VITELLA instant pudding Met een enkel woord Agenda IT MAANDAG 11 MEI 1959 Met en zonder zin en zorg (Van onze t.v.-medewerker) Een goed voorbeeld werkt aanstekelijk en het is dan ook wel te begrijpen, dat in navolging van het initiatief van één der collega-omroepverenigingen de KRO één keer per maand een duik in oude filmarchieven is gaan doen tot ..leringhe ende vermaeck" van haar kykèrschaar. Maar (en nu komt een grote maar), we hebben al eerder gesteld, dat men er dan wel op bedacht moet zijn de ge schiedenis, die men wil dienen, niet in een soort lachspiegel te doen ontaarden Zo geschiedde het toch echt wel op zaterdagavond, toen een interessante episode, nu bijna een halve eeuw gele den. opnieuw tot leven weid gewekt. We doelen op de beweging van de suffraget tes, die met zeer militante middelen haar strijd voor het vrouwenkiesrecht streden tot de dood toe, zoals vertoond werd took al werd zeer zoetsappig ver teld, dat de vrouw, die zich voor de paarden wierp, toch door een slechte gezondheidstoestand niet lang meer te leven had). Dit is een karikatuur, die op niets lykt. want men moet toch weten, dat deze bittere strijd na het ■uitbreken van de eerste wereldoorlog on middellijk werd omgebogen in construc tieve richting en de activiteiten geheel ten goede kwamen aan de hulpverlening en heus niet alleen op het thuisfront. De „goodwill", hierdoor gekweekt, werd direct na de oorlog, toen de wereld rijp was voor ingrijpende politieke verande ringen, gehonoreerd met de verlening van eerst beperkt daarna volledig kies recht aan de vrouw. Het verknippen van de geschiedenis in jaartallen, waarop de lens dan gericht wordt, lijkt ons een bedenkelijke mebhode, die het voorbeeld, waaraan men zich koesterde, wist te omzeilen door de historische lijn door te trekken tot een afgerond beeld was ver kregen. Met nieer zorg kan dit program ma meer zin krijgen. Nu werkt het ver warrend, vooral op de jongere generatie. „Zo zijn ze" op 'n ver jaarspartijtje, was een nieuwe proef van Jan Blaaser om iets wat lijkt op een amusements programma tot leven te wekken. Het is een goed gebruik een nieuwigheid een reële kans te geven en dus eerst eens de kat uit de boom te kijken. Rekening houdend met de omstandigheid, dat het feest oen kwartier voor de vastgestelde tijd werd afgeknepen (en we dus naar een leeg scherm mochten staren (en dat op zaterdagavond) doet ons echter het ergste vrezen, immers vermoeden, dat dit zin- en zouteloze geval, dat boven dien erg krukkerig voor de camera werd gebracht (de regisseur vergat al de wachten tijdig aan te geven) dus waar schijnlijk wel geen zorg meer zal baren, maar weer nieuwe zorg oproepen, om dat er dan weer met iets anders geko men moet worden om de weekeindpret wat op te vijzelen. Hopelijk valt dan de keus op een iets minder melige proef. Er zijn mensen, die Silvester's mu ziekstijl minnen en tevens de klanken, die het Dutch Swing College pleegt te produceren, maar er zijn er ook. die het ene niet willen horen, maar het andere wel, waarmee we maar zeggen willen, dat het ons bepaald een zorgeloze slor digheid liikt zo laat als nu geschiedde aan te kondigen, dat er een „extra" komt. Wij maakten tenminste mee, dat jeugd verstek liet gaan bij Victor, maar later teleurgesteld bleek de Nederlandse contributie vanuit de Margriethal te hebben gemist. Voor de prestaties var beide orkesten graag alle lof, die mede toekomt aan de onvermoeibaar lijkende demonstranten. Dat de van huis uit grote danser een zo adequaat paar kreeg te begeleiden als over de „ballroomfloor" zweefde, zal hem ongetwijfeld deugd hebben gedaan. Wat verder trof was de uitgekiende microfoonopstelling, de strikte discipline van het Engelse orkest en de helaas slechte camera-opstelling (er leek niet gezorgd te zijn voor een assistent, die ruim baan kon houden). Hitchcock's talent om met smaak te laten griezelen bleek voldoende ver te reiken om zelfs tijdens zijn vakantie op zee een fraaie episode aan en buiten boord van een schip gestalte te doen geven. Pater Verhagen wist de restanten van het geesteloze verjaarsfeest aan te wen den voor een geestige demonstratie met geestrijke achtergrond. Of men het nu met zijn opvattingen van t.v.