V Laatste Berichten Ook in Oegstgeest werden de in de oorlog gevallenen herdacht Loop der bevolking te Leiden DINSDAG 5 MEI 1959 Zware vuurzee te Leidschendam (Van onze Haagse redactie) Door nog onopgehelderde oorzaak is vanmiddag brand uitgebroken in de riethandel van de firma De Graaf te Leidschendam. Het vuur brak uit in de openluchtopslagplaats en greep met razende snelheid om zich heen in de grote hoeveelheid riet. Onmiddellijk werd de brandweer van Leidschendam gewaarschuwd, maar daar deze pas na geruime tijd verscheen, had den de vlammen zich intussen al mede gedeeld aan de overdekte opslagplaats en een schuur. Later werd assistentie verzocht van de brandweer te Den Haag en Voorburg. Toen deze waren verschenen, werd de vuurzee, die veel publieke belangstelling trok, met grote kracht en voortvarend heid aangepakt. De enorme hoeveelheden bluswater, aangewend In de strijd tegen het helse vuur, konden niet verhinderen, dat ook de opslagplaats vrijwel geheel uit brandde alsmede de schuur. De vonken regen, die door de wind werd meege voerd, was er vervolgens oorzaak van. dat de garage en opslagplaats van de firma Smitsvonk N.V., die grenst aan de opslagplaats van de firma De Graaf, in brand ging. Van de garage bleven slechts de muren overeind staan. De vonken vonden ook een weg naar de even verder gelegen villa, waarvan het strooien dag spoedig vlam vatte. De enorme vuurzeeën werden met tiental len stralen bestreden Om twee uur vanmiddag was men nog bezig met het blussen van het strooien dak van de villa. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat kinderen met lucifers gespeeld hebben in de rietopslagplaats. De schade voor het rietbedrijf, dat enige jaren geleden ook door brand werd geteisterd beloopt tienduizenden guldens. De nablussing vergt enige uren. LEIDERDORP P.V. „HET OOSTEN" Op zaterdag 2 mei hield de Postdui venvereniging „Het Oosten" een wed vlucht vanaf Venlo in een concours van 260 duiven. De duiven werden om 12 uur met een sterke noordwesten wind gelost. De afstand bedroeg 140.531 km., totaal 148.907 km. De eerste duif bereikte haar hok om 2.46.33 uur en maakte een snelheid van 888.42 meter per minuut; de laatste prijswinnaar om 3.9.41 uur, met een snel heid van 755.17 meter per minuut. De uitslag is als volgt: 1. J. Roest, i 2-5-7 D. Sonnega, 3-6 K. v. d. Berg, 4-8- I 9 B. Singelind, 10. W. Hartevelt. OEGSTGEEST OPHALEN VAN HUISVUIL WORDT NIET INGEHAALD Naar aanleiding van binnengekomen klachten is ons gebleken, dat het huis- vuil in deze gemeente, dat op feestdagen niet wordt opgehaald, niet de volgende dag aan de beurt komt. Van „inhalen" is dus geen sprake, waardoor sommige huisvrouwen in bepaalde gevallen met volle emmers blijven zitten hetgeen nogal bezwaren kan opleveren. Bij in- J formatie te bevoegder plaatse werd ons medegedeeld, dat het materiaal twee roltrommelwagens thans volledig be zet is, mede door de aanwezigheid van enige grote gestichten in deze gemeente. Voor extra-diensten ziet men geen reden. Wie permanent te veel vuil heeft, kan zich een extra-emmer aanschaffen en in enkele gevallen .waarin door om standigheden moeilijkheden ontstaan, kan men zich behelpen met een eigen emmer, die bij de eerstvolgende ronde f aan de beurt komt. Hierbij kan worden aangetekend, dat deze regeling afwijkt van die in Leiden, waar overgewerkt wordt om de achter- stand in te lopen. Met dit voorbeeld voor ogen kan Oegstgeest overwegen in de toekomst eveneens grotere service te bieden na de feestdagen. RIJKSPOSTSPAARBANK I Bij de Rijkspostspaarbank, kantoor I Oegstgeest, werd in de maand april in- gelegd f. 96.749.74 en f. 85.871.37 uitbe- taald. VOORSCHOTEN Plan ,,'t Kan" bijna gereed Een jaar nadat de gemeenteraad