Brusselse politie organiseert klopjacht op bende pyromanen EEN HEMEL OP AARDE Kerkdiensten Hemelvaartsdag Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 6 mei 1959 Vierde blad no. 29737 Tal van branden, o.a. in livee bioscopen Bezit van kunsthandelaars verkeerde in groot gevaar (Van onze Brusselse correspondent) De Brusselse politie en het gerecht organiseren een groot onderzoek en een werkelijke klopjacht op de misdadigers, die in de jongste weken in Brussel branden hebben gesticht. In de nacht van zondag op maandag bereikte deze vlaag van brandstichting haar hoogte punt met twee enorme uitslaande bran den, waarvan een het bekende theater Agora volledig heeft verwoest. De even bekende bioscoop Gallerie werd gelukkig voor de totale ondergang behoed. Er zijn zoveel aanwijzingen van een misdadige opzet, dat de politie ervan overtuigd is te doen te hebben met een kleine bende jeugdige pyromanen. Twee jongeman nen, op wie zware verdenking rust, wer den gearresteerd, maar hun alibi schijnt te kloppen. De Agora-bioscoop werd zo grondig door de brand vernield, dat het puin maandagavond nog geregeld door de brandweerlieden moest worden bespoten om opflakkeren van het smeulende vuur te beletten. Sedert een paar jaren moesten hier en daar in Brussel geregeld kleinere branden worden geblust. De politie heeft dan ook talrijke personen verhoord, maar totnutoe zonder resultaat. De rechercheurs schijnen nu op een beter spoor te zijn gekomen en het is moge lijk, dat de bende pyromanen dit keer achter slot en grendel zal geraken, althans zo optimistisch is men thans gestemd over de uitslag van het inge stelde onderzoek, waaraan een duizend tal gerechtsdienaren meewerkenDe Eyromanen hebben namelijk dit keer un misdaad te perfect willen organise ren. Achter een scherm in „Gallerie" werd een stapel kranten gevonden. De directeur van het bedrijf heeft daarop verklaard, dat er op die plaats juist we gens het brandgevaar nooit kranten werden opgeslagen. Een vrouw, die op de eerste verdieping woont en cheffin is van de zaaldienst in de bioscoop, werd wakker door het heftig toeslaan van de ijzeren hekken bij de ingang en kon dus direct de brandweer alarmeren, die en kele minuten later op de onheilsplaats aankwam. Wat het vermoeden van een misdadig optreden nog versterkt, is het feit, dat de branden in 500 meter van elkaar verwijderde bioscopen rond het zelfde uur plaats grepen. Ook op twee andere plaatsen in het centrum van Brussel moesten kleine vuurhaarden worden geblust. Deze aanslagen verto nen een grote overeenkomst met de branden, die elders in de stad, namelijk in de voorstad Schaarbeek, moesten worden geblust in clubhuizen en alleen staande woningen. De ondervraging van de beide jeugdige arrestanten, wier na men strikt geheim worden gehouden, werd gisteren voortgezet. Lange lijst van nog steeds ongestrafte misdaden De brand in „Agora" was bijzonder gevaarlijk. Een van de ingangen van deze bioscoop komt namelijk uit op de historische Grote Markt van Brussel en om de enorme brand te blussen deed de Brusselse brandweer een beroep op haar collega's van de omliggende gemeenten. Het was een triest en deprimerend beeld te zien hoe de bewoners van de belen dende straten hun huizen moesten ver laten. Het waren voornamelijk anti quairs, gespecialiseerd in oude boeken en kunstvoorwerpen. Zij dienden in enkele uren al hun schatten in veiligheid te brengen! Intussen werd nog bekend, dat de sporen van de misdaad leiden naai de