dkw Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 6 MEI 1959 Op berg, door dal (Van onze t.v.-medewerker) Het NTS-journaal op Bevrijdingsdag opende terecht met een flits van de kranslegging door het Koninklijk Paar by het Nationale Monument, waarbij ook de persoonlijke lotsverbondenheid van Koningin en Prins op treffende wijze tot uiting werd gebracht. Het leek een beetje kinderachtig om het programma te openen met een tekenfilmpje, want daarmee is de kijker wel zo langzamerhand verzadigd. Gezegd moet echter worden, dat het een leuk „dingsigheidje" was. Daarna kwam de film „Onderaardse schoonheid", waarin twee enthousiaste bergbeklimmers voor de variatie eens afdalers werden, een geval voor geologen om hun hart op te halen. We dwaalden door wouden van stalagnieten, maar het was een beklemmende wandeling, niet slechts van spanning, maar ook van wondere schoonheid. Er zat natuurlijk veel „fake" in. fopperij, zoals de opname van de ontdekking van een nieuwe gang. die natuurlijk al lang geëxploreerd was, omdat de filmploeg er moest worden opgesteld. Intussen, als men nagaat, welke halsbrekende toeren de twee on derzoekers moesten verrichten om hun doel te bereiken, hoeveel temeer inspan ning zal het dan gekost hebben om de zware camera's te laten afdalen. Uit de diepte vielen we nog even ver der omlaag, toen het Nationaal pro gramma inzette. Het heette „Vrijheid.. Advertentie leeft alles mee j Unieke prestatie te Drunen Grootste scheepsschroef ter wereld gegoten (Van onze correspondent) Smeltmeester Jan Warns en zijn me dewerkers hebben gistermiddag In de hoge giethal van Lips N.V. in het Bra bantse dorp Drunen een unieke prestatie geleverd. Zij goten de groot ste scheepsschroef- ter wereld. Een knaap van 39000 kilo, waarvoor uit drie reuzenpannen tegelijk 50 ton ounialbrons in de metershoge beton nen vorm stroomde. De gieters in Drunen versloegen daar mee hun collega's van Stone in Enge land royaal. Die kunnen zich nu niet meer beroemen op het feit, dat zy met een schroef van 37 halve ton wereld recordhouders waren De geweldige schroef, die een dia meter van maar liefst IV2 meter heeft, is bestemd voor een supertanker van 72.600 ton deadweight van de Tidewater Associated Oil Cy. in San Francisco Dit schip wordt in Duinkerken gebouwd. Het bedrijf in Drunen is na de oorlog ontzaglijk snel gegroeid. Meer dan 100Ö metaalarbeiders verdienen er hun brood. Vijf honderd ton aan schroeven verlaat per jaar dit bedrijf. Het gieten van de grootste scheeps schroef ter wereld was een krachttoer voor dit bedrijf. Over vier weken zal deze schroef prachtig glanzend klaar liggen als een wonder van nauwkeurige arbeid van een Nederlands bedryf. Klaar voor het vervoer, dat nogal wat voeten in de aarde zal hebben. Zij zal echter op tyd in Duinkerken komen. Daar staat men in Drunen wel borg voor! Soekarno in Kopenhagen Wederzijdse waardering President Soekarno is gistermiddag gelijk gemeld per vliegtuig uit Stockholm in de Deense hoofdstad Kopenhagen aangekomen. Hy werd op het bevlagde vliegveld welkom geheten door de Deense eerste-minister Han sen. Nadat de volksliederen van Denemar ken en Indonesië waren gespeeld, inspecteerde Soekarno een erewacht, dat uit het eerste infanterie regiment van Kopenhagen was samengesteld. Een half uur na de aankomst in Kopenhagen, verklaarde minister Soe- bandrio, dat Indonesië vriendschappe lijke betrekkingen wil onderhouden met alle landen. Soebandrio verklaarde ook, dat de Indonesische bezoekers besprekingen met Denemarken hopen te voeren over vergroting van de handel tussen Dene marken en Indonesië. Hy zei te hopen, dat Indonesië in staat zal zijn haar handel met de Europese landen, die haar grondstoffen willen afnemen, aanmer- kelyk te vergroten. De Deense premier Hansen heeft gis teravond tydens een diner, gegeven ter ere van het bezoek van Soekarno, de hoop uitgesproken, dat de handel en de samenwerking tussen Indonesië en Denemarken zullen worden uitgebreid. Hij uitte waardering in het byzonder aan president Soekarno „die zoveel heeft bygedragen aan de groei en de weivaart" van Indonesië. Aan het einde van het diner in het kasteel van Christian^borg, overhandig de premier Hansen de Indonesische president een porseleinen vaas. Soekarno