JONGEDAME Commando-overdracht Valkenburg Prov. V.V.V. vergaderde in Alphen Mr. J. Klaasesz ook aanwezig Kapt. t. zee Aeriiout opgevolgd door kapt. t. zee Den Hollander WOENSDAG 87 MEI 1959 De minister van Sociale Zaken, mr. dr. Van Rooij, heeft gistermiddag in zijn departement vertegenwoordigers van de drie vakcentrales ontvangen. In tegenwoordigheid van de minister van Maatschappelijk Werk, mej. dr. Klompé hebben deze een toelichting gegeven op het adres, dat zij inzake het overbren gen van taken van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid naar dat van Maatschappelijk Werk aan mi nister Van Rooij hebben gezonden. Van hun kant hebben de bewindslie den tijdens dit gesprek de vertegen woordigers der vakcentrales een verdui delijking gegeven van hun inzichten over de omstreden kwestie. Op het AANNEEMBUREAU VAN ONZE ADVERTENTIEAFDELING is plaats voor een Leeftijd tenminste 18 jaar. Mulo- en type-diploma strekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties, vermeldende leeftijd, schoolopleiding, huidige werkkring en referenties te richten aan de directie van LEIDSCH DAGBLAD N.V., Witte Singel 1, Leiden (postbus 54). Ministers spraken met vakcentrales Advertentie. Gefingeerde diefstal voor Gerechtshof De procureur-generaal bij het Ge rechtshof te Amsterdam heeft gisteren acht maanden gevangenisstraf geëist tegen een 37-jarige oud-PTT-besteller wegens poging tot uitlokking van dief stal. Hij was door de rechtbank tot vier maanden veroordeeld, omdat dit college hem schuldig had bevonden aan een po ging tot het organiseren van een gefin geerde overval op een door hem be stuurde postauto. Voor deze overval, die in oktober of november van het vorig jaar zou plaats vinden, had h> een koopman in de arm genomen. De afspraak was dat ver dachte met zyn auto op de weg van Amsterdam naar Edam zou stoppen en de achterdeur zou openlaten om de koopman in de gelegenheid te stellen een postzak weg te nemen, die naa- verdachte had gezegd wel f. 18.000 zor bevatten. Toen de koopman echte merkte, dat de PTT-besteller met ee- vrouw over de overval had gepraat, za hfj van het plan af. De postautochauffeur, die inmiddels ander werk heeft, bekende voor het Hof dat het allemaal zo in zijn werk was gegaan. De koopman vertelde als ge tuige dat hij met de voorgenomen over val had ingestemd, omdat hij eens drie jaar onschuldig in de gevangenis zcu hebben gezeten en hij dit nu wel eens „terug wilde verdienen". De procureur- generaal meende dat het in verband met de persoonlijkheid van verdachfe wel gewenst was een rapport over hem te laten uitbrengen. Het hof zal over 14 dagen uitspraak doen. PART. SYNODE GEREF. KERKEN VAN ZUID-MOLLAND-WEST Gisteren kwam in de Valkenboskerk te 's-Gravenhage de particuliere synode der Geref. Kerken van Zuid-Holland ten Westen omvattend de classes Delf land, 's-Gravenhage en Leiden in jaar lijkse vergadering bijeen. De synode werd door ds. S. Eringa namens de roe pende kerk van 's-Gravenhage-West geopend. Tot leden van het moderamen werden gekozen de predikanten ds. mr. W. S. de Vries te Voorburg, praeses, ds. P. P. Kuiper te Sassenheim, 1ste scriba, ds. W. v. d. Bos te PJjnacker, 2de scriba en ds. P. v. Strien te Delft, assessor. Zij koos tot afgevaardigden naar de 30 juni a.s. te Utrecht aanvangende generale synode als primi de predikanten ds. P. D. Kuiper en ds. mr. W. S. de Vries, de ouderlingen A. Fonteijn te Rijswijk en S. Melse te Leiden en de diaken J. de Boer te 's-Gravenhage-O. Als secundi werden gekozen de predikanten ds. P v. Strien en ds. W. v. d. Bos, de ouderlin gen H. H. Spoelstra te 's-Gravenhage- Loosduinen en drs. T. Spaan te Leid- schendam en de diaken J. H. Nelleke te 's-Gravenhage-W. Gisteren is in Alphen aan den Rijn in Hotel Toor de jaarlijkse provinciale vergadering gehouden voor de