Oranjevereniging in Oegstgeest herdenkt vijftig-jarig bestaan! Laatste nieuws Feestviering op 1 en 2 juni WOENSDAG 27 MEI 1969 Op 1 juni a.s. viert de Oranjevereniging te Oegstgeest haar 50-jarig jubileum. Ter gelegenheid van dit gouden feest moge allereerst worden stilgestaan bU de betekenis van deze actieve vereniging. Immers zij doet méér dan het voorbereiden en uitvoeren van feestelijke programma's op de nationale feestdagen. Zij neemt een centrale plaats in onze plaatselijke samenleving in, hetzij door haar eigen optreden, dan wel doordat de leden van het bestuur actief worden bij het ver lenen van medewerking aan zaken die voor de gemeente van belang geacht kun nen worden. aanstaande inwoners. Evenwel wenst het huidige bestuur stellig niet alle hul de voor zich op te eisen, want een reeks van voorgangers heeft het tevens mo gelijk gemaakt dat de O.V. dit jubileum thans kan vieren. Als voorzitters heb ben een belangrijke plaats ingenomen dr. D. Timmermans en later tot 1947 de heer D. G. Sanders, thans te Amers foort. Aan deze laatste is het wel te danken dat de feestprogramma's een uitbreiding ondergingen door medewer king van bekende landelijke groepen. Het huidige bestuur is op deze *weg voortgegaan en het resultaat is wel ge weest dat de feestvieringen in Oegst geest een zekere bekendheid kregen bui ten de gemeente. Er zijn b.v zeer veel Leidenaren die op Koninginnedag naar Oegstgeest komen. De O.V. is er totnutoe in geslaagd feestvieringen te organiseren, waa? de gehele burgerij belangstelling voor heeft hetgeen mogelijk is door de medewer- Leiden de plaats Enkele voorbeelden daarvan zijn de oprichting van het herdenKingsmonu- ment in het bos van Wijckerslooth. Alle leden van het bestuur der O.V. hadden zitting in het comité dat voor de oprich ting zorgde. Verschillende burgemeesters zijn bij hun aankomst in de gemeente en op de dag van hun installatie op feestelijke wijze door de O.V. omvan gen. Destijds is op initiatief van de O.V. in Oegstgeest begonnen, in samenwer king met de middenstandsverenigingen, met het houden van braderies. Bij de acties die hier zijn gevoerd, telkens wanneer het annexatiegevaar weer drei gend ging worden, kon men bestuurs leden van de O.V. op een leidende p'.aats aantreffen. Na de oorlog nam de O-V. de taak op zich de dodenherden kingen te organiseren, zowel t.a.v. de slachtoffers van het verzet als t.a.v. de gesneuvelde militairen in de meidagen van 1940. Bovendien zijn er in de loop der jaren kleinere activiteiten geweest waaraan de medewerking uit de O.V.- kring niet vreemd was. Het is dan ook niet te verwonderen dat onlangs een huldigingscomité uit de burgerij werd gevormd, hetwelk wordt gesteund door een grote groep van voor- STADSNIEUWS ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het kandidaatsexamen A wis- en natuurkunde de heer Th. Nie- meyer (Leiden); kandidaatsexamen F wis- en natuurkunde de heer J. W. Roe- lofsen (Leiden)kandidaatsexamen H wis- en natuurkunde de heer H. Brou wer (Leiden)kandidaatsexamen K wis- en natuurkunde de heer D. E. Jans (Den Haag)doctoraal examen biologie de dames F. Mac Gillavry (Leiden) en M. H. van Draanen (Leiden)doctoraal examen scheikunde mej. J. A. Zwartz (Leiden); doctoraal examen sterrekun- de mej. L. M. J. S. Volders (Leiden). MEDAL-TEST. In de foyer van de Stadsgehoorzaal waren gisteravond vele leerlingen van het dansinstituut van de heer J. Alphe- naar, met hun ouders bijeen, om onder het kritisch oog van de jury te dansen voor hun Medal-Test. In de afdeling goud luidde de uitslag als volgt: de