slechts olie, dxie,! Uloleerling belde drukkerij op: „stuurt u de opgaven maar op!" DINSDAG 9 JUNI 1959 Waar examenvrees toe kan leiden Wegens oplichting 100 gulden boete Waar examenvrees al niet toe kan leiden, bewees een achttienjarige leer ling van een Amsterdamse ulo giste ren voor de Haarlemse politierechter. De jongeman moest zich verantwoor den voor een door hem ondernomen poging tot oplichting. Op 4 mei van dit jaar had hij een Haarlemse druk kerij opgebeld en zich daarbij uitge geven voor inspecteur van het onder wijs. De drukkerij werd verzocht de opgave voor de dit jaar te houden ulo examens naar een door de „inspec teur" opgegeven adres in Amsterdam te sturen. Verdachte was er achtergekomen, dat deze opgaven bij bedoelde drukkerij werden gedrukt. Omdat hij er niet zo zeker van was dat de drukkerij aan zijn verzoek zou voldoen, had de jongeman het dienstmeisje van zijn ouders in de arm genomen. Zij moest de volgende dag de drukkerij opbellen, zich uitgeven voor de secretaresse van de inspecteur Sergeant-vlieger uit Woensdrecht sinds zaterdag spoorloos De sergeant-vlieger A. Meerholz is za terdag spoorloos verdwenen van de vliegbasis Woensdrecht. De marechaus see is er nog niet in geslaagd hem op te sporen. Sergeant Meerholz verdween, nadat de waarnemend basiscommandant van Woensdrecht hem had meegedeeld, dat hij acht dagen streng arrest had gekre gen, omdat hij in april tweemaal had geweigerd een dienstbevel op te volgen. De straf zou onmiddellijk ingaan. Vlie ger Meerholz was het met de straf niet eens. Zyn verzoek om uitstel, teneinde hem in staat te stellen hierover zijn be klag te doen. werd echter geweigerd. De sergeant is toen verdwenen. Het eerste bevel, dat Meerholz wei gerde op te volgen kwam van de veilig heidsofficier van de basis Woensdrecht, die hem last gaf zijn kastje te openen voor het onderzoek, dat was ingesteld naar de herkomst van het in de pers verschenen berioht over de noodlanding, die de vlieger met zijn Harvard op Woensdrecht had gemaakt. De tweede order, die de sergeant wei gerde op te volgen betrof het ledigen van zijn zakken, voordat hij in voor arrest ging De vlieger is gehuwd en vader van vier kinderen. Zijn echtgenote, die in de buurt van de vliegbasis woont, ver keert inzake zijn verdwijning eveneens geheel in het onzekere. van het onderwijs en bevestigen dat het met dat opzenden van de examenopga ven in orde was- Het meisje speelde het spelletje mee, maar het succes bleef uit, omdat de diukkerij het zaakje niet ver trouwde. „Omdat ik al een paar maal voor het examen was gezakt, zat ik in hevige angst dat ik het ditmaal weer niet zou halen", motiveerde de verdach te zijn daad. Het dienstmeisje had hem nog de raad gegeven de drukkerij weer op te bellen en te zeggen dat het alle maal maar een grapje was. Maar daar toe had hij de moed gemist. Verdachte zei veel spijt van zijn daad te hebben. Op de vraag van de politierechter, mr. J. P. Petersen, of hij van deelneming aan bet examen was uitgesloten, ant woordde de jongeman ontkennend. In middels had hij het schriftelijk gedeelte met gunstig resultaat afgelegd vol gende maand moet hij opkomen voor het mondelinge gedeelte. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman vond de poging tot oplichting enerzijds geraffineerd, anderzijds bepaald stompzinnig. Hij wilde rekening houden met de leeftijd van verdachte en eiste honderd gulden boete. De politierechter veroordeelde de scholier conform deze eis. HAVEZATHE DOOR BRAND VERLOREN GEGAAN In de afgelopen nacht is een groot deel van een van de laatste oude have- zathen (kasteelboerderij) van Twente door brand verwoest. Tegen halftwaalf brak, waarschijnlijk door kortsluiting, brand uit op het landgoed „Herlnck- have" te Albergen, gemeente Tubbergen. Het vuur werd ontdekt door twee Hen gelose kooplieden. Er werd onmiddellijk alarm geslagen. Zeven slapende mensen ebvonden zich in het huis, namelijk de 85-jarige douairière Th. von Bönning- hausen. Ridder de van der Schueren, haar kleinzoon Lotha, oud 15 jaar, dr. Wiameyer en zijn echtgenote en het