Poging tot (politieke) doodslag op Lloyd PLASTI COLOR Maar premier zou telegrafisch vertrouiven hebben toegezegd Going Dutch," enige cabaret- revue in Engels op continent Bouwmeester-medailles voor Ida Wasserman en Paul Steenbergen Met een enkel woord Agenda 11 fdt il DINSDAG 2 JUNI 1959 Geruchtmakend artikel van „Times" (Van onze reisredacteur, W. L. Brugsma) Genève, 2 juni Dc Geneefse conferentie, die ook na 2\Z2 uur ge heim overleg ten huize van Gromyko nog steeds niet veel verder is gekomen, heeft gisteren in feite de gehele dag in het teken gestaan van de stomme verbazing, die gedelegeerden en journalisten beving, toen zij gisterochtend de Londense Times opensloegen. Niemand kon zijn ogen geloven bij het zien van een artikel van de politieke corres pondent, dat in feite aankondigde, dat Selwyn Lloyd over enige tijd vermoedelijk geen Brits minister van Buitenlandse Zaken meer zal zijn! De wildste speculaties vlogen in het rond: Macmillan desavoueert zijn minister in de beslissende fase van de Geneefse conferentie, Macmillan vindt Lloyds beleid te soepel, nee, Macmillan vindt het juist te hard. De Britse delegatie poogde haar verbijstering, veront waardiging en woede tevergeefs achter „een stijve bovenlip" te ver bergen. Zelfs een officiële ontkenning uit Londen nam de twijfel niet weg: zo'n stuk op zo'n tijdstip en op zo'n plaats in de Times kon niet zonder medeweten of inspiratie van Downing Street no. 10 geplaatst zijn, zo redeneerde men. Zelfs de Russen konden hun verbazing niet verbergen. Prestige aangetast Britse correspondenten, zelf ten zeer ste onthutst, goten tenslotte olie op de kokende golven. Dit stuk' kon eenvoudig niet door Macmillan geïnspireerd zijn. De Times is niet zonder meer spreekbuis van de regering. De hoofdredacteur van dit blad heeft een diepe vete met Lloyd en er zijn conservatieve politici, die op de zetel loeren, waarop Lloyd al enige malen gewankeld heeft. Het algemene oordeel van de bezadigde Britse com mentators: een van privé-zyde onder nomen poging tot politieke doodslag op Lloyd. Welnu, doodslag of indiscretie, men moet vrezen dat het stuk zijn effect heeft gehad. Alle dementi's ten spijt. Wat de Fransen en vooral de Westduitsers niet gelukt is, daar is de Times gisteren in geslaagd: de Britse minister, die ondanks zijn misschien niet zo glorieus verleden bekwaam geprobeerd heeft op de Geneefse conferentie een voor het Westen eer vol en realistisch compromis te be reiken, is thans een aangetaste figuur. Hij kan voorlopig niet meer het woord nemen zonder dat zijn gesprekspartners denken: „Ja beste man, waar zit Je morgen?" Want de Times blijft de Times, al breekt z(J de Britse wet, die wil dat men nooit zijn team mag afval len. Als gieren lieten Lloyds vijanden in Genève zich gisteren vallen op wat zij reeds zijn politieke HJk waanden. De Westduitse woordvoerder Von Eckardt schroefde onmiddellijk zijn eisen tot het onbesuisde op: „De Westduitse delegatie is tegen een regeling voor Berlijn, die slechts tot de topconferentie geldig zou zijn. Zij wenst reeds nu een overeen komst die tot de dag der Duitse her eniging kan gelden". Droevig figuur Hoe weinig er van zulke eisen te ver wezenlijken zal zijn, bleek overigens uit hetgeen er inmiddels over het geheim overleg van zaterdagavond en maandag middag bekend is geworden. Weliswaar zei de Sovjetrussische woordvoerder Karlamof over de besloten zitting van gisteren, die vanmiddag door een ple naire en vanavond door nog een beslo ten zitting gevolgd zal worden: „Het Personenauto tegen autobus: 3 gewonden Een personenauto kwam gisteren na een slippartij op de Strevelsweg te Rot terdam op de linkerrijbaan terecht en botste daar tegen een autobus aan. De 32-jarige Haagse bestuurder van de auto bleef bewusteloos echter het stuur zitten. Zijn 26-jarige vrouw werd op straat geslingerd en raakte eveneens buiten bewustzijn. Beiden zijn naar het Zuiderziekenhuis overgebracht. Een hond, die eveneens in de auto had geze. ten, was door de schok van de botsing naar buiten geslingerd en tegen de bus aangevlogen. Het dier was op slag dood. In de autobus zaten dertig Limbur gers, die een dag uit waren geweest