Toeschouwers genoten het meest van strijd in kleine klasse Way Jewel en Walküre een en twee bij de Veelbelovenden Op de Leidse sintelhaaii wonnen Haarlemse gasten twee dualmeets MAANDAG 11 MEI 1959 Internationale races te Zandvoort De ruim 25.000 toeschouwers, die zich zondag rond het gebla kerde Zandvoort-circuit hadden verzameld, hebben het meest ge noten van de strijd in de kleinste klasse de 125 cc. tussen de Duitsers Pesl en Scheidhauer. Dit vinnige duel werd pas op de eind streep door Pesl met enkele centi meters voorsprong gewonnen. Onze landgenoot Kasper Swart sloeg met zijn nieuwe Ducati in dit interna tionale gezelschap een uitstekend figuur en eindigde op de eervolle vijfde plaats. Voor sensatie zorgde de Zweed Svends- son, die door een slechte start ver ach ter was geraakt en die in de tweede ronde een stukje terreinryden weggaf, waarbij de rillingen over de ruggen van de toeschouwers liepen. Toen namelijk „nam" Svendsson onder aan de Hunze- rug over een afstand van zeker 100 me ter de kortere weg door de duinen en slaagde er zowaar in zijn Ducati „op de been" te houden, zodat het slippertje goed afliep. GEEN SPANNING Totaal geen spanning was er bij de kwartliters 250 ccwaarin Gunther Beer van meet af aan kop ging en zijn voor sprong steeds meer vergrootte. Achter hem werd fel om de tweede plaats ge vochten, welke strijd ten gunste van Lohmann uitviel. In deze race deed zich een merkwaardig incidentje voor. Achter uit de motor van de Duitser Schneider stegen zwarte rookwolken op. Toen hij 6topte bleek, dat er een brandende doek CRICKET Vakantiestemming bij Olympia—VVSB Als twee volkomen ongeïnteresseerde elftallen hebben Olympia en WSB zich gisteren in Gouda naar het eindsignaal gespeeld. Eindresultaat 22. Daar kon iedereen mee tevreden zijn. In de eerste helft konden de verdedigingen gemak kelijk baas in eigen huis blijven. Het was zelfs pas ver in de tweede helft voor de thuisclub door de midvoor de leiding nam 1—0. In de volgende minuut was het al weer door Jac. Paridon gelijk 11. WSB nam nu het spel even in handen en kwam door Van der Weijden op 12. Koomen zag daarna een zuiver doel punt van 'hem afgekeurd, terwijl daarna de Goudse gelijkmaker juist niet vrij van buitenspel was. (22) Maar nie mand mopperde, het was te warm.... Gemeentevoetballers veroverden 2e prijs In het landelijk voetbaltoernooi voor gemeente-ambtenaren, dat vrijdag en zaterdag te Arnhem is gehouden, heb ben de Leidse vertegenwoordigers een goed figuur geslagen. Zij beëindigden het toernooi met acht punten, eenzelfde aantal als het team van de gemeente Emmen had behaald. Strafschoppen moesten toen de beslissing brengen voor de bezetting van de eerste plaats. De spelers van Emmen waren hierbij iets fortuinlijker en het werd dus een tweede plaats voor de Sleutelstad in de eind rangschikking. De uitslagen waren: SchiedamRotterdam 00; Leiden Vlaardingen 2—1, Schiedam—Emmen 0—1, Beverwijk—Vlaardingen 2—1, Schiedam-Leiden 03; Rotterdam Beverwijk 0—0, Emmen—Vlaardingen 20, BeverwijkLeiden 02, Schiedam Beverwijk 20, Emmen-Leiden 11, RotterdamVlaardingen 10, Leiden Beverwijk 30. EmmenRotterdam 00, SchiedamVlaardingen 20, Rot terdam-Leiden 00. Eindstand: 1. Emmen 8 pnt (na straf schoppen) 2. Leiden 8 pnt; 3. Rotter dam 6 pnt; 4. Schiedam 5 pnt; 5. Bever wijk 3 pnt; 6. Vlaardingen 0 pnt. LCC en Ajax (L.) in de cricketcompetitie De Leidse Cricketclub is voor het a.s. seizoen ingedeeld in de 2de-klasse C van de Ned. Cricketbond tezamen met CCG, Groen-Geel, Krekers, HDVS II, Sparta II, HCC IV en 41 Grn. Hook. Ajax <L.) komt uit in de 2de-klasse E met BMHC CVHW. Concordia. Excelsior II Haarlem II, HBS II, HDVS III en RW IV. Ajax (L.) II is ingedeeld m de 3de- klasse D tezamen met VUC II, HBS III, Quick in, Sparta in en VCC III. De LCC speelt haar eerste competitie wedstrijd op 24 mei in Schiedam tegen HDVS I, Ajax I op 17 mei in Haarlem tegen Haarlem II en Ajax n op 17 mei thuis tegen het Haagse Quick in. COMPETITIE NCB lste klasse A: ACC—VRA gew. door ACC met 13 runs (ACC 141, VRA 128). 