Cotton-stretch anklets Dienst van gemeentewerken gaat naar „Oud-Hortuszicht" Peek& Cloppenburg Loop der bevolking te Leiden Koninklijk brons voor H. Bink Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 2 juni 1959 Tweede blad no. 29758 Iii tijdelijk gebouw (bouwkosten 274.000) worden tal van afdelingen ondergebracht Hoewel intern getroffen maatregelen enige verlichting hebben gebracht in de huisvestingscapaciteit van het Stadhuis, is dit nog steeds niet voldoende geweest. Met name geldt dit voor de dienst van gemeentewerken. Een dienst, waarvoor de beschikbare ruimte geleidelijk totaal onvoldoende is geworden. Nu onlangs „Oud-Hortuszicht" aan de Witte Singel in eigendom aan de ge meente is overgegaan een aankoop, welke mede verband houdt met een even tuele realisering van het wegschema kwam het B. en W. gewenst voor om op dit complex een tijdelijk gebouw voor de Dienst van Gemeentewerken te plaatsen, waarin diverse afdelingen kunnen worden ondergebracht. De kosten van deze bouw werden begroot op f274.000. Kon de Leidse raad zich in zijn zit ting van gistermiddag in grote lijnen met deze opzet verenigen, weinig en thousiast was de heer Questroo (Prot. Chr.) met de voorgestelde oplossmg. Het feit, dat de gehele dienst met naar deze omgevmg kon worden overgebracht, werkt zj. verstarrend en niet effecient. Waarom, zo wenste hij te weten, breekt men „Oud-Hortuszicht" niet af en stelt men daarvoor in de plaats een, zij het tyaelijk, gebouw, met behoorlijk iront. Een aergelijk gebouw moet z.i. wellicht wel 25 jaar oi langer mee. Laat men deze zaak, ook al vallen de financiële consequenties by een dergelijke opzet hoger uit, toch rustig bekyken en eco nomisch te werk gaan. Wethouder Jongeleen, die hij zyn ver dediging van dit voorstel nog eens het ruimtegebrek in het Stadhuis onder streepte, wees op de noodzaak van de uitbreiding van de Dienst van Gemeen tewerken, welke niet los is te zien van de toekomstige ontwikkeling van de ge meente. Mede met het oog op een even tuele verwezenlijking van het wegensche ma moet men op tijd met de plannen klaar zijn. Er gaat, vermoedelyk reeds binnen een paar jaar, iets gebeuren en dan moet Leiden met zijn plannen klaar zyn. Hoewel de splitsing van de dienst enkele moeilijkheden kan opleveren, is uitbreiding urgent. Met de stichting van een definitief gebouw zijn zeker vier of vijf jaar gemoeid en daarop kunnen wij niet wachten. Vooralsnog denkt het Col lege er niet aan het huidige „Oud-Hor tuszicht" af te breken. Wellicht kan dit pand dienen voor opslagruimte van ma teriaal. Bovendien: het is slechts een tijdelijke voorziening, aangezien het com plex is opgenomen in 't wegenschema. De ruimten zullen zeer economisch worden benut. Indien B. en W. een ingrijpende verandering aan het .hoofdgebouw" wenselijk achten, zal de raad hierin eerst worden gekend. Na deze toelich ting kon de raad akkoord gaan met het door B. en W. ingediende voorstel. Bouw nieuwe Gansoordbrug Ook de overige door ons reeds gepu bliceerde voorstellen ontmoetten weinig tegenstand van de raad. Zij werden dan ook alle z.h.s. aangenomen. Slechts bij het voorstel een krediet van in totaal f 446.130 beschikbaar te stellen voor de bouw van een nieuwe Gansoordbrug, welke de verbinding vormt tussen de Watersteeg en de Nieuwe Rijn, plaatste dr. Duyverman (VVD) een opmerking. Hij had er