Mr. G. F. W. van Berckel jubileerde als burgemeester van Noordwijk Steeds groeiende belangstelling voor St. Jorismarsen te Oegstgeest „Jan Maria" KW 171 onder grote belangstelling te water gelaten Iii 12 ]/2 jaar werd veel bereikt Bijna 4000 jeugdige deelnemers Aanwinst voor de Katwijkse vloot Louis Armstrong is stormachtig ontvangen op Blokker-Festival MAANDAG 11 MEI 1959 Zaterdag half twaalf was de gerestaureerde raadzaal van Noord- wijk gevuld met vrijwel alle ambtenaren en werklieden der gemeente voor zover de dienst dit toeliet, toen burgemeester Van Berckel met mevrouw Van Berckel, zoon en dochter binnengeleid werd om het feit te herdenken, dat hij voor 12^ jaar door omhanging van de ambtsketen door de toenmalige waarnemend burgemeester, de heer G. Vogelaar, als burgemeester van Noordwijk werd geïnstalleerd. Namens de aanwezigen nam de gemeente-secretaris, de heer B. Ike, als eerste het woord. Hij verklaarde verheugd te zijn op deze jubileum dag over hetgeen de jubilaris in zijn ambtsperiode voor Noordwijk heeft gedaan. Op d'it ogenblik verplichten wij ons opnieuw tegenover U, in het bijzonder, op grond van onze liefde voor een ver-' bondenheid aan Noordwijk. Namens heit gezamenlijk gemeentepersoneel bood de heer Ike aan de jubilaris een prachtige urnvormige aardewerken vaas voor de werkkamer van de burgemeester en een zeer fraaie kristallen vaas met bloe men voor diens huiskamer aan, onder het uitspreken van de wens dat het de burgemeester met zijn vrouw en beide kinderen gegeven mocht zijn nog lange jaren Noordwijk als eerste burger te blij ven besturen tot heil van onze groeiende en bloeiende schone gemeente. In zijn dankwoord verklaarde de jubi-1 la-ris zeer getroffen te zijn voor de fraaie geschenken en de schone woorden die de aanbieding hadden begeleid. Het is duidelijk dait een burgemeester een soort opperleiding heeft over de verschillende takken van dienst via de hoofden van dienst-, maar daarbij volledig afhankelijk is van een goed geleid apparaat, reden waarom hij dan ook altijd op de bres voor de ambtenaren staat. Uiteindelijk komt de kritiek toch altijd weer terecht op B. en W.; wjj leven steeds op een vul kaan, aldus mr. van Berckel. Het bestuursbeleid is te zien als een spel, dat gezamenlijk volgens de regels gespeeld moet worden, waartoe aller medewerking vereist wordt. Dat de ambtenaren moeite gedaan hebben zich in mijn mentaliteit te verdiepen omtrent de keuze van een geschenk en daarbij zo schitterend geslaagd zijn, bewijst na drukkelijk dat wij elkaar begrijpen en heel graag mogen OPENBARE RAADSZITTING Tegen drie uur was een openbare raadsvergadering belegd door de loco burgemeester, wethouder J. van Leeu wen, waarvoor geen speciale agenda was opgemaakt, aangezien deze vergadering geheel in het teken van het jubileum van de burgemeester zou staan. Te ruim drie uur arriveerde de burgemeester en zijn gezin in een open calèche, vooraf gegaan door muziekkorpsen en begeleid door de Northgoruiters aan het versierde raadhuis, waar een commissie van ont vangst aanwezig was. Aan de arm van het oudste raadslid, de heer F. Rippen werd mevr. van Berckel naar de groene tafel in de raadzaal geleid terwijl andere comiteleden de zoon en de dochter en de jubilaris zelf begeleidden. De versierde raadzaal was geheel ge vuld met genodigden. Opgemerkt werden burgemeesters van omliggende plaatsen, alle hoofden van dienst, deputaties van verenigingen en kerkelijke autoriteiten en familieleden van de burgemeester. Wethouder Van Leeuwen, getooid met ambtsketen heette de jubilaris en verdere aanwezigen hartelijk welkom en memoreerde hoe hij en zijn toenmalige collega wethouder ingenomen waren met het bericht dat mr. Van Berckel, burge meester van Voorhout door H.M. de Koningin was benoemd tot eerste bur ger van Noordwijk. Het was hem een vreugde