toe- - stemming gaf tot de bouw van 87 wo ningen door het Bouw- en Aannemers bedrijf gebr. A. en J. de Graaf f, zijn de eerste woningen gereed. Op 9 mei a.s. zal burgemeester C. J. van der Hoeven de V sleutel aan de eerste bewoners overhan- \digen. Het bouwplan verwierf bekend- Iheid onder de naam "'t Kan". SPORT OP HEMELVAARTSDAG Donderdagmiddag. Hemelvaartsdag, zul- Uen op de gemeentelijke sportterreinen worden georganiseerd door /de Voorschotense Sportraad. Om half twee vertrekken de deelne- mers van de speelweide aan de Prinses Margrietlaan. via een kleine omweg naar de sportvelden. Om 2 uur opening, aarna duiven worden losgelaten door Geen resultaat t.a.v. de kolencrisis De zes KSG-ministers van Economi sche Zaken, vanochtend in vergadering bijeen met de Hoge Autoriteit, zijn om 12 uur 30 uiteengegaan, zonder dat een akkoord kon worden bereikt omtrent de maatregelen, die ter oplossing van de kolencrisis in Europa dienen getroffen te worden. Op aandringen van de Belgische mi' nister van Economische Zaken, die wees op het belang van een dringende oplos sing, heeft de raad van ministers beslo ten op 14 mei e.k. te Straatsburg op nieuw bijeen te komen. Felle aanval van Birmaanse pers op de Russen De Birmaanse journalisten zijn van hun aanval met tomaten op de Russi sche ambassade overgegaan op een felle perscampagne, waarbij de Russen „ver raders" en „moordenaars" worden ge noemd. (Russische functionarissen waren veertig in getal! dezer dagen ruw op getreden om te voorkomen, dat de jour nalisten konden spreken met de Russi sche militaire attaché in Rangoon toen deze op het vliegtuig naar China werd gezet. Vorige week had de attaché te veel slaappillen ingenomen en daarna had hij geprobeerd zelfmoord te plegen door uit een raam van het ziekenhuis te springen) De invloedrijke, in de Britse taal ver schijnende „Guardian" schrijft: „Door onze onwetendheid over de Sovjet-ti rannie waren politie en ziekenhuislei ding er niet op voorbereid een man in veiligheid te brengen, die plotseling tot de ontdekking kwam. dat zijn Russische medeburgers verraders zijn. Dit geeft reden tot bezorgdheid, maar wat dieper treft is. dat de Russen zelfs onze pers willen beletten ons volk de waarheid te vertellen. De regering zal moeten over wegen of het iuist is nog laneer verra ders onder het mom van diplomatiek personeel, binnen te laten", aldus de „Guardian". Voornemen schadevergoeding is „ernstig" „Een woordvoerder van het Indone sische Ministerie van Buitenlandse Za ken heeft verklaard, dat het Indonesië ernst is met zijn voornemen schadever goeding te betalen voor de genationali seerde Nederlandse ondernemingen", aldus Antara. De woordvoerder zeide dit naar aan leiding van een rede van de heer Loftus Becker, rechtskundig adviseur van het Amerikaanse Ministerie van Buiten landse Zaken, waarin deze kritiek op Indonesië uitoefende omdat het geen ernstige stappen heeft genomen om schadevergoeding te betalen. Inmiddels meldt Antara, dat Indone sië spoedig over zal gaan tot de natio nalisatie van dochterondernemingen van Nederlandse bedrijven in Indonesië, alsmede van cultuurondernemingen, die gezamenlijk worden gefinancierd met Nederlands en Indonesisch overheids- kapitaal EX-KONING FAROEK WORDT MONEGASKISCH STAATSBURGER Prins Rainier van Monaco heeft ex- Koning Faroek van Egypte het Mone- gasklsch staatsburgerschap verleend. Hij zal thans alle voorrechten krijgen, die de bewoners van dit land genieten, zoals vrijdom van belasting en vrij stelling van militaire dienst. Een week geleden is Faroek in Monaco aange komen. Verdraaide feiten De Cubaanse ambassadeur in Wash ington, Ernesto Dihigo, heeft opdracht gekregen 'te protesteren tegen een Ame. rikaanse