Nederlands hockeyteam seizoen met 4—1 zege besloot liet op Spanje UVS-AANVAL FAALT TEGEN EBOH: 0-1 Altior werd kampioen Optreden van Eddy Zwier als midvoor overigens geen succes De Kanaries besloten competitie met 3-1 zege op RKAYY Jeugd van UYS en Roodenburg veroverden de meeste prijzen DINSDAG 19 MEI 1959 Het Nederlands hockey-elftal heeft het interlandseizoen afgesloten met een 4—1 zege op Spanje. Het was een gehavende Oranjeploeg, die voor nauwelijks 2000 toe schouwers in het Amstelveense Wagener-stadion tegen de enthou siaste, maar onsamenhangend spelende en slecht schietende hockey- toreadors optrok. Jos Terlingen moest wegens een Achillespeesblessure worden vervangen door Charles Marres en midvoor De Beer zat met een gescheurde meniscus hij wordt woensdag aan zijn linkerknie geopereerd aan de kant. Zwier speelde nu midvoor en 't Hooft had zijn eindexamenvoorbereidingen onderbroken om de rechtsbinnen plaats in te nemen. Nederland, was technisch duidelijk superieur en er zat ditmaal ock weer ver band in het aanvalsspel, al was het op treden van Zwier als aanvalsleider geen succes. Maar ondanks dit overwicht in aanvalskracht zou het er voor het Ne derlands elftal donker hebben uitgezien wanneer doelman Honnebier niet in zo'n voortreffelijke vorm was geweest. Dank zij enkele razendsnelle reacties van deze cricketer liep het bij de vele fouten, die de verdediging vooral na rust maakte allemaal goed af en kwamen de Span jaarden niet verder dan een doelpunt van midvoor Murua. die met goedvinden van een der Belgische arbiters de bal met zijn dijbeen langs Marres de cirkel in had gewerkt. Doorzichtig spel De Spaanse ploeg begon met een serie vlotte aanvallen, waarin aardig maar doorzichtig hockey te zien weid gegeven. Dit gebrek aan verband maakte het de Nederlandse verdedigingsformatie nogal gemakkelijk en langzaam maar zeker nam de Oranieploeg het spel in handen. Bij een doorbraak van 't Hooft kreeg Zwier een mooie kans, doch hij werd in de cirkel hardhandig van de voet ge lopen. De toeschouwers veerden op: straf bully! klonk het uit honderden ke len. Maar de scheidsrechter zag de bal voor de stick van Hooghiemstra rollen en achtte het nodig de voordeelregei toe te passen. Hij floot niet en Hooghiem stra schoot naast Bij een volgende onbesuisde „big" van de af en toe wel wat te fel en vurig at taquerende Spaanse gasten kreeg Dek ker zijn eerstq strafcorner te nemeh. De bal werd voor de tweede maal door de attentie van Erven Dorens Ingeschoten, maar doelman Plera stond waar hij staan moest. Ellebogenwerk Dit waren de eerste schermutselingen van deze niet op hoog peil staande, maar toch bijzonder aantrekkelijke wedstrijd. De Nederlandse defensie, voortdurend bijgestaan door Van Dijk, Overdijkink en Van Gooswilligen had nog niet veel moeite met de doorbra ken van de gebroeders Dualde en de atletische midvoor Murua, die bij hun pogingen veelal meer met hun elle bogen dan met hun sticks openingen trachtten te forceren. Er kwamen nog enkele corners van Dekker en schietkansen voor Van Er ven Dorens en Overdijkink, maar het vuur was nog steeds niet eoed gericht en op de zuidelijke tribune was het voor de toeschouwers in die periode gevaar lijk