gedurende de gehele ambts periode met de jubilaris als lid van het college van B. en W. te hebben mogen meewerken. Een van de grote gaven van de jubilaris was steeds dat hij op het Juiste moment de juiste bewoordingen wist te vin-den of met humoristische op merkingen de oplossing vond, wanneer er verschil van menig was. Spreker wees er op dat onder zijn leiding ontzaggelijk veel in Noordwijk was tot stand geko men. De grote gastvrijheid steeds ten huize van de burgemeester ondervonden, waarbij mevr. Van Berckel als gaist- vrouwe optrad, mocht bij deze gelegen heid eens duidelijk naar voren worden gebracht en spreker wenste de jubilaris met zijn gezin nog vele jaren vruchtbare arbeid in Noordwijk toe. Daarna hing de heer Van Leeuwen de burgemeester de ambtsketen om waarbij heit voorzitter schap in handen van de Jubilaris kwa-m. Hierna meldde de heer Vogelaar zich als spreker namens de raad. Spreker bracht namens raad en oudraadsleden hulde aan de jubilaris en diens gezin. Hij wees erop dat hij destijds de burge meester had mogen installeren en 8 jaar met hem in het college had samenge werkt, in welke tijd een hechte vriend schap en onderlinge waardering was tot stand gekomen. De verhouding in de raad tegenover de voorzitter was ook im mer van voortreffelijke aard geweest. Spreker betoogde dat juist het diplo matiek leiderschap in de raad de grootste bewondering en waardering ver wekte. Daarna gaf spreker een resumé van hetgeen in de afgelopen 12J£ jaar was tot stand gekomen en prees de geestdrift en het élan, de kennis en de toewijding waarmede de jubilaris aan de totstandkoming had meegewerkt. De heer Vogelaar besloot zijn rede: Moge het U gegeven zijn uw nieuwe ambtsperiode in onafhankelijkheid in te giaan, biddend om zegen en wijsheid Moge de Almachtige U deze wijsheid en zegen schenken en U nog vele j-aren in goede gezondheid voor ons allen, voor uw gezin en de Noordwjj-kse gemeenschap sparen". Uitvoerig ging de burgemeester op het gesprokene in. Hij vond het heel moei lijk na zoveel lof te moeten antwoorden. GESCHENK Hierna begaven de aanwezigen zich op het voor het raadhuis opgestelde bordes. Nadat de muziekverenigingen vanaf het terrein voor de Herv. Kerk enige nummers ten gehore hadden ge bracht bood wethouder Van Leeuwen het geschenk van de Noordwijkse bevol king aan in de vorm van een tekening van een door prof. Wenckebach in over leg met enige comitéleden ontworpen Socialistische winst Jn Katwijk en Noordwijk was liet Communtoen^werdèn geheel glStd'eil OpiHCUW gezellig druk Keukenhof kreeg Rechts' 15.000 bezoekers uitgeschakeld (verlies 3) Burgermeester Van Berckel en echtgenote bekijken met wethouder Van Leeuwen de tekening van het jubileumgeschenk. (Foto LD./Van Vliet) gemetselde bank die geplaatst zal wor- denin de met bomen beplante driehoek voor hotel „Panorama", alsmede een zeer fraaie zilveren sigarettendoos met inscriptie en de wapens van Noordwijk en van de fam. Van Berckel. Voor dit doel was een bedrag van 4000 gulden uit de bevolking bijeengebracht. Na deze aan bieding dankte de jubilaris die getuigde getroffen te zijn door de grote harte lijkheid. Vervolgens t-rokken de aanwezigen zich wederom in de raadzaal terug en werd de receptie gehouden, waarbij ieder in de gelegenheid werd gesteld de jubi laris en zijn familie en handdruk te ge. ven. Van deze gelegenheid werd een zeer groot gebruik gemaakt, waardoor he-t aanvankelijk opgestelde tijdschema zeer belangrijk werd overschreden. (Van onze Weense correspondent) Op grond van de algemene verkiezin gen. die gisteren hebben plaatsgehad, is de (r.