Laatste nieuws MAR INEBF,ZOEK AAN LISSE Wassenaarse jongelui ontmoeten elkaar op liet sportveld WOENSDAG 6 MEI 1959 Vrolijk volksdansbal in Ant. Clubhuis Behalve met genoemde en nog vele andere demonstraties hebben beide groepen zich vrolijk geamuseerd met massale rij- en speldansen in een sfeer van vriendschap en blijheid beide ken merken der volksdansbeoefenaars. Het Comité Bevrijdingsdag verzamel de gisteravond in het Antonius Club huis de volksdansgroepen „Oud Poel geest" en „Nieuw Holland" zulks in sa menwerking met de Leidse Jeugd Actie, waarvan de secretaris, de heer H. Zun- derman, het bal opende met een korte uiteenzetting van het doel van deze avond: feest te vieren met groepsdans zoals dit in de dagen na de bevrijding werd gedaan. „Oud Poelgeest" o.l.v. de heer J. van Treuren en mej. A. Wildschut, heeft speciaal studie gemaakt van de Duitse en de Balkandansen. Zo zagen wij de Kreuz König en de Landler op vrolijke wijze en in mooie gelijkmatige figuren. De karakteristieke Slavische „kolo" was de rustige Vrajanka. De levendige Plescave eiste een bijzonder behendige voet door de daar in verwerkte passen. De religieuze dans uit Jemen „Dodi li" tekende door stijl en beweeglijkheid duidelijk het land van herkomst, in feite eigenlijk een combinatie van diverse stijlen veroor zaakt door de gemengdheid der bevol king. De r.-k. dansgroep „Nieuw Holland" is gespecialiseerd in de Engelse en mo derne Amerikaanse volksdans. Voor drie paren zagen wij Fadango en de Port land Fancy. De leider dezer groep, de heer F. Fransen uit Den Haag. combi neerde diverse moderne Amerikaanse dansen tot een afzonderlijk geheel en doopte dit .De ster", een prachtig ge heel, gedanst door vier paren. N.V. KON. NED. GROFSMEDERIJ Onder presidium van Jhr. mr. F. H. van Kinschot, commissaris der ven nootschap, werd hedenochtend de aan deelhoudersvergadering van de N.V. Kon. Ned. Grofsmederij gehouden. Het j aarw er slag over het 123ste boekjaar werd besproken en goedgekeurd. Na af schrijvingen en enkele voorzieningen resteerde een bedrag van f. 320.214 (v.j. f. 328.838). Besloten werd een dividend van 6 (v.j. 6 op de prioriteitsaan delen en van 8 (eveneens ongewij zigd) op de gewone aandelen uit te keren. Als commissaris werd jhr. mr. F. H. van Kinschot herkozen. De directeur, ir. M. C. de Jong, die een toelichting gaf op de gang van za ken van het bedrijf, zei, dat de order portefeuille thans redelijk is bezet, evenwel vraagt het vrijwel uitblijven van nieuwe opdrachten voor de scheeps bouw bijzondere aandacht. In de eerst komende jaren moet dan ook met een vermindering van activiteit in de scheepsbouw rekening worden gehouden,, LEIDERDORP Contact-avond herv. school Splinterlaan Gisteravond werd in de Hervormde School aan de M. P. Splinterlaan een oontactavond gehouden. Het hoofd der school, de heer Plan ting, heette de aanwezigen welkom en zei, dat deze contactavond belegd is met de bedoeling om tussen de bewoners van het Zijlkwartier en de school meer contact te leggen. Voor de benoeming van een vierde leerkracht is nog wel geen toestemming ontvangen, maar het schoolbestuur is vooruitstrevend ge weest en heeft mej. Meyer, uit Leiden, tijdelijk benoemd. De heer Planting deelde verder nog mee, dat op 19 juni met de gehele school een reisje gemaakt zal worden naar Rotterdam. Er werden verder nog en kele films vertoond, n.l. over de opening der Staten-Generaal. de opleiding van de Commandotroepen, een kleurenfilm van de Taptoe Delft en na de pauze een film over Engeland tijdens de oorlogs jaren. OEGSTGEEST VERENIGING TOT BEHARTIGING DER BELANGEN VAN TUBERCULOSE PATIËNTEN IN NEDERLAND. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de afdeling Oegstgeest van bovengenoemde vereniging recipieert het bestuur op zaterdag a.s. 'smiddags van 15 tot 17 uur in het Patronaatsge - bouw. 's Avonds wordt in hetzelfde gebouw een propaganda-feestavond gehouden. Opgevoerd zal worden een Hongaars blijspel, vertaling Willy van Hemert. door de Leidse Poli tie vereniging. Het lid van het hoofdbestuur, de heer A. Berg geeft een korte uiteenzetting over het doel en het werk der vereni ging. DODENHERDENKING. Ter herdenking van de gevallenen in de meidagen van 1940 worden op zater dag a.s. om 11 uur bloemen gelegd door de schooljeugd op de graven van de Hollandse en Geallieerde militairen op het oorlogskerkhof nabij de Groene- of Willibrordkerk. In deze kerk wordt zondag 's middags om halfdrie, een herdenkingssamen komst gehouden voor nabestaanden en belangstellenden. De herdenkingsrede wordt uitgesproken door ds. H. Post. Ger. predikant te Rijnsburg. Op de graven worden kransen gelegd. Tijdens het volksdansfeest in het St. Antoniusclubhuis heerste er groot enthousiasme. (Foto L.D. Van Vliet) Medische Dienst Oegstgeest Dokter Van Walchren, tel. 22030 en dokter Van der VlietDe Vries, tel. 22331. Leiderdorp Dokter H. A. Blaauwen- draad, Hoogewaard 4, Koudekerk, telef. K 1714 - 208. In de overige gemeenten nemen de doktoren hun eigen praktijk waar. BOTSING Vanmorgen omstreeks halfnegen ver leende de bestuurster van een personen auto op de hoek van de Hofbroucker- laan en de Marelaan geen voorrang aan een autobus. Een botsing was het gevolg. De personenauto werd zwaar, de dus licht beschadigd. De automobiliste en een dame, die naast haar zat, werden licht gewond. VOORSLHOl EN Kinderfeesten op bevrijdingsdag Terwijl vroeger de bevrijdingsdag vrij wel ongemerkt voorbijging voor de schooljeugd, is het gisteren in Voor schoten een bijzonder gezellige dag ge worden. Eensdeels kwam dat doordat de laat ste jaren reeds bezwaren tegen de ge volgde gang van zaken bij de school- sportdagen gebleken waren, anderdeels doordat het op Koninginnedag zitlk slecht weer was dat de kinderspelen niet konden doorgaan. Gistermiddag zijn die kinderspelen gehouden. De belangstelling van kijkers was uiteraard niet zo groot als op Ko ninginnedag egwoonlijk 't. geval is, maar daardoor kwamen misschien de spelen wat meer tot hun recht. De commissie van voorbereiding, onder leiding van de heer J. P. Uittenbogaard, heeft er goed aangedaan deze spelen op 5 mei te laten doorgaan Op de gemeentelijke sportvelden heb ben leerlingen van de vijfde en zesde klassen van de lagere scholen de gehele dag korfbal- en voetbalwedstrijden ge speeld. Ook daar waren spelers en sup porters in de beste stemming, zelfs al werden wedstrijden met vrij grote pun- tenverschillen verloren. De uitslagen van deze wedstrijden waren: PvdA geeft geen concrete mening (Van onze parlementaire redacteur) Vanmorgen heeft een aantal leiding gevende figuren van de P-v.d.A. verga derd over het aan prof. Beel te geven antwoord inzake het regeringsprogram ma. Men is tot de conclusie gekomen dat prof. Beel geen serieuze poging bedoelt tot herstel van de brede basis en dat het daarom geen zin heeft een concrete mening te geven over de belangrijke punten van het toekomstige regerings beleid. Zes jaar geëist tegen brandkas tk raker (Van onze Haagse redactie) Voor het Haags gerechtshof stond een 32-jarige koopman terecht wegens diefstal door middel van braak en in klimming, meerdere malen gepleegd, in vereniging met een tweede persoon. De rechtbank te Rotterdam had hem deswege op 20 november 1958 veroor deeld tot een gevangenisstraf van zes jaar met aftrek. De