echtpaar Van der Sluis met een acht weken oude baby. Met moeite, maar nog juist op tijd, konden allen zich in veilig heid stellen. De achterzijde van de zeventiende eeuwse havezathe brandde weldra als een fakkel. Enkele uren hadden de branweren van Tubbergen en Almelo nodig om het vuur te bedwingen. De havezathe moet als verloren worden be schouwd. Het oudste deel brandde ge heel uit en het uit 1742 daterende front- gedelte werd onherstelbaar beschadigd. Van de inventaris ging zeer veel ver loren. Daarbij waren waardevolle schil derijen en een uitgebreide zestiende eeuwse bibliotheek. Reeds eerder, op Koninginnedag, was er een brandje ontstaan als gevolg van kortsluiting. PERSONENAUTO VLOOG OP ZWARE TANKWAGEN Op de grote verkeersweg tussen Em- men en Coevorden nabij het plaatsje Noordbarge is gistermiddag een ernsti ge autobotsing ontstaan, waarbij de be stuurder H. Kromkamp, afkomstig uit Pijnacker, dodelijk werd gewond. Zijn mede-inzittende werd in levensgevaar lijke toestand naar het Diaconessenhuis te Emmen overgebracht. De heer Krom kamp schoot met zijn personenauto bo ven op een zware tankwagen, die naar links wilde afslaan en geen voorrang verleende. Hoewel de heer K. blijkens de remsporen nog uit alle macht heeft geremd, mocht dit niet meer baten. De personenwagen werd aan de voorzijde volkomen ingedrukt. De overledene, werkzaam als uitvoer der van een wegenmaatschappij en tij delijk verblijf houdende te Goor, laat drie kinderen achter. De toestand van zijn passagiere is zeer ernstig. Ook op Atlantisch congres actie van de Fransen (Van onze Londense correspondent) Ook op het Atlantisch congres te Lon den is het tot een ernstige breuk geko men tussen de Franse delegatie en de overige NAVO-bondgenoten wegens het Franse verzet tegen het Brits-Ameri kaanse monopolie op het gebied van nucleaire wapens. Gisteren hebben de Fransen, terwijl het congres nog aan de gang was, een speciale persconferentie bijeengeroepen, waarop generaal Billotte, Dc Gaulle's stafchef gedurende de tweede wereldoorlog, verklaarde, dat generaal De Gaulle niet alle Franse verantwoordelijkheid kan opgeven voor de eigen veiligheid en dat de Franse delegatie het volkomen met hem eens is. De Fransen vechten ook op dit con gres voor een wereldstrategie, welke ge zamenlijk door de NAVO-bondgenoten zou moeten worden geleid. Dit is vol gens de Fransen noodzakelijk geworden, nu geleide projectielen op Europees grondgebied zijn opgesteld. Frankrijk wil dat landen, die wereld-verantwoor delijkheid dragen, voortaan wat de NAVO-strategie betreft, zullen mee tellen. Gedurende het afgelopen weekeinde kwam het in Londen tot opgewonden debatten tussen de Franse en Britse vertegenwoordigers in de militaire sub commissie van het congres. Dank zij heftige Britse tegenstand, zowel van de zijde van de Britse militaire leiders als van de Britse socialisten, leed een Frans voorstel voor een door de NAVO te con troleren nucleaire strijdmacht een ne derlaag. Het Britse standpunt is, dat de NAVO-bommenwerpers voor de midden afstand voldoende zijn voor oorlogvoe ring op beperkte schaal en dat daar voor niet afzonderlijke zelfstandige Europese nucleaire luchtmachten nodig zijn. Generaal Billotte hoopt, dat de resolutie nog verder zal worden geamen deerd, voordat deze vandaag in het vol tallige congres in stemming komt. Maar dit werd algemeen onwaarschijnlijk ge acht. Proefvlucht X—15 Het Amerikaanse raketvliegtuig X-15, dat in de toekomst gebruikt zal worden voor ruimtevluchten met mensen, heeft gisteren op de luchtbasis Edwards in Ca- lifornië met goed gevolg zijn eerste zweefvlucht gemaakt. Het vliegtuig werd gelanceerd door een bommenwer per - een B-52 - op een hoogte van cir ca 11 km. De X-15 maakte een zweefvlucht van ongeveer 5 minuten en landde daarna met een snelheid van circa 370 km. per uur op de bodem van een drooggelegd meer. Het raketvliegtuig, dat de vorm van een pijl heeft, had geen brandstof aan boord en landde op speciaal ge bouwde ski's. De X-15 is geconstrueerd om hoogten to bereiken van meer dan 200 km. en snelheden