radio-uitzending, waarin ge zegd werd dat Cuba snel een communis tisch bruggehoofd wordt. Het Cubaanse ministerie van Buiten landse Zaken deelde mee dat deze uit zending (van Columbia Broadcasting System) de feiten verdraaide en bedoeld was om de uitstekende indruk die de Cubaanse premier, Fidel Castro, in de Verenigde Staten gemaakt had, teniet te doen! STADSNIEUWS DS. J. VAN GOUDOEVER OP TWEETAL Ds. J. van Goudoever, remonstrants predikant alhier, staat op een tweetal van de Rem. Geref. Gemeente te Am sterdam (vacature prof. dr. G. J. Hoen- derdaal). Ds. C. MOLENAAR BEDANKT VOOR BEROEP Ds. C. Molenaar, predikant der Geref. Gemeente alhier, heeft bedankt voor het beroep van de Geref Gemeente te Ridderkerk. Plechtigheid in het Bos van Wijckerslooth Onder de beschutting van de oude bo men met het prille groen in het Bos van Wijckerslooth, waar in Oegstgeest het Herdenkingsmonument staat, is het een uitgezochte gelegenheid om in bijna vol maakte stilte, alleen onderbroken door het zingen van de vogels, in gedachten terug te gaan naar de bezettingsjaren en in herinnering terug te roepen de ellen de en de spanning, waarin wij toen leef den. Zij die in die tijd ondergronds het verzetswerk deden en daardoor hun aandeel bijdroegen het moreel van het Nederlandse volk op te houden en het door hun opofferingsgezindheid mogelijk maakten, dat wij in mei 1945 als een vrij volk konden voortbestaan, werden op treffende wijze herdacht in een herden kingssamenkomst, welke door de Oranje vereniging was georganiseerd. Ingeleid en afgesloten door toepasse lijke muziek van enkele koperblazers van de Harmonie „Concordia" sprak prof. dr. L. J. van Bolk een herdenkings rede uit. Spreker merkte op, dat een volk geen groep mensen is die toevallig ergens woont, doch een bevolking met een sterke band aan het verleden, staande in het heden en gericht naar de toe komst. Het leven van eik volk, zoals bij zonder sterk spreekt bij het joodse volk, behoort gevoed te worden door het ver leden. In verband hiermee las spreker een gedeelte uit Deutercnomium 4. Maak het aan uw kinderen en kindskinderen tot hun steun en troost bekend, prent het ze in op welke wijze onze vrijheid, zelfstandigheid en waardigheid is ge kocht in een zwaar verleden. Helaas is dankbaarheid niet het sterkste in het hart der mensen en toch behoren wij op 4 mei met onze gedachten te vertoeven bij hen die vielen en ons dierbaar waren, ook al is het verdriet verstild. Met trots en dankbaarheid mogen wtij gedenken, dat ons volk in die tijd leefde van uit de kampen. Er werd gesmacht naar vrij heid en ware menselijkheid in trouw aan ons Vorstenhuis. Het is waar dat er mensen voor het vuurpeloton hebben ge staan met een glimlaoh op de lippen, want in de moed ligt ook de blijheid. Zaj hebben geweten dat het in de oorlog ging om een levenshouding en een geloofs overtuiging.. De woorden van het Wil helmus waren geen holle klanken. Om de eeuwigheidszin van het leven waren zij tot het hoogste offer bereid, gaande in Jezus Christus Gods weg. Prof. van Holk eindigde met het de clameren van het gedicht „Afscheid' van Elisabeth van Maasdijk en het ci teren van de bekende woorden van Wil lem van Oranje: „Men behoeft niet te hopen om te beginnen, noch te slagen om vol te houden". Na de kranslegging bij de vele bloe men, die reeds in de middaguren door de schooljeugd waren gelegd, werd geza menlijk het eerste couplet van het Wil helmus gezongen. Vervolgens werd langs het monument gedefileerd. Burgemeester H. L. du Boeuff en dr. K. Simon Thomas waren er namens het gemeentebestuur. Ook enkele jeugdgroepen namen aan h©t défilé deel. Prinses Irene meldde auto-ongeluk VAN TWEE LEID SE APOTHEKERESSEN (Speciale berichtgeving) Prinses