2de klasse E: BMMC—HDVS III, gew. door HDVS met 63 runs (BMHC 46, HDVS 109). De zijspannen in actie tijdens de internationale races op het circuit van Zandvoort. in zijn uitlaat had gezeten. Hij kon na de blussing nota bene nog doorrijden ook De Duitser Holthaus kwam bij het tijdwaarnemershuis ten val, maar kwam er zonder kleerscheuren af. In de 350 cc-klasse leek de Engels man Hocking aanvankelijk veel te sterk voor de rest van het veld. Tot in de vierde ronde de Duitser Kassner, de Rhodesiër Redman en de Engelsman Perris zich met hem gingen bemoeien. Hocking moest enige malen de leiding afstaan, meestal aan Redman, maar slaagde erin de veertiende ronde in de kop weer te veroveren en met een voor sprong van 50 meter te winnen. In de zware klasse (500 cc.) zorgde Hocking er voor, dat ten tweede male de Union Jack aan de vlaggemast ging. Hij reed onbedreigd met grote voor sprong naar de zege vóór Redman. Door dat Perris in de tiende ronde machine pech kreeg was de derde plaats voor de Belg Bogaerdt. De zijspanklasse leverde de verwachte zege op voor de Zwitser Scheidegger, die tweemaal won, beide malen vóór de Australiër Urquhart. T enniscompetitie LLTC I boekt fraaie zege op Leidse Studenten 2 LLTC 1 heeft een fraaie zege weten te boeken op de reserves van de Leidse Stu denten, die voor deze ontmoeting de no dige versterkingen hadden laten aanruk ken. De enkelspelen werden gedeeld. Mej. Goekoop was net iets te taai voor mej. IJssel de Schepper, 64, 9—7 maar mej. v. Regteren-Altena kon niet voldoende controle over haar groundstrokes krijgen om mej. Goossens te bedwingen, 3—6, 26. Hilbrants vond in het eerste heren enkelspel een H. van Dongen in top vorm tegenover zich. Hij kon vertragen, versnellen, het hielp niets. Van Dongen was heer en meester, 62, 62. Nord- hohne herstelde het evenwicht met een „bekeken" partij tegen Haslinghuis, 86 61. De dubbelspelen gingen alle naar LLTC. Uitslag 6—2. Roomburg bleef LLTC 4 met spre kende cijfers, 71, de baas. Het enige punt voor LLTC kwam uit het dames dubbelspel van mej. Zwartz/mej. Pino tegen mevr. Samsonmevr. Max, 57, 46. Vermeldenswaard is het gevecht dat mevr. Ubbink in het tweede dames enkelspel leveren moest om mevr. Kra nenburg te verslaan. By de stand 3—6, 35, 030 leek zy verloren. Goed diep plaatsen van de bal in het achterveld gaf haar het spel, 45, en dat brak me vrouw Kranenburg. Geen spel kon zy meer bemachtigen. Het werd 36, 75, 60! voor mevr. Ubbink. De Leidse Hout 1 kon weer niet tot een definitief resultaat komen. De uit wedstrijd tegen de Areonauten 1 moest op 43 voor de Leidse Hout worden af gebroken. Een puntje hebben Lalisang c.s dus in ieder geval binnen. Het waren bij de Leidse Hout weer de dames, me vrouw v. Berge-Henegouwen en mevr. Lie die de gunstige stand bewerkstellig den. Overige uitslagen: WOC 2Room burg 2 35, Roomburg 3Unicum 1 71, LHTCRoomburg 4 08, Leidse Stud. 3LLTC 2 08, LLTC 3Bastione 1 7—1, Katwijk 2—LLTC 5 7—1. De Munnik op dreef in competitie Nu de districtscompetitie van de KNLTB tot de helft gevorderd is, kan de balans worden opgemaakt, waaruit De Munnik wel zeer gunstig naar voren springt. In de Topklasse A, waarin De Mun nik I om het