toeven. WIELRENNEN Peter Post sterkste op Duinhorst De Amsterdammer Peter Post heeft op eerste pinksterdag met veel machtsvertoon 2 van de 3 wedstrijden met derny-gangmaking op de wieler baan „Duinhorst" te Wassenaar ge wonnen. Hij won de wedstrijden over 25 en 35 ronden en werd tweede in de race over 50 ronden. In het eindklas sement eindigde hij als eerste met 14 punten. In de race over 50 ronden moest Peter Post driemaal van gangmaker wisselen. Hij maakte geen gebruik van de vergoe ding van 2 ronden wegens defect mate riaal, maar plaatste zich desondanks nog als tweede achter Gerrit Voorting. De einduitslag, tevens de uitslag van de eerste en tweede manche, was: 1. Peter Post 14 pnt; 2. Gerrit Voorting 13 pnt; 3. Wim van Est 9 pnt; 4. Wil Vreeswijk 6 pnt; 5. Carel Hamelink 3 p. De sprint voor amateurs werd gewon nen door de Hagenaar Piet van der Touw. Hij versloeg in de finale de kam pioen van Zuid-Afrika Sell Haubt. De Amsterdammer Rinus Hoogervorst plaatste zich derde en P. Burger (Sche- veningen) werd vierde. Piet van der Lans (Sassenheim) ten slotte behaalde twee overwinningen. Hij won een premiewedstrijd over 15 ronden en een klassementswedstrijd over 20 ronden. In deze laatste wedstrijd werd C. Puping (Den Haag) tweede en M. Pauw (Den Haag) derde. Het begon er naar uit te zien dat de rust met dubbelblanke stand zou in gaan, maar in een van de laatste minu ten flitste na een pass van rechts ineens Carel Dekker langs drie, vier man en toen kon ook Piera er niets meer aan doen (1-0). Na rust deed langzamerhand de ver moeidheid zich in de Spaanse gelederen gelden. Verslagen Het werd 2-0 door een goed ingeslagen lange corner van Dekker en het was duidelijk, dat Spanje zich geslagen voel de. Toch bleven er gevaarlijke momen ten voor het Nederlandse doel komen door het ineens volkomen onzekere op treden van Marres en Houwen, waar aan soms ook Overdijkink deelnam. Honnebier capituleerde eenter niet. Hij had daarbij het geluk dat de Spanjaarden twee maal voor het aoor hem al verlaten doel misten. Vlak nadat Dekker uit de vijfde straf corner had raak geschoten Kreeg Neder land een strafbully te nemen. Na een schitterende ren langs de lijn van Hooghiemstra schoot 't Hooft hard in, de bal kwam terug en toen volgde een Ronde van Italië Uitslag le etappe (MilaanSalsomag- giore, 135 km): 1. Van Looy (Belg.) 2.58.47.; 2. Vannitsen (Belg.); 3. Miguel Poblet (Sp.); 4. Fantin! (It.); 5. Alibani (It.)6. Van WIJnsberghen (Belg.)7. Benedetti (It.); 8. Magni (It.); 9. Mar tini (It.)10. Andre Darrlgade (Fr.) allen in dezelfde tijd als Rik van Looy. Uitslag 2e etappe (tijdrit over 22 km): 1. Anquetil (Fr.) 27 min. 46 sec. (gem. 47.539 km/u); 2. Graf (Zwits.) 28.11; 3. Baldini (It.) 28.25; 4. Ronchini (It.) 29.03; 5. Nencini (It.) 29.06; 6. Carlesi (It.) 29.10; 7. Defilippis (lt.) 29.15; 8. Gaul (Lux.) 29.16; 9. Maule (It.) 29.18; 10. Fornara (It.) 29.21. Uitslag 3e etappe (Salsomaggiore Abetone 180 km)1. Oharly Gaul (Lux.) 4 uur 56 min. 52 sec; 2. Hoevenaers (B.) cp 22 sec; 3. Rik van Looy (B.) op 42 sec; 4. Carlo Arzlni (It.) op 1 min. 22; 5. Junkermann (Did) op 1 min. 32; 6. Gimmi (Zwits.) op 1 min. 35; 7. Megg (Zwits.) op 1 min. 48; 8. Zamboni (It.) op 2 min. 15. Na