Irene, gisteren onderweg mot haar auto van Den Haag naar Utrecht, heeft de verkeersgroep van de rijkspolitie „De Varenkamp" in De Bilt telefonisch in kennis gesteld van een verkeersonge val. dat plaats vond op Rijksweg 12 on- der de gemeente Harmeien. De Prinses "ge dameskapper veroordeeld, die de Kappersbediende leende sleutel van zijn baas En inbrekers stalen f. 14.000 (Van onze Haagse redactie) Tot een gevangenistraf van 12 maan den, waarvan 4 voorwaardelijk, werd door de Haagse Rechtbank een 18-ja- zag het ongeluk gebeuren en stelde zich zo spoedig mogelijk telefonisch met de bedoelde groep in verbinding. De Rijks politie uit De Bilt was daardoor iets eerder ter plaatse dan die uit Harmelen. Twee apothekeressen uit Leiden waren per auto onderweg naar Utrecht. Bij het piasseren van een voor hen rijdende wagen werd die van de Leidse dames even geraakt. De wagen begon wat te slingeren, kwam in de middenberm te recht, reed door de heg even op de an dere rijbaan om weer in de middenberm tot stilstand te komen. De beide dames liepen gelukkig 6leohts lichte verwon dingen op. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Gijsbert, zn van D. van Duljvenbode en G. Ouwehand. Karin Hannemarleke, dr v. J Teeuwen en H. M. Amba, Louise Mar- garetha. dr van K. Wassenaar en J O. Aan Gelder. Hendrikus Wilhelmus, zn van H. w. Burgemeester en W. Velthuijzen, Theodora, dr van T. Houthoff en C. Kleer, Abraham, zn van J. Zekveld en J. A. Ko- Jacobus Johannes, zn van I. du Prie er J. de Lange, Pleter SJoerd, zn van P. yPostma en A. Filippo, Hendrik Anthonie Reinier, zn van J. R. Baart en W. Ver- ng straaten. Anneloes. dr van J H. Krooshof en G. Pot, Susanna Adriana Cnristina. dr van C. Hillebrand en H. C. Koppens, Pau- lus Philippus Joseph, zn van J. G. A J. Severens en C. M. Witte, Marguretha Ma- rla. dr van P. van Leeuwen en W. Lancel, Hendrik Leonard Anton, zn van L. G iTeeuwen en E. M. W. van Kcmvcnhove. Peggy Tarijm Constance, dr van J. K. H. >Metz en M. G. Nauta. k GETROUWD T. Vermeulen en M H. Mallee. C. A Vis ,en A. van Rensch. W. H. Muessen en E. Dijt, H. A. de Hans en M. J. Laven. M. J. van Ovost en M. Klom, J. de Fe IJ en H C. van den Dop. D. Buslnk en P. M. Hnrte- veld. I OVERLEDEN I J. C. van Suchtelen van de Haare, 59 Jaar, echtgenote van D. Oudshoorn. C. JZirkzee. 86 jaar. man. P. van den Brander jaar, man, H. van der Bent. 4 maan- Iden, zoon. J. W. A van der Zon, 56 Jaar, "man, T. II. van der Klauw, 75 Jaar, man. de Duivensportvereniging „De Zwaluw". Half drie aanvang der wedstrijden: korfbalwedstrijd, uiteenzetting en de monstratie moderne hengelsportappara- tuur, handbalwedstrijd SVLVWilhel mus (d2mes) en id. heren, voetbalwed strijd Voorschotens jeugdelftalADO jeugdelftal cDen Haag). Kwart over drie is er een gymnastiek- demonstratie van DVLV. De heer M. Dirksen, voorzitter van de Sportraad, zal om 5 uur het sportfestijn sluiten. RAADSAGENDA De gemeenteraad vergadert vrijdag a.s. 's avonds om 8 uur. De agenda ver meldt om.: voorstel subsidiëring con sultatiebureaus voor levens- en gezins moeilijkheden; aanschaffing schrijf machine voor de Parkschool; aangaan van vaste geldleningen van 2xf. 76.000; verbeteringen in het Cultureel Centrum voor f. 4420; subsidiëring oranjevereni gingen; aanschaffing materieel voor de reinigingsdienst (f. 13.000); vaststelling verordening vermakelijkheidsbelasting instellen éénrichtingsverkeer dienweg tussen Prins Bemhardlaan en Koningin Emmalaanvaststelling uitbreidingsplan in onderdelen Schoolstraat; reconstruc tie riolering Papelaan f. 130.000; intrek king raadsbesluit bouw 36 premiewonin gen aan de Raadhuislaan en verkoop bouwgrond in Vlietwljk aan de heer H. J. Lobel: beschikbaarstellen aanvullend krediet van f. 60..425 voor aanleg ver bindingsweg Krimwijk—Vlietwijk. P.V. „DE ZWALUW" De Postduivenvereniging „De Zwaluw" hield haar tweede wedvlucht in dit seizoen vanaf Duffel, afstand plm. 115 km. In concours waren 186 duiven, die gelost werden om 9 uur met z.w. wind. Aankomst eerste prijsduif 10.22.43 uur, snelheid 1388.66 meter per minuut. Aan komst laatste prijsduif 10.32.08 uur, snelheid 1249.86 meter per minuut. Uitslagen: K. I. Waasdorp 1. 