N.A.Y.O.-taptoe te Arnhem wordt weer een muzikaal evenement Met een enkel woord Gigantisch dok naar Rotterdam Agenda ft ft DINSDAG 12 MEI 1959 Grootste attractie: internationale kapel (Speciale berichtgeving) Naast de taptoe Delft is de NAVO- taptoe van vorig jaar, die in Arnhem werd gehouden en waaraan in totaal 530 man deelnamen, de grootste militaire muzikale stunt geweest, die Nederland in dat jaar aanschouwde. Het succes was zo enorm, dat besloten werd dit jaar we. derom een NAVO-taptoe in Arnhem te doen uitvoeren. Beroemde muziekkorp sen van even beroemde regimenten zul. len van 25 juni tot en met 1 juli op de markt te Arnhem, die een wand van louter tribunes zal krijgen, hun uiter ste krachten geven. De grootste attractie zal worden het optreden van de NAVO-kapel. Voor het eerst in de 10-jarige geschiedenis van de NAVO heeft Nederland letterlijk de toon in het grote defensieve verbond mogen aangeven. Let wel letterlijk! De dirigent der Kon. Luchtmacht Kapel, kapitein H. F. M. -van Diepenbeek, zal tijdens de NAVO-taptoe dit internatio naal orkest, bestaande uit 60 man, on der zij hoede hebben. Gisteren zijn de muzikanten in Arnhem aangekomen. Zij worden echter gelegerd in Nijmegen waar met de repetities ernst wordt ge maakt. De muziek en de Engelse taal, die als voertaal in het orkest wordt ge bruikt, moeten de naties verenigen. Op het NAVO-hoofdkwartier te Parijs liep men al enige tijd met plannen voor de oprichting ran een dergelijke kapel rond. Maar Nederland was juist iets verder met de concretisering van dat idee. En zo heeft ons land de primeur en alle reohten en plichten, die daaruit voortvloeien, voor zich mogen opeisen. Onze regering is dan ook echt wel een beetje trots! Bij de galataptoe-avond op 26 juni zal zij dan ook ruimschoots ver tegenwoordigd zijn, vergezeld van vele binnen, en buitenlandse gasten. Tijdes een ontvangst in een Arnhems hotel hadden wij gelegenheid met enkele Advertentie van de NAVO-orkestleden kennis te ma ken. De kapel is aldus samengesteld: 7 Amerikanen, 7 Canadezen, 7 Italianen, 7 Fransen, 7 Engelsen, 7 Belgen, 5 Duit sers, 6 Denen, 8 Nederlanders en 1 Luxemburger. Aan kapitein van Die penbeek is de baak om uit dat scala van muzikale en militaire opvattingen een welklinkend geheel te smeden. „Het zal wel lukken", zei de jonge ka pitein. „Met de luchtmacht Kapel waren wij al aardig aan het internationali seren. De kapel speelt moderne muziek als weinig andere militaire orkesten. Mijn „baal" als ddrigent zal dan ook wel verstaan worden, al hebben wij zeker veel tijd nodig voor de repetities. Het NAVO-orkest zal de volksliederen spe len, maar ook enkele marsen ten gehore kest na de taptoe een concert geeft in brengen. Het is de bedoeling dat het or- Parijs, waar het hoofdkwartier van Shape gevestigd is. Of we in de toe komst een orkest zullen blijven vormen weet ik niet, maar het zit er wel in". Woonwagenbewoner schoot op zijn vrouw De Rijkspolitie te Geldermalsen heeft gisteravond na een algemene twist in het woonwagenkamp ter plaatse een 25- jarige man gearresteerd. Hij wordt er van verdacht tijdens deze twist met een geweer op zijn vrouw te hebben gescho ten, zonder haar evenwel te verwonden. Dit wapen, een Engelse legerkarabijn, dat door een kampbewoonster onder een woonwagen was verstopt, kon met enige munitie in beslag worden genomen. Een ander geweer, waarmee eveneens 6choten werden gelost, is vermoedelijk in een bosje of in een sloot geworpen. Met een politiehond wordt hiernaar ge zocht. De gearresteerde wordt voorts verdacht van diefstal van spoorwijzen Kort voor zijn arrestatie liep hij een bekeuring op wegens het besturen van een motorrijtuig, waartoe hem de be voegdheid was ontzegd. Nederlandse film van Kees Brusse bekroond Tijdens het vierde internationale congres over gezondheidsopvoeding, dat van 2 tot 9 mei te Dusseldorp werd ge houden, heeft de Nederlandse film „De Paraplu", die in opdraoht van de Stich