-epilogen eens is of niet, een ieder zal moeten toe geven, dat ze met veel zorg worden voor bereid en feilloos in de kamers worden gebraoht. Hoewel een goed begin het halve werk zou zyn geweest, willen we het feestverdriet graag vergeten voor het eind-goed-al-goed. Verrukkelijk met vlekjes (Van onze t.v.-medewerker) Een zondagavondprogramma van de AVRO, dat er wezen mocht. De opening was voor Willem Klooster (pseudo: Wil lem Brandt), die de redactie op zich had genomen van een herdenking van j Willem Kloos, die deze maand 100 jaar geleden geboren werd. Hij hkd daarvoor weten te charteren het litterair-histo- risch fenomeen, de aartsspeurder G. H. 's Gravesande. Verder was Anthonie Donker van de partij en tot slot gaf Annie Salomons een verrukkelijke vondst herinneringen over en decla matie van gedichten. Een authentiek en eerlijk, maar toch warm immers zeer menselijk in memoriam, voortrekkelijke t.v. Daarop aansluitend, alleen er na tuurlijk helemaal niets mee te maken hebbend (maar dat is ook niet nodig voor de verschillende onderdelen, als ze elkaar maar niet byten) „Les compag nons de la chanson", charmant, kundig en vlot geïntroduceerd door Mies Bouw- men. Een stel bekwame jongens, die negen, die nu al 18 jaar samen zingen, reizen en trekken (er zijn in die Jaren maar een paar mutaties in het troepje geweest), waarvan de oud-voetballer Jean Louis Jaubert de captain en spreekbuis is. Vier dagen voor hun op treden in Nederland waren ze nog in Tel Aviv, waarvan ze een liedje half Hebreeuws, half Frans hadden overge houden. Hoewei het moeilijk is een hoogtepunt aan te wijzen, waren we het meest verrukt van de 3 klokken. Wel licht komt het door de geschiedenis, die er achter ligt. Ze zongen het in het Engels, omdat de oorspronkelijke Franse versie in combinatie met Edith Piaf is gegaan en zo'n groot succes heeft ge had (1 miljoen verkochte platen). Daar op mag geen vlekje komen, vinden ze in een soort bijgeloof. Die samenwerking met Edith heeft ook een bijzondere ge voelswaarde, waarvoor men weten moet, dat ze haar uit het verzet kennen als schakel in een ondergrondse berichten dienst. Na de bevrijding zyn ze met elkaar de troepen langs gegaan en daarop samen naar Amerika. Daar werd de naam en het fortuin gemaakt met „Les trois cloches". Het slotnummer van de uitzending werd gevormd door de C en D van het alfabet, waarvoor Ko van Dijk een ge varieerde rol als dectective op zich had genomen, gevarieerd door landaarden, n l. in opvolging Engels, Frans, Russisch en Nederlands. Flink chargerend wist hij een paar kostelijke types neer te zetten. Verder was Jules de Corte van de partij, die we wel eens beter hebben gehoord. De strekking der letters werd in eens veel ruimer genomen, waardoor de Canadese ambassadeur erin viel (met overjarig filmmateriaal). We zagen de circus historicus Van Doveren in een matige berenscène, een zanger Doorenbosch, die nergens bleef na de chansons in een eerder nummer, een prachtige Casals zijn cello strelend, een emotie op zich zelf ai een heel alfabet aanvaardbaar makend, en Louis Davids, waaraan wat kunst- en vliegwerk te pas was gekomen maar toch een tot tevredenheid stem mend resultaat. Er mag dan hier en daar wat anti climax in de uitzending hebben gezeten, het geheel was het resultaat van een flinke portie durf en dat is op zichzelf al heel wat. De daaraan verbonden risico's nemen we dan graag op de koop toe. Staatsbezoek van de sjali op televisie De aankomst van de Sjah van Perzië op woensdagochtend 20 mei omstreeks 10.30 uur aan de Prins Hendrikkade te Amsterdam zal rechtstreeks worden uit- iezonden in een extra uitzending van de lederlandse Televisie Stichting. Aan sluitend hierop wordt een reportage uitgezonden van de kranslegging bij het Nationaal Monument op de Dam. De uitzending eindigt omstreeks 12.00 uur. Commentatoren zijn Piet te Nuyl jr. en Siebe van der