de 3e etappe luidt het algemeen klassement: 1. Gaul (Lux.) 8 uur 25 min. 12 sec; 2. Van Looy (B.) op 1 min. 8 sec; 3. Anquetil (Fr.) op 1 min. 27 sec; 4. Ruegg (Zwits.) op 2 min. 3 sec; 5. Hoe venaers (B.) op 2 min. 12 sec; 6. Jun kermann (Did) op 2 min. 19 sec; 7. Arzini (It.) op 2 min. 20 sec.; 8. Conter- no (It.) op 2 min. 29 sec: 9. Ronchini (It.) op 2 min. 50 sec; 10. Zamboni (It.) op 2 min. 50 sec. Met man en macht proberen de Spanjaarden een hard schot van Dekker uit hun doel te houden, doch de bal glipte net onder de stick van keeper Piera door. push van Dekker tegen de schouders van rechtsback Arnan, Van Gooswilligen 'mocht de strafbully nemen en scoorde daarmee zijn eerste interland-goal: 4-0. Toen kwam enkele minuten voor tijd de troostprijs voor Spanje, uitgereikt door arbiter Delscluse en gretig in ont vangst genomen door midvoor Murua. Er was overigens niemand, die de Span jaarden dit cadeau niet gunde en on verdiend was het beslist ook niet. Wierstra ongenaakbaar op Goffertbaan Noch de vinnige Wil Vreeswijk, noch de Duitse kampioen Jacobi hebben Mar tin Wierstra op tweede pinksterdag op de Goffertbaan in Nijmegen een stro breed in de weg kunnen leggen. Wierstra achter zijn nieuwe gangmaker Emile („ipla'tte") van den Bosch, won de beide ritten over 30 km en 40 km met groot overwicht. De Nederlandse kampioen Wout Wagtmans en de Amsterdammer Joop Stakenburg liepen op deze betrek kelijk korte afstanden een behoorlijke achterstand op. Bij de amateursprinters viel het rijden van de Hagenaar Marinus Paul. een van de veelbelovende knapen uit de school van Arie van Vliet, bijzonder op. Hij won de finale voor de Zuidafrikaanse kampioen Haupt. Totaaluitslag stayers: ritten over 30 en 40 km: 1. Wierstra achter Van den Bosch 2 pnt; 2. Vreeswijk achter Van Roey 4 pnt; 3. Jaoobi (Did) achter Schindler 6 pnt; 4. Stakenburg achter Beets 8 pnt; 5. Wagtmans achter De Graaf 10 pnt. Swift Bertus Zoet won een giste ren te Sassenheim gehouden wegwed strijd voor nieuwelingen en amateurs. Jan Riethoven eindigde op de 2e en Piet van der Lans (Sassenheim) op de derde plaats. Bij de adspiranten was de uitslag: 1. K. Weyers (Bollenstreek)2. Hoogland (Bataaf): 3. Frans Britteyn (Swift). Op Duinhorst veroverde Henny van Gent een tweede plaats achter Van der Lans. Zaterdag won Bertus Zoet een wegwedstrijd te Papendrecht. Zondag a.s. starten H. van Gent en Jan Riet hoven in de wedstrijd om de Grote Prijs van Kortrijk (België). Ierse speler voor Sparta Voor de voetbalwedstrijd Sparta British Army, die woensdag as. te Rot terdam zal worden gespeeld, zal de nieuwe landskampioen met de 21-jarige Ier Peter Fitzgerald, die als midvoor verbonden is aan de semi-profclub Waterford in het veld verschijnen. Mocht Fitzgerald in de ontmoeting vol doen, dan ligt het in de bedoeling van Sparta om hem voor het komend seizoen een contract aan te bieden. Hattrick van Dick Siera LFC besloot de competitie met een 31 zege op bezoek bij RKAVV. Al stond er uiteraard voor beide ploe gen niets meer op het spel, toch is er fel om de winst gestreden. De betere ploeg van de Kanaries - die overi gens met enkele invallers uitkwa men - verdiende de 31 zege volko men. Dick Siera eindigde succesvol: alle drie de Leidse treffers nam hij voor zijn rekening! GOEDE PARTIJ Tegen de sterke wind in demonstreer den de geelzwarten een aardige partij voetbal. Goed combinerend fladderden de Kanaries steeds voor de veste van RKAVV. Twee felle schoten van Dick Siera vlogen juist langs de verkeerde kant van het houtwerk en H. Siera liet een paar salvo's los, die de bovenlat „scheerden". De geelzwarte aanvalsdrif ten hielden een belofte in: een algemene aanval besloten met een schot van Dick Siera loste in de 20e minuut deze be lofte dan ook in (01). Kennelijk prikkelde deze openingstref fer de roodwitten en een paar malen kwamen Hakkaart c.s. gevaarlijk voor de veste van invaller-doelman Selier. Een maal telden wij de gelijkmaker, doch heel toevallig belandde de bal juist in de handen van de LFC-doelman. Na enkele hoekschoppen was het vuur bij RKAVV weer geblust en namen de geelzwarten de strijdbijl weer op. Zonder resultaat, want met de thee was de stand nog al tijd 0—1. WINST De tweede helft begon LFC (met wind mee nu) direct aanvallend. Na zeven mi nuten spelen resulteerden deze Leidse aanvalsgolven in een welverdiende tref fer. Dick Siera nam 02 voor zijn reke ning. RKAVV wenste zich nog niet neer te leggen bij een nederlaag en sloeg fel te rug. Toch kwam 12 slechts door een verkeerde handeling van de Leidse rechtshalf ter wereld. Deze plaatste n.l. de bal precies voor de voeten van de AVV-midvoor, die op zijn beurt de Leid- schendamse aanhang niet teleurstelde. Er was op dit moment 18 minuten ge speeld. Meer steken liet de geelzwarte verde diging echter niet vallen, hoe dreigend de RKAVV-actles er soms ook uitzagen. Aan de andere kant liet by een tegen- Adspi ran ten toern ooi Lugdu n u m (Van een onzer verslaggevers) Na pupillen en junioren stond zater dagmiddag bij Lugdunum alles in het teken van de adspiranten. Verdeeld over drie afdelingen leverden UVS, Lugdu num, Roodenburg en LFC onder ideale weersomstandigheden elk met 3 teams een sportieve strijd om de zes fraaie be kers. In alle afdelingen eindigden toeval lig steeds 2 elftallen gelijk, zodat - vol gens de reglementen - het doelgemld- delde moest beslissen. De Roodenburg jeugdelftallen schoten in doelcijfers juist driemaal iets tekort en namen zodoende drie 2e prijzen mee. De overige bekers waren voor Lugdunum en UVS (2 stuks). De uitslagen waren: Adspiranten A: LFCRoodenburg 1-1, LugdunumUVS 10, LugdunumRoo denburg 0—1, UVS—LFC 1—0, LFC— Lugdunum 02, UVSRoodenburg 22. Eindstand: 1. en 2. Lugdunum en Roo denburg ieder 4 pnt., 3. UVS 3 pnt. Adspiranten B: UVS—LFC 3—0, Lug dunumRoodenburg 02, Lugdunum— UVS 00, Roodenburg—LFC 00, Lug dunum—LFC 14, UVS—Roodenb. 1—1. Eindstand: 1. en 2. UVS en Rooden burg ieder 4 pnt., 3. LFC 3 pnt. Adspiranten C: LFCUVS 05, Roo denburgLugdunum 30, Lugdunum LFC 14, UVSRoodenburg 00, Lug dunumUVS 03, LFCRoodenburg 1—3. Eindstand: 1. en 2. UVS en Roodenb. ieder 5 pnt., 3. LFC 2 pnt. AFSCHEID Na afloop van deze geslaagde jeugd- sportmiddag volgde na de prijsuitreiking een afscheidswoord tot de Lugdunum- jeugd van de voorzitter van de jeugd commissie, de heer H. Teeuwen (tevens ere-voorzitter van de Kikkers). Deze achtte n.l. de tijd gekomen om zyn acti viteiten