ting Pro Juventute Film Arnhem door Kees Brusse in 1956 werd vervaardigd, de eerste prys behaald. Deze film be handelt het probleem van de gevoels- verwaarlozing van een kind uit een materieel welgesteld gezin. De film wordt in Nederland voor besloten groe pen werkers in de sectoren geestelijke volksgezondheid, maatschappelijk werk aanverwante milieus in omloop gebracht door de Nationale Federatie voor de Gees telijke Volksgezondheid. De film beleef de in Nederland reeds ongeveer 500 voorstellingen. Hij werd te Dusseldorp voor bekroning (met een beker) gekozen uit 69 films over de opvoeding tot lichamelijke en geestelijke hygiëne. BINNENLAND Het zesjarig zoontje van de familie VoBkullen uit Hooglanderveen is door een tractor overreden en gedood. Het knaapje hing aan een ketting en raakte onder een van de wielen van de tractor. Op 31 mei a.s. zal de Nederlandse kampioen en eerste-prljswinnaar van de wereldkampioenschappen goochelen. Peter Pit. uit Amsterdam, optreden in de Ame rikaanse televisie-show van Ed Sullivan. In vorige programma's van Ed. Sullivan traden o.m. op Patachou en Marcel Mar- ceau. Gistermiddag is te Leeuwarden de 36-jarige mevrouw G. Visser wonende aan de Pleter Stuyvesantweg door elektrische stroom gedood. Door een defect aan de strijkbout, waarmee ze kleding perste, kreeg mevrouw Visser een hevige elektri sche schok tengevolge waarvan ze over leed. Het slachtoffer laat twee kinderen na. In de Oude Maas onder Niftrik, ge meente Wychen, is gistermiddag bij het zwemmen de 15-jarige Ulo-scholier Ariens uit Wychen verdronken. De Jongen was met zijn klasgenoten onder leiding van de sportleraar aan het zwemmen. Plotse ling verdween hij ln de diepte en kwam niet meer boven. Zowel de sportleraar, als zijn kameraden hebben door duiken getracht de jongen te redden. Totnutoe is het stoffelijk overschot nog niet gevon den. Op 2, 3, 4 en 5 Juni houdt de Neder landse- Bond van Beroepsdansleraren zijn jaarlijks congres in het danspaviljoen te Valkenburg. Tijdens dit congres worden tevens de wedstrijden om het nationaal kampioenschap voor beroepsdansleraren gehouden. Nationaal kampioen 1958 is de heer B. Voeten uit 's-Hertogenbcsch. Gisteren vond in het West-Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken te Bonn de Nederlands-Duitse uitwisseling der ratificatie-oorkonden plaats, behoren de bij de z.g. vierde en vijfde aanvullende overeenkomsten tot de tussen Bondsrepu bliek en Nederland getroffen overeen komst over sociale verzekering. De belde overeenkomsten zullen op 1 Juli 1959 in werking treden. Gistermiddag is een 12-Jarlg meisje wonende aan de Veursestraatweg te Leld- schendam bij het zwemmen in de Vliet nabij de Rietvinklaan verdronken. Toen zij om 8 uur nog niet was thuisgekomen, waarschuwde de vader de politie, die de kleren van het meisje aan de waterkant vond. Na een uur dreggen is net lijkje op gehaald. Vervolg van pag. I Geneefs overleg nog vol moeilijkheden Westduitsers denken aan de veelgesmade Dulles Selwyn Lloyd sprak daarna, stelde dat Europa economisch en materieel sinds 1945 sterk vooruitgegaan is, maar dat er diepe politieke geschillen zijn blijven bestaan. Hij zei, dat men die niet ineens kan oplossen, maar dat de Grote Vier nu hun best zouden doen om het getij in de verhoudingen tussen Oost en West ten goede te doen keren. Daarop beslo ten de ministers een bedankbriefje aan de Zwitserse regering te zenden en he den om half vier weer bijeen te komen Dc conferentie die de eerste stappen moet doen om de wereldvrede in stand te houden is onderweg. Maar wat nu? De persconferenties van de woordvoer ders der delegaties wierpen daar enig licht op. Berding, Hope en Baraduc de den jolig-tevreden: een breuk was ver meden, de Russen hadden bakzeil ge haald op de kleine puntjes van de ronde tafel en het spreekrecht der Duitsers na dan. De Rus Michael Kharlamof leek ook content, maar dan iets geheimzin niger. Hij sprak toch van Duitse „deel nemers". Daarover op de vingers getikt, zei hij, dat het nu niet het moment was om de status van de Duitsers te specifi ceren. Hij voegde er ook aan toe, dat niet alle procedure-kwesties waren opgelost, de uiteindelijke samenstelling van de conferentie moest nog besproken worden, meende h(j. Betekende zulks dat Rus land de Polen en de Tsjechen naar Ge- nève wil halen? Op de zitting van heden zal blijken, welke procedure-kwestie nog moet worden besproken, zei Kharlamof. Er staat dus nog wat te wachten voor vandaag. Barst onder glazuur... Een verdieping hoger liet de Oostduit- se woordvoerder Kegel een triomfgehuil los in drie kwartier marxistische inter pretatie, waarin de feitelijke erkenning van de Oostduitse staat het hoofdthema was. Zelfs communistisch-Chinese jour nalisten vielen daar bijna van in slaap. Maar op mijn vraag, hoe Kegel nu de status der Oostduitse delegatie om schreef, sprak hij wat misschien ware woorden waren: „Deelnemers met advi serende stem". Dat was dan de oogst van de eerste dag. Hoe zoet, hoe bitter is zij voor het Westen. Sommigen zeggen dat de Sovjets bijna al hun eisen hebben in geslikt en dat de schade tot het uiterste beperkt is gebleven. Daar is veel voor te zeggen, maar anderen stellen dat de Russen in één dag de positie van het Oostelijke kamp hebben versterkt, dat Gromyko met een geniale zet de Oost duitsers van te verwaarlozen bijzitters tot erkende woordvoerders heeft ge maakt, die op eigen of Russisch initiatief hun mond open kunnen doen om te be vestigen dat de Deutsche Demokratische Republiek bestaat. Daaraan zal het „ve torecht der ministers van de Grote Vier" in de praktijk weinig afdoen. Er is nog een ding. De barst onder het glazuur der Westelijke eenheid begint nu al weer zichtbaar te worden. De West duitsers deden in het openbaar tevre den en flink, trachtend de tanden op el kaar te houden, maar in privé-gesprek- ken bleken zij geschokt. Zij wisten dat de Engelsen bereid waren tot conces sies, zij rekenden op de nieuw verwor ven trouw der Fransen. Dat klopte. Maar degene, die de doorslag moest ge ven, Christian Herter, die zo moedig probeert zonder krukken te lopen, ging volgens de Westduitsers door de knieën en men voelde hun angstig verlangen naar die andere veelgesmade oude man, die nu ver weg ongeneeslijk ziek ligt, naar John Foster Dulles! Advertentie. Uw Gero - leverancier toont U graag de 10 couvert-modellen. Bij aankoop ineens van de com plete inhoud de cassette gratis. Vlekvrij door en door, blijft mooi zor»« der dat U het behoeft te poetsen. Onbeperkt gegarandeerd door Gero, da grootste fabriek op dit gebied in Benelux. GE PO Het Gero Spaarkrediet: Een fabrikaat voor Uw gehele llAU leven, op aantrekkelijke voorwaarden en tóch de cassette gratis! Pittig vrouwtje Het had de 72-jarige Giuseppina Greco uit de Italiaanse provincie hoofdstad Lecce al lang verdroten dat zij door haar gebrekkige opvoe ding nooit in staat was geweest haar eigen naam te schrijven. En nu deze pijnlijke aangelegenheid zich al en kele jaren lang elke maand opnieuw voordeed als zij aan het gemeente lijke kantoor haar ouderdomsuitke- ring kivam ophalen en het recu moest tekenen, besloot zij een eind te maken aan deze vernederende toestand. Maar om alleen van het kruisje op een aangeleerde automa tische handbeweging over te gaan leek het grijze vrouwtje wat onbe vredigend. Daarom trok zij de stoute schoenen aan en meldde zich bij een plaatselijke lagere school!! Giuseppina maakte al gauw grote vorderingen: ze ging over naar de tweede klas. Het onderwijs beviel haar zo dat ze besloot nu ook maar alle klassen af te lopen Over enkele dagen zullen sleepboten van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst naar Portsmouth opstomen, om een korte, maar zeer moeilijke sleep reis te gaan ondernemen. Zij moeten daar het grote drijvende dok gaan halen, dat de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij begin februari