schonk Hansen en zyn minister van Buitenlandse Zaken Krag een zilveren theeservies, een aantal in leer ingebonden boeken en zijn eigen, ingeiyste portret. Soekarno dankte de Deense premier voor zyn, woorden en de hulp van Dene marken. Hy voegde hieraan toe: „Het is eeker, dat Indonesië steeds meer een van de grote markten van de wereld zal worden. Ons grote land is economisch nog steeds weinig ontgonnen en de economische exploitatie van Indonesië is in feite een van de grootste economi sche en financiële problemen in de wereld van vandaag, wy weten, dat we hulp zullen moeten hebben voor de op lossing van deze problemen, maar wy vragen niet om hulp in de vorm van liefdadigheid. We kunnen betalen met onze bodemrykdommen en de snel toe nemende bedrevenheid van ons volk". Biyheid", maar het maakte ons aller minst blij, doch wel mistroostig, omdat het hier en daar in een armelijke ver toning ontaardde. Gelukkig bleef het niet zo en by het opmaken van de balans willen we graag de plusposten uit de doeken doen. Rob van Reyn was onveibeterlyk als het liefdadig manneke, dat na zich nieuwe schoenen te hebben aangeschaft (dat was vlugger gezegd dan gedaan), zyn oude weggeeft aan een nog zieliger geval, maar dan ineens boven zichzelf uitstygt door een aforisme van Greshof in toepassing te brengen: „Geven begint by teveel geven". Het was een meester- lyk miniatuurtje pantomimekunst. Het prettige van dit programma werd tenslotte dat de goede nummers een grote variatie vertoonden, zoals b.v.. de acrobatiek en het koorddansen en ten slotte het zangduo Pearl Carr en Teddy Johnson. Ze leken ons aanzienlyk Brit- ser dan tydens het Songfestival, waar mee stellig niets onvriendelyks wordt bedoeld, maar alleen een sfeer wordt aangegeven. Nadat we door het vogeltje op het takje aan het boompje in het weitje waren heen gegeten (wat gaat het ding vervelen), kwamen zij met een alleraardigst slotnummertje over het produkt van de Amsterdamse bollenvel den. Het leuke en te waarderen gebaar daarin was. dat een kleine conference in het Nederlands werd gehouden en ze samen het laatste couplet ook in onze taal „brachten". Even als wy hulde brachten aan Teddy Scholten voor haar Italiaans, moeten wy dit finalistenpaar een compliment geven voor het goede resultaat van hun sloven op een con tinentale taal. Billykheidshalve moeten we nog even memoreren, dat Triplesec, een groepje parodisten, dat in het openingsnummer beneden de maat bleef, met een parodie op een bekend en „groot" Frans num mer zich volkomen rehabiliteerde. We zagen paraplu en -solletje met veel plei- zier huwen met alle gevolgen van dien.. Het was weliswaar echt Amsterdam en dan afkomstig uit een volkrijke buurt, maar ook dat is Nederland, vrij en toly. Stuk van Pirandello in t.v.-uitzending van VARA De Zotskap (II Berretto a Sonagli) is een spel van Luigi Pirandello, een twee- acter, die nooit in ons land is gespeeld. De VARA zal dit spel, dat door Max Nord vertaald werd, uitzenden in haar televisieprogramma op donderdagavond 14 mei, onder regie van Kees van Iersel, in decors die Wim Vesseur heeft ont worpen. De Zotskap speelt in een dorp op Sicilië en is, naar de VARA meent, minder geschikt voor jeugdige kijkers. Tevoren zal in de uitzending van deze avond dr. L. de Jong de laatste ontwik kelingen toelichten in de internationale politiek. Voorts zal men een documen taire vertonen van Arie de Ruyter, Ge drang op de aardbol getiteld, over de snelle groei van de wereldbevolking en de problemen die daardoor worden op roepen. LIES EN JAN DANIELS NIET VOOR K.R.O.-T.V. Het Amsterdamse professional dans paar Lies en Jan Daniels, kampioen ballroom professional sterdansen van Nederland in 1958 en vijfde op de we reldkampioenschappen 1959 te Londen, vertrekt morgen naar New York om op te treden in de televisieshow van Arthur Murray. Het danspaar blijft 3 weken in New York om Amerikaanse dansleraren Europese dansen te onderrichten. Op het congres van Nederlandse dans leraren, dat in juni te Valkenburg wordt gehouden zal aan Nederlandse dans leraren de in de Verenigde Staten op gedane kennis worden medegedeeld Wegens de reis naar New York zal het aangekondigde televisie optreden van Lies en Jan Daniëls met Victor Silvester voor de KRO-televisie op zaterdag a.s. geen doorgang vinden. Advertentie. 