5; M. Paardekooper 2. 8; P. N. van Wissen 3; A. G Kleiweg 4, 9; F. C. van Heusden 6; H. v. d. Wal 7; J. P. v. d. Assem 10. WARMOND J. C. van den Berg jubileert Op 1 mei was het 25 jaar geleden, dat de heer J. C. van den Berg als jachtschipper in dienst trad bij de heer H. W. Nijman. In verband met de Voorkaag op 2 mei, zal de herdenking van dit Jubileum plaats vinden op zaterdag 9 mei a.s. Op die dag wordt ten huize van de heer Nijman (Postdam 7 te Warmond) een receptie gehouden van 3 tot 4.30 u. n.m. Vele leden van de Vereniging „De Kaag" kennen Jaap van de wedstrijden. Sedert iaren is hij het bestuur van „De Kaag" behulpzaam op het startterrein, maar daarnaast staat hij steeds klaar om ieder te helpen, die, In welke vorm ook, hulp nodig heeft. De bezoekers van de tent tijdens de Kaagweek kennen hem als de cerberus bij de Ingang, voor wie vele jongeren een diep ontzag heb ben. Bij eventuele ongevallen treedt hij op als deskundig EHBO.'er. (Hij is voorzitter van de plaatselijke E.H.B.O. te Warmond). Tenslotte is de jubilaris nog lid van de Reserve Rijks Politie, waarvan hij onlangs de onderschei ding voor tienjarige dienst ontving. DODENHERDENKING. Een stille tocht trok door de straten van Warmond naar het. monument bij het gemeentehuis. Nadat de klokken zwegen werden twee minuten stilte in acht genomen. Hierna speelde de har- moni e St.-Matthi>as „Wilt heden nu treden" en de Fanfare „Befiehl du deine Wege" van J. S. Bach. Een koor gevormd uit de bevolking zong vervolgens „Wat God doet is wel gedaan" van J. S. Bach. Mevrouw Koenes declameerde „Zalig koor het slotkoraal zong uit de kantate de Doden" van Gabriel Smit waarna het 147 „Jesu bleibet meine Freude". Met het spelen en gezamenlijk zingen van het Wilhelmus werd de plechtig heid besloten. De burgemeester houdt deze week zijn spreekuur niet op de gebruikelijke tijd, maar van 15 u. tot 17 uur. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Sebastianus J. V.. z. van C. L. van Leeuwen en W. M. Van Stijn; Corne lia A. A., -d. van A. J. Schrijvers en C. M. Stolwijk. Ondertrouwd: I. J. Neuteboom, 64 j. en A. J. van Rultenburg, 60 j. Overleden: A. R. van der Heijden, 75 J. WASSENAAR Stille tocht langs „Het Lange Duin" Vele honderden namen gisteravond deel aan een zwijgend défilé langs de oorlogsbegraafplaats aan de Schouwweg „Het Lange Duin" geheten. Traditiege- tiouw was naast de ingang naar de be graafplaats weer een symbolisch graf aangelegd, waarbij twee leden van de Wassenaarse gemeentepolitie, met helm en karabijn, de erewacht betrokken. Om 10 minuten voor 8, toen slechts het ge lui van de kerkklokken en het gezang van de vogels de stilte verbraken, zette een lange stoet, geopend door de burge meester en andere leden van het ge meentebestuur zich op de Nachtegaal- laan in beweging. Om 8 uur precies werd de tocht onderbroken voor de twee mi nuten stilte. In de stoet waren o.m. af delingen van de Wassenaarse politie en reserve-politie en politieschool. Rode Kruis-colonne. middelbare scholieren en padvindersorganisaties. vertegenwoordi gers van tal van verenigingen en vele anderen. De vele boeketten bloemen en kransen, die door de deelnemers waren meegebracht werden na afloop over de graven van in de meidagen van 1940 gesneuvelde militairen en van de in de loop der oorlogsjaren omgekomen ver zetsstrijders verdeeld. BURGERLIJKE STAND Geboren: Catharlna T .E. M., dr. van M. J. L. M. Mlmpen en M .C. M. Zonne veld; Robert E., zn. van H. A. Loos en G. C. H. Visser; Jan H„ zn. van G. A. M. van Wermeskerken en J. M. Wltholt. Ondertrouwd: N. D. Russclienberg en G. Kolenbrander; A. J. Kools en A. M. van Beek. Overleden: W. H. de Graaff, 85 Jr.; N. H. Wlnnubst, 76 jr.; W. F. Vrijmoet. 