Chefarine 4 Engelands nieuwste jeugdherberg door Koningin Elizabeth geopend Belgisch Limburg is een provincie, waar vele tekenen op groei wijzen Restauratie van Holland House gefinancierd uit een fonds ter gedachtenis van Koning George Vier middelen die betrouwbaarzijnt Vele nieuwe industrieënmaar ook een mooi openluchtmuseum in het domein van Bokrijk Minister Van Hemelrijck voor enkele dagen naar de Kongo Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 27 mei 1959 Derde blad no. 29753 (Van onze Londense correspondent) Er is goed nieuws voor de Nederlandse trekkers, die naar Engeland komen. In het hart van Londen, maar desniettemin in een idyllische, landelijke omgeving heeft Koningin Elizabeth maandag een juweel van een jeugdherberg ingewijd. De Nederlandse Jeugdherberg Centrale was bij deze plechtigheid vertegenwoordigd door de heren P. Hoge- weg, penningmeester, en dr. P. Spaander, voorzitter van de raad van toezicht en advies. De nieuwe jeugdherberg bevindt zich in het prachtige Holland Park op de plek waar eens het historische Holland House stond, dat in de oorlog door bommen werd vernield. Alleen de oostelijke vleugel, hoe wel zwaar gehavend, bleef behouden. Deze is thans op voortreffelijke wijze gerestaureerd, d.w.z. de 17de eeuwse voorgevel in Nederlandse Renaissancestijl werd hersteld, ter wijl het interieur geheel vernieuwd is. De naam Holland in deze deftige Londense wijk heeft overigens niets met ons land te maken, maar herinnert aan de Earl of Holland, die er zijn landgoed had, waar van het park met zijn „Dutch garden" (Hollandse bloementuin) een overblijfsel is. Drie eeuwen geleden oefende onze gewone en tuin architectuur grote invloed op Engeland uit, waaraan talrijke voor beelden nog altijd herinneren. niettemin krijgt elke trekker zoals nog in de meeste landen gebruikelijk is, een corvee toegewezen. Want een jeugdher berg mag nooit worden beschouwd als een goedkoop hotel. De leden dienen haar als eigen bezit te beschouwen en als zodanig te behandelen. De algemene secretaris van de Youth Hostels Association de heer II. L. Knapp, vertelde ons nog, dat de jeugdherbergen beweging over de hele wereld groeiende is. een verheugend feit, omdat deze jon geren van alle landen met elkaar in con- j tact brengt. Ook van achter het ijzeren gordijn beginnen er trekkers naar Enge land te komen, met name uit Polen. Met Joego-Slavië is er een druk jeugd- verkeer. Symbolisch voor de levenskracht van de jeugdherbergenbeweging was de aan wezigheid bij de opening van Holland House van de 85-jarige Richard Schirr- mann, die als Duits onderwijzer de jeugdherbergen heeft uitgevonden. Hij heeft pas een tocht langs Engelse jeugd herbergen achter de rug en men verze kerde ons, dat hq met zijn 60-jarige echtgenote nog dagelijks 10 kilometer wandelt! Advertentie Tussenstation naar liet vasteland De nieuwe jeugdherberg, waarvan Sir Hugh Casson, wiens zwierige geest het Festival of Britain in 1951 heeft ont worpen, een der arohitecten is. mag worden beschouwd als de ideale manier waarop de Britten zo vaak hun proble men oplossen. Het oude en het nieuwe gaan hier namelijk op volkomen har monieuze wijze samen. De jeugdherberg welke plaats biedt aan 200 gasten vormt een complex, dat losjes neergezet schijnt rond een bin nenplaats die naar één zijde uitzicht op het park biedt en bestaat uit een grastapijt en een smalle rechthoekige vijver, waarin de romantische oude ge vel zich weerspiegelt, zoals bij ons de grachtenhuizen in het water. Recht er tegenover bevindt zich de blokkendoos van de overige gebouwen, maar zij sto ren geenszins, dank zij de afwisseling In het lijnenspel. De restauratie van Holland House en de bouw van de jeugdherberg heeft 1.3 miljoen gulden gekost en werd groten deels gefinancierd uit het nationale fonds, dat de Britse regering heeft op gericht ter nagedachtenis van Koning