heren J. van Velzen, L. Kamphues, J. A. E. Bokma, J. Dirkse, D. Kikkert, G. Plomp, G. Middelkoop, en de dames J. H. Wansink, E. de Tombe, C. Holswilder, C. Honsbeek, M. J. Kol derman, T. Segaar, S. J. M. Melet, R. Pijnaken, mevrouw Plomp—Langerys, H. G. Kraan, E. Donkersgoed; afdeling zil ver met ster: de heren A. Vroegop, J. G. de Graaf, H. Honsbeek, C. G. Gussekloo, J. P. Hemerik, Jac. v. d. Hoeven, A. J. Nachtegeller, A. G. Holland, F. H. Bou- ter, J. Heymans, C. M. van Loe, J. Be- kooy en de dames mevrouw Vroegop Van Drecht, E. Prins, G. J. Gijzenij, T. Giesen, M. J. Spierenburg, C. van Vliet, N. Leest. N. de Kruis, A. Taffijn, W. Be- kooy; afdeling zilver: de heren P. J. Maters, A. W. Gijzenij, R. Holland, R. Bink, J. B. van Staden, W. J. H. Bouw meester, J. P. Hemerik en de dames: A. Dreef, M. E. Janzen, M. Herkens, J. G. Verdoes, G. A. N. van Kralingen, M. C. v. d. Born, W. Blok, E. v. d. Valk, M. J. Spierenburg, B. de Jong; in de afdeling brons de heren: J. Koorn, H. Ellng (met lof), C. van Duyvenbode, D. Polanen, C. Cornet (met lof), R. Majolee, F. Proos- dy, A. v. d. Vlist, F. Bosman, J. Schild, H. de Mooy, J. de La Rie, A. Keizer (met lof), W. H. Brouwer, H. Schipaan- boord, C. de La Rie, W. Deegenaars, J. Lepelaar, H. v. d. Vlist (met lof), H, v. d. Plas J. C. van Duyn, H. van Kla veren, H. Ginjaar, H. van Gessel (met lof), G. Kaak (met lof), F. v. d. Mey, T. Riebeek, H. C. Frijlink, J. Raaphorst, N. Jasperse, B. v. d. Berg, J. P. Smits, A. Gottebos, C. van Klaveren, H. Pen ning (met lof), F. A. Jansen, J. Groen (met lof), W. Heykoop, J. v. d. Plas, J. v. Leeuwen, K. C. Boeff, H. J. Trap, J. Delmeer, J. Sinteur, M. J. Groen (met lof), P. Honsbeek, B. Hoekxum, J .Seller (met lof), W. Houwer, J. Keizer, L. Ver haak en de dames: L. Lambooy, A. v. d. Burg (met lof), C. Boom (met lof), B. Krijger (met lof), L. v. d. Plas, N. Du- rieux (met lof), A. Plasmeyer, G. An. van Kralingen (met lof), A. Boom, J. van Driesten, M. Bokma, A. Vooys (met lof), E. de Hollander, R. Koet (met lof) A. de Tombe (met lof), P. Jagel, H. v.d. Bos, G. Haasnoot (met lof) G. Jongbloed, T. van Duyvenbode, G. Verra (met lof), J. Jasperse, M. van Steyn. M. v .d. Gug- ten, D. Verkaik, T. Spruyt, D. v. d. Plas, E. v. d. Vlugt, M. v. Egmond, J. Kluivers (met lof). A. E. de Nie. E. Le Nobel. A. Ligtvoet (met lof), E. Rijlaarsdam, L. Bakker (met lof), J. v. d. Leek, J. de Jong en G. de Knegt. Het bestuur van de jubilerende Oranjevereniging te Oegstgeest. Staande van links naar rechts: G. Prinsen jr. W. N. Steur en G. v. d. Horst, zittend van links naar rechts: J. Uittenbogaard. Jac. J. Vos (secretaiis)N. van Welzen voorzitteren A. Gaykcma (pen ningmeester). kmg die wordt ondervonden, zowel van het gemeentebestuur als van andere be sturen en-organisaties op verschillend gebied. Het zou ons dan ook niet ver wonderen indien voor het a.s. Jubileum een grote belangstelling uit de burgerij Ran ae dag wordt gelegd. Wij vernamen aat het bestuur op 1 juni a-s. zal recipleren en wel in de raadzaal van het gemeentehuis. Hier uit blijkt o.m. de goede verstandhouding met het gemeentebestuur en de mede werking van de ere-vcorzltr.er. burge meester H. L. du Boeuff. Tijdens de feestavond, die door de O.V. wordt gegeven In verband met dit jubileum op 2 Juni a.s. in de re creatiezaal van Endegeest zal het huldigingscomité gelegenheid krijgen namens de burgerij een huldeblijk aan te bieden. Aan deze feestavond wordt medewerking verleend door een groepje artiesten o.l.v. Roland Wag- ter. OEGSTGEEST Morgenavond om kwart over zeven wordt op het voetbalterrein aan de Laan van Oud-Poelgeest een wedstrijd gespeeld tussen de veteranen-elftallen van Oegstgeest en UDO. De bedoeling is de opbrengst ter beschikking t" stenen van het Comité Röndrit Ouden van Dagen. VOORSCHOTEN RAADSAGENDA De gemeenteraad van Voorschoten vergadert vrijdag 29 mei a.s. 