27 Jr A. Doelman. 72 jr.; M. IsbruckerEkering. 73 Jr.; J. BlomKoster, 75 jr.; C. V. van HulstLudwlg, 91 Jr. huissleutel van zijn vroegere baas stal, en deze een uurtje uitleende aan twee inbrekers. Dezen maakten er een goed gebruik van. Zij lieten de sleutel na maken en door de dameskapper weer neerleggen op de schoorsteenmantel. Dat kon gemakkelijk, omdat de kapper nogal eens bij zijn vroegere baas op be zoek kwam. Een van de inbrekers belde in februari van dit Jaar de kapper op. Hij zei, dat hij de portier van een Haags zieken huis was en dat de dochter van de kap per ernstig gewond was opgenomen. Dodelijk ongerust reed de kapper met een taxi naar het ziekenhuis. In die tijd kwamen de inbrekers gemakkelijk de woning van de kapper binnen. Zij open den een platenspeler, waarin een be drag van f. 14.000.— was verborgen. Die bergplaats was hen door de bediende aangeduid. Beide inbrekers zullen bin nenkort voor de Haagse rechtbank ver schijnen. AR over Mammoetwet De onderwijscommissie van het col lege van advies der Anti-Revolutionaire Partij heeft een nota opgesteld inzake het ontwerp van wet tot regeling van het) voortgezet onderwijs (de zgn. ..Mammoetwet") In deze nota worden ender meer ernstige bezwaren aange voerd tegen de structuur van het wets ontwerp. waarin het openbare en het gesubsidieerde bijzondere onderwijs on der één regeling worden samengevat. Dit wordt in strijd met het karakter zo wel van het openbare als ook van het gesubsidieerde bijzondere onderwijs ge acht. Het openbare onderwijs immers moet door de overheid geheel uitputtend wor den geregeld en ingericht, terwijl daar entegen het bijzondere onderwijs in be ginsel vrij behoort te zijn. zo wordt be toogd. Dit brengt mede. dat bijvoorbeeld de eisen van deugdelijkheid en de sub sidievoorwaarden. welke aan het gesub sidieerde bijzondere onderwijs worden gesteld, tot het noodzakelijke minimum beperkt dienen te blijven. In het wetsontwerp wordt echter één regeling voorgesteld voor het openbare en het gesubsidieerde bijzondere onder- onderwijs niet alleen gebonden wordt aan de strikt noodzakelijke subsidie voorwaarden maar tevens aan tal van (voor het openbare onderwijs inderdaad onmisbare) bepalingen, welke het on derwijs als zodanig raken. Het gehele gesubsidieerde bijzondere onderwijs wordt daardoor in feite voorwerp van regeling bij de wet. In de nota wordt vervolgens kritiek geoefend op het feit. dat in het wets ontwerp de regeling van vrijwel alle be langrijke aangelegenheden aan de Kroon wordt gedelegeerd. Dit wordt niet alleen ongewenst, maar in strijd geacht met de Grondwet. Een leemte in het wetsontwerp noemt de nota het ontbreken van elke over gangsregeling. Voorts worden organisa torische kwesties in deze nota bekriti seerd. In de speeltuin van de bloemen tentoonstelling in Hannover heeft de exploitant een ..raketglijbaan" gelanceerd, welke bij de kinderen zeer in trek bleek te zijn GEVESTIGD In week van 23 t.m. 29 april "59 A. J. Oudshoorn en lam., winkelbedien de. Lage Morsweg 33; P. J. van Leeuwen en lam., sportinstructeur, Rijndijkstr. 93; H. R. Lewis en lam., schrijlm.monteur, Rijnsburgerweg 140; P. Wouters en fam„ Rijksambtenaar, Burggravenlaan 35; P. Swager en lam., Rijksambtenaar, Marlën- poelstr. 