Zee. Op donderdag 21 mei a.s. zal de NTS de galavoorstelling in het gebouw van Kunsten en Wetenschappen te Den Haag, die zal worden bijgewoond door de Sjah en Koningin Juliana, direct uit zenden. De Nederlandse opera voert dan de opera Gianni Schicohi van Puccini uit. Deze uitzending begint omstreeks 21.30 uur. Voorafgegaan verzorgt de NTS een filmprogramma. Naar aanleiding hiervan verschuift de toneelavond van de KRO van donderdag 21 mei naar vrijdag 22 mei. Tenslotte zal het driedaags staatsbe zoek van de Sjah dagelijks in een repor tage verslagen worden in een extra NTS-journaal, dat aan het einde van het avondprogramma wordt uitgezon den. Advertentie Haua! 38 ct per pakje WARMOND BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: L. C. Bik. 36 Jaar cn P. A. M. Waasdorp. 21 Jaar. J. Meijvogel. 25 jaar en Fr. Roor, 23 Jaar. Getrouwd: T. van der Lult. 27 Jaar en J E Ouwehand. 22 Jaar. J. Lankhorst. 22 Jaar' en E. Wijga, 20 Jaar. 0 Vervolg van pag. 1 Roofoverval A'dam Agent Van Hoogen deed ons het volgende verhaal: „Wy zagen, dat de wagen stopte. Er kwamen vijf kerels uit, vier met een pistool, een met een revolver. W(j stopten ook. Vossevelde en ik grepen elk ons pistool en verlie ten de auto. Nou, en daar stonden we dan. Ik wil wel bekennen, dat myn rug nat van het zweet was. Ik heb liever met de „penose-jongens" van de Zeedijk te doen dan met die jonge vlegels. Met de eersten kun je praten, maar met deze knapen ben je er nooit zeker van wat er gebeurt. Als er een in zyn zenuwen gaat schieten, begin nen de anderen ook. Weet u wat ik gedaan heb? Ik ben gaan razen en tieren en schelden. Vier van de knapen waren daardoor zo ge ïmponeerd, dat ze hun wapens lieten vallen. De vijfde heb ik driemaal moe ten sommeren, voor hij zich gewonnen gaf. Maar ook hij was verbluft, dat een fatsoenlijke agent zo te keer kon gaan. Een paar minuten later waren de an dere radio-auto's, die wij per mobilofoon hadden gemeld, dat wij beet hadden, ter plaatse". In de Linnaeusstraat stonden enige duizenden mensen te kijken naar de overbrenging van de arrestanten. Vijf nozemachtige knapen, wier identiteit nu duidelijk was: een 20-Jarige typograaf, een 16-jarige schoonmaker, een 18-jarige gereedschapsmaker en twee broers, een verfmaker en een bankwerker, resp. 22 en 18 jaar Inspecteur Kok bekeek de wapens, die de jongens hadden gebruikt, vier pisto len en een automatische FN-legerrevol- ver, waarvan de loop was afgezaagd, kennelijk om het ding in de zak te kun nen dragen. En het trekken van de con clusie was niet moeilijk: uit de Oranje- Nassaukazerne waren op Koninginnedag vier pistolen en een revolver van dezelf de typen gestolen. Het verhoor van de knapen maakte veel duidelijk. Zaterdagnacht had de politie zekerheid. Politieauto's reden van het ene naar het andere adres en binnen enkele uren was de gehele wa penbuit binnen. Zelfs vond men twee stenguns onder het matrasje, waarop een zes maanden oude baby van een der daders lag te slapen. De knapen, die zich aan een lange reeks van kleine diefstallen blijken te hebben schuldig gemaakt, wonen in Noord en West. Kortgeleden maakten zij met elkaar kennis op het Mercator plein en zij besloten samen te werken. Met de diefstallen in de zo gemakkelijk bereikbare wapendepóts kregen zij de wapens in handen, waarmee zij een aan tal roofovervallen wilden plegen. Vrijdagavond werd bij een van de jongens thuis de eerste overval voorbe- Met dit arsenaal liepen vijf knapen door AmsterdamInspecteur M. J. Kok van de Amsterdamse politie toont de wapenswaarmee vijf jon gelieden zaterdag een overval pleegden op een postagentschap in de Landbouwstraat in de hoofd stad, waarbij de kantoorhouder door twee schoten werd gewond. De wapens waren bijeengcstoleri uit Amsterdamse munitiedepots. reid. Een hunner had enige tijd inTuin- dorp-Watergraafsmeer gewerkt. Hij ken de het postagentschap in de rustige Landbouwstraat en hij wist, dat o.a. voor de AOW-uitbetaling veel g*ld aan wezig moest zijn. Afgesproken werd, dat zaterdagmor gen om half twaalf voor de