EH-bgO)(}26Hj: MP loge en gesard... Gemarteld, geschonden - f PeektCloppenburg 1940 - 1945 LEIDEN HERDACHT DE DODEN hoge kwaliteit prijzen Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 5 mei 1959 Tweede blad no. 29736 In een stad, waarin van vele huizen en vrijwel alle torens het Nederlandse dundoek halEstok was gehesen, heeft Leiden gisteravond de doden herdacht. Heeft het als in gedachten gestaan bij het graf van hen, die in de strijd voor vrijheid en recht het offer van hun leven brachten. Precies acht uur hield ook in Leiden het verkeer op vele plaatsen „de adem in", ontblootten velen eerbiedig het hoofd om een ogenblik slechts een enkel moment te verwijlen bij het grote leed, dat in de donkere bezettingsjaren door harde, vijandige hand in zo menig leven en gezin werd geslagen. Volgens goede traditie ging aan dit moment van stille inkeer in de Stadsgehoorzaal een herdenking der doden vooraf, gevolgd door een stille tocht langs het monument nabij molen „De Valk". Opdat wij niet vergeten. Pater C. Tijnagel pastoor van de Hartebrugkerk, die in deze met zang en muziek omlijste herdenkingssamen komst het woord voerde, herinnerde aan het vele leed, dat in de bezettingsjaren over ons heen is gekomen. Er waren vele helden, mannen, vrouwen en ook kinde ren, die in de bange jaren der bezetting standvastig bleven. Zij zijn gevallen voor onze vrijheid. Weggeroofd van hen, die hun dierbaar waren, zün zij naar ziel en lichaam ge marteld, geschonden en gesard. Er is geen maatstaf, aldus spreker, waarmede deze satanische terreur te meten is. On danks al dit leed waren zij onbuigzaam; zü bleven trouw en brachten het groot ste offer, dat een mens brengen kan. Zij gaven hun leven Ons land is in die jaren een smarte lijke lijdensweg gegaan. Gode zy dank is al dit leed en zijn al die offers niet tevergeefs geweest. De prijs welke wij er voor betaalden, was bloedig, doch het herwonnen goed was groots. Toen onze nationale eenheid en onze vrijheid van denken en belijden verloren schenen, werden zij herwonnen. Grote offers zijn daar echter voor gebracht. Blijft het herdenken van hen, die vie len, voor ons een ereplicht, met dit her denken zijn wij er alleen niet. Een sterk bewustzijn van saamhorigheid en een heid zal ook nu nodig zijn om onze zo duur gekochte vrijheid te bewaren. Daar naast zal ook hun offerbereidheid ons tot voorbeeld moeten zijn. Dit zijn wij verplicht aan hen, die wij thans geden ken. Bovenal mogen wij Hem, die ons uitredde en die ook onze toekomst in Zijn machtige handen draagt, nooit ver geten. Aan het eind van zijn toespraak ci teerde pater Ty nagel de door burge meester Van Kinschot in het programma voor deze avond neergeschreven bede: „Geve God, dat deze vrijheid ons volk nog lang beschoren moge zijn". Na een improvisatie van Bram Martyn op het orgel en inleidend klokgelui zon gen de vele aanwezigen het eerste cou plet van het Wilhelmus en toen werd het stil. Lichten doofden, slechts het kruis, symbool van het offer, hel verlicht Twee minuten van stille overpeinzing besloten met het zingen van „Mijn schilt ende betrouwen, Syt ghy, O God mijn Heer". Een indruk wekkend moment, waarin de gedachten van velen zich vermenigvuldigden 1940—1945. Treffend was de muzikale omlijsting van het Ned. Madrigaalkoor onder lei ding van Herman Strategier. Dit was muziek van inkeer en weemoed, muziek die troost zoekt en verzoening. Eerst „Antifoon van de Dood", een li turgisch zangstuk van de roomse