van dit jaar van de Britse admiraliteit heeft gekocht. Vermoedelijk zal donderdag a a de tocht over de Noordzee beginnen. Men hoopt dan in de vroege morgen van de eerste pinksterdag de Nieuwe Waterweg te bereiken. Waterweg gestremd In overleg met Rijkswaterstaat zal de scheepvaart op de Nieuwe Waterweg in verband met de grootte van het dok, waarmee het bovendien moeilijk ma noeuvreren is, voor zo lang als nodig is gestremd zijn. Het dok meet n.l. 54.000 ton. Het is ongeveer 260 m. lang en heeft een invaarbreedte van bijna 40 m. Zowel voor de Rotterdamsche Droog dok Maatschappij als voor de Rotter damse haven is hier sprake van een buitengewoon belangrijke aanwinst. Ook passagiersschepen Niet alleen kunnen er tankschepen tot 85.000 ton in opgenomen worden, maar ook de grote passagiersschepen zoals de „Rotterdam" en de „Nieuw Amsterdam". Wanneer dit grote dok eenmaal in gebruik zal zijn genomen, zal het haven gebied van Rotterdam en Schiedam be schikken over 28 reparatiedokken, met een hefvermogen van 410.000 ton in totaal, een capaciteit, welke die van iedere andere haven ter wereld over treft. Zeven-jarenplan tegen het communisme De democratische senator Hubert Humphrey heeft een zeven-jarenplan ontvouwd tegen het communisme. Als onderdeel van dit plan zou jaarlijks twee miljard dollar aan economische en tech nische bijstand aan de vrye naties moe ten worden besteed, zo zei de senator op de jaarlijkse bijeenkomst van de vereni ging van „Amerikanen voor democrati sche actie". Deze hulpverlening zou z.i. wellicht verscheidene tientallen jaren moeten worden voortgezet. De senator merkte op, dat de Sovjet- Unie werkt aan de uitvoering van een zeven-jarenplan. „In het verleden heb ben wij om vijf- en zeven-jarenplannen gelachen zulks tot ons ongeluk", al dus Humphrey. DINSDAG Boerhaavezaal (L. Vrouwenkerksteeg): Tentoonstelling „De onbekende fotografie" 7.3010.30 uur nam. Projecties te 9 uur nam. Hotel CentralJaarvergadering Ver. voor facultatieve Lijkverbranding. 8 uur nam. Lakenhal: Herdenking 125-Jarlg bestaan Mij. voor Toonkunst. 8 uur nam. Prediker: Spr. evangelist Joh. Maasbach. 8 uur nam. Stadszaal: Sport- en kampeershow Vroom en Dreesmann. 10 uur voorm. 6 uur;en 7.3010 uur nam. Stadsgehoorzaal: Opera- en Schubert- concert van Marco Stefanl. 8 uur nam. Wassenaar: Verenigingsgebouw Kerkstraat. Contactavond WIK. ,,De Spoorwegen" voeren „Het generaalsvrouw- tje" op. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Boerhaavezaal (L. Vrouwenkerksteeg) Tentoonstelling „De onbekende fotografie" 7.3010.30 uur nam. Projecties te 9 uur nam. Den Burcht: Beroepenvoorllchting voor VGLO-scholleren. 8 uur nam. Geregracht: Openluchtsamenkomst uit gaande van de Baptistengemeente. 8 uur VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO18.00 Amateursprogr. 18.20 Pol. caus. 18.30 RVU: dr. C. J. H. van den Broek: Het ontstaan van leven, derde le zing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Sport- praatje. 19.35 Gram. 20.30 Koorzang. 20.55 Aan de poorten van een nieuwe tijd, caus. 21.25 Radio Philharm. sext. 21.40 Rigoletto opera (le acte). 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Lichte muz. 23.35- 24.00 Nouveauté's. Hilversum n, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Orgel en viool. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. d. kind. 19.05 Alles op één kaart. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Gram. 21.45 Act. 22.00 Flimpraatje. 22.15 Pro- C. Staf, heeft zaterdagmorgen de vlag ge- menade-ork.. Omr.koor en sol. 22.50 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Koersen van New York. 23.16 New York calling. 23.21—24.00 Met de Franse slag. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Intern. Agrarisch nws. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Tekenfilm. 20.30 Documentair progr. 