principieel bezwaar tegen, dat in dit voorstel werd gesproken van „de uitvoering dezer werken staat in verband met de geprojecteerde noord-zuidverbin- ding in overeenstemming met het door de raad in de zitting van 16 februari 1959 aanvaarde wegenschema". Wy heb- aldus dr. Duyverman, in deze vergade ring geen wegenschema aanvaard, doch slechts richtlijnen vastgesteld. In dat verband wilde hij wet enin hoeverre het tracé reeds is vastgesteld. Wethouder Jongeleen gaf in zijn ant woord te kennen, dat de noord-Zuidver binding, voor wat betreft het tracé Wa tersteegOude Singel, reeds in 1933 is vastgesteld. B. en W. lopen dan ook niet vooruit op het wegenschema. T.z.t. zal het tracé van dit schema aan de raad worden voorgelegd. De nieuwe brug is thans reeds van belang t.o.v. de ver keerssituatie by de Nieuw Rijn. Vrijstelling vermakelijkheids belasting Bij de behandeling van het voorstel artikel 9 van de Verordening vermake- lijkhedenbelasting aan te vullen met de bepaling, dat vermakelijkheden, welke uitsluitend worden bezocht door perso- LEIDSE AANNEMER VEROORZAAKTE ERNSTIGE AANRIJDING Een 54-jarige aannemer uit Leiden had zich te verantwoorden voor de Haagse politierechter omdat hij op 19 oktober 1958* 's avonds acht uur met zijn auto in de omgeving van de Turfmarkt, Nieuwe Beestenmarkt, bij een brug. een ernstig verkeersongeval had veroorzaakt. Hij had de bestuurder van een scooter, die voorrrang had, geen voorrang ver leend. Hoewel verdachte verklaarde - zulks in tegenstelling met enkele getuigen - dat hij bij de brug heel zacht had gereden, was verdachte na de aanrijding nog twintig meter doorgereden voor hij stil stond en was de scooterrijder zo ver meegesleurd. „Dat kwam van de schrik, want ik had de scooterrijder helemaal niet gezien", zei verdachte. De scooterrijder was inmiddels weer geheel hersteld. Een getuige had gehoord, dat de scoo terberijder claxonsignalen had gegeven, maar verdachte had dit niet gehoord. De officier van Justitie merkte op dat het hier een voorrangsweg betrof. Ver dachte had de scooter moeten zien. Mis schien heeft hy te veel uit sleur gere den. Overigens staat de aannemer gun stig bekend en hiermee rekening hou dend eiste de officier vijfenzeventig gul den boete of vijftien dagen en twee we ken hechtenis voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Het vonnis van de politie rechter luidde: honderd gulden boete of twintig dagen en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor drie maanden met twee jaar proeftijd. ALARMOEFENING B.B. Volgende week zal voor bepaalde on derdelen van de Bescherming Bevol king, n.l. de Staf, de Wijkstaven en een deel van het commandopostperso- neel, een alarmoefening worden gehou den. Verondersteld wordt een onverhoedse luchtaanval, dus een aanval zonder dat vooraf alarmering via de B.B.-sirenes heeft plaats gehad. Het tijdstip van de aanval zal aange geven worden door het afvuren van vuurwerk (z.g. kanonslagen) op enkele punten in Leiden en Oegstgeest. Waar het hier een alarmeringsoefe ning betreft dient het juiste tijdstip van het alarm geheim gehouden te worden. Bekend is slechts dat het van maandag 8 tot en met vrijdag 12 juni verwacht kan worden. Vertrouwd wordt, dat door deze puiblikatie de gefingeerde lucht aanval geen ongowsttowfl Bel wekken, nen jonger dan 25 jaar en worden gege ven door in deze gemeente