chris ten Rudolf Mengelberg, dat de angst uitspreekt van de mens die verwachten kan „Media vita", midden in het leven te worden weggemaaid. Daarna het ieder vertrouwde graf- en afscheidslied der vreedzame berustenden van de oecume nische protestant Sebastiaan Bach: het „Rust zocht o heilig doodsgebeente", het laatste koor uit de Lijdenspassie naar Johannes, dat wondergelyke grote wie gelied in Requiem-toon. Daarop ver klankte het koor nog het afsluitende ko raal der Passion, dat de Opstanding pro feteert en de verlossing van kwaal en pijn. Bach en Mengelberg spraken uit de „unio mystica", de gedachte der verbin dende eenheid, zo aangrijpend ook ge symboliseerd door het hoge kruis achter de koorleden. Niemand, die niet in het stemmige bloemstuk, gevestigd in het snijpunt der kruispalen, mystisch de lij dende Christus als de geofferde waar heid heeft gezien. En wie vergeet, na die ingetogen orgeltonen van Bram Martij ns doorzielde mijmering, het ogenblik, om de universele dubbele minuut der gewij de, gedenkende stilte in acht te nemen? Het Madrigaalkoor was magnifiek als voorheen, puur, waardig en onstoffelijk. Node misten we echter een begeleidend orkest, mocht ook het orgel een passen- Classicale jeugddag in Oegstgeest Uitgaande van hervormde jeugdcommissie Op tweede pinksterdag organiseert de commissie voor het jeugdwerk in de classis Leiden der Nederlandse Her vormde Kerk een jeugddag in Oegst geest. Er is een uitnodiging uitgegaan tot alle hervormde jongeren in de leeftijd van 16 tot 35 jaar. Men is op de gedachte tot het organi seren van deze jeugddag gekomen, ge zien het succes van de classicale Kerk dag, die vorig jaar in Leiden werd gehouden op tweede pinksterdag. Tijdens deze dag was er ook een kerkdag voor jongeren, die door ongeveer duizend jongeren werd bezocht. Dit jaar wordt er geen kerkdag georganiseerd, mis schien volgend jaar weer, doch de jeugd achtte een periode van twee jaar te lang en organiseerde, aangemoedigd door de grote opkomst van vorig jaar een jeugddag. De dag wordt om 10.30 uur geopend met een kerkdienst in de Pauluskerk te Oegstgeest, die geleid zal worden door ds. P. J. Mackaay, zendingssecretaris der Hervormde Kerk. Daarna begeeft men zich naar de Zendingshogeschool, waar wika De Vlieger de leiding heeft van zang en volksdans. Na de lunch spreekt de heer H. de Jong uit Wasse naar over „Leeft Cham?" Nadat er ge- gelegenheid is geweest voor ontspanning wordt een korte film gedraaid over het werk der kerk op een bijna vergeten terrein. Ds. D. Gijsbers, jeugdpredikant te Leiden, verzorgt om 6 uur de sluiting. Niet vergeten Neem U ervoor in acht en hoed U er terdege voor, dat gij de dingen die gij met eigen ogen gezien hebt, niet vergeet, en zij niet uit Uw hart wijken zolang gij leeft; maak ze aan Uw kinderen en kindskinderen bekend. Deut. 4 9 (Overgenomen van titelblad Dodenherdenking) de vergoeding schenken. Met koraalge zang en de gebruikelijke Wilhelmus-cou- pletten waren ook de aanwezigen zin gend in de plechtigheid ingeschakeld. Stille tocht langs liet monument Na afloop van deze herdenking werd een stille tocht gehouden langs het mo nument tegenover de molen „Ee Valk". De opstelling van de vele honderden Nu een gedeelte van het voor kerkelijk centrum bestemde terrein naby de St.- Petruskerk aan de Zeemanlaan tot he den onbebouwd is gebleven en in ver band met de toestand, waarin dit braak liggende terrein zich bevindt, - het wordt o.a. gebruikt als een stortplaats van vuil - hebben B. en W. zich tot het R.