George VI. Dit fonds betaalde ook nog de kosten van vier andere jeugdherber gen. De gehele Britse natie, ook die overzee, heeft aan het fonds bijgedra gen. Het geld werd voornamelijk be stemd voor jeugdwerk en sociale arbeid. Zoals men zich misschien zal herinneren heeft de Koning altijd veel gedaan voor de Engelse jeugd. Jarenlang heeft hij elke zomer een jongenskamp voor de arbeidersjeugd geleid in de tijd, dat hij nog Hertog van York was. Ook als mo narch bezocht hü de kampen geregeld. Intieme sfeer In de prachtige sober, doch smaakvol ingerichte eetzaal heeft Koningin Eli zabeth de daar aangebrachte beeltenis van haar vader onthuld. De gehele jeugdherberg ademt een kunstzinnige sfeer, omdat alle materialen, meubelen en kleuren op verantwoorde wijze zijn gekozen. Men vindt er een enorme trek kerskeuken met twintig dubbele gasstel len en een aparte ruimte voor het doen van de afwas. Een nieuwigheid voor jeugdherbergen vormen de individuele badkamers, naast de gebruikelijke dou checellen. Hoewel dit een grote jeugd herberg is, werd door een vernuftige indeling een intieme sfeer behouden. Dat geldt met name voor het fraaie dag verblijf en de zogenaamde „quiet room" (kamer waar stilte moet heersen). In Engelse jeugdherbergen, die geen leef tijdsgrens kennen (al zijn de „oudjes" meestal levenslange trekkers) is het. an ders dan op het vasteland, toegestaan de bagage mee te nemen naar de slaap zalen. Het was daarom een goed idee om naast de bedden grote houten vakken aan te brengen, waar rugzakken gemak kelijk kunnen worden opgeborgen. Dit is een jeugdherberg, waar men laat naar bed mag. De lichten gaan pas om half twaalf uit en trekkers worden ook nog 's nachts toegelaten. Dit is gedaan wegens de grote afstanden, die men in deze stad, komende van een jeugdher berg in de provincie, moet afleggen. Ook kunnen de jongeren, die eventueel tot vier nachten in de gezamenlijke Lon dense jeugdherbergen mogen blijven, al lerlei culturele manifestaties in de stad bijwonen zonder voor een gesloten deur te komen. Duitse Muitvinder"was bij de opening aanwezig Holland House is vooral bedoeld als doorgangsstation voor trekkers van en naar het vasteland. De jeugdherberg- ouders beschikken over een flinke staf voor de bereiding van maaltijden en het schoonhouden van de gebouwen. Des- Vier werkelijk betroawbara middelen helpen elkaar en,,, doen wonderend De vier geneesmiddelen van Chefarinè „4" worden in de hele wereld op grote schaal gebruikt. Ze hebben hun volkomen betrouwbaarheid wel zeer afdoende be wezen. Stuk voor stuk hebben zij mil- lioenen mensen baat gebracht. Tezamen in één tablet verenigd werken zij nóg beter en helpen vaak waar andere middelen falen. Chefarine „4" is een middel tegen pijnen en griep, dat Uw vertrouwen inderdaad waard is. ,r Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel (helaroi. Ontwerper sportwagen veroordeeld De Haagse rechtbank heett een 32- jarige Voorburgse autohandelaar, de ontwerper van de Citeria-sportwagen, veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee en een half jaar met aftrek, omdat de man valsheid in geschrifte had ge pleegd ten nadele van de Zuidhollandse Bank N.V. Hij had namelijk valse wis selbrieven ter waarde van f 450.000,bij deze bank in disconto gegeven. De officier van Justitie had veertien dagen geleden drie Jaar gevangenisstraf gevorderd. Gemotoriseerde zeepkist De Haagse -politie heeft op de Thorbeckelaan een gemotoriseerde zeepkist in beslag genomen, die daar met een snelheid van 35 km. over de weg raasde. De „constructeurs-berij ders" waren twee zestienjarige jon gens. Remmen en stuur van de zeep kist, die van een Solex-moter was voorzien, werkten hoogst denkbeel dig. Advertentie Jonges, ik meer 'm effe... ik mot naar 't postkantoor, om te sparen. HET POSTKANTOOR UW SPAARBANK .„li meet Provinciehuis Zuid-Holland bijna 9 miljoen duurder (Van onze Haagse correspondent) Volgens de raming 1955 zou de bouw te Den Haag van het provinciehuis van Zuid-Holland (waarvan het eerste ge deelte in uitvoering is) 20 miljoen gul den kosten. Nieuwe berekeningen heb ben nu aangetoond, dat de bouw van het gehele complex ten gevolge van de stijging van het indexcijfer én door ver groting van het eerste gedeelte met ruim 10-000 kubieke meter, na 28.8 mil joen gulden gaat kosten, een verschil dus van bqna 9 miljoen! Kritiek op College van Rijksbemiddelaars De voorzitter van de bedrijfsgroep wegvervoer van de Katholieke Bond van Vervoerspersoneel, „St.-Raphaël", de heer A. W. Molenaar heeft op een te Utrecht gehouden vergadering van deze bond kritiek uitgeoefend op het College van Rijksbemiddelaars. Dit college wei gert namelijk opneming in de loonre geling van een verbeterde vorstverletre- geling en een grotere zekerheid biedende regeling voor uitkering bij ongeval en ziekte. De argumentatie van het College dat dergelijke bepalingen alleen in een collectieve arbeidsovereenkomst kunnen worden opgenomen, acht de heer Mole naar in strijd met het feit dat in an dere bindende loonregelingen soortge lijke regelingen wel voorkomen Naar aanleiding van deze situatie pleitte de heer Molenaar voor afsluiting van collectieve arbeidsovereenkomsten. Een meer toeschietelijke en voortvaren de houding van de werkgevers in het wegvervoer noemde hij in dit verband m eerste vereiste. (Van onze Brusselse correspondent) De jaarvergadering van het Vlaams Economisch Verbond, een organisatie van Vlaamse industriëlen, is dit jaar gehouden in Hasselt, de hoofdstad van Belgisch Limburg. Het was voor ons een gelegen heid om de kennismaking met deze snel groeiende Belgische provincie, die sterk op Nederland is gericht, te vernieuwen. Het diner werd ge organiseerd in het provinciaal domein van Bokrijk, en aan wie België op korte weekeinden af en toe eens wat beter wil leren kennen, geven wij de raad dit bezoek alvast op zijn program te nemen. Want het domein van Bokrijk, op slechts enkele kilometers van Hasselt (te Genk) en op circa 17 kilometer van Maastricht is een buitengewone prestatie. Uit de oude Kempen zijn daar steen voor steen tientallen oude hoeven, molens, watermolens, een oude boerenherberg, enz. in een heerlijk park met eeuwenoude bomen samengebracht. Het geheel is harmonisch in het park verscholen. Werkverschaffing is een der grootste problemen Met de gouverneur van Limburg, onze vriend Louis Roppe, die het Gummarus- café binnentrad met een gezelschap Amerikaanse toeristen, onderhielden wij ons over de economische en sociale pro blemen van deze groeiende Belgische provincie. Want groeien doet Limburg, net als de zusterprovincie Nederlands- Limburg. waarmee de banden, zoals be kend. zeer talrijk zijn. Limburg heeft een geboortecijfer van 26 per duizend, d.w.z. dat er tegen 1975 ongeveer 250.000 Limburgers zullen zijn bijgekomen. De werkverschaffing is dus een van de kernproblemen. Dat probleem wordt frappant geillustreerd door de grote ko- léncrisis die ook de zeer rendabele mij nen van Limburg treft, daar bijkans de helft van de zeven miljoen ton onver kochte Belgische kolenvoorraden zich hier opstapelen. Er is dus werkloosheid onder de mijnwerkers. Gelukkig stelt het centrum voor atoomenergie te Mol thans reeds 800 arbeiders tewerk. In het centrum waar een reactor werkt en nog twee andere reactoren worden gebouwd, is totnutoe circa 200 miljoen gulden ge ïnvesteerd. Wie van Leuven naar Diest en Hasselt rijdt, langs de sterk verbeter de wegen, krijgt de indruk dat Limburg ondanks de problemen, toch op weg is om heel wat meer traditioneel Indus- Unieke kans in de Eni'oniarkt OVERLEG TUSSEN DE VAR EN INDONESIË De Indonesische minister van Buiten landse Zaken, dr. Soebrandio, heeft in Buenos Aires meegedeeld, dat hij bin nenkort Cairo zal bezoeken voor bespre kingen met autoriteiten van de Verenig de Arabische Republiek. Daarbij zal ge sproken worden over het plan van pre sident Nasser om een conferentie te houden met premier Nehroe van India, president Tito van Joego-slavië en pre sident Soekarno. Op de vraag of hij van mening is dat een nieuwe conferen tie zou moeten worden gehouden van de 29 Afrikaanse en Aziatische landen die destijds in Bandoeng vergaderden, zei hij: „Wij achten de tijd nog niet rijp daarvoor". Honderd procent boete voor te lage belastingaangifte Vier maanden gevangenisstraf, waar van 2 voorwaardelijk, heeft de officier van Justitie gister ter zitting van de economische politierechter te Amster dam geëist tegen drie firmanten van een door hen zelf opgebouwd bedrijf, die erkenden, dat zij in de jaren van 1952 tot 1957 een te lage aangifte hadden in gediend voor de inkomstenbelasting. Meegedeeld werd, dat de fiscus hun thans over vier jaren ieder een navor dering van circa f. 65.000 had gezonden plus als straf een boete van 100%, dus per persoon nog eens f. 65.000. Uitspraak volgt 2 juni a.s. Aan de voet van de 100 meter hoge Euromast te Rotterdam vor dert de bouw van het restaurant, dat binnenkort naar de top van de slanke toren zal worden gehesen. Pierre Kemp kreeg tie P. C. Hooftprijs Gisteren heeft de secretaris-generaal van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, dr. J. H. Wesselings, de P. C. Hooftprijs 1958, de staatsprijs voor letterkunde, uitgereikt aan de in Maastricht wonende Limburg - se letterkundige Pierre Kemp. De uitrei king geschiedde te zijnen huize in te- genwoordigheid van de voorzitter van I de jury der P. C. Hooftprijs, prof. dr. G. Stuiveling, dr. J. Hulsker en anderen. Zij werden met de commissaris der Ko- nigin in de provincie Limburg, dr. F. Houben, na de uitreiking van de prijs, door het college van B. en W. ten stad- huize ontvangen. 1 In het rapport, dat de jury heeft op gesteld en waarin de motivering voor de toekenning van de prijs is opgenomen staat onder meer: „De dichter Pierre Kemp is in onze literatuur een uitzon derlijke verschijning, doordat hq voor de uitdrukking van zijn levensgevoel een vorm heeft ontwikkeld, die men op het eerste gezicht en op het eerste ge hoor als eigen herkent. Dut op zichzelf betekent reeds een grote verdienste in een tijd, die op alle gebieden van de De molen ligt temidden van een echte Kempische zandplek, met kleine zand weggetjes eromheen. De meeste boer derijen zijn drie of vier eeuwen oud. In het Gummaruscafé eet men boekweit- pannekoeken met een slok bier of koffie en in het oude kasteel van Bokrijk is een zeer goed restaurant, voor iedere beurs. Wij hebben dit domein al eerder bezocht, maar men moet eens de kans hebben om het onder de humoristische leiding van de voor zijn werk bezeten conservator te zien. Dan ervaart men dat het een internationaal evenement is wat de Limburgers hier hebben tot stand gebracht. Voor het nageslacht wordt hier de oude Kempen bewaard terwijl thans uit andere Vlaamse pro vincies ook oude boerderijen, werk plaatsen. waterputten, enz. worden over gebracht. onder meer uit West-Vlaan- deren waar Friese inslag merkbaar is. Bokrijk trof ons ook nog vanwege het sociaal experiment aldaar. De bejaarde mannen, die over het domein waken en u in blauwe kiel begroeten in de boer derijen met hun kostbare oude meube len zijn gepensioneerde mijnwerkers uit de Limburgse mijnen, meest ook nog silicoselijders, de ziekte van de mijn werkers. Naast hun pensioen verdienen die ouden van dagen daar in de gezonde dennenlucht een aanvullend maand salaris. Barnabas von Geczy opnieuw in ons land (Van onze correspondent) Het was in de lobby van hotel „Gooi land" te Hilversum een verrassend weerzien met de man, die in de jaren dertig door radio en grammofoonplaten, een begrip was voor de muziek, die toen gemeenlijk met licht-klassieke muziek werd aangeduid. Violist Barnabas von Geczy is ouder geworden. Hy telt 62 jaren, maar heeft nog niets van zqn techniek verloren. De moeilijkste pas sages neemt hq nog even gracieus als in de dagen van weleer. Dagen, die nu alweer bijna 20 jaar achter ons liggen. EUROPA DOORKRUIST Hij heeft altijd een eigen orkest ge had, waarmede hij heel Europa door kruiste. De walsen van Johan Strauss zijn hem even vertrouwd als muziek uit zqn geboorteland Hongarije, het land van de poesta en czardas. Hij denkt er met een zekere weemoed aan terug nu hij statenloos is geworden. Als 6-jarig jongetje speelde hij viool. Toen hij in Boedapest zqn studies vol tooid had, werd hij in 1920 concert meester van de Boedapester Opera, In 1923 was hij Hongarije's meest geliefde muziek-ambassadeur. Destijds in de jaren dertig speelde hq voor de Avro en hij herinnert zich nog uit die Hil- versumse tijd dat Grand-theater Gooi land er beslist nog niet stond. TE VERMOEIEND Na de oorlog trad hij nog met een eigen orkest op, maar het reizen en trekken werd hem toch te vermoeiend en hq gaf in 1957 zijn orkest op om in dienst te treden van de Bayerische Rundfunk te München. En nu is hij weer eens in Nederland om, tezamen met zijn pianist Peter För- tig, op te treden met Dolf van der Lin dens Metropole Orkest. Tien program ma's worden op de band vastgelegd. Degenen, die Barnabas von Geczy nog kennen, zullen binnenkort voor de radio het verleden weer horen opklinken. De- eelfde viool nog steeds met de zelfde vurige meeslependheid en dat. heel bij zondere timbre, dat typisch Geczy is. kunst naar nieuwe vormen en uitdruk kingswijzen zoekt. Het bewonderenswaardige van Kemps gedichten schuilt in de verbinding van losheid en discipline.* triële provincies in België te overvleu gelen. Overal wordt gebouwd, zowel ar beiderswoningen als prachtige heren huizen. In Hasselt zijn nieuwe mode zaken. een teken van stijgende levens standaard .terwijl de bevolking van cen tra als Genk in weinige jaren enorm is toegenomen. Philips in Hasselt een uiterst modern bedrijf Tot voor enkele jaren was Limburgs industrie vrij eenzijdig gericht op de ko lenmijnen, zink en lood, chemie, een grote brouwerij, en een groot aantal zeer kleine bedrijven. De oprichting te Hasselt van een groot Philipsbedrij f, waar 1500 mensen werken is in die streek dan ook een sociaal evenement van betekenis geweest. De heer Giskens. een Nederlands Lim burger, die het bedrijf leidt, is zeer in genomen met de geest van de mensen hier. Het bedrijf produceert hoofdzake lijk kleine elektrische apparaten. Op die manier is de elektrotechnische tak van bedrijf thans in Limburg gevestigd en is er toekomst voor jonge Limburgse ingenieurs en geschoolde arbeiders. De lay-out van deze ultra moderne fabriek nep ons de meest moderne bedrijven, die wij in de Verenigde Staten zagen, voor de geest. In Belgie is Philips-Has- selt voorzeker een van de meest moder ne fabrieken, omgeven door een groen grasland, zonder lift, zonder trappen, met prachtige sociale voorzieningen en lokalen voor het personeel. Dit is na tuurlijk het voordeel van jonge indus triegebieden: zij krijgen de nieuwste in dustrieën. Toch zou men gaarne zien dat er naast de zeven kolenmijnen een groot nevenbedrijf komt. zoals het che misch complex van de Nederlandse staatsmijnen. Vrij scherpe tegenstellin gen zijn merkbaar omdat studies heb ben uitgewezen, dat het oprichten van een centrale cokesfabriek voor de zeven mijnen niet rendabel zou zijn. De studie wordt echter voor betwisting vatbaar geacht. De kolenmqnen hebben zelf ieder een eigen elektrische centrale die stroom aan het industrieel en huishoudelijk distributienet levert. Wanneer de con junctuur omslaat zal de Limburgse ko- lenproduktie worden opgevoerd tot 13 miljoen ton, d.w.z. dat de Limburgse produktie de helft zal bereiken van de totale Belgische produktie. tegen een derde op het ogenblik. Het prachtige Al- bertkanaal verbindt Limburg met Ant werpen en Luik en weldra loopt een autoweg van Antwerpen dom Limburg t.aar de Roer. Men kan er niet aan twij felen: Limburg heeft in de gemeen- I schappelijke markt een unieke groei kans. Sedert 13 januari is een teeg afgelegd, waarover wij ons met recht verheugeni Orde en rust ondanks gisting der partijen (Van onze Brusselse correspondent) De minister van Kongo, dr. Maurice van Hemelrijck, vertrekt over enkele dagen naar Kongo. Het doel van zijn verblijf in Afrika is de voorbereiding van de Kon golese verkiezingen, eerste stap naar de onafhankelijkheid van de Belgische kolonie. In Leopoldstad zal de bewindsman, die ons tijdens een bijeenkomst met Vlaamse jour nalisten vriendelijk te woord stond, de experimentele kernreactor van de universiteit in bedrijf stellen. Het is de eerste reactor op het Afrikaans continent. Tevens zal de minister de eerste werken te Inga op de Kongostroom. waar een complex van hydro-elektrische centrales van 500.000 kilowatt wordt opgericht, inspecteren. Se dert 13 januari, aldus zei de minis ter, is een weg afgelegd, waarover wij het recht hebben ons te ver heugen. In Kongo heerst thans ondanks de gisting van de politieke partijen, die tot stand komen, orde en rust. De zaak- Kasavoeboe (de leider van de opstand van 4 januari) kon zonder incidenten worden geregeld. Men heeft mij, aldus dr. Van Hemelrijck, voor het feit, dat ik de Abako-leiders naar België heb ge bracht, in de Kamer verweten dat ik een speler ben. Misschien heb ik ge speeld. Maar ik heb vooraf de risico's berekend en in ieder geval heb ik ge wonnen! De minister wees vervolgens op enkele bestuursmaatregelen, die se dert 13 januari tot stand zün gekomen. In de eerste plaats werden de laatste sporen van rassendiscriminatie uit de wetteksten verwijderd. Vijfhonderd Afrikanen hebben toegang gekregen tot de categorie van hogere functionarissen. Colleges van negers en blanken advi seren momenteel de gouverneur-gene raal en de gouverneurs der provincies. De verkiezingen voor de raden van de gewesten, de steden, de gemeenten en provincies, worden voorbereid en zul len eind van dit jaar en begin 1960 plaats vinden. Met de decentralisatie en de overplaatsing van overheidsorganen van Brussel naar Afrika werd een aan vang gemaakt. Nog veel te doen Er blijft echter nog heel wat te doen, zo gaf de minister toe, en onze taak zal zeer zwaar zijn. Daar is bijvoorbeeld het probleem van de vrijheid in Belgisch Kongo. Bqna iedere dag worden thans politieke partijen opgericht, waardoor het gevaar dreigt voor ongebreidelde concurrentie tussen deze groepen. Het is noodzakelijk geworden in samenwer king met de Afrikaanse en de Europese leiders duidelijke rechten, maar ook plichten van de politieke partijen te omschrijven. De toestand, waarin de Kongolese pers verkeert, moet grondig worden gewijzigd. In Kongo wordt de persvrijheid door het koloniaal hand vest van 1908 niet formeel erkend. Vol gens een decreet van 1922 worden de kranten en tijdschriften verplicht een machtiging voor te leggen en kunnen zij op ieder moment worden geschorst. Naast deze wettelijke handicap wordt de feitelijke toestand van de pers in Kongo zeer bemoeilijkt door de hoge kosten voor telegraaf en telefoon, de beperkte oplage, de tarieven van lucht post en het gebrek aan informatie. Het statuut van de pers in Kongo zal wor den geredigeerd in samenwerking met de journalisten. Thans, aldus zei de mi nister in zqn conclusie, heb ik besloten een commissie in te stellen voor de stu die van een statuut voor de Belgische Kongo. De directeuren van de kranten in Kongo, zowel de Afrikanen als de Europeanen, en de presidenten van de grote vakbonden zullen worden uitge nodigd om in deze commissie zitting te hebben.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5