Westertoren zou worden verzameld. Een van de jon gens zou voor een auto zorgen. Deze blijkt inderdaad in de omgeving van de Westerkerk te zijn gestolen. Op de kaart van Amsterdam was aangewezen, hoe men zou rijden. Er was echter verzuimd een vluchtweg aan te geven Zaterdagmorgen om tien over half twaalf stopte de wagen voor de sigaren winkel annex postagentschap. Twee jongelui stapten uit, kochten een pakje sigaretten en keerden terug. De auto reed een blokje rond en stopte daarna opnieuw voor de winkel. Vier jonge mannen stapten toen naar binnen, pisto len in de hand. „Je geld of Je leven", riep er één. De heer Nukoop kwam achter het loket vandaan en riep „Du vel op met die rommel". Toen hij de indringers met opstoppers wilde verwij deren. werden er drie schoten gelost: de heer Nukoop kreeg een schot in de lies en een schampschot aan de rechter- bovenarm. De jongens namen onmid dellijk de benen zonder geld mee te nemen. De heer Nukoop, die is opgenomen in het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis is niet ernstig gewond Bij het onderzoek is gebleken, dat de ouders van de jongens, voorzover deze nog thuis woonden, niets wisten dat de wapens in hun woning waren verborgen. Een vader had vorige week wel een pa tronenhouder van een stengun op zolder gevonden. Toen hij zijn zoon hiernaar vroeg, kreeg hij ten antwoord: „O, dat zijn een paar doosjes". „Kwajongenswerk", zo kwalificeerde inspecteur Kok de overval. Maar het is gevaarlijk kwajongenswerk. De inspec teur verheelde niet dat de politie door de wapendiefstallen, waarin elk éspoor van de daders ontbrak, in een moeilyk parket zat. Men wist immers, dat er ieder ogenblik een overval zou plaats hebben. Het commentaar van een der daders tijdens het verhoor: „Ach meneer, het was maar een geintje. Het is alleen maar verkeerd uitgepakt te bestaan van de zijde der en van de Zuidafrikaan- BINNENLAND De Portugese onderscheiding „Com mandeur der militaire orde van Christus van Portugal" is verleend aan Jhr. E. Bo- reel, oud-ambassaderaad van de Neder landse ambassade te Lissabon en thans consult-generaal in Leopoldstna en aan mr. J. Kneppelhout, die van 1954 tot 1957 aan het toenmalige gezantschap te Lissa bon verbonden was en thans eerste secre taris is van het Nederlandse gezantschap in Wellington. Gistermiddag raakte de 10-Jarige Jan Willem Groen te Ruinen in een water molen bekneld. Hij overleed ter plaatse. Het Amsterdams studentencabaret zal op 29 Juli a s. met de KLM naar de Unie van Zuid-Afrika vertrekken voor een tournee van anderhalve maana langs de \oornaamste bevolkingscentra aldaar. Er blijkt voor dit optreden vooral grote be langstelling te fc Nea. emigranten se studentengemeenschappen In de Amsterdamse tuinstad Sloter- meer is zaterdagavond ter gelegenheid van de „week van de fotografie" Miss foto 1959" gekozen. Een Jury bestaande uit een Journalist en 8 persfotografen kende de titel toe aan de 23-Jarige coupeuse Fie Venema uit Amsterdam-West. aan wie de acteur, Jan Blaaser namen de fotoclub „Camera '57" uit Slotermeer, die de ver kiezing had georganiseerd, een kostbare wisselbeker, een medaille en een fototoe stel uitreikte. Bovendien mocht zij bij een modehuis een zomermantel uitkiezen Zaterdag werd op de Sint Annastraat te Nijmegen de 30-Jarige kapelaan J. F. v. Boxtel, kapelaan van de Fatimakerk te Nijmegen op weg naar de pastorie door een auto aangereden. De pater, een Fran ciscaan reed op zijn motorrijwiel achter een vrachtauto en wilde naar links de weg oversteken naar de pastorie Hij werd toen gegrepen door een aansnellende per sonenauto, en tegen de grond geworpen en zo ernstig gewond, dat h(j kort daarna overleden is. De Nederlandse schrijfster An Rut gers van der Loeff-Basenau U> in Duits land onderscheiden met de prijs voor het beste „Informatieve Jeugdboek 1959 voor de Duitse vertaling van haar boek „Ame rika pioniers en hun kleinzoons". Zij deelt de prijs (DM 2500) met de auteurs Leo Schneider en Maurice Ames Gistermiddag is een personenauto in volle vaart bij Someren. ae