-K. kerkbestuur van deze parochie gewend, met het verzoek, welke bedoelin gen t.a.v. dit terrein bestaan. Het kerkbestuur heeft B. en W. thans medegedeeld, dat het wegens financiële redenen vooralsnog niet in de bedoeling ligt aan dit terrein een bestemming te geven. Aangezien het terrein uitermate gun stig ligt om dit tijdelijk als eenvoudige kinderspeelplaats in gebruik te nemen, hebben B en W zich in verband met het vorenstaande nader tot het kerkbestuur gewend met' het verzoek, of dit terrein daartoe voor de tijd van 10 jaren aan de gemeente in gebruik wil afstaan. Het kerkbestuur, dat met deze ter mijn akkoord kan gaan, heeft hierbij echter de voorwaarde gesteld, dat de speelplaats rondom wordt voorzien van een goede afrastering, eventueel met be planting, en dat de toegang aan de Zee manlaan afsluitbaar wordt gemaakt, zo dat zo nodig anderen het terrein niet kunnen betreden en vernieling van de speelplaats en van de omringende eigen dommen in de avonduren wordt voorko men. Daarentegen zal het kerkbestuur de resterende grond, waarop een houten gebouwtje voor de jeugdbeweging zal worden geplaatst, van een gelijkwaardige afrastering voorzien en de bestaande rij- wielloods verplaatsen. De aanlegkosten van de kinderspeel plaats zullen f. 10.600 bedragen. Het on derhoud van de speelplaats zal voor re kening van de gemeente komen. BEBOUWING HOUTKWARTIER Ter uitvoering van het partiële uit breidingsplan „Leiden, Houtkwartier- Noord", hebben B. en W. een plan doen ontwerpen tot het bouwrijp maken van daarin begrepen terreinen. De bedoelde terreinen zyn bestemd voor openbare en byzondere gebouwen, de bouw van enige woningen en garages en voor de aanleg van een schoolsportterrein. In het plan is bovendien opgenomen de reconstruc tie van een gedeelte van de Houtlaan, de aanleg van een gedeelte stamriool, als- deelnemers had dit jaar plaats op de Oude Singel nabij het museum „De La kenhal". Via de Scheistraat, de Beesten markt en de Veelading trok de vrij lange stoet langs het fraaie monument, dat precies twee jaar geleden werd ont huld en nu in een zee van licht baadde. Zes leden van de voormalige B.S. had den er de ere-wacht betrokken, terwyl aan weerszijden van de twee vlagge- masten een aantal zeeverkenners zich had opgesteld. Aan de voet van het be vrijdingsmonument lagen reeds vele kleurrijke bloemen, afkomstig van de lagere schooljeugd, die 's morgens reeds hulde had gebracht aan hen, die des tijds voor recht en vrijheid het leven lieten. Behalve bosjes bloemen werden er in de avonduren ook kransen bij het beeld gelegd. Als eerste deed burgemees ter jhr. mr. F. H. van Kinschot dit. Hij was o.m. vergezeld van de wethouders mr. J. Dryber, S. M. Stolp, A. J. Jon- geleen, S. Menken en de gemeentesecre taris, mr. J. Bool. Ook de nieuwe com mandant van de Koksschool, luitenant kolonel Th. H. Wessels, liep in de stoet mee. Voor de nagelaten betrekkingen van de oorlogs- en verzetsslachtoffers was de mogelijkheid geschapen vooraan te lopen. Van de vele groepen en ver enigingen, welke aan deze plechtigheid deelnamen, noemen wij de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtof fers, afdeling Zuid-Holland Noord, de Vereniging „Expogé", de 3 Octoberver- eeniging, de Vereniging Koninginnedag en verder de deputaties van de politie, het Leger des Heils en de P. v. d. A. Ook studenten, zowel mannelijke als vrouwe lijke. en padvinders (sters) brachten