grote voorstad Schaarbeek. Het ver moeden, dat een enkele maniak de ver schillende branden zou hebben gesticht gedurende nachtelijke zwerftochten, is thans vervangen voor de opvatting, dat een bende jeugdige pyromanen aan het werk is. De politie en het gerecht spannen zich zeer in om de misdadigers te arres teren, daar de openbare mening in Bel gië sterk verontrust begint te worden over de steeds langer wordende lijst van ongestrafte misdaden. Aan de Belgische kust zijn by voorbeeld in de laatste twee jaren drie sensationele moorden ge pleegd, waarvan de daders nog steeds op vrije voeten lopen. Het Agora-theater in Brussel was 33 jaar geleden, toen het werd opgericht, de grootste bioscoop op het vasteland van Europa. De stomme films die er werden gedraaid, vonden indertijd in een orkest van vijftig muzikanten een bijzonder aantrekkelijke omlijsting. Thans was Agora afgedaald tot een be scheiden wijkbioscoop. Moederdagtaarten in Leidse ziekenhuizen „De kapelaan gelooft niet meer in de hemel" zeiden rooms-katholieke broeders eens van hun geestelijke leidsman, toen deze in een preek getracht had duidelijk te maken, dat we over de hemel beter over een leven dan over een bepaalde plaats kunnen denken en hij op grond van bijbelse beelden het meer beschreef als een beweging van gemeenschap in liefde dan als een stilstaande rijstebrijberg of een zaal met veel goud. Dergelijke reacties zullen vele predikers van onze tijd ontvangen, die proberen ruimte te scheppen in het moderne levensgevoel voor de bijbelse begrippen en aanduidingen. Niet omdat ze eens iets anders wil len doen en evenmin omdat „ze er niet in geloven", maar omdat ze ontdekken, dat door de gangbare opvattingen voor hen zelf en voor hun hoorders enerzijds de evange lische woorden aan kracht ingeboet hebben en anderzijds het een en ander door de mens van vandaag als onwezenlijk en onwaarschijnlijk wordt verworpen. Zo hebben wij ook onze moeilijks- heden met het feest van Christus' Hemelvaart. Dat wijst de praktijk van de dag van morgen duidelijk uit. Het verschil met Kerstmis en zelfs met Pasen is duidelyk. Ik herinner me een kort filmpje: Het Evangelie in steen. Het gaf in een fraaie compositie beelden uit de bijbel, zoals de beeldhouwers van de Franse kathedralen, die ons in steen overgeleverd hebben, Maar het slot was hoogst onbevredigend. Men zat er kennelijk mee en kon er toch niet onderuit: het ging om de Hemelvaart. Men had een Chris tusbeeld genomen en door een WOORD VAN BEZINNING handige montage liet men dit sty- gen met als achtergrond een stad met kerktorens. De makers van de film poogden het te vatten, maar het lukte niet. En ik dacht aan het woord van koning Salomo, toen hij de tempel in Jeruzalem inwijdde: „de hemel, zelfs de hemel der hemelen kan God niet bevatten, hoeveel te min dit huis dat ik ge bouwd heb". Hemelvaart overstijgt onze men selijke bouwwerken, ook die van onze geest. Het feest van morgen brengt ons verder dan onze tijdge bonden opvattingen en menselijke beelden van een hemel in de buurt van de sterren. Het doet er daarbij niet toe of we ons laatste steunpunt bij de apostelen stonden, of in de hoogste kerktoren, zoals de film camera deed. Dat we inmiddels alweer een bereikbaar houvast in zelf ontworpen satellieten of in een basis op de maan hebben, heeft met het feest van Hemelvaart niets te maken. Want op al deze steun punten van ons aardse bouwwerk en op de spitsen van de menselijke geest heeft God het spoorteken ge