's avonds om 8 uur. Op de agenda staan o.m. de volgende punten vermeld: Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening ten bedrage van f. 210.000; voorstel tot benoeming van een onderwijzeres aan de Openbare Ulo; voorstel tot wijziging van de Destructieverordening. BRANDWEERWEDSTRIJDEN Zaterdag 30 mei as. worden in Voor schoten de provinciale brandweerwed strijden voor de klassen IV. IVa en IVb gehouden. De leiding heeft het Alge meen Wedstrijdcomité. De wedstrijden worden gehouden op het terrein ..Adegeest" bij de Leidse - wegElstlaan en beginnen cm 1 uur 's middags. De prijzen zullen om onge veer 5 uur uitgereikt worden. Aan deze wedstrijden wordt in groep IV deelgenomen door 13 gemeentelijke brandweerploegen, in groep IV a door 19 bedrijfsbrandweren en in groep IVb door 12 B B.-brandweren uit B-gemeen ten. De deelnemende gemeenteploegen zijn Katwijk, Reeuwijk. Waarder. Barwouts- waarder en Rietveld. Goudswaard. Leer broek. Piershil. Hellevoetsluis. Zwarte Waal. Maasland. Abbenbroek. Melis sant. Oude Tonge en Sommelsdijk. De bedrijfsbrandweren zijn van: Staatsdrukkerij. Telefooncentr. Naald wijk. N.V. Mulder Boskoop. Vlaardingen PT. en P.T.F.D., Gemeentewerken Rot terdam. Telegraafkantoor Rotterdam I. Rotterdam PTT. Centraal Station II, van Nievelt Gou'iriaan en Co. Rotter dam, Dordrecht P. en T.D. I. Staatsbe drijf P.T.T, Gorkum. Telefooncentrale Delft, Plaatselijke telefoondienst Rot terdam. Dordrecht P. en T.D. II, „De Bijenkorf" Rotterdam, Int. Basis Her stel Cle Woerden, P.T.T, Neder-Har- dinxveld, Telegraafkantoor Rotterdam II .Rotterdam P.T.T. Centraal Station I, K.L.M. De B B. brandweren komen uit: Ha- zerswoude, Blej&wijk. Haastrecht, Gouda I, II, III en IV. Krimpen aan de Lek, Bodegraven, Maassluis, Krimpen aan de IJsel en Leerdam. Lichamelijke opvoeding en sport op de Parkschool GESLAAGDE OUDERAVOND De ouderavond van de Openbare La gere Parkschool stond in het teken van de lichamelijke opvoeding en sport voor de jeugd. Daarover hield .n.l de heer J. C. F. Coers, gemeentelijk inspecteur voor de lichamelijke opvoeding in Lei den, een vlotte rede. De heer Coers zette uiteen wat het grote verschil tussen lichamelijke opvoeding en sport is. Daarna ging hij zeer uitvoerig in op de belangen van lichamelijke opvoeding voor het schoolkind, zowel voor het lichaam als voor de geest en voor de maatschappij. Op humoristische wijze gaf de heer Coers voorbeelden uit zyn rijke praktijk en ook gaf spreker een beeld van het Mythylwerk, zoals dat nu op het gebied van de lichamelijke op voeding ook in Leiden wordt gedaan. Tenslotte gaf de heer Coers een beeld van de sportbeoefening en van de na delen (beroepssport en de grote voor delen. Een filmpje, ov** het onderhoud van sportterreinen in Leiden besloot zijn toespraak. Na de pauze vulde de heer J. Kalver- kamp in net kort de heer Coers aan met gegevens over de baldadigheid en over de sportaccommodatie in Voorschoten. Vanzelfsprekend kwam het gebrek aan recreatieruimte voor de Jeugd (speel terreinen waar ook gevoetbald mag wor den!) bij beide sprekers aan de orde. Beide sprekers hadden een aandachtig gehoor en bovendien bleek uit de na de pauze gestelde vragen de grote belang stelling van de aanwezige ouders van Parkschool en