'n Bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts, ban ook U verlossen van die rheumatische pijn. Lyders aan onzuiver bloed worden stee vast ook slachtoffer van reumatische pynen. Daarom is een bloedzuiverende kuur met Kruschen zo weldadig. Kruschen spoort de bloedzuiverende organen aan tot krachtige werking - onzuiverheden in het bloed worden weg gevaagd en kunnen zich niet meer vast zetten. Spieren en gewrichten bewegen zich weer normaal, zonder een zweem van pijn'n Heerlyke uitkomst die Kruschen Salts. Radioreportage van Bulgarije-Nederland In samenwerking met de AVRO zendt de VARA op woensdag 13 mei in de vooravond een rechtstreekse reportage uit van de gehele in Sofia te spelen voetbalwedstrijd BulgaryeNederland. Dick van Ryn en Jan de Troye zyn de verslaggevers. De harem van de Imam.... De Italiaanse overheid heeft de lijfwacht van de Imam van Jemen verzocht in de straten van Rome niet met hun wapens te dreigen. De Imam koningis vorige maand naar Rome gekomen om zich voor arthritis te laten behandelen en vanzelfsprekend heeft hij een groot gevolg van lijfwachten, vrouwen en bijvrouwen meegenomen. Vorige week donderdag ontstonden er bij een villa ten zuiden van Rome, waar de harem was ondergebracht, moeilijkheden met de pers, een Ita liaanse fotograaf heeft zich er bij de politie over beklaagd dat een Jeme- niet met een kromzwaard gedreigd had hem te zullen onthoofden. De fotograaf had foto's gemaakt van bijvrouwen die de was ophingen. Volgens Jeminitisch gebruik is de Imam de enige man die naar de ha remvrouwen mag kijken. De harem is na het incident naar Fregene, een badplaats ten westen van Rome: vertrokken: men dacht dat de lijfivachten daar hun plicht gemakkelijker konden vervullen, doch ook dit bleek een illusie. Men reisde in het duister in twintig auto's. Buiten het nieuwe hotel had zich een fotograaf verdekt opge steld. Hij kiekte vier in het zwart ge klede haremvrouwen en ging er in zijn auto vandoor, maar niet snel genoeg. Vijf lijfwachten met zwaar den en pistolen renden hem achter na en een andere Jeineniet wist hem met een auto vast te rijden. De wa gen met de fotograaf werd vastge houden totdat de Italiaanse politie ter plaatse ivas. De politie houdt thans iedereen uit de buurt van het hotel. Nog steeds strijd op Sumatra Een woordvoerder van het Indone sische leger heeft gisteren te Djakarta medegedeeld dat bij een gevecht van twee uur, dat verleden week in Tapa- noeli, in Noord-Sumatra. werd geleverd, 47 opstandelingen zijn gesneuveld. Voorts werden twee verzetsstrijders gevangen genomen en een groot aantal gewond. Volgens de woordvoerder werd aan regeringszyde een soldaat ernstig en drie licht gewond. Vervolg van pag. 1 De Sjah in Londen Druk programma Gisteren in de middag legde de Sjah een krans op het graf van de onbekende soldaat in de Westminster Abdij en ge bruikte hij de thee bij de Koningin- Moeder en Prinses Margaret, 's Avonds was de Sjah de eregast in de Guildhall, waar dc Lord Mayor van de City van Londen de gebruikelijke lunch aanbood. De Sjah gaat ook nog naar de Opera in Covent Garden. In diplomatieke kringen houdt men intussen het oog gericht op Teheran, waar de spanningen zijn toegenomen, nu de communisten meer geïnteresseerd zyn in Perzië, dan in het aangrenzende Irak, dat slechts als springplank tegen Iran schijnt te moeten dienen. De Rus sische activiteit begon reeds onmiddel lijk na de val van de Iraakse premier Noeri es Said in juli en is sindsdien steeds toegenomen. De militaire en on dergrondse vleugel, van de Koerdische communisten, opererende bij de Koer dische districten van Perzië. is enorm versterkt. De Sjah heeft echter niet stil gezeten. Hij maakte gebruik van de open grenzen en steunt de oppositie te gen Kassem, die voor hulp uitziet naar Iran. Een reeks gewapende botsingen heeft reeds plaats gehad en het aantal incidenten neemt toe. De afwezigheid van de Sjah heeft tot zekere nervositeit geleid. Hij ziet het gevaar vastberaden onder ogen. Dat hij niet bleef, maar naar Londen ging. is een bewijs zo zegt men dat hij zijn diplomatieke missie juist in verband met de toestand aan Irans grenzen on ontbeerlijk aohtte. Er schijnt echter geen sprake van