Prof. Wolvekamp aanvaardde Leidse leerstoel experimentele dierkunde Karaktertrekken der moderne biologische wetenschap Tonijn-visserij is liard bestaan aan de westkust van Amerika Tandteclinici achten bestendiging van huidige toestand niet juist Oskar Back wordt 80 jaar „De Sportvisser" vierde in Noordwijk 10-jarig bestaan ZATERDAG 30 MEI 1959 Met een oratie in het Groot Auditorium onder de titel „De biologie op drift" aanvaardde gistermiddag prof. dr. H. P. Wolvekamp het ambt van gewoon hoogleraar in de experimentele dierkunde aan de Leidse Universiteit. Prof. Wolvekamp, die deze nieuwe leerstoel als eerste bezet, besprak in deze rede enkele aspecten van de tegenwoor dige biologische wetenschap, in het bijzonder de merkwaardige expansie, de toenemende specialisatie en het verschijnsel van het op de praktijk gerichte onderzoek. Hij wees voorts op de algemene cul turele betekenis van de natuurwetenschappen, die in de menselijke geest een gelijkwaardige plaats behoren in te nemen naast de humaniora. Drie aspecten Prof. Wolvekamp noemde ln de aan- van van zijn oratie drie kenmerkende karaktertrekken van de biologie in de laatste decennia op. namelijk de gewel dige expansie van het biologisch onder zoek. de sterke toeneming van de spe cialisatie en de steeds in belang toe nemende positie van de toegepaste bio logie in het economisch en maatschap pelijk leven, welk laatste feit het best geillustreerd wordt door de omstandig heid. dat in ons land meer dan de helft der afgestudeerde biologen een werk kring „in de praktijk" vindt. Enkele as pecten van deze factoren werden door prof. Wolvekamp nader onder de loep genomen, waarbij hij in het bijzonder dieper inging op de specialisatieproble men en de contacten met de aanver wante wetenschappen en hun onderlin ge wisselwerking. Verheugend noemde prof. Wolvekamp, dat tegenover de steeds sterker optre dende specialisatie ook het naar elkaar toe groeien van bepaalde onderdelen van de biologie gesteld kan worden. Het oplossen van vele biologische pro blemen vereist de medewerking van wis kundigen. fysici en chemici. Het gevaar is geenszins denkbeeldig, dat dezen op enkele gebieden van de biologie de lei ding van het onderzoek gaan overnemen. Dat moet als een gevaar worden gezien vanwege de onvoldoende of geheel ont brekende biologische scholing van deze categorieën van academici. Prof. Wolvekamp baseerde op deze stellingen een aantal conclusies ten aan zien van de vorming en taakopvatting van de biologen. Vorming en taak Gelet op de snel toenemende betekenis van de wiskunde moet invoering van een kandidaatsexamen voor biologen met wiskunde urgent geacht worden. Het kwam spreker voor. dat daarnaast een vooropleiding zonder wiskunde ge handhaafd moet worden. Voorlopig is er zeker nog veel biologisch werk te doen waarbij mathematische training niet strikt noodzakelijk is. Of mettertijd alle biologen enige wiskundige scholing moe ten krijgen is een vraag, waarvan de be antwoording rustig aan de toekomst kan worden overgelaten. Daarentegen zal men het elementaire onderwijs in scheikunde en natuurkun de, zoals dat nu wordt gegeven, moeten volstaan, daar anders het programma te sterk overladen zou worden of enkele gespecialiseerde examens zouden moeten worden ingevoerd met als gevolg een te sterke tendenz tot desintegratie van de biologie. Uiteraard moet de invoering van de wiskunde als examenvak en de handhaving van scheikunde en natuur kunde in de opleiding niet gezien wor den als een streven, om de r.ulp van ma thematici. chemici en fysici' overbodig te maken, maar wel om de bioloog in staat te stellen zichzelf te helpen in die gevallen, waarin slechts elementaire kennis van deze nevenwetenschappen noodzakelijk is en voorts vooral ook om een rationeel overleg met verstaan van de taal der anderen tussen biologen en niet-biologen mogelijk te maken. Waarde van amateurisme Prof. Wolvekamp waarschuwde lief hebbers van de levende natuur er tegen- uit