-k.) Volkspartij ln Oostenrijk wel iswaar de sterkste fractie gebleven, maar zij heeft nu slechts één zetel voorsprong op de socialisten. De Volkspartij heeft namelijk drie zetels verloren, terwijl de socialisten er vier bij hebben gewonnen. Het is een minimale voorsprong van 79 tegenover 78. Ook de onbelangrijke Vrij heidspartij kon een kleine winst boeken en verhoogde haar aantal zetels van 6 op 8. Het meest spectaculair is het feit, dat op de communisten zo weinig stem men werden uitgebracht, dat zij nu moe ten afzien van hun drie armzalige zetels in de volksvertegenwoordiging, zodat zij geheel zijn uitgeschakeld uit het parle ment! Moskou zal hen hierover beslist de les lezen en in de toekomst zeker geen belangrijke steun geven voor een ondergrondse activiteit, waartoe zij nu zijn veroordeeld. De leiders van de twee grote partijen beschouwen deze radicale afstraffing van de communisten als ongunstig, om dat de communisten nu niet meer in de volksvertegenwoordiging ter verantwoor ding kunnen worden geroepen en meer hun toevlucht zullen gaan nemen tot het verspreiden van onware geruchten. Voor de Sovjet-Unie was Oostenrijk tot nu toe een democratisch land, omdat de com munisten in het parlement vertegen woordigd waren; nu dit ten einde is, kan Moskou ook op het regeringsbeleid ongunstig reageren. In de afgelopen weken had de Volks partij weliswaar met de mogelijkheid gerekend, dat zij stemmen zou verliezen, maar dat dit verlies zo groot zou zijn, had zij niet verwacht, omdat zij al te zeer overtuigd was van de juistheid van haar financieel beleid. Nu is echter ge bleken, dat een steeds groter gedeelte van het Oostenrijkse volk meer vertrou wen schenkt aan de socialisten; met an dere woorden: men laat zich niet meer zo sterk imponeren door de vaderlijke figuur van een Raab en nog minder door het wel knappe, maar niet-doorzichtige financiële beleid van prof. Kamitz. Men voelt integendeel meer voor een collec tieve leiding, zoals die door de socialis ten wordt aangeprezen. De afgelopen verkiezingen hebben bewezen, dat Oos tenrijk steeds meer overeenkomst gaat vertonen met een socialistisch geregeerd land, zoals Zweden het is, waar niet be ginselen zo zeer de doorslag geven, doch een gewaarborgde toekomst, sociale wel vaart en een collectieve leiding. Het is echter zeker, dat de aanstaande rege ring zal steunen op de coalitie van de twee grote partijen, met dit verschil, dat de socialisten nu meer rechten voor zich zullen opeisen, en dat %ij met nog gro tere hardheid zullen onderhandelen. Verkorte werkweek Philips in 1962 mogelijk Bij de onderhandelingen over de nieu we C.A.O. voor de handarbeiders bij Philips is van de zijde van 'iet bedrijf de toezegging gedaan, dat uiterlijk per l mei 1962 een 45-urige werkweek van 5 dagen voor dit bedrijf zal worden inge voerd. Dit tijdstip valt samen met het aflopen van de per 1 mei j.l. gesloten C.A O., die voor drie jaren geldt. Onder de huidige omstandigheden kon over een verkorte werktijd in de nu af gesloten C.A.O. nog niets worden opge nomen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 1 lmei. Veemarkt Aanvoer in totaal 2448. vette koeien en ossen 1516, varkens 932. Prijs in cents per kg: vett.e koelen 1» kW. f320—360, 2e kw. f 300—320, 3e kw. 280294, varkens (levend gew.) 175 173 170 Het mooie weer heeft gisteren weer talloze Nederlanders naar buiten ge lokt. Maar toch „bij lange na geen Hemelvaartsdag", zo gaf men in de badplaatsen te verstaan. Desondanks was het er nog bijzonder druk. „Een gezellige drukte' 'noemde men het in Katwijk. Niet het jachtige van een toeristenzondag, maar een schier eindeloze stroom dagjesmensen, die reeds vrij vroeg op het strand een plaatsje zochten. Zij kwamen voorna melijk op de fiets of met de tram uit Leiden. De N.Z.H.V.M. moest op deze lijn weer extra wagens inschakelen. Echter eerst later in de middag kwam de grote drukte op de terrasjes En niet zo lang daarna volgde een grote uit tocht. toen dreigende wolken onweer aankondigde. Het is Katwijk echter bij p.en dreiging gebleven. Zelfs zwemmen In