districtskampioenschap speelt tegen Lisse I en de eerste 2 teams van de Sassenheimse Tennisvereniging STV, heeft De Munnik totnutoe de beste kansen. Van Lisse I en STV II werd met 41 gewonnen en de zaterdag gespeelde wedstrijd tegen STV I werd afgebroken by gelyke stand, 22. Als het damesdubbel, dat woensdag gespeeld zal worden, door de Munnikdames wordt gewonnen, staat deze vereniging met 3 gewonnen wedstrijden bovenaan, ge volgd door Lisse I met 2 punten en STV I met 1 punt. Wint STV dan staan deze 3 teams gelyk met 2 punten uit 3 wedstrijden. In de Topklasse B moet De Munnik II de strijd aanbinden tegen Thor RW I en Bataafse I, beide uit Den Haag en Leidse Hout I. De Munnik wist 2 van de 3 wedstryden te winnen. Een prognose Advertentie. Jub. toernooi „LUGDUIVUM" Dinsdag 7 uur: LUGDUNUMU.V.S. amat. Donderdag 7 uur: L.F.C.A.S.C. Donderdag 7 uur: RODENBURGDOCOS Pry zen: f0.50; jongens f0.25 Kandahar won Sprinters handicap Enterprise klopte op foto Quicksilver S (Van onze medewerker) De stryd tussen de 9 vierjarige dravers (de Prijs der Veelbelovenden) was zeer spannend. Direct na de start nam Whirlwind de leiding, doch voor de tribune had Walküre de kop genomen en deze werd gevolgd door Woudduif S, Whirlwind en Way Jewel. Walter Hollandia werd na enige galoppades uitgeschakeld. Wiebe- line Wip was by de start al kansloos geraakt door een grote galoppade. In het rechte einde liet Way Jewel (Bloemsaat) iets van zijn klasse zien en deze zege vierde in een bijzonder goede 1.24.8 km.-tyd. Zijn entrainementgenote Walküre (Smit) werd tweede vóór de bijzonder snel finishende Wilschot (Jo v. d. Berg). De openingsdraverij, waarin Wilfield na een baanronde werd uitgeschakeld, werd een niet geheel verwachte zege voor Hans ten Hagen met Woelwater, die de slotaanval van Winni Cliff (Kla- renbeek) op zekere wijze afsloeg. W. H. Hollandia (Geersen) werd derde. Bij de driejarigen bleef Xema S (Geersen) het veld steeds aanvoeren, in den beginne gevolgd door Xylon S, X Hanover en X Pluto. Aan de overzijde ging X Hanover (Kooyman) naar de tweede plaats en deze zette in het rechte eind haar aanval op Xema in, zonder succes evenwel. X Pluto bezette op af stand de derde plaats voor X Mieke Hollandia. Kort na de start in de Kiddy-pnjs nam Visuil S (Eerenberg) de leiding van Vorstin Kitty (Wagenaar) over. Aan de overzijde verwisselden de leiders van plaats. Kort voor de bovenbocht kreeg de snel naar de koppaarden ge trokken Vlekloos Hanover een aanrij ding en kwam ten val, waardoor ook Vainqueur, die achter hem zat. uit de strijd was. Visuil zegevierde tenslotte vóór Vorstin Kitty en Victory Queen. De schimmel Thea Cornelia (G. v. d. Wal) boekte bij de amateurs haar vierde achtereenvolgende overwinning. Van de kop vertrokken werd zij geen moment ernstig bedreigd en hield Torero (Vrees) en Uranium H (Van Harlingen) op ze kere wijze achter zich. De cracks leverden weer eens een prachtige strijd in de internationale draverij. Voor de tribune had de snelle Tommy Mars het commando voor Sou- veraine Maire, Ruby Spencer en Rudi Trothan. Aan de overzijde begon Quick silver S (Wagenaar) zijn opmars, doch Enterprise (Vergay) trok met hem mee. Het werd een opwindend eindgevecht tussen deze twee klassepaarden, die op foto ten gunste van Enterprise, die 1.22.1 km.