deze liefde de noodzaak te distilleren van een academische biologische studie. Hij wees op de grote mogelijkheden van het „amateurisme", dat ook in het ver leden dikwijls veel tot ontwikkeling van de biologie neeft bijgedragen. Ten aanzien van de tegenwoordige enorme expansie van het toegepast bio logisch onderzoek merkte prof. Woive- kamp op, dat er dikwijls ongerechtvaar digde scrupules te bemerken vallen ten aanzien van op direct praktisch nut ge richt onderzoek. Niettemin moet worden onderkend, dat in het algemeen het niet op de praktijk gerichte onderzoek de praktijk meer heeft gegeven dan van haar heeft ontvangen. Spreker illus treerde dit met enkele voorbeelden op natuurkundig en biologisch terrein. Culturele betekenis Voorts wees prof. Wolvekamp nog op de culturele betekenis van de natuur wetenschappen. Naast belietristische literatuur, muziek en beeldende kunsten, naast de als humaniora aangeduide we tenschappen speelt de natuurwetenschap een steeds belangrijker rol als culturele factor. Het is zeker jammer, wanneer men Homerus niet in de oorspronkelijke tekst kan lezen, wanneer men geen ge voel heeft voor muziek, wanneer men zonder ontroering staat voor een werk van Rembrandt, maar er is evengoed een lacune in onze culturele ontwikke ling en in onze aesthetische vorming, wanneer wij niets weten van het atoom model van Bohr, ons niet interesseren voor het gedrag der dieren en wij in de bouw en functie van onze eigen organen alleen maar belang stellen, wanneer wij buikpijn hebben of onze eetlust te wen sen overlaat. Na de oratie, die met de gebruikelijke toespraken werd besloten, recipieerde prof. Wolvekamp in de ontvangstkamer van de academie. Prof. dr. D. Kuenen wenst prof. Wolvekamp y geluk tijdens de receptie na de oratie. (Foto L.D./Van Vliet) Triomfale tocht van Koning Boudewijn door New York Koning Boudewijn viel gisteren in New York het traditionele „tiker tape"- welkom ten deel, toen hij in een open auto over Broadway reed. Een menigte van 25.000 mensen sloeg de tocht naar het stadhuis gade. Velen riepen 's Ko- nings naam. In het Waldorf-Astoria- hotel was de Koning de gast van bur gemeester Robert Wagner. Eerder op de dag legde hfj een krans bij het Waals monument in Batterypark. De Walen behoorden tot de eerste kolonisten van Manhatten. Koning Boudewijn zal maandag niet om 16.30, maar om 17.30 uur op het vliegveld van Brussel aankomen. Men heeft de aankomst een uur verschoven om zoveel mogelijk mensen de kans te geven hem te zien als hij door Brussel rydt naar het paleis te Laeken. De voltallige Belgische regering en vele hoge functionarissen zullen bij de aankomst van Koning Boudewijn op het vliegveld aanwezig zijn. In een offi cieel communiqué, dat gisteren werd uitgegeven, is de Brusselaars verzocht maandag de vlag uit te steken. Een regeringsfunctionaris merkte gis teren op, dat „er bij het eerste contact tussen de jonge Koning en het volk, na het besluit van Koning Leopold om met zijn echtgenote uit het paleis van Lae ken te vertrekken, veel op het spel staat. Als Koning Boudewijn bij zijn aankomst even opgewekt is als hij in Amerika is geweest, zal alles wel goed gaan. Maar als men op zijn gezicht kan lezen dat hij droevig en somber is, zal dit een slecht voorteken zijn voor zijn toekomstige betrekkingen met de rege ring en het volk", aldus deze func tionaris. De mededeling van Koning Leopold, dat hü uit het paleis Laeken zal ver trekken, heeft intussen voor een groot deel de stemmen, die hem beschuldig den van een te grote invloed op zijn zoon, tot zwfjgen gebracht. Ook de po litieke storm, die is opgestoken naar aanleiding van de plannen voor het huwelijk van Prins Albert, is voor een deel geluwd. Maar de controverse tus sen de Koninklijke Familie en de Bel gische socialisten over deze plannen is nog steeds niet uit de wereld geholpen. Reizen van 2 tot 3 maanden De tonijn is een vis, die veel overeenkomst heeft met de makreel, alleen is hij veel groter. In de zomer komt de tonijn veelvuldig voor in de Europese wateren. De lengte van deze vis kan wel 3 meter wor den en het gewicht 350400 kg. Er zijn verschillende benamingen voor de tonijn, al naar gelang de landstreek. Over de gehele wereld zijn meer dan 100 benamingen. In de maanden juliseptember wordt de tonijn op de Noordzee gevangen tussen Whithy en Scarborough. Hij kan veel schade veroorzaken aan de netten van de loggers. Voorts wordt de tonijn nabij de kust van Cornwall gevangen in de maand oktober en aan de Noorse kust in juli. Op de Noordzee wordt de tociijn als bijvis gevangen. Er zijn gebieden, waar uitsluitend op de tonijn wordt gejaagd. Dit is dan ook een zeer intensieve vis serij. Deze gebieden zijn Nova Scotia, Golf van BIscaye en veel gebieden in de Middellandse Zee. In deze streken wordt de tonijn verwerkt in de conservenfa- brieken. Er wordt olijfolie aan toege voegd en op deze wijze wordt een heer lijk produkt verkregen. De lever van de tonijn is zeer rijk aan vitamine A, nog veel meer dan de kabeljauwlever. An dere streken waar de tonijn voorkomt zijn Australië, waar ze „bonito" ge- Deze foto toont wel duidelijk, hoe indrukwekkend groot de propellers zijn van het grootste verkeersvlieg tuig ter wereld, de Russische TU- 114. Het toestel wordt door vier turbinemotoren voortgestuwd en kan zonder tussenlanding van Mos kou naar New York vliegen. Het kan op lange afstanden 170 en op korte trajecten 220 passagiers ver voeren. noemd worden, Ohina, Japan en niet te vergeten de Westkust van Noord-Ame- rika Californië). CLIPPERS In Californië heeft men schepen van 200400 ton, die tonijnen-clippers ge noemd worden. De schepen van 200 ton opereren hoofdzakelijk in de kustgebie den, d.w.z. binnen 1400 mijl van hun thuishaven. De clippers van 400 ton gaan verder dan 1400 mijl van hun thuishaven en maken soms reizen van 23 maanden. De clipper is een slank, sierlijk vaartuig, dat een grote snelheid kan lopen. Ze zijn dan meestal voorzien van sterke motoren. Deze schepen zijn wit geschilderd, omdat zij meestal in sub-tropische gebieden vissen. Op een afstand gelijken ze meer op een jacht, dan op een vissersvaartuig, in de top van de mast bevindt zich het z.g. „kraaienest" waar de uitkijk wordt ge plaatst. Deze schepen vissen niet met netten, doch met lijnen met haken, waaraan het aas wordt bevestigd. Alvorens het schip gaat vissen moet het aas aan boord zijn. Dit aas vangt men met een klein net dat achter het schip aan sleept. Het soort aas is afhankelijk van de plaats waar men op de tonijn jaagt. Vist men bijvoorbeeld in de kuststreken, dan wordt een soort sardine gebruikt. In an dere gebieden zal men het aas vangen, waar de tonijn het meest op gesteld is. Het aas wordt levend bewaard in tanken met zout water; levend aas heeft grotere aantrekking op de tonijn, dan dode vis jes. Evenals dat voor iedere visser geldt, is het ook met de tonijnen jager, dat hij de tonijn moet opsporen. Natuurlijk speelt hier praktische ervaringen een grote rol. BU de schippers van deze schepen zijn de gewoonten van de tonijn bekend voor ieder seizoen. Zij weten ook welke invloed de Oceaanstromen hebben op de tonijnen, die meestal in scholen voor komen. Is men op de visserij aangekomen, dan wordt behalve de gewone wacht, ook een uitkijk geplaatst in het „kraaienest". Wordt een school tonijnen waargenomen, dan worden de lijnen met haken, waar aan het aas, uitgezet. Deze staan buiten boord met sterke bamboe-stokken. Denkt men grote tonijnen te vangen, dan worden 3 bamboestokken klaar ge maakt voor een lijn met haak. Zodra men beet heeft wordt de tonijn binnen boord gehesen. Aan iedere stok staat een man De gevangen vis wordt eerst ge stript, schoongemaakt, ingezouten en in het ruim gestuwd waar het onder het ijs komt te liggen. Dit bedrijf gaat achter elkaar door, de ene dag na de andere, van week tot week, totdat uiteindelijk het ruim vol Is en dc thuisreis wordt aanvaard. HARD LEVEN