in de Maasstad en die Juist aan de terug weg waren begonnen. Zes van deze va kantiegangers werden licht gewond, maar konden ter plaatse behandeld wor. den. Maar het gezelschap moest wel wachten tot er een andere bus uit Lim burg gekomen was. De andere bus was (te zwaar beschadigd om nog mee te kun nen rijden. De personenauto was tot een wrak teruggebracht. Mannetjes-giraffe van Blijdorp doodgeschoten De directie van Diergaarde Blijdorp heeft zich tot haar grote leedwezen genoodzaakt gezien de mannetjes-gi raffe Napoli te laten doodschieten. Daarmee is het dier uit een lijden ver lost dat bijna een week heeft geduurd. Bij een val heeft de hengst zoals rönt- gen-foto's hebben uitgewezen, een nek- wervel beschadigd, waardoor het rug- gemerg werd afgeknepen. Er deden zich zeer ernstige verlammingsverschijnse len bij het dier voor, tegen het eind van de vorige week kon het dier zelfs niet meer overeind komen. Hoe de giraffe de noodlottige val heeft gemaakt heeft niemand gezien. De oppasser constateerde echter, dat Napoli wat stijf liep en ontvellingen had. Een dag later vertoonde de nek van het dier een deuk. Bovendien zwaaide het op zijn poten. Dankzij de grote medewerking van de röntgen- afdeling van het St.-Franciscus Gast huis. die de benodigde apparatuur naar de Diergaarde heeft gebracht, konden röntgenfoto's van Napoli wor den gemaakt. Men heeft er nog aan gedacht de nek in het gips te doen. Dit bleek echter onmogelijk, zodat er maar één weg openbleef: het dier uit zijn lijden te verlossen. Niet alleen be tekent de dood van Napoli een schade post van f 5.000, maar vooral ook het verlies van een bijzonder fraai dier. Een troost bij het heengaan van Na poli is nog, dat de beide vrouwtjes in verwachting zijn. Waarschijnlijk zal de eerste geboorte ln augustus geschieden. was een nuttige discussie en binnen een paar dagen zult u weten waarom", maar dat is plichtmatig Sovjet-optimisme, dat voor een eventueel vastlopen al bij voor baat de schuld op de tegenstander laadt! In werkelijkheid zijn de weder zijdse standpunten elkaar nog steeds niet veel genaderd, al hebben beide par tijen wat franje-eisen laten vallen. Gistermiddag deden de Westelijke ministers een tegenaanval op Gromyko's beschuldiging, dat West-Berlijn een broeinest van spionage, sabotage en pro paganda zou zijn. Die beschuldiging past beter op Oost-Berlijn, zeiden zij. Herter voegde er aan toe, dat de Amerikaanse Rias-zender in West-Berlijn nooit op geheven zal worden. Die zender vertelt louter de waarheid en wij willen die waarheid niet onthouden aan de twee op iedere drie Oostduitsers die er naar luisteren". Het is zeker niet zo, dat die stand punten geheel onoverbrugbaar zouden zijn, mits er vasthoudend, verstandig en realistisch naar een oplossing wordt ge zocht en men zich niet doof laat praten door die Duitsers, die ten onrechte menen dat deze conferentie er uitslui tend te hunnen gerieve is ingericht. Waar Herter zijn autoriteit op deze conferentie nog niet "heeft kunnen be vestigen, waar Couve de Murville be paald geen instructie heeft een akkoord te verhaasten, daar is het bijzonder spij tig dat er een deuk is geslagen in het prestige van de enige Westelijke minis ter, die in Genève een werkelijk con structieve rol heeft kunnen spelen. Daarbij komt dan nog de overweging, dat dit beentje lichten het verdeelde Westen zijn zoveelste droevige figuur op de Geneefse conferentie heeft laten slaan Tot zover onze Reisredacteur. Macmillan zou achter Lloyd staan (Van onze Londense correspondent) Premier Macmillan heeft een persoonlijk telegram aan Selwyn Lloyd in Genève gezonden, waarin hij hem de verzekering geeft, dat Lloyd op zijn steun kan blijven rekenen en dat hij hem volledig vertrouwen schenkt. Het bericht in de Times mist volgens Macmil lan alle grond. Dit is natuurlijk een hoogst ongebruikelijke stap, maar Macmillan handelde snel om Lloyds prestige zo krachtig moge lijk te beschermen tegen de gevol gen van het sensationele artikel in de Times. Het meest opzienbarend is wel, dat een blad als de Times, dat wars is van alle sensatie, dit artikel heeft gepubli ceerd. Het komt niet van de eerste de