verdachte was vorig jaar, zoals hij toegaf, per auto door het land getrokken en had met zijn maat een groot aantal inbraken gepleegd, waarbij zij het op het kraken van brandkasten hadden voorzien. De buit was niet gering ge weest: Rotterdam f2600. in Apeldoorn f 15.000. in Rotterdam f 112. in Alblas- serdam f7800. in Sliedrecht f7000, en in Groningen f 10.280. Bovendien stonden er op de lijst nog acht andere Inbraken, drie pogingen daartoe en een diefstal zonder braak. Een over verdachte uitgebracht psy chiatrisch rapport spreekt van een psy- chopatische en neurotische verschijning, die enigermate ontoerekeningsvatbaar is. De Procureur-Generaal mr. J. Zaaijer vond de gepleegde feiten uitzonderlijk ernstig. En eiste bevestiging van het vonnis van de rechtbank: 6 jaar gevan genisstraf m.a. Uitspraak 20 mei a.s. Korfbal: 1. R.-K. Meisjesschool; 2. Gereformeerde SchooJ; 3. Parkschool en Hervormde School; 4. Ds. Fortgens- school; 5. Vlietschool. Voetbal: 1. R.-K. Jongensschool: 2. Herv. School; 3. Geref. School; 4. Park school; 5. Ds. Fortgensschool6. Vliét- school. Na afloop van de wedstrijden heeft de heer Jongkind, die samen met de heren Wassink en Geerts de organisatie in handen had aan de R.-K. Meisjesschool de wisselbeker uitgereikt, die deze school voor de derde achtereenvolgende maal definitief in haar bezit kreeg. De wis selbeker voor voetbal, in 1957 gewon nen door de Parkschool, ging evenals vorig jaar naar de R.-K. Jongensschool. In het Cultureel 0"fmm werd 's mid dags voor de leerlingen van de u.l.o.- scholen een film over „Henri Dunant, weldoener der mensheid" vertoond. Burgemeester C. J. van der Hoe ven is vrijdag a.s. verhinderd spreekuur te houden. WARMOND ARM GEBROKEN. Toen Warmonds Fanfare gisteren op de Baan een concert gaf ter gelegen heid van Bevrijdingsdag, maakten de kinderen een rondedans. Het dochtertje van de familie Kieviets liep daarbij te gen een bromfiets op en kwam daar door zo ongelukkig te vallen dat zij haar pols brak/ Zij werd naar het Acade misch Ziekenhuis gebracht. Het was voor de vierde maal dat zij di>t armpje brak. WASSENAAR ATLETIEKWEDSTRIJDEN Op Hemelvaartsdag organiseert de R.-K. Sportvereniging „Snel en Lenig" op de schoolsportvelden aan de Prinsen- weg regionale atletiekwedstrijden, die om 1 uur 's middags zullen aanvangen. Het is de tweede keer, dat „Snel en Lenig" als gastvrouwe optreedt bij dit soort wedstrijden. Er hebben 140 atleten van 19 verschillende verenigingen inge schreven. De kustmiji.enveger Hr. Ms. „Lisse" is thans niet operationeel. Een klein aan tal leden van de bemanning, welke thans over meerdere oorlogsbodems is ver-preid, bracht vandaag een bezoek aan de gemeente Lisse. De Mariniers kapel der Kon. Marine nam in volledige samenstelling deel aan het bezoek. Om streeks halfelf arriveerde de kapel op het Hobaho-parkeerterrein en vandaar marcheerde zij musicerend naar het gemeentehuis. De bemanning van Hr. Ms. „Lisse" kwam om een uur of elf bij het raadhuis aan. Officieren en onder officieren werden aldaar door burge meester en wethocders ontvangen. Mede aanwezig was de commandant der Zeemacht in Nederland, vice-admiraal G. B. Fortuyn, die men hier op het bor des van het gemeentehuis naast burge meester De Graaf ziet staan. (Foto L.D./Van Vliet). K.N.V.B.