van circa 6.500 km. per uur. Hondureense onderscheiding voor Koningin Juliana De minister van Buitenlandse Zaken van Honduras, dr. Andres Alvarado Puerto, is gistermiddag uit Parijs in ons land aangekomen. Hedenmorgen heeft hy in Paleis Soestdijk de kortgeleden door de presi dent van Honduras verleende hoogste onderscheiding van zijn land, het „Grand Cordon" in de orde van generaal Fran cisco Morazan, aan H.M. de Koningin uitgereikt. De minister was daarbij ver gezeld van de ambassadeur van Hondu ras in ons land, dr. Humberto Lopez Villamil. Vanavond zal de ambassadeur van Honduras een ontvangst houden, tijdens welke minister Puerto het Grootkruis in de genoemde orde aan minister Luns zal uitreiken. Benelux-landbouwbeleid op ministeriel niveau (Van onze correspondent te Brussel) Gisteren zijn de Benelux-ministers te Brussel bijeen geweest voor een belang rijke werkvergadering over het land bouwbeleid. Het was het eerste contact tussen de nieuwe Nederlandse minister van Landbouw, de heer Marijnen, en zijn Belgische collega baron Albert de Vleeschauwer. Enkele dagen geleden had de Belgische bewindsman ons ver klaard, dat hy de nieuwe Nederlandse minister reeds kende en dat hij het beste hoopte van deze op hoog niveau hervatte besprekingen over de moeilijke Benelux-landbouwproblemen. De con ferentie van gisteren, die werd gepresi deerd door de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Pierre Wigny heeft nochtans niet geleid tot een overeen komst over de ingewikkelde en delicate kwestie van de invoer van Nederlandse condensmelk in België. Men zal tegen het einde van de maand een algemene ministersconferentie van de Benelux- landen organiseren met de ministers president De Quay, Eijskens en Werner om uit het slop van de condens te komen. Brief aan Gedeputeerde Staten Nat. Woningraad ontevreden over de Zuidhollandse woningverdeling Bevoorrechting van Rotterdam De Nationale Woningraad heeft in een brief, gericht aan het College van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland, er de aandacht op gevestigd, dat in vele Zuidhollandse gemeenten de toewijzing van de woningwetcontingenten voor 1959 teleurstelling heeft gewekt. De Nationale Woningraad zegt in zijn brief, dat door deze toewijzing in een vrij groot aantal gemeenten de planning voor de woning- wetbouw is verstoord. Dit komt aldus de Nationale Woningraad, omdat de toe wijzing van de contingenten niet is ge baseerd op de voorstellen van de zoge naamde bouw districten, maar is afge stemd op de gegevens inzake het statis tisch woningtekort. VOORBEREIDINGEN In 1958, zo gaat de brief verder, zijn reeds tal van voorbereidingen getrof fen voor de bouw in 1959. De voorberei dingen steunden op de toewijzingen die, gezien de ervaring in voorgaande jaren, Milazzo won vier zetels bij verkiezing op Sicilië Bij de zondag j.l. op Sicilië gehouden verkiezingen voor het regionale parle ment - onze Romeinse correspondent wijdde er een uitvoerige beschouwing aan, zie het nummer van zaterdag - hebben de afgescheiden christen-demo craten van Milazzo vier zetels gewonnen, zodat zij er thans negen hebben (acht maanden geleden scheidden vijf chris ten-democraten zich af en vormden een zelfstandige fractie, waartegen vooral van kerkelijke zijde scherp stelling is ge nomen). De samenstelling van het re gionale parlement is thans als volgt: christen-democraten 34 (d.w.z. twee meer dan na de afscheiding van Milazzo en de zijnen), communisten 21 (winst één), linkse socialisten 11 (winst één), neo-fascisten negen (onveranderd), de Christelijk Sociale Unie van Milazzo ne gen (winst vier), monarchisten drie (verlies zes), liberalen twee (verlies een) en sociaal-democraten een (verlies een). Bij de verkiezingen in 1955 hadden de christen-democraten 37 zetels. De regeringscoalitie van Milazzo, be staande uit communisten, linkse so cialisten, de christelijk-sociale Unie zelf, de neo-fascisten en de monarchisten verkreeg 53 van de 90 zetels. Herstel van dc coalitie -is echter niet mogelijk om dat de linkse socialisten niet bereid zijn de samenwerking