SfescQ ^Bsvadsss3g7 Nederlands „legercircus" trekt in oogseizoen dwars door Frankrijk Gaat U met vakantie? ieaal oefenterrein La Courtine pdt bijna alle mogelijkheden! Resultaten van Leidse clubs tot nu toe niet slecht 4 gericht 1 maart 1860 Dinsdag 9 juni 1959 D»rde blad no. 29764 Colonne van 100 kilometer lengte q onze Parijse correspondent) uree juli a.s. 's ochtends in alle gte zal een Nederlands „leger- is" van ongekende afmetingen ;n stoet van ongeveer duizend tuigen het legerkamp van Oir- t verlaten. Tegen de duizend jeter zal het moeten afleggen men in het Franse legerkamp La Corutine tussen Clermont- and en Limoges zal zijn aan- pen. dagen zijn ©r voor de reis uitge- in. De eerste overnachting vindt i in het kamp van Mourmelon bij es aan de Marne, de tweede in de van de stad Bourges. Kwartier- rs zullen een week van tevoren die i in orde brengen. Deze reis naar or Frankrijk is een gevolg van de r gidigheid, dat Nederland na 1 jan. 1 jiiet meer over de oefenterreinen nnenlager in Duitsland kan be ten. Men wist dat reeds enige tijd ivoren en minister Staf herinnerde dat hem van Franse zijde enige geleden eens een voorlopig aanbod - [edaan de Nederlandse legeroefe- n in Frankrijk te houden. De lui- t-kolonel J. Modderkolk, de mili- attaché van de Nederlandse am- ie te Parijs is, vergezeld van enige e deskundigen toen het kamp van jurtine gaan bezichtigen en hij is usiast over de mogelijkheid ervan fekomen. Vier ploegen parate gevechtstroepen zullen in vier ploegen twee keer plus l zesduizend en twee keer plus mi- 500 man) verdeeld in La Courtine oefenen. De eerste groep, die 4 ankomt, zal drie weken later wor- fgelost door een tweede, sen 16 aug. en 16 sept. hebben de en het kamp zelf nodig, l laatstgenoemde datum tot 2 no- ir komt het wederom ter beschik- ran de Nederlanders. uitzondering van de 60 Centurion alsmede van enig ander mate- dat per spoor zal worden vervoerd, n gehele transport over de weg (vinden. De Franse staf heeft voor nderdeel van de oefeningen grote ctelling, omdat hij nog nooit in (Bktijk een dergelijk transport kunnen organiseren. Eens per en behoeve van de parade van de |uli te Parijs houdt hij zich wel len troepenverplaatsing op grote i bezig, doch dan komen alle on- en uit verschillende streken van (rijk. Voor het eerst pa zal voor het eerst een kara- zulke grote omvang dwars Jk trekken. Volgens de in- ,ale voorschriften opgesteld, die duizend vrachtauto's een wa- van ongeveer honderd kilo lengte vormen. Die moet in het van de zomer op een ogenblik tduizenden Franse en buiten toeristen er met hun auto's op dwars door Frankrijk trekken, worden drie van de grootste e rijkswegen (de routes nationa- 6 en 7) gekruist. passeren van de Nederlandse co- Ie zal tenminste vjjf uur vergen, het verkeer niet al te zeer te ont- ihten zal men zogenaamde pak- ien van 25 wagens vormen, die vijf minuten tussentijd rijden, iedere vijf pakketten is er weer kwartier tussenruimte. Franse Jarmerie en Nederlandse mare- lissee zullen die honderd kilometer [C colonne door het Franse land iten loodsen Eigen keuken ie kampen waar wordt overnacht, uiteraard ook wel een en ander I. Zo zullen er bijvoorbeeld binnen (tijd duizend voertuigen moeten D afgetankt, daarvoor is circa liter benzine nodig. Voor die ben- het Franse leger, uiteraard betaling, dat