-toto (Van onze Haagse redactie) In de afgelopen dagen hebben zich nog twee deelnemers by het bonds- bureau te Den Haag gemeld met 15 goede uitslagen. Het aantal winnaars van de eerste prijs van f 82.115.is hiermede gestegen tot vijf. Deze win naars, die ieder dus ongeveer f 16.400: krijgen, zgn: mevr. H. K. Spierenburg- Van Rijn, Den Haag, donatrice van Cromvliet, mevrouw H. Lolkes de Beer, Lange Lysbetsteeg 6, Leiden, donatrice van ZLC, de heer L. Willems, Geleen, lid van Steenwykse Boys, de heer J. Deurholt, Zaandam, lid van de Zilver meeuwen, en de heer J. J. Voordepoort, Zwolle, lid van ZAC. De tweede prijs van f35.190.wordt gedeeld door 109 deelnemers met 14 punten. Beroep van onderwijzeres ongegrond verklaard (Speciale berichtgeving) Het Ambtenarengerecht te Groningen heeft het beroep \;an een onderwüzeres te Groningen tegen het besluit van B. en W. van Groningen om geen lesgeven in Frans aan de lagere scholen toe te staan, ongegrond verklaard. Zy had geen toestemming gekregen om buiten de schooluren een aantal kinderen bui ten het schoolgebouw onderwas in de Franse taal te geven. Daartegen was zij by het Ambtenarengerecht in beroep gegaan. O.m. staat in de uitspraak, dat klaag ster ten onrechte in de beschikking van B. en W. een handeling ziet, waardoor de aan het college gegeven bevoegdheid zou zijn gebruikt tot een ander doel dan waartoe deze naar haar mening is geg* ven, t.w. „te voorkomen dat het onder- wys van een leerkracht in de hoofdbe trekking schade lijdt door een groot of te groot aantal lessen buiten de school uren". Zware boeten geëist Wegens overtreding van de Opruimingswet Twee grote warenhuizen in Den Haag zijn vanmorgen door de politie rechter mr. J. Rutgers beboet omdat zü begin januari jl. de wet op de uitverkopen zouden hebben overtre den. De officier van Justitie. J. H. Maan, zei o.m. dat grote warenhuizen juist een voorbeeld moeten geven. Hij had nu ongeveer 100 verbalen tegen kleine za ken, die als redactie op de actie van het warenhuis ook waren gaan opruimen. De kleine winkelier die zich aan de wet hield, zat toen de opruiming er was met lege zaken. Hij nam het warenhuis de actie zeer kwalijk, meende een duidelyk voorbeeld te moeten stellen en eiste een boete van f 10.000. De politierechter vond dat het pu bliek de indruk had gekregen dat het warenhuis vooruitliep op de uitverkoop. Hij meende dat de aotie van het wa renhuis ernstige gevolgen heeft gehad voor kleine winkels en aohtte het juist dat er een grote straf zou worden op gelegd. De politierechter veroordeelde het warenhuis tot een geldboete van f 6.000.en gelastte openbaarmaking van het vonnis in de twee dagbladen waarin de advertenties hadden gestaan. Het andere warenhuis had op 2 en 5 januari jl. geadverteerd met meubelen, modelkamers en coupons tegen extra lage prijzen. In dit geval vorderde de officier van Justitie een geldboete van f 1000 en f 500. De politierechter maakte er f750 en f300 van. De heer Twijnstra herdacht als „nationale" figuur Vanochtend is in Utrecht de besloten algemene ledenvergadering gehouden van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers. De nieuwe voorzitter ir. A. J. Engel, heeft woorden van nagedach tenis gewijd aan de overleden voorzit ter van het verbond, de heer Twynstra. „Wij hebben in Nederland thans een niveau van overleg en samenwerking tussen ondernemers en arbeiders be reikt, dat niet alleen aanzieniyk hoger ligt dan in andere landen, maar boven dien voor onze collega's uit die andere landen bijna onvoorstelbaar is. aldus ir. Engel. Deze samenwerking heeft tot middel gediend voor het verwezenlijken van het gemeenschappeiyk doel der ver schillende groeperingen, nl. de verstevi ging van de economische positie van vaderland en de verhoging van de welvaart van ons volk. Dit samengaan van werkgevers en werknemers dient mede voor een be- 1 an gr ijk deel op het persoonlijke conto van de heer Twijnstra te worden ge schreven. In wyde kring werd hg be schouwd als een ware nationale figuur. Door de