beste, doch van de uiterst betrouwbare schrijver van het politieke overzicht. De regering beseft daarom terdege, dat htf dit verhaal niet uit ztfn duim heeft ge zogen, maar dat hij deze onthulling alleen heeft gedaan na zo goed als zeker inlichtingen uit een hoge rege ringsbron te hebben ontvangen. Van daar dat Macmillan, die in woede ont stoken is, over het gebeurde, wil weten wie de boosdoener is die de Times dit verhaal op de mouw heeft gespeld. De dolksteek in de rug, die Lloyd via de Times is toegebracht, was er kennelijk op gericht Lloyd zwart te maken, Juist op een ogenblik dat een uiterst kritiek punt in de Geneefse besprekingen be reikt is en dat Lloyds aanzien groter is dan ooit. Lloyd heeft het in eigen kring Jarenlang hard te verduren gehad. Gevechten in Nicaragua Dr. Enrique Lacayo Farfan, leider van Nicaraquaanse ballingen, heeft gisteravond volgens een Newyorks ra diostation verklaard, dat in Nlcara- qua (Midden-Amerika) een revolutie tegen het regime van president Luis Somoza is begonnen en dat op verschei dene fronten in het land gevechten waren uitgebroken. Een verslaggever van het radiosta tion, die telefonisch met president So moza sprak, zei dat de nationale garde van Nicaraqua volgens de president 25 leden van een opstandelingengroep, die met een vliegtuig uit Costa Rica was gekomen, had omsingeld. Zondag was een groep van 28 opstandelingen per vliegtuig geland. De president die ver wachtte, dat beide groepen binnen 24 uur zouden zijn vernietigd, zei dat de militaire actie tot deze beide gevallen was beperkt. President Stroessner van Paraquay heeft het parlement ontbonden en de staat van beleg afgekondigd met het oog op de onrust, voornamelijk veroor zaakt door studenten die protesteren tegen de tariefverhogingen door de openbare vervoersbedrijven. Al van zaterdagochtend af deden zidh opstootjes in het centrum van de hoofdstad Asuncion voor. De regering besloot de invoering van de tariefver hogingen voorlopig op te schorten. Vissensterfte in Eem (Speciale berichtgeving) In de rivier de Eem, die door de Gel derse Vallei stroomt, zijn sdnds enige dagen talrijke dode vissen waargeno men. De oorzaak van deze massale vis- sendood is de vervuiling van de Eem, die ontstaan is van 24 t/m 29 mei, toen een fabriek efvalprodukten in de rivier loosde. Het water is op het ogenblik inktzwart gekleurd en er stijgt een weeë, zure lucht uit op. De vervuiling heeft zeker aan duizenden vissen het leven gekost. Premiere een daverend succes (Van onze Amsterdamse correspondent) Een ovatie, waaraan geen eind scheen te komen, was gisteravond de beloning voor het kleine groepje Engelse arties ten, dat in Playhouse International (de kleine zaal van Bellevue te Amsterdam) voor de eerste maal de „enige cabaret revue in het Engels op het continent" op de planken zette. Het was een verdiende beloning: de show „Going Dutch", die in de eerste plaats voor de Engels sprekende en naar amusement zoekende toeristen bedoeld is, staat op één lijn met de beste cabaretprogramma's, die de hoofdstad heeft te bieden. Achter in de zaal stond een tenger vrouwtje en zij kon haar ontroering niet meer bedwingen: Jill Lardis (22), de za kelijk leidster van Playhouse Interna tional, liet haar tranen de vrije loop. Dit succes had zij nooit kunnen dromen. Voortreffelijk Een uur later, in het Doelenhotel, waar de genodigden met rondvaartboten heen werden gebracht, sprak zij voor de microfoon een dankwoord, dat in tranen Gisteren in Haarlem uitgereikt Tijdens de gisteren te Haarlem gehou den jaarvergadering der Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties in Nederland, zijn de Bouwmeesterme dailles uitgereikt. De gouden medaille voor de actrice, die in het afgelopen sei zoen de beste prestatie heeft kunnen en mogen leveren, werd uitgereikt aan Ida Wasserman en de gouden medaille voor de acteur met de beste prestaties aan Paul Steenbergen. De zilveren medaille voor de beste hoofdrol bij de actrices was voor Anny de Lange en by de ac teurs voor Joan Remmelts. De bronzen medaille voor de beste bijrol werd toege kend aan Ina van Faassen en aan Hans Tiemeyer. By de toekenning van de „Théo d'Or" aan