-tijd toonde, werd beslist. Quicksil ver, die 40 meter achter de winnaar was gestart, werd een zeer eervolle tweede vóór de sterk teruggekomen Querie Ha nover. die een terrëinkostende fout had gemaakt. In elk van de drie rennen kwamen sleohts vier volbloeds voor de starting- gate. In de Grote Sprintershandicap liet Kandahar (Vanderrren) geen twijfel „Holland" leverde goede prestaties De Bataven met groot verschil geslagen Sportsplinters (Van onze atletiekmedewerker) Met het oog op de komende belang rijke atletiekevenementen had de tech nische commissie van „Holland" voor gisteren een sterke tegenstander naar de Leidse sintelbaan genodigd: Ha lem bij de senioren jarenlang finalist in de strijd om de P. H. beker en bij de junioren vorig jaar kampioen van Ne derland. De Leidenaars leken voor een zekere nederlaag te staan, vooral daar krachten als Smit, Venetiën, Peen en Van Es door blessures verstek moesten laten gaan. Maar dit heeft de oranjebroeken zeker bijzonder geprikkeld. In ieder geval wer_ den overwinningen behaald door de se nioren (11199) en de A-junioren (76 70)Het was, dat by de B en C-junioren de nederlagen nogal duidelijk waren, daardoor ontging de Leidenaars de to taalzege in deze dualmeet (Haarlem 305 Vè. Holland 275 Fraaie loopnummers Op de loopnummers viel er door het prachtige weer veel te genieten. Frans Beker won de 100 meter by de senioren in 11.3 voor de Haarlemse oud-interna tional Aret, die 11,6 liet afdrukken. De jeugdkampioen Duits van Haarlem was de snelste bij de junioren A. De 400 meter was een van de span nendste nummers van de dag. De Haar. lemmers Vissers, jeugdkampioen 1958, was favoriet, maar Selier en Kingma hebben zich verbet-en geweerd. Zo snel zelfs, dat het -trio tegelijk op de finish afstormde. Piet Selier bereikte zowaar als eersite de streep, Vissers werd tweede, Kinkma derde. De tijden 51,-, 51.1 en 51,3. De middenafstand is door de jaren heen bij Holland goed bezet geweest. Ook nu lieten de oranjebroeken zich op deze afstand niet onbetuigd. Bij de 800 meter junioren A eisten Linschoten, Brandt en Van Leeuwen de eerste drie plaatsen voor zich op, Van Royen en Rijsbergen zorgden voor een volledige Leidse triomf bij de senioren. Ook op de 5000 m waren de Leidse lopers meester van de baan. Aanvankelijk voorop Piet de Haas, daarachter Peter van Proosdij en Piet Leune. Steeds verder liep dit drietal van zijn tegenstanders weg. Maar plotseling ging een kreet van teleurstel ling over het terrein, toen Piet de Haas ver aan kop de graskant inrolde en met- hevige beenkramt> de strijd moest staken. Nu won Van Proosdij met Leune als nummer twee. aan zijn grote klasse bestaan en liet met het topgewicht van 66 kg. Mangala (Delbrassinne) (52 kg.) vele lengten achter zich. Paljas (Heast), die met een gewicht van 47 kg. algemeen de tweede plaats was toegedacht, werd op de streep door Faustinus met een neus verschil naar de vierde plaats verwezen. Bij de debuterende 2-jarige volbloeds kon de favoriet Petina (v. d. Kraats) het niet verder brengen dan de derde plaats achter de zegevierende Fra Dia- volo (Vandeuren) en Phrolic (Burrell). In de Le Chevreuil-prijs wachtte v. d. Kraats met Charger in derde positie zijn kans af en greep die in het rechte eind door met lengte verschil de kra nig partij gevende Ungersma (Delbras sinne) te kloppen. Op IV4 lengte werd Frimouse III (Vandeuren) derde. De uitslagen lulden: Kalidaprljs: 1. Woelwater (H. C. ten Hagen) (1.31.9); 2. Winny Cliff; 3. W. H. Hollandia. Toto: wl. f7.30. pl. f2.20, f5.70 f3.20, gek. f 16.70. cov. f25.20. Karei Plutoprfjs: 1. Xema S (W. H. Geersen) (1.27.5); 2. X. Hanover; 3. X. Pluto. Toto: wl. f2.20, pl. f 1.10. f 1.30. gek. f2.80, cov. f3.30. Klddyprijs: 1. Visuil S (P. J. Eerenberg) (1.27.