te zijn dat de Sjah om vastere militaire waarborgen zal vragen, maar wel zal hij alles doen om de goede gezindheid ten opzichte van zyn land te bevorderen. Zijn bezoek geeft Londen grote voldoening, vooral wanneer men bedenkt dat het nog maar enkele jaren geleden leek of Perzië voor het Westen diende te worden afge schreven BINNENLAND Het Nederlandse paviljoen op de in ternationale (jaarlijkse) tentoonstelling voor gastronomie en toerisme te Miin- chen. heeft één van de 15 gouden me dailles gewonnen die door de organisato ren beschikbaar waren gesteld. - De 24ste Nederlandse Landbouwweek wordt dit Jaar gehouden van 2 tot en met 5 Juni in Junushoff te Wageningen. Als centraal onderwerp voor deze land- bouwweek is de produktiefactor „arbeid" gesteld. Vertegenwoordigers van de vuurvaste steenindustrie uit 9 Europese landen zul len op 11 en 12 mei a.s. te Schevenlngen een bijeenkomst van de ..Federation Euro- Ïeenne des fabricants de produits refrac- alres" bijwonen. Dit Europees verbond werd in 1953 opgericht en staat thans onder voorzitterschap van de heer ir. K. Kooy, directeur van de Chamotte Unie N.V. te Geldermalsen. Op een te Eindhoven gehouden al- f;emene ledenvergadering van de Neder- andse Vereniging „De Verzamelaars" ls o.m. besloten in augustus 1961 het 10- Jarig bestaan van de vereniging te vieren met een tentoonstelling en beurs in beide hallen van Houtrust te Den Haag. Op deze expositie „Curiosa '61" zullen niet alleen inzendingen van afdelingen der vereniging te zien zijn, maar ook van buitenlandse verenigingen die werkzaam zijn op het gebied van het verzamelen als vrije tijds besteding. De economische politierechter te Breda heeft gisteren een aantal leiders van textielbedrijven en schoenwinkels ver oordeeld tot geldboeten van f 75.of meer wegens overtreding van de Ultver- koopwet 1956. Het waren middenstanders en grote N.V.'s met zaken in Breda. Til burg en Bergen op Zoom, die allemaal er van beschuldigd werden dat zij op 2 Ja nuari van dit Jaar met de uitverkoop wa ren begonnen, terwijl de wetteiyk vastge stelde datum 15 januari is. Bij K.B. is ir. J. H. L. Joosten, te Arnhem, met ingang van 1 augustus 1959 benoemd tot hoogleraar in vaste dienst bij de Landbouwhogeschool te Wagenin gen; is ihr. dr. J. S. Witsen Elias, te Bla- ricum, benoemd tot buitengewoon hoog leraar in vaste dienst in de kunstgeschie denis aan deze Landbouwhogeschool. BUITENLAND Eugene Black, president van de We reldbank, heeft gisteravond in Londen op een diner te zijner ere, gepleit voor meer en vooral doeltreffender economische hulp aan de minder ontwikkelde landen. Hij wees er in dit verband op dat de koude oorlog verscherpt wordt door de grote ver schillen in levensstandaard tussen de ont wikkelde en minder-ontwikkelde landen, verschillen die de bron zijn van spanning. De Griekse regering heeft het deci male stelsel ingevoerd voor gewichten en maten. De meter heeft de plaats ingeno men van de tot dusver gebruikte lengte maat. Op 1 Juli gaat het kilogram de Griekse „oke" vervangen. Een op 30 april J.l. uit een Zuid- argentijnse haven naar Buenos Aires ver trokken Argentijnse kustvaarder .de „Mo- tormar". is vergaan. Drie van de achttien opvarenden zijn gered. De anderen zijn vermoedelijk om het leven gekomen. Een rechter te Cartersville in de Amerikaanse staat Georgia heeft een 31- jarige neger tot drie Jaar gevangenisstraf veroordeeld omdat hij in twee winkels twee blanke vrouwen in het gezicht heeft geslagen. De rechter zei na het uitspreken van het vonnis: „U mag blij zijn dat U de gelegenheid wordt geboden uw straf uit te zitten". De Sovjet-Unie en Irak hebben gis teren te Bagdad een cultureel akkoord gesloten, aldus meldt het Russische pers bureau Tass. Het akkoord voorziet in een uitbreiding van de betrekkingen tussen de twee landen op het gebied van de kunst en de sport. Professoren en studenten evenals leraren en leerlingen van middel bare scholen zullen worden uitgewisseld. Ook zullen, aldus het akkoord, mensen van pers, radio en televisie kunnen pro fiteren van elkanders ervaring. UNIE VAN BAPTISTENGEMEENTEN Tydens de te Amsterdam gehouden vergadering van de Unie van Baptisten- gemeenten zyn tot leden van de Unie commissie gekozen de heren D. Olijsla- ger uit