2b; C. Hoorn en lam., Fr. v. Mie- risstr. T6a; M. J. Vogelzang en fam„ de coratieschilder, Levendaal 97; E. Buis geb. Hunting en lam., Herensingel 32; F. J. Zeelen, chemicus, Thorbeckestr. 7; M. C. H. Heming. lerares, de L. de Kanterstr. 26; T. K. H. Holt. Stadhouderslaan 34; A. M. J. Bazeller, Noordeinde 50; W. P. M. de Ridder, hulp i/d huish., Nieuwe Rijn 16; V. A. A. M. Meuwissen, Haar lemmers tr. 138 J. M. J. Witlox, dienstbode, Potgleterlaan 10; F. de Fouw, a/b bij Kanaalweg 197; Y. M. H. Jongerling. Kam. Onneslaan 7; B. A. de Vet. Witte Singel 95; E. J. M. de Clerq geb. Belonje, advocate en procureur, Lammenschansweg 20; J. M. Elsevier, Zee manlaan 5; C. de Meij, kelner. Ververs- hol 13; J. W. J. Dijk, Oude Vest 155; J. W. Wurlbain, Hogewoerd 156; P. C. J. M. van Hal, Oude Vest 175; E. J. Karreman, Oude Vest 175; E. J. Coret, kantoorbe diende, Oude Vest 85; T. A. Falke, Oude Singel 76; B. van der Voet, 11. verpleeg- Ster. Mezenstraat 2; D. W. T. SmalDraak, v. Goijenkade 11; N. E. M. Osse, Kap- teynstr. 52; A. Kersten, agent v. politie, Bloemistenlaan 34; T. C. H. Bots. Rijn en Schlekade 39; M. Weijsters, Jacob Cats- laan 65; F. G. ter Mors, Ingenieur, Boer- haavelaan 21; R. R. van Dam, Roodborst- str. 28; M. Belj geb. Brouwer, Oosthaven- etr. la; N. van der Pluljm, kelner, Haar- lemmerstr. 218a; A. H. G. E. Gols geb. Kram, Vijf Meilaan 39; C. A. Gualtherle van Weezei, Telderskade 16; J. L. Ritter, pottenbakster, Haarlemmerstr. 122a; E. J. Paauw, werktuigbouwkundige, Herengrt. 100; A. C. van Koperen, bankwerker. 17; J. Brons en fam.. Burggravenln. 225; nr. Nleuwer-Amstel, Strandvliet 12; G. van Tilburg en fam., Havenplein 1. nr. Bode graven. Kerk6tr. 144; K. Bakker en fam., Roodborsstr. 51, nr. Oegstgeest, Beatrix- laan 54; R. van Kreuningen en fam., Roodborststr. 44 nr. Verenigde Staten v N.-Amerika; W. A. Fasel en fam.. Han- senstr. 99. nr. Leidschendam. Rletvinkln. 12c; A. N. de Tombe en fam„ Modder manstr. 84. nr. Oegstgeest, Geversstr. 57 G. J. L. van Willlgenburg en fam., Burg gravenlaan 35. nr. Utrecht, Prof. H. d Vriesln. 13; W. G. Zwetsloot. Witte Singel 42, nr. Etten en Leur N-B, Rode Poort 36; C. Zwanenburg geb. Kriek, de la Reystr. 18, nr. Katwijk. Louwerstr. 31; N. van Groeningen, Mor6str. 31, nr. Voorschoten, a/b Rijndijk t/o 254; B. van der Woel, a/b Utr. Jaagpad t o 56. nr. Llsse. salon wagen staande Catharijnelaan 24; Tuiitboff, Tlmorstr. 38. nr. Rotterdam, le Mlddellandstr. 122; E. van den Burg geb. phiastr. 14; M. J. G. Schrijnemakers geb. Deuss, Morskade 6; C. H. van Breugel. Rijn- en Schlekade 114; A. J. Pasman. 11. laborant, Roodborststr. 29; H. P. G. M. Camlnada, Boerhaavelaan 49; C. N. van Daalen, Rijksambtenaar, Maredbk 34a; F. Gols technisch ambtenaar, Vijf Meilaan 39 M. ter Kulle, Nleuwsteeg 31; P. J. M. Schouten geb. Van der Ploeg, Langegrt. 79 J. Keuken. Plantsoen 39a; J. Alkema. Bor- neostr. 39; A. C. van der yeen geb. Blom onderwijzeres, Herensingel 32; E. van der Wal. militair, Noordelnde 2a; F ,A. Meijer militair, Hoflaan 221; G. J. ter Beek, me- taalfrazer, Lage R(]ndljk 12a. VERTROKKEN M. J. van Gelderen en fam., Zoeter- woudse Singel 69, nr. Naarden. Rem- brandtlaan 12; J. J. van Groeningen geb. Marks en fam., Nw. Brugsteeg 2a. nr. Voorschoten, a/b RUndijk t/o 254, J. J. van Kampen en fam., Serlngenstr. 28. nr. Australië;W. van Duren en fam., Gerrlt i Kastelnstr. 64, nr. Geldermalsen, Maasstr. I Wassenaarse weg 150. De Krulff, Anna Paulownastr. 26, nr. senhelm, Tulpenstr. 12; J. W. T. Bors- boom geb. Hoogenboom, Haarlemmerweg 56, nr. Leidschendam. St. Wlllebrordus- plein 20; E. Eikerbout. Konlnginnelaan 36 nr. Leiderdorp, A. v. Burenstr. 4; A. W. Eikerbout geb. Swanenburg. Herenstr. 60- 60a. nr. Leiderdorp, A. v. Burenstr. 