vertegenwoordigers van de VVV's in de provincie Zuid-Holland. De Commissaris van de Koningin, mr. J. Klaasesz, heeft de mor genvergadering bijgewoond, hetgeen uiteraard zeer gewaardeerd werd. Hoeveel werk de VVV's verzetten bleek duidelijk uit het omvangrijke overzicht van de voorzitter van het provinciaal bestuur, de heer C. H. Hagedorn. Dit alles zou nooit tot stand zijn ge komen zonder de medewerking van u allen, aldus spreker. Ik moest vaak veel van U vragen, doch ik durfde dat te doen omdat dat mogelijk is gezien de geest van de M.L.D. Nadat de kapt. t. zee met enkele woorden hen had her dacht. die bij de uitoefening van hun NACHTELIJKE VUURZEE IN EEN HOUTRUSTHAL (Van onze Haagse correspondent) In de afgelopen nacht om kwart voor twee is, door totnutoe nog onbekende oorzaak, brand uitgebroken in de keu ken van het aan de Hoky-baan gelegen Houtrustrestaurant te Den Haag. Het vuur greep met zulk een snelheid om zich heen, dat vlak daarna ook de bij de keuken behorende uitgifte bar vlam vatte. De vlammen deelden zich daarna mee aan het boven het restaurant gele gen balcon, dat voorzien van een hardboard schot dienst doet als op slagruimte voor requisieten, meubilair en lopers. Direct rukte de brandweer uit. De keuken, de bar en de op slagruimte brandden echter geheel uit. Ook het dak van deze hal liep schade op. Met grote doortastendheid heeft de brandweer met zeven stralen het vuur aangepakt, waardoor uitbreiding van de brand naar het overige gedeelte van de hal werd voorkomen. Om ruim drie uur v/as men de „brand meester". De vlammen van het balcon sloegen dra de grote hal in. Enige jute spandoe ken, die aan het plafond hangen en dienst doen als geluidsdempers bij con certen, gingen branden. Het bleef ge lukkig bij enkele. Het gehele complex is voor f. 1.8 mil joen verzekerd. Gisteren had de Ned. Coöperatieve Vrouwenbond in Houtrust een congres gehouden, dat tot ongeveer 11 uur 's avonds duurde. Men deelde ons mee. dat het bedrijf gewoon doorgang vindt. 5 MILJOEN OVERNACHTINGEN Hieruit bleek o.m., dat in 1958 niet minder dan 5 miljoen overnachtingen zijn geboekt in de 50.000 slaapplaatsen. Gebleken is, dat de geringe teruggang die in 1957 geboekt moest worden vorig jaar weer geheel is ingehaald. Tenmin ste 3% miljoen bezoekers bezochten onze bezienswaardigheden, en naar ruwe schatting 20 miljoen de stranden van Zuid-Holland. Er werden 1.656.754 stuks propaganda- drukwerk verzonden, 348.745 inlichtingen werden verstrekt, gespecificeerd als 206.479 mondeling, 56.654 telefonisch en 35.725 schriftelijk. De kosten van dit al les bedroegen f. 600.000. De heer Hagedorn gaf enkele tips op welke wijze men de aandacht op de streek of een gemeente kan vestigen en hoe men de vreemdeling van dienst kan zijn. Alle leden zullen zich moeten bezin nen op de behoeften en wensen voor de toekomst van een welvarend vreemde lingenverkeer in een welvarend Zuid- Holland, aldus besloot de heer Hage dorn zijn openingstoespraak. Tevoren had de heer Hagedorn de commissaris der Koningin mr. J. Klaa sesz en de talrijke vertegenwoordigers van de VVV's hartelijk welkom geheten, en had de heer J. S. Deurloo namens de voorzitter van VVV Alphen aan den Rijn, die met de afdeling Nieuwkoop deze dag verzorgde, het gezelschap har telijk begroet. De heer Deurloo wees daarbij op de bezienswaardigheden van Alphen met Avifauna als de grote trek pleister voor duizenden vreemdelingen. Vervolgens werd de agenda van de vergadering in vlot tempo afgewerkt. Na vaststelling van het jaarverslag en de rekening over 1958 werden de aftreden de bestuursleden de heren mr. A. W. Joolen en H. J. Wenckebach herkozen bij enkele kandidaatstellling. De voorzitter deelde daarbij mee, dat de heer Joolen het secretariaat heeft aanvaard en me vrouw A. E. van Stigt-Van den Berg het penningmeesterschap. Na