zet van Christus' Hemelvaart, dat ons verder wijst. dat zegt, dat de Heer is verheven „ver boven alle hemelen" (Efeze 4 10>, ook die wij ons voorstellen of maken. Misschien kan ook deze gedachte helpen om ruimte te maken voor de Hemelvaartsdag, maar daarmee is het nog geen feest. Dat wordt het veeleer door het tegenovergestelde. Want morgen is de hemel niet ver weg, maar sinds Christus heen gaan tot de Vader is deze juist dichtbij gekomen en is het Konink rijk Gods „midden onder U" (Lukas 17:21). Hemelvaart zegt ons, dat Hij ons is voorgegaan en dat wie in Hem en door Hem leeft reeds nu in dat nieuwe bestaan is opgenomen. Zelden speculeert de bijbel over het hoe of wat of waar van de hemel, slechts één ding is voor de Kerk zeker: de hemel is daar waar de Heer is en op ons wacht en wy zijn in de hemel wanneer Hij met ons is. Daarom is de hemel niet iets aan het eind van de lijn der geschiede nis of buiten ons aardse bestaan, maar het is Iemand, die onder ons gewoond heeft. Sinds Hemelvaart weten we, dat de hemel daar aanbreekt, waar Christus onder ons is en zyn Geest ons bezielt en dat. waar wij God en de naaste liefhebben, niet alleen voor de mens, maar ook voor God de hemel op aarde begint. A. J. GLAZEMAKER. pastoor Oud-katholieke Kerk te Leiden. In de Leidse ziekenhuizen heeft de komende moederdag vanochtend reeds romige schaduwen vooruitgeworpen. Namens de afdeling Leiden en om streken van de Nederlandse Banketbak kersvereniging werden vijftig taarten uitgereikt aan jonge moeders in het Academisoh Ziekenhuis, het Diacones- senhuis en het Elisabeth Ziekenhuis. De heer W. F. v. d. Re ij den had zich met deze taak belast en voerde deze uit met medewerking van een tweetal charman te assistenten. Een van de moeders, die deze attentie op hoge prijs stelde, was mevr. Groen Fakkel in het Academisch Ziekenhuis die op bijgaande foto haar taart in ontvangst neemt. Haar dochtertje heeft nog wel geen weet van taarten, maar moest tooh ook de aanbieding zo goed mogelijk bijwonen. (Foto L.D /Van Vliet) Overstroming in Venezuela bedreigen olievelden Tengevolge van stortregens zijn in het noordwesten van Venezuela grote overstromingen ontstaan. Het oliecen trum in het gebied van Maracaibo wordt door het water bedreigd zo werd heden ochtend uit Caracas vernomen. In een armenwijk van de stad Cabi- mas, ten zuidwesten van Maracaibo, staan 20.000 woningen in het water. Er bestaat vrees, dat de dijken rond om het olieveld van Lagunillas aan het meer van Maracaibo zullen bezwijken. Militaire vliegtuigen voeren levens middelen geneesmiddelen aan. „Czardasfiirstin" in Leidse Koksschool Natuurlijk mocht aan de militairen, die in Leiden zijn gelegerd, de bevrij dingsdag niet onopgemerkt voorbijgaan. De Dienst Welzijnszorg had daarom ge zorgd voor het optreden van de beken de "Haagse Operette-zangers, die „Die Czardasfiirstin" van Emmerich Kalman uitvoerden. Zoals vrijwel steeds was ook ditmaal het aantal aanwezige burgers veel groter dan dat van de militairen, die slechts in zeer geringe mate van hun belangstelling blijk gaven. „Die Czardasfiirstin" heeft een geva rieerde inhoud. De gebeurtenissen vol gen elkaar in razend snel tempo op. Sylvia Varescu, de Czardaskoningin en vorst Edwin houden van elkaar, maar standverschil is de oorzaak van vele moeilijkheden. Als men daarbij be denkt, dat de vorst een vriend heeft en dat er nog een vrij meisje aan het ge heel is toegevoegd, dan is het begrijpe lijk dat het niet bij die ene