een vijftigtal ravi- in zo'n kamp zal in- ienn, waar de benzine in jerry-cans sen Big zai Zijn De eigen keukens van (ederlandse leger zullen voor de i tie ^voorziening zorg dragen, evenals it later in La Courtine ook zullen De intendance heeft trouwens maand veel te doen. Voorzover oorïniddelen van gelijke kwaliteit n bevonden, zullen ze ter plaatse n aangekocht. De befaamde Ne- Idse „broodbelegging" en alles wat terder wil meebrengen, zal echter ENns land worden aangevoerd. De zal voor een deel in Franse worden uitbetaald, zodat de mi- li in de „bistrots" van het dorpje |ltó wijn zullen kunnen kopen. Er echter ook een Nederlandse kan- tfaar de koffie en koeken van tra- ele kwaliteit zullen zijn en dan u klinkende Nederlandse munt moeten worden betaald. Niet groet dorpje La Courtine is niet groot, elt 1200 inwoners, die hun bestaan 'oornamelijk in de aanwezigheid et kamp en in het vreemdelingen- er vinden. Het kamp zelf is wel to de halve eeuw oud. Het eigen- Oefenterrein meet vijf tien bij negen eter, doch er is de mogelijkheid togsmarson over een diepte van 8 tot vijftig kilometer te houden, errein biedt praktisch alle moge- flen welke de Nederlandse leger- maar kan wensen. Het is nogal enteerd, er zijn kleine beekjes en ipjes in, men vindt er stukken 'and en vooral: er is ruimte. Men artillerie werkelijk over de heen met scherp worden ge en het is zeker dat met alle ar- tot en met 155 mm kan worden id. Er wordt nog bekeken of er it onze grote Centurion-tanks met scherp zal kunnen worden gescho ten. De verwachting bestaat dat het zal kunnen. Aardig opgeknapt De troepen zullen in stenen gebouwen worden gelegerd. De laatste maanden zijn ze door de Franse genie aardig op geknapt. Er is geen ruit meer kapot, er is gewit, geschilderd en er is een groot aantal waterkranen geïnstalleerd en zo meer. De kazernes zijn bovendien door hoog geboomte omringd en ze liggen langs grasvelden. Er is ook een hospi taal met een capaciteit van 100 bedden. Er is een operatie-afdeling, waar het Franse leger een chirurg zal detacheren. Natuurlijk komen ook de Nederlandse militaire dokters met de troep mee. Voor mogelijke ernstige gevallen zijn er overigens militaire hospitalen en zie kenhuizen in de omgeving, terwijl het mogelijk is zeer ernstige patiënten van het kamp per helikopter naar het vlieg veld van Clermont-Ferrand en vandaar met een van de Nederlandse vliegtui gen, die daar zullen wordenn gestatio neerd, naar ons land te vervoeren. Voor amusement zal de welzijnszorg van het Nederlandse leger zorgen. Het departement Haute Vienne, waarin het kamp ligt, is bekend om zijn natuurschoon en de liefhebbers van het vissen zullen goed doen hun hengel mee te nemen. Zij kunnen in de riviertjes en de meren in de om geving wel terecht. Vijf miljoen De oefeningen tussen begin juli en eind oktober gaan ongeveer vijf mil joen gulden kosten, maar door de duur van het verblijf elk van de vier groe pen is drie weken weg en door de aard van het terrein levert dit geld een groter rendement op dan bij de totdus- ver gebruikelijke oefenperiode in het Duitse kamp Sennelager. De mogelijk heden zijn hier veel groter. Aan de 'Tour de France" zoals het boekje met aanwijzingen, dat elke deelnemen de militair krijgt, deze groots opgezette oefening noemt nemen per periode drie weken