verkiezing van de commissie tot het nazien van de rekeningen gaf de di recteur van de provinciale VVV, mr. R. H. Woltjer, een overzicht van de werk zaamheden en besprak hij tevens het werkprogramma voor het volgend jaar. Hij wees er daarbij op, dat meer en meer een nomaden-toerisme plaats heeft. De vreemdelingen komen immers steeds meer per eigen gelegenheid ons land binnen. Wij zullen ons daar natuurlijk naar moeten richten. Daarna brachten de vertegenwoordi gers van Katwijk en Oude-Weterlng de visvergiftiging ter sprake. Door de nogal alarmerende berichten in de pers hebben deze plaatsen schade geleden. Beide he ren zouden gaarna zien, dat bij voorko mende gevallen ook de VVV's gehoord zouden worden. Het bestuur zegde toe dit te bevoegder plaatse te zullen bespre ken. Aan het slot van deze prettige verga dering sprak de commissaris der Ko ningin enkele woorden, waarbij hij o.m. de suggestie deed meer contact op te ne men met de ambassades in ons land en de publiciteitsmensen mee te nemen en te wijzen op de vele prachtige plaatsen die Zuid-Holland heeft. Voorts wilde mr. Klaasesz hen vooral wijzen op de pri ma eetgelegenheden. Na sluiting van deze vergadering, die tevens werd bijgewoond door vertegen woordigers van de Kamers van Koop handel, Stichting Stad en Land en ANVV, begaf het gezelschap zich naar het gemeentehuis, waar burgemeester Bruins Slot voor een passende ontvangst zorgde. Hij gaf daarbij een historisch overzicht van Alphen. Na het ronddie nen van verversingen, werd in Avifauna de lunch gebruikt. De secretaris van de Leidse Kamer van Koophandel prees de gemeente Alphen, die aller aandacht waard was en hij hoopte van harte, dat het nog belangrijk zal groeien in de „jas" die nog lang niet knelt, zoals dit bijvoorbeeld met Leiden het geval is. Na de lunch begaf men zich per wa tertaxi naar Nieuwkoop over de Zien de, van welke tocht bijzonder genoten is. Het gemeentebestuur van Nieuwkoop zorgde voor een ontvangst, waarbij de thee geserveerd werd in Paviljoen Pias- zicht. Per autobus werd de terugreis naar Alphen aanvaard, vanwaar de af gevaardigden weer naar hun woonplaat sen vertrokken. Klooster-oversten werden beetgenomen De Officier van Justitie bij de Arn hemse rechtbank eiste acht maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan vier maanden voorwaardelijk, tegen een 39-jarige antiquair uit Amsterdam en een 50-jarige colporteur uit Bussum wegens oplichting van moeder-oversten van kloosters bij Nijmegen in septem ber van het vorige jaar. Hun was ten laste gelegd, dat zij deze moederoversten hadden bewogen tot af gifte van wierookvaatjes, kronen, kruis beelden en soortgelijke voorwerpen, ten onrechte vertellend, dat zij een inza meling hielden ten behoeve van de pas toor van een nieuwe kerk te Amster dam. Een introductiebrief van de pas toor vergemakkelijkte de toegang tot deze moederoversten, die vervolgens van de lofwaardigheid van de actie van de bezoekers overtuigd raakten. De verdachten gaven inderdaad een aantal dezer voorwerpen aan de pas toor .doch de antiquair nam ook diver se oudheidkundige zaken in zijn voor raad op of verkocht ze. Wel gireerde hij 15 percent van de opbrengst van ar tikelen, die de pastoor niet kon gebrui ken, op diens postrekening, maar de pastoor wist niet. dat de antiquair deze voorwerpen ten geschenke had gekregen De mannen verklaarden, dat het de bedoeling was geweest, introductie te verkrijgen tot de moeilijk toegankelijke kloosters, opdat de antiquair kans kreeg eventuele kunstschatten op te kopen. „Zij meenden in de kloosters het goud van de Lutine te vinden", zeide de Of ficier. „Ze hadden de pastoor zelfs een ton in het vooruitzicht gesteld, zodat hij een toren bij zijn kerk kon bouwen". De resultaten waren echter teleurstellend en zij konden, aldus de officier, de ver