Zuidwillems vaart Ingereden. De bestuurder was de 52- Jarlge H. C. Menckhoff, een fabrikant uit MUnchen-Gladbach, die op weg was naar een tentoonstelling in Arnhem. HIJ is na een kwartier door een toevallig passeren de schipper uit de auto bevrlju. maar de levensgeesten waren al geweken .De auto is later opgetakeld. De dertigste jaarvergadering van de Ned. Chr. Aannemers- en Bouwvakpa troonsbond zal gehouden worden op 13 en 14 mei in de Twentsche Schouwburg en het badhotel Boekelo te Enschede. De minister van Oorlog en Marine, lr. C. Staf, heeft zaterdagmorgen de vlag ge hesen op een nieuw kantoorgebouw aan het Stadhoudersplantsoen te Den Haag dat bestemd is voor het "Shape air defen se technical Center". Even tevoren was in het belendende „zustergebouw", bestemd voor de BPM, de laatste betonplaat ge monteerd. Belde kantoorgebouwen zijn uitgevoerd in het z.g. „krulskolommen- systeem". d.w.z. dat de vloeren rusten op in kruisvormige betonnen balken aange brachte nokken. BUITENLAND De Griekse regering heeft een vijf jarenplan ontvouwd om het aantal toeris ten aat Griekenland bezoekt, te verdrie voudigen. Met de uitvoering ervan o.a. de bouw van hotels en mote's zal een bedrag van 50 miljoen dollar z(jn ge moeid. In de afgelopen vijftien dagen zijn achttien Cubaanse vluchtelingen in de Amerikaanse staat Florida aangekomen. Zij hebben gevraagd als politieke uitge wekenen in de Verenigde Staten te mogen blijven. Vijftig Algerijnse opstandelingen die bij de strijd tegen de Fransen ernstige verwondingen hebben opgelopen, zullen voor herstel naar Joego-Slavië gaan, zo heeft het Joegoslavische Rode Kruis zater dag bekendgemaakt. De Oostduitsers hebben zaterdag Emory Vaughan, een burger in dienst van het Amerikaanse leger in West-Duitsland. vrijgelaten, die op 27 maart met zijn sportvliegtuig tengevolge van een verkeer de koersbepaling in Oost-Duitsland was terechtgekomen. De perschef van het Witte Huis, Ha- gerty, heeft in een radiovraaggesprek ver klaard dat hij nooit zal toestaan, dat de persconferenties van president Eisenhower rechtstreeks via radio en televisie worden uitgezonden. „Niet dat wij zijn uitlatin gen willen censureren, maar wij willen voorkomen dat de communistische pro pagandisten misbruik maken van verspre kingen die iedereen, ook de president wel eens maakt". Tengevolge van zware regenval staan trscheidenne buitenwijken van Buenos Aires voor de derde keer in twee maan den tyds blank. Het water van de Rlo Ma- tanza en de Rlo Reconqulsta, zijrivlerc van de Rio de la Plata, is in ae afgelopen 25 uur sterk gestegen. Meer dan 25.000 mensen zijn geëvacueerd. De schade is groot. De bevolking van de Sovjet-Unie tel de op 15 Januari J.l. 208 826.000 zielen, zo meldt het officiële Sovjet-persbureau Tass. Er zijn 20.800.000 meer vrouwen dan mannen. De Griekse en de Turkse premier, Karamanlls en Menderes, hebben aan het eind van hun besprekingen in Ankara be kendgemaakt, dat zij overeenstemming hebben bereikt over een „belangryk open baar project" waarvan alle Cyprioten zul len profiteren. Wat dit project Inhoud vermeldt het slotcommuniqué van de con ferentie der premiers, die twee dagen heeft geduurd, echter niet. De salarissen zullen binnen afzien bare tijd in Engeland per cheque worden uitbetaald, hoewel men het recht houdt betaling in contanten te eisen. De Britse vakverenigingen hebben hun goedkeuring aan deze maatregel gegeven die deze week als wetsontwerp aan het parlement zal worden voorgelegd, aldus het Londense blad „Sunday Times". Men beoogt hier mee roofovervallen tegen te gaan. het spa ren aan te moedigen en het bankleven te stimuleren. De Sovjet-Unie heeft onverwacht be kend gemaakt, dat zij deel zal nemen aan de internationale Jaarbeurs te Zagreb in het komende najaar. Eerder was gemeld, dat de Sovjet-Unie, evenals China, niet aan de beurs zou deelnemen. De LabourpartiJ heeft zondag mee gedeeld, dat zij by de gemeenteraadsver kiezingen per saldo 322 zetels heeft ver loren. In 1956 had zy in deze verkiezingen een winst van 325 zetels. Alle