21.00-23.00 Film. Advertentie Voor HERENMODE BREESTRAAT 150 VOOR WOENSDAG 13 MEI Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.40 Idem 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muz. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst .11.00 Gram. 11.30 Een lied ln de lente, hoorsp. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuinb.,meded. 12.33 Musette-ens. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad. 13.20 Gram. 13.50 Hohe Messe (gr.). 16.00 V .d. Jeugd. 17.20 Meisjeskoor. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Gram. 18.15 Spectrum v. h. chr. organisatie- en verenigingsleven 18.30 Gram. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Meisjeskoor. 19.30 Radio krant. 19.55 Op de ma naf. caus. 20.00 Zendingsappèl. 21.15 Gram. 21.30 Muzikale caus. 22.00 Lichte muz. 22.30 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS- ber. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.20—24.00 Pla- tennleuws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De Ontbijtclub. 9.05 Gym. v .d. vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gevar .progr. 12.00 Politiekapel 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platte land. 12.38 Lichte muz. 13.00 Nws. en ten toonstellingsagenda. 13.20 Orgel en za 13.50 Medische kron. 14.00 Gram. 15.00 Splritisch Genootschap. Gerecht 10 8 uur nam. Levendaal 1: Hulsh. Voorlichting. De monstratie kwarkgerechten. 10 u. voorm. Schouwburg: Toneelver. „De Sleutelspe lers". geeft „Gieren op 't veilig nest". 8 uur nam. Stadszaal: Sport- en kampeershow Vroom en Dreesmann. 10 uur voorm. 6 uur; en 7.3010 uur nam. Wijkgebouw Levendaal: Jaarverg. Chr. Hlst. Kiesver. 8 uur nam. Advertentie Voor CONFECTIE BREESTRAAT 150 BUITENLAND In Panama ls gisteren de tweede bij eenkomst van de subcommissie voor han delskwesties van de economische commis sie voor Latijns-Amerika begonnen. Hier aan wordt deelgenomen door 200 afge vaardigden uit de landen van Latijns- Amerika. de V S., Engeland, Frankrijk en Nederland. Voorts zijn er waarnemers uit West-Duitsland, België, Canada. Tsjecho- Slowakije. Spanje. Hongarije. Italië, Japan, Polen en de Sovjet-Unie. Het doel van de bijeenkomst ls voorbereidingen te treffen voor de instelling van een gemeenschap pelijke markt voor de landen van Latijns- Amerika. In Argentinië zijn maandag 20 offi cieren van het garnizoen van Cordoba ge arresteerd. Zij zouden om overplaatsing hebben gevraagd nadat de garnizoens commandant een andere functie had ge kregen. Deze commandant, generaal Cor- des, zou overgeplaatst zijn omdat hij zich tot woordvoerder had gemaakt van een groep officieren die ontevreden zijn over bet bewind van Frondizi. Een brief die Ludwig van Beethoven ln 1804 in Wenen schreef, is maandag op een Londense velling voor ruim 22.000 gulden verkocht. Op het Parljse vliegveld Orly zijn maandagmiddag door de grote hitte twee banden „ontploft" van een Super-Con- stellation, kort nadat het toestel, dat van Tokio vla de Noordpool naar Parijs was gevlogen, was geland. De 52 passagiers hadden het toestel toen reeds verlaten, doch een bemanningslid die zich nog bij het vliegtuig bevond, werd gewond. Door de druk van de ontploffing zijn verschei dene ruiten van het stationsgebouw ver brijzeld. Voor het eerst sedert ce beruchte crisisjaren omstreeks 1930 zl\n maandag ln Amerika voedselpakketten uitgereikt aan armen. De pakketten, samengesteld uit door de regering opgekochte voorra den, zijn bestemd voor 30.000 behoeftigen ln de omgeving van, Cleveland. De Iraakse regering heeft maandag een nieuwe organisatie de Boerenbond goedgekeurd die wil werken aan de verhoging van het sociale en economische peil van de boeren. Zeventig procent van de zeven miljoen Irakezen behoort tot de boerenstand. De Boerenbond heeft zijn hoofdkantoor te Bagdad en afdelingskan toren in alle steden en dorpen. De voor zitter ls Kadhem Farhoet die onder het cude regime zeven Jaar ln de gevangenis heeft gezeten op verdenking van commu nistische activiteit. Een woordvoerder van de „Vrije Al gerijnse regering" in Cairo heeft gezegd dat de Algerijnse opstandelingen in de eerste acht dagen van deze maand 249 Franse militairen hebben gedood. Koning Boudewijn is maandag voor een officieel bezoek van drie weken ln de Verenigde Staten aangekomen. Hij werd op het vliegveld van Washington door president Eisenhower begroet. Het Russische persbureau Tass meldt dat er een nieuwe geschiedenis van de Sovjetrussische communistische partij is verschenen ter vervanging van de geschie denis die in het Stalinistische tijdperk is samengesteld. Stalin zou zelf de auteur van de oude geschiedenis zijn. De nieuwe ls samengesteld door een commissie onder leiding van Boris Ponomaref, partij-ideo loog en hoofd van een afdeling van het centrale partijcomité, die zich bezighoudt met de ideologische ontwikkeling van alle communistische partijen ter wereld. President Eisenhower heeft het Ame rikaanse Congres verzocht goed te keuren, dat de Verenigde Staten voor 450 miljoen dollar deelnemen in het project van een lnter-Amerikaanse ontwikkelingsbank met een kapitaal van 1 miljard dollar. De res terende 550 miljoen dollar zouden volgens de boodschap van de president beschik baar worden gesteld door de Zuidamerl- kaanse republieken Eisenhower noemde de oprichting van de Bank ..de belang rijkste stap" in de geschiedenis van onze economische betrekkingen met onze La tijns-Amerikaanse buren". Vertegenwoordigers van Arabische Staten hebben gisteren in een brief aan het secretariaat van de V.N. uiting gege ven aan de „ernstige bezorgdheid" van hun regeringen over de Joodse migratie naar Israël. De komst van de Joden wordt „schadelijk voor de rechten en belangen van de Palestijnse Arabieren en een rechtstreekse bedreiging van de vrede en veiligheid in het Midden-Oosten" ge noemd. In Brussel is maandag officieel be kendgemaakt, dat Paus Johannes op 1 Juli a.s. in Rome het huwelijk van Prins Al- bert van België met prinses Paola Ruffo di Calabria zal inzegenen. Prins Albert is maandag naar Rome gevlogen, waar hij de pinksterdagen met zijn verloofde zal door brengen. Het aantal werklozen in de Verenig de Staten is in april met 735.000 afgeno men tot 3.627.000. Het aantal werknemers is in april met 1.184.000 gestegen tot 65.012.000. Per eind april waren er 1.493.000 werkzoekenden minder dan een jaar geleden. Archeologen die opgravingen doen 23 km ten zuiden van Rome menen over blijfselen te hebben gevonden van de oude stad Lavinlum. Deze stad was geves tigd door de Trojaanse held Aeneas en was genoemd naar zijn tweede vrouw La- vinla, dochter van de legendarische ko ning Latinus van Latium .De archeologen hebben de resten blootgelegd van een rb van dertien altaren die een onderdeel zouden zijn van de tempel van de penaten van de stad. Deze tempel zou ln de zesde of vijfde eeuw voor Christus zijp gebouwd. De Russische premier. Kroestsjef, heeft verklaard dat zijn regering „in de toekomst" aan ieder die de Sovjet-Unie wil verlaten toestemming zou kunnen ge ven het 1.' te verlaten. Het ls mogelijk, zo voegde hij hieraan toe. dat de joden hiervan zullen profiteren. Kroestsjef ver klaarde dit ln een onderhoud dat hij de zer dagen met een groep Amerikaanse oudstrijders beert gehad. Advertentie Voor MAATKLEDING BREESTRAAT 150 Leiderdorp. IreneFilmavond over Nieuw-Guinea. Spr. de heer Chr. Veld huizen uit Manokwarl. 8 uur nam. DONDERDAG Boerhaavezaal (L. Vrouwenkerksteeg) Tentoonstelling „De onbekende fotografie" 7.3010.30 uur nam. Projecties te 9 uur nam. In den Vergulden Turk: Sociale Raad. Spreker dr. J. L. J. Lumay over de taak van het medisch opvoedkundig bureau. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Rehoboth: Ledenverg. Veron. 8 uur nam. Stadszaal: Sport- en kampeershow Vroom en Dreesmann. 10 uur voorm. 6 uur; en 7.30—10 uur nam. 'd Op- Wassenaar: Achterzaal Zijllaan. Ned. Chr. Vrouwenbond. W. Bakker spreekt over „hysterie". 