met de neo-fascisten en monarchisten voort te zetten. Een andere mogelijkheid is een coali tie van christen-democraten, liberalen en monarchisten, tezamen 39 stemmen, met steun van de neo-fascisten met ne gen stemmen. mochten worden verwacht. In de brief wordt verder gezegd, dat een toewijzing alleen op grond van het statistisch wo ningtekort geen recht doet aan de plaatselijke woningsituatie, omdat bui ten beschouwing is gelaten het woning tekort, migratie, de natuurlijke bevol kingsaanwas en krotopruiming. De nationale Woningraad schrijft voorts, dat het de gemeentebesturen zeer verwonderd heeft, dat nodig geoordeeld is een vrij belangrijke hoeveelheid wo ningen voor verdeling te reserveren ten behoeve van industrievestiging. VOOR ROTTERDAM Die verwondering bleek des te groter te zUn, omdat men veronderstelt, dat een groot deel van de bedoelde reserve bestemd is voor de gemeente Rotterdam. Er is op gewezen, aldus de brief, dat de minister in zijn toewijzing aan de pro vincie het aandeel voor de grote steden heeft bepaald, hetgeen inhoudt, dat de rest van de aan de provincie toekomen de toewijzing bestemd is voor de overige gemeenten De gemeenten achten daar om de reservering eigenlijk een aan tasting van het hun toekomende deel. De brief besluit met het verzoek om voor de toewijzing voor het volgende jaar tijdig overleg te plegen met de onderschelden bouwdistricten. Zwemmen in Nijkerk De kerkeraden van de Hervormde Ge meente, de Geref. Kerk (vrijgemaakt), de Geref. Gemeente in Nederland en de Chr. Geref. Kerk hebben een schrijven gericht aan de gemeenteraad van Nij kerk, waarin zij ernstige bezwaren uiten tegen het zwemmen op zondag. Het zwembad van de gemeente Nij kerk is volgens verordening op zondag gesloten. Het blijkt echter, dat honder den mensen zich van dit verbod niets aantrekken en elke zondag, wanneer het weer er zich toe leent, naar de kust van Nijkerk trekken en in het zwembad, als mede in de vaart, die naar Nijkerk loopt, zwemmen. Ook de badhokjes, die formeel gesloten zijn, worden zonder toestemming gebruikt. Weer zes Nederlandse bedrijven genationaliseerd De Indonesische ambassade in Lon den heeft bekendgemaakt, dat de Indo nesische regering heeft besloten zes Nederlandse handelsondernemingen te nationaliseren. De werkzaamheden zul len thans worden overgenomen door In donesische staatsvennootschappen. De zes bedrijven zijn: Maintz en Co, Hagemeyer en Co, Tels en Co, Guntzel en Schumacher, de handelmaatschappij Deli-Atjeh en Brandon Mesritz en Co. De woordvoerder zei dat de over neming en de schadevergoeding zal ge schieden in overeenstemming met de nationalisatiewet. ZONNIG GEEL 2 cent* SLEUTELTJES GEVRAAGD Nette fam. vraagt met spoed f 100.te leen. wekelijkse te rugbetaling met goede rente. Br. bur. v. d. blad no. 8984 k. Voor direct gevraagd flinke hulp ln de hulsh., van 8 18.30 uur, tot half september. Zondags vnj. Sj. ter Schuur. Witte de Withstraat 13, Noordiwijk a. Zee. Gezocht een net meisje, als hulp in pension. Gedurende de zomermaanden, van 84 uur. Hoog loon. Brieven bur. v. d. blad onder no. 8988 k. Kamer met volledig pension te Lelden gevraagd, per 1 ok tober 1959. Brieven bur. van dit blad onder no. 1'5974 k. A.s. moeder vraagt hulsh. dagen per week. Endegeester- dagen perw eek. Endcgeester- straatweg 12, Oegstgeest. Welke verstelnaalster kan af en toe bil mij thuis 1 dag naaien? J. de Bot, Breestraat 99101, tett. 21770. Gevraagd werkster, 3 och tenden per week. In gezin 2 personen. Mevr. Christlaanse, Utenwaerdelaan 8, Oegstgeest, bij eindhalte tram, tel. 30096. Aanmelden voor 8 uur. Jonge vrouw vraagt thuis werk. onverschillig wat of werkhuis, van 's middags 2 4.30 uur. Brieven bur. van dit blad onder no. 8971 k. 2 serveersters gevr.. niet voor hotel, maar voor zomer en winter bedrijf. Brieven bur. van dit blad onder no. 8973 k Flinke zelfstandige hulp ln de huishouding zo spoedig mogelijk, in gezin met kinde ren. te Wassenaar. Werkster aanwezig. Salaris f 160. vrij ln handen per maand. Br. me vrouw van Moorsel, Gr. Haese- broekseweg 68, tel. 8427. B Kinderwagen ter overname gevr. Mariënpoelstr. 