op jeugdgebied over te doen aan een jongere generatie. Als laatste in de reeks toernooien rest nu nog het veteranentoernooi tussen de Leidse verenigingen. De oudjes komen daarvoor zondag a.s. de gehele dag bin nen de lijnen. In verband hiermede is de voor zon dag vastgestelde competitiewedstrijd LugdunumWilhelmus verschoven naar zaterdagavond a.s., aanvang 7 uur. aanval van de Kanaries de RKAVV- stopper even verstek gaan en het hiaatje buitte Dick Siera handig uit om de hattrick te verwezenlijken: 13 dus! Deze treffer betekende de beslissing, want de thuisclub voelde zich geslagen. De resterende zeven minuten waren dan ook een formaliteit. De reglementaire 45 minuten vol maken deed men op het middenveld. Arbiter C. Nieuwenhuyse leidde dit sportieve slotpartijtje correct. (Van onze sportredacteur) EBOH heeft gistermiddag bij UVS met 01 aan het langste eind getrokken. Die Dordtse treffer werd enkele minuten voor het laatste eindsignaal van de beslist niet bevredigend leidende arbiter Mooren geboren. Uit een scherpe voorzet van rechtsbuiten Spoor kopte midvoor De Vos met een flitsende beweging van het hoofd het leer langs doelman Frits van Duyl, die in deze ontmoeting bij zonder goed op dreef was. Dat er voor EBOH het meest op het spel stond bi) eventuele nederlagen van DHC en Hilversum hebben de Dordtenaren nog kans op de tweede promotieplaats was aanvankelijk dui delijk te zien. Het spel van de EBOH'ers was energieker, terwijl dat van UVS maar heel enkele keren uit de grond verf kwam. De blauwwitten bezondigden zich aan „stilstaand" voetbal: kort, peu terig spel, dat bovendien door gebrek aan tempo het verrassende element moest ontberen. Voorts kon ons het spel van Filippo en de beide Bekkerings aller minst bekoren. Zonder dat er van een bepaald veldoverwicht sprake was, lever den de aanvallen van EBOH toch enkele gevaarlijke momenten op. Een uitge kookte boogbal van linksbuiten Kwaker- naak kon door Van Duyl nog maar juist over de lat worden getikt, bij een schot van de voortreffelijke spil Hegemans kon De Wolf nog op de lijn redden, een schot van midvoor De Vos belandde tegen de paal en een inzet van rechts buiten Spoor trof eenzelfde lot, al was het dan ditmaal de lat. Dat was dan de oogst van de eerste helft. Kort na de hervatting redde Van Duyl tweemaal achter elkaar op su blieme wijze. Daarna ging de strijd een grimmiger gezicht vertonen. Zonder een direct aanwijsbare oorzaak werd het spel harder en zowel binnen als buiten de lijnen steeg de „temperatuur" in niet onaanzienlijke mate. Ook de verzor gers kregen het druk. EBOH kwam al vrij spoedig met tien man te staan, toen linksbuiten Kwakernaak zich wat al te onstuimig tegen stopper Hak slingerde en daarbij de knie flink be schadigde. Met deze numerieke meerderheid etaleerden zich voor UVS de beste kan- Tijdens de zaterdag te Maastricht overgespeelde tweede helft van de voet balwedstrijd MVVEnschede kwam linksbinnen Kloos van de thuisclub zo ongelukkig in botsing met een tegen stander, dat hij een been brak. De Brit Leslie Archer heeft zon dag te Mayenne de Grote Prijs van Frankrijk motorcross gewonnen. De tweede plaats was voor de Zweed Bill Nilsson. Diens landgenoot Sten Lundin werd