vaderdag m 'mi PW Peek&Cloppenburg MEER VAN CIRCA 50 HA IN HAARLEMMERMEERPOLDER Kerkelijk Leven Kustvaart staat vrijwel voor iedere jongen open TIPS VOOR TREINTOERISME aeschenken-tips 2 Paren-Verkoop stretch nylon ankiets i! Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 12 juni 1959 Tweede blad no. 29767 - Onze stadgenoten, mej. N. Tan Swan Ie en de heer H. L. Hartmann, zijn te Rotterdam geslaagd voor het prop. examen in de economische weten schappen. Hoogheemraadschap Rijnland Stortplaats voor vuil in open verbinding met Rijnlands boezem hoogst ongewenst! In de Verenigde vergadering van het De heer Van Wassenaer van Catwrjck Hoogheemraadschap van Rijnland is de herinnerde in dit verband nog aan de rekening over 1958, sluitend met een door hem geopperde vraag, of zoet- batig saldo van f 259.000,vastgesteld, water-inlating vanuit het IJsselmeer Agendapunten zoals een begrotings- mogelijk is. De dijkgraaf antwoordde, wijziging voor 1958, de staat van af- en dat deze kwestie bij het college overschrijving van en op posten der be- studie is. grating 1958, een wachtgeldregeling voor .de dijkgraaf, vernieuwing van een grondhuurovereenkomst met de Ver eniging Veiling Tuinbouwprodukten te Rijnsburg en enige bezwaarschriften te gen Rijnlands omslag lokten geen dis cussie uit. Bij de mededelingen werd beantwoord een vraag van de hoofdingeland, de heer Van Haaster, over de plannen tot graven van een meer in de Haar lemmermeerpolder. Medegedeeld is, dat de plannen beogen een zandput van ca 50 ha met een diepte van pl-m. 20 m beneden het maaiveld. Het ligt in de bedoeling ten behoeve van het zandvervoer een toeleidingskanaal te maken naar de Ringvaart en 2 sluizen ter overwinning van het verval van 3.50 m. De Vereniging Proefstation voor de Bloembollencultuur te Lisse heeft be zwaar tegen de plannen als er kans be staat voor schade aan de bolgewassen in de omgeving en heeft bezwaar tegen het opzetten van het peil in de put (hetgeen de zoute kwel kan tegengaan) wegens gevaar voor de grondwaterstan den in de omtrek. Een rapport van de directeur van het Rijksinstituut voor de Drinkwatervoor ziening vermeldt dat de stijghoogte van het diepe grondwater reikt tot 4.25 k f.30 m N.A.P. De toeneming van de zoute opwaartse kwelstroming kan wor den tegengegaan door de putwaterstand 10 cm hoger te handhaven dan het peil van het diepe grondwater. De chloor- ge hal ten in de ondergrond bedragen: op 19 m diepte 840 mg Cl/1'; op 25 m diepte 165 mg Cl'/l en op 38 m diepte 2670 mg cr/i. Een toeneming van de zoute kwel wordt op grond van deze cijfers niet gewenst geacht omdat het zoutbezwaar van de Haarlemmermeerpolder hierdoor zou toenemen. WATERHUISHOUDING NIET IN GEVAAR. Bij een putwaterstand van 4.15 4.20 m N-A.P. die dus ca. 0.35 m hoger Is dan het polderpeil ter plaatse zal ten gevolge van zijdelingse infiltratie in 3e omringende zandgronden waterver- lies optreden; dit waterverlies zou kun nen worden aangevuld door waterinla- ting uit de Ringvaart. Dit waterverlies pordt door de directeur van het Rijks- nst-ituut voor de Drinkwatervoorziening to gering geacht dat dit voor de water- nuishouding van Rijnland en de Haar- emmermeerpolder geen bezwaren kan )pleveren. De Hoofd ingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat is in zijn beschouwin gen over deze rapporten bereid maat regelen te treffen om de toeneming van 3et zoutbezwaar tgen te gaan en om da gelijkse fluctuaties van het peil in de imliggende sloten zoveel mogelijk te ieperken. STREEKPLAN ZUID-KENNEMERLAND In het streekplan „Zuid Kennemer- •and" hebben de bij de voorgenomen landwinning betrokken gronden een igrarische bestemming. Voordat van ïrovinciale zijde een vergunning