41, Lelden (2 x bellen). B Schilder en timmerman gevr., die als bijverdienste ln de avonduren willen werken. Br. bur. van dit blad no. 15967 k. ff Kapster. Ie en 2e kapster gevr. Het Kappershuls J. Rijn bende, Hoofdstraat 67. Noord- wijk aan Zee, tel, 2498. Privé tel. 3408. B I.g.st.z. 2 pers. kano ge vraagd. Prinsenstraat 94, Lei den. Gevraagd zo spoedig moge lijk op goede stand etage of kamers, met kookgelegenheid. Door echtpaar zonder kinderen, belden b.b.h.h. Brieven bur. van dit blad no. 8931 k. Schilder vraagt behoorlijk autootje, ln ruil voor schilder werk. Brieven bur. van dit blad no. 8937 k. B Per 1 juli a.s. kamer niet vrU keukentje gezocht door dame, b.b.h.h. Liefst omg. W. Singel. Br. bur. v. d. blad no. 8879 k. g Arts vraagt voor Juli en aug. gem. zlt-slaapkamer. met kook- gel. Brieven bur. van dit blad no. 8874 k. B Leerling scheepstimmerman gevraagd. Leeftijd ong. 15 16 jaar, voor nleuwbouwwerk. Jachthaven Holland .Warmond. B Damessportflets te koop gevr. noeft er niet als nieuw uit te zien. Brieven bureau van dit blad no. 8866 k. B Hulp i. d. hulsh. gevraagd In Engels gezin, v.g.g.v. Mrs. Mac Kay, Burg, Ketelaarstraat 1 A, Warmond. B Klein zeilbootje te koop gevr. voor 2 pers. met weinig diepgang. Aanbiedingen: Juf- fermansstraat 54, Oegstgeest, tel. 21793. C Nette vrouw zoekt thuiswerk Geen vuil of Jachtig werk. Ook genegen gemakkelijk schrijf werk te doen. Mevr. Woltlng. 3e Gortestraat 65. S Meisjes, komt by ons werken de mangelkamer. Wasserij „Nooit Gedacht", v. d. Valk Boumanweg 27 A, Leiderdorp. B Bremmer vraagt te koop: antieke meubelen, koper, Sak sisch porselein, goud. zilver. Verder alle soorten antiek. Bremmer, Goegerritstr. 1, telef. 22791. (Steno)typlstes let op Uw saeck. Hoogste uitzendtarieven (tot f 15.per dag) en aan deel ln winst. Genuwd geen bezwaar. Soil, onder no. 15936 k bur. van dit blad of na tel. afspraak 33658. AANGEBODEN B B.z.a. net meisje, 17 Jaar, liefst ln winkel. Brieven bur. van dit blad no. 8966 k. B Auto's z. chauffeur. Voor Uw vakantie of weekeind f 20,p. dag, 300 km. vrij. Langdurig tebruik speciaal tarief. „De port", Coornhertstr. 63. B Te koop: z.es.n. dubbelwan dige, uitneembare houten wo ning met Indeling, plm. 40 m2. 200 m. smalspoor (60 cm.) met toebehoren. Lijsterstraat 15, tel. 25962. B Fraai eiken Oudhollandse euwekop-ameublement. best. uit 2 leeuwekop fauteuils. 4 stoelen, ultschulftafel en fraai gestoken dressoir. Prima brandkast, eiken en mahonie legkasten. In- en verkoop, W. B Met vakantie! Wanneer U net artikel Autoverhuur maan dagavond hebt gelezen, dan naar: „De Sport", verhuur zon der chauffeur., Coornhertstr. 63. m Damesbur., cast, faut., schryfm., fraai dubbel gebogen damesbureautje, gasfornuizen, brandend te zien. ovale ulttrek- tafel, moderne gashaard, an tieke haLkisten, vloelstofdupll- cator, portable sohrijfmachmes, dressoirs, opbergkasten, heren bureaus, enz. Nieuwe Rijn 60, telef. 22150, tegenover Advo- caatfabrlek. Gedipl. costumière heeft nog enige tijd beschikbaar voor het maken van Japonnen en kin derkleding. Tel. 23983. B Te koop In Oegstgeest, heel huls, bev.: ben. 1 gr. k.. schuur voor- en achtertuin, bov. 3 k„ badk., zolder. Vrhe vestiging. Br. bur. v. d. blad no. 8972 k. 0 Boxerpups te koop. Prima ai stamming. Hendriks, Mare- slngel 37, Lelden. B 414 watt gramm.versterker aangeb. met luidspreker ln kast je f 25. 3 Octoberstr. 61 A, Lelden. Batteryradlo, Ideaal voor zeil boot e.d. plus reserve-batterijen f 20.Venaret 6x6 fototoe stel, F 7,7 plus tas f2. Leliestraat 17a. B Woensdagmarkt. Dames hebt U maat 38 of 40. dan hebben wij een mooie onderjurk voor U van 5.98 nu 2.98. Heren- sportgoed, prima kwaliteit 1.49. Hoek Stadhuisplein, Japie. B Woensdagmarkt. Dames onze nylons zijn van behoorlijke lengte, maat 1.98. Het tweede paar 1.50. Pracht herensokken 1.19. Dames- en kindernylons. Petticoats. Herenzakdoeken 4 een gld. Hoek Stadhuisplein, Japle. B Woensdagmarkt. Mooi elas tisch damesondergoed. ook grote maten van 2.98 nu 1.98. Damesonderjurken, ronde hals tot 52, 3.50. Mooi super wit rib heren- en Jongenssportgoed. Hoek Stadhuisplein, Japie. B Te huur per week vergr. BM aan ervaren zeilers. Brieven aan Dlefsteeg 17, Leiden. B SlagerU Pleterse. Reclame aanbieding. 