Vlietschool. Voor de sprekers het woord kregen had de nieuwe voorzitter van de ouder commissie van de Parkschool, dr. M. S. Kamminga voor de nieuwe ouders uit eengezet wat het doel en de werkwijze van de oudercommissie is. Spr. kon be halve de ouders nog enkele leden van de gemeenteraad en de Voorschotense Sportraad verwelkomen. Het hoofd van de Parkschool, de heer J. H Krooshof, deed verschillende mede delingen over de gang van zaken bij de schoolmelkverstrekking, de afschaffing van de spaaracties, de gunstige ont vangst van de schooltuintjes, het school zwemmen en de schoolreisjes. Spreker toonde zich verheugd over de bouw van de nieuwe kleuterschool, omdat deze nieuwe school een prachtig voorportaal voor het openbaar lager onderwijs is onder de bekwame en enthousiaste lei ding van de beide leidsters. WASSENAAR Voetbaltoernooi politie Ter gelegenheid van haar 40-Jarig be staan heeft de Wassenaarse Politie Schiet- en Sportvereniging WPSS giste ren op het terrein van Blauw Zwart een voetbaltoernooi georganiseerd, waaraan door een zestal politlevoetbalteams werd deelgenomen. Behalve de organiserende vereniging zelf en de in Wassenaar ge vestigde politie-opleidingsschool voor Zuid-Holland namen aan dit voetbal- feest deel elftallen van de Leidse, Delft- se, Katwljkse en Voorburgse politiesport- verenlglngen. Het toernooi, dat 's mor gens in de kantine van Blauw Zwart ge opend werd door de voorzitter van de WPSS, hoofdinspecteur C. B. M. Wolf, omvatte 15 wedstrijden, die op drie vel den gespeeld werden. In deze .halve competitie" toonden de Delftse voetbal lers zich de sterksten. 's Morgens verwierven zij zich uit drie wedstrijden vijf punten, n.l. door over winningen op Leiden (1—0) en Wasse naar (30) en een gelijk spel (0—0) te gen de Politieschool. Leiden kwam 's morgens tot 4 punten, door overwin ningen op Voorburg (1—0) en Katwijk (2—0) en ook de Politieschool ging de middagpauze in met 4 punten, door een overwinning op Wassenaar (2—0) en ge lijke spelen tegen Delft (0—0) en Voor burg (0—0). In de nog twee resterende wedstrijden voor het middagprogramma speelde Delft gelijk tegen Katwijk (1—1) en won het van Voorburg (2—1). Met 8 punten eindigde de Delftse dienaren van Her mandad op de eerste plaats, gevolgd door Leiden, dat 's middags zowel tegen de Politieschool als tegen WPSS gelijk speelde en in totaal 6 punten verwierf. Om de derde en vierde prijs moesten strafschoppen genomen worden door Katwijk, de Politieschool en Voorburg. De Politieschool werd 3e op de ranglijst, Voorburg veroverde de vierde prijs. Wassenaar zelf nam bescheidenlek genoegen met de onderste plaats met 1 punt. Commissaris J. J. Maandag, de Was senaarse korpschef en ere-voorzitter van de Jubilerende vereniging, reikte de prij zen uit. Nieuwe verlichting Witte Singel PROEFPAAL IS AANGEBRACHT. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling om langs de Witte Singel een nieuwe elektrische verlichting aan te brengen. Teneinde het effect te consta teren van de langs deze singel aan te brengen verlichting is dezer dagen ter hoogte van „Oud Hortuszicht" een proefpaal, met daaraan bevestigde lamp, geplaatst. Men heeft de paal juist in deze om geving geplaatst om na te gaan of de „Sterrewacht" bij haar proefnemingen van deze verlichting last zal ondervin den. LEIDERDORP RAADSAGENDA De raad komt op vrijdag 29 mei des namiddags om 7.45 uur bijeen ter be handeling van o.m. de volgende punten: Onderzoek geloofsbrief nieuw ingeko men lid van de raad, toelating en beëdi ging; verkiezing van een wethouder in de vacture ontstaan door het bedanken van de heer H. C. Broxterman; onder handse aanbesteding van aanpassing van de riolering in een gedeelte van de Hoogmadeseweg aan het centraal riole ringsplan; onderhandse aanbesteding van verbeteringswerken aan de Hoog madeseweg; verpachting van los land, gelegen achter de Algemene begraaf plaats; verlenen van een duurtetoeslag over 1959 aan het daarvoor in aanmer king komend gemeentepersoneel; sub sidiëring van diverse verenigingen; in trekking van het raadsbesluit van 27 fe bruari 1959 nr. 62, tot verkoop van grond alt complex VI aan de Bouw- en Han delmaatschappij J. J. Berghout N.V. te Rotterdam; benoeming van een lid, te vens voorzitter, van het Bureau Sociale Zorg, in de vacature ontstaan door het beëindigen van het lidmaatschap van de raad van de heer H. C. Broxterman: huren van twee leslokalen van het oude gebouw der Chr. Nationale School ten behoeve van de Willem de Zwijger- school; vaststelling van een herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak; voorlopige goedkeuring van een plan tot onteigening van bouwgrond; opschor ting van de aflossing op het verleende voorschot, voor de laren 1959, 1960 en 1961, door de Woningstichting „Patri monium" BENOEMING VOORZITTER BUREAU 80CIALE ZORG Het bureau Sociale Zorg bestaat uit 7 leden t.w. H. C. Broxterman. voorzitter, C. Meerburg vice-voorzltter. H. Brinks- ma, penningmeester, mevr. A. M. Kerst van den Bos, secretaresse en de heren M. Moraal en A. van Winkel. Eén der leden, die tevens voorzitter is. wordt door de gemeenteraad uit zijn midden benoemd. Bij beëindiging van zijn lid maatschap van de gemeenteraad noudt hij tevens op voorzitter en lid van het Bureau Sociale Zorg te zijn. In verband met deze bepaling heeft de heer Broxterman opgehouden lid en voorzitter te zijn. B. en W. stellen voor de heer C. Meerburg tot voorzitter te benoemen, die al Jarenlang ervaring heeft in genoemd bureau. In de vacature zal dan worden voor zien door het stellen van een dubbeltal door B. en W. VERPACHTING LÓS LAND De laatste Jaren werd het stuk los land achter de algemene begraafplaats steeds voor een termijn van één Jaar verpacht, met het oog op de toekomstige uitbreiding van de begraafplaats. Nu deze uitbreiding voorshands in een andere richting zal worden gezocht, is er geen bezwaar de termijn van de ver pachting, evenals vroeger voor dit land reeds geschiedde, te stellen op 3 jaar; waarom B. en W. de raad voorstellen, de huidige pachter, de heer C. Hooge- boom. dit stuk land voor 3 jaar te ver pachten tegen een pachtsom van f 50,- per jaar. WARMOND Raad over dixieland Onder voorzitterschap van burgemees ter jhr. mr. L. M. E. von Fisenne kwam de raad der gemeente Warmond in openbare vergadering bijeen. Afwezig gens verblijf in het buitenland was de heer W. K. Heyl. De gemeentelijke subsidie t.b.v. Het Groene Kruis werd voor 1958 definitief vastgesteld op f. 1070,94 en voor Het Wit-Gele Kruis op f. 2410,63. De reke ning over 1958 van de Stichting tot be vordering van geordend zwemmen in de gemeente Warmond werd goedgekeurd en de gemeentelijke subsidie werd vast gesteld op f. 2403.50. Aangenomen werd een voorstel tot het verlenen van medewerking by de stich ting van een Hervormde Kleuterschool. Onbewoonbaar werd verklaard de wo ning Straat ter Leede 4. Voorts was er een voorstel tot het be schikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een toga voor de amb tenaar van de burgerlijke stand. Op verzoek van de heer Willemsen werd dit voorstel aangehouden omdat er geen offerte was gevraagd aan een War- monds bedryf. Jaarvergadering Oranjevereniging De Wassenaarse Oranjevereniging Ko ningin Wilhelmina heeft maandagavond onder voorzitterschap van lr. H. W. Dunnewolt jaarvergadering gehouden. Begonnen werd met een herdenking van het overleden bestuurslid, de heer W. J. Hoogeveen. De jaarverslagen van secre taris en penningmeester werden goedge keurd. De vereniging telt ongeveer 1300 leden en sloot het Jaar 1958 af met een bescheiden batig saldo. Het voorstel om de heer H. van Elk, die ruim 40 jaren de vereniging als be stuurslid heeft gediend en zich nu niet meer herkiesbaar stelde tot erelid te benoemen werd met algemene stemmen aanvaard. De heren A. P. Ruygrok en H. B. van der Klaauw, die resp. 35 en 25 jaar zit ting hebben in het bestuur werden ver rast met een attentie. De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat in de twee vacatures voorzien werd door benoeming van de heren P. A. Hoogeveen en 8. van den Bent. De he ren N. M. van RooUen en B. J. Vogels werden herkozen. De plannen voor de zomerfeesten op 2, 5 en 6 augustus a.s. werden besproken. Het zomerfeest zal ln grote Rjnen geiyk zyn aan dat van vorige jaren. Op dins dagavond 4 augustus wordt een zwem feest georganiseerd. Het bloemencorso op donderdagmiddag komt te vervallen; in de plaats daarvan komt een kinder optocht op donderdagavond Op het pro gramma staan o.m. een demonstratie door de landelyke ryvereniging Konin gin Emma en behendlgheidswedstryden voor bromfietsers. Commodore Bouman op de „Rotterdam" Tot gezagvoerder van het nieuwe vlaggeschip „Rotterdam van de Hol- land-Amerika-Lyn is benoemd com modore C. Bouman woonachtig te Oegstgeest die totnutoe op de „Nieuw Amsterdam" het commando voerde. IIIJ zal op de „Nieuw Amsterdam" worden opgevolgd door kapitein Van Dalen tot voor kort gezagvoerder van de „Sta tendam". Overval op vrachtauto in West-Java Zestig gewapende mannen hebben een overval gepleegd op een vrachtauto van de theeonderneming Ardjoena in West- Java, waarbij twaalf mensen zijn ge dood en negentien gewond. Op de plaats van de overval was aan de ene zyde van de weg een steile af grond en aan de andere dicht struik gewas. STRAATVERLICHTING Er was ook een voorstel tot uitbreiding van de straatverlichting. Er bestaat een plan van vUf punten en het voorstel van B. en W. was hiervan twee punten uit te voeren. De financiële commissie was hiervan twee punten uit te voeren. De financiële commissie was echter van oordeel, dat even goed het gehele plan uitgevoerd kon worden, aangezien dit niet zulke verschrikkeiyke consequenties zal hebben als wordt verondersteld, ook niet van de zyde van G.S. Het voorstel van de financiële commissie werd aan genomen en dit houdt dus in de gehele uitbreiding van de straatverlichting van de Herenweg en d& gemeentehaven. D.S.C. Tenslotte was er een pre-advles van B. en W. naar aanleiding van een op geworpen plan van de K en O afdeling Warmond in de Kaagweek The Dutch Swing College op te laten treden. De meningen in de raad hierover wa ren nogla verdeeld ofschoon een ieder wel van mening was dat dit plan nu eens van WV uit had moeten gaan. De heer Van Vliet (KVP) vroeg zich af of dit wel de methode is om War mond aantrekkeiyk te maken. HU vindt het een waagstuk. De heer Weyers (KVP) is gezien de fjolltleversterklng bang voor wanorde- Ukheid. Wethouder Dekker is ook tegen het voorstel. De heer Willemsen vindt het een unieke gelegenheid om Warmond in de belangstelling te plaatsen. De heer V. d. Kroft (KVP) vindt het een be- langrUk evenement en is van mening dat Warmond opnieuw ontdekt zal wor den. De heer GroenendUk (KVP) vindt het een zeer goed voorstel. HU zei dat het voorde hand ligt dat K en O garan tie vraagt omdat de afdeling zelf geen rechtspersoonlUkheid heeft. De voorzitter merkte op, dat het aan iedere vereniging vrU staat initiatieven te nemen. Een stemming bracht acht voor en twee tegen. Er zal dus in de Kaagweek dixlelandmuziek ten gehore worden gebracht. RIOLERING De rondvraag bracht de veel bespro ken riolering weer ter sprake en een voorstel van de heer Van Vliet werd aangenomen om eens een deskundig on derzoek te laten Instellen naar de alge hele toestand van de riolering in de ge meente. Hierna ging de raad over in geheime zitting. P.V. „WARMOND" Wedvlucht vanaf St.-Ghislain-Hornu, 202 km. Gelost 7.45 uur met n.o. wind by mooi weer. De eerste duif arriveerde om 11.10.23 uur; de laatste om 11.26.57 uur. Uitslag: dr. J. Venker 1, 4; P. Vo gelenzang 2. 3: J Diemei 5; B. Oskam 6; J. Roest 7; J. Kortekaas 8. Russische vrouw en kind vermist in Kent Scotland Yard la begonnen met na- speuringen naar de vrouw en dochter van een adjunct-marine-attaché van de Russische ambassade in Londen, die se dert zaterdag vermist worden. De vrouw, de 35-jarige Nina Dimitrief, en haar 5-jarige dochter Lena, die geen van beiden een woord Engels kennen, zijn zaterdag uit Londen naar Hawk- hurst in Kent vertrokken, waar het am bassadepersoneel een weekendverblijf heeft, zy zyn er echter niet aange komen. De adjunct-marine-attaché, kapitein Dimitrief, woont nog maar kort in Lon den. Hij zou op het ogenblik ziek zyn. Functionarissen van de Russische am bassade wilden vandaag geen commen taar leveren. Het Leidsch Dagblad .ircnt voor iedereen 6EURSOVERZICHT Zeer vaste markt Amsterdam, 27 mei Aan de hausse-stemming ter beurze schynt geen einde te kunnen komen. De internationale waarden waren vanmid dag, by actieve handel, wederom aan de vaste tot willige kant. De hausse ten- dehtie voor AKU's zat er vandaag goed in. Na een opening op 335 werd spoedig 33712 gedaan, tegen gisteren als slot- prUs 324. Deze hoek eiste vanmiddag de grootste belangstelling voor zich op en de stukken werden, hoofdzakelijk voor Duitse rekening, grif uit de markt ge nomen. De handel bleef gedurende de gehele beursduur vry levendig. De be- roepshandel liet zich niet onbetuigd en trachtte een graantje mee te pikken. Daarnaast waren er kooporders van de zyde van het publiek voor de rayon- aandelen. De vaste stemming voor de Philipsaandelen bleef ook vandaag ge handhaafd. Op circa 664 werd gehan deld, terwijl de stockdividenden op f. 331 in andere handen overgingen. By el kaar maakt dit ongeveer voor de aande len 700 uit. De slotkoers van gisteren bedroeg 656zodat de koerswinst voor vandaag op circa 6 a 7 punten gesteld kan worden. De stockdividenden noteer den gisteren f. 327.50. De grootste be langstelling voor de Philips-aandelen kwam van Zwitserland. Unilevers lieten zich vandaag niet onbetuigd en stegen van 572% tot 575, tegen gisteren 567%. Met Kon. Olies wil het nog steeds niet vlotten. De hoofdmarkt van deze aande len ligt in Wall Street en de tendentie aldaar is voor deze papieren niet be paald om over naar huis te schryven. Zolang dit aanhoudt is er van een haus se-stemming in aandelen Kon. Olie op het Damrak geen sprake. Vanmiddag werd op circa f. 165.20 gehandeld. Het koersverlies bedroeg derhalve circa een halve gulden. De stemming voor de KLM-papieren was ongeanimeerd. Scheepvaarten iets beter gedisponeerd. Van de Cultures waren HVA's en Deli's aan de vaste kant op locale vraag. De drukte in de Staatsfondsenhoek