kan vorden verleend moet daarom de be stemming van de gronden worden ge- vijzigd. De wijziging van het streekplan s aan de orde geweest in de vergade- ing van de Staten van Noordholland l.d. 26 mei j.l. In deze vergadering is -.a.v. deze materie geen beslissing ge- lomen; de streekplanwijziging werd ter ladere bestudering verwezen naar een iommissie uit de Staten. Deze commis- ae zal in de Statenvergadering van 16 uni rapporteren, waarna een besluit tan worden verwacht. Daargelaten op dit ogenblik de kwes- ie van de hoeveelheden water, die ge- noeid zijn met het aanvullen van het Jutwater met Rijnlands boezemwater en iet ontvangen van het waterbezwaar op Rijnlands boezem, meent Rijnlands be ltuur de eis te moeten stellen, dat het outgehalte van de lozing het cijfer van 100 mg/1 niet te boven mag gaan. De vergunning voor de lozing en het naken van de sluizen zal door Rijnland liet worden verleend, alvorens zekerheid imtrent dit punt is verkregen aan de land van een hydrologisch rapport. De plannen als zodanig geven Rijn and aanleiding tot zorg, omdat op dit igenblik nog geen gefundeerd rapport er beschikking staat over de hydrolo- jische gevolgen van deze zandwinning. Aangezien Rijnland er reeds jaren ang op uit is om de zoutbelasting op Ie boezem te verminderen en deswege iffers, soms grote offers worden ge raagd van particulieren en industriën, noeten ook in dit geval hoge eisen wor- len gesteld. De heer Van Haaster uitte zijn waar lering erover, dat het plan de aandacht 'an het dagelijks bestuur heeft en on- lerstreepte nog eens, dat men in de ïaarlemmermeer en omgeving ten zeer ite beducht is voor verzilting. Vissterfte in Rijnlands boezem In verband met de mededeling in de Verenigde vergadering van 27 mei j.l. over de vissterfte merkte de heer Van Haaster vervolgens nog op, dat hij in overweging heeft gegeven bij Keur te verbieden, dat een startplaats voor vuilnis in open verbinding met Rijn lands boezem staat. Adviesaanvrage over regeling minimumlonen De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft aan de Sociaal Economische Raad gevraagd hem advies uit te brengen over een wettelijke rege ling van minimumlonen. Dit heeft de Voorzitter van de Sociaal Economische Raad, prof. dr. G. M. Verrijn Stuart, vanochtend medegedeeld in de korte openbare vergadering die de raad in 8ijn gebouw te 's-Gravenhage heeft ge houden. Leidse Volkshuis bestaat 22 oktober zestig jaar OPROEP TOT DE OUD-VOLKSHUIZERS Op 22 oktober is het zestig jaar ge leden, dat het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk werd geopend. Ter ge legenheid van dit feit is een commissie gevormd, welke in nauw overleg met het bestuur aan deze 12de lustrumviering een feestelijk cachet denkt te geven. Een groepje oud-Volkshuizers, dat nog een goede herinnering aan de in het Volkshuis doorgebrachte tijd be waart, zou nu graag zien, dat ook de oude generatie men denkt aan zo vijftig jaar terug voor deze lustrum viering haar belangstelling toonde. Vele adressen van deze oud-Volkshuizers zijn echter niet meer bekend. Daarom zou den deze oud-Volkshuizers het op prijs stellen als deze generatie en dat mo gen ook latere jaarklassen zijn haar naam en adres bekend maakte aan de directeur van het Volkshuis, de heer H. van Duyne, Apothekersdijk 33. Zij zul len dan t.z-t. een uitnodiging ter bij woning van de lustrumfeesten ontvan gen. Een ingesloten lustrumgift het zij groot of klein zou bovendien zeer worden gewaardeerd. DS. G. E. POLANEN KOMT NAAR ONS LAND De Surinaamse predikant ds. G. E. Polanen, is uit Suriname naar ons land vertrokken. Ds. Polanen, die in Oegst- geest studeerde, heeft acht jaar geleden eveneens een rondreis door Nederland gemaakt. Hij zal tot december in ons land verblijven en ook spreekbeurten in Duitsland vervullen. Op de kerkendag, die in augustus in Miinchen zal worden gehouden, zal ds. Polanen tot de spre kers behoren. Een reis naar Zwitserland staat eveneens op zijn programma. NED. HERV. KERK Beroepen te Ee (Pr.) D. F. van der Staat te Bierum. Bedankt voor Benthuizen T. Langerak te Vinkeveen. GEREF. KERKEN Beroepen te Valthermond W. Molenaar, kand. te Wormer. Bedankt voor Werken dam (2e pred.pl.) P. L. Smilde te Nieuw- leusen (O.). VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Groningen Joh. M. D. Beeuwkes te Velp. BAPTISTEN GEMEENTEN Beroepen te Nieuwe Pekela Ph. Linde man te Stavoren. Interessant beroep, met vele mogelijkheden Vanwege het Koninklijk Zeemanscho- lege „De Groninger Eendracht" hield kapitein J. D. J. Postma gisteravond een lezing in „Den Burcht" over „Bouw een toekomst in de Kustvaart". Spreker richtte zich tot de talrijke jongelui, die zich aangetrokken voelen tot het zee- mansberoep en in het kustvaartbedrijf een positie willen veroveren. Het is, al dus spreker, zeer belangrijk, dat jongens met niet meer dan een lagere schoolop leiding bij de kleine handelsvaart (kust vaart) kunnen opklimmen tot kapitein en eerste machinist. Er zijn ongeveer 1000 kustvaartuigen coasters met het certificaat voor alle zeeën. Deze schepen zijn allemaal kleiner dan 500 brt. en varen niet alleen langs de kus ten, zoals de uitdrukking „kustvaart" zou doen vermoeden, doch steken ook de oceanen over naar Amerika en komen zelfs tot b.v. Korea en Formosa. Kleine handelsvaart is dan ook een betere be naming dan kustvaart. Uitvoerig ging spreker in op de typen en het gebruik van de vaartuigen, waarbij vooral tot uiting kwam, dat ons land hier een enor me deviezenbron heeft. Een jongeman, die bij de „kustvaart" gaat varen .kan drie richtingen uit. Via de rangen van lichtmatroos, matnx/i onder gage en matroos kan hij stuurman worden om later als kapitein te varen. Meer tech nisch aangelegd, kan hij worden opge leid tot machinist. Een opleiding tot kok staat eveneens voor hem open. De a.s. stuurman, die drie jaar heeft gevaren en dan matroos is. gaat 1 jaar studeren voor stuurman K.H.V. en wordt over het algemeen na 5 a 6 jaar als stuurman te hebben gevaren, benoemd tot kapitein. Jongens met enkele klassen ulo kunnen Lezers schrijven Graaf Floris de Vijfde Thans Heeft men aan die of gene 't land toch reikt men elkaar de broederhand (Adenauer) Vroeger Had men weleer zulk soort geschillen. sloeg men heel vrolijk aan 't villen kloofde elkaar rustig de schedels en zag daarin toch niets onedels Was 't voor 't object wat ongezond men vond 't beslist toch zeer gegrond er op los te hakken en te steken omdat ze toen zo nauw niet keken Huns inziens sprong de Graaf te hoog dus tand om tand en oog om oog zo was dus dan het droevig lot van Floris V „der Keerlen God". 't probleem Maar ja, daar gaat 't nu niet om, misschien vindt U me vreselijk stom maar ikik kan 'het maar niet snappen hoe de geleerden 't 'm toch lappen 't geval opnieuw te construeren dat men bijnazonder mankeren kan zeggen hoe de zaak verliep zo zelfs (en dat zit me diep) zodat men zelfs zeggen kon wie met de „stekerij" begon HOE HEEFT MEN T TOCH UITGEZOCHT WIE DE GRAAF DE EERSTE MEP VERKOCHT? Hoogachtend, II. J. VAN NIMWEGEN sr. Breestraat 11, Leiden. het diploma reeds in kortere tijd beha len. Voor het machinisten-diploma moet men na de lagere school 1 jaar vaartijd en 1 jaar walpraktijk in een machine fabriek hebben. Gedurende dit jaar wal praktijk gaat men naar een avondschool of nadien naar een dagschool voor het MM-diploma. Jongens met een LTS- opleiding voor machinebankwerker kun nen na 1 