op eerbiedige wijze hun hulde. Als laatste legde de voorzitter van de Stichting „Doodenherdenking", de heer C. Zand bergen, een krans. Daarna werden de vlaggen, die enige tijd half stok hadden gehangen, gestreken en behoorde ook deze indrukwekkende plechtigheid voor lopig weer tot het verleden. Het voorbij trekken van de optocht, dat door velen vanaf de Rijnsburgersingel werd gade geslagen, vergde ongeveer een half uur. De politie zorgde voor de afzetting van de verschillende straten in de omgeving van het beeld. mede de bouw van een tweetal bruggen over de Poelwetering. Het uit het onderhavige gebied ko mende rioolwater zal voor de afvoer daarvan naar het noordelijke rioolge maal voorshands worden aangesloten op de bestaande riolering in de Rijnsburger- weg. De aanleg van een rechtstreekse af voer van het afvalwater naar het noor delijke rioolgemaal is in overweging. De kosten van uitvoering van het ge hele werk, met inbegrip van de grond- kosten, worden begroot op f. 1.636.700. Hierin is begrepen voor de reconstructie van een gedeelte van de Houtlaan f. 125.000 en voor de daarvoor nodige grond f. 5.780, voor de aanleg van een gedeelte stamriool f. 43.000 en voor de bouw van twee bruggen over de Poelwe tering f. 207.000. Verder voor de aanleg van een schoolsportterrein f. 98.500 en voor de daarvoor nodige grond f. 23.920. AANKOOP GEBOUWENCOMPLEX Aan de gemeente is te koop aangebo den het gebouwencomplex, bestaande uit een fabrieksgebouw, een magazijn, hui zen met erven, pakhuizen met bovenwo ningen c.a., staande en gelegen aan de Garenmarkt, de Korte Raamsteeg en het Levendaal. Het bezit van de te koop aangeboden percelen is, in verband met de realise ring van het wegenschema, voor de ge meente van belang, terwijl het College de prijs (f. 261.150) aannemelijk acht. Wat betreft de in het advies der Com missie voor de Openbare Werken opge nomen suggestie om het complex na aankoop zo spoedig mogelijk te doen af breken. merken B en W op, dat, gelet op de in het wegenschema aangegeven toekomstige bestemming, het complex eerlang voor afbraak in aanmerking komt. Hangende de vraag echter, hoe bij de uitwerking en verdere detaillering van het wegenschema aan het onderhavige deel van de binnenstad zijn uiteindelijke vorm zal worden gegeven, achten B en W het niet verantwoord de raad thans reeds voor te stellen, het complex zo spoedig mogelijk te slopen. GESLOTENVERKLARING VALKENSTEEG EN JANVOSSENSTEEG Met betrekking tot de verkeerssituaties in de Valkensteeg en de Janvossensteeg delen B. en W. de raad het volgende mede: De Valkensteeg wordt over een groot deel aan weerszijden begrensd door bedrijfsgebouwen van de Ned. Ro togravure Mij. NV. Na een onlangs vol tooide verbouwing en uitbreiding van deze gebouwen is de verkeerssituatie ter plaatse zodanig geworden, dat enerzijds de interne transporten van het bedrijf gevaar opleveren voor het openbaar ver keer, terwijl anderzijds het fabrieksper- soneel, dat de steeg oversteekt, door dit verkeer wordt bedreigd. Bovendien bren gen aard en omvang van het bedrijf mee dat regelmatig in de Valkensteeg vracht auto's worden gelost en geladen. Deze vrachtauto's vormen weer een ernstig obstakel voor het overige rijverkeer. Een en ander maakt naar de mening van B en W in de Valkensteeg een ge slotenverklaring voor verkeer met alle voertuigen en voor rij- en trekdieren en vee in beide richtingen noodzakelijk. Deze maatregel zal zonder bezwaar voor het openbare verkeer