Arie van Houwelingen klasse apart bij amateur-stayers Pietje van der Lans favoriet bij achtervolgers Rob Pommée won hoogspringen met sprong van 1.80 meter Sleutelstad en LZC behaalden flinli Lie overwinningen Dpgerlehf 1 maart 1860 Vrijdag 12 juni 1959 Vierde blad no. 29767 Sassenheimse successen bij baankampioenschappen Sasscnheim wordt een woonplaats voor Nederlandse kampioenen. Kon enkele weken geleden Ter Leede als nationaal kampioen van het zaterdagvoetbal worden ingehaald, gisteren was het opnieuw een vreugdevolle dag voor de Sassenheimse sportgemeenschap. Tijdens de Nederlandse baankampioenschappen in het Olympisch Stadion ver overde Arie van Houwelingen het amateurkampioenschap achter grote motoren met vlag en wimpel. De blonde Sassenheimse renner was in dit stayersnummer over 50 km. een klasse apart. Op zijn dichtst bijzijnde concurrent, Romeyn, had hij .vijf ronden voorsprong! En er is een kans, dat nog een Sassemer een kampioenstitel gaat behalen. Piet van der Lans, die vorig jaar het nationaal kampioenschap op de 50 km. won, trok ditmaal sterk de aandacht bij de amateur-achter volgers. Wéér Derksen Jan Derksen was dol gelukkig met zijn negende sprinttitel bij de profs, die hij gisteravond in drie ritten tegen Ad Schotman veroverde, Want hoewel op papier na het afscheid van Arie van Vliet het sprintkampioenschap een for maliteit is, hadden de zenuwen de titel houder toch dermate te pakken, dat Derksen zich in de tweede rit door Schotman op beschamende wijze liet verrassen. Schotman was na de eerste bocht plotseling weggesprongen en had vijf lengten voorsprong genomen, ge noeg om Derksen op de streep een half wiel voor te blijven. In de beslissende rit nam Derksen echter geen enkel risico meer en won van kop met een lengte voorsprong. Bloedarmoede De bloedarmoede bij onze profsprin ters is nooit zo duidelijk naar voren ge komen als dit jaar. Slechts acht renners hadden zich gemeld, waarvan Derksen, Schotman, Captein en Hij zeiendoorn de halve finales bereikten. Hij zeiendoorn vond daar de weg verperd door Derksen, terwijl ook Schotman slechts twee rit ten nodig had om de amateurkampioen van 1958 uit de finale te houden. Cap tein werd tenslotte derde na drie span nende ritten tegen Hijzelendoorn. Bij de amateursprinters gaan oudkam pioen Gerritsen en Ad de Graaf ook al een bekende van vorige jaren over een week uitmaken wie de erfenis van Captein zal innen. In Leiden toernooi der tweeden Sinds enkele jaren organiseert de KNKB het zogenaamde „Toernooi der Tweeden". Op één dag ontmoeten dan de clubs, die als nummer twee in de diverse eerste klassen zijn geëindigd, elkaar in een halve competitie. Zondag a.s. vindt dit treffen hier ter stede plaats. Deelnemers zijn dit keer Deetos (Dor drecht), Friso (Leeuwarden), Rigters- bleek (Enschede) en Westerkwartier (Amsterdam). De vyfde gegadigde, Eindhoven, heeft te kennen gegeven niet te zullen deelne men en ook HKV, dat verleden jaar de voor deze competitie uitgeloofde wissel beker veroverde, zal deze niet komen Verdedigen. Niettemin zal men op het terrein aan de Montgomery straat een aantal interessante wedstrydc\ kunnen aanschouwen. Bovendien wordt op dit zelfde veld nog een wedstrijd gespeeld tussen een LKB-adspirantenteam en dat van Westerkwartier, terwijl het LKB-twaalftal uitkomt tegen de ploeg Van de Amsterdamse Korfbalbond om de „De Wilde"-bal. Aanvang van deze wed- Btrijd 2.30 uur. Het LKB-twaalftal is voor deze ge legenheid als volgt samengesteld: Aanval: de dames F. Stolten (Danai- den) en B. Coert (Morskwartier)de heren D. v. 't Riet (V.O) en J. Cornelis- se (V.O.); midden: de dames C. Hoo- genboom (Crescendo) en C. Bouten (Fluks): de heren W. de Wagenaar (Zuiderkw.) en H. Slegtenhorst (Fluks); Verdediging: de dames S. Duffels (V.O.) en N. Mooten (V.O.)de heren F. Pas man (Danaiden) en A. Riezenkamp (KNS). Reserves: mej. A. Devilee (V.O.) en C. Nieboer Morskwartier). Het toer nooi der tweeden begint om 12 uur. ADSPIRANTENTOERNOOI Op het NBLO-terrein aan de Zoeterw. singel organiseert Fluks een adspiran- tentoemooi. waaraan door 32 teams wordt deelgenomen, waaronder uit Hil versum, Haarlem, Den Haag, Delft, Am sterdam en Rotterdam. Uit Leiden ne men, behalve Fluks zelf natuurlijk, De Algemene, KNS en Vicus Oriëntis deel. Ongetwijfeld zal dit voor de korfballen de jeugd een prachtige dag worden. Aan vang 10 uur 's morgens. Christelijke Korfbalbond Het programma voor morgen luidt! kampioenschap CKB SSSVES. Hoofdklasse West: Vriendenschaar R'dam Zuid; Merwede-Excelsior. 2e kl. A: VEO 3—Tempo, Velocitas 2- Eluks. In juli en augustus zal het verte genwoordigend Zuidafrikaans waterpolo sevental een tournee door Europa ko men maken. Onder meer staat een be- soek aan Nederland op het programma. Van de wedstrijden die door de Zuid afrikanen in ons land worden gespeeld, staat die van 28 juli in Gouda reeds Vast. Na de eerste dag van de Davis Cup wedstrijd EngelandChili, die voor de kwart finales van de Europese zone te Eastbourne wordt gespeeld, hebben de Engelsen een 20 voorsprong. VAN HOUWELINGEN De Graaf had weinig moeite om de nog jonge en onervaren Rinus Paul, een van de meest belovende knapen uit de school van Van Vliet, te kloppen. Mees Gerritsen is in militaire dienst en daar heeft zijn vorm onder geleden. Dat bleek duidelijk toen hij na de eerste rit tegen de ook al jonge Van der Touw gewon nen te hebben, zich in de tweede rit door dit jonge talent tot ver in de laat ste bocht liet ophouden. Van der Touw, die op zijn felle korte eindschot ver trouwde, had het spel goed gespeeld en won. Toen het er tenslotte echter op aan kwam, nam ook Gerritsen geen risico en won zoals hij wilde. Geen surprises Grote verrassingen hebben zich by de amateurs achtervolgers niet voorgedaan. Van de laatste vier van het vorige jaar kwam alleen Jan Buis weer aan de start. Kampioen Moolenijzer is inmid dels naar de beroepsrijders overgegaan, Van Houwelingen bereidt zich geheel voor op het wereldkampioenschap ama teurs stayers en Jan Hugens moest we gens ziekte verstek laten gaan. Een prettige verrassing was het rijden van de 18-jarige Piet van der Lans, die in 1958 voor het eerst de aandacht trok, toen hy de titel op de 50 km behaalde en die nu tot de grote favorieten voor het achtervolgingskampioenschap be hoort. Van der Lans staat nu een jaar onder leiding van Arie van Vliet en het resultaat hiervan werd gisterochtend zichtbaar op de chronometers. Van der Lans reed 13 seconden snel ler dan het vorige jaar, maakte in de eerste rit tegen Jan Buis een tijd van 5 min. 21,4 sec, de snelste tyd van de gehele dag en, gezien de ongunstige wind, een lang niet slechte. Ook in de kwartfinales bleek Van der Lans weer de snelste te zijn met 5 min 25 sec. Buis, die enkele weken geleden in En geland de Italiaan Simonigh versloeg, rijdt op de stadionbaan nooit best. In de kwartfinale maakte hij de slechtste tijd 5 min 28,6 sec en zal daardoor over een week in de halve finales wéér tegen Piet van der Lans moeten uitkomen. De an dere kandidaten voor de titel zijn Ab van Egmond en Van Bruggen, die in de kwartfinales in resp. 5.25.6 en 5.27.0 hun ritten wonnen. Eindelijk Henny Marinus heeft zijn kampioens trui. Twee jaar achtereen speelde de kleine Amsterdammer een voorname rol in het wegkampioenschap en beide ma len moest hij zich met de tweede plaats tevreden stellen. Vijf dagen geleden nog zag hij zijn hoop op een nationale titel vervliegen door de sprong van Dick Ent hoven op het circuit van Zandvoort. Maar gisteravond klonk dan het Wil helmus voor de lepe Amsterdammer na het behalen van de titel in het 50-km kampioenschap voor amateurs. Het langgerekt kleurige veld zorgde voor een zeer emotionele strijd, waarin echter alle uitlooppogingen teniet wer den gedaan. Marinus en titelhouder Van der Lans speelden een grote rol bij het compact houden van het veld. Een paar ronden voor het einde schoof de rappe Marinus behendig naar voren, pakte het wiel van de sprinter Verdoorn en ver sloeg hem op de eindstreep met enkele centimeters. De uitslag was: kampioen schap van Nederland voor amateurs zonder gangmaking over 50 km: 1. Marinus (Amsterdam) 1 uur 7 min 2 sec; 2. Verdoorn (Rotterdam) z.t.; 3. Swaneveld (Dordrecht) z.t.; 4. Van Kreuningen (Utrecht) z.t.; 5. Schol ten Den Haag) z.t. De uitslag van de wedstrijd achter grote motoren luidt: 1. Van Houwelingen achter Wiersma 50 km in 38 min 57 sec; op 5 ronden: 2. Romeyn achter De Graaf; 3. Van der Meulen achter Van Roey; op 8 ronden: 4. Broekhoff achter Beets; op 9 ronden: 5. Van Campen achter Walraven; 6. Hoogeboezem achter Pelser. Militaire kampioenschappen in Leidse Hout (Van onze atletiekmedewerker) Soldaat Piet Kortleve (Minerva) moést de 400 m. wel winnen, want zojuist had men hem verteld, dat hij op deze afstand gekozen was in de Nederlandse herenploeg, die 28 juni in Antwerpen tegen België uitkomt. Zenuwachtig kroop hij in de startblokken. Het zou een alles vergende race worden, want Her man Coenen (ALO) en Rob van der Knaap (DOS), beiden eens jeugdrecordhouder op de 300 m., en misschien ook de lange onbe rekenbare Henk Kalkman (Trek vogels) zouden het hem niet ge makkelijk maken. Bij het uitkomen van de laatste bocht ging alles nog naar wens, maar enkele meters verder was het zowaar Kalkman, die ineens fel demarreerde. Met enorme passen trok hij van de international weg om in de vrij goede tijd van 50.7 te fi nishen. Kortleve volgde op drie meter: 51.-. Dit was wel het enerverendste num mer van de Nederlandse Militaire Kam pioenschappen, dit gisteren op de Leidse sintelbaan werden gehouden. TOCH WEER HEATH BIJ POLSHOOG De prijzen waren allang uitgedeeld, toen sergeant Heath zich nog liep te concentreren op zijn laatste poging om het nationale militaire record polsstok hoogspringen, dat met 3.75 meter op naam staat van Verkes, te verbeteren. 3.60 meter had hij met slechts één sprong gehaald; een persoonlijk record voor de Surinaamse atleet. Verleden jaar won hij tijdens dezelfde wedstrij den, ook dit nummer. Enige weken la ter moest hy worden geopereerd en het zag er naar uit, dat hij voor de sport verloren zou zijn. „Geen sport meer", zeiden de medici. Nog maar kort geleden kwam voor hem aan deze kwelling gelukkig toch een einde en is hij zich weer met hart en ziel op z ij n nummer gaan toeleggen. De lat lag op 3.76 m. Doch ook de laatste kans werd niet benut. De fut was er na ruim tweeeneenhalf uur concentre ren ook wel een beetje uit! Daarbij kwam nog. dat de enige polsstok, die aanwezig wasbrak, waardoor er na enige tijd oponthoudt moest worden verder gesprongen met een geleende stok van A.V. Holland, die ook niet helemaal in orde bleek Marinus Bos (V. en L.) won ogen schijnlijk zonder enige inspanning de 200 meter in de bijzonder goede tijd van 22.1. De Leidenaar soldaat Pommée (Hol land) zegevierde boven verwachting bij het hoogspringen met een weer moedge vende sprong van 1.80 m. Op een haar na miste hij 1.85 m. Tot dezelfde hoogte kwamen ook Knol (Thor) en Niehorster (PP), doch zij maakten meer foutspron- gen dan de Holland-atleet. CLOSED FINISH 100 M. De finale 100 meter werd een span nende closed finish. Op één lijn flitsten de 6 sprinters over de streep, van wie Hoedelmans (KL) als overwinnaar werd geklasseerd vóóreen weer verras send goed sprintende Jan Westgeest van De Bataven uit Leiden. Niet minder dan vijf springers haal den de zes meter, waarvan er vier zelfs over de 6.50 m. kwamen! Hans Westerkamp (V en L) belandde met een sprong van 6.725 meter, een persoonlijk record, op de eerste plaats, gevolgd door Mattie Meeuwesse (6.625 meter), die 21 juni ons land vertegen woordigt in de jeugdploeg, die tegen West-Duitsland uitkomt. Dat over de organisatie niets aan te merken viel behoeft wel nauwelijks be toog. Enkele uitslagen: discus: 1. Verhalle (KM) 42.33, 2. Schiffer (AAC) 38.70, 3. Knol (Thor) 37.69. 100 meter horden: 1. Bos (V en L) 15.4 Speer: 1 .Degenkamp (KL) 47.81, 2. Lamers (KL) 47,07. Discus: 1. Verhalle (KM) 13.335, 2. Preussen (K.Lu) 12.93, 3. Terluin (V en L) 11.87. Hinkstap: 1. De Jong (KL) 13.42, 2 Kat (KL) ,13.16 3. Meeuwesse (Haarl.) 13.06. 1500 m.: 1. Jonkers (Sprint) 4.01.3, 2. Oude Engberink (KL) 4.04.4. 800 meter: 1. Blankenstein (Trekv.) 1.56.8, 2. Van Ham 1.57,9, 3. Koppelaar (Sliedrecht) 2.00.2. 5000 meter: 1. Künen (Sprint) 15.6.1; 2 Christ (Sprint) 15.57.2. 4 x 100 meter: Landmacht 44.1. Faas Wilkes naar Fortuna '54? Gistermiddag kregen wij in Hotel „Europa" te Heerlen, eigendom van For- tuna's „sterke" man de heer Joosten Faas Wilkes aan de lijn. Een enthousiaste Faas Wilkes, die zei: „De wedstrijd Fortuna '54Botaf ogo is één van de prettigste wedstrijden, die ik in Nederland heb gespeeld. Ik heb geen moment moeite gehad om mij aan het spel van de Fortuna-ploeg aan te pas sen. Het ging gesmeerd. Speciaal met Zaro heb ik het goed kunnen vinden. Het is een technisch en tactisch uitste kend voetballer. Hij weet wanneer hij de bal moet afgeven en wanneer hij hem nog even vast moet houden". „En Appel?" was onze vraag. „Appel is nog altijd zeer gevaarlijk. Zijn twee doelpunten tonen dat wel aan. Als hij maar behoorlijk gelanceerd wordt. Trouwens een Angenent kan er ook wat van. Hij weet net als Appel pri ma gebruik te maken van geboden kan sen". „Wordt het nu Fortuna '54, Faas?" „Daar wil ik liever nu nog geen ant woord op geven. Wel is het zeker, dat ik in Holland blijf". „Hoe vond je Botaf ogo?" „Zeer goed. Het zijn allemaal balgoo chelaars. Ze hebben waarschijnlijk in het begin gedacht ons weg te kunnen spelen. Nou, dat zal hun wel tegengevallen zijn. Garrincha, een van de sterren in Zwe den, werd door Notermans aardig in be dwang gehouden". „Wat zou je zeggen van je eigen op treden?" „Dat is altijd moeilijk. Ik geloof dat het best ging. Speciaal met Zaro. Net als vroeger met Abe". Ik hoop met Zaro te kunnen samen spelen in de competitie". Bekerfinale op 17 juni in Den Haag De finale van het toernooi om de Nederlandse Voetbalbeker waarin zich ADO en VW hebben geplaatst, zal woensdag 17 juni worden gespeeld. Bei de clubs zijn overeengekomen, dat de ontmoeting op het terrein van ADO in het Zuiderpark te Den Haag zal plaats vinden. Noordwijkse Golfclub Voor de dames handicap competitie werd gisteren de wedstrijd Kennemer Noordwijk gespeeld. De Kennemer-dames wonnen met 90 en werden daarmee kampioen van de Afdeling. Competitie - indeling Schaakbond Reeds nu heeft de competitieleider van de KNSB de indeling voor de komende competitie bekend gemaakt. Het le tiental van het Leids Schaak genootschap komt weer uit in de le- klasse en heeft als tegenstandersH. Chr. S.V. I (Den Haag), BSG I (Bus- sum), Dordrecht I, VHS I (Haarlem). VAS II (Amsterdam), RSC I (Den Haag) en DD n (Den Haag). In de 2e-klasse C is Philidor I inge deeld met Delft. Spangen II (Rotter dam). Vios (Rijswyk), RLAC (Den Haag), Moerwijk (Den Haag), H. Chr. SV II (Den Haag) en Rotterdam II. De strijd om het kampioenschap van Nederland zal dit keer gaan tussen VAS I (Amsterdam), WGA I (Amster dam). ASC I (Amsterdam), Rotterdam I. Philidor I (Leeuwarden), DD I (Den Haag), Staunton I (Groningen) en Spangen I (Rotterdam). De speeldata zullen pas later worden vastgesteld. De eersteklasser GZC, versterkt met twee spelers van de Robben, Harry Lamme en Kees de Wit, heeft in Gouda met 73 verloren van het Zuidslavische zevental, dat momenteel een tournee door Nederland maakt. De echce Engelse sigaret van distinctie en goede smaak Wa terpolocompeli tie (Van onze polomedewerker) De eerste zeventallen van de Leidse verenigingen hebben deze week een succesvolle strijd gestre den. Eerst won De Zijl met dikke cijfers van LAC, daarna won de LWV, zij het op het nippertje van BZPC, terwijl op één avond LZC en De Sleutelstad 4 punten ver- Wild voetbal Noordwijk schorst vijf spelers De voetbalvereniging „Noordwyk" hield gisteravond in „De Zeeleeuw' haar jaarlijkse vergadering. In zijn openingswoord wierp de voor zitter, dr. J. van Nes, een terugblik op het afgelopen voetbaljaar. Destijds heeft „Noordwyk" een groot bedrag ingezameld voor het herstel van de sportvelden in de geadopteerde ge meente Burgh. Hiervoor was men de club uit de badplaats zeer erkentelijk. Men heeft „Noordwijk" uitgenodigd op 5 september a.s. de openingswedstrijd te komen spelen, zo deelde de voorzitter mede. De secretaris, de heer W. Spaander man gaf een overzicht van de afgelopen competitie. „Noordwijk" telt momenteel 266 leden en 180 donateurs. Penningmeester A. van Duijn gaf een exposé van de financiële zaken. Deze bleken uitstekend te floreren. Een specificatie gaf aan, dat er 21 thuiswedstrijden waren gespeeld, die in totaal door 9100 bezoekers waren bijge woond. Medegedeeld werd nog, dat „Noord wyk" in de komende maanden neder laagwedstrijden zal organiseren. Hieraan nemen deel UVS, RVC, SJC, VVSB, Rijnsburgse Boys en nog een vereniging, die haar beslissing echter nog niet ken baar heeft gemaakt. De eerste match in dit toernooi wordt op 20 juni a.s. ge speeld. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren A. van Duijn, J. P. Hazenoot, W. Meyrink en J. van Nes herbenoemd. Helaas heeft zich in de vereniging de laatste weken een pijnlijke gebeurtenis Charly Chaplin brengt met zijn vrouw een vakantie door in Venetië in welke stad hij volgens de ge ruchten zijn nieuwste film zou gaan maken. De foto toont het echtpaar wandelend tussen de duiven op het beroemde San Marcoplein. voorgedaan. Uit mededelingen van be stuurszijde bleek, dat men zeer tot zyn leedwezen genoodzaakt was geweest vijf leden te schorsen. Deze hadden op zondag 31 mei j.l. meegedaan aan een wilde voetbalwed strijd, georganiseerd door een Noordwyks etablissement, ondanks het feit, dat zij (vóór de wedstrijd) schriftelijk waren gewaarschuwd. Vooraf had men zich in een bestuurs vergadering over deze zaak beraden. Aangezien de KNVB verbiedt, dat spelers meedoen aan dergelijke wedstrijden en de statuten van „Noordwijk" zich ver zetten tegen het spelen van voetbalwed strijden op zondag, had het bestuur in de brief aan de betrokken spelers ge meld, dat de consequenties voor eigen rekening zouden zijn. De spelers, onder wie D. Heemskerk, A. van der Lippe en G. Passchier uit het eerste elftal, hadden deze waarschuwing genegeerd. Hoewel het ons erg spijt, aldus de voorzitter, heeft het bestuur zich ge noodzaakt gezien de spelers voorlopig te schorsen, in afwachting van de maatre gelen van de KNVB. Spelers en vereni ging zyn door deze gang van zaken ge dupeerd, merkte Dr. Van Nes op.. Over dit punt werd in deze vergadering uitvoerig en lang gesproken. Een der spelers voerde het woord en betuigde zijn spyt over het voorgevallene, al bleek hy toch het bestuursstandpunt niet te kunnen volgen. Uit de vergadering werd aangedrongen de straf zo licht mogelijk te houden. gaarden. Voorwaar goed nieuws in deze competitie met punten- schaarste. De Watervrienden speelden tegen de Bodegraafse heren een pittig partijtje. Niemand had verwacht dat de pas uit de Kling gepromoveerde Rynstreekbe- woners zo sterk voor de dag zouden ko men, maar het werd dan toch maar eerst 01 en, na egalisatie door de Lei- denaren, al spoedig weer 1—2. Na de rust was de ban gebroken, want eerst scoorde LWV de gelijkmaker en daarna liep zij uit tot 42. Maar LWV was niet veilig; de BZPC liep in tot 43 en, na nog een doelpunt van Leidse zijde, tot 54. Onder grote spanning verstreken de laatste minuten, maar de LWV stond de winst niet meer af. Goede partij De Sleutelstad speelde een goede party tegen Vitesse, zy het dat de overwin ning voor rust nog wel dubieus leek. Jan Dool, die buiten kijf, wederom de ge vaarlijkste man in de Leidse aanval was, opende na enige aanvallen de score uit een strafworp (10); daarna miste Kees van Hooidonk een kans vrij voor het doel, die hij zich door snel vrij zwemmen verworven had, maar Jan Dool nam zijn taak over en scoorde ten tweede male: 20. Vitesse kwam toen snel en goed terug. Eerst een doelpunt uit een vrij ver schot waarnaar keeper Binnenkamp tevergeefs greep en daarna met een drukbal: 22. Na rust kwam de bal bij Jan Dool die met een boogbal De Sleutelstad weer voorop bracht: 32. Kees van Hooidonk zwom vervolgens goed door en rondde nu ook zijn aanval zelf af en dus 4—2. Aad Kapaan maakte er met een boogbal 52 van en daarna vergrootte Jan Dool de voorsprong tot 62. Nog was De Sleutelstad met tevreden, want Wim van Rooyen zwom iets op en schoot toen van grote afstand raak: 72. Daarna werd het spel, begrijpelijk, iets minder. Kees van Hooidonk moest eruit, en zo maakte Vitesse tenslotte het derde en laatste doelpunt: 73 D.W.T—L.Z.C. De Leidsche Zwemclub moest op be zoek by DWT. Deze wedstrijd werd door onze stadgenoten met angst tegemoet gezien, al was het maar om het smalle, ondiepe bad. waarin gespeeld zou wor den. Inderdaad heeft dit veld een vrij grote invloed op het spel gehad, maar niet in de zin, die de Leidenaren had den verwacht, integendeel. De scheidsrechter begon er niet aan om elke overtreding, die tegen de, aan beide kanten staande, gevaarlijke Haar lemse midvoor Rozekrans gemaakt werd, zwaar te bestraffen en dus ging het scherp van de Haarlemse aanvallen af, want normaal zwemmend kon Gerrit Overdijking deze speler, zij het na vele duels, wel houden. De strijd ging aan vankelijk gelyk op. Er werd fel gestre den, maar met weinig resultaat, waarbij het grote aantal malen, dat afgefloten werd voor staan, ook een rol speelde. De Leidsche Zwemclub kwam aan de leiding toen Hans Slooter eruit gestuurd werd. De Haarlemmers benutten de ge legenheid namelijk niet onmiddellijk. De bal kwam bij Rien Slooter. die de mid- achter verschalkte en 01 liet aante kenen. Voor rust veranderde er verder niets, maar daarna „ging" het ineens in de Leidse gelederen. De eerste aanval was reeds raak. Dick Timmermans be machtigde bij het uitzwemmen de bal en via Gerrit Overdykink en Hans Sloo ter scoorde Siem Ouwerkerk: 02. De zelfde speler drukte even daarna goed door en scoorde 03, terwyl Dick Tim mermans uit een vrije worp de vierde treffer achter de Haarlemse keeper tikte: 04. Gerrit Overdijkink, goed opgezwom- men tot de helft, liet daarna een vuur pijl los die eveneens doel trof en dus 05. Daarna geloofden de Leidenaren het wel. men speelde iets nonchalanter en uit een van de slechte passes bemach tigde de Haarlemse midvoor de bal, Dick Timmermans viel te wild aan en dus een strafworp, onhoudbaar voor de goed keepende Jan Krijgsman 15. Zo goed als de Leidse heren speelden zo slecht verging het de dames. In de Zijl verloren de Sleutelstad-dames met 02 (rust (01) terwyl in Den Haag DES de Zijl-dames geen kans liet en met 31 de punten voor zich opeiste. De Sleutelstad-reserves speelden te gen een onvolledige ploeg uit Schiedam een gewonnen wedstrijd. Door doelpun ten van Van Houten, Van Tilburg en Hooidonk wonnen de Leidenaren deze in numerieke meerderheid gespeelde wed strijd (5—1). De Zijl-reserves konden het te Gouda niet bolwerken tegen GZC 4. Na span nende strijd werd verloren met twee doelpunten verschil: 3—5. Tenslotte de Watervrienden-adspiran- ten. ook aan de verkeerde kant van de winst. In een wedstryd tegen BZPC- adspiranten werd namelijk met 1—2 ver loren.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 11