Evenals in de meeste visserijlanden, gaat in Californië dit bedrijf van vader op zoon. Het leven is hier hard, er moet flink voor gewerkt worden. De beman ning heeft geen vaste gage, doch vaart op een vast percentage van de besom ming. Aangezien de reizen lang zijn, doet men al het mogelijke om het verblijf aan boord zo aangenaam mogelijk te maken. De weersomstandigheden, waaronder ge werkt wordt zijn meestal gunstig. Is het schip binnengekomen, dan wordt de lading gelost, deze is hoofd zakelijk bestemd voor de conservenfa- brieken, de bemanning krijgt haar ge bruikelijk verlof, het schip, de motor en het vistuig worden weer klaargemaakt voor een volgende reis en zo gaat het steeds door. Van seizoenvisserij is hier geen sprake. „Nederland beschikt over enige hon derden zeer bekwame tandtechnici met een verantwoorde opleiding met een daarnaast in de praktijk gevormde ken nis. Het moet dan ook verbazingwek kend worden genoemd, dat juist in ons land, dat te maken heeft met een groot tekort aan tandartsen - één op de 4.500 inwoners - geen beter gebruik wordt ge maakt van de aanwezige krachten bij de tandheelkundige verzorging, die verre van ideaal is te noemen". Aldus zei de voorzitter van de Algemene Bond van zelfstandige Tandtechnici in Nederland, de heer A. S. Vrolijk, op het gisteren in Amsterdam begonnen vierde congres van de Internationale Arbeitsgemeinschaft der Zahntechniker. Aan dit tweedaagse congres nemen ruim 100 afgevaardigden met hun dames deel. De afgevaardigden zijn afkomstig uit: Zwitserland, Oosten rijk, West-Duitsland, Finland, België en Nederland. De nota, die de minister van Sociale Zaken verleden jaar aan de Tweede Ka mer heeft uitgebracht over de mogelijk heden die hij aanwezig acht van inscha keling van de bestaande tandtechnici (naast het alleen vervaardigen van ge bitten) bij de tandheelkundige behande ling brengt, aldus de voorzitter geen ver andering in de positie van de tandtech nici. Alles blijft bij het oude. (Deze nota is nog niet in de Kamer behandeld). Het is duidelijk, aldus spreker, dat de minis ter op dit punt het advies heeft gevolgd, dat is uitgebracht door een commissie uil de Gezondheidsraad. „Dit advies en de nota zijn voor ons onbevredigend en teleurstellend en wij kunnen daarin niet berusten". „De positie van de zelfstandige tand technici is verre van ideaal gehandicapt als zij zijn door de onthouding van de beperkte bevoegdheid, is het hun niet mogelijk om hun beroep als vervaardiger van prothesen volledig uit te oefenen en moeten zij zich geheel toeleggen op de reparatie van de prothese of de levering Het partijloze blad „Pourquoi pas" doet in dit verband de volgende oplos sing aan de hand: een plechtige „over schrijving" van de huwelijksacte in de registers van de gemeente Brussel. Zoals bekend wil de Belgische Ko ninklijke Familie dat het huwelijk van Prins Albert en Prinses Paola Ruffi di Calabria in Rome door de paus wordt ingezegend waardoor dit huwelijk tevens burgerlijk geldig is terwijl de Belgische socialisten blyven aandringen op een burgerlijke huwelijkssluiting in België. Caltex Amsterdam te water gelaten Op de werf van Wilton-Fyenoord N.V. in Schiedam is vanochtend in aan wezigheid van 450 genodigden, onder wie de burgemeesters van Amsterdam, Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen, de 32.000 ton metende tanker Caltex Amsterdam door de echtgenote van de oudste directeur van de Amsterdamse Bank, mevrouw M. B. Diemer Koolde Bloeme te water gelaten. Terwijl de tien miljoen kilo wegende stalen romp met een snelheid van 7,5 meter per se conde vlot van de helling schoof, wer den van de grond af en uit een heli kopter filmcamera's op de Caltex Am sterdam gericht om de gedragingen tij dens de stapelloop vast te leggen. Deze films zullen gebruikt worden als uit gangspunt voor de maatregelen, die straks bij de tewaterlating van 70.000 tonners genomen moeten worden. De Caltex Amsterdam, gebouwd naar het voorbeeld van de