kunnen worden ge nomen, aangezien als verbinding tussen Galgewater en Noordeinde de Wedde- steeg nog voldoende gelegenheid biedt. Van de bedoelde geslotenverklaring zul len ontheffingen moeten worden gegeven voor voertuigen, welke in de steeg ten behoeve van de NRM moeten laden en lossen. Aan deze ontheffing zal de voor waarde worden verbonden, dat de Val kensteeg slechts aan de zijde van het Galgewater mag worden in- en uitge reden, zulks in het belang van de vrij heid en veiligheid van het verkeer op het Noordeinde. De Verkeerscommissie gaat met dit voorstel akkoord. DE JANVOSSENSTEEG De Janvossensteeg is by besluit van 19 december 1955 in de richting van de Oude Vest gesloten verklaard voor mo torrijtuigen op meer dan twee wielen en voor het gedeelte, gelegen tussen de Van der Werfstraat en de Oude Vest, tevens voor bespannen wagens. Op zaterdagen tussen 14 en 18 uur - wanneer de Haar lemmerstraat is gesloten voor motorrij tuigen op meer dan twee wielen - levert deze afsluiting moeilijkheden op voor het verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen in de Van der Werf straat, dat rijdende in de richting van de Lange Mare op het kruispunt bij de Janvossensteeg als het ware in een fuik terecht komt, aangezien ook een bruik bare uitweg naar de Lange Mare ont breekt. Om aan deze ongewenste toestand een einde te maken, stellen B. en W. over eenkomstig het advies van de Verkeers commissie, voor de geslotenverklaring van de Janvossensteeg „om te draaien", waardoor de steeg zal kunnen worden bereden in de richting van de Oude Vest. Leden van de voormalige B.S. luidden gisteren voor het eerst bij de Dodenherdenking op de Waals- dorpervlakte de grote Bourdonklok, welke de vorige week op een duin top bij dit voormalige executie terrein werd opgericht- LEIDEN LEENT f. 3.350.000 Voorts komt in de raadsvergadering van a.s. maandagmiddag een aantal voorstellen in behandeling, welke voor zien in geldleningen tot een totaal be drag van f. 3.350.000. Uitbreiding bedrijfstechnische school In verband met de uitbreiding van de Gem. Bedrijfstechnische School met een derde leerjaar en een wijzi ging in de verdeling over de vakgroe pen. moeten aan deze school enkele bouwkundige voorzieningen worden getroffen en aanschaffing van inven taris t.b.v. het derde leerjaar plaats vinden. De bouwkundige voorzieningen in het gebouw Medusastraat betreffen: 1. het inrichten van een gedeelte van het met- sellokaal als lokaal houtbewerking; 2. het inrichten van het overige gedeelte van het metsellokaal met het er naast gelegen theorielokaal als lokaal metaal bewerking; 3. het inrichten van het op de eerste verdieping gelagen theorie lokaal als lokaal schilderen en 4. het vergroten van een bestaand lokaal me taalbewerking. Op het terrein achter de school aan de Medusastraat zal het overblijflokaal moeten worden gebouwd. Voorts zal de hulpschool aan de Ti- morstraat, die 8 lokalen telt. ter be schikking kunnen worden gesteld van de gemeentelijke bedrijfstechnische school. In dit gebouw zullen de theorie lessen worden gegeven. De 3 lokalen in ae hulpschool aan de Madoerastraat kunnen by deze regeling met ingang van 1 augustus a.s. worden ontruimd. Voor het geven van de lessen in het vak metselen zal de hulpschool aan de Timorstraat moeten worden uitgebreid met een metselloods, waarin 2 groepen tegelijk les kunnen ontvangen, terwijl voorts op het open terrein een ruimte voor metselen moet worden ingericht. De kosten