liefde blijft. Aan de Nederlandse tekst, die werd gebruikt, moest men eerst wat wennen. Toch heeft een dergelijke uitvoering haar voordelen, vooral voor militairen. Deze leren zo de teksten die zijn ge maakt op de bekende melodieën wat beter kennen en zullen de volgende keer met meer animo naar een oorspronke lijke uitvoering kunnen luisteren. Van de medewerkenden noemen wij Lex Goudsmit, die als vader van vorst Edwin speelde, Ans van Baaien, die de rol van Sylva zong en Huib van der Steen, de vorst. Zij wisten door hun spel de nodige vaart in het stuk te hou den en zongen de melodieën op voor treffelijke wijze. De begeleiding geschiedde aan het Hammondorgel door Jos Camay. ZILVEREN GOOCHELAAR. Onze stadgenoot Willy Alberto viert zaterdag zijn zilveren jubileum alsgoo- ïhelaar en sneltekenaar. In de loop ■ran deze kwarteeuw wist de heer Alberto, een knap en handig gooche laar. zijn optreden te perfectioneren. Vele kinderen hebben in de loop der jaren met grote verbazing naar zijn goocheltrucs gekeken. Sterke bewaking in Gerève Meer dan 500 man van de gewone Zwitserse politie en de federale vei ligheidspolitie zullen de 500 verte genwoordigers en ambtenaren van de Grote Vier bewaken tijdens de conferentie van de ministers van Buitenlandse Zaken te Genève, die op 11 mei a.s. begint. Bovendien zal een compagnie van het 46-ste Zwitserse regiment lucht doelartillerie de wacht betrekken op het vliegveld van Genève, ivaar de vier ministers zullen aankomen. Voorts zullen detachementen van de Franse republikeinse garde aan de grens gelegerd worden voor de duur van de conferentie. Het toezicht op de activiteit van de Hongaarse vluchtelingen - in Zwitserland zijn er ongeveer 12.000 - zal een van de belangrijkste taken van de Zwitserse politie vormen. Men verwachtdat de vluchtelingen betogingen zullen houden. Bij de opening van de conferentie zullen er meer dan 1500 journalisten, en radio- en televisieverslaggevers in Genève zijn. Van 2—5 juni avondvierdaagse van de Wandelkring Leiden en omstreken De Avondvierdaagse is een jaarlijks terugkerend evenement, dat voor de wandelaars een vervanging van de grote Vierdaagse in Nijmegen betekent. Velen toch zyn niet in de gelegenheid om een aantal dagen uit hun werk te breken en aan dit grote wandelfestijn deel te ne men. Om ook deze wandelaars in de ge legenheid te stellen op hun gebied een bijzondere prestatie te leveren, organi seert de Wandelkring Leiden e.o. dit jaar van 25 juni voor de vierde maal een z.g. Avondvierdaagse met afstanden van maal 15 km en eenmaal 10 km voor deelnemers van 14 jaar en ouder. Deze avondwandelingen vergen van de deelnemers inderdaad een bijzondere prestatie, aangezien deze na de normale dagtaak moet worden verricht en dus niet te licht mogen worden aangeslagen. De deelnemers, die deze vier avond- tochten volbrengen, ontvangen de be kende avondvierdaagse-medaille, terwijl zij, die vijf of tien maal hebben deel genomen, resp. een verzilverde of ver gulde medaille ontvangen. Groepen van tenminste 11 personen, met minder dan 10% uitvallers, ontvangen een extra prijs. De deelname is opengesteld voor verenigingen, scholen, padvindersgroe- pen, militaire detachementen, bedrijfs groepen en individuelen. Voor militairen is toestemming tot deelname verleend Ook voor junioren van 8 tot en met 13 jaar is dit jaar in de Avondvierdaagse weer een grote plaats ingeruimd. Mede gezien het record aantal inschrijvingen bij de Oranjewandeltocht op 30 april, hoopt