mevrouw Ida Wasserman heeft de Jury uitdrukking willen geven aan haar diepe bewondering voor haar vertolking in dit seizoen van de rollen van Phoebe Rice in „De Humorist", Nora in „De Dag van Talavera" en van de vorstin van Plata-Ettingen in „Olympia". De toekenning van de „Louis d'Or" aan Paul Steenbergen geschiedde voor de wyze, waarop hy de karakters heeft bij de plechtigheid. uitgebeeld van de priester in „Het ge schonden geweten" en Arcie Rice in „De Humorist" en voor zijn byzondere creatie van Shylock in „De koopman van Ve netië", waardoor de opvoering van dit werk alsnog is gerechtvaardigd. Mevrouw Annie de Lange kreeg de zil veren medaille voor haar spel van Cora Flood in „Het donker boven aan de trap". De zilveren medaille werd aan Joan Remmelts geschonken voor zyn creatie van Arthur de Vries Huydecooper in „De Zwanen van de Theems". Ina van Faassen ontving de bronzen medaille voor haar prestatie in haar rol van Josie Elliot in „George Dillon". De bronzen medaille werd aan Hans Tie meyer toegekend voor zijn spel als Har ry Hope in „De ijsman komt". De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, reikte de pryzen uit. De jury bestond uit Fie Carelsen, Cor van der Lugt Melsert en prof. dr. Fr. W. S. van Thienen. Paul Steenbergen en Joan Remmelts waren verhinderd tegenwoordig te zyn verstikte. De emotie overmande dit kra nige vrouwtje, dat als volkomen onbe kende in de showbusiness in twee maan den 'tyd een theater plus een voortref felijke musichal uit de grond stampte. Playhouse International is niet zo maar een naamsverandering van Belle vue. Het is na een ingrijpende verbou wing een modern en intiem theatertje geworden. De genodigden hadden mis schien niet veel verwacht van „Going Dutch". Het werd een enorme verrassing. „Going Dutch" houdt het midden tussen een revue en een cabaret, een komische show, die twee uur lang sprankelend, vol vaart, en doorspekt met typisch humor over het voetlicht komt. Hoogtepunt Marcia Ashton is een van de belang- rykste krachten van het gezelschap, zy blonk uit ln een liedje over de Zeedyk, dat belangryk beter overkwam dan tij- dens haar televisie-optreden van vorige week. Geoffrey Hibbert, de „comedian" van het groepje, had zyn hoogtepunt in de scène van de rechter, die zich erover beklaagt, nooit eens interessante zaken te krygen. Beide sterren zyn aangevuld met vier uitstekende artiesten en met het Nederlandse orkestje van Peter Kok, Jan Blok en Dub Dubois. „Going Dutch" biyft vier maanden in Amsterdam. Jill Lardis overweegt de show vervolgens naar andere Europese hoofdsteden over te brengen. Wedstrijd in componeren van draaiorgelmuziek De laatse tyd pogen bepaalde instan ties de grote draaiorgels, die in onbruik zyn geraakt, in ere te herstellen door deze te restaureren en een nieuwe func tie te verschaffen, in het volksleven. Zo beschikt de gemeente Utrecht over de lange Gavioli, een concertorgel dat by feestelijke gelegenheden tot veler ge noegen zyn muziek laat horen. En de Nationale Museumstichting ,Van speel doos tot pierement" te Utrecht is on langs in het bezit gekomen van een in zyn soort kosteiyk instrument, „De dubbele Ruth", dat geheel gerestaureerd werd. Teneinde nu te proberen een eigen muziek voor het draaiorgel in het leven te roepen heeft de Stichting Stadsontspanning Utreoht besloten om in samenwerking met de Kring van Draaiorgelvrienden en de stichting mu seum „Van speeldoos tot pierement" een draaiorgelcompositiewedstrijd te or ganiseren. waaraan alle Nederlandse en buitenlandse componisten kunnen deel nemen. BINNENLAND De Staatscourant van gisteren be vat het bericht, dat dr. W. N. van den Berge met Ingang van de datum zijner beëdiging is benoemd tot Staatssecretaris van Financiën. Hier werd aan toegevoegd dat de Staatssecretaris diezelfde dag was beëdigd. De 77-1arlge B. Wessels, wonende te Onstwedde. Is gisteren ernstig gewond ge raakt, toen hy ln Brummen uit de trein sprong waarin hij reisde. De man was op weg naar Utrecht met een 19-jarig meisje. Het tweetal meende in Brummen op de plaats van bestemming te zyn, maar was daar niet zeker van. Het meisje ging toen even kyken. Terwijl zij nog bezig