derde. sen op winst, maar al was het soms paniek geblazen in het Dordtse doelge bied, ook al kon rechtsback Schoon een schot van de goed spelende Devilee van de doellijn wegtrappen en had een loeier van Rijshouwer (door doelman Smit over de lat gewerkt) een beter lot verdiend, men moest toch constateren, dat de UVS-aanval faalde En tenslotte kwam er, als een soort straf, de winnende Dordtse treffer, waarover wij in de aanhef reeds ver telden. MOTORSPORT In Tubbergen reden Duitse renners met zeer veel succes De uitslagen van de gisteren te Tub bergen gehouden internationale motor races luiden: 125 cc (8 ronden van 8800 meter): 1. Hans Pesi (W.Dld), Ducati 34.202. 2. Willi Scheidhauer (W.-Dld), Ducati 34.21.8, 3. Rolf Amfaldern (WDld.), Mondial 35.08.2. 4. Casper Swart (Ned.) Ducati 35.44,5. 250 cc (8 ronden van 8800 meter): 1. Horst Kassner (W.Dld) NSU 31.538. 2. Michael Schneider (W.Dld). NSU 31.58.4, 3. Hubert Luttenberger (W.Dld), Adler 32.00.5. 350 cc (10 ronden van '3800 m): 1. Horst Kassner (WDld). Norton 37.28 5. 2. Frank G. Perris (Eng.), Norton 37.29.4. 3. Bert Scheidner (Oostenrijk) Norton 38.32,4. 500 cc klasse '12 ronden van 8800 m.): 1. Ernst Hiller (WDld.) BMW 42.49.2, 2. Alois Huber (WDld). BMW 43.45 2. 3. Raymond Bogaerdt (België) Norton. 44.02.2, 4. John Findlay (Australië) Nor ton 44 36.8, 5. John Tickle (GB) Norton 46-14.4; 6. Anton Elbersen (Ned.) BMW 46.25.6. Dubbele zege van John Sur tees Zondag zijn op het circuit te Clermont Ferrand de wedstrijden om de grote prijzen van Frankrijk gereden. De resul taten van deze eerste races, die tellen voor de wereldkampioenschappen mo'- torrenners en -merken, zijn: 350 cc-klasse: 153.045 km (19 ronden van 8.055 km): 1. John Surtees (GB) met MV-Agusta 1 uur 17 min 46.5 sec. (gem. 118.067 km/u); 2. Gary Hocking (Rhodesia) met Norton 1.18-53.43. John Hartle (GB) met MV-Agusta 1.20.15 -; 4. Bob Anderson (GB) met Norton 1.2019 2 500 cc-klasse: 201.045 km (25 ronden): 1. John Surtees (GB) met MV-Agusta 1.40.22; 2. Remo Venturi (It) met MV- Agusta 1.41.52.8, 3. Gary Hocking (Rhod) met Norton 1.42.38.1; 4. Dickie Dale (GB) met BMW 1.42.56,2. Zjjspan-klasse: 104.715 km (13 ron den): 1. Fritz Scheidegger (Zwits.) met BMW 1.00 30.5 (gem. 103.663 km/ui; 2. Walter Schneider (WDld) met BMW 1.01.40.5; 3. Edgar Strub (Zwits.) met BMW 1.03.19.9. Voetbal in de Afdeling Leiden Draw tegen Rijpwetering was voldoende (Van onze LVB-medewerker) Door precies datgene te halen uit de wedstrijd tegen Rijpwetering en ook geen punt meer (een 22 spel) is het kampioenschap van de Afdeling Leiden veroverd door Altior. Zowel dit gelijk spel als het kampioenschap is volkomen verdiend in de wacht gesleept door het elftal, dat er door vrij constant spel het gehele seizoen de meeste aanspraken op heeft doen gelden. Reeds meerdere seizoenen hebben de Langeraarders aan de poort van de KNVB geklopt, maar steeds kwam men een punt te kort. Thans promoveert Altior dus naar de vierdeklasse. Welis waar schuilt er nog een addertje onder het Langeraarse gras in verband met het te smalle hoofdveld, maar voorzitter Hydra is optimistisch gestemd en hoopt dit bezwaar, in samenwerking met het gemeentebestuur, vóór de aanvang van de nieuwe competitie te hebben opgelost. Na afloop van de wedstrijd boden de heren Dusée, namens het afdelingsbe stuur, burgemeester Hoogenboom, na mens het gemeentebestuur van Ter Aar, de voorzitters van Rijpwetering en DOSR en vele anderen gelukwensen aan. 