ongeveer 6800 man en 1000 voertuigen deel. In totaal krijgen dus vier gevechtsgroepen in groot verband de samenwerking te vervolmaken tussen infanteriebataljons, zware artillerie en tanks. De oefeningen vinden telkens een hoogtepunt in een vier- of vijfdaagse oefening in het geaccidenteerde Franse bergmassief, waarbij een gehotoriseerde opmars over vijftig kilometer, aanval, verdediging en aflossing beoefend wordt. Eerste eindexamen Europese school in Luxemburg Op 4 juli a.s. wordt het resultaat be kend gemaakt van het eerste eindexamen aan de Europese school in Luxemburg. Dan zal namelijk voor het eerst een vol ledige cursus voltooid zijn. Het program ma ervoor is opgesteld door onderwijs deskundigen uit België, de Westduitse Bondsrepubliek, Frankrijk, Italië, Lu xemburg en Nederland, de zes landen die deel uitmaken van de Europese Gemeen schappen. De geslaagde kandidaten zullen aan elke universiteit in de zes landen kun nen gaan studeren, hun einddiploma is overal geldig. Vierentwintig kandidaten beginnen op 24 juni aan het schriftelijke gedeelte van het examen, 13 jongens en 11 meisjes. Van Duitse nationaliteit zijn 9 leerlingen, 5 zijn Frans, 4 Belgisch, 4 Italiaans, 1 Nederlands en 1 Oostenrijks. Naar keuzerichting valt een verdeling te maken in 7 „klassieken" (Latijn en Grieks), 14 „wetenschappen" (Latijn en wiskunde) en 3 „modernen" (zonder La_ tijn). De internationale examencommissie bestaat uit 12 leden, dit jaar onder voor zitterschap van de bekende germanist prof. Angelloz, van de universiteit van Straatsburg. Het volgend jaar zal het voorzitterschap worden bekleed door prof. OampedelM van de universiteit van Florence. Iedere kandidaat moet zijn examen doen in zijn moedertaal of in de taal van zijn vakleraar. Voor elk vak in zes vakken moet een schriftelijk examen worden afgelegd wordt 'hij beoordeeld door een commissie van drie leraren, onder wie één leraar van zijn eigen school. De kandidaat moet tenminste 60% behalen van het totaal te behalen Van Nelle bestellen Advertentie. Wa terpolonieuws Er is een streven in de Kring Gouwe Rijnstreek van de KNVB om de wedstrijden voor het eind van de eerste helft van juli achter de rug te hebben en dat betekent voor sommige clubs veel wedstrij den in deze periode, soms meer dere op één avond, waardoor men met de opstellingen wel eens in de war komt. Desondanks zijn de resultaten van de Leidse verenigin gen tot dusverre niet ongunstig te noemen. Zoals reeds eerder vermeld, wonnen De Zijl en De Sleutelstad hun eerste wedstrijden, waartegenover de LZC te gen het sterke DAW het loodje moest leggen (3-5) in een ietwat ongelukkige wedstrijd in een half diep bad. Deze ploeg is toch wat ongelukkig, want nauwelijks is de competitie begonnen of de goede keeper Jan Heek zal drie we ken niet kunnen spelen wegens zaken- verblijf in het buitenland. Met de reserve zeventallen ligt de zaak juist andersom. De Zijl en De Sleutelstad verloren: De Zijl in een spijkerharde wedstrijd met 2-1 van Gouwe III, De Sleutelstad in een ener verend duel van ZIAN 4 (6-7), terwijl de LZC hier vrij gemakkelijk tegen Swift de punten binnen haalde (2-0), Transferlijst Voetballers te koop (Van onze Haagse redaotie) In de „Sportkroniek" is de eerste transferlijst gepubliceerd van dit sei zoen. De lijst ziet er als volgt uit: A.D.O.: G. Huguenin, K. Jansen, J. van der Meer. A.G.O.V.V.: J. J. Niezen, W. Bakker, Ajax: S. J. den Edel, W. E. Feld- mann, C. J. Geelhuyzen. F. Hilster, P. van der Kuil, A. van der Linde, W. Schmidt, J. P. Snoeks. D.H.C.: J. H. van Miert, P. J. van Miert. D.W.S. - Amsterdam: F. Kramer, C. Out, H. Tolmeyer, A. den Oude, B. Bouber, L. Corbran, J. Klein, Th. Von- hoff. Eindhoven: J. Verspeek. M. Sijbers, R. van Thoor. H. Tielens. Excelsior: J. P. Nijman. A. Verhulst. Fortuna (VI.): R. J. Hiwat, A. van der Berg, A. E. Jansen. Feijenoord: J. W. van der Hoek, A. C. Panman. Go Ahead: D. Faber, D. J. Groninr- «er- G.V.A.V.: H. Fottner, J. Seemann. Haarlem: D. Degenaar, A. F. Kilian, J. Brokx. Heracles: B. Haghuis, S. Mokone, H. ten Brink, F. Hulshof. Hermes D.V.S.: E. S. Jacobs. K.F.C.: W. Hendriks, C. J. J. Drie huis. Leeuwarden: T. G. Voncken, J. van Oosten. R.C.H.: M. Kruijer, P. Henke. Rigtersbleek: H. van Tellingen. Sportclub Enschede: G. J. Modde- Jonge, H. J. Moddejonge, A. Beres, H. J. Oonk. S.H.S: P. van Anraad, J. van der Zwan. Stormvogels: C. Brom, G. van der Meer, J. Venus. Tubantia: J. J. Jurisen. Velocitas: E. Drommel. Vitesse: P. J. Beekman. L. I. Theu- nissen. W. Steigerwald. De Volewijekers: A J. Mouw. H. P. Gongrijp, D. J. van Alphen. Z.F.C.: W. van het Kaar. De traditionele ere-wedstrijd die jaar lijks ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bemhard te Soestdijk wordt gespeeld, zal dit jaar gaan tussen Vo- lendam, de nieuwe ere-divisieclub, en Heracles. Na afloop van de wedstrijd zal Prins Bernhard aan de winnende ploeg de beker overhandigen. De ontmoeting wordt op 4 juli gespeeld. evenals de Watervrienden dit deden te gen een stadgenoot, namelijk de LGB I (3-2). Het derde zevental van De Zijl verloor kansloos van ZIAN 4 met 6-0, hetzelfde zevental van de LZC won, met nog grotere cijfers, namelijk 8-0, van AZC II; het vierde zevental van de Leid sche Zwemclub tenslotte won, na de eerste wedstrijd met 7-1 gewonnen te hebben, nu met 3-0 van BZPC II. In de adspirantencompetitie won De Zijl tweemaal van de LWV namelijk met 5-0 en 6-0, de LZC jongens wonnen met 4-0 vain hun Alphense leeftijdge noten. Tot dusverre geen slechte resultaten voor de Leidse Verenigingen wier reputatie door de resultaten in de stedenontmoeting van zaterdag j.l. een knak dreigen te krijgen. Er ging in Amersfoort echter een zeven tal te water dat ter nauwernood de benaming derde klasser kon verdra gen. door het niet beschikbaar zijn van cracks uit de verschillende eerste zeventallen der Leidse verenigingen. DE ZUL (m)—AZC (m) Een spannende ontmoeting, zij het dan met uiteraard wat primitief spel. In de wedstrijd ging de score gelijk op, met AZC steeds aan de leiding zelfs tot over de eindstreep: 4-5. DE ZIJL III—ZIAN IV Een zwakke wedstrijd van de Leidse heren die tegen de jonge Hagenaren niet veel in te brengen hadden. Door Deurloo werd het 0-1 en door Pies nog voor rust 0-2. Na rust wederom door Pies 0-3. door Van der Weyden 0-4 en dan lijkt Ran ingeschoten, want de man die tegen Sleutelstad alle doelpunten maakte, schiet er nu twee in, waardoor de stand op 0-6 komt. DE ZUL I—LAC I 4-0 Ondanks de Leidse overwinning een slechte wedstrijd van beide kanten- LAC is een soort ploeg als het vorig jaar de RZPC. eigenlijk niet thuis horend in de tweede klasse en