leiding niet weerstaan, er een handeltje voor eigen rekening van te maken. Ze bewerkten kloosters over het gehele land. Uitspraak over veertien dagen. HERVORMDE VROUWEN BIJEEN De Hervormde Vrouwengroep CJVF (Christelijke Jonge Vrouwen Federatie) heeft gisteren de jaarvergadering in Limburg, in de Sittardse schouwburg, gehouden. Meer dan 700 leden uit alle delen van het land namen er aan deel. Na een welkomstwoord door de voorzit ster van de regelingscommissie, mevr. Lutce Schiptholt-Zijderveld, werd het tweedaags congres geopend door mej. J. H. Stegeman uit Den Haag. Uit het ver slag van de secretaresse, mevr. L. A. Snijders-Naaborg te Zwolle bleek een toeneming van een aantal verenigingen van 780 tot 820 en een stijging van het ledental van 20.396 tot 21.421. 's Middags werd o.m. de film „De zwarte stroom" van de Staatsmijnen vertoond. Aan boord van Hr. Ms. Karei Doorman" werden gisteren twee blindengeleidehondenwaarvoor de bemanning tijdens de voorjaarsreis van het schip de gelden bijeen bracht, door de commandantkapt. ter zee H. M. L. F. E. van Oostrum Soede aangeboden aan het Blinden- geleidehondenfonds. De comman dant (met het beeldje, dat hij als aandenken ten geschenke kreeq1 en mevr. mr. A. Groen-Kovthof. be stuurslid van het fonds, met een van de honden die Karei werd ge doopt, terwijl de andere hond Doorman genoemd is. Hedenmorgen heeft de commandant van het Marine Vliegkamp Valkenburg, de kapitein ter zee vlieger W. O. P. R. Aernout zijn functie overgedragen aan de met ingang van vandaag tot kapitein ter zee vlieger benoemde J. L. den Hollander, totnutoe hoofd van het bureau luchtvaart van de Marinestaf. De eigenlijke overdracht werd voorafgegaan door een inspectie van de troepen en gevolgd door een défilé. functie zijn gevallen, wenste hij zijn op volger geluk met de benoeming en wen ste hem veel succes toe in zijn nieuwe functie. De kapt .t. zee Den Hollander zeide in zijn toespraak onder de indruk te ?ijn gekomen van het vele dat er sinds 1953 veranderd is op Valkenburg. In 1952- 1953 was hij hoofd vliegdienst geweest en hij kon dus uitstekend een vergelij king trekken. Hij bracht daarbij dank aan aan de kapt. t. zee Aernout voor alles wat hij had gedaan. Vele plannen zijn thans onderweg en misschien auurt het geruime tijd eer die verwezenlijkt De scheldende commandant, die tij delijk zal worden belast met het. bevel over de Marineluchtvaartdienst in Ne derland, als opvolger van kapitein ter zee vlieger A. J. de Bruijn, sprak na de inspectie de aanwezigen toe. Het lijkt mij een goede gewoonte bij een afscheid de afgelopen periode onder de loep te nemen. Dat wil ik niet doen om te laten zien wat onder mijn bevel allemaal ge beurd is aldus spreker, maar wel om te memoreren wat allemaal tot stand is gekomen aan verbeteringen en uitbrei dingen. Wij vergeten dit altijd zeer snel en beschouwen het spoedig als gewoon. Wat is verbeterd en uitgebreid is mede tot stand gekomen door het zeer vele werk van mijn voorganger(s). Spreker riep vervolgens in herinnering de inge bruikneming van het nieuwe cafetaria in oktober 1957, welke ruimte tevens ge bruikt kan worden voor bioscoop- en ontspanningsavonden. Het 334 squadron van de Koninklijke Luchtmacht, hoewel een graag geziene gast, vertrok en om de ruimte die daardoor vrij kwam was M.L.D. verheugd. Hangar 6 kwam vorig jaar in gebruik, hetgeen een be langrijke verbetering betekende. De vliegvelduitrusting in het algemeen is uitgebreid en verbeterd. In september 1957 werd het seahawks squadron in ge bruik gesteld en in de praktijk biijkt dat een gemengd bedrijf van straal vliegtuigen en propellervliegtuigen uit stekend kan functioneren. De nieuwe startbaaninrichting zal spoedig in ge bruik komen; de kolenkachels werden vervangen door oliekachels en zo is er meer te noemen. Kapt. t. zee