gevestigde jeugdverenigingen, stichtingen, comité's of instellingen, die uitsluitend of in hoofdzaak de vorming of ontwikkeling van de jeugd ten doel hebben en in het geheel van hun werkzaamheden geen winst beogen, indien deze vermakelijk heden toegankelijk zijn tegen betaling om niet meer dan f 0,75 per persoon, vrij te stellen van belasting, vroeg de heer Lambermont <KVP) deze vrijstelling niet van 'toepassing te verklaren op regel matig terugkerende bijeenkomsten, waar in vrijwel uitsluitend gedanst wordt. Jeugdverenigingen e.d. zouden z.i. hier door bevoordeeld worden boven dans scholen. Wethouder Stolp maakte hem erop attent, dat de redactie van deze bepaling juist zo is gesteld, dat dansscholen daar van niet kunnen profiteren. Hoewel de wethouder een en ander nog wel eens wil bekijken, gaf hij de heer Lambermont weinig hoop op een gunstige uitslag. Vanzelfsprekend had de heer Zunder- man (PvdA), die indertijd een voorstel indiende om tot vrijstelling van deze be lasting voor jeugdverenigingen e.d. te komen, grote waardering voor deze thans getroffen regeling. Amateur Smalfilracongres SUCCESSEN VOOR LEID SB SMALfTLMERS Te Utrecht hielden de Nederlandse smalfilm-amateurs, aangesloten by de diverse plaatselijke smalfilmclubs en -liga's, welke op huil beurt aangesloten zyn bij het overkoepelend lichaam de N.O.V.A., hun tweede lustrum-congres. Van de Leidse Smalfilm Liga bezocht een zestal leden met him dames dit congres. De zaterdagmiddag en -avond werden besteed aan de ontvangst, een diner, een cabaret-voorstelling, met als afsluiting een geanimeerd bal met dans muziek van het orkest van Willy Schottbe. De zondag stond geheel in het teken van de film. 's-Ochtend® hield de heer C. Icke een causerie over zijn werk met vertoning van verschillende produkties van Dollywood. De prachtige en zeer ori_ ginele produkties van deze maatschap pij ontlokten telkens groot applaus. Na een gezamenlijke koffie-ma altijd volgde de uitslag van de N.O.V.A.-Filmwed- strijd 1959 en de vertoning van een aan tal der bekroonde films. Van de 101 ingezonden films behaalden de door leden van de Leidse Smalfilm Liga in gezonden films twee eervolle vermel dingen, t.w. de 8 mm. tekenfilm in kleur „Bloemenparade" van de heer J. J. de l'Ecluse en de 8 mm. zwart-wit speelfilm „Brandend Verlangen" van de Oefa. Groep (vertegenwoordigd door de heren J. de Kier en dr. F. Rodrigo). Het aan bod van de Leidse Smalfilm Liga om het 11de N.O.V.A.-congres in I960 in Leiden te houden werd onder groot applaus van de aanwezigen aanvaard. AFSCHEIDSRECEPTIE J. G. V. D. ZEEUW De heer J. G. van der Zeeuw, voor zitter van de afdeling Leiden van de Alg. Bedrijfsbond Voedings- en Genotmid delen. die reeds vijftig jaar een belang rijke plaats in het Leidse organisatie, leven inneemt, zal a s. maandag van deze Bedrijfsbond afscheid nemen. Die mid dag wordt er van 4 tot 5.30 uur in de foyer van „Den Burcht" een afscheids receptie gehouden. Commissie samenwerking bijzondere noden Aan het door de Stichting Commissie van Samenwerking voor Bijzondere No den te Deiden uitgebrachte jaarverslag over 1958 ontlenen wy het volgende: De commissie heeft ten doel materiële hulp te verlenen, wanneer een gezin of persoon door „bijzondere nood" in moeilijkheden is geraakt en deze moei lijkheden door een eenmalige hulpver lening afdoende kunnen worden