SEVEN-UP, Bedrijfsleven wat teleurgesteld over het effect van de „giften" Door handigheid toch graantje meegepikt De radio -au. roepdienst van de ANWB treedt 1 juni in werking Met een enkel woord Agenda VRIJDAG 29 MEI 1959 Nakaarten over Alles op één kaart Als besluit van de finale der AVRO- actie voor de jeugd „Alles op één kaart" kwamen gisteravond ter viering van het succes alle medewerkers nog eens by elkaar ln de foyer van de AVRO. Een woordvoerder van het bedrijfsleven dat de ruggegraat van de actie heeft gevormd nam daar geen blad voor de mond. erlyk gezegd, zo zei hij, doet de in dustrie aan zulke liefdadigheidsacties van radio of televisie, niet uit louter filantropische overwegingen mee! We hopen altijd nog om een graantje van de reclame mee te pikken. We zijn vaak teleurgesteld. We kwamen vaak niet aan onze trek. En dat zit ons dus danig dwars. We zullen dus maar vol verwach ting op de commerciële televisie hopen. Maar intussen een compliment, zo zei deze openhartige spreker, voor de han digheid van de samenstellers van deze actie: we zyn menige keer wel aan onze trekken gekomen. Hoge investering Op deze overigens gezellige bijeen komst werd ook nog verteld, dat de industrie in deze actie, die een miljoen gulden heeft opgebracht, voor 3/4 mil joen gulden heeft geïnvesteerd. En in die miljoen zit dan ook nog de honderd duizend gulden, die de plaat „Alles op een plaat" heeft opgebracht. De actie had overigens nog wel enkele moeilijkheden. Men voelt wel danig, dat de oetbaltoto een gedeelte van de gok lust. weggezogen heeft. Bovendien heb ben enkele andere acties „Alles op één kaart" nog doorkruist. Ondanks dit bleef de opbrengst slechts een paar ton be neden de „Open Kluis-actie". De jeugd Met opzet was deze finale over radio en televisie afgestemd op de acties, die de jeugd zelf had opgezet. Want het zijn vooral de jongeren, die in brieven op deze inzameling hebben gereageerd. De poppenkamer. die een gevangene had gemaakt, werd voor de uitzending Ame rikaans verkocht onder het publiek dat de uitzending bijwoonde. Dat publiek bestond uitvertegenwoordigers van de medewerkende industrie, die met 25 en 50 gulden de prijs b\j 1025 gulden deed belanden! Alles voor het goede doel! Licht en donker (Van onze t.v.-medewerker) Of men nu heeft meegedaan aan de actie „Alles op één kaart" of niet, er zal welhaast niemand zijn geweest, die niet niet belangstelling het resultaat van de grootse onderneming (groot door de vele moeiten eraan besteed en de vele gaven eraan geschonken), zal heb ben tegemoet gezien. Want dit alles ver diende aller sympathie, omdat vele no den waren te ienigen en omdat het doel in zichzelf groots was, waarvan het motto getuigde: Alles op één kaart, 'n gezonde jeugd is alles waard. Wij hebben de uitzending van deze finale dus te zien als het brengen van nieuws, waarvoor in ruime kring be langstelling kon worden vermoed. Als zodanig heeft de manifestatie aan haar doel beantwoord, maar verder was het een hachelijke onderneming, omdat ra dio en t.v. nu eenmaal ieder hun eigen tempo eisen. Bij de geluidsafdeling moet er om de aandacht vast te houden, geen gaping zijn, want dan verslapt de spanning. Maar bij het kijkspul is men met haast niet gediend, omdat de men selijke reactie daarvan een essentieel deel uitmaakt, die dan door de camera's zichtbaar moet worden gemaakt. Deze onmogelijke opgave tot uitvoering te brengen is ondankbaar werk, dat men heeft willen opsieren met wat cabaret. Vanzelfsprekend doet een tekst van Wim