jaar vaartijd gaan studeren voor het MM-diploma. Tenminste 18 jaar zijnde, kan men met dit diploma varen als 2de machinist om dan na 4 a 5 jaar de rang van eerste machinist te bereiken. Wil men kok worden dan kan dat via een vooropleiding of na drie jaar te hebben gevaren als koksmaat. Jongens van 13—16 jaar kunnen ook via de zgn. dagnijverheidsscholen „Oranje- Nassau" (internaten) een vooropleiding De minister van Defensie, de heer S. J. van den Bergh, heeft gisteren een bezoek gebracht aan de mari- nebasis in Den Helder. Aan boord van Hr. Ms. kruiser ,'De Ruyter" inspecteerde Z.E. een erewacht. volgen van 2 jaar, waarvan de kosten, na rato van het inkomen van de ouders, van nihil tot f. 50 per maand bedragen. Spreker gaf vervolgens een overzicht van de gages welke kunnen worden ge haald in de verschillende rangen en zo nes. die worden bevaren. Deze gages zijn, ook voor de jongste scheepsgezel, zeer aantrekkelijk, waarbij nog vrije voeding en sociale voorzieningen komen, als mede de nodige toeslagen voor overwerk, na de normale werktaak van 8 uur per dag. Na de pauze vertoonde kapitein Post ma een film en werd men aan boord van een coaster meegenomen naar enige ha vens aan de noordkust van Afrika om via Noord-Ierland de thuishaven weer binnen te varen. Een interessante en boeiende film, die de toeschouwer een goed beeld geeft van het leven aan boord van deze kleine, doch solide vrachtvaarders. Advertentie. in het boekje „VAKANTIEDAGTOCHTEN" gratis verkrijgbaar aan de stations, de N.S.-in- lichtingenbureaus en de door N.S. erkende reis bureaus. Vrolijk feest in „De Hoeksteen" Huisvrouwen zagen show In „De Hoeksteen" aan het Leven daal heerste gisteravond een opgewek te stemming. De Stichting Commissie Huishoudelijke- en Gezinsvoorliehting organiseerde er nl. een feestelijke bij eenkomst ter afsluiting van de vele cursussen, die ook in het afgelopen winterseizoen weer zjjn gegeven. De vice-voorzitter van deze Leidse stichting, de heer S- Krist, sprak aan het begin van de avond een woord van aanbeveling en gaf tevens een opsom ming van al de gevoerde activiteiten. Zo worden er niet alleen cursussen in ko ken, naaien, bloemschikken, ziekenver zorging, inkomstenbesteding, geschenk jes maken en woninginrichting gegeven, maar ook verschillende voorstellingen en demonstraties met huishoudelijke voorwerpen. Bovendien wordt er ook goede voorlichting in „De Hoeksteen" gegeven. Al deze activiteiten willen bij dragen tot de sociale verheffing van het gezin. De heer Krist prees in het bijzonder de directrice van „De Hoeksteen", mevr. D. L. Creyghton-Eldering. om al haar ijver, kennen en kunnen. Hij betreurde het overigens, dat men nog steeds met te beperkte middelen moet werken. De inschakeling van vrijwilligsters bij dit werk is een experiment, dat zeker sla gen moet. Na dit openingswoord heette mevrouw Creyghton allen hartelijk wel kom. Zij deelde o.m. mede, dat de cur sussen in september weer beginnen en maakte daarna het programma van deze gezellige avond bekend. Nadat er eerst een grappig poppenfilmpje was De brandweer in 1958 BIJ 112 BRANDEN IN TOTAAL f. 32.000 DIRECTE SCHADE Uit het vandaag verschenen jaarver slag van de Brandweer blijkt, dat in 1958 in Leiden 112 (in 1957149) maal brand is uitgebroken. Het merendeel der branden (32) werd veroorzaakt door een defect aan kachel, fornuis of oliestook inrichting. Zes-en-twintig maal was de oorzaak gelegen in het spelen met vuur of een andere vorm van baldadigheid. Voor een schoorsteenbrand rukte de brandweer 24 keer uit. De totale geschatte directe schade bedroeg in het afgelopen jaar plm. f. 32.000; de indirecte schade wordt ge raamd op circa f. 150.000. Het totaal aantal alarmeringen