verhol pen. Deze hulp verleent de commissie in samenwerking met burgerlijke, kerke lijke particuliere instellingen. Er werden in 1958 63 aanvragen be handeld, waarvan er 38 tot een hulp verlening hebben geleid. Een zeer be langrijk percentage van deze hulpver leningen betrof de voorzieningen ten behoeve van minder-validen (motor) - invaliden en duwwagens, gehoorap paraten, prothesen e.d. Het streven van de commissie is er daarbij op gericht om ook de lichamelijk gehandicapten, die niet meer in het arbeidsproces kunnen worden opgenomen (onder wie ook de bejaarden worden gerekend), zoveel mogelijk te helpen. Op deze wijze wordt hun nog de gelegenheid geboden om aan het maatschappelijk verkeer deel te ne men en voorkomt men, dat zij zich ge heel van de buitenwereld gaan isoleren. Naast, deze voorzieningen t.b.v. de min. der-validen werd in vele gevallen hulp verleend bij de aanschaf van kleding, dekking en huisraad, bij de kosten voor woninginrichting, schulddelging en stu dietoelage. Met de hulpverleningen was in totaal een bedrag van f. 11.795,gemoeid. Dankzij de giften en contributies van werkgevers, werknemers en donateurs was de commissie instaat in vrywel alle hulpverleningen een bijdrage beschik baar te stellen. Het secretariaat van de commissie is gevestigd op het bureau van de Sociale Raad, Nieuwsteeg 6. Onze stadgenoot, de heer J. van 't Zelfde, is te Utrecht geslaagd voor het examen gastechnicus. sterk en praktisch, ideaal passend Vanaf leeftijd 4-5 jaar Per 2 paar - speciale J.M. prijs 230 Getuige uit rechtzaal gestuurd Nam ongevraagd het woord Hoewel verdachten en getuigen bij hun verdediging van de Leidse kan tonrechter steeds het „volle pond" krijgen en er nimmer een spreektijd beperking wordt opgelegd, moest de kantonrechter gisteren tot het nemen van krasse maatregelen overgaan. Een getuige, die gisteren gehoord werd in een zaak tegen ee?t automobiliste uit Tilburg op de rijksweg no. 4 onder Sassenheim had zij een tankauto „ge sneden" maakte het zo bar, dat hy zelfs tijdens het verhoor van verdachte en het uitspreken van het requisitoir telkens ongevraagd het woord nam. Ondanks een waarschuwing viel hij kantonrechter en officier van Justitie herhaaldelijk in de rede. Er kwam geen einde aan zijn, vaak onverstaanbare, woordenstroom.... Op een gegeven moment kwam aan het geduld van de kantonrechter een einde en werd de getuige door de deurwaarder buiten de rechtzaal gezet. De officier kon toen verder gaan met zijn requisitoir en eiste tegen verdachte f.60 boete subs. 10 dagen. De kanton rechter was van oordeel, dat deze eis nog te mild was en maakte er f. 75. subs. 10 dagen van. Ook de 22-jarige Leidse chauffeur hield deze dag niet op met te verklaren, dat hij toch onschuldig was en niet an ders had kunnen handelen. Verdachte passeerde op 3 maart met zijn bestel auto een tram in de Haarlemmerstraat en stopte op geringe afstand vóór de tram langs het trottoir. De tram reed tegen de auto aan, waardoor nogal wat schade ontstond. „De tram had niet door mogen rijden, maar tijdig moeten stoppen", aldus verdachte, die niet wist, hoe hij op andere wijze had moeten par keren. Hij meende, dat hy volkomen onschuldig was. De officier was echter een andere mening toegedaan en eiste f.25.subs. 10 dagen. Opnieuw volgde een lang pleidooi van verdachte, totdat de kantonrechter er genoeg