500 gr. gehakt f 1.40. 500 gr. verse worst f 1.50, 3 slavinken f 0.99, 500 gr. rookworst f 1.25. 200 gr. leverworst f 0.50, 100 gr. ham en 100 gr. rookworst samen f 0.75. Herenstraat 29. El'e koop \an particulier Opel Caravan 1958, 28.000 km. gelo pen. Brieven bur. van dit blad no. 15971 k. B Timmerwerk? Laat U het vakkundig uitvoeren door vak man. Alle voorkomende werken. Billijke prijzen. Brieven bureau v .d. blad no. 8981 k. Tel. 22456. B Antiquariaat. Aangeboden: onze hedendaagse schilders, met echte foto's, bijschriften en reprodutkles. van mr. C. Vosmaer. 3 delen, samen f 75.-, gebonden; formaat 44 x 33 cm. H. Baron, Warmonderweg 9. Lelden, «el, 26278. Dames, wy vervormen Uw hoed als nieuw, vilt f 3, stro f 3.50. Vlotte aflevering, dins dagmiddag en zaterdagmiddag niet thuis. Nieuwstraat 18. Te huur zomerhuisje, ln Noordwijkerhout, van 822 aug., 4-pers. Inlichtingen: Morslaan 44. 8 Chevrolet 1947 te koop, we gens aanschaffing kleinere wagen. Mechanisch prima. Te zien tussen 6 en 8 u. n.m. Burg. Ketelaarstraat 40 a, War mond. O Aangeb. Naumann hand- naaimachine f 55, Singer trap- naalmachlne ln salonkast f 145 Verkoop met garantie. Naai machinehome Haagweg 172 A, Leiden. Aangeboden een ln prima staat zijnde A.J.S., 350 cc. kopklepper, 19541955, voor aantrekkelijke prijs. Minne broersgracht 27, bil de Haven. 8 Drie Jonge katjes, gewend aan Fellx, zoeken goed tehuis. Driftstraat 116 a. Skoda Sedan 1952 te koop aangeb. Druivenstraat 5. 8 Kleutertje luister! wy ma ken thuis leuke foto's van Je. Vraag of mama ze bestelt bij: Fotohandel A. G. Ober. Nieuwe Rijn 18. tel. 24134. Een auto kopen of verko peneven bij v. d. Berg aanlopen. Hoogl. Kericgracht 42 tel. 30692. Op onze beddenafdeling de grootste keuze ln divan bedden. ledikanten, tuimel- bedden enz., ln alle oryzen, 1-pers. vanaf f25.50, 2-pers. vanaf f 43.De Kleine Winst, "aarlemmerstraat 51. Fa. Gebr. v. d. Meer, lloge Rijndijk 4, telef. 26782. Dag. expeddtle op Den HaagDelft en Utrecht, Overijssel, Gelder land en Friesland. 2 y per v*eek Voor Uw vakantie Opel Rc- kord te huur, f20 per aag. All risk verzekerd. Inlichtingen: Hooglandse Kerkgr. 42. wy geven voor Uw oude wasmachine f 50 tot f 200 bij aankoop van wasmachine of wascomblnatle. Ook op termijn v. Eersel. Weimarstraat 166. Den Haag. tel. 323800. Nieuwe Opeis Kekord te huur. Automobielbedrijf Ryn- land N.V., Papengracht 5 A, Leiden, tel. 01710 - 20306. Iedereen en zonder borg kredieten van f 500.t/m. f 4000 voor aankoop meubelen en woningtextiel, rechtstreeks van fabriek. Bovenstaande kre dieten tegen uiterst soepele be taling. Vraagt vrijblijvend In lichtingen: Postbus 1083, Rot terdam. Voorkom prikkelbaarheid die vaak de oorzaak van slecht en onrustig slapen is met Cal- ma Dragees f 2.by elke dro gist. B Wasmachines zo van fabriek vanaf f 98. langzaamwassers vanaf f 199. Woka, Vianden» straa* 86, Den Haag, «efl* 69746^ 8 Studio Koopman's Fotobe- drijf, Hooigracht 96. tel. 31701. Speciaalzaak voor kinderfoto- grafie en gezinsfoto's. Portret ten voor iedere leeftijd. Pas foto's 3 stuks v.af 1.3 vlot te briefkaartfoto's vanaf f 3.75 E Rotan meubelen koopt U natuurlijk bij vakmensen. Wij bieden een veel grotere col lectie en bovendien een veel betere collectie dan ergens an ders. Hachmer, Kraaierstr. 15, tel. 31500. 8 Kwak's Verkeerslnstltuut, onder leiding van oud-exami nator. Erkend door K.N.A.C. en F.N.O.P. Lessen in Volks wagens. Opel en N.S.U. scoo ter. Iedere woensdagavond 8 u. verkeersles voor alle weggebrui kers. Leiden. Zoeterwoudse Singel 104, tel. K 1710 - 22803 8 Stlpdonk levert U een uit stekende gebr. auto met ga rantie en financiering. Komt U eens praten. Rijndijk 114, Voorschoten, tel. 01710 - 31713 8 Metalen boekenrekje f 1.59 om aan de muur op te hangen. Metalen lectuurbak, tweevaks- model met handvat f 1.98. Me talen kapstok, vijf haken en hoedenrek f 2.98. Metalen fruit schaal fl.49. I.V.A., Haarlem merstraat 48. Nova, Noordeinde 43, Lelden. 