Den Hollander (links) en kapt. t. zee Aernout na de com mando-overdracht. (Foto L.D./Van Vliet) De scheidende commandant tij dens de inspectie. Op de voorgrond links de majoor Van Bork en rechts <fe kapt. t. zee Aernout. Op de tweede rij geheel links de kapt. t. zee Den Hollander. (Foto L.D./Van Vliet) kunnen worden. Vervolgens wees spre ker op de grote verantwoordelijkheid van allen, die met het dure materiaal omgaan. Tenslotte verklaarde hij het commando van het vliegkamp op zich genomen te hebben. Na afloop van de overdracht had een défilé plaats. De troepen stonden on der commando van de majoor der Ma riniers, A. J. van Bork; de kapel van de M.L.D. verleende muzikale medewer king. Onder de genodigden bevonden zich o.m. de kapt. t. zee Knopper, com mandant van de M.E.B. te Oegstgeest, de lt. kol. Wessels. commandant van de Koksschool te Leiden, de kolonel Wolf, commandant van de vliegbasis Soester- berg, de kolonel Slager, commandant van Ypenburg, kolonel Poll. comman dant van de 6e divisie Kon. Marechaus see, en majoor Van Dijk, commandant van het district 's Gravenhage van de Kon. Marechaussee. Mr. F. Ft. A. de Graaff te Hilversum Werkgeversverbond ziet nieuwe kabinet met vertrouwen tegemoet Oppassen voor een herhaalde overbesteding „Wü hebben het nieuwe kabinet met vertrouwen zijn zware arbeid zien aan vangen. Wanneer wjj mogen rekenen op een goede samenwerking tussen rege ring en het georganiseerde bedrijfsleven - ik twijfel daar niet aan, gelet op de organisatorische ervaringen van ver scheidene ministers - dan zal dit ver trouwen nog extra worden geschraagd". Aldus de voorzitter van het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond, mr. F. H. A. de Graaff op een gistermiddag te Hil versum gehouden besloten vergadering. Hij bracht de voormalige minister-pre sident dr. Drees, de oud-minister Suur- lioff en ex-staatssecretaris mr. dr. A. A. v. Rhijn hulde voor hun vele en be kwame arbeid. De regering, aldus mr. De Graaff, heeft thans, naar gebleken is, het be sluit genomen de verwerking van de huurbijslag reeds in het kader van een gedifferentieerd loonbeleid te doen plaats vinden en het overleg met het georganiseerde bedrijfsleven over de con cretisering van de hierbij in acht te ne men voorwaarden op zeer korte termijn te doen geschieden. Wij verklaren ons bereid aan dit overleg een constructieve bijdrage te leveren, al hadden wij gaarne eerst iets meer zekerheid gehad over de lastenverzwaring na 1 april 1960. Minimumloon De regering heeft voorts besloten aan de SER het verzoek te richten een ad vies uit te brengen met betrekking tot de wenselijkheid en de mogelijkheid van een wettelijk minimumloon. „Ik vraag mij af", zo merkte mr. De Graaff op „of bij een dergelijk stelsel niet het loonbeleid teveel in de politieke sfeer wordt gebracht. De praktijk in an dere landen heeft bovendien aangetoond, dat wijzigingen van een officieel mini mum-loon spoedig een meer algemeen karakter aannemen". Bovendien, past dit wel bij een gedif ferentieerd en gecoördineerd loonbeleid? Juist het beginstel van de coördinatie houdt in, dat een toetsend orgaan er o.m. voor te waken heeft, dat bij een toelating van zekere differentiatie de lo nen niet worden vastgesteld op een so ciaal onverantwoord niveau. Weer overbesteding Later zei de voorzitter van het CSWV nog: „Wij wijzen qua systeem een alge mene uniforme loonverhoging af en wij zijn overigens van mening, indien men de beperkte verwerking taxeert op een extra-loonsverhoging van één procent, dat de in het SER-advies genoemde loonsverhoging (inclusief incidentele verhogingen) ten belope van tien tot 10.5 procent tot en met 1 april een zo danige zware last voor het bedrijfsleven betekent, dat deze regelrecht tot een nieuwe overbesteding zou gaan leiden". De regering heeft er blijk van