van kreeg en vonnis wees. Het werd f.20.subs. 10 dagen. Toen een 60-jarige arts uit Den Haag op de Rijksweg no 4 een voorligger wil de inhalen, lette hij niet op een'auto, die hiermede ook reeds bezig was. het geen tot gevolg had, dat deze auto van achteren werd aangereden. Het had niet veel te betekenen, volgens verdachte, die enige foto's overlegde, die moesten aan tonen, dat de auto slechts licht bescha digd was. Het was bepaald „een koude douche" voor verdachte, toen bleek dat de officier de zaak niet zo licht opnam en zelfs sprak van roekeloos ryden. Conform de eis luidde het vonnis: f.75 boete of 10 dagen. Een 35-jarige Leidse chauffeur moest terecht staan, omdat hij op het kruis punt Warmonderweg—Rynsburgerweg met zijn bus geen voorrang had verleend aan een auto. bestuurd door een Haagse arts. Een collega van verdachte, die in de bus zat om de chauffeur de route te leren, verklaarde, dat hjj eerttfkheid»* Kinderen van de Professorenwijk gaven uitvoering Vele bewoners van de Professoren- wijk, zowel ouderen als jongeren, waren gisteravond in het St.-Anto- nuis Clubhuis bijeengekomen. Er was n.l. een feest, dat wederom gehouden werd onder het motto: „Door de jeugd voor de jeugd". Dit laatste vormde voor heel wat ouders geen beletsel om persoonlijk kennis te nemen van de toneelprestaties der kinderen. Het geschreeuw van de jongens en meisjes overstemde meer dan eens elk ander geluid, maar ach wat deert zulks op een avond als deze? Voor de lieve jeugd betekende dit vrolijke samenzijn het sluitstuk van maandenlange voorbereidingen in ,,'t Profje". Dat er heel wat gerepeteerd moest worden, valt gemakkelijk te be grijpen. De voorzitter van „De Professoren- wijk", de heer J. P. A. de Vrind, zei in zijn welkomstwoord o.m., dat op deze wijze een belangrijke bijdrage wordt geleverd in de vrije tijdsbesteding bui ten schoolverband. Dat er kindervrien den zijn, die zich geheel belangeloos voor dit werk inspannen, valt zeer 'te prijzen. Nadat de feestgangers het clublied hadden gezongen werd een aanvang genomen met de afwerking van het programma. Jammer dat het tempo wat te wensen overliet, kinderen kunnen nu eenmaal niet lang op een stoel blyven zitten! Overigens viel er vooral voor de jongelui, veel te genieten. Het Banana-trio onder leiding van Ben ny Hurrelbrink, zorgde voor een gezellig muziekje, het duo De Vries, twee jon- Schipper H. van Roon van de log ger VL-216 bood gisteren aan de Koningin de traditionele Koning- inneharing aan. gens, zongen grappige liedjes en enkele kleine meisjes traden als balletdanse resjes op. Twee toneelstukjeswerden deze avond opgevoerd, n.l. „De zwarte hand in het bloemenryk" en „Het leven de beeld". Het aangekondigde optreden van enkele jonge acrobaten kon jammer genoeg geen doorgang vinden. Onvoor ziene omstandigheden waren oorzaak, dat de demonstratie van lenigheid en be hendigheid achterwege moest blijven! In de pauze kregen de kinderen, die aan de avond medewerking verleenden, een traktatie. In week van 21 tot en met 27 mei 1959 GEVESTIGD: D. van Heijningen en lamboekhouder nr van RiébeeoXiiof 60; W. J. van der Linden geb. van. Denderen en lam. naar Hugo de Vrlesstraat 80; A. Bcmhuys en lam. arts naar Marienipoelslr 55; J. W. de Jong en lam. wolverver, Molenstr. 19; A. B. Muller en fam., astronoom. Maxiën- poelstr. 59; J. van der Zwam. conducteur. Dahliastr. 