was uit te zoeken waar zij zloh bevonden zette de trein zich alweer in beweging. De oude man sprong daarop uit de trein, waarby hij zich ernstig verwondde. De man is overgebracht naar het Algemeen Zieken huis ln Zutphen. De heer Van der Houwen te Dubbel dam is benoemd tot lid van Provinciale Staten van Zuid-Holland. Hy ls benoemd inde plaats van de heer S. J. van den Bergh te Wassenaar, die ontslag heeft genomen wegens zijn benoeming tot mi nister van Defensie. BUITENLAND Twee getuigen hebben gisteren voor de rechtbank te Charleroi die, ingevolge een vordering van nabestaanden van om het leven gekomen mynwerkers, een on derzoek instelt naar de toedracht van de mijnramp te Marcinelle, waarby 262 myn werkers het leven lieten, verklaard, dat de veiligheidsmaatregelen ln de mijn „Bols du Cazier", waar de ramp plaats vond, geheel ln orde waren. Deze getuigen wa ren de 33-Jarige chef-mijningenieur Jules Leolerq, die deel heeft genomen aan het na de ramp Ingestelde onderzoek en de 52-jarige André van den Heuvel, direc teur-generaal der mynen. Meer dan 50 Chinezen mannen, vrouwen en kinderen zyn zondaj houten bootjes uit communistlsch-C. naar de Portugese kolonie Macao gevlucht. Batista. Dr. Robert E. Wilson, oud-presldent- commissarls van de Standard Oil Com pany of Indiana, heeft ln het wereld- petroleumcongres. dat te New York wordt gehouden, als zyn mening te kennen ge geven, dat de hoge kosten en het stra lingsgevaar atoomauto's en atoomvllegtul- gen onmogeiyk maken, behalve wellicht voor militaire doeleinden. Volgens Radio-Bagdad heeft de Iraakse regering politiek asiel verleend aan Aflf el Bizri, oud-stafchef van het Syrische leger. President Nas6er had hem ontslagen omdat hy ln verbinding zou staan met communisten. Bizri ontkende dat hij communist was. Josephine Baker is maandagavond op haar 53ste verjaardag ln Olympia te Parijs, waar zy drie Jaar geleden afscheid nam. een nieuwe oarrière begonnen. Voor aanstaande personen uit de kunstwereld waren aanwezig by de voorstelling van de revue „Paris mes amours" waarin Jose phine danst en zingt en waarin onder meer haar carrière wordt weergegeven. Toen het doek voor de laatste maal was gevallen werd Josephine onder de toe juichingen van het publiek een krans van 53 rode rozen aangeboden. Met het geld dat zy met haar optreden verdient wil de artieste het werk voortzetten dat zy op haar landgoed ln Zuidwest-Frankrijk ls begonnen: de opvoeding van tien geadop teerde kinderen van allerlei huidskleur. In de omgeving van het station van Lajallal, in Chili, ls een autobus met 51 passagiers ln botsing gekomen met een sneltrein, waardoor negentien inzittenden het leven verloren, terwyi er 39 werden gewond. Onder de autobuspassagiers be vonden zich een aantal voetballers. Een krygsraad op Cuba heeft 34 men sen, onder wie twee ministers en hoge of ficieren van het regime van Batista, ver oordeeld tot gevangenisstraffen variërend van 5 tot 25 Jaar. De raad berechtte in totaal 210 personen, van wie de meesten echter in ballingschap zijn gegaan. Zij Twee Soedanese ministers van de regerende opperste raad zyn gisteren, zon der dat officieel een reden bekendgemaakt ls, gearresteerd. Het zyn brigade-generaal Abdoel Rahlm Slenen van Plaatselijk Be stuur en Mohedin Ahmed Abdoelleh van andere politici, twee oud-parlementsleden Verbindingen. Zondag waren reeds vier en twee oud-legerofficieren, aangehouden. Men meent dat de arrestaties ln verband staan met een incident op 20 mei toen eenheden van het noordelijk en oosteiyk leger trachtte Khartoem binnen te gaan. Eerder deze week was officieel verklaard, dat in een vervalst telegram, dat van het legerhoofdkwartier heette te komen, op dracht tot de komst van de eenheden was gegeven. Er ls reeds een onderzoek naar het incident begonnen. Uit de nieuwe begroting voor Algerije blijkt. dat vllf miljard franken zullen worden beschikbaar gesteld voor het bou wen van dorpen en de aankoop van grond voor mohammedanen die door het mili tair gezag naar andere plaatsen zyn over gebracht. Dit bedrag wordt verkregen uit de verhoging tien procent. Het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft meegedeeld, dat Irak een overeenkomst tot militaire hulp verlening. die het ln 1954 met de Ver enigde Staten had gesloten, heeft opge zegd. Hieraan werd toegevoegd dat Ame rika sinds de revolutie van medio 1957, waarby Koning Feisal werd vermoord en Kassem c.s. de macht aan zich trokken, geen militaire uitrusting meer naar Irak heeft gezonden. Tom Kuiper, een dertienjarige Ne derlandse Jongen, heeft zondag Jl. In Ot tawa een voordrachtwedstrijd gewonnen. Tom ls in 1954 met zijn ouders uit Amers foort naar Canada geëmigeerd. Hy begon eerst dat Jaar Engels te leren. Een Londense rechtbank heeft de twintigjarige erfgename Katherine Dow- 6ett. die met een zekere Edward Langley worden verantwoordelijk gestefd"voor een naar Schotland was weggelopen om daar staatsgreep. die op 10 maart _1952 ls ge- te huwen., opgedragen naarh het huls van I pleegd en waardoor president Prlo ten val haar vader te Greatford Hall Stamford, in houten bootjes uit communistlsch-CÏilna werd gebracht. Prlo werd opgevolgd door Gost-Engelimd^t^g^te keren cn Langley VOOR HEDENAVOND KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram, 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Sportpraatje. 19.35 Gram. 20.30 Bas en plano. 20.55 Radio Phllh. sextet. 21.25 Aan de poorten van een nieuwe tyd, caus. 21.55 Utrechts ste delijk ork. en soliste. 22.35 Gram. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.3524.00 Fllmmuz. Hilversum II 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Gevar. muz. 19.45 Toneelbeschouwing 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.30 Gevar. muz. 22.00 Lichte muz. 22.15 Act. 22.30 Pianospel. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.16 New York calling. 23.21 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Int. agrarisch nws. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Filmprogr. 21.00 —22.20 Speelfilm. Advertentie VRAAQ FOLDER EN KLEURADVIES POSTBUS 8032 - AMSTERDAM PLASTIC0L0R: 'n kuraliteitsprodukt van PIETER SCHOEN - ZAANDAM VOOR WOENSDAG 3 JUNI Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.40 Idem 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Jaarvergadering Chrlsteiyk Histori sche Unie. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.40 Calvljn- herdenking, rep. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.00 Bond v. Geref. Vrouwen Verenigin gen. 14.45 Gram. 15.00 Metropole-ork. 15.30 Pianorecital. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Jazz- muz. 17.40 Beursber. 17.45 Spectrum v. h. Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. NCRV: 18.00 Leger des Heilskwartier. 18.15 Boekbespr. 18.30 RVU: De weg der filosofie van twyfel tot zekerheid, door prof. dr. C. A. van Peursen. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Mannenkoor. 19.30 Radio krant. 19.55 Gram. 20.00 Pianorecital 20.15 NIEUW PHILIPSBEDRIJF IN ARGENTINIË In La Tablada, Argentinië, is men be gonnen met de bouw van een Philips- bedrijf voor de fabricage van elektronen- buizen. Ook andere industriële activiteiten van Philips Argentinië zullen, zy het op be perkte schaal, worden uitgebreid. Met de totale investering is een be drag gemoeid van ongeveer 20 miljoen gulden. Oegstgeest. Recreatiezaal Ende geest". Feestavond Oranjevereniging ter gelegenheid 50-Jarlg bestaan. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Pr. Hendrikplein: Openluchtsamenkomst Baptistengemeente. 8 uur nam. DONDERDAG Geb. Kamer van Koophandel: Alg. le denvergadering K. van K. 2.30 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Schouwburg: Kinderoperette My. voor Toonkunst „De witte wolf". 7.30 uur nam. St.-Antoniusclubhuis: Feestavond Kon. Ned. Ver. EHBO afd. Leiden. 7.30 u. nam. VRIJDAG De Doelen: Ledenverg. Ned. Roode Kruis afd. Lelden en omstreken. 8 uur nam. Schuttershof: Ledenve.gr Ned. Handels- reizigersver. over de rechtspositie. 8 uur nam. Stadhuisplein: K. en O.-excursle naar Arnhem en Openluchtmuseum. 8 uur v.m. ZATERDAG: Breestraat 19: Evangelisatie Ohrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. Evange- lisatiedienst te 3 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hova's getuigen. 