Stadskanaal en S. van der Werf uit Sneek. In de evangelisaliecommissie is gekozen ds. N. J. van Beek uit Delf zijl, in de commissie voor de opleiding ds. Ph. Lindeman uit Sneek en in de zendingscommissie de oud-zendelinge mej. G. Brongers uit Moerdijk en de heer W. Modderman uit Sneek. De afgevaardigden namen een voor stel van de gemeente Deventer aan waarby de Uniecommissie wordt opge dragen de mogelijkheid te onderzoeken tot het uitgeven van een schriftelyke bijbelcursus. Ook werd besloten uit de diverse commissies een activeringscom missie te benoemen voor het geven van voorlichting over methodes voor het landelijk en plaatselijk kerkelijk werk- Als nieuwe gemeenten in de Unie zijn aanvaard: Amsterdam-(West). Borne. Coevoerden, Westerhaar en Zwijndrecht. Hiermee is het totaal aantal uniege meenten gekomen op 62. met een leden tal van circa 8000. Van Nelle bestellen Advertentie. WOENSDAG St. Antoniusclubhuls: Toneelultvtering „Pulchri Studio' „De sukkel" 8 u. nam. De Harmonie; Demonstratie Hoenson- olie-haarden te 2, 4. 7 en 9 uur nam. De Harmonie; Jaarverg. Ned. Ver. Expoge 8 uur nam. Pieterskerkhof: Vanity-fair WSL. 210 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Feestavond 40 Jarig bestaan De Jong's Machinefabriek te Hazerswoude. 8 uur nam. Wassenaar. Kasteel Oud Wassenaar; Jaarvergadering Buurt ver. Nieuw Wasse naar. 8 uur nam DONDERDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Reis- vereniging naar Leersumse Plassen, Huize Doorn. Posbank en de bloelende Betuwe. 7.30 uur voorm. VRIJDAG Academie gewelf kamerHerdenking 7-jarig bestaan Studentenver. „Catena". 4 uur nam. Rapenburg 6: Kontaktavond kinderbe scherming. Spr. mr. H. R. Goudsmit over 2J Jaar adoptie in Nederland. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal)Concert „Catena Musicale". 9.30 uur nam. Gulden Vlies: Ned. Ver. van Hulsvrou wen. Lezing over collectieve actie Israël. 2 uur nam. Gulden Vlies: Filmavond „Dennenheu vel". 8.15 uur nam. Zomerzorg: Kynologenver. „Rijnland". Spr. mevr. M. Donath-Seeuwen. 8 u. nam. Pieterskerk; Avondgebed. 7.157.50 uur nam. Leiderdorp: Kon. Juüanaschool.' Ouderavond. Spr. dr. W. v .d. Meeren over „Enige aspecten van het werk van de schoolarts". 8 uur nam. Leiderdorp: „Irene". Arjos. Spr. mej. H. Meerburg over ..de ontwikke lingsgang van de A.R.". 7.30 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelische Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht: Uitvoering „Het Nieuwe Toneel". „Onno". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. 10 uur voorm. bybelstudie; 11 uur voorm. ds. E. van Alphen. Monument Haagse Schouw: Herdenking gevallen militairen. 3.30 uur nam. Stationsplein: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Pan van Persijn. 2.15 uur nam ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho vah's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG Stadhuis. Gemeenteraad 2 uur nam. Voorschoten. De Grote Vink. Uit voering toneelver. Leidseweg-Noord. 7.30 uur nam. DINSDAG Gulden Vlies: Receptie 40-jarig bestaan Ned. Kath. Aannemers- en Patroonsbond afd. Leiden. 34.30 uur nam. Hotel Central: Jaarvergadering Ver. voor facultatieve Lijkverbranding. 8 uur nam. Lakenhal: Herdenking 125-Jarig bestaan Mij. voor Toonkunst. 8 uur nam. Prediker: Spr. evangelist Joh. Maasbach. uur nam. Stadszaal: K. en O. en Leidse Jeugd- actie. Jazzconcert voor de Jeugd. 8 uur nam. BIOSCOPEN Trianon: „De Kat". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Lldo: „Hier bin lch hier blelb lch." A.l. Werkdagen; 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. l.uxor: „De herberg van het zesde geluk' A.l. Werkdagen: 2.30 en 8 uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Casino: „Mon oncle". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „De blauwe tirana". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie d. Werfpark l. Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN De dienst der hulsartsen te Lelden wordt van hedenmiddag 2 uur tot vrij dagmorgen 8 uur waargenomen door de VOOR HEDENAVOND Hilversum 1, 402 m. NCRV: 18.00 Gram. 18.15 Spectrum v. h. chr. organisatie en verenigingsleven. 18.30 Jazzmuz. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Koorzang. 19.30 Radiokrant 19.55 Op de man af. 20.00 Pianorecital. 