dus zeker degraderend. Er werd zo slecht van die zijde gespeeld, dat ook De Zijl in de tweede helft er niet veel meer van terecht bracht en het was dus maar goed, dat de punten in de eerste helft binnengehaald waren. Dat gebeurde dan na veel emotie, want eerst schoot Hans van Tol, nadat zijn ploeg bij het uitgooien de bal bemach tigd heeft, de bal tegen de lat, en daar na Joop de Haas tweemaal tegen de keeper zonder te scoren. Voeg daarbij dat met De Zijl sterk in de aanval Leo Stokhuizen naast schoot en Wim Berg man een strafworp miste en men voelt de spanning. Het verlossende doelpunt moest tenslotte uit de achterhoede ko men. Hennie Hensing kreeg de bal en joeg van vrij grote afstand de bal in het doel. Vervolgens maakte Joop de Haas veel goed door twee maal achter elkaar snel door te zetten en in te schieten 3-0, waarna Leo Stokhuizen het vierde doel punt liet aantekenen. Na de rust was het spel rommelig en werd niet meer gescoord. Grote belangstelling voor Kieler Woche Ook dit jaar is de belangstelling voor de „Kieler Woche", die van 21 tot 28 Juni wordt gehouden, bijzonder groot. Niet minder dan 448 zeilers, uit 16 landen hebben ervoor ingeschreven. Nederland verleden jaar bijzonder succesrijk is ook nu door een groot aantal prominente zeilers vertegenwoor digd. Vast staat al dat in de Draken- klasse zullen uitkomen Van Duyll (Bus- sum), Bier (Laren), Groot (Aalsmeer), Warners (Amsterdam) en drie Draken van de Koninklijke Marine. In de Flying Dutchmanklasse zullen o.m. Oerlemans (Rotterdam), Boescho- ten (Oud Loosdrecht) en Heike Blok (Den Haag) aan de start verschijnen. Wim Maarse (Aalsmeer), Leo Ger- hards (Amsterdam) en Hans Slceswijk (Bussum) komen voorts uit in de Finn- jollenklasse. Grote overwinning van Ajax (L.) op Concordia Het eerste elftal van Ajax (L) heeft een grote overwinning behaald op Con cordia uit Delft. Ajax verloor de tos en werd naar de wickets gestuurd. Het openingspaar de Jongh - Veldhuizen hield lange tijd stand en eerst na een uur werd Veld huizen, nadat hij 10 runs had gescoord, gevangen. De Jongh en Spiering hiel den het tot aan de lunch uit en eerst na de lunch werd De Jongh in het verre veld eveneens gevangen; zijn persoonlijke score was 41. Spiering ging rustig door. dikwijls goed gesteund door de overige bats- men. Ook hij werd tenslotte het slachtoffer van het goede fielden der Delftenaren, nadat hij een bijdrage van 56 runs had geleverd. P. Gans ging daarna nog run-out met 11, terwijl de overige batsmen de dubbele cijfers niet haalden. Eerst om 10 over 3 was Ajax all out voor 144. Met nog 3 uur speeltijd waren er nog veel moge lij Ikiheden. De Leidse aanval dacht hier evenwel anders over en in het bijzonder Spiering bowlde dermate snel, dat Concordia hierop geen ant woord wist. Regelmatig vielen de wic kets en na anderhalf uur hadden alle batsmen een beurt gehad. Totaal 37! Spiering bowlde 6 voor 16, Bouman 2 voor 9, Veldhuizen 1 voor 0 en De Jongh 1 voor 0. Het enthousiaste fielden van de Leidenaars in deze wedstrijd deed bij zonder prettig aan en geeft alle ver trouwen in de toekomst. De stand in de 2e klasse E is thans: B.M.H.C. 4 3 0 1 6 H.D.V.S. III 4 3 0 1 6 HBS. II 3 2 0 1 4 Ajax (L) I 4 2 0 2 4 Haarlem II 4 2 0 2 4 Concordia 3 10 2 2 R. en W. III 3 1 0 2 2 C.V.H.W. 10 0 10 Excelsior II 2 0 0 2 0 AJAX