8 Goedkope emmers 89 et. Onbreekbaar plastic, diverse fraaie kleuren. Inhoud 5 liter 89 ct.. 74 liter f 1.75. Alleen verkrijgbaar met Inlevering van deze advertentie. I.V.A., Haar lemmerstraat 48. Nova. Noord- einde 43. Leiden. 8 3 stuks melkbekers 59 ct. Prima kwaliteit crème aarde werk. mooi buitenlands fabri kaat. Alleen met advertentie 3 stuks samen 59 ct. Geldig tot 13 juni. I.V.A., Haarlemmer straat 48. Nova. Noordeinde 43 Leiden. 8 Metalen keukentafel f 19.95. van zwaar buLsmateriaal met plastic omkleed. Groot boven blad 50 x 80 cm., welke be dekt is met origineel Linofeld, rand met breed plasticband afgewerkt. I.V.A., Haarlemmer straat 48. Nova. Noordeinde 43 Leiden. 8 3 stuks lierenkop en scho tels samen 98 ct. Zware kwali teit porselein met vol bloemen- decor .flinke maat. Alleen met advertentie 2 stuks samen 98 ct. I.V.A., Haarlemmerstr. 48. Nova, Noordetnde 43. Lelden. 8 Plastic tuinslang 25 ct. per meter. Doorschijnend groen ge ribd plastic, ijzersterk en vele malen sterker dan rubber. Wij verkopen alleen le kwaliteit. I.V.A., Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. 8 Rijschool „Lowl" Is Uw adres voor auto-, motor- en scooterles. Gratis theorie. Meer burger kade 10. Lelden, tel. 30396. 8 Lees weer eens een boek uit onze ruim gesorteerde biblio theek I „Record". Apothekers- dijk 85, Lelden, ©teeds de nieuwste boeken. Jac. Stouten waarborgt kwaliteit voor alle soorten wltwerken, afwasbaar en ge woon witten tegen de laagste pryzen. Alleen Schelpenkade 23 tel. 21751. Sinds 1875. 8 Gratis kraalekap by nu laten vegen der schoorsteen. Geen vogels in Uw schoor steen meer. Stouten. L. Raam- steeg 3. 8 Enorme sortering schilder stukken voor boven Uw dres soir, vanaf 16.50, compleet met lijst. Lijstenmakerij „De Concurrent", Haarlemmerstr. 72. Tevens het aangewezen adres voor het omlijsten van platen, foto's enz. 8 Voor autnryles naar erkende autorijschool Joh. Remmers waal. Nieuw materiaal. 15 p, uur. Utrechtse Jaagpad 16 A, tel. 21966. H Verhuur zonder chauffeur van 4-, 5- en 6-pers. wagens, lage tarieven, langere termijn speciaal tarief. Utrechtse Jaag pad 16 A. tel. 21966. B Wilt U van kwaliteit en ser vice verzekerd zijn. Koopt dan Uw naaimachine by: Van Steyn, Nwe Rijn 46 B. telef. 24809. 8 Vrije vestiging. In aanbouw te Leiden, herenhuizen, bev. 2 kamers met keuken, tuin en schuur. Prijs f 16.000.met 3 k. f 17.500 Bovenwoningen 4 k. f 19.500. Hypotheek be schikbaar. Brieven bur. van dit blad onder no. 15953 k. 8 Rijschool „Beatrix", Beatrlx- straat 4 .telef. 30319. Erkende bondsrijschool B.B.N.. vermin dert Uw praktische lessen door theorie-onderwijs met films. 8 Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 125.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. CJ1.F. fabrieks- kantoor. Spui 214, Den Haag. telef. K 1700 11.34.91 b.g.g. 11.53.96. Q Kredieten t/m. f3000 (zon der borg) voor aankoop meu belen en woningtextiel, direct van fabriek, ln iedere prijs klasse. Enorme keuze en be sparing. Prettige betaling. Vraagt vrijblijvend inlichtin gen. Geheimhouding verzekerd. Postbus 538. Den Haag. 8 Wegens emigratie nieuwe elektr. naaimachine, compleet met koffer, van f 350.voor f 215 m. garantie. Brieven bur. van dit blad no. 15958 k. B Een kapokmatras is goed en niet duur bij De Kleine Winst, Haarlemmerstraat 51, Leiden. 1-pers. vanaf f 59. 2-persoons vanaf f 98. 8 Te koop aangeb. motorry- wiel DK.W. 1956, 250 cc. 10.000 km. gelopen. Prinsen straat 18. Na 6 uur. Q Jawa, 250 cc., b.j. 1955, 21000 km. gelopen, met Stelb zijspan L.S. 200, b.j. 1956, ln goede staat, motor eventueel afzonderlijk. Oosterkerkstraat 5. Na 0 uur. 8 Solex de Luxe ln prima staat, nieuwe banden. Dahlia- straat 1 A, Leiden. 8 Snoezige gele slipjes met kant f 1.15, bijp. kamlzools 1.49 gele onderjurken, charmeuse 4.95, nylon 7.95, herenslips en singlets v.af 1.75. M. de Vries, Haarlemmerstraat 178. S Stenografie (4 talen), enel- grondige opleiding. Kon. Erk. Pitmanschool. Plantsoen 65, tel. 26558. 