de fi nale won hij met 36, 62, 9—7 van Hans van de We^.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5