Kan (van de dwaze bergbeklimming) het altijd wel goed, maar wie op het idee is gekomen om mevrouw Telkamp een zwoel liedje te laten zingen, waar van de zelfingenomenheid afdroop, heeft dit feest geen goede dienst bewe zen. Eerlijkheidshalve moet gezegd wor den. dat we met al onze bezwaren daartegen moeten stellen, dat de ma nier waarop het gebracht werd. zo op film opgenomen, van uitstekend vak manschap getuigde, maar het geval hoorde hierin doodeenvoudig niet thuis. Daarentegen sloot Jules de Corte wat tekst betreft, goed aan, maar dit num mer werd nu weer allerongelukkigst ge visualiseerd. Dat alles kon de pret ech ter niet drukken; de trots en de vreug de, dat er één miljoen gulden op deze kaart door een goedgeefs publiek was gezet. Waarvan gaarne acte en waar voor graag alle hulde, die tevens de AVRO geldt, die niet naliet op een dui delijke manier te tonen waaraan het geld zou worden besteed. Om voor ons onbegrijpelijke redenen heeft de AVRO voor de na-avond door Ton Lensink een stuk uit de oude doos ten beste laten geven, een Ibsen nog wel. maar naar ons idee was de keuze Hedda Gabler een fatale greep. Natuur lijk was het uit dramatisch oogpunt een sterk geval, het werd goed gebracht, het werd uitstekend geregisseerd, maar dat alles kan niet wegnemen, dat men niet ongstraft kan doen alsof de tijd sinds 1890 heeft stil gestaan (en dan toch rus tig Hedda, de met een geleerde ge trouwde generaalsdochter een sigaretje te laten opsteken). Nu zijn er zeker oude stukken te vinden, die een herop voering wel volkomen rechtvaardigen, maar dit nu juist niet. Hoewel hef ge heel sloot als een bus, was het toch maar een bedenkelijk, ja een vuil zaakje, waarom het ging. En daaraan hebben we echt geen behoefte. We voelen er weinig voor van 9 tot 1115 uur in een soort climax meer of minder misdadige praktijken opgelepeld te krijgen. Wij waren toevallig in staat de tekst, een 30 jaar oude vertaling, te vergelijken met hetgeen gesproken werd en hebben groot respect voor de rolvastheid. Maar zo goed een g mis daaraan een opvoe ring kan vermoorden, zomin is met het bezit daarvan een ongeschikt stuk ac ceptabel te maken. Zendtijd bepleit voor Humanistische uitzendingen Zoals bekend is onlangs opgericht een Humanistische luisterkring, die geen nieuwe omroepvereniging bedoelt te zijn maar een groep van sympathiserenden met het Humanistische woord in de radio. Deze luisterkring, aldus meldt het Humanistisch Verbond, heeft dezer dagen een groep vooraanstaande Neder landers van uiteenlopende opvatting in politiek en geloof zelf merendeels geen Humanisten een verklaring ter tekening voorgelegd, waarin zij de ge dachte onderschrijven, „dat de Huma nistische volksgroep, evenals andere groepen er rec/ht op heeft, in de gelegen- heid te worden gesteld, diegenen die daarop prijs stellen met haar werk, ook via de radio, van dienst te ziijn". Zij be pleiten in deze verklaring de toekenning van eigen zendtijd voor regelmatige Humanistische uitzendingen en spreken de wens uit, dat daartoe in de wet de mogelijkheid zal worden geschapen. De verklaring werd ..als persoon" on dertekend door: dr. W. Banning. Drie bergen, prof. dr. F. A. van Baren, Am sterdam, dr. E. Brongersma, Heemstede, mr. J. A. W. Burger. Wassenaar, dr. J. J. Buskes jr., Amsterdam, dr. B. M. I. Delfgaauw, Haarlem, dr. W. Drees, 's-Gravenhage, dr. J. A. de Koning, EVANG. LUTHERSE SYNODE OVER DE ATOOMBEWAPENING De vergadering van de Evang. Luther se synode is gisteren te Amsterdam voortgezet met de behandeling