be droeg in 1958 1121, t.w. bij branden 112. geruchten van brand 42. baldadige mel dingen 7, hulpverleningen 111, Eerste Hulpdienst 849 en hulp aan andere ge meten werd in 1958 niet verleend. Het totaal aantal bewakingsuren, resp. in Stadsgehoorzaal, Schouwburg, musea, theaters en circus bedroeg 2532. Hier voor werd in de Stadsgehoorzaal 397 en in de Schouwburg 135 maal dienst ge daan. Het slangenmateriaal heeft thans een vertoond, werden de huisvrouwen aan genaam bezig gehouden met een quiz. Verschillende vragen moesten schrif telijk beantwoord worden. Mevrouw W. A. Ketel zag kans de eerste prijs te ver overen. Hoogtepunt van de avond was ongetwijfeld de show van zelfvervaar digde en vermaakte kledingstukken. Er werden ook produkten getoond, die op de weefles zijn gemaakt. Alle aan wezigen waren zeer enthousiast over hetgeen zij te zien kregen, lengte van bijna 5000 meter. voor IO gewassen - in moderne dessins en uni- kleuren 1 lil E per 2 P°ar extra voordelig »9S I Goede kansen in bouwbedrijf Mensen met vakbekwaamheid zullen niet werkloos worden Althans niet in de eerste tien jaar „Mensen met vakbekwaamheid zul len niet werkloos worden, althans niet in de eerste tien jaar". Deze opbeu rende mededeling deed jhr. mr. W. C. S. Laman Trip, directeur der Stich ting Vakopleiding Bouwbedrijf, giste ren in de Boerhaavezaal, waar de plaatselijke commissie aan het eind van drie voorlichtingsweken haar laatste bijeenkomst hield. Jhr. Laman Trip sprak over het belang van het bouwbedrijf. De meeste mensen den ken er laatdunkend over, doch deze bedrijfstak is, na de metaalindustrie, de grootste in ons land. De helft van alle investeringen loopt over het bouw bedrijf. De belangrijkheid komt ook nog duidelijk uit, als men bedenkt, dat iedere Nederlander, groot of klein, een ruimte van 200 m3 nodig heeft om te wonen en zijn bedrijf uit te oefenen. Voor het bouwbedrijf wordt f 50.— per m3 berekend. Het geïnvesteerde bedrag is dus f 10.000.Rekent men, dat er ieder jaar een geboorteoverschot is van 10.000 dan loopt dit bedrag al tot een miljard. Bij dit voorbeeld is van recrea tieruimte nog niet eens gesproken. Er is een grote schaarste aan goede vakarbeiders. De oorzaak hierin ligt vaak in de eerste jaren van de ambachtsjon gen. Daar de overgang van de school tot de praktijk erg groot is, verlaten de meesten het bouwbedrijf al gauw om elders hun geluk te beproeven. Daarom is het de taak van de werkgever, deze introductie tot het bedrijfsleven voor de jongens te vergemakkelijken. Het zelf laten kiezen van hun richting is een belangrijke factor in het verkrij gen van goede vakarbeiders, evenals het doen bewust worden van het economisch nut van hun bezigheid. Krijgen wij de goede jongen op de goede plaats, dan is zowel de maatschappij als de jongen zelf er mee gediend. STUDEREN! Aan deze laatste zin van mr. Laman Trip wijdde de tweede spreker van deze avond, de heer L. de Bree, van de af deling jeugdbemiddeling van het gewes telijk arbeidsbureau zijn causerie. De voornaamste taak van dit orgaan is het op verantwoorde wijze plaatsen van jon ge mensen in het bedrijfsleven. De schoolopleiding vormt hiervoor de basis. Het belangrijkste is echter, dat de jeugd door vakmanschap een blijvende functie krijgt. Om een jongen in een 'bij hem passende bedrijfstak te plaatsen, ver gaart het gewestelijk arbeidsbureau in lichtingen en gaat hiermee verschil lende, er voor in aanmerking komende bedrijven, af. Ook de arbeidsarts geeft adviezen. In de meeste gevallen komt de jongen goed terecht. De taak van de afdeling jeugdbemiddeling is dus zwaar, doch lonend. Zijn advies aan de jongeren luidde: „studeer zoveel mogelijk, nu je EINDEXAMEN CHR. KWEEKSCHOOL