uitslagen zyn nog niet bekend. Volgens het Britse blad The Obser ver van zondag zal binnenkort een plan het licht zien voor een tweede gemeen- schappeiyke markt in Europa. Dit zou be staan uit een Engels-Scandinavisch blok, waarbij Portugal, Zwitserland, en Oosten- ryk zich zouden kunnen voegen. Zweden zou, voorgesteld hebben om elk Jaar de douanetarieven voor lndustrieprodukten met twintig procent te doen delen, waar- De ramp met de Nyiboot „Danciara" die vrijdag omsloeg en zonk nadat zich aan boord een ontploffing had voorge daan, heeft aan zeventig mensen het leven gekost. President Nasser van de V.A.R. heeft 100.000 gulden beschikbaar laten stellen voor de gezinnen, die een kostwinner hebben verloren. De vereniging van Hongaarse schry- vers in het buitenland heeft zondag een telegram aan de ministersconferentie '7 Genéve gezonden, waarin er by de minis ters van Buitenlandse Zaken op wordt aangedrongen de onderdrukking ln Hon- garye te doen eindigen, De president van de Wereldbank, Eugene Black, is zondag besprekingen met de regering van de Verenigde Arabische Republiek begonnen over mogelijke hulp van de Wereldbank voor economische pro jecten. voorgesteld door president Nasser. Een van deze projecten is een plan om het Suezkanaal breder en dieper te ma ken. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 ni. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Oude muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Nederl. volks liederen. 19.30 Radiokrant. 19.55 Op de man af, caus. 20.00 Gram. 20.30 Gram. 20.55 Een lied in de lente, hoorsp. 21.40 Vocaal ens. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Muzikale caus. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.1624.00 Gram. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 P.S.P., pol. caus. 18.25 Amus.muz. 18.50 Openbaar kunstbe zit. caus. 19.00 Klarinet en piano. 19.25 Muz. caus. 19.45 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 De Radloscoop. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 Act. 23.20 24.00 Gram. Nooit meer angst voor brandend maagzuur als U maar Kennies bij de hand hebt. 'n Wonder, wat Rennies voor U doen. En dadelijk De snerpenste pijnen wor den onmiddellijk gedoofd hoe hard nekkig Uw kwaal ook is. Een zegen, dat er zo'n afdoend middel bestaat. Als be proefd erkend en geroemd door duizen den zuurbrand-lijders. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00—17.30 V. d. kind. VOOR DINSDAG 12 MEI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit .kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, caus. 10.30 Gram. 11.00 V. d. vrouw 11.30 Gram. 11.60 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middagklok - Noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.35 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennieuws 13.30 Lichte muz. 14.00 Instr. trio. 14.15 Gram. 14.35 V. d. platte landsvrouwen. 14.46 Gevar. progr. 16.0" V .d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. c Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz. Rijksdelen Overzee: J. J. van der Laan: Australisch-Nieuw-Guinea. KRO: 18.00 Amateursprogr. 18.20 Pol. caus. 18.30 RVU: dr. O. J. H. van den Broek: Het ontstaan van leven, derde le zing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Sport- praatle. 19.35 Gram. 20.30 Koorzang. 20.55 Aan de poorten van een nieuwe tijd, caus. 21.25 Radio Phllharm. sext. 21.40 Rlgoletto opera (le acte). 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Lichte muz. 23.35 24.00 Nouveauté's. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gvm. v. d. vrouw. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwy- dlng. 10.00 Gram. 10.60 V. d. kleuters 11.00 RVU: William Shakespeare, de grote onbekende, door mej. C. A. Eyken: Eerste lezing: De Bacon theorie. 11.30 V. d. zie ken. 12.00 Hawaiianmuz. 12.20 Regerings uitz.: Landb.rubriek: De werktuigendag in Llempde. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.20 Tourwagen Rallye 1969. 13.25 Theaterork. 13.55 Beursber. 14.00 Kamermuz. 14.40 Schoolradio 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Pianorecital. 16.00 Het Fan toom achter de stoel van een schrijfster, caus. 16.15 Gram. 16.30 V. d. Jeugd. 17.30 AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Orgel en viool. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. d. kind. 19.05 Alles op één kaart. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.16 Gram. 21.45 Act. 22.00 FilmpraatJe. 22.15 Pro- menade-ork., Omr.koor en sol. 22.50 Gram. Boerhaavezaal (L. Vrouwenkerksteeg) Opening tentoonstelling „De onbekende fotografie". 7.30 uur nam. De Doelen: Ledenverg. Leldse Amateur- Fotografenver. 8 uur nam. Zomerzorg: Ledenverg. 3 October Ver- eeniglng. 8 uur nam. Voorschoten. De Grote Vink. Uit voering toneelver. Leidseweg-Noord. 7.30 uur nam. Boerhaavezaal (L. Vrouwenkerksteeg) Tentoonstelling „De onbekende fotografie" 7.3010.30 uur nam. Projecties te 9 uur nam. Gulden Vlies: Receptie 40-1arlg bestaan Ned. Kath. Aannemers- en Patroonsbond afd. Leiden. 3— uur nam. Hotel Central: Jaarvergadering Ver. voor facultatieve Lykverbranding. 8 uur nam. Lakenhal: Herdenking 125-Jarig bestaan My. voor Toonkunst. 8 uur nam. StadszaalSport- en kampeershow Vroom en Dreesmann. 10 uur voorm. 6 uur; en 7.3010 uur nam. Stadsgehoorzaal; Opera- en Schubert- concert van Marco Stefani. 8 uur nam. Stadhuisplein: K. en O.-excursie naar Den Haag en Scheveningen. 8.45 uur voor middag. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Boerhaavezaal (L. Vrouwenkerksteeg): Tentoonstelling „De onbekende fotografie" 7.3010.30 uur nam. Projecties te 9 uur nam. Den Burcht: Beroepenvoorlichting voor VGLO-scholieren. 8 uur nam. Geregracht: Openluchtsamenkomst uit gaande van de Baptistengemeente. 8 uur nam. Levendaal 1Hulsh. Voorlichting. De monstratie kwarkgerechten. 10 u. voorm. Schouwburg: Toneelver. „De Sleutelspe lers". geeft „Gieren op 't veilig nest". 8 uur nam. Stadszaal: Sport- en kampeershow Vroom en Dreesmann. 10 uur voorm. 6 uur;en 7.3010 uur nam. Wykgebouw Levendaal: Jaarverg. Chr. Hlst. Kiesver. 8 uur nam. Leiderdorp. IreneFilmavond over Nieuw-Guinea. Spr. de heer Chr. Veld huizen uit Manokwarl. 8 uur nam. DONDERDAG Boerhaavezaal (L. Vrouwenkerksteeg) Tentoonstelling „De onbekende fotografie" 7.3010.30 uur nam. Projecties te 9 uur nam. In den Vergulden Turk: Sociale Raad. Spreker dr. J. L. J. Lumay over de taak van het medisch opvoedkundig bureau. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Byeenkomst Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. RehobothLedenverg. Veron. 8 uur nam. Ryksherbarium: Ledenverg. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur nam. Stadszaal: Sport- en kampeershow Vroom en Dreesmann. 10 uur voorm. 6 uur; en 7.30to uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Finale 'd Op rechte Amateur". 8 uur nam. 23 00 Nws. 23.15 Koersen van New York. 23.16 New York calling. 23.21—24.00 Met de Franse slag. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Intern. Agrarisch nws. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Tekenfilm. 20.30 Documentair progr. 21.00-23.00 Film. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Kerkd. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Discussie. 13.55 Cricketultsl. 14.00 V. d. scholen. 15.00 Hoorsp. 15.30 Lichte muz. 16.00 Hersengym. 16.45 Caus. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gram. 19.30 Klankb. over Berlijn. 20.00 Gevar. muz. 20.30 Twintig vragen. 21.00 Nws. 21.15 At home and abroad, caus. 21.45 Pianorecital 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. 23.06—23.36 Fluit en klavecimbel Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Gram. 12.30 Nws. en ?rogr. v .d .arb. 13.00 Ork.muz. 13.30 Nws. 3.45 V ,d .kind. 14.00 V. d. vrouw. 14.30 Nws. 15.00 Dansork. en sol. 15.30 Nws. 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's Dagb. 16.45 Uitsl. van races en or gelspel. 17.15 Pianospel. 17.30 Nws. en Ïevar. progr. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 9.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Hoorsp. 