11a; A. E. E. van Heyst, kleu terleidster, Vreewijkstr. 10; M. J. Heems kerk h ulp l d. huish. Zoeterw. Singel 16; J. A. G Hemsbergen, dienstbode. Roo- i denburgerstraat 8; H. A. Noppen, i I Schelpenkade t/o 45; P. J. van der Wal, i huishoudster. Groeneveldstichting 9; M. Timmerman, bulletjullrauw, Roodborst- i straat 40; W. A. Kraan, welllare helpster, Rijn- en Schiekade 42; R Rothuis, Zoe- terw. Singel 148; H. J. Halbaoh. Rijns- burgerweg 140; H. Bauer, mode-tekenaar, 1 du Rieustr. 25; J. Middelkoop geb. Van Kooij. Stadspolderweg 2; M. F. Hennus, Witte Singel 85; P. J. de Vrijer, radio- radarmonteur, Tomatenstr. 11; N. J. M de Geest, verkoopster. Turfmarkt 9; C, E. van Gelder geb. Vaandering, huishoud ster. Hoge Rijndijk 72; C. P. N. Stekelen burg Piet Paaltjenspad 2; H. van Arkel. Balistr. 68; A. van der Meij. handelsagent, de Sitterlaan 72; A, M Omtzigt geb. van der Meer, Middelweg 19c; C. J. Hakkers geb. Veltmani, Nieuwe Rijn 51; P. M. Sleg- tenhorst. hulp i.d. huish., Bloemistenlaan 47; B. M. Autsema, Nieuwe Rijn 3Ua; C. I. Cahen Hpefstr, 15a; M. Nannen, Cobet- straat 12; A G Geus. broodbakker. St.- Buysingstr. 30; F M. A. H. Schuurmans Stekhoven. Piet Paaltjenspad 6; M. A. Martijn kantoorbediende. Korte Mare 21; J. Melles. arts, Rijnsburgerweg 10; K Donker, v. Oldenbarneveltstr. 29. VERTROKKEN: R P. Cleveringa en fam. van Rijnsbur gerweg 29 nr Rheden. (Geld Parkweg 16, A van den Thoorn en fam van Uiterste gracht 97 nr VI aardingen,. Statlonsstr. 62; A. van der Linde en fam van Vliet 28 nr Zwijndrecht. Dr. Plesmanstr 26; G. J. v. Leeuwen en fam. van Vliet 43 nr Laren. (N -H.) F Langeveldlaan 4; A. Leget en fam. van Plantage 3 nr Oegstgeest. Dorps straat 7; A van Heijningen geb. Groene- wegen en fam. van Johannes Paststr. 4 nr Arnhem, Paardenbloemstr. 65-IV; J. P. A. van Benten en fam. van Dahliastr. 5a MEDAL-TEST. In het Dansinstituut Style werd de jaarlijkse Medal-Test gehouden. Geslaagden voor brons waren de he ren: N. v. d. Bent. J. de Best. G. v. d. Wiel, J .Tijsterman (ster). W. v. d. Evoked (ster). H. F. J. de Groot (ster), M. Haasnoot (ster). G. Schipper (ster), D. Nieberg, H. Westbroek. J. Durieux, D. Schipper, P, Beumen, G. de Hollan der, M. Kuijt, A. Du ij ven voorde, J. Bas- ters (ster). N. Zuijderduijn. H. de Roolj G. Noteboom. H v. Rhijn. H. Zirkzee (ster): dames: H. H v Weerden, H. Bomers. B. Kruger. M. de Outer (ster). C. Raaphorst (ster). E. Burgerjon A Rosmolen. R. de Rooij (ster). Th. v. Kapper (ster), mevr. Noteboom. M. v. Rhiin (ster). N Ouwehand (ster). L. de Haan (ster). N. Mol. C. Braun. J. v. Duyvenbode. C. J Kaijen. Geslaagden voor zilver de heren: A. v. d Plas, W. O. B Agema. A. Bol. P. Verhaan, E. Bosch. S. Barkema, D. Hus. P. v. d. Steen. L. C. Janson; dames: M. Rave- sloot, C. Raaphorst. E Veerman. M. Smit. J Elskamp. A. Haasnoot. Zilver ster: de heer R. Bogaards en mevr. L. v. d. Oord. Geslaagden voor goud de heren R. Bogaards. H Langenberg en de dames* A. Wilschut, A. Langenberg, mevr. L. v .d. Oord. C. Schipper. Latin American zilver de heren: R. Bogaards. H Langenberg en de dames: C. Schip per. A. Wilschut, L. v. d. Oord, A. Lan genberg. halve moest zeggen, dat verdachte by deze aanrijding fout was geweest, doen dat hy overigens een prima chauffeur I was. Uit het onderzoek bleek, dat de 1 auto plotseling achter een andere bus te