van het verslag van de werkzaamheden der sy nodale commissie. Het verzoek van de kerkeraad van Harlingen om zo mogelijk adhesie te be tuigen aan een door vertegenwoordigers van verschillende kerken in Friesland opgestelde motie inzake atoombewape ning, gaf aanleiding tot een breedvoerige discussie. De synode achtte zich niet in staat om de uitspraak, zoals die door adressanten werd voorgesteld, volledig te onderschrijven. Wel deelt de synode geheel de verontrusting, die uit het ge noemde schrijven blijkt. Zij zal naar wegen zoeken om de bezinning van de kerk op deze voor de gehele mensheid zo brandende vragen zo krachtig moge lijk te bevorderen. gaat natuurlijk Aan de synode werd opgedragen om een wijziging voor te bereiden in de or deningen waardoor het mogelijk wordt gemaakt, dat op nominaties voor predi kantsvacatures voortaan ook twee in plaats van tenminste drie namen van predikanten moeten voorkomen. De synode, acht het zeer belangrijk dat spoedig een landelijke Lutherse diakona- le raad tot stand zal kunnen komen. Iedere dag gedurende twee minuten Berichten over zeer ernstige zieken e.d. (Van onze Haagse correspondent) Op 1 juni begint de ANWB via Radio Luxemburg een oproepdienst voor leden en niet-leden, die in Nederland of het buitenland op een zaken- of vakantie reis zijn. Van deze datum af komt de ANWB iedere dag om twee minuten voor twee Utrecht, prof. dr. H. Kraemer, Drieber gen, F. H. Landsman, 's-Gravenhage, prof. dr. G. C. Niftrik, Amsterdam, dr. O. Noordenbos, Amsterdam, G. Ritmees ter, 's-Gravenhage, D. Roemers, Bad hoevedorp, prof. dr. A. A. van Rueler, Utrecht, Rabbijn J. Soetendorp, Amster dam. D. W. Stork, Hengelo, E. Vermeer, Naarden en mr. J. Wilkens, te Wasse naar. gedurende ongeveer een minuut „in de lucht" en wel op de golflengten 208 m en de verder dragende korte golf 49,26 m. De om te roepen berichten zullen, ge zien de korte zendtijd, summier moeten zijn. In het algemeen zullen zij niet meer behelzen dan de naam en het adres van de opgeroepene, alsmede (eventueel) het kenteken van zijn auto of motor of de naam van zijn schip. Deze berichten zullen doorgaans betrekking hebben op ernstige familie-omstandigheden en de opgeroepene zal terstond de ANWB (tel. 182600) kunnen bellen om volledige bij zonderheden te vernemen. Gunstig tijdstip Het tijdstip 13.58 uur is uitgekozen omdat dit voor vele reizenden een pauze in restaurant of op het kampeerterrein betekent, waarop men zich meestal in de buurt van een radio zal kunnen bevin den. Bezitters van een autoradio hebben in dit opzicht uiteraard nog minder moeilijkheden. De ANWB heeft voor deze service een speciale telefoondienst in het leven ge roepen, die iedere dag - ook op zon- en feestdagen van 8 uur 's ochtends tot 10 uur 's avonds - bereikbaar zal zijn. Sterke zenders De ANWB heeft tot het huren van zendtijd bij Radio Luxemburg besloten, omdat deze commerciële radio - anders dan de Nederlandse Radio Unie - de be richten opneemt in de vorm, die de op drachtgever verlangt en bovendien over zeer sterke zenders beschikt. De dienst is gratis voor de reizigers, die beschikken over een reis- en krediet- brief, zoals die door de ANWB wordt uitgegeven. Anderen zijn een zeker be drag verschuldigd, met dien verstande dat niet-leden een hoger bedrag moeten betalen dan leden. I Wie voor 12 uur 's middags een be- j richt voor de radio-oproepdienst aan de ANWB opgeeft kan er zeker van zijn, dat dit - nadat het is geverifieerd en in orde bevonden - nog dezelfde dag zal i worden omgeroepen. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 18.05 Lichte muz. 18.30 V. cl. jeugd 18.45 Gram. 18.50 Regeringsuitz.: Emigra tierubriek: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.20 VVD, pol. caus. 19.30 Verz.progr. v. d. mi litairen. 20.25 Sjang Zeeuwkema en het Usdurp-mysterie .hoorsp. 21.05 Amus.muz. 21.30 Lof der bescheidenheid, documen taire over de Achterhoek. 22.00 Kamerork. en solist. 22.50 De kracht van woord en beeld ,caus. 23.00 Nws. 23.1524.00 Jazz muziek Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 V. d .kind. 19.10 Jazz. VPRO: 19.30 Leven in Nederland, klankb. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boek- bespr. 20.10 Theaterkron. 20.20 Kamer koor. 20.35 Nederland ontvangt stude renden van Overzee .tweegesprek. 20.45 Licht en schaduw in het leven van Cal- vijn, caus. VARA: 21.00 Vrijdagavondre tour, klankb. 22.25 Buitenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Nws. 23.1524.00 Sopr. en piano VOOR ZATERDAG 30 MEI Hilversum I 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 De Douche. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. (9.359.40 Waterst.). 10.00 V. d. kleuters. 10.30 Ben je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Metropole-ork. en solist. (12.3012.33 Land- en tuinbmeded.). 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. jeugd. 14.10 Blaaskapel. 14.30 Kron. v. Letteren en Kunsten. 14.55 Dameskoor 15.15 Gram. 15.40 Boekbespr. 15.50 De Advertentie Nieuw protest tegen Vlaamse versie van film „Fanfare" Na de Belgische „Vereniging voor be schaafde omgangstaal" heeft nu ook het Algemeen Nedenands Verbond geprotes- teerd tegen de plannen tot het maken i van een Vlaamse versie van de film I „Fanfare". i Het Verbond schrijft in een brief aan ae desbetreffende filmproduktiemaat- schappij. dat het de Vervlaamsing van een Nederlandse film cultureel onaan vaardbaar en een belediging voor de Vlamingen acht. Een eventuele boycot van Vlaamse vertoningen in België zal het Verbond aan zijn zijde vinden, zo schrijft het A.N.V. \dvertentle Een beeld van het TV-spel Hedda Gabler van Ibsen, dat gisteren door de AVRO op het scherm werd ge bracht. Van links naar rechts Lo van Hensbergen als Brack, Rie Gil- hugs als Hedda Tesman-Gabler en Gijsbert Tersteeg als Jörgen Tes- I man. verlovingsringen mandersloot donkerstee* 14 De gemeenteraad van Rotterdam heeft gisteren besloten om de aan de In ternationale tuinbouwtentoonstelling „Flo- riade", toegezegde subsidie van drie mil joen gulden, te verhogen tot f3.600.000. Vanuit zeventien districten komen morgen de regionale muziek- en klein- kunstkampioenen, allen amateurs, naar Breda, waar zij zullen deelnemen aan de landelijke finale van de Stichting „'d Op rechte Amateur" om de landelijke titel. Dit evenement vond tot dusver elk Jaar in Amsterdam plaats. Het wordt nu voor het eerst in de Baroniestad gehouden. De luchtpostsluitingen voor de opva renden van Hr. Ms. Karei Doorman zijn als volgt vastgesteld: 3 juni en 10 juni (13.00 uur). Voor de opvarenden van Hr. Ms. Utrecht, Hr. Ms. Amsterdam en Hr. Ms. Zeeleeuw. 