de Wandelkring Leiden ook hier op een massale deelname \an scholen en jeugdige individuelen. Voor de junio ren zijn de afstanden 4 maal 10 km., ter wijl kan worden volstaan met 3 maal 10 km om voor de medaille of prijs in aan merking te komen. Alle deelnemers zul len starten tussen 78 uur vanaf de feestzaal Van Zijp aan de Hooglandse Kerkgracht De sluitavond zal met mu ziek worden opgeluisterd. De insohrijfadressen zijn: De Gene- stetstraat 40. Titus Brandsmalaan 164, Levendaal 175a, terwijl eveneens bij de penningmeester van de Wandelkring Leiden kan worden ingeschreven. Leiden zal dus van 2—5 juni in het teken van de Avondvierdaagse staan, waarbij vooral de jeugd kan tonen tot welke wandelprestaties zy in staat is. RECHTZAKEN Scherpe uitsteeksels aan auto's Hoge Raad akkoord met kantonrechter De kantonrechter te Roermond heeft een Belg veroordeeld tot een geldboete van f. 5.- omdat hij in een auto reed, welke van scherpe uitsteeksels was voor zien. De verdachte had zich erop be roepen, dat een dergelijke verbodsbepa ling in België niet geldt en de Neder landse strafbepaling op grond van het internationaal verkeersverdrag van Ge nève niet voor buitenlanders geldt. De procureur-generaal by de Hoge Raad, mr. Van Oosten, heeft het kan- tonrechtelijk vonnis juist geoordeeld. Als één der verdragsluitende staten re gelen stelt - zeide hij -, als bedoeld in het te Genève gesloten verdrag gelden zodanige regelen zowel voor het nationa le als voor het internationale verkeer, aangezien uit het verdrag niets blijkt omtrent een beperking deze regelen tot het nationale verkeer. De Hoge Raad zal arrest wijzen op 2 Juni. Vorderingen van Wereldbank Overneming door Ned. Banken Naar van de zijde van de Wereldbank wordt medegedeeld heeft een syndicaat van Nederlandse banken van de Wereld bank ongeveer 54.9 miljoen dollar aan vorderingen overgenomen, welke het restant vertegenwoordigen van een le ning, die door de bank in augustus 1947 aan de Nederlandse regering werd ver strekt. Het betreft hier een bedrag van 54.540.000 dollar aan Nederlandse dol larobligaties en het equivalent van 353.000 dollar in Belgische franken, wel ke alle tussen 1959 en 1966 vervallen. De gelden, die het syndicaat nodig heeft voor de aankoop van de obligaties van de Wereldbank zullen afkomstig zijn uit de kasreserves van de Neder landse banken. De Nederlandsche Bank heeft toestemming verleend tot een ver- Per dag wordt 1500 meter buis gelegd voor de oliepijpleiding Per nisKeulen, die thans gevorderd is tot voorbij Venlo. De speciale Amerikaanse graafmachine in actie voor het maken van de sleuf, waar in de leiding verdwijnt- laging van de verplichte reserves met deringen vervielen. een bedrag, groot genoeg om de aan koop te kunnen betalen. De Nederlandsche Bank gaf haar toe stemming tot deze transactie, daar zij meende, dat een vermindering van de buitenlandse schuld op dit moment mo. gelijk is en dat er door de vermindering van de reserves geen nieuwe middelen op de geldmarkt zullen komen. De in 1947 aan Nederland verstrekte lening beliep 195 miljoen dollar. Zij stel de Nederland in staat de dringend nood zakelijke invoer voort te zetten, zowel van uitrusting als van grondstoffen, op een zeer moeilijk moment van de naoor logse pogingen tot herstel. Oorspronke lijk liepen de vervaldata tot 1972, maar in augustus 1954 en in februari 1955 heeft de Nederlandse regering twee te rugbetalingen verricht ran tezamen ruim 103 miljoen dollar, waarmede de