20.30 Nws. en hoorsp. 21.00 On bekend. 22.00 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.30 Nws. 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutsoher Rundfunk. 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.00 Amus.muz. 16.00 Symfonisch muz. 17.00 Nws. 23.30 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.101.00 Dansmuz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 14.10 Solisten- conc. 14.40 Romantische muz. 16.45 Gram. 17.00 Kamermuz. 17.25 Gram. 19.15 Kna- genkoor. 20.00 Kamermuz. 21.50 en 23.13 Tam. 23.52—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 ni. 324 m.: 12.00 Gram. 12.15 Planorecital. 12.30 Weerber. 12.34 Pianorecital (verv.). 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koer sen. 16.02 Vocaal trio. 16.30 Japanse muz. 17.00 Nws. 17.10 Kamermuz. 17.45 Boek- bespr. 18.00 De Jeugd musiceert. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Reisbelevenissen. 19.40 Gram. 19.50 Syndicale kron. 20.00 Gram. 20.40 Idem. 21.00 Omr.ork. en so list. 22.00 Nws. Daarna: Oude muz. 22.55 23.00 Nws. 484 ui.: 12.00 Gram. 12.15 PlanospeV 13.00 Nws. 13.20 Gram. 14.45 Ork.conc. 15.30, 16.05 en 16.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.30 Nws. 20.00 Ork.conc. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.10 Vrye tyd. 22.55 Nws. Advertentie Men bracht eens een prachtserenade Aan iemand beroemd om zyn daden. In zyn dankwoord zei hij „Een TIP hoort hierbij, Ook BOOTZ is met roem overladen!" 'n TIP VAN BOOTZ Inz. Mej. A. D., Zwolle ontv. 1 fl. TIP 1 Lfl. Rood van Bootz. Nwe. Limericks lnz. aan H. Bootz. A'dam. Boerhaavezaal (L. Vrouwenkerksteeg) Tentoonstelling „De onbekende fotografie" 7.3010.30 uur nam. Projecties te 9 uur nam. Gerecht 10: K. en O. Lezing Dick Del- num over het Naardermeer. 8 uur nam. StadszaalSport- en kampeershow Vroom en Dreesmann. 10 uur voorm. 6 uur nam. en 7.3010 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventskerk; geen dienst. Stadhuis: K. en O.-rondrit door Nieuw Lelden o.l.v. Wethouder Jongeleen. 2.30 u. nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho vah's getuigen. 6.30 uur nam. Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. DE BIOSCOPEN Casino „Mon oncle". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „Zondaars in spijkerbroek" (Les trioheurs). 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.16 uur. Luxor „Ontembare hartstocht" (Wild is the wind). 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Liefde is mijn beroep" (En cas de malheur). 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Geen genade voor bandieten". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark l. Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden is geopend Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. Bi) geen gehoor bi) (Jw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 1 I. i\ I t •SS Sa SS Den Helder vry w. onb. O 1016 16 15 Ypenburg lloht bew. z 1014 17 14 Vlisslngen licht bew. O 1014 16 14 Eelde licht bew. O 1017 15 14 Twente zwaar bew. O 1016 15 15 De Bilt lloht bew. O 1014 15 13 Eindhoven lioht bew. w.st. 1015 14 12 Z. Limburg lioht bew. ozo 1014 14 12 s s 5 as Helsinki half bew. zw 1 11 0 Stockholm zwaar bew. windstil 10 0 Oslo zwaar bew. windstil 11 0 Kopenhagen onbewolkt ono 9 9 0 Aberdeen zwaar bew. ozo 2 9 0 Londen half bew. windstil 14 1 Amsterdam licht bew. O 4 15 0 Brussel half bew. windstil 16 0 Luxemburg licht bew. no 3 15 0.5 Parijs half bew. windstil 15 0 Bordeaux zwaar bew. zo 3 15 1.4 Grenoble onbewolkt windstil 11 0 Nice zwaar bew. n 6 15 0 Berlijn onbewolkt o 5 14 0 Frankfort half bew. nno 2 15 0 München onbewolkt windstil 10 0 Zurich half bew. windstil 12 1 Genéve onbewolkt windstil 11 0 Locarno onbewolkt O 1 12 0 Wenen licht bew. windstil 14 0.6 Innsbruck onbewolkt w 2 10 0 Rome mist windstil 13 2 AJacclo licht bew. ono 1 14 0 Madrid geh. bew. windstil 11 0 Mal lore a licht bew. n 2 12 0 Algiers licht bew. n 1 13 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2