3 Juni, 10 juni en 17 Juni (13.00 uur). De postsluitingen voorde op varenden van Hr. Ms. Freyr en Hr. Ms. Balder (te Gent) is vastgesteld op 4 Juni (13.00 uur). De brieven dienen in beide Sevallen geadresseerd te zijn: p/a Amster- am CS-Marine. Hare Majesteit de Koningin is voor nemens op donderdag 25 Juni a.s. een be zoek aan Groningen te brengen ter ge legenheid van het lustrum van het Gro ninger Studenten Corps „Vindicat Atque Pollt", zo deelt de Rijksvoorlichtingsdienst mee. De verdwenen Dordtse jongetjes, de 5-jarige Arie en de 9-jarige Jan-Dirk Stoel, die sinds maandagochtend spoorloos waren, zijn gevonden. De Dordtse politie heeft hen in de Wijnstraat te Dordrecht aangetroffen. Het tweetal had een zwerf tocht gemaakt ln Dubbeldam en Zwijn- drecht en omgeving. De nachten hadden zil doorgebracht ln vaartuigen. Zij hadden flinke honger en waren van plan naar huls terug te keren. Dit Jaar bestaat de Rijks Ideeën Or ganisatie vijf Jaar. Ter viering van dit feit zal ln de grafelijke zalen op het Binnen hof ln Den Haag onder de naam „Ideeënrjy»" in de tweede helft van ok tober a.s. een tentoonstelling van ecla tante ideeën worden gehouden. Hedenmiddag heeft dr. W. Hugen- holtz, voorzitter van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Dieren in Gouda de zesennegentigste algemene Jaar vergadering dezer vereniging geopend. Deze Jaarvergadering wordt in Gouda ge houden, omdat de Goudse afdeling thans 50 Jaar bestaat. BUITENLAND Koning Paul van Griekenland is gis teren in het ziekenhuis van Ztlrich opge nomen voor een oogoperatie. In 1958 is ongeveer een op de zestig Belgen het slachtoffer geworden van een verkeersongeluk. In vijf Jaar tijds is het aantal verkeersslachtoffers met vijftig pro cent vermeerderd, dat van de ter plaatse festor venen met twintig procent (resp. 58.000 en 984 op een bevolking van negen miljoen). Vooral het aantal getroffen voetgangers is groter geworden. Een straalbommenwerper van de Britse luchtmacht van het type „Valiant" heeft gisteren op een vlucht zonder tus senlandingen van Engeland naar Zuid- Rhodeslë (Afrika) een snelheidsrecord gevestigd door de 8.000 km. in negen uur en 42 minuten af te leggen. Het vorige record was tien uur en twaalf minuten. De Engelse, genationaliseerde kolen mijn-Industrie heeft in 1958 met een ver lies van 3,5 miljoen pond sterling gewerkt, vergeleken met een verlies van 5,3 mil joen ln 1957. Twaalf Jaar geleden werd de kolenmijnindustrie genationaliseerd en sedertdien werd ln totaal een verlies van 32,6 miljoen pond geleden (ongeveer 325 miljoen gulden). Bij een betoging van stakende bank bedienden in de Argentijnse stad Cordoba heeft de politie woensdagnacht van de vuurwapens gebruik moeten maken. Zes tig betogers, die de agenten met stenen hadden bekogeld, werden aangehouden, drie van hen waren gewond. De sfeer in de stad was gisteren nog zeer gespannen. Ook in Buenos Aires is ae politie op haar hoede. (In geheel Argentinië staakt het bankpersoneel voor hoger loon). De Afrikaanse en Aziatische landen van de Verenigde Naties hebben gisteren besloten de Algerijnse kwestie nogmaals b(J de Algemene Vergadering van de V.N. aanhangig fe maken voor de a.s. zitting die in september begint. Dit maakte dr. Al Farrah van Jordanië bekend, nadat hij een vergadering van vertegenwoordigers der 29 landen had voorgezeten. Bij twee gevechten in het gebied van Oran zijn 26 Algerynse verzetsstrijders ge dood en 23 gevangen genomen. Volgens in Algiers ontvangen berichten is een aantal Franse soldaten en burgers ln een hinder laag gevallen, die by Geryvllle ln Zuid- west-AlgeriJe door verzetsstryders was ge legd. Hierby kwamen zes Franse s 1 laten om het leven. In het oostelijk deel van Constantine hebben Franse troepen een grote groep Algerijnen onderschept, die poogden door de prikkeldraadversperring langs de grens naar Tunesië te vluchten. Negen -erzetsatryderg kwamen hierby om het leven