II—HBS III Ajax had in het geheel niet terug van de zeer stylvol battende HBS-jeugdHBS 157 en 19 voor 0 en Ajax 70 en 100 voor 6. Maar ondanks het grote verschil in kwaliteit, beleefden beide clubs veel vreugde aan de bijna 350 runs. Het meeste plezier zullen hebben (door hun persoonlijke resultaten) de HBS'ers Fles (20), Le Noble (22), Derogée (24) en De Jongh (41 not out) en de Ajaxieden (in beide innings tezamen geteld) P. de Boer (36), A. de Goederen (26), J. Mul der (25 not out) en L. Oudshoorn (24). Het bijzonder harde veld speelde de fielders nog al eens parten, maar over het algemeen stond het veldwerk op be hoorlijk peil. Het meeste werk met de bal werd aan de Ajax-kant verzet, door R. Tegelaar 6 voor 71 en A.. de Goede ren met 2 voor 61. De derde nederlaag in successie, maar met plezier gedragen! Nelle bestellen I Advertentie Engeland won eerste testmatch tegen India Engeland heeft de eerste testmatch tegen India, die te Nottingham werd ge speeld. met een innings en 59 runs ge wonnen. In antwoord op de 422 runs van de Engelse batslieden, scoorde het elftal van India in totaal 363 runs.. In de eerste innimgs zorgde het Indiase team voor 206 runs; in de tweede innings brachten de gasten het niet verder dan 157 punten. De verdediging van India schoot schro melijk tekort in de strijd tegen de voor treffelijke Engelse bowlers. Daardoor viel de beslissing al halverwege de voorlaat ste dag van de wedstrijd. Brian Statham en Freddie Trueman, de Engelse fast- bowlers, namen 13 van de 18 wickets. Statham kwam tot de voortreffelijke cijfers van 7 voor 77 en ook Trueman was bijzonder succesrijk; hij veroverde 6 wickets voor 89 runs. India had nog de pech met slechts tien man te moeten batten, aangezien Chandra Borde tijdens de eerste innings een vinger brak. Aan het begin van de vierde dag wees het scorebord 96 voor 4 aan. De laatste zes wickets brachten niet meer dan 61 punten op, zodat het team voor 157 all out was. Eenzaam avontuur De 15-jarige Ursula Bauer uit Salzburg heeft een angstig, eenzaam avontuur overleefd. Zij was vrijdag 29 mei alleen een wandeling in de bergen bij Salzburg gaan maken. Onderweg gleed zij uit en kwam op een over een kloof hangend rotsblok terecht, vanwaar zij echter geen kans zag naar de weg terug te klim men. Negen dagen heeft zij moeder ziel alleen op dat rotsblok gezeten. Zij hield zich in leven met wat mos dat op het rotsblok en de bergwand groeide. Zondag werd zij bij toeval ontdekt en kon een inderhaast ge organiseerde reddingsexpeditie haar uit haar benarde positie verlossen. Zij was volledig uitgeput. aantal punten. Een gelukkige poging om een synthese te vinden tussen het Franse baccalauréat en het Duitse Abitur is het feit, dat de proefwerkcyfers van het laatste jaar in de eindberekening mee tellen. Van de in totaal te behalen 300 punten komen er 100 van de proefwer ken, 120 van het schriftelijk examen en 80 van het mondeling. De middelbare afdeling van de Euro pese school werd in 1954 geopend. Aan vankelijk werd er alleen les gegeven in een eerste en tweede klas, die tezamen 70 leerlingen telden. Een jaar later kwamen er nog twee klassen bij, in 1956 volgde een vyfde klas en nu is de school com pleet met zeven klassen die tezamen bijna 300 leerlingen tellen. Met de kleu terafdeling en de lagere afdeling mee