gegeven zowel ten aanzien van het loonbeleid als ten aanzien van het vraagstuk van de arbeidsduur een voorzichtige koers te willen volgen. „Ik meen, dat hiervoor alle aanleiding bestaat en acht het ge wenst, dat nog nader overleg plaats vindt over de uitwerking van het beleid" RECHTZAKEN Jonge overvallers voor de rechtbank In de nacht van 16 op 17 februari j.l. liep de 45-jarige weduwe Banach bloe dend door de Kerkstraat te Arnhem, gil lend om hulp. Buurtgenoten belden de politie op en deze constateerde, dat de tengere kruidenierster het slachtoffer was geworden van een roofoverval door twee Jeugdige knapen. Eén hunner had zij herkend en weldra zaten beiden ach ter slot en grendel. Gisteren stonden ze voor de Arnhemse rechtbank terecht, een 23-jarige constructiearbeider, en een 17-jarige loopjongen. De officier van Justitie, mr. J. van IJsendoorn, eiste tegen de oudste drie jaar jeugdgevangenis. De zaak tegen de Jongere knaap verzocht de officier aan te houden tot de inrichting, waarin de loopjongen thans ter observatie verblijft, een rapport heeft uitgebracht. De knapen hadden met elkaar kennis gemaakt, terwijl ze beiden op dezelfde plek op een meisje stonden te wachten. Ze klaagden elkaar hun nood over hun onbevredigende financiële status en be sloten criminele methoden te beproeven ter verkrijging van verbetering. De jeug dige loopjongen was nog een beginne ling, maar desondanks de leidende fi guur in het donkere huis van de kruide nierster. Hij liep vooraan en wierp de weduwe die onraad had gehoord, op de grond. Ze vluchtten echter door de win kel de straat op, nadat ze slaand en duwend en rukkend vergeefs hadden getracht het gillende, zich moedig ver dedigende, vrouwtje te overmeesteren. Met een hersenschudding en enkele hoofdwonden moest deze in het zieken huis worden opgenomen. Veertien da gen is ze er verpleegd en nog steeds on dervindt ze nadelige gevolgen van de overval. Uitspraak over veertien dagen. Eerste regionale bestuur van Bantoes in Zuid-Afrika Een Bantoe, Botha Sigcau, heeft gis teren het voorzitterschap van het eerste geheel uit Bantoes bestaande regionale bestuur aanvaard. Voor het eerst in de geschiedenis van de Unie van Zuid- Afrika zal een geheel uit Bantoes be staand orgaan bestuursmaatregelen voor de in het gebied wonende Bantoes ne men en onder meer belasting kunnen heffen, aldus meldt de Zuidafrikaanse voorlichtingsdienst. Het betrokken ge bied is Transkei, dat ongeveer zo groot is als Nederland. Zoals bekend zullen er op grond van het wetsontwerp betreffende de bevorde ring van het zelfbestuur der Bantoes, dat in beginsel door het Zuidafrikaanse parlement is goedgekeurd, vijf regionale Bantoebesturen worden gevormd. Krachtens het oude bestuursstelsel voor Transkei waren 26 blanke commis sarissen voorzitter van de districtautori teiten. Twee jaar geleden werden deze voorzitters die tezamen als vertegen woordigers van de districten het re gionale bestuur vormden, door Bantoes vervangen. Van nu af zal dus ook de voorzitter van het bestuur die steeds een blanke is geweest, een Bantoe zijn. Mr. De Graaff gaf nog uiting aan zijn vreugde over het feit, dat overleg tus sen alle betrokken partijen in de Soc. Econ. Raad op zo'n hoog niveau kan plaats hebben. „Maar de regering dient van haar kant toch niet te veel het vin den van een oplossing voor netelige be leidsvraagstukken geheel aan haar ad viescollege over te laten en anderzijds acht ik het onjuist, wanneer de beraad slagingen in de SER zelf het karakter gaan aannemen van onderhandelingen over arbeidsvoorwaarden. Voor zover en voor zolang op centraal niveau beslis singen over beleidsmaatregelen op dit gebied moeten worden voorbereid kan het overleg hierover beter langs orga nisatorische weg geschieden".

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9