inzet van zyn persoon en zyn gaven is het gelukt, in een voor ons ge hele volk zeer moeilyke tijd de SER te brengen tot een eenstemmig advies over de maatregelen die genomen dienden te worden om onze economie uit de im passe te leiden, waarin zij was geraakt. De resultaten van zyn werk liggen vóór ons in grote verscheidenheid. Veel van hetgeen de heer Twynstra had wil len bereiken is nog niet verwezenlijkt. Aan ons de taak hiermee voort te gaan aldus ir. Engel. Walvisvaartbesprekingen over de quotering De Nederlandse Mij. voor de Wal visvaart N.V. deelt mede, vanochtend bezoek te hebben ontvangen van twee Noorse en twee Japanse vertegenwoor digers van de walvisindustrie, waarbij gesproken is over de moeiiykheden in verband met de quoteringsonderhan delingen. Van de zyde van de maatschappg is het ongenoegen tot uiting gebracht over de gang van zaken tot dusverre en ge wezen op de noodzaak thans op korte termyn besprekingen te openen tussen alle betrokken industrieën zonder uit zondering. Bovendien heeft de Nederlandse Maat schappij voor de Walvisvaart zich be reid verklaard om in deze besprekingen het door haar opgestelde plan tot ver deling van de vangst ter tafel te bren gen. De vertegenwoordigers hebben toe gezegd een en ander in eigen kring te bespreken. Franse Marine brengt twee Italiaanse schepen op De Franse Marine heeft zondag twee kleine Italiaanse vrachtschepen, de .Duizar" en de „Aron", aangehouden en opgebracht naar de Algerynse haven stad Bone, aldus heeft de Franse Ma rine vandaag in Algiers bekendgemaakt. De Italiaanse vaartuigen waren on derweg van Genua naar Tunis. Dadeiyk nadat de schepen dinsdag te Bone aangekomen waren, begonnen de Fransen ze te doorzoeken. Van de re sultaten daarvan is nog niets bekend. Spannende wedstrijden Op de sportvelden aan de Prinsenweg bg het zwembad heeft gisteren de ge hele dag een drukke bedryvigheid ge heerst vanwege de schoolsportwed- stryden, die door de Oranjevereniging in samenwerking met de hoofden van scholen werden georganiseerd, 's Morgens werd er een sportprogram ma afgewerkt voor de jongens en meisjes van de lagere scholen, 's Middags hadden de wedstrijden voor de middelbare- en huishoudscho len plaats, die op Koninginnedag geen doorgang konden vinden. De be langstelling, ook van de zijde van de supporters, was zeer groot. De pro gramma's werden onder leiding van de heer H. Langerak volgens het tijd schema afgewerkt. Voor de jeugd der lagere scholen stond een voetbaltoernooi op het pro gramma. estafettewedstrijden en wed strijden hardlopen individueel. Het voetbaltoernooi werd gewonnen door de R.K. Jongensschool in de St. Willibror- dusstraat, dat de St. Jan Baptistschool met 2-0 sloeg, de Chr. schooi Bloem- camplaan met 4-0 en de Openbare La gere school in de van Zuylen van Nye- veltstraat in de finale met 6-G De twee de prijs werd behaald door deze laatste openbare school, de derde prijs door de chr. school Bloemcamplaan. de vierde door de chr. school Den Deyl. Aan het winnende team van de R.K Jongens school viel de eer te beurt, een wedstryd te mogen spelen tegen egn elftal van onderwijzers! De voornaamste uitslagen waren ver der: Estafette 6x60 meter meisjes: 1. Open bare schooi Bloemcamplaan 1 min. 54.1 sec; 2. Openbare school Rurmanlaan 1.55,-: 3. Annaschool Kerkstraat 1.55.7. Estafette 6x60 meter jongens: 1. Openbare school Burmanlaan 1.56.9; 2. Chr. school Den Deyl 1.57.3: 3. Chr. school Bloemcamplaan 1.58.-. Finale 60 meter hardlopen meisjes: 1. Ria van Bommel (Openbare school no. 3) 8.5 sec; 2. Margriet van de Velde (Openbare school no. 2) 8.8 sec; 3. Hen- nette van Elk (Kievietschool) 8.9 sec. Finale 60 meter jongens: 1. J. Suren- broek (St. Willibr. school) 8.6 sec: 2. J. Sluimers (Openb. school no. 3) 8.8 sec; 3. Hans Couzyn (Openbare school no. 1) 9.