telt de Europese school ver over de 700 leerlingen en meer dan 60 leerkrachten. Inzameling voor Gerrit Pfrommer Slachtoffer laffe overval (Van onze Amsterdamse correspondent) Een comité van drie vooraanstaande mensen wil trachten geld bijeen te bren gen om voor de 21-jarige Harderwijker slagerszoon Gerrit Pfrommer, die in december j.l. op de Kruislaan te Am sterdam het slachtoffer werd van een laffe overval, een nieuwe toekomst op te bouwen. Gerrit Pfrommer, die twee gewapende Amsterdamse avonturiers een lift had gegeven naar de hoofdstad, kreeg als dank voor zijn welwillendheid een aantal kogels in zyn lichaam, waardoor ern stige beschadigingen ontstonden aan hersens, halsslagader, hartzakje, long, milt en maag. Het mag een wonder heten, dat deze jongeman het leven heeft behouden. Ernstig invalide legde hij onlangs voor de Amsterdamse recht bank zijn getuigenis van het gebeurde af. De gangsters hoorden ieder twintig jaar gevangenisstraf togen zich eisen. Gerrit Pfrommer is als gevolg van zijn verwondingen aan linkerarm en -been verlamd. Het zal hem niet mogelijk zijn straks de slagerij van zijn vader over te nemen, hetgeen aanvankelijk in de be doeling lag. De heer M. W. Fleurke, loco-burge meester van Harderwijk, mr. I. van Creveld, oud-kantonrechter te Bussem en de heer J. Pelser jr., accountant te Hilversum, roepen thans de meewerking van ieder in om door middel van giften een fonds te vormen, dat Gerrit Pfrom mer in staat moet stellen een ander vak te leren. Voorts gaan de gedachten uit naar een auto, opdat de jongeman zich beter zal kunnen bewegen. WIELRENNEN Swift De uitslag van de recordrit luidt: A-klasse (34 km): 1. W. Knoppert 52 min 5 sec; B-klasse (34 km): 1. P. Kooyman 51.02; 2. H. Grimbergen; 3. W. de Jong; C-klasse (17 km): 1. A. Steen- voorden 26.03 2. Fr. v. d. Broek; 3. So- merveld; D-klasse (17 km): 1. Fr. Lee mans 27.10; 2. C. Kloosterman; 3. Schra- verius. Van Nelle bestellen I Advertentie. Spectaculaire atletiek in Leidse Hout Morgenavond wordt op de sintel- baan in de Leidse Hout een nationale atletiekwedstrijd gehouden. A. V. Holland heeft met veel zorg een programma in elkaar gezet, dat ook de outsider moét boeien. Op één uitzondering na zijn het alleen A- nummers, zodat men dus de élite van de Nederlandse atletiek aan het werk ziet. De organisatoren, die sinds 30 april weten, dat de Leidse atletiek wat goed te maken heeft, zijn zo verstandig ge weest alléén loopnummers te brengen, die direct finale zijn!! Niemand hoeft zich dus meer te vervelenmet naar niets zeggende series te staren, zoals we op Koninginnedag maar al te vaak zagen. Dat eohter ook het spectaculaire nummer polsstokhoogspringen in het programma is opgenomen, zal wel nie mand betreuren. Zes topsprinters zijn geïnviteerd voor een tweekamp 100 en 200 m onder wie de Rotterdammers Fred Moerman (Pro Patria), die on langs de 400 m liep in 48.7 sec. en Jaap Noordenbos (Minerva), alsmede de Holland-atleet Kees Smit Op de 100 m dames A start o.m. het veelbelovende Haarlemse sprinsteTtje Ellen Ort (Atmodes), A. V. Holland tracht momenteel ook nog het „snelste meisje ter wereld", volgens de onlangs versohenen wereldranglijst, de Haagse Joke Bijleveld van Celebes naar de Leidse Hout te krijgen! De Oegstgeestenaar Frans Beker gaat een aanval doen op het Neder lands