4; C. Versloot geb. Van der Laan, de Sitterlaan 2, nr. De Bilt (U). Gr. v. Prlnstererw. 8; J. H. H, Zwetsloot geb. De Groot, Hoge woerd 27, nr. Etten en Leur N-B. Rode Poort 36; C. F. van der Wiel geb. Her laar, Zoeterwoudse Singel 28 nr. Llsse, Sa lonwagen St. Catharljneliian 24; J. M; de la Rle geb. Heesterman. Galgewater 13, nr. Velsen. Stratlngplantsoen 59rd; C. W. C. Keljzer, geb. Poellejoe. Tollensstr. 15. nr. Zwljndrecht. Marsstr. 1; A C. Molt. geb. Vlsscher, Fagelstr. 28. nr. Vries, Kornoel jehof; G. A. Bak, Terweepark 2, nr. Roer mond, Roerzlcht 38; J. Keljzer. Uiterste- grt. 159, nr. Zwljndrecht, Marsstr .1; J. O. A. Bouchard, Telderskade 30, nr. Canada; J. J. P. van der Raad, Meerhof 15. nr. Hilversum, Noodweg 37; J. Kuijt, Lange grt 248, nr. Katwijk, W. MalefIJtstr. 107; A. M. P. Ruwlel, de M. v. Streefkerkstr. 32 nr. Haarlem. Oostvest 38; W. H. Krüger. Temmlnckstr. 45. nr. Brits Oost Afrika; M. Goezlnne. Rijnsburgerweg 10, nr. 's-Gra-, venhage, Appelstr. 165; E. S. Smit. Boer haavelaan 15. nr. Voorschoten, Kon. Ju- llanaln. 45; M S. Aben. Geregracht 6. nr. Maastricht, Alex Battalaan 11; S. Lin- schooten, Hugo de Vrlesstr 7. nr. Zwe den; C. T. Verhagen. Witte Singel 57a, nr. Voorburg. Konlnginnelaan 24; J. H. van Beem, Rijnsburgerweg 10. nr. "s-Graven-1 hage, Suezkade 149; E. E. Lauw. Johan de Wlttstr. 42, nr. Heer. Schoolstr. 43. A. W. de Vos. Vestestr. 7. nr. Oldebroek. S64- I; J. Slemonsma, Kortenaerstr. 72. nr. Voorschoten, Rijndijk 290; J .Janse. He rensingel 51. nr. 's-Gravenhage, Kulnre- str. 36; B. G. Moolenaar, Stadhouderslaan 19, nr. Oegstgeest, Geversstr. 43; N E. Fromberg, Rijnsburgerweg 10. nr. 's-Gra venhage. Boendalestr. 41; W. P. Vreeburg geb. Voogt, Morsweg 7a. nr. Leiderdorp. Hoofdstr. 223; J. Brouwer, v. Oldenbar- neveltstr. 34. nr. België; I. Bink en fam., Burggravenlaan 58. nr. 's-Gravenhage, 30500 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan toornummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 Laatste dag geding om Baarle De Nederlandse raadsman In het Ne derlands-Belgische geding over enkele percelen in het gebied van Baarle, mr. C. R. C. Wijckerheld Bisdom, heeft van ochtend in zyn dupliek gezegd te ver trouwen dat de „zon der gerechtigheid" zai schijnen over Baarle. Hij betoogde, dat België zijn stand punt baseert op wat spreker noemde, de hypothese dat er twee verschillende versies van het gemeentelijke proces verbaal waren. De heer Gregoire heeft het bestaan van de versie, die afwijkt van het exemplaar van de gemeente Baarle-Hertog, niet kunnen bewijzen, aldus spreker. Hierop werd de zitting gesloten. Dure verrassing Van het begin af aan was de ver dachte al niet vriendelijk voor de rechters geweest: met een nors ge zicht in het beklaagdenbankje zit tend had de dertigjarige Franse re cidivist Antoine Thumerelle uit Or- chies nabij Rijssel de gestrenge he ren van de Rljsselse rechtbank nau welijks een blik waardig gekeurd. Maar bij het aanhoren van het von nis. drie maanden gevangenisstraf wegens verlating van zijn gezin, had Thumerelle zich niet langer kunnen inhouden. Met een plotselinge bewe ging graaide hij wat uit zijn broek zak en wierp het naar de president en eenzelfde voorwerp naar de offi cier van Justitie. Verschrikt weken deze achteruit, maar het was al te laatde eierstruif droop van hun toga's en contrasteerde scherp met het plechtige zioart. Het werden dure eieren. Ter plaat se hoorde Thumerelle z\jn straf met vier maanden extra en onmiddellijke gevangenneming verzwaren wegens belediging van het hof. In verband met de Nationale Feestdag zijn er heden geen note ringen van de Amsterdamse Effec tenbeurs.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9