-); 2. Vorstin Kltty; 3. Victory Queen, Toto: wl. f2.80, pl. fl.80, f2.90, f3.90, gek. f 13.40, cov. f7.20. Prijs der Veelbelovenden: 1. Way Jewel (N J. Bloemsaat) (1.24.8); 2. Walküre: 3. Wilschot Toto- wl. f2.70. pl. f 1.60. f2.60, f2.10, gek. f 11.90, cov. f9.60 Koning Axkitprijs voor amateurrijders: 1. Thea Cornelia (G. v. d. Wal) (1.249): 2 Torero: 3. Uranium. Toto: wl. f 1.60. pl. fl.10, f 1.60, f 1.30, gek. f4.10, cov. f6.50. Krügerprijs: 1. Enterprise (F. Lefèvre) (1.22.-): 2. Quicksilver S; 3. Query Han over. Toto: wl. f3.pl. f 1.20. f 1.10, f 1.30, gek. f4.80. cov. f5.60. De rennen: Sagltaprfjs: 1. Fra Dlavolo (F. Vandeu ren)- 2 Phrolic; 3. Petina. Toto: wl. f4.30 pl. f2.80, f3.30. gek. f24.30, cov. f4.80. Grote sprintershandicap: 1. Kandahar (F. Vandeuren); 2. Mangala; 3. Faustinus. Toto: wl. f 1.50, pl. f 1.10, fl.30, gek. f8.- cov. f 4.30. Le Chevreuilprijs; 1. Charge»- (H. J. v. d. Kraats): 2. Ungersma; 3. Frimouse III. Toto: wl. f 1.70, pl. f 1.10, f 1.40, gek. f 4.70, cov. f 2.30. Totale omzet f 111.556. voor het kampioenschap is hier moeilijk te geven. Het 3e team van De Munnik. dat reeds 4 wedstrijden heeft gespeeld en deze alle heeft gewonnen, kan het kam pioenschap in de tweede klasse afd. 4 praktisch niet meer ontgaan. Dit kra nige team bestaat uit de dames E. Enge lenburg, W. Haarsma en E. Sloot en de heren J. C. van Wijk, H. F. M. Jerpha- nion en P. R. E. Nijhoff. Het herenteam maakt eveneens een grote kans op het kampioenschap in de le-klasse. De 3 gespeelde wedstryden tegen VWS, De Metselaers en Aramco II werden glansrijk gewonnen. Het jeugdteam. dat dit seizoen voor het eerst en met wel zeer jeugdige krachten aan de competitie deelneemt, heeft het nog niet tot een winstpunt kunnen brengen. Alles bijeen echter een resultaat waar de groeiende en in sterkte toenemende Leiderdorpse Tennisclub uitermate te vreden mee is. Tennis-uitslagen Hoofdklasse A: LeimoniasThor RW 5—5; IWOODDV 7—4. Hoofdklasse BJoy—Philharmonie 9—2: Hilv. LTC—Dash 9—2; Alta— Ensch. LTC 4—7; DDV II—Toeg Hilleg. berg 7—4. Technische nummers Wat de technische nummers betrof, de Haarlemmers waren heer en mees ter bij 'het hoog. en verspringen. Vooral het hoogspringen was imponerend: tweemaal 1.81, 1.72 en 1.71 en een C- junior van 1.61. Maar Holland zorgde voor verrassin gen by het kogelstoten, het discuswerpen en het polshoog. Vooral de uitstekende discusworp van John Kimmel (36.94) viel op. Het was gisteren een interessante en boeiende stryd en de resultaten gaven moed voor de voorwedstxyden van de P.H.-beker op 24 mei a.s., vooral wan neer de oranjebroeken dan volledig zou den kunnen aantreden. Toen de kruitdamp van deze hevige strijd was opgetrokken, traden De Ba taven en R.-K. „Holland" uit Haarlem in de nogal warme arena. De strijd tus sen deze matadoren was vry eenzijdig. De gasten overwonnen op bijna alle fron. ten. R.-K. „Holland" te sterk Vooral de verspringresultaten van de A- en B-junioren waren uitstekend Bonsen sprong bij de B-junioren 6.11 en de A-junior Adelaar haalde zelfs 6.36 bei. den van R.-K. Holland. De Leidenaar Hans Fasel was op de 800 meter heer en meester. Door gebrek aan concurrentie kon hij niet onder de twee minuten ko men, maar zijn 2.01,7 was toch uitste kend. Ook de 5000 meter ging met dit warme weer in een prima tijd. Hier was het de Haarlemmer Kortekaas, die in 16.10.4 als eerste finishte. Zyn clubge noten Derlinden en Ballegooy kwamen resp. op de 100 meter junioren A en B met 11.3 voortreffelijk voor de dag. By de heren werd het dus 146—59 voor de Haarlemmers, terwijl bij de dames de stand 17044 in het nadeel van De Ba. taven was, die het echter zonder de ge zusters Kraan moesten stellen. Competitie CKB In de hoofdklasse west is zaterdag één van de twee beslissingen rond de degradatie gevallen. Met