neemt zo langzamerhand af. Over het alge meen was de stemming in deze sector prijshoudend tot vast. Ook in de locale afdelingen hadden de kooporders de overhand waardoor wederom hogere koersen tot stand kwamen. De bier aandelen werden opnieuw 10 tot 15 pun ten hoger geadviseerd. Zware indus trieën eveneens hoger. WISSELKOERSEN Amsterdam, 27 mei Londen 10.6210.62%; New York 3.77%—3.77%; Montreal 3.93%—3.93%; Parys 76.97%77.07%; Brussel 7.57% 7.58; Frankfort 90.30%—90.36%; Stock holm 72.95%—73.00%; Zürich 87.42— 87.47; Milaan 60.84%—60.89%: Kopen hagen 54.81—54.86: Oslo 53.02—53.07; Wenen 14.58%—14.59%; Ankara 3.76%— 3.11 Va'. Praag 52.84—52.94; Lissabon 13.23%13.25%. Beurs van Amsterdam Woensdag 27 mei ACTIEVE OBLIGATIE Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v heden Nea 58 4% lOOff 100% Ned. '59 4% 100ft 100% Ned '53 3% 95% 95 Grootboek obl. 3% h; 81A Ned '47 3% (3) 92% 92% Ned '51 3% 95% Ned '53 (3%) 93% 93% Ned '56 3% 93% 93% Ned '48 3% 87 86% Ned '54 3% 88 A 87% Ned '55 I 3% 88 87% Ned '55 II 3% 91 91 Ned. "37 3 89% 89A Dollarlng '47 3 91% 91% Investeringscert 3 97 A 97% Ned 62-64 3 98% 98% Indie '37 A 3 92% 92% Grootboek '46 3 90f| Ned WB 6111% iu% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl.enlnd B 40% 41% Nat. Handelsbank 153% 152 Ned. Handelmy 225% 226 Amst. Rubber 89% 89 H-V.A. 143 7/a 1467/ Senembah 178 179% A.K.U324 335% Berkel's Patent (v.) 277 280 Calvé Delft cert590 591 Deli My .en (Ver.) 160.25 162 40 Kon Pap. v Gelder 234 240 Hoogovens eet505 510 Muller en Co. N. B 335 -mv Ned. Kabelfabr 421 40S 4 Philips 656% 661% Philips pref 267 265 Unilever 567% 570 %l Wilton Feyenoord 210 oit5. Biliton 2de r 26^% Hl Dordtse Petr gew 71s xjg,, Kon. Olie (f.20.-) JJ? 1^0 Idem <50 a 120 -165.75 165.10 Holl Amer iyr 155 llR.v Java China Paket 136 Jg K.-L.M 100 CA .nn Kon Ned Stmv My Ju, JcjL Kon Paket My 34$ J2J5 Stoomvaart My Ned Nievelt Goudr eert 125 2 ko°mRonD"o?a Jg Ned Scheepv Unie 136^ 137^ NIET-AoTIEVL OBLIGATIE Prov. en Gem leningen A dan 47 (3%) 3 96 95% idem 48 (3%) 95% R'dan, 62-1 (4%) 99% Idem "37 I-III (3%) 94% 94V- idem '38-1 (3%) Bankwezen Bank N G "58 (5%) 105% 105% id N W B '52 (4%) 98% Industr. Obligaties Philips Dollaring SI 98% 98 A Premieleningen A'dam '53 3 98 98% A'dam '51 2% 88 87% A'dam '56 I 2% 82% 83 A'dam'56 II 2% 95% 95% Eindhoven '54 2% 82% 82 Enschede '54 2% 83% 84 Den Haag '52 I 2% 92 Idem n 2% 94% 94% R'dam '52 I 2% 92% Idem II 2% 90% 91% Idem '57 2% 100A 100 Utrecht '52 2% 91% 91% Z.-Holl 1957 2% 96H 94% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Robe co 201 201.50 Amst. Bank 286% 286 HJ3 U eert 236% 238% Rott Bank 263% 263 '4 Twentsche Bank 242 241 Industrie Ondernemlngn Albert Heyn 382 B 385 B Borneo Sum H. My 62 64% Ned. G. en Sp. fabr 255- 261% Kon Ned Grofsm 137% 137% Intematlo135 134 Int. Kunststoffenind. 51 Leidse Wolspinnery 367 367 Rott. Droogdok MU. 600 607 Slkkens Lakfabr '53 560 Tieleman en Dros 8% 8 Ned My Walv.vrt. 116 116 Spoorwegen Dell 6poorweg My. 9y« Amerlk. fondsen Canadian Pacific R. 29% 29 A Intern. Nickel 92% 91H Anaconda 66 A 66% Bethlehem 6teel51% 51% Cities Service 57% 57 General Motors 50% 51 Kennecott112% 112% Republic Steel 73% 74 Shell Oil 86% 85% Union Pacific 36 Un States Steel 95 94% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V K 26/5 Edelmet Kon AA 78 Pref wa idem 87 88GB 298exd. 307GB Holl Constructie 380exd. 390 Ing our v Bouwnyv 222 222 Ver rouwtabrteker 257G 265G Wernink's Betonm 125 124 Van WUk Tetlel 66B 66% 106L

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 11