8 Aangeb. altsaxofoon met complete studie f100.lage stemming, ls geheel gerev. Ook genegen te ruilen tegen translater radio. Te bevr. na 17.30 u. Emmalaan 3. Oegst geest. 8 Wegens emigratie te koop aangeb. grote potkachel en z. g. a. n. Singer handnaaima- ohine. Tel. 01717 - 3484. 8 Bromfiets. Snelbrommer te koop. merk Avaros, z. g. a. n. f 175.Druivenstraat 38. tel. 33701. B Te koop accordeon, in prima staat, 5-rijer .prijs f 150. Ook rullen voor goede bromfiets, tevens een radio. Oude Rijn 22 bov. bel, morgen tussen 912 uur. 8 Te huur weekelndboot, nieuw, voor 4 a 5 pers. Lig plaats bij de Kagerplassen. Br. bur. v. d. blad no. 8851 k. 8 Te koop aquarium. 100 x 50 x 40, bevolkt, met pomp en kastje. Te bevx.: Hasebroek- straat 12. 5 Houthandel Morspoort. Uw adres voor bergkasten, onver woestbaar f 60, schuimplas- tlc plafondtegels a f 0.75 p.st. Colovinyltegels voor Uw vloer f 0.55 p. stuk. Gratis advies. Morsstraat 58. £3 Te koop aangeb. Ford Tau- nus 1951. Prijs f900,Prins Bernhardlaan 81, tel. 3892, Kat- wyk/Ryn. B Handstofzuigertje Siemens Rapid 127 V., in pr. st. f 40. (gekost f115.Tevens uit neembare kinderw., klein model f 20Mariënpoelstr. 41, Lei den. B Aangeb.: prachtkinderw., h. Eng. en bedje. Mooi ledikant en bedje, 04 jaar. Tevens ge vraagd: meisjesfiets 712 jr. G. de Pree, Rhijnhofweg 1A, Oegstgeest. 0 Te koop Scooter Zündapp Bella, 200 cc. Model 1958 met windscherm, bagagerek en re genhoes. 13.000 km. gelopen. Te bevr. tussen 57 uur. R. R. Kossmann, Rijnsburgerweg 77, Leiden. B Te koop aangeb.: 2 matras sen systeem Epeda in pr. st.; 1 hulshoud-vleesmolen. Prins Bernhardlaan 34. Oegstgeest, na 6 uur. B Wie helpt? Student (actief, handig, met publiek om kunn. gaan, vlot mod. talen sprekend, rijbewijs B-E), zoekt werk voor ca. 5 uur p. dag. Is bereid alles aan te pakken. Brieven bur. v. d. blad no. 8910 k. B Goudhamsters te koop k 50 ct. p. st. Naohtegaallaan 12, (Vogelenbuurt). B Aangeb.: Ultschulftafel met kleed, 4 stoelen, radlotafel, 3 gem. stoeltjes. Rijndijk 170, Voorschoten. Woonark te koop, prima on derhouden, bev.: keuk., kelder, toilet, grote zit-eetk., 2 sl.k., kolenhok, veel bergruimte. Uiterste prijs f 10.000. Br. bur, van dit blad no. 8936 k. B Aangeb. per 1 Juli zonnige zolder-, zit- of studeerkamer met 2 sl .kamers, voor 2 rustige dames, b.b.h.h. Event, met gebr. v. keuken. Goede st. Prijs incl. g.e.w. f45 p.p. p. mnd. Br. bur. van dit blad no. 9832 k. Dames Kapsalon Jac. Ramak atergolven f 2.Spoelingen, tube 1.95, behandeling 1.05. Haven 10, tel. 26353. B Sleutels bijmaken! Llps, yale, auto-contact- en voor deursleutels. Klaar terwijl U wachtTuinnetten. tulnbak- ken, tuinstoelen, tafels, kippe- faas. harm.gaas, nertzgaas, vo- iéregaas, zeefgaas, horregaas, Êuntdraad. Hartwijk, Nieuw© eestenmarkt 7-9, Lelden, tel, 26627. DIVERSEN B Dames! Laat bij ons een Rani permanent zetten en U ls verbluft. Ook andere per manenten zonder warmte op het hoofd. Voor wassen, wa tergolven, onduleren staan wij aan de spits. Het Kappershuls, Apothekersdijk 8. tel. 26218. 8 Wil degene, die in de Boerhaavelaan per abuis een. verkeerde damesfiets heeft meegenomen deze terugbezor gen. Reitzstraat 3, Lelden. 8 Ter ruiling aangeboden heel huisje. Haagwegkw.. ben. 2 kamers, keuken, tuin, boven 3 slaapkamers, vaste wastafel. G©vr. soortgelijk huis. Brie ven bur. v. d. blad no. 8980 k. 8 Wonlngrull. Hele woning, 6 kamers, keuken, bijkeuken, grote tuin, ruilen voor heel huis. Druckeretraat of Greve- straat. Brieven bur. van dit blad onder no. 8893 k. 8 Gezellig zonnig bovenhuis. 5 kamers, plus kamer-keuken, centrum, rullen voor huis nf flat, rand stad. Brieven bur. van dit blad no. 8855 k. P Wonlngrull. Aangeboden goede woning, Zaanstreek voor woning, onverschillig waar Br. bur. v. d. blad no. 15973 k. Tarief „SLEUTELTJES" 120 woorden f 1. 130 woorden f 1.50 (een woord hoogstens 12 let ters) Bewijsnummer f0.10 extra. Toezending nummer- brieven f 0.20 meer. „Sleuteltjes" worden behou dens gebrek aan plaatsruimte,

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 4