Voor het eindexamen van de Chr. Kweekschool zyn geslaagd de dames C. M. v. d. Boon te Bodegraven. C. W. Heiner te Ter Aar, J. W. Lankhuijzen te Den Haag, C. J. van Noort te Benthui zen en de heren J. A. Hubregtse te Leiden en J. H. W. Mak te Leiden. PROMOTIES LEIDSE UNIVERSITEIT Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift getiteld „De intraperitoneale toediening van antibio tica bij peritonitis appendicularis" de heer R. Zeven, geboren te Muntendam en thans wonende te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift getiteld „Een effectieve concentratiemethode voor het opsporen van protozoaire darminfectie" de heer T. A. Mansoer, geboren en wonende te Leiden, Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift getiteld „Her- manni Boerhaave praelectiones de mor bis nervorum", de heer B. P. M. Schulte, geboren te Maastricht en thans wonen de te Wassenaar. Geadviseerd werd o.a. ten aanzien van 71 hinderwetvergunningen tot op richting van een bedrijf; 55 uitbreidin gen van reeds verleende hinderwetver gunningen; 144 aanvragen voor een bouwvergunning; 15 garagevergunnin gen; 38 vergunningen voor oliestook- installaties en 81 vergunningen voor de opslag van brandgevaarlijke vloei- en/of vaste stoffen. Bovendien werden orn. 110 peilingen op hooibroei uitgevoerd, werden veertig tanks voor de opslag van huisbrandolie op druk gecontroleerd en werd 41 maal een stookverbod opgelegd. Voorts werden in totaal 267 klachten behandeld. nog jong bent" en aan de ouders: maak, dat uw zoons kunnen studeren, zorg er voor dat ze niet worden afge leid door televisie of radio, want de tijd dat ze niets doen is stilstand en stilstand is teruggang". In de pauze kon een ieder zich een voorstelling maken van wat het bouw bedrijf werkelijk is. Aan de wanden wa ren namelijk op aanschouwelijke wijze werkindelingen, foto's, boeken e.d. be vestigd. Hierna werden enige films vertoond, waaronder dia's over de Stichting Vak opleiding en de kleurenfilm: Zo vol als een ei, zo vlak als een spiegel". Nadat er door de ouders vragen waren gesteld aan een forum, besloot de voor zitter, de heer C. Veerman, de avond en hoopte, dat de aanwezigen door deze voorlichtingen een betere kijk hebben gekregen op de voor hun zoon zo be langrijke levenstaak. Advertentie Tentoonstelling ter ere van Struwwelpeter (Van onze correspondent in Bonn) Het populairste kinderboek in Duitsland is „Der Struwwelpeter", dat in 1844 door de Frank-. forter arts dr. Heinrich Hoffmann werd geschreven. Hoffmann had in een boekwinkel een goed jongens boek voor zijn zoon willen kopen. Hij vond niets en schreef er toen zelf maar één Tot vandaag de dag toe is dit boek een „klas sieke" gebleven. Het geeft een reeks korte verhaaltjes over bepaald heel stoute kinderen, die allen gestraft worden voor hun zonden. Van Struwwelpeter zelf wordt verhaald, onder een angstaanjagend tekenin getje van een jongetje met héél lang haar en vieze, lange nagels: „Sieh einmal, hier steht er, pfui, der Struwwelpeter! An den Handen beiden liess er sich nicht schneiden seine Nagel fast ein Jahr: kammen liess er nicht sein Haar. Pfui ruft da ein jeder: garst 'ger Struwwelpeter Ter ere van dr. Hoffmann heeft men thans in Frankfort een ten toonstelling van vele drukken en vertalingen van „Struwwelpeter" georganiseerd. In Italië, Engeland, Rusland en Frankrijk heeft men Struwwelpeter namelijk gretig over genomen, maar voorzien van aller lei nationale ondeugden De Russen slaagden er daarbij in een „Nikolaus" te fabriceren, die met een inktpot tegen de rassendiscri minatie te keer gaat Dit al les bevestigt overigens slechts de wereldroem van dr. Hoffmann.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3