de zware seriewedstrijden van Hemelvaartsdag nog in de benen heeft het toen suc cesvolle Pernix ditmaal een uitermate slechte wedstrijd in Sliedrecht ge speeld. Het was een en al loomheid, terwyl Merwede al sjouwend zyn kans waarnaam. Na 30 zorgde Gerard Boter voor t—1 en na rust verkleinde Willy Lin schoten de achterstand tot 3—2. maar via 62 werd het door Kees Favier een wel heel povere 64 nederlaag. Mer wede stelde zich daarmee praktisch veilig. Want terwijl degradatie voor het Rotterdamse TOP nu definitief is, mag ook DES geen enkele hoop meer koeste ren. De andere uitslagen waren nor maal. R'dam Zuid bleef met ruim ver schil baas over Ons Eiland met 7—2 en PKC versloeg DES met ongeveer dezelfde cijfers (61). By Vr.sch.-aarExcelsior was inderdaad vee) spanning en werden 18 doelpunten eerlijk gedeeld. VES 15 25 R'dam Zuid 16 24 PKC 16 24 Pernix 17 22 Excelsior 17 21 Vrschaar Ons Eiland Merwede DES TOP (R'd.) 14 16 17 10 14 8 17 6 17 4 WIELRENNEN Mies Stolker wint Ronde van Geldrop Michel Stolker is zondag winnaar ge worden van de „Ronde van Geldrop" voor profs en onafhankelijken; een rit over ca. 140 km. (60 ronden van 2.3 km.) De Bredanaar ontsnapte drie ronden voor de finish uit een kopgroep van acht renners en verdedigde daarna zijn voor sprong met succes. Gerrit Schulte werd, met een achterstand van 32 seconden, tweede vóór „Tarzan" Van Breenen en Piet Steenvoorden. De strijd werd in dit criterium geka rakteriseerd door een vlucht van Schulte en Arie van Wetten, die na 40 km. voor de nodige opwinding in het peloton zorgden. Er volgde een wilde jacht, waarna de kopgroep werd uitgebreid met Koch, Stolker, Wim van Est, Joop Cap- tein, Van Breenen, Steen voorden en Geurt Pos. Joop Captein viel tien ronden voor de finish terug door een lekke band; de overigen handhaafden zich tot de beslissende ontsnapping van Stolker. De uitslag werd: 1. Stolker (Breda) 140 km. in 3.32.10; 2. Schulte (Den Bosch) op 32 sec.; 3. Van Breenen (Am sterdam) z.t.; 4. Steenvoorden (Heem stede) z.t.; 5. Arie van Wetten (Noord- wijkerhout) z.t.; 6. Koch (Utrecht) z.'c.; 7. Geurt Pos (Vreeland) z.t.; 8. Wim van Est (Breda) z.t.; 9. Captein (Am sterdam) op 2.55; 10 Niesten (Bever wijk) z.t Jacques Anquetil won Vierdaagse van Duinkerken Jacques Anquetil heeft zijn eerste jrote zege in het nieuwe wielerseizoen aehaald. Hij werd zondag namelijk win naar van de „Vierdaagse van Duinker ken", dank zij een grote triomf in de tijdrit over 51.8 km., waarin hij zijn concurrenten met bijna twee minuten verschil versloeg. Jo de Haan bereikte in deze tijdrit de vijfde plaats. De uitslag van de tijdrit: 1. Anquetil (Fr.) 1.11.36; 2. Morvan (Fr.) 1.13.29; 3. Aerenhouts (Belg.) 1.13.57. Het eindklassement werd; 1. Anquetil (Fr.) totaaltijd 18.46.11; 2. Morvan (Fr.) 18.47.05; 3. Aerenhouts (Belg.» 18.48.26; Annaert (Fr.) 18.49.03; 8. Daan de Groot (Ned.) 18.52.28; 11. De Haan (Ned.) 18.55.38; 12. Kersten (Ned.) 18.57.23; 15. Damen (Ned.) 18.59.20; 17. Wuyts (Ned.) 18.59.50; 19. De Jongh (Ned.) 19.00.28. Alle drie voor IA vastgestelde wed strijden werden uitgesteld om diverse redenen! Alleen werd hier ingelast VES 2—Ijsvogels en de thuisclub zag zijn titel in gevaar komen. Het in vorm zijnde Ijsvogels won met 4—5. Tussen VES 2 en VÈO is er nu weer spanning om de titel, maar VEO moet voor pro motie nog 3 punten uit 3 partyen boe ken. Ijsvogels is uitgespeeld. 