8 uur nam. VRIJDAG Boerhaavezaal (L. Vrouwenkerksteeg) Tentoonstelling „De onbekende fotografie" 7.3010.30 uur nam. Projecties te 9 uur nam. Gerecht 10: K. en O. Lezing Dick Del- num over het Naardermeer. 8 uur nam. Stadszaal: Sport- en kampeershow Vroom en Dreesmann. 10 uur voorm. 6 uur nam. en 7.3010 uur nam. Leiderdorp: Gebouw Eikelaan. NCVB. Spr. mevr. J. P. Engel-Meijer. Ond.: „Inhoud en doel van ons vrouwenleven". 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk; Adventskerk; geen dienst. Stadhuis; K. en O.-rondrit door Nieuw Leiden o.l.v. Wethouder Jongeleen. 2.30 u. nam. Stationsplein; Kampeertentenshow van af 9 uur voorm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho vah's getuigen. 5.30 uur nam. Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam Stationsplein: Kampeertentenshow. 1 u. nam. Badpakkenshow te 2, 4 en 6 uur nam. Oegstgeest: Classicale jeugd- dag herv. kerk. Aanvang 10.30 uur in Pau- luskerk; verdere dag in Zendingshoge school. DE BIOSCOPEN Casino „Mon oncle". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. LI(lo „Zondaars ln spijkerbroek" (Les trlcheurs). 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Ontembare hartstocht" (Wild is the wind). 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Liefde ls mijn beroep" (En cas de malheur). 18 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Geen genade voor bandieten". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 cn 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark l. Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden ls geopend Apotheek Reijst. Steenstraat 35. tel 20136. B(j geen gehoor bü Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22223.1 V .d .jeugd. 17.00 Gram. 17.15 Dansmua. 17.45 Reg,ringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Jeugduitz. De brievenbus gaat open. Cor respondentieclub o.l.v. Regina Zwart. 17.55 Rep. v. d. lnterlandwedstr. Bulgarije Nederland. VARA: Plm. 18.45 Nws.). VPRO: 19.50 V. d. jeugd. VARA: 20.20 Nws. 20 25 Com mentaar. 20.35 Dansmuz. 21.15 Vragenbe- antw. 21.45 Strykkwart. en sol. 22.15 Tus sen mens en nevelvlek, caus. 22.30 De on- —24.00 Soc. nws. in Espe- GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP. (over <le 4e lijn van 1820 uur) I could have danced all night - Wouldn't It be lovely - With a little bit of luck - Just you wait - The rain ln Spain - On the street where you live - Show me - Get me to the church ln time - Without you - I've grown accustomed to her face - I could have danced all night, Orkest Tommy Kinsman; To love again (Wash ington) Carmen Cavallero; There's a ta vern in the town (Alberto) The Four Aces Midnight blues (Grothe) Orkest Bert Kampfert; I'm in the mood for love (Mc Hugh) The McGuire Sisters; Lass mich nie, nie, nie mehr allein (Gietz) Orkest Kurt Edelhagen; Soldier won't you marry me (Peretti) Jimmle Rodgers; Diana (Anka) Horst Wende Skiff ie Boys; Schon ist die Jugend, Lem und Ludwig; Chella llè. - Casetta in Canada - Ricordate. Or kest Max Greger; Nel blu di pinto di blu (Modugno) Quartetto Enzo Gallo; When you Wore a tulip - Careless love - Origi nal Dixieland one step. The Dixielanders; In the chapel in the moonlight (Hill), Kitty Kallen; Patricia (Prado) Orkest Tommy Dorsey; Dream (Mercer) The Four Aces; Hey! Eula (North) Orkest Max Gre ger; Brazil (Barros) Carmen Cavallero; Auf Ja-ma-maika (Gietz) Caterina Va- lente; You are my sunshine (Davis) Horst Wende Skiffle Boys; Ti diro (G. d'Anzi) Quartetto Enzo Gallo; Tea for two Cha cha cha (Youmans) Orkest Tommy Dor sey; Waltzing Matilda (Peretti) Jimmie Rodgers; Teenager melodie - I love vou baby - Sugar baby, Orkest Max Greger; Love is here to stay (Gershwin) The Mc Guire Sisters; Blue Hawaii (Robin) Orkest Kurt Edelhagen; When (Reardon) The Kalin Twins: On the sunny side of the street (McHugh), Carmen Cavallero; Son ny Howard's blues (Ch. Thompson) Sir Charles Thompson rlo; My sweet Hunk O'Trash (Johnson) Billie Holiday, Louis Armstrong; Gimme a pigfoot and a bottle of beer (Wilson) Billie Holiday. Louis seeing you (S. Fain), Jess Stacy; St.Louis blues (W. C. Handy) Freddie Slack; You can't lose a broken heart (Johnson) Billie Holidy, Louis Armstrong; Now or never (Lewis) Billie Holiday; Uptown blues (J. Lunceford) Annie Laurie (Scott) Orkest Billy May. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30 Jeugdjour. 20.00 Journ. en weeroverz. VP RO: 20.20 Filmprogr. 20.40 Nederl. chan sons. 21.15 Documentair progr. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Gram. 12.30 V. d. boeren. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Pianospel. 13.55 Cricketuitsl. 14.00 V. d. scholen. 15.00 Hoorspelen. 16.00 Vespers. 16.45 Progr. v. oudere mensen. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 18.40 Dansmuz. 19.00 Gram. 19.30 Quizprogr. 20.00 Ork.conc. 21.00 Nws. 21.15 Ork.conc. (verv.) 22.10 Interviews. 22.45 Pari, overz. 23.00 Nws. 23.06—23.36 Instr .trio. 11.30 Nws. en gevar. muz. 12.30 Nws. en gevar. progr. 13.00 Cricket- rep. 13.30 Nws. en lichte muz. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 14.30 Nws. 15.00 Cricketrep. 15.25 Uitslagen v. races. 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en gevar. progr. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en gevar. progr. 20.00 Hoorsp. 20.30 Nws. en verz.progr. 21.30 Nws. en gevar. progr. 22.00 Gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. progr. 23.30 Nws. 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 14.15 Idem. 16.00 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.35 Operaconc. 19.00 Nws. 19.50 Jazzmuz. 20.30 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.10 Dansork. 22.30 Gitaarspel 2.45 Lichte muz. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.101.00 Lichte muz. Frankrijk 3, 280 cn 235 m. 12.05 Ork.conc. 13.25 Gram. 14.20 Kamer muz. 15.10 Sollstenconc. 16.55 Gram. 20.11 Idem. 20.16 Hoorsp. 23.10 Gram. 23.53 24.00 Nws. Brussel, 324 cn 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.15 Omr. ork. 17.00 Nws. 17.10 Pianorecital. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.10 Lekenmoraal en -filosofie. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Volks liederen. 20.00 Hoorsp. 21.15 Gram. 21.30 Ork.conc. 22.00 Nws. 22.15 Pedagogische caus. 22.25 Kamermuz. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelieden. 484 in.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.10 Idem. 14.15 Kamermuz. 15.15 Koorzang. 15.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Pianorecital. 17.40 Gram. 18.30 Jazz. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 21.56 Gram. 22.00 Nws. 22.10 Vrije tijd .22.55 Nws. Advertentie. GEBR. HUISMAN Hogewoerd 66—68, tel. 22962, Leiden WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 8» V j ft 8 1 g-o 50 •3 S 2 to £2 Den Helder onbewolkt 1024 14 13 Ypenburg onbewolkt ono 1020 14 11 Vllasingen lloht bew. ono 1021 14 12 Eelde vrijw. onb. o 1026 11 9 Twente vrnw. onb. ono 1024 13 10 De Bilt onbewolkt o 1023 13 12 EindihoVen onbewolkt o 1022 13 12 Z. Limburg vrljw. onb, ono 1021 15 11 8 •5° bö cj 3 2 4) S 2 SS Helsinki geh. bew. w 4 10 0.5 Stockholm onbewolkt zw 2 11 0 Oslo onbewolkt windstil 12 0 Kopenhagen onbewolkt ono 7 10 0 Aberdeen zwaar bew. windstil 8 0 Londen licht bew. nnw 2 14 0 Amsterdam onbewolkt ono 6 14 0 Brussel onbewolkt ono 3 15 1 Luxemburg onbewolkt no 5 14 0.5 Parijs licht bew. nnw 2 14 0 Bordeaux geh. bew. wnw 1 13 40 Grenoble zwaar bew. windstil 12 0 Nice onbewolkt nnw 5 17 0 Berlijn onbewolkt o 4 12 0 Frankfort half bew. nno 4 14 0 München onbewolkt nno 2 10 0 Zürich mist windstil 10 0.4 Genève zwaar bew. z 1 12 0 Locarno half bew. o 2 12 0 Wenen regenbui n 4 12 0 1 Innsbruck regenbui windstil 9 0.5 AJacclo geh. bew. o 1 13 0 Rome onbewolkt ono 2 16 0.2 Algiers half bew. zzw 3 16 0 Mallorca licht bew. windstil 15

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2