voorschyn was gekomen en dat ver dachte een korte bocht had moeten ma ken, omdat een groentekar in de weg stond. De officier prees o.m. de eerlijk heid van de collega-chauffeur en eiste f. 15.subs. 5 dagen. De plv. kanton rechter ging echter nog verder en ont sloeg verdachte van rechtsvervolging. Tengevolge van een aanrijding ont stond er op de Rynsburgerweg een ver keersopstopping. Een automobilist uit Leiden, die niet langer wenste te wach ten. reed met zyn auto uit de file, het geen tot gevolg had, dat een wacht meester van de verkeerspolitie met zyn motor tegen de auto van verdachte op reed en van zijn motor werd geslingerd. Verdachte vond, dat hij geen schuld had. „Als de agent minder hard had gere den, had hij best cm mij heen kunnen rijden". „U bevestigt hiermede juist, dat U in overtreding bent geweest. U mag de agent niet noodzaken om U heen te ry den", aldus de officier, die f. 35.boete subs. 10 dagen eiste. Het vonnis luidde 1.86.— boete ®ubs. 5 dagen. De heer H. Bink. wonende in de Stiel tjesstraat 47. viert vandaag zijn veertig jarig jubileum bij de N.Z.H.V.M. Hij begon zijn loopbaan als remise-beambte te Rijnsburg; thans is hij conducteur- treingeleider. Vanmorgen viel hem in het Stadhuis een huldiging ten deel. Wethouder J. C. van Schaik sprak de jubilarics op hartelijke wijze toe. Hij merkte op, dat de heer Bink steeds op zeer gewaardeerde wijze zijn werk bij de N.Z.H. heeft vetfridht. Iet was wet- Wethouder C. van Schaik speldt de Koninklijke onderscheiding op. (Foto L D/Van Vilet) houder Van Schaik daarom een voor recht namens de Koningin de heer Bink de bronzen medaille, behorend bij de orde van Oranje Nassau te mogen op spelden. De heer J. J Jurrissen, direc teur der N.Z.H., bood hierna met al even hartelijke worden de draagmededlle aan. naar Winschoten, Aaallastr. 99; F. J. Ver hoorn en fam. van Suringarstr. 11 naar 's-Gravenhage. Cromvlietplein 61; E. Stee- vensz, van Rijnsburgerweg 140 nr Bus- sum, Pr. Marielaan 15; A. P de Vries van Rijnsburgerweg 10 nr Eindhoven, Or- chideeenstr. 28; H. J. Mink, van Mirakel- steeg 16 nr Alphen a d Rijm. a b ws. bij Hoorn 228; J. van Kessel geb. Springer v. Waardgracht 34 nr Voorschoten, a b by Veurseweg 215; V. Rasmussen. Sumatrastr. 44a nr Denemarken: G. van Rultenburg geb Bek v. Burggravenlaan 78 naar Oegst geest. de Kempenaerstr. 89a; J. C. Ver boon geb. Smittenaar van Wald Pyrmont- straat 28 nr Voorschoten. Rijndijk 244; J. van Kessel, Borneoetraat 36a. Voor schoten. a/b bij Veurseweg 215: G. Mink geb. Vervoorn van Roodenburgerstr. 4 nr Alphen a/d Rijn, a b ws by Hoorn 228; F. J Hendriks van Koninginnelaan 64 nr Zwitserland; J. J. van Tongeren, Groene- steeg 1818a nr Australië; J. B M. Roes v. de Meij v. Streefkerkstr. 34 nr 's-Gra venhage, Westeinde 132; H Visser van Do- zystr. 19 nr Wassenaar, Dr. v. Praagstr. 3; J9. IJeka van Hoge Rijndijk 17 nr Rot terdam, de S. Lohmanlaan 46a; A Kulj- pers. Hoge Rijndijk 44 nr Oegstgeest. Pr. Irenelaan 4; C. H. Nixon van Houtstr, 4 naar Groot-Brittannlë; B. Molenaar van Schnachtenhof 13 nr Katwijk, Anjerstr. 6c; H H. Kole geb. Boll v. Zwarte Pad 19 nr Hellendoorn, Koersendijk 62a; R. J A. Rippe van Breestr. 106 nr Canada; P. W. F. van der Meulen v. Rapenburg 4 nr Rot terdam. de Quaokstr. 