op en na 1 oktober 1966 vervallende vor- Leiden Hervormde Gemeente Hoog landse Kerk: 8 30 uur ds. J. de Wit. Marekerk; 10.30 uur ds. J. van der Wiel. Geref. Kerk (Zuiderkerk)9 uur ds. De Boer. Geref. Kerk (Vrijgemaakt)10 uur ds. l W. G. de Vries. Chr. Geref. Kerk: 10 uur ds. C. van der Weele. Geref. Gemeente: 10 uur ds. C. Mole naar. Evang. Luth. Gemeente: 10.30 uur ds. H. J A. Haan. Oud-Kath. Kerk (Zw. Singel 50)9.30 uur Hoogmis. Vrije-Kath. Kerk (Vreewijkstraat 19): 10.30 uur gezongen H. Mis. Aarlanderveen Herv. Gem.: 10 uur ds. P. A. Lefeber; Geref. Kerk: onbekend; Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur leesdienst. Abbenes Herv. Gem.: 9.30 uur ds. H. Brons. Alphen aan den Rijn Herv. Gem, Julianastraat: 9.30 u ds. M. Hanemaaijer; Oudshoornseweg: 9.30 uur ds. A. J. Joris- sen; Geref. Kerk Zuiderkerk: 10 uur ds. G. Mulder; Hooftstraat :10 uur ds. W. Tom; Geref. Kerk (Vrijgemaakt) Hotel Centraal: 10.30 uur ds. H. Scholte; Chr. Geref. Kerk Noorderkerk Grijpensteinstr.: 10 uur ds .M. S. Roos; Oud Geref. Gem. van Mandersloostraat: 3 uur ds. v. d. Breevaart te Hendrik Ido Ambacht. Bodegraven Herv. Gem.: 10 uur ds. v. d. Bosch; Geref. Kerk: 10 uur, drs. Boonstra te Woerden; Geref. Kerk (Vrij gemaakt): 9.30 uur ds. Scholte: Ev. Luth. Kerk; 10 uur maj. mr. ds. Voerman te Zeist; Geref. Gem.: 10 uur leesdienst; Nieuwerbrug aan den Rijn: Herv. Gem.: 9.30 uur ds. Kool te Woerden; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. Schaafsma te Rotter dam. Boskoop Herv. Gem.: 9 30 uur ds. A. de Leeuw; Geref. Kerk: 9 30 uur ds. G. Leene; Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. P. J. de Bruijn; Geref. Gem.: 9 30 uur lees dienst Ilazerswoude Herv. Gem.: 9.30 uur ds. Chr. van der Leede; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. N. W. van der Hout. Hillegom Herv. Gem.: 9 uur ds. J. Veenendaal; Geref. Kerk: 9 uur ds. A. K. Krabbe; Chr. Geref. Kerk; 10 uur ds. A. H. Schippers Hooginade Herv. Gem.: 10 uur ds. J. Stehouwer te Alphen aan den Rijn. Kaag Herv. Gem.: 10 uur ds. Fokke- ma. Katwyk aan den Ryn Herv. Gem. (Dorp): 9.30 uur ds. A. Makkenze; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. H. de Valk Katw(ik aan Zee Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 10 uur ds. T. Offerlnga; Geref. Kerk: 9 uur ds. I. E. F. Nawijn; Zeehos pitium 9 uur ds. F Pijlman; Chr. Geref. Kerk: 10 uur ds. N. de Jong; Geref. Kerk (Vrijgemaakt)9.30 uur ds. C. J. Breen; Geref. Gemeente (Remisestraat)7 uur student Schipaanboord te Lelden; Geref. Gemeente in Nederland (Casa Cara)10 uur leesdienst. Leiderdorp Herv. Gem.: 9 uur ds. J. P. Honnef; Geref. Kerk: 9 uur ds. Dyk. Leimuiden Herv. Gem.: 9.30 uur ds. D H. Gijsbers; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. H. J. Koffrie Lisse Herv. Gem.: 9 uur vicaris J. M Snijders; Geref. Kerk: 9 uur ds. Flinter man. te Den Haag; Chr. Geref. Kerk: 9 uur ds. D. H. Biesma; Geref. Gem.: 10 u ds. H. van Gilst; Geref. Kerk (Vrijge maakt) 9 uur ds J. J. Verleur; Oud Ger. Gem.; 9.30 en 3 uur leesdienst; Ned. Prot. Bond; geen dienst Nieuwkoop Herv. Gem.: 9.30 uur ds. W. H. de Jong; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. G. F. Snel. Nleuwveen Herv. Gem.: 9.30 uur de heer J. van den Hoek; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. Snel Nieuw-Vennep Herv. Gem.: 10 uur ds. J. C. J. Bronsgeest; Betheikapel: 10.30 uur ds. G. A. Alma te Amsterdam; Geref Kerk: 9.30 uur ds. Welbedacht te Den