's Avonds werd het kampioensfeest ge vierd in het Parochiehuis. RijpweteringAltior In een spor tieve strijd hebben beide partijen elkaar de eer fel betwist. Nadat eerst Henk Bos een fraaie kans onbenut had gelaten, wist Piet Sassen in de 14de minuut het leer langs doelman Hillenaar te schui ven: 01. Rijpwetering kwam echter fel terug en na enkele vergeefse pogin gen slaagde Versteeg erin de gelijkmaker te scoren 1I. Enkele minuten voor de pauze wist v. d. Bos de Rippers zelfs de leiding te geven met een fraai schot: 21. Na de hervatting werden de mees. te Altior spelers hun zenuwen en daar mee ook hun tegenstanders de baas. Het doel van de thuisclub werd onder druk gezet, maar het duurde (toch nog tot in de 35ste minuut voor Van Hameren de gelijkmaker kon laten aantekenen. Al tior moest zich daarna nog fel verweren tegen de heftige pogingen van de thuis club om de leiding te heroveren. Daarin slaagden de mannen van Hydra, zij het met enig kunst en vliegwerk, waarna de spelers op de schouders van de hon derden Langeraarders het veld verlieten. De wedstrijd werd door 2500 toeschou wers bijgewoond. Oranje GroenAlphense Boys De wedstrijd was zeven minuten oud toen beide doelverdedigers reeds driemaal naar het net waren gestuurd. Dit ging om beurten, waarna Holsteijn nog voor rust driemaal raak schoot en de Boys met een 36 voorsprong aan de thee toe waren. Daarna was het Zaad die de eindstand op 3—7 vaststelde. LDWSKRV De Katwijkers ver schenen met vijf invallers, terwijl ook LDWS niet oompleet bleek. In de eerste helft scoorden beide partijen één keer, daarna wist de Leidse midvoor er 21 van te maken, maar slaagde Roos erin uit een strafschop boch nog een dub bele twee op het bord te brengen. Weteringee Boys—Rouwkoop Het reeds gedegradeerde Wetering se Boys wist tegen het bezoekende Rouwkoop een punt aan het totaal toe te voegen. Bij de rust was de stand al gelijk 11, waaraan men in de tweede helft van beide zijden nog één punt toevoegde en het einde dus met 22 kwam. De stand is nu: Altior 20—32 Alph. B. 18—15 Rjjpw. 20—31 LDWS 19—14 KRV 19—23 St.-Bern. 18—12 SVLV 19—23 Or. Groen 18—11 Stompw. B 1922 Weter. B. 196 Rouwkoop 1917 TWEEDEKLASSERS Het kampioenschap van de tweede klasse is een zaak geworden tussen MMO en UDO. De eerste won bij VN A met 14, terwijl UDO rust had. SJZ dat reeds uitgeschakeld was, verloor met 25 van ZLC. Uniitas en Leidse Boys deelden de buit met 1—1, welke wed strijd donderdagavond reeds gespeeld is. Tenslotte won WOA met 53 van VNL. De stand is hier: MMO 18—27 VNL 13—16 UDO 17—25 VTL 18—16 SJZ 16—22 WOA 18—15 VN A 18—21 Leidse B 18—11 ZLC 17—17 Unites (L) 18— 8 Het kampioenselftat van Altior. en Piet Sassen, staande trainer Knielend v.l.n.r.: Volgering (rcs.) Van der Jagt, Sassen, Pieterse. Bos Devilee. VersluysVan Hameren, Wout v. d. JagtHarry v. d. ]agtt TSassen. Ben Sassen jr en voor zitter Hydra- (Foto Leidsch Dagblad)

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9