596; C. M. van Kem pen geb. Sommeling. v. Utr. Jaagpad 86a nr Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 13; F. Fa bel van Hoge Morsweg 21 nr Beverwijk, Relweg 59; J. T. J. van Zon van Uiterste- gracht 16c nr Udenhout, Kreitenmolen- str. 22; M. T. W. Sterk geb. van der Louw. van Maredijk 149 nr Tegelen, Spo- renkampweg 23; C. Hogervorst geb. Spies van Ch. de Bourbonhof 28. Leiderdorp. Hoofdstr. 172; M. Dörr geb. van der Zee van Roodenburgerstr. 4 nr Eindhoven. P. v. Anrooljlaan 28; A. Bouwknegt van de Sitterlaan 38 nr Utrecht. Fred Hendrik straat 34; I. J. Neuteboom v. Beatrixstr. 26 nr Warmond. Biileveldlaan 18; H Gel derblom v. Kam. Onneslaan 6 nr Oecst- geest. Terweeweg 33; F. Müthmann Witte Singel 10, Duitsland; N. T. C van den Berg geb. Zaalberg, v. Hoge Morsweg 110 nr Oegstgeest a/b ws. bij Hoge Morsweg 994. E. U. Blankwater v. Rijnsburgerweg 10. Warmond, a/b Oranje Nassaulaan 9. Vakopleiding bouwbedrijf De Stichting Vakopleiding Bouwbe drijf, voortgekomen uit het georgani seerde bouwbedrijf, heeft sinds kort de beschikking over een mobiele beroepen- voorlichtingsdienst met uitgebreide ap paratuur van films en expositiemate riaal. Nu het bouwbedrijf meer dan ooit in het middelpunt der belangstelling staat wil men op deze wyze jonge krachten aantrekken, die gezien hun aanleg en ambitie het meest voor een carrière in deze bedrijfssector in aan merking komen. Reeds gedurende enige weken bezoe ken, volgens een, in overleg met hoof den der scholen, samengesteld schema, de leerlingen uit de hoogste klassen van de lagere scholen deze expositie. Voor de ouders uit Leiden en omstreken was gisteren in de Boerhaavezaal een con tactavond belegd. Nadat de heer M. Sommeling, secreta ris der plaatselijke Opleidingscommissie, de aanwezigen had begroet, sprak de directeur van de Ambachtsschool, de heer D. Hartog, uitvoerig over de vak opleiding. Spreker legde de nadruk op de waar de van het onderwijssysteem der Am bachtsschool en Technische Scholen, waar naast de theoretische en praktische vakleer ook veel ruimte is gelaten voor algemene ontwikkeling en maatschappij leer. Voorts besprak de heer Hartog het landelijk leerlingenstelsel. De voorzitter van de R.-K. Aanne mers Patroonsbond, de heer P. Niers man, wees er hierna op, dat gedurende een lange reeks van jaren de sociale verzekeringen en de kansen van een ge degen opleiding in het bouwbedrijf on gunstig afstaken bij die in andere be drijfstakken. Er is echter veel ten goede veranderd. Spreker wees in het bijzon der op de toekomstmogelijkheden by de keuze van een der bouwvakken. Na de pauze werden twee interessante films vertoond. De metselfilm „Zo vol als een ei. zo vlak als een spiegel" toonde duidelijk aan, dat dit vak over leg en concentratie vereist, maar ook orde en netheid, geduld en gevoel voor samenwerking. De veiligheidsfilm „Elke 2 minuten" leerde welke bedrijfsrisico's moeten worden vermeden om ongeval ten te vermijden. Tenslotte heeft een forum diverse vragen beantwoord. NEDERLANDS POLITIESUCCES TE WENEN (Van onze Haagse redactie) Tijdens de eind vorige maand te We nen gehouden Europese politiekampioen- schappen schermen heeft de Nederlandse ploeg op het onderdeel sabel na Zweden de tweede prijs behaald. Het team be stond uit de heren J. R. Tjepkema en L. Dijksman van de Haagse Politie. D. J. Verzijden uit Leiden, C. Bakker uit Delft en O. Bonga uit Rotterdam.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3