5.30 uur nam. Zoeterwoude. Ver.gebouw. Schen- kelweg: Opvoering „Het wonderpaard van Marjolijntje". 3 uur nam. I niet meer te ontmoeten. Den Burcht (foyer)Afscheidsreceptie J. G. van der Zeeuw als voorzitter Alg. DE BIOSCOPEN Rex „Verraad ln Korea" (14 Jr.) Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Trianon „Ik wil leven" (18Jr.). Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zond.: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino „Het verhaal van Eddy Duchin" (14 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.20, 4.45, 7 en 9.15 uur. LIdo „Eiland der liefde" (18 Jr.). Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „De vrouw die tweemaal leefde" (18 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw. Rapenburg 73: Drie Haagse kunstenaars, tot eind juni. Lakenhal: Tentoonstelling Het Neder landse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur voorm.—5 uur nam.; zond. 15 uur nam. (tot 31 augustus) Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur. Te Lelden is geopend: Apotheek Her- dingh en Blanken. Hogewoerd 171, tel. 20502. B(J geen gehoor by Uw huisarts of I specialist, bel op dokterstelefoon 22222. Calvyn en de cultuur, caus. 20.35 Radio Philh. Ork. en soliste. 21.20 Calvijnher- denklng ln Genève, rep. 21.45 Plagiaat of niet. caus. 22.15 Geesteiyke liederen. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Sportultsl. 23.20—24.00 Gram. Hilversum II, 298 ni. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gy.m. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. v. d. vrouw 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VA RA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 RVU: William Shakespeare, de grote onbekende, door mej. C. A. Eyken. Tweede lezing: De Eari of Oxford theorie. 11.30 Gram. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Pianoduo. 13.00 Nws. 13.15 Dansmuz. 13.50 In de wolken: Hoe wordt Ik sport vlieger. rep. 14.00 Gram. 14.30 Muzikale caus. 15.00 V .d. Jeugd. 17.00 Vakantietlps 17.50 Regeringsuitz.: Emigratierubriek. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.50 Act. 19.00 V. d. kind. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Promenade-ork. en sol. 20.45 Landhuis te koop, hoorsp. 21.10 Hé- rodiade, opera (3e en 4e bedryf). 22.30 Vaart zonder ruimte, caus. 22.45 Musette- ork. en soliste. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.30 Orgelspel. 23.50—24.00 Soc. nws. in Esperanto. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (over de 4e U)n van 1820 uur) April love (Fain)Orkest Frank Chacks- fleld; My mother's eyes A. Baer), Coleman Hawkins; Fascination (Marchettl) Orkest Frank Chacksfield; I'll close my eyes (B. Reld), George Shearing: Please (Rainger), Orkest Frank Chacksfield; Darling Je vous alme beaucoup (Sosenko), Orkest Jackie Qleason; Love letters ln the sand (Coots) Orkest Frank Chacksfield; All of you (O. Porter). George Shearing; So rare (Shar- pe), Orkest Frank Chacksfield; A cottage for sale (W. Robinson) Coleman Hawkins; The breeze and I (Camarata), Orkest Frank Chacksfield; A sweet old-fashioned girl (Merrill), Teresa Brewer; My golden baby (Abraham), Horst Wende and his Skiffle Boys; Mandolinen und Mondscheln (Weiss), Peter Alexander; It's only a pa- Zacharlas; Sugar baby (Scharfenberger), Peter Kraus; Jamaica (Llpesker), Orkest Max Oreger; El cha cha del tren (Garcia) Dora Maria; Hawaiian war chant (Noble) Orkest Tommy Dorsey; Cachlto (O. Velas quez), Nat King Cole; Little brown Jug, Orkest Jan Garber; Mil Punaladas (J. Sll- ve8tra), Los Centauros; Boogie Woogie (Smith), Orkest Tommy Dorsey; Noche de Ronda (M. T. Lara), Nat King Cole; Bal lade Islandalse (Stern), Orkest Helmut Zacharla8; Glockengiesser fox (Anka). Ernl Bleler; Teen rock (Johnson), Alan Freed Rock 'n Roll Band; Tammy (Skin ner), Debbie Reynolds; College man (B. Justls), Orkest Max Greger; Baby, lch schless' dir einen Teddy B&r (Kewple), Jörg Maria Breg; Sugartlme (Philips), Horst Wende and hls Skiffle Boys; The hula hoop song (Kohier), Teresa Brewer; Sweet Sue, just you (Young), Wild Bill Davison and the Feet Warmers; Wolverine blues (Morton), Wild Bill Davison and the City Stompers: You showed me the way (Green), My funny Valentine (Rod- gers), Dakota Staton; Out of nowhere (J. Green), The All Stars; After supper (N. Tefti). Flight of the foo birds (N. Heftl) Orkest Count Basle. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 16.30—17.00 V. d. kind. NTS: 17.0018.00 Eurovisie: Calvijnherdenking te Genève. 18.1519.40 Eurovisie: Voetbal- wedstr. om de Europa Cup (finale) te Stuttgart. 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Sportpanorama. 20.60 Free as air. musical (fragm.). 21.16 100 Jaar Rode Kruls. 21.6022.20 Gevar. progr. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Gram. 12.30 V. d. boeren. 12.55 Weer ber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Plano- spel. 13.55 Cricketuitsl. 14.00 V. d. scho len. 15.00 Hoorsp. 16.00 Vespers. 16.45 Progr. v .oudere luisteraars. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 18.40 Volksdansen. 19.00 Gram. 19.30 Quiz. 20.00 Sympf. ork. 21.00 Nws. 21.15 Rep. 21.45 Gram. 22.15 Caus. 22.45 Pari, overz. 23.00 Nws. en weerber, 23.0623.36 Pianotrio. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Lichte muz. 12.30 Nws. en gevar. progr. 13.00 Lichte muz. 13.30 Nws. 13.45 V. d. kind. 14.00 V .d. vrouw. 14.30 Nws. 15.00 Intermezzo. 15.05 Sport. 15.35 Idem. 15.45 Ballroom-ork. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's Dagb. 16.45 Sportultsl. en sport. 17.00 Latijns-Am.muz. 17.30 Nws. en gevar. progr. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en gevar. progr, 20.00 Hoorsp. 20.30 Nws. en vera.progr. 21.30 Nws. en „Wayne and Shuster". 22 00 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.40 Sport. 22.45 Lichte muz. 23.30 Nws. 23.55—1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amus.muz. 13.00 Nws. 13.15 Opera- muz. 16.00 Svmf.ork. 17.00 Nws. 17.35 Schlagers. 19.00 Nws. 19.20 Volksliederen. 19.45 Hoorsp. 21.05 Kamermuz. 21.45 Nws. 22.10 Jazzmuz. 22.30 Lichte muz. 22.45 Idem. 23.15 Amus.mzu. 24.00 Nws. 0.10 1.00 Rltm. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 ill. 12.00 Nws. 12.05 Svmf.ork. 13.25 Gram. 14.20 Soll8tenconc. 15.05 Franse muz. 15 55 Gevar .muz. 16.65 Gram. 21.46 Idem. 23.53 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 111.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12 34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.30 Idem. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 J®u&d- 17 45 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.10 Lekenmoraal en -fllo- 8?»e- 18.30 V .d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Volksliederen. 20.00 Hoorsp. 21.15 Gram. 21.30 Ork.conc. 22.00 Nws. 22.15 Pedago gische caus. 22.25 Gram. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeellegen. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.10 Idem. 14.15 Belgische muz. 15.45 Gram. 16.45 Idem. 17>00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Pianorecital 17.40 Gram. 18.30 Jazzmuz. 19.10 Gram. 19.30 Nws. 20 00 Hoorsp. 20.51 Gram. 21.00 Russische müz. 22.00 Nws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Den Helder licht bew. w 1025 13 11 Ypenburg licht bew. wzw 1025 12 8 Vlls8ingen licht bew. wzw 1025 13 11 Eelde licht bew. zw 1025 10 5 Twente licht bew. w.st, 1025 1 0 8 De Bilt llcht bew. zw 1026 9 6 Eindhoven licht bew. wM. 1026 10 10 Z.-Limburg half bew. nnw 1026 11 10 "2 «5 s 1 CN Helsinki zwaar bew. z 1 14 1 Stockholm regen z 2 12 5 Oslo regenbui licht bew. nw 6 8 5 Kopenhagen wnw 10 11 0.2 Aberdeen zwaar bew. zzw 4 13 1 Londen half bew. w 1 7 0.5 Amsterdam onbewolkt zw 3 12 0.3 Brussel zwaar bew. wnw 1 11 0 Luxemburg zwaar bew. windstil 11 O Parijs Bordeaux zwaar bew. no 4 11 0.2 mist n 1 13 0 Grenoble onbewolkt windstil 12 0 Nice zwaar bew. n 3 16 0 Berlijn zwaar bew. wnw 7 12 0.3 Frankfort zwaar bew. windstil 12 0 6 Milnchen regen wzw 2 12 0.1 Zurich regen n- 2 11 2 Genève licht bew. windstil 12 0 Locarno llcht bew. windstil 14 0 Wenen zwaar bew. wnw 6 15 3 Innsbruck geh. bew. windstil 10 0.3 Rome onbewolkt nno 4 15 2 AJaccio onbewolkt ono 2 13 0 Madrid onbewolkt n 2 15 0 Algiers llcht bew. no 2 17 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2