20.15 Kamerork. en solist. 21.00 Calvijn en het Apostolaat, caus. 21.20 Gram. 21.30 Geestelijke liederen. 22.00 Dagb. uit de wildernis, rep. 22.15 Gram. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Sportuitsl. 23.2024.00 Gram. Hilversum II 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Dans- muz. 18.50 Act. 19.00 V. d. kind. 19.10 De dadels van Hassan, toespr. VARA-Va- rla. VPRO: 19.30 V .d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Comm. 20.15 Sport. 20.25 Ween- se muz. 21.10 Misdaad per brief, hoorsp. 22.20 Lichte muz. 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.30 Orgelspel. 23.5024.00 Soc. nws. In Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 14.5016.45 Eurovisie: Interl.voet- balwedstr. Engeland—Italië. NCRV: 17.00 V. d. Jeugd. NTS: 17.30 V. d. Jeugd. 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Sport- Sanorama. 20.50 De veroordeelde, tv-spel. 1.30 Pauze. 21.3622.15 The Perry Como Show. Van Nelle bestellen Advertentie. VOOR DONDERDAG 7 MEI Hilversum I, 402 m. NCRV: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.30 Mor- Hoogmls, 11.45 Gram. 12.00 Zang en piano 12.20 Gram. 12.40 Amus.muz. 13.00 Nws. 13.05 Gram. 13.15 Promenade-ork. en solist NCRV: 14.00 Bondsdag v. d. Nederl. Bond v. Geref. Jongellngenver. 14.45 Omr.ork. en sol. 15.30 Gram. 16.00 Marinierskapel 16.45 Gram. 18.40 Lichte muz. 19.00 Nws. en Gram. 17.00 Toogdag Bapt. jeugdterin. 17.45 Amus.muz. 18.15 Sportrubriek. 18.35 weerber. 19.10 Op de man af. caus. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 A.R.. pol. caus. 20.00 Lobet Gott ln seinem Reichen. oratorium. 20.35 Gram. 20.45 Land ln zicht, klankb. 21.15 Gram. 21.30 Lichte muz. 22.00 Tydschriftenkron. 22.10 Orgel- conc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Sportuitsl. 23.20—24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Idem. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Jeugdkoor. 11.20 Gram. 11.30 Literair progr. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Nws. 13.00 Rep. AVRO-Landdag. 13.30 Ge- var. muz. 14.30 Alles op één kaart. 15.30 Radio Phllharm. ork. 16.10 Gram. 16.30 Sportrevue .17.00 Gram. 17.15 V .d. Jeugd. 17.45 Idem. 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.55 Gesproken brief. 19.00 V. d. kind. 19.10 Ga er eens even voor zitten. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.50 Humoreske. 21.20 Lichte muz. 22.50 Act. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.16 Dansmuz. 23.4524.00 Taptoe. Van Nelle bestellen Advertentie TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 15.25—16.45 Rep. finale wereld- toernooi dameshockey 1959. 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Filmprogr. 21.05 S. 14 vermist, tv-spel. 22.40 Dagslui ting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Serv. 330 m. 12.00 Sport. 12.25 Concertork. 12.55 Weer ber. 13.00 Nws. 13.10 Quiz. 13.40 Gram. 13.55 Sport. 14.00 V .d. scholen. 15.00 Ves pers. 15.45 Kritieken. 16.30 Sport. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Celebrity Series. 20.00 Hoorsp. 21.00 Nws. 21.15 Radio Link. 22.00 Gevar. muz. 22.30 Caus. of voordr. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. 23.06—23.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Orgelspel. 12.30 Nws. en v. d .arb. 13.00 Lichte muz. 13.30 Nws. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 14.30 Nws. 15.00 Amus. muz. 15.30 Nws. 15.45 Mil .ork. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's Dagb. 16.45 Sport en theater- en filmmuz. 17.30 Nws. en gevar. jrogr. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hersen- gym. 20.00 Where are you now? 20.30 Nws. en brievenbeantw. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en amus. muz. 22.30 Nws. 22.40 Jazzmuz. 23.30 Nws. en Latyns-Amerik. muz. 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Klarinet en piano. 13.00 Nws. 13.10 Amus.muz. 1 14.30 Jazzmuz. 15.30 Lichte muz. 18.20 Ork.conc. 19.00 Nws. 20.40 Zang en piano. 21.45 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.00 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 14.05 Kamermuz. 16.40 Gevar. mxiz. 17.10 Gram. 17.15 Orgelconc. 18.30 Gram. 20.00 Ork.conc. 22.25 Gram. 23.35 Idem 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 n». 