Haag; Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. L. Floor. Noordwykerhout Herv. Gem.: 10 uur ds. A. H. Smits. Oegstgeest Herv. Gem. Pauluskerk 10 uur ds. B. C. Visser; Geref. Kerk: IC uur dr. H. J. Westerink; Geref. Kerk (Vrijgemaakt)8.30 uur ds. R. Brands. Oude-Wetering Herv. Gem.: 9.30 uur ds. A. M. Knottnerus; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. A. G. Kornet. Rynsaterwoude Herv. Gem.: 10 uur ds. C. J. Baart; Chr. Geref. Kerk: 7 uur ds. M. S. Roos te Alphen aan den Rijn. Rijnshurg Herv. Gem. (Grote Kerk) 9.30 uur ds. M. C. Groenewoud; Geref. Kerk Rapenburgkerk: 10 uur ds. van der Linde; Maranathakerk: 10 uur ds. Bijle- veld; Chr. Geref. Kerk: 10 uur ds. J. Kampman; Geref. Kerk (Vrijgemaakt)10 uur ds. K. Brüning. Sassenheim Herv. Gem. 9 uur ds. Walvaart; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. Kui per; Chr. Geref. Kerk: 9 uur as. den Boer. Ter Aar Herv. Gem.: 9 uur ds. Lin- denburg; Geref. Kerk: 10 uur ds. H. Post te Rijnsburg. Valkenburg Herv. Gem.: 8.45 uur ds. D. Lekkerkerk; 10.15 uur ds. P. van der Staay (herdenkingsdienst met oudstry- ders v.m. 4 R.I.); Geref. Kerk: 10 uur ds. Langeler; Geref. Kerk (Vrygemaakt) 10.15 uur ds. R. Brands. Voorschoten Herv. Gem. (Dorp)- 10 uur ds. W. G. Meijering; (Rijndijk): 10 u. ds. E. Saraber; (Hulp en Heil): 10 uur ds. de Jong te Scheveningen; Geref. Kerk- 10 uur ds. K. Smit; Geref. Kerk (Vryge maakt: 8.30 uur ds. W. G. de Vries te Leiden. Waddinxveen Herv. Gem.: 9.30 uur ds. J. R. Cuperus: Ver. gebouw Stations straat: 9 30 uur ds. E. H. Kalkman; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. J Snoeij; Rem Geref. Kerk: geen dienst; Chr. Afgescheiden Ge meente: 7 uur ds. G. van den Breevaart te H.I. Ambacht. Gem.: 9 uur ds. H. Woubrugge Herv. Gem.: 9.30 uur ds. G. F. Overgauw; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. G. W. J. van Bleek. Zevenhoven Herv. Gem.: 9.30 uur ds W. Verwey; Geref. Kerk: 10.30 uur ds W Genuit. Zoeterwoude Herv. Gem.: 10 uur ds. Pronk te Boskoop. Zwammerdam Herv. Gem.: 10 uur ds. C. L. van den Broeck; Geref. Kerk: 10 uur ds. J. Wagenaar. Voorhout Herv. Gem.: Jong. 10 uur ds. de Dr. J. P. VAN HEEST AFGETREDEN ALS PRAESES DER SYNODE Dr. J. P. van Heest, te Amsterdam, emeritus-predikant der Evangelische Lutherse Kerk. is afgetreden als voor zitter van de generale kerkenjke verga dering en van de synode dezer kerk. Dr. Van Heest is thans 70 jaar. Hij diende van 1917 tot aan zijn emeritaat op 1 januari 1955, de gemeenten van Medemblik, Groede, Deventer en gedu rende 27 jaar die van Amsterdam. In file blijven Auto A. rijdt niet precies in de file tyl dens druk verkeer met veel wielrijders in een stadsstraat. Deze wijze van rijden is niet zonder gevaar, zegt de ANWB, om dat de wielrijders hun „rijruimte" be grensd voelen door enerzijds het trottoir en anderzijds bij het weggedeelte voor he,t gemotoriseerde verkeer, zoals dit wordt bepaald door de algemene positie van de file op de rijbaan. De bestuurder van de auto A., die meent enigszins naast de file te moeten gaan rijden, schept voor zichzelf en voor het lang zame verkeer (wielrijders) een gevaar, omdat de voor hem rijdende wielrijders geen rekening houden met een achter opkomende auto, die zich naast de file bevindt en zich dus beweegt binnen het voor de wielrijders beschikbare rybaan- gedeeltte. De ANWB adviseert dan ook: om onder dergelijke omstandigheden zoveel mogelijk binnen de breedte van de file te blyven.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 11