Noordwijk was het ook druk aan het strand. Velen lieten zich zelfs ver leiden tot een bad in het nog frisse zeewater om wat verkoeling te vinden tegen de drukkende warmte. Maar ook hier was het heel wat rustiger dan donderdag j.l. Keukenhof loopt op zijn laatste be nen. Vanavond valt de beslissing of men de loketten voor of na Pinksteren zal sluiten. Gisteren was het voor deze nationale bloemententoonstelling een rustige dag na de grote drukte, die men te verwerken heeft gekregen in dit sei zoen. Men schatte het aantal bezoekers op ongeveer 15.000, waarvan een flink deel per bus werd aangevoerd. Ook op deze lijn kon de N.Z.H.V.M. het in de ochtenduren uit Leiden niet met de normale dienst aan en moesten extra bussen worden ingeschakeld. Op de plassen Een wolkbreuk gisteravond om zes uur heeft zich boven Rotterdam en Vlaardingen ontladen. In Vlaardingen kwam het water er door de aanhou dende regenval zo hoog te staan, dat het de huizen binnenliep. De brandweer is de gehele avond in touw geweest om de woonhuizen leeg te pompen. In Rotterdam kwamen eveneens vele kelders onder water te staaan. Ook hier had de brandweer handen vol werk. Ook op de plassen in de omgeving hebben velen verkoeling gezocht. Het aantal toeristen en dagjesmensen in Oud- en Nieuw Loosdrecht is dit jaar nog niet zo groot geweest als vandaag. Ook op De Kaag was het gezellig druk. In de andere recreatie-oorden was de toeloop in de morgenuren eveneens enorm. Vooral het aantal fietsen, scoo ters en bromfietsen was gisteren opval lend groot langs de Nederlandse wegen. Ongeveer 20 hectaren bos. gelegen op het grondgebied van de gemeente Hil- varenbeek. doch eigendom van de ge meente Tilburg, zijn zaterdagmiddag ten offer gevallen aan een felle bos brand. Over de oorzaak tast men nog in het duister. Drie uur intensief blus- singswerk waren nodig om de vlammen te bedwingen. Verdrinkingsgevallen Zaterdagmiddag werd de 7-jarige Robertus Kraan, wonende Kerkstraat 48 te Hoogmade, vermist Na langdurig zoeken werd hen 's avonds half negen onder een baggermolen, waarop hij waarschijnlijk gespeeld heeft, uit het water gehaald. De levensgeesten wa ren helaas geweken. De kleine was de jongste uit een gezin van 15 kinderen. Gistermiddag zijn de 26-jarige J. En- genl en zijn 13-jarig zusje M. E. Engel uit IJsselstein, 500 meter ten westen van de „Hoge Brug" te Vianen in de Lek verdronken. Het ongeluk gebeurde toen beiden de bal, waarmee ze op het Strandje aan de Lek aan het spelen waren, achterna sprongen en de bal in de rivier terecht kwam. Zij kwamen in een geul terecht en werden door de sterke stroom mee gesleurd. Beiden konden nagenoeg niet zwemmen. Het stoffelijk overschot van het meisje was gisteravond nog niet ge vonden. Gistermidda gis bij het zwemmen in het Twentekanaal de 15—jarige T. S. van Dijk uit Almelo verdronken. De jongen verdween in het midden van het kanaal plotseling in de diepte. Het stoffelijke overschot was gisteravond nog niet ge borgen. Dit is het tweede verdrinkingsgeval in drie dagen, dat zich in het Twenteka naal heeft voorgedaan. Vrijdagmiddag verdronk tijdens het zwemmen daar de 24-jarige F. Markslag uit Wierden. Gistermiddag is het anderhalf jaar oude Jongetje J. P. Knetermann uit Am sterdam in één van ae vijvers van het Florapark in Amsterdam geraakt en verdronken. Aan de toenemende belangstelling voor het wandelfestijn van de padvinders, de Sint-Jorismarsen .schijnt geen einde te komen, want het aantal deelnemers was dit jaar groter dan ooit. Tegen de 4000 jonge mensen, met een groot aantal bussen en auto's waren zatermiddag samengestroomd rondom het Witte Huis te Oegstgeest. waar het een drukte van belang was, uiteraard nog vergroot door een talrijk kijk lustig publiek, aangelokt door het fraaie weer. Een uitgebreide administratie was de marsleider, de heer