18 25 15 24 De Australiër Jack Brabham heeft aan het stuur van een Cooper de Grote Prijs van Monaco gewonnen. Ijsvogels 18 25 Fiks 16 13 VES 2 15 24 ODI 17 13 VEO 15 23 Or. Nassau 15 10 Pernix 2 15 15 DES 2 16 10* Tonego 16 15 KVS 17 10 DES 2 minus 2 strafpunten. In 2A gebeurde niet veel, want Veloci- tas 2—Fluks werd naar later datum verschoven. Ons Eiland 2 speelde zijn laatste wedstrijd en Tempo kon niet tegen de kampioenen op. De Leidse reserves wonnen ook deze strijd (8—1). Ook in 2B viel bij verrassing de be slissing over de titel. Een zege van VEO 2 op het Sassenheimse TOP lag wel voor de hand, maar dat. was nog niet vol doende voor de titel. De Voorburgers wonnen met 62 en werden plotseling kampioen door steun van Pernix 3. De oranjekragen verrasten namelijk met 94 het Haagse VES 4 en daardoor kon in Voorburg de vlag voor titel en pro motie uit. TOP (S.) bleef onverwacht toch op de derde plaats want het Lei derdorpse Velocitas liet zich in Schip luiden door ASSO verrassen (85). VEO 2 11—21 ASSO 13 10 VES 4 13 17 Pernix 3 11 9 TOP (S.) 14 16 Fluks 2 12 6 Velocitas 14 15* Ijsvogels 2 14 6 Velocitas minus 2 strafpunten. In hoofdklasse Centrum werd SSS (Wageningen) door een 8—6 zege op het Utrechtse DVS kampioen. De Wagenin- gers spelen dus straks om de titel van de CKB tegen de kampioen van hoofd klasse west, vermoedelijk VES (Den Haag). Korfbal-uitslagen Zuid-Holland 2B: Rozenburg—OSCR 43; Hou StandQuick 711 (Quick kampioen Zuid-Holland 3A: DKC—Pams 10—6; WionRaven 810SuccesOverkan- ters 32 (Overkanters degradeert). Reserve le-klasse: Deetos 2—HKV 2 612; Vic. Oriëntis 2Ons Eibernest 2 3—11; Zwervers 2Het Zuiden 2 3—6. Reserve 3A: HKV 4—Velox 2 5—3; OSCR 2Vic. Oriëntis 3 87; Actief 2— Fluks 3 7—5. Reserve 3 BRozenburg 3—Ons Eiber nest 4 2—4; Het Zuiden 5—HSV 2 6—11; Quick 3—KNS 2 7—4. Reserve 3 C: Trekvogels 2Phoenix 2 23; Het Zuiden 4Regenboog 2 4-6. LEIDSE KORFBALBOND le-klasseCrescendo 2—Zuiderkwar tier 2 18 (Zuiderkw. 2 kampioen); Vic. Oriëntis 4KNS 3 75; Noorderkwar tierFluks 4 47. 2e-klasse; De Algemene 5Fluks 5 6—0. Junioren: Vic. Oriëntis BKNS A 5—8. Adsp.: le-klasse: Vic. Oriëntis aDe Algemene a 81. 2e-klasse: De Danaiden bZuiderkw. De Nederlandse ploeg die deelneemt aan de Ronde van Zwitserland (van 12- 18 juni) is als volgt samengesteld: Piet Damen (Lieshout). Martin van den Borgh (Echt), Gerrit Voorting (Roosen daal), Wim van Est (Breda), Hein van Breenen (Amsterdam), Anton van der Steen (Etten). De „Challenge Mondrial 1959" (het kandidatentoernooi voor het wereld kampioenschap dammen) zal onder auspiciën van de Franse Dambond ge organiseerd worden te Monaco. Als data zijn vastgesteld 30 juni t.m. 5 juli. Het aantal deelnemers is nog niet be kend. De Kon. Ned. Dambond heeft de kampioen 1958, ir. G. E. van Dyk, inge schreven. Onze landgenoot Henk Visser, die aan de Universiteit van Bakersfield stu deert, nam te Fresno (Cal.) aan de West Coast Relays deel. Bij het ver springen kwam hij tot 7.69 meter, waar mee hy achter de Amerikaan Joel Wiley, die 7.73 meter sprong, tweede werd. Tij dens deze wedstryden evenaarde Ray Norton het wereldrecord 100 yards (9.3 sec.). De Ronde van Spanje is zondag ge ëindigd met een zege voor de 25-jarige Spanjaard Antonio Suarez. In de ze ventiende en laatste etappe (met start en finish te Bilbao, 222 km.) bereikte hij - als vijfde - onmiddellijk na zijn grote concurrent Rik van Looy de eindstreep. Het eindklassement werd: 1. Suarez <Sp.) 84.36.20; 2. Segu (Sp.) 84.37.26; 3. Van Looy (België) 84.43.39. De voetbalwedstrijd tussen de na tionale teams van Tsjecho-Slowakije en de Ierse Vrijstaat, die te Bratislava werd gespeeld voor het toernooi om de Euro pese voetbalbeker voor landenteams, is geëindigd met een 40 zege voor de Tsjechen. De Brit Leslie Archer heeft zondag op het Randbjerg Circuit in Soender- borg de Grote Prijs van Denemarken motorcross gewonnen. Onze landgenoot Broer Dirks uit Eindhoven kwam op de derde plaats achter de wereldkampioen van vorig jaar, de Belg René Baeten die tweede werd. Een negentienjarige Engelse ama teur-bokser Leslie High is, nadat hij vrijdag te Windsor in een plaatselijk bokstoernooi knock out was gegaan, de volgende dag in een ziekenhuis overle den. Voor de sportwagenraces die op tweede pinksterdag op het circuit van Zandvoort gehouden worden, zyn reeds meer dan 50 wagens ingeschreven. Onder de inschrijvingen treft men de namen van Carel Godin de Beaufort, Henk van Zalinge, Hans Tak, Klaas Barendregt, Wim Poll en Ad Bouwmeester. Te Brussel zijn zondag officieuze schermwedstrijden gehouden tussen ploegen van Belgische en Nederlandse schermsters. De wedstrijd Nederland A—België A eindigde in een gelijk spel: 8—8. De Nederlandse B-ploeg zegevierde met 133 over België B. De Pool Eward Piatkovski heeft zondag tijdens atletiekwedstrijden in Warschau het Europees record discus werpen verbeterd met een worp van 57.89 meter. Het oude record stond se dert 1 mei van dit jaar met 57.55 meter reeds op zijn naam. Spanje heeft de Davis Cup-wed strijd tegen Zwitserland (2e ronde Euro pese zone) met 50 gewonnen. In de kwartfinales speelt Spanje tegen de winnaar van de wedstrijd Polen- Brazilië. - Anderlecht is zondag voor de acht ste keer sedert de oorlog voetbalkam pioen van België geworden. De Brussel se club won op eigen terrein met 4—0 van Verviers, terwyl concurrent FC Luik gelyk speelde tegen Beerschot (1—1). Anderlecht behaalde uit 30 wedstrij den 44 winstpunten. FC Tilleur en Door nik degraderen. Hun plaatsen worden in de komende competitie ingenomen door Daring Brussel en FC Brugge. Na de eerste dag van de Daviscup- wedstrijd DenemarkenFrankrijk, voor de tweede ronde van de Europese zone. die in Kopenhagen gespeeld wordt, leidt Frankrijk met 20. Om de Golfbeker In de landelijke wedstrijd om de Golf beker, waaraan zaterdagmiddag op 15 golfclubs 380 spelers en speelsters heb ben deelgenomen, zijn drie deelnemers met 6 up geëindigd. Dit zijn mevr. D. Layenaar (19) op de Rotterdamse Golf club, W. Bouwman (24) op de Twentse Golfclub en J. J. van Koperen (16) op de Kennemer G.C. Zaterdag a.s. zullen deze drie deel nemers tegen elkaar uitkomen om een winnaar (es) te kunnen aanwijzen. Noordwijkse Golfclub Voor de heren handicap-competitie werd gisteren de wedstrijd Eindhoven 2 Noordwijk gespeeld. De Noordwijkse heren wonnen met 7%1%. ATLETIEK Alphenaar Smits won 30 km. in Halsteren Smits van AAV *36 uit Alphen aan den Rijn heeft zondag in Halsteren een 30 km stratenloop gewonnen. Zijn tijd was 1 uur 54 min. 56.2 sec. De uitslag luidt: 1. J. A. Smits (AAV '36) 1 uur 54 min. 56..2 sec; 2. P. van der Sande (Best) 1 uur 58 min. 02 sec; 3. A. van Hoorn (AV Schaesberg) 2 uur 2 min. 41 sec; 4. J. v. d. Made (Olympus, Alkmaar) 2 uur 5 min. 1.2 sec. 3e-klasse: Vic. Oriëntis eFluks f 4—2; KNS d—Fluks e 1—4. OEFENWEDSTRIJD Het LKB-juniorentwaalftal zal in de zelfde samenstelling als waarin het van dc GUKB-junioren won, morgen, dins dagavond om 6.45 uur op het terrein aan de Burggravenlaan een oefenwedstrijd spelen tegen de CKB-junioren uit Lei den. SUCCES VOOR DE DANAÏDEN De Danaiden kwam gisteren met 2 ploegen uit op de seriewedstryden van Gymnasiasten in Den Haag. Het eerste twaalftal wist in zijn afdeling (3e kl. KNKB) beslag te leggen op de eerste prijs; de adspirantenploeg van De Da naiden veroverde in de adspirantenafde- a 13—0; Fluks b—Morskwartier a 3—3. ling de tweede prijs.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 14