- sec. 's Middags kwam dus de oudere school jeugd aan bod. Ook voor haar werd een voetbaltoernooi georganiseerd, estafette- en persooniyke hardloopwedstrijden en bovendien verspringen. Het voetbaltoernooi werd gewonnen door de Openbare Uloschool, die met 3-1 won van de Chr. Uloschool en met 1-0 van het St. Adelbertcollege Het Ryn- lands Lyceum werd gediskwalificeerd omdat er, in strijd met de spelregels, een leerling van de vyfde klas in het elftal stond opgesteld. Hierdoor werd een extra beslissingswedstrijd om de tweede en derde pry's nodig tussen S Adelbertcollege en R.K. Uloschool, wel ke wedstrijd door het Adelbertcollege gewonnen werd met 10. Overige uitslagen: Verspringen meis jes: 1. J. Buys (S Adelbertcollege) 4.24 m: 2. Carla Tacx (R.K. Huishoudschool) 4.07 m; 3. M. Hakkeling <RK. Huis houdschool) 4.04 m. Verspringen jon gens: 1. Dirk Verbeek (Rijnl. Lyc.) 5.18 Inspectie L.O. By beschikking van de minister van O., K. en W. zyn voor de inspectie van het LO nieuwe inspectiegrenzen vastgesteld. Daarby is het aantal inspecties van 56 op 59 gebracht, terwyi tevens de ge meenten zyn vermeld, die onder elke inspecteur ressorteren. Nieuw ingesteld zgn de inspecties Enschede, Valkens- waard en Ede. Tevens is bg die be schikking het aantal ressort-inspecteurs in de inspectie 's-Gravenhage gebracht van 2 op 3, terwyl ook aan de inspecteur van het LO in de inspectie Utrecht een ressort-inspecteur is toegevoegd. m; 2. Albert van den Burg (R.K. Ulo) 5.04 m; 3. Peter Leeflang (Rynl. Lyc.) 4.74 m. 80 meter meisjes: 1. Carla Tacx. 11.1 sec; 2. Karin Sevinck (Adelbertcoll.) 11.2: 100 meter Jongens: 1. Adrie Bak ker (Adelbertcollege) 12.1 sec; 2. Hans van Schaik (Adelbertcollege) 122. BEURSOVERZICHT Philips, Unilever en Aku willig AMSTERDAM, 6 mei. Bg een tamelgk levendige nandel wa ren aandelen Philips. Unilever en AKU vandaag aan de „willige" kant. De elec- tronische waarden liggen in Wall Street vast. Dit bracht de arbitrage ertoe op het Damrak de Philips-aandelen vóór te kopen, met de bedoeling aeze later op de dag. in New York met winst te ver kopen. Ook Zwitserland had belangstel ling voor deze papieren. Daarnaast trachtte de speculatie een graantje mee te pikken. Op 624 boekten de aandelen een koerswinst van bijna 20 punten. De obligaties Philips boekten een koers winst van circa 10 punten. Voor Unile ver hadden Londen en de speculatie be langstelling. De margarinepHpieren no teerden op 565 bijna 20 punten boven het vorig slotniveau. Kon. Olie deed het kalm aan in verband met c'e politieke situatie in het Midden-Oosten. De aan delen lagen byna f 1.— hoger, doch ble ven beneden pariteit New York. Aku ontmoette flinke belangstelling en rteeg van 309 tot 315. V.K. 305, Speculatieve aankopen hadden de overhand. Aan delen KLM werden lager geadviseerd. De dollarobligaties kregen een hogere adviesprijs. Bg de Scheepvaarten lag KPM met een koerswinst van. bijna 3 punten, goed in de markt. Ook de overige aan delen in deze sector waren iets vriende lijker. In de cultuursector was de ten dens vast vooral voor certificaten Deli; de omzetten waren echter gering. Staatsfondsen eerder aan de vaste kant behalve voor de staffenening die. niettegenstaande de usantlele f 200.000 vraag circa een half punt lager noteer den. Het bezoek van de Noren aan de di rectie van de Ned. Maatschappg voor de Walvisvaart, bracht aandelen Walvis vaart op 125. Daarna werd in een open hoek 121 gedaan en tegen sluiting gin gen deze stukken over op 122 (v.k. 118De