Chr. v. d. Hoi-st be hulpzaam, want het is geen eenvoudige opgave om zoveel groepen op tijd te la ten starten. De marsen werden geopend door de districtscommissaris, oubaas A. Beekes, die zijn blijdschap uitsprak over de groeiende belangstelling en mededeelde, Op de scheepswerf „De Industrie" van D. en Joh. Boot N.V. aan de Wil- helminalaan te Alphen aan den Rijn, is zaterdagmiddag onder zeer grote be langstelling de motortreiler „Jan Maria" KW 171 tewater gelaten. Het vaartuig wordt gebouwd voor rekening van de firma Parlevliet en Van der Plas. Daar de Rijn ter hoogte van deze scheepswerf vrij smal is kon van een glijdende stapelloop geen sprake zijn. en moest het schip het water in ge reden worden. De heer P. C. J. Boot sprak namens de directie enkele woorden van welkom tot de aanwezigen. Hij dankte o.m. voor het in de firma gestelde vertrouwen. Hierna verrichtte de 11-jarige Gerdavan der Plas de doopplechtigheid. Het meisje ontving van de N.V. Boot een geschenk als aandenken. Eén der heren Parlevliet sprak ennkele woorden, o.m. om de di rectie van de scheepswerf dank te bren gen voor al hetgeen totnutoe is gepres teerd. Hij hoopte uiteraard dat het nieuwe vaartuig voorspoedig zal varen. Na de stapelloop begaf het gezelschap zich naar Avifauna. Hier sprak o.a. de heer Lammens, vertegenwoordiger van de Redersvereniging „De Vuurbaak". Hij feliciteerde de heren Parlevliet en Van der Plas en prees hun ondernemings geest. Ook de heer Van Rijn, directeur van de Coöp. Raiffeisenbank te Katwijk aan Zee, voerde tijdens deze bijeenkomst het woord. Deze noemde het nieuwe mo derne schip een belangrijke aanwinst voor de Katwijkse vloot Spreker bracht voorts ter sprake de geringe bereidheid van de overheid om het visserijbedrijf daadwerkelijk te helpen in financieel opzicht. Ik weet, De KW' 171 zakt langzaam maar zeker van de helling in de Oude Rijn. (Foto Leldsch Dagblad) dat gestreefd wordt naar modernise ring van de vissersvloot, maar toch Is naar mijn gevoelen in vergelijking met b.v. de landbouwsector met haar borg stellingsfondsen en de premiebouw voor woningen, de visserijsectie stief moederlijk bedeeld, aldus de heer Van Rijn. Onder de rederijen, die vertegenwoor digd waren, was ook die van Vrolijk te Scheveningen. De afmetingen van de KW 171 zijn 40,50 x 7.30 x 3.80 meter. Het laadver mogen is 1800 kisten of 450 kantjes. De personeelsaccommodatie van deze mo derne treiler is op zeventien koppen be rekend. dat de Ewout Joppensz-groep uit Leiden voor de eerste maal bij deze marsen be hulpzaam was met een moderne verbin dingsdienst, hetgeen het starten verge makkelijkt en een regelmatige verbin ding met de centrale post mogelijk maakte. Hij wenste de deelnemers aan deze 13de mars veel succes toe en toen het „Hoort, zegt het voort" was gezon gen, vertrokken de deelnemers op de 20 km.-afstand. De jongste groepen legden 7*6 km. af, terwijl het merendeel zich had opgegeven voor de 15 km.-route. Het was ruim half vier toen de laatste groep de Endegeesterlaan verliet. Alle groepen marcheerden vanaf deze laan door de Kempenaerstraat en de Terweeweg, het geen de politie handen vol werk gaf om het drukke verkeer te regelen. Een woord van hulde mag hen zeker niet onthouden worden voor het vakkundig en doortastend optreden want niet al leen bij de start, doch ook bij de terug keer naar de finish waren de kruispun ten over druk. De 7*6 km.-route bleef grotendeels binnen de gemeentegrenzen. De 15 km.- lopers kwamen via de Rysjes Rijnsburg binnen om via de Brouwerstraat, Voor- Vaart te bereiken. Langs de Haarlem merstraatweg en Dorpsstraat keerde men weer in Oegstgeest terug. De 20 km.