en 57 werden gevangen Te Katwe, een inheemse voorstad van Kampala (Oeganda), heeft de politie don derdag 483 mensen aangehouden, die er van verdacht worden dat zy belasting schuld hebben. Een aantal van hen is vrijgelaten nadat zy de verschuldigde pen ningen hadden betaald, doch een groot aantal wordt nog vastgehouden hangende een verder onderzoek. De Belgische radio heeft gisteren de bevolking gewaarschuwd voor een hyena van een gevaariyk soort, die ontsnapt is uit een particuliere dierentuin te Lokeren. In Lokeren en omgeving zyn gisteren klopjachten gehouden. Koning Boudewyn van België zal maan dag a.s. per vliegtuig uit de Verenigde Staten naar Brussel terugkeren. De Prin sen Albert en Alexander zullen de vorst op het vliegveld van Brussel begroeten. De rooms-katholieke primaat van Polen, kardinaal Wyszynskl, heeft gisteren in Warschau zyn stem verheven tegen een overheidsverbod om zijn openbare preek ter gelegenheid van een godsdienstig feest door luidsprekers te laten versterken. Wyszynskl sprak voor een menigte van honderddulzende mensen, die hem echter grotendeels niet konden verstaan en noemde de maatregel „een belediging van onze religieuze gevoelens". De Sovjet-Unie heeft gisteren Perzlë in een nota beschuldigd van „grove pro vocatie" en pogingen om de „betrekkingen tussen Perzlë en de Sovjet-Unie te ver giftigen". De nota houdt verband met de arrestatie van twee Perzen, in dienst van de Russische ambassade in Teheran. Deze mensen zyn gearresteerd toen zy het bul letin van de ambassade en het tydschrlft „Sovjet-Unie" 'naar de kranten in Tehe ran brachten, aldus de nota. De Sovjet- Unie verwacht dat de Perzische autoritei ten onmiddellijk een einde zullen maken aan de provocerende daden, zo besluit de nota. President Eisenhower heeft prof. John Howard Morrow, een neger, benoemd tot de eerste Amerikaanse ambassadeur in Guinea. Volgens een bekendmaking van de Birmaanse regering heeft de leider van de opstandige Karens ln het mondlngsgebied van de irrawaddy, zich aan de regerings troepen overgegeven. Koning Olaf van Noorwegen is van daag ln Engeland aangekomen voor een bezoek van een week. Het weekeinde zal hij de gast zijn van Koningin Elizabeth en Prins Philip. Israël heeft de vijf bemanningsleden van de Libanese bommenwerper, die woensdag gedwongen was op het vliegveld van Haifa te landen, toestemming gegeven naar hun land terug te gaan, aldus is gisteren van doorgaans welingelichte zyde te Tel Aviv vernomen. the all family drink TANDARTS VEROORDEELD VOOR MISHANDELING Een veertigjarige tandarts uit Krom menie is wegens mishandeling van twee zijner patiëntjes, door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot 500 gulden boete subs, een week hechtenis. Op 3 oktober 1958 stribbelde een 14- jarige jongen tijdens het boren van een kies tegen, waarna de tandarts hem volgens zijn verklaring door elkaar gerammeld heeft. Hij ontkende het ten laste gelegde „schoppen van de jongen". Een jaar tevoren zou de tandarts een 14-jarig meisje op de mond hebben ge slagen, toen het weigerde deze te openen en wel zo fors, dat enkele ondertanden door de lippen schoten. VRIJDAG Boerhaavelaan 44: Openbare les R.-K. Don Boscoschool. 12.253.50 en 79 uur nam. Breestraat 19; Ledenverg. Prot. Christ. Onderwyzers. 8 uur nam. Pieterskerk: Ontvangst door gemeente bestuur van deelnemers Int. Rondetafel- congres. 6 uur nam. Leiderdorp. Lokaal Geref. Kerk A.R.J.O.S. Spr. de heer J. van Driel over de kabinetsformatie. 