Caltex Rotterdam, zal zo worden ingericht dat ieder be manningslid over een eigen hut be schikt. Er komt een zwembad, een hob bykamer en een donkere kamer. Alle verblijven .zullen van air-conditioning voorzien zijn. Met deze nieuwe aanwinst is de steeds groeiende vloot van de Nederlandse Pa cific Tankvaart Maatschappij N.V., een zusteronderneming van de Caltex Pe troleum Mij Nederland, gekomen op een totaal tonnage van 229.586 ton, verdeeld over twaalf schepen. De Caltex Amsterdam heeft een leng te van 199 meter. De breedte bedraagt 26.7 meter: de maximum-snelheid zal ongeveer 17 mijl bedragen. De over name van de Caltex Amsterdam zal be gin januari van het volgende jaar plaatsvinden. Bij dezelfde werf zal in 1960 nog een zusterschip van de Caltex Amsterdam worden gebouwd. daarvan via de tandarts De vervaardi ging van de prothese is hierbij volledig afhankelijk van de monopolistische posi tie van de tandarts met alle gevolgen van dien". Vermaard vioolpedagoog De vioolpedagoog Oskar Back zal 9 juni a.s. de 80-jarige leeftijd hebben bereikt. Te zijner ere zal zaterdag avond 20 juni d.a.v. In het Concert gebouw te Amsterdam een huldi gingsconcert worden gegeven door het Concertgebouworkest onder leiding van Ferdinand Leitner. Vier oud-leer lingen van Oskar Back, t.w. Herman Krebbers, Willem Noskc, Theo Olof en Jean Louis Stuurop, zullen als so listen optreden en vioolconcerten uit voeren van Bach, Badings en Brahms De baten van het concert zullen, over eenkomstig de wens van Oskar Back, door de belangeloze medewerking van. allen die bij dit concert betrokken zijn, ten goede komen aan de gepensioneerde orkestleden van het Concertgebouw orkest. Dientengevolge zal de opbrengst worden overgedragen aan het Ruaof Mengelberg Fonds. Er heeft zich een huldigingscomité gevormd waarin o.m. zitting hebben de minister van O K. en W.. de secretaris generaal van de kunsten en buitenlands culturele betrekkingen van dit ministe rie. de burgemeester van Amsterdam en vele musici van wereldnaam. De heer Back. die in Wenen werd geboren, vestigde zich in 1919 in ons land. Sedert 1921 is hij als hoofdleraar aan het conservatorium der vereniging „Muzieklyceum" te Amsterdam verbon den. Daarnaast heeft hij nog een groot aantal privéleerlingen. Vele violisten, wier namen in binnen- en buitenland een bekende klank hebben, ontvingen van Oskar Back hun muzikale oplei ding. Ruim 85 oud-leerlingen van hem zijn thans in onze Nederlandse orkes ten werkzaam, van wie veertien de func tie van concertmeester vervullen. On danks zijn hoge leeftijd geeft Oskar Back ook thans nog dagelijks les hij heeft vele buitenlandse leerlingen, o.m. uit Zuid-Afrika. Amerika. Pakistan en Sydney en 's avonds studeert hij. Voorts treedt hij op als jurylid van internationale concoursen te Brussel en Genève. Voor het huldigingsconcert is uit New York reeds een bestelling binnengeko men van 70 plaatsen. Koningin Elisa beth van België heeft toegezegd dat zij op het concert aanwezig zal zijn. Stumima wordt dit jaar geliquideerd Oneconomsche verzameling van militair materieel De Algemene Rekenkamer deed een onderzoek instellen naar de kosten wel ke waren verbonden aan het in stand houden van de Studieverzameling Mili tair Materieel (Stumima), die om. ten doel had het geven van een historisch overzicht van de ontwikkeling van het militaire materieel en de militaire uit rusting. Op basis van de toestand per 31 de cember 1957 bleken de jaarlykse kosten, met inbegrip van de geschatte huur waarde van het gedeelte van het gebouw, waarin de Stumima was gehuisvest, ruim f. 103.000 te bedragen. Uit een door de Rekenkamer ingesteld onderzoek naar werkwijze en nut van deze instelling werd de conclusie getrok ken, dat men of tot personeelsinkrim ping zou kunnen overgaan, waarmede een jaarlijkse besparing van ca f. 37.750 was te bereiken, of zou kunnen besluiten tot algehele opheffing. De Kamer heeft de door haar verza melde gegevens aan de betrokken