- lopers hadden de route vanuit Rijnsburg nog wat uitgebreid. EHBO-Oegstgeest en Rode Kruis, Rijn land verleenden assistentie. Er waren door de warmte meer blaren aan de voeten dan gewoonlijk. Voor de prijstoekenning door de Jury, die op tal van plaatsen langs de route de groepen met een kritisch oog bekeken, was uiteraard grote belangstelling. Vele bekers en medailles werden uitgereikt. De uitslagen waren als volgt: 7*6 km.: Horde Katwijk a. d. Rijn, le prijs met wisselbeker: 2. Welpen van de Spaarnegeuzen uit Haarlem; 3. Lydia- groep (kabouters) uit Leiden; 4. Mac Donald (welpen) uit Den Haag en 5. de Eikeldopjes (kabouters) uit Heemstede. 15 km.: Om de le en 2e prijs moest wor den geloot. 1. Spaarnegeuzen, Heem stede; 2. Dauwtrappers, Leiden; 3. Ba- kenessergroep, Haarlem: 4. St.-Lode- wijk I, Leiden; 5. St.-Tarcisiusgroep, Warmond. 20 km.: De enige prijs werd behaald door de St.-Catharinagroep uit Roelof- arendsveen. Bandbeoordeling: 1. Haarlemse NPV; 2. St.-Franciscus3. St.-Paulus. De eerste prijs voor de meisjesband ging naar NPG-Leiden. De prijs voor de origineelste groep werd toegekend aan de Kinheimzwer- vers uit Haarlem. Tenslotte nog de groepen die langs de route de beste indruk maakten. Daar voor werd de wisselbeker uitgereikt aan de Dauwtrappers, Leiden. Eervolle ver meldingen kregen de Spaarnegeuzen, Heemstede, de Lode wij ksgroep, Leiden, •»vv.».w - vuv f Ub UvUb I IVO» 1 UCU, 1 houterweg en Rynsburgenveg de Leidse en de Kastanujogroep uit Gouda. Het „Festival" te Blokker is ten einde. Het rustige Noordhollandse dorp tussen Hoorn en Enkhuizen, dat ruim een jaar geleden voornamelijk om zijn veiling bij de bewoners uit de omtrek bekend was, heeft de afgelopen dagen een ongekend grote stroom „vreemdelingen" binnen zijn grenzen gehad. Het weekeinde trok de meeste bezoekers door het optreden van Louis Armstrong „and his All Stars". Attracties Het door de Blokkerse burgemeesters zoon Ben Esslng georganiseerde festival had overigens meer attracties. Het begon zoals bekend donderdagavond met het optreden van Victor Silvester, waar na vrijdag en zaterdag respectievelijk Nederlandse radio-artiesten en de Ober Landler Kapelle Maier Hias uit Mtin- chen in de veilinghal. verschenen, waar voor auto's en bussen vol met gasten naar Blokker koersten. De wegbermen en ook de weilanden in de omgeving van de veilinghal waren bezet door geparkeerde auto's toen Louis Armstrong gisteravond om kwart voor acht met zijn orkest, gezeten op een platte boerenwagen, zijn intocht in het vlaggende Blokker deed. Toejuichingen Hij werd stormachtig toegejuicht by het binnenrijden van de veilinghal, waar de orkestleden dadelijk vanaf de wagen door een comité van ontvangst op het podium werden getild. De toejuichingen waren niet meer van de lucht vanaf het moment, dat Armstrong met de onaf scheidelijke witte zakdoek in de linker hand een welkomstlied zong. Het ap plaus gold ook pianist Billy Kyne. bas- siste Mort Herbert, drummer Danny Barcelona, .Peanuts" Hucko-klarinettist. trombonist Trummy Young en de neger zangeres Velma Middleton. die een groot aantal populaire nummers ten ge hore brachten en beurtelings als solisten optraden onder meer in „High Society", „Mack the Knife" en „When the Saints go marching in". Grote veenbranden bij Klazienaveen BU de in totaal vyf branden, die gisteren in het veen bij Klazienaveen hebben gewoed, zijn 2 miljoen turven verbrand. Anderhalf miljoen van deze turven stonden op veenplaatsen van de ontrenningsmaatsehappij „Klazie naveen" en de andere 500.000 turven verbrandden op veenplaatsen van de ondernemers Gaardenburg en De Vries. De brand van gisteren was de grootste veenbrand die sinds 10 tot 15 jaar in deze streek heeft gewoed. De brandweer van Emmen heeft de gehele dag met alle beschikbare ma teriaal gewerkt, daarby geassisteerd door de brandweren van Nieuw-Amster- dam, Klazienaveen. Emmercompascuum en Exloo. By het ondergaan van de zon heeft men het nablussen gestaakt.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5