324 m.: 12.00 Amus.muz. 12.30 Weerber. 12.34 Amus.ork. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Verz.progr. 15.00 Gram. 15.45 Idem. 16.00 Solistenconc. 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.15 V. d. kind. 18.15 Gram. 18.30 Gods. halfuur. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 19.50 Pol .caus. 20.00 Gram. 20.10 Klankb. 20.30 Symf.ork. en solist. 22.00 Nws. 22.15 Intern. Radio Universiteit 22.30 Jazzmuz. 23.00 Nws. 23.05—24.00 Gram. 484 m.: 12.3Q Hammondorgelspel. 12.54 Gram. 13.00 Nws. 15.30 Gram. 14.40 Idem 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.05 Gram. 17.45 Kamermuz. 18.25 Gram. 18.55 Idem. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws.22.55 Nws. 23.00 Dansmuz. 23.55 Nws. VOOR VRIJDAG 8 MEI Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.40 Idem 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muz. 9.00 V .d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Progr. voor oudere luisteraars. 12.00 Sopr. en piano. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.55 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Promenade-ork. 14.05 Schoolradio. 14.25 Radio Philh. Ork. 15 10 Voordr. 15.30 Gram. 16.00 Caus. over ka merplanten. 16.15 Gram. 16.30 Strijktrio. 17.00 Voordr. 17.20 Vocaal ens. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Acord.muz. 18.20 De hang mat. 18.50 Regeringsuitz.: Industrialisatie en aanvullende werkgelegenheid: Vraag gesprek met dr. ir. D. R. Mansholt. direc teur-generaal voor de arbeidsvoorziening en E. J. Buiskool, directeur van de Rijks dienst voor de aanvullende werkgelegen heid. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Ka mermuz. 19.30 Radiokrant. 19.55 Op de man af. caus. 20.00 Heet van de matriis. 20.30 Kunstrubriek. 20.50 De Bijbel in het tydbeeld van de kunst. caus. 22.20 Ork. conc. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Langs wegen van kunst en schoonheid. 23.3524.00 Gram. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 8.00 Nws. 8.18 De Ontbytclub. 9.00 Gym. v. d. vrouw 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPROt 10.00 Avonturen met kinderen caus. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Het nieuwe huls van de Wereldfederallsten. rep. VARA: 10.30 V. d. huisvr. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Kamerkoor. AVRO: 11.30 Lichte muz. 12.00 Accordeonmuz. 12.20 Regeringsuitz.: Landb.rubriek. De stierenkeuring te Leeuwarden. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.25 Dansmuz. 13.55 Beursber. 14.00 Sopr. en plano. 14.20 Voordr. 14.40 Hoornkwart. 15.05 Alles op één kaart. 15.10 Gevar. progr. 16.00 Kamermuz. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Amateursprogr. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. caus. 18.25 Lichte muz. 18.45 Gevar. progr. VPRO: 19.30 Het platteland nu. caus. 79.45 VP RO-Nws. 20.00 Nws. 20.05 Kunstmaand- ork. en kamerkoor .20.45 Ik dien. hoorsp. 21.55 Verv. v. h. conc. 22.40 Zorg om de mens. gesprek. VARA: 23.00 Nws. 23.15 Buitenl. weekoverz. 23.3024.00 Gram. Van Nelle bestellen Advertentie (over de 4e iyn van 1820 uur) I. Johann Strauss (arr. Roger Désor- mière) Le beau Danube (ballet). Philhar- monlsch Orkest van Londen olv. Jean Martlnon. II. Franz Léhar. „Giudltta" (le. 2e en 3e tafreel). Muzikaal blijspel in 5 taf reien op tekst van Paul Knepler en Fritz Löh- ner. Personen: Manuele Biffi, Walter Berry Giudltta. zijn vrouw Hilde Gueden; Oc- tavio, kapitein, Waldemar Kmentt; An- tbnlo, luitenant, Harald Pröglhöf; Eduard Barrymore. Omar Godknow; De hertog, Hans Duhan; De adjudant van de hertog. Hans Hollmann; Ibrahim, eigenaar van het etablissement „Alcazar", Alfred Muza- relli; Professor Martini. Oskar Czerwenka; Pierrino, fruitverkoper. Murray Dickie; Anita, een vissersmeisje. Emmy Loose; Lo- litta, danseres. Edith Winkler; De waard Sebastiano, Eerste straatzanger, Erich Majkut; Tweede straatzanger. Kurt Equl- luz; Eerste kellner, Richard Eybner; Tweede kellner Peter Eschberger; Een vis ser, Karl Kolowratnlk. Verder: een dan seres, een portier, officieren, soldaten, bur gers. danseressen, gasten, muzikanten, enz. Koor en Orkest van de Weense Staatsopera. Dirigent: Rudolf Moralt. Tijd plm. 1930. Plaats va nhandellng: le tafreel: Marktplein in een Zuideuropese havenstad. 2e tafreel: Tuin voor de villa van Octavio in een kleine garnizoensstad aan de Noordkust van Afrika. 3e tafreel: Militair tentenkamp in Noord-Afrika. 4e tafreel: In het établissement .Alcazar" in een grote stad van Noord-Afrika. 5e ta freel: Een conversatiezaal in een weelde rig hotel van een grote stad. Van Nelle bestellen Advertentie. Van Nelle bestellen Advertentie doktoren Verhoef. Pieterse. Lahr,. Jansen en Langezaal. Te Oegstgeest van hedenavond 6 uur tot vrijdagochtend 7 uur door de doktoren Van Walchren. tel. 22030 en Van der Vliet —De Vries, tel. 22331. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden is geopend: Apotheek Tot Hulp der Menschheld, Hooigracht 48. tel. 21060: te Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest. Wllhelminapark 8. tel. 26274. By geen gehoor by Uw huisarts of specialist, bel op dokterslelefoon 22222. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. 20.30—21.40 Filmprogramma BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Sport. 12.30 Gram. 12.45 Meded. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Pick of the week. 13.55 Sport. 14.00 V. d. scholen. 15.00 Brievenbeantw. 15.30 Twintig vragen 16.00 Orkestconc. 16.30 Sport. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gevar. progr. 19.30 Dispuut. 20.00 Orkestconc. 21.00 Nws. 21.15 Caus. 21.45 Recital. 22.15 Vragenbeantw. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. 23.0623.36 Vlooi en piano. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.10 Amusmuz. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.00 Dansmuz. 13.30 Nws. 13.45 V ,d .kind. 14.00 V .d. vrouw. 14.30 Nws. 15.00 Fabrieksfanfare. 15.30 Nws. 15.45 Amus.muz. 16.30 Nws. en Mrs. Da le's Dagb. 16.45 Sport en Amerlk. muz. 17.30 Nws. en gevar. progr. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. m. muz. 20.00 Amusmuz. 20.30 Nws. en discussie. 21.15 Gevar. muz. 21.30 Nws. 22.30 Nws. 22.40 Oude dansmuz. 23.30 Nws. en orgelspel. 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Klass. muz. 13.00 Nws. 13.15 Omr. ork. 16.00 Klass. muz. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.20 Gevar. conc. 21.00 Lichte muz. 21.45 Nws. 23.10 Kamer muz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.154.30 Gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 16.55 Gram. 18.30 Idem. 20.00 Fortunlo, opera. 22.45 Gram. 23.5224.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Omr.ork. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.11 Orgelconc. 14.00 Schoolradio 15.45 Omr.koor. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Gram. 18.10 Voordr. 18.20 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 19.45 Kln- derweelde. 20.00 Ork.conc. (In de pauze: kunstkaleidoscoop). 22.00 Nws. 22.15 Ka mermuz. 22.5523.00 Nws. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Europese dansmuz. 14.00 Gram. 15.25 Gram. 16.05 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.38 Idem. 19.30 Nws. 20.00 Ka mermuz. 20.45 Gram. 21.00 Gitaarspel. 22.00 Nws. 22.10 Discografie. 22.55 Nws. Advertentie. GEBR. HUISMAN Hogewoerd 66—68, tel. 22962, Leiden 5 WEERRAPPORTEN (Va' hedenmorgen 7 uur) li It il Den Helder vrljw. onb. Ypenburg vrijw. onb. Vlissingen vrljw. onb. Eelde vrijw. onb. Twente onbewolkt De Bilt vrljw. onb. Eindhoven vrijw. onb. Z. Limburg lloht bew. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Miinohen Zürloh Genève Locarno Wenen Innsbruok Rome Ajaccio Madrid Mallorca Algiers 1026 1024 1023 1026 1024 1024 1023 1022 60 lx "2 d 3 2 1 a a 5 a geh. bew. wzw 6 5 10 zwaar bew. waw 4 6 0 zwaar bew. windstil 6 0 onbewolkt wzw 6 6 0 licht bew. windstil 1 0.4 onbewolkt n 2 3 0 onbewolkt ono 5 8 0 licht bew. no 4 4 0 zwaar bew. no 4 7 0 half bew. n 3 7 0 zwaar bew. ozo 4 12 0 half bew. windstil 8 0 licht bew. nnw 5 15 0 zwaar bew. nno 2 8 0 regen nno 5 8 0.1 half bew. o 1 7 0 zwaar bew. windstil 8 0 zwaar bew. windstil 8 0 onbewolkt windstil 8 0 onbewolkt zo 6 11 0 onbewolkt windstil 7 0 onbewolkt windstil 15 0 onbewolkt ono 3 10 0 zwaar bew. windstil 20 0.1 zwaar bew. windstil 12 0 zwaar bew. windstil 15 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2