7.30 uur nam. Wassenaar. DeylerhuisLezing met demonstratie over textiel voor plattelands vrouwen. 7.45 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelist Joh. Wickert uit Wuppertal. 8 uur nam. Den Burcht: Feestavond Damescomité „Groenoord". 8 uur nam Doopsgez. Kerk: Adventkerk. Bybelstu- die te 10 urn- voorm.; 11 uur voorm. ds. D. Vink. Kettingstraat: Excursie Vola naar Ket- tingfabrlek Kon Ned. Grofsmederij. 3 uur nam. Stationsplein: Wandeling Ned. Chr. Reisver. door Pan van Persijn. 2 uur nam. Stationsplein: Excursie Kon .Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Noordwyker- hout. 2 uur nam Wykgebouw Levendaal: Slotavond Ge ref. Jeugdverband. Otto Sternman draagt voor „Ik ben een neger" 8 uur nam. ZONDAG Eredienst Soefibeweging. MAANDAG St.-Antoniusclubhuis: Jeugduitvoerlng Professorenwijk. 7.30 uur nam. g) rV Contactavond Vakopleiding Bouwbedrl 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Aandeelhou- dersverg. N V. Motor en Lager Service. 4 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. Oegstgeest. Gemeentehuis: Receptie bestuur Oranjevereniging, i.v.m. 50-jarig bestaan. 35 uur nam. DINSDAG Prediker: Evangelist Joh. Maasbach. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Jaarverg. Alg. Ned. Bond van Gepensioneerden. 2.30 uur nam. Oegstgees t. Recreatiezaal „Ende geest". Feestavond Oranjevereniging ter gelegenheid 50-jarig bestaan. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. schoonheid v. h. Gregoriaans. 16.20 V. d. KRO: 18.00 Journalistiek weekoverz. 18.10 De Springplank. 18.30 V. d .Jeugd. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichtbaken, caus. 19.40 Symf.ork. en ;nip- Wij lulden de zondag in. Aansluitend: Avond gebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.2524.00 Gram. Hilversum II 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 Voor U en uw gezin, caus. 9.05 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Tydelijk uitgescha keld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 10.45 Metropole-ork. en soliste. 11.20 Buitenl. weekoverz. 11.35 Pianorecital. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Orgel en zang. 13.00 Nws. 13.15 Instr. kwint. 13.40 Muziekre- vue. 14.15 Streekuitzending. 14.40 Harmo- nie-ork. 15.05 Boekenwijsheid. 15.25 Noord- Hollands Filharm.-ork., koor en sol. 16.20 Is de maat vol?, caus. 16.35 Vers van de pers. 17.05 Hammondorgelspel. 17.30 Act. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Wie A zegt, moet B zeggen, caus. 19.40 Het Paradijsverhaal, caus. 19.55 Deze week. caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.35 Promenade-ark. en soliste. 21.15 Socialis tisch comm. 21.30 Hoe was dat ook weer? 22.00 Sportnws. 22.30 Instr. sext. 23.00 Nws. 23.15 Sportpraatje. 23.2024.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Je neemt er wat van mee. 21.15 Tus senspel. 21.25 Gevar. progr. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Cricketrep. 12.25 Gevar. muz. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. progr. 13.40 Gram. 14.10 Hoorsp. 15.10 Cricket- rep. 15.45 Ork.conc. 16.45 V. d. kind. 17.00 Idem. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Sportprogr. 18.45 Gevar. muz. 19.30 Inter views. 20.00 Gevar. progr. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. 22.45 Avondgebeden. 23.00 Nws. 23.06—23.36 Gram. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Hersengym. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.00 Cricketrep. 13.35 Lichte muz. 13.45 Sportreportages. 18.35 Jazzmuz. 19.00 Journ. 19.30 Nws. en dans muz. 20.00 Ork.conc. 21.00 Gevar. muz. 21.30 Nws. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Gram. 23.30 Nw.s 23.55—24.00 Nws. Nnrdwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 15.30 Koorzang. 16.30 Lichte muz. 19.00 Nws. 20.10 Gevar. progr. 21.45 Nws. 22.10 Ork.conc. 22.50 Dansmuz. 24.00 Nws. 0.05 Populaire muz. 1.00 Lichte muz. 2 15 5.30 Gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.25 Gram. 16.15 Idem. 16.30 Ork.conc. 18.00 Kamermuz. 20.05 Operamuz. 23.05 Ork.conc. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Caus. 12.45 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.11 Muz. kaleidoscoop. 14.30 Journ. 15 00 Gram. 16.00 Idem. 16.45 Engelse les. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en liturg, kal. 17.30 Gram. 18.00 Knapenkoor. 18.30 V. d sold 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Nationaal ork. en sol. 22.30 Nws. 22.45—24.00 Gram. 484 m.: 11.55 Gram. 12.15 Idem. 13.00 ïlw«sA i,315 Verz.progr. 14.20 Gitaarmuz. 16.00 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Operamuz. 18.38 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Nationaal ork. en sol. 22.30 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Nationaal ork. en sol. 23.55 Nws. DONDERDAG Geb. Kamer van Koophandel: Alg. le denvergadering K. van IC 2.30 uur nam. DE BIOSCOPEN Rex „Verraad in Korea" (14 Jr.) Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Trianon „Ik wil leven" (18 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino „Het verhaal van Eddy Duchin" (14 jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.20, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „Eiland der liefde" (18 jr.). Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „De vrouw die tweemaal leefde" (18 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur: zond,: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw, Rapenburg 73; Drie Haagse kunstenaars, tot eind juni. Lakenhal; Tentoonstelling Het Neder landse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur voarm.5 uur nam.; zond. 15 uur nam. (tot 31 augustus). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark i. Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Geopend: Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. 8 Bij geen gehoor by Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Den Helder lloht bew. Ypenburg half bew. Vllssingen zwaar bew. Eelde mist Twente zwaar bew. De Bilt. regenbui Eindhoven zwaar bew. Z.-Limburg vrijw. onb 3 I" i •as ifc sl n 1016 11 10 n 1015 11 8 nnw 1016 10 9 no 1015 9 6 w.st. 1014 8 4 nnw 1015 9 5 nw 1015 7 5 wniw 1015 8 6 V c .w fi •55 E 6 I Sn Helsinki zwaar bew. nno 5 5 0 Stockholm zwaar bew. ono 4 9 0 Oslo onbewolkt ono 4 13 0 Kopenhagen onbewolkt wzw 4 11 0 Aberdeen geh. bew. windstil 9 0.1 Londen onbewolkt nno 1 9 0.2 Amsterdam licht bew. n 8 10 2 Brussel zwaar bew. nnw 1 8 0 Luxemburg half bew. n 2 9 0 Par s half bew. n 3 8 0 Bordeaux onbewolkt nno 4 10 0 Grenoble licht bew. nw 7 10 0 Nice zwaar bew. nnw 2 15 0 Beriyn zwaar bew. O 2 10 0.7 Frankfort zwaar bew. nno 1 9 0 München zwaar bew. windstil 6 0 Garmisch P. half bew. windstil 5 0 Zürioh zwaar bew. nnw 2 7 0 Genève onbewolkt windstil 9 0 Locarno geh. bew. windstil 14 16 Wenen regen zo 4 12 0.1 Innsbruck licht bew. v.and. 1 7 0 Rome regen windstil 16 1 Ajacclo zwaar bew. nno 1 16 1 Madrid geh. bew. windstil 12 9 Mallorca zwaar bew. windstil 17 l Algiers half bew. 8 17 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2