record 200 m voor junioren! Ver leden jaar liep Noordenbos deze af stand in 21.8 sec. doch deze tijd werd niet als record erkend, omdat de sin- telbaan in Rotterdam niet minder dan een halve meter afliepBeker, die zijn vorm van verleden jaar weer te- rugheeft, kwam j.l. zondag tot 22 sec! Voor liefhebbers van de lange af stand is er een 5000 m. waarop felle strijd is te verwachten tussen de Hil versummer Boelens (G.A.C.) en de Holland-atleet Piet de Haas. Aanvang 7 uur, sintelbaan Leidse Hout. Van Nelle bestellen Advertentie Toni Sailer trekt zich terug Toni Sailer, de populaire Oostenrijkse skiër, zal niet meer in wedstrijden uitkomen. Hij zal zelfs zijn drie Olympische titels van Cortina d'Am pezzo volgend jaar In Squaw Valley niet verdedigen. Sailer deed deze ver rassende mededeling gisteravond, tij dens ee/n interview voor de Beierse televisie. Sailer kwam reeds enkele malen in moeilijkheden, omdat men hem verweet dat hij door zijn populariteit als de bes te skiër aller tijden een filmcontract had gekregen. En dat niet zijn acteer talent, doch alleen zijn fabelachtige ski techniek dit contract rechtvaardigde. Tot twee maal toe verscheen Toni voor de commissie voor het amateuris me van de internationale ski federatie. Beide malen werd verwacht dat Sailer zijn amateur-status zou verliezen, zodat hij niet meer in Olympische wedstrijden zou kunnen uitkomen. De commissie kwam echter nog steeds niet tot een definitieve beslissing. Daarvoor heeft de charmante Oostenrijker nu zelf maar gezorgd. Van Nelle bestellen l Advertentie SCHAKEN Tal wint te Zurich De 24-jarlge Rus Mikhail Tal is win naar geworden van het sterk bezette internationale schaaktoernooi te Zürich. De eindstand luidt: 1. Tal (Rusland) 11% pnt; 2. Gligoric (Z.-Sl.) 11 pnt; 3/4. Fischer (Ver. St.) en Keres (Rusl.) beiden 10% pnt; 5/6. Larsen (Den.) en Unzicker (Did), beiden 9% pnt; 7. Barcza (Hong.) 8*2 pnt; 8. Olafsson (IJsland) 8 pnt; 9. Kupper (Zwits.) 7 pnt; 10/11. Bhend CZwits.) en Donner (Ned.), beiden 6% pnt; 12. Keiler (Zwits.) 6 pnt; 13/14. Dueckstein (Oost.) en Walther (Zwits.) beiden 5 pnt; 15/16. Blau (Zwits.) en Nievergelt (Zwits.), beiden 2% pnt. Van Nelle bestellen 1 Advertentie. HENGELSPORT De Ruisvoorn: (wedstrijd te Warmondi vangst 20 pond) 1. Th. Voskuil 1100 gr.; 2. G. Kijk in de Vegte; 3. L. Oudshoorn; 4. j. Hollébeek; 5. G. v. d. Linden; 6. W. F. Mulder sr; 7. W. v. Tongeren; 8. Ohr. Groenendijk; 9. J. Solleveld; 10. A. v. d. Woerd. WWV (wedstryd te Noordwijkerhout, 2211 gram). 1. A. Dubbeldeman 455 gr.; 2. NN; 3. D. Klinkhamer; 4. S. Kukler; 5. C. v. d. Voort; 6. J. Neuteboom jr.; 7. W. Ravensbergen; 8. S. Holswilder; 9. J. Vermondt; 10. G. Keizer. Hengelsport (wedstryd Vliet, vangst matig) 1. H. de Water; 2. F. Verstraten sr (beker gr. aantal)3. C. Wuister; 4. D. Boon; 5. J. Willemse (gr. blei); 6. J. Veilbrief (gr. voorn); 7. W. Gysman; 8. G. v. d. Zon; 9. S. Brugman; 10. K. Kanbier. Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer U deze bon ingevuld aan ons toezendt. Naam; Straat:No. Woonplaats: Kwartaal abonnee Maand Week Post doorhalen wat niet van toepassing is ALS BRIEF FRANKEREN VAKANTIE-ADRES P-a Straat: No. Te: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending:f__ ALLE gegevens invullen.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7