mili taire autoriteiten doen toekomen. Naar zij heeft vernomen, zal de Stu mima nog dit Jaar worden geliquideerd, met dien verstande, dat de verzameling zal worden verdeeld over de verschillen de militaire onderwijsinstellingen, zon der dat hieraan kosten voor het Rijk verbonden mogen zijn voor het beschik baar stellen van ruimte en personeel. Rijdend geboren initiatief Noordwijk telt reeds jaren trouwe liefhebbers van de hengelsport. Hen gelaars, die niet alleen oog hadden voor hun dobber, maar ook voor de grote betekenis van een krachtige organisatie om hun gemeenschappe lijke belangen te behartigen. Daarom sloten zij zich aan by de Leidse Hen- gelaarsbond. Nu ongeveer tien jaar geleden fiet sten enkele van hen van Leiden naar Noordwijk. Zy hadden die avond een vergadering bijgewoond en al trap pend en pratend kwam het plan naar voren om ook de Noordwykse henge laars in een college of vereniging bijeen te brengen Dit „rijdend geboren initiatief" leidde tot het zoeken van contact met andere vissers en zo kwam op een avond een achttiental hengelsportsliefhebbers samen Besloten werd tot oprichting van een vereniging, welke de naam kreeg van „De Sportvisser". De prille organisatie blaakte van levenskracht, groeide gesta dig maar zeker, demonstreerde velerlei activiteiten en kreeg zo haar klinkende naam in de Noordwijkse samenleving. MOTORISCH Zonder de verdiensten van anderen ook maar enigszins tekort te willen doen, moet bij de viering van dit lus trum de schijnwerper eens speciaal ge richt werden op de voorzitter, de heer A. van de Graaf, sportvisser, maar bo vendien organisatieman in hart en nie ren. Vanaf de oprichting hanteert hfj reeds de hamer. Een bescheiden mens weliswaar, maar die door een rondbor stige gemoedelijkheid en vooral door zijn motorische aard steeds anderen wist te bezielen met liefde en yver voor de hengelspc-t. Gisteravond vierde „De Sportvisser" haar tienjarig bestaan met een feeste lijke bijeenkomst in „Flora". Onder de genodigden bevonden zich de heren J. de Wit en N. de Water, be stuursleden van de Leidse Hengelaars- bond, afgevaardigden van de vereniging Hengelsport utt Leid»n en De Leeda uit Warmond, de heren A. de Jong en J. Landman, die de Oranjevereniging Noordwijk-Binnen vertegenwoordigden, afgevaardigden van de Voetbalvereni ging Noordwijk en anderen. VRIENDSCHAP In een kort openingswoord releveerde de heer Van de Graaf de oprichting en de groei van „De Sportvisser" De ver eniging bracht meer verband tussen de liefhebbers van de vissport, aldus de heer Van de Graaf. In de loop van deze tien Jaar is zij grote belangstelling gaan genieten en wij hopen dat „De Sportvisser" deze vriendschap waardig zal blijven. Dank bracht de voorzitter aan zyn medebe stuurders. Ieder hengelaar voor zich dient propagandist te zyn voor de Leidse Hengelaarsbond, zo besloot de heer Van de Graaf. Niets is ons liever dan de ware sportiviteit. De heer J. de Wit, voorzitter van de LHB, bracht namens zyn organisatie gelukwensen over. Hij roemde de sfeer en het gezellige verenigingsleven in de kring van „De Sportvisser". Spreker bood een staander aan. die bestemd zal worden voor hem of haar, die bij de Jubileumwedstrijd de grootste vis uit het water slaat. Hartelijke woorden richtte de heer Van de Graaf tot de heer De Water, die als vertegenwoordiger van de LHB destijds de oprichtingsvergadering had bijgewoond. BEKER De heer Wassing feliciteerde namens Hengelsport, de „oude rot", die het meer dan eens moest aanzien, dat het „jonge wroekje" uit Noordwijk als kampioen uit de stri'd kwam. Namens zijn vereniging bood spreker een fraaie beker aan. Na dit officiële gedeelte verscheen het Leidse Muziek-, Toneel- en Cabaret gezelschap „De Mu-To-Ca's" op het po dium. Dit bracht een zeer gevarieerd programma van muziek, zang, ballet en schets. Vanavond treden „De Mu-To-Ca's" nog een keer op voor de leden van „De Sportvisser".

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5