beurs acht een nieuw bod op de „Willem Barendsz" niet uitgesloten. De 4obligaties Ned. Antillen kwa men voor het eerst in de notering op een adviesprijs van 1011/4 De uit gifteprijs bedroeg 100 Er bestond voor deze obligaties flinke vraag. WISSELKOERSEN Amsterdam, 6 mei. Londen 10.62%10.63%; New York 3.77%—3.77%Montreal 3.90f2—3.91 A: Parijs 76.92%—77.02%; Brussel 7.56%— 7.57%; Frankfort 90.21%—90.26%Stock holm 72.95—73.00; Zürich 87.25%— 87.30%; Milaan 60.81 60.86Ko penhagen 54.7954.84: Oslo 53.0353.08: Wenen 14.57%—14.58%; Ankara 3.76}* 3.77A; Praag 52.8452.94; Lissabon 13.24%—13.26%. Advertentie glaasje I Beurs van Amsterdam Woensdag 6 mei ACTIEVE OBLIGATIE Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 102 101% Ned. '59 4% 101A 101% Ned. '53 3% 97% 96% Grootboek obi. 3% 83 Ned. '47 3% (3) 93A 92A Ned. '51 3% 96% 96% Ned. '53 (3%) 95 94% Ned. '56 3% 94fg 94% Ned. '48 3% 90% 90% Ned. '54 3% 90%L 90% Ned. '55 I 3% 90%L 90% Ned.'55 n 3% 91 %L 9% Ned. '37 3 90ft Dollarlng '47 3 94% 94}& Investeringscert. 3 98A 98 Ned. 62-64 3 98% 98A Indië '37 A 3 94 93 Grootboek '46 3 88% Ned. WB. 6% Ill ill. Philips 5 280% 290% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 38% 38 Nat. Handelsbank 153% 153 Ned. Handelmy220 220 Amst Rubber 89% 90% H.V.A137 138% Senembah 175% 157% Vorstenlanden10% A.K.U 304% 314% Berkel's Patent (v.) 254 Calvé Delft cert535 57<5 Deli My.en (Ver.) 156.40 157.60 Kon. Pap. v. Gelder 213 220 Hoogovens eet475 490B Müller en Co. N.B. 309% 310 Ned. Kabelfabr360 369% Philips 605% 626 Philips pref260% 27» Unilever 54g3/4 567% Wilton Feyenoord 214% Biliton 2de r 244 244% Dordtse Petr gew. 712 Kon. Olie (f.20.—) 1&5.50 166.30 idem (50 A f.20.— 164.40 165.30 Holl Amer «in 149H 153 Java China Paket 136% 137 KL.M100 log Kon. Ned. Stmv- Mu 148i4 149sj Kon. Paket Mij 130(4 134 Stoomvaart My Ned 141aA 141 Nievelt Goudr eert 125&? 127 v. Ommeren eert. 941 at 9*?ni4 Kon Rott Lloyd ,2*1 Ned Scheepv Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 8 95 94 Idem '48 (3%) 95 94 R'dam '52-1 (4%) 100% 100% idem *37 I-III (3%) 95% 95% idem *38-1 (3%) 95% 94% Bankwezen Bank N. G. "58 (5%) 105% 105% ld. N. W. B. '52 (4%) 100 99% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 98% 98% Premieleningen A'dam '53 3 98% 97% A'dam '51 2% 87 86% A'dam '56 I 2% 80 80 A'dam'56 H 2% 94% 94 Eindhoven '54 2% 80% 80% Enschede *54 2% 81B 82B Den Haag '52 12% 88% 88 Idem H 2% 89 89 R'dam *52 I 2% 89% 89% Idem n 2% 89 Idem '57 2% 100% 100A Utrecht '52 2% 88 88 Z.-HoU. 1957 2% 96% 96% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 196 197 Amst. Bank 288 290 H.B.U. eert239 237% Rott. Bank 266% 266% Twentsche Bank ^241 239 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 346 350B Borneo Sum. H. My. 56% 56 1 Ned. G. en Sp. fabr 260L 262% Kon. Ned. Grofsm 145 145% Internatio119% 125 Int. Kunststoffenind. 151% 53 Leidse Wolspinnery 34 0 335 Rott. Droogdok Mij 626 627 Sikkens Lakfabr '53 512%exd. 520 Tieleman en Dros 7 Ned. My. Walv.vrt. 118 Spoorwegen Dell Spoorweg My. 8% 10 Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 29}2 29% Intern. Nickel 91% 91% Anaconda 65} jj 66% Bethlehem Steel50 50 Cities Service 58 57% General Motors 49fJ 4912 Kennecott111% 109 Republic Steel 68% 68% Shell Oil 83% 83% Union Pacific 33A 33 A Un States Steel 91% 91% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK 4/5 Edelmet. Kon. AA 70GB 72GB Pref. wa. Idem 78% 80GE Electrolas B318L Holl Constructie 372 372 Ing. bur v Bouwnyv 220 217 Ver. Touwf a brieken 236 238 Wernink's Betonm 134 136GL Van Wijk Tetiel ..68 69 Zaalberg 109 109

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7