van genoemde bouwkundige voorzieningen bedragen in totaal f. 181.700. Bovendien zal voor de aan schaffing van inventaris een bedrag van f. 124.000 nodig zijn. VOORZIENINGEN EN RESTAURATIE SCHOOLGEBOUW „VOORGEEST" In het schoolgebouw „Voorgeest", dat sedert 20 maart 1958 gedeeltelijk als dé pendance van de openbare b.l.o. school aan de Marnixstraat in gebruik is. moe ten noodzakelijk enige voorzieningen worden getroffen, terwijl het tevens dringend restauratie behoeft. Met name zal de veranderde stoomverwarmingsin- stallatie moeten worden vervangen door een warmwaterverwarmingsinstallatie. Voots zullen de lokalen van een nieuwe vloerbedekking en van gordijnen moe ten worden voorzien, zal de verlichting moeten worden verbeterd, het sanitair moeten worden uitgebreid en zullen binnen- en buitenverfwerken moeten worden uitgevoerd, alsmede reparaties aan dak. goten, ondervloeren en kozij nen. De kosten, aan deze voorzieningen verbonden, worden op f. 37.080 begroot. Ten behoeve van de voortgezette eer ste inrichting van de op te richten My tylschool (openbare school voor buiten gewoon lager onderwijs aan lichamelijk gebrekkige kinderen) wensen B. en W. een krediet van f. 24.211 beschikbaar te stellen. Medewerking wensen B. en W. ook te verlenen voor het aanschaffen van spel- en ontwikkelingsmateriaal t.b.v. de R.-K. Kleuterschool aan de Boshuizerlaan. VAKANTIEREGELING SLAGERS EN SLIJTERIJEN Mede op verzoek van de Federatie van Slagerspa troonsverenigingen zal een verordening worden vastgesteld, waarby het verboden is een slagerswinkel voor het publiek geopend te hebben geduren de een door B. en W., met inachtneming van het bepaalde in artikel 5. lid 2, der Winkelsluitingswet 1951, bij rooster aan te wyzen tijdsruimte van zes werkdagen, liggende tussen 30 juni en 1 september. Voorts is er een voorstel om een veror dening in het leven te roepen, waarbij het verboden is een winkel, waarin ster ke drank in het klein uitsluitend voor gebruik elders dan ter plaatse pleegt te worden verkocht, voor het publiek ge opend te hebben gedurende een door B. en W. met inachtneming van het be paalde in artikel 5. lid 2. der Winkel sluitingswet 1951 bij rooster aan te wij zen tijdsruimte van zes werkdagen, lig gende tussen 1 juli en 1 september 1959. BEDRIJFSTECHNISCHE SCHOOL Leerlingen van de Gem. Bedrijfstech nische School hebben in „De Overdek te" voor hun diploma gezwommen. Na afloop kon het diploma A worden uit gereikt aan: Rinus Bon. Kees Verhoog. Henk Blok, Koos van Wee ren, Frans v. Bers. Kees Groen, Koos Rigtering, Koos de Vos, Leo van Kampenhout, Wil Var kevisser, Bas Turken, Theo Hoogervorst, Jan Domburg, Jan Verhoeven, Adriaan van Polanen, Han de Water, Ben van Beek. Willy v. d. Linden, Ben Rands- dorp. Kees Kok. Bart van der Lans, Ben Konst, Ton Klein. Willy van Velzen André van der Pol, Johnny Heemskerk. Hans Goddijn. Arie Fokker. Johnny Glasbergen, Piet Mieloo, Piet van Kam pen. Ben Schaap, Minicus Zonneveld, Joop van der Meer, Jaap Roggeveen, Johan Kortekaas en het diploma B aan: Jan Willemse. Wim Mulder. Her man Hellenberg, Piet Kevzer. Piet de Geus. Frank Taverne. Karei Moerland, Jan Kuyvenhoven. Guy Caron, Hans Enneman, Piet Groeneveld, Cor van Po- lanen, Bram van der Star, Theo van der Weem. Sjaak Houwer, Piet Helvensteyn, Eram Rijsdam. Hans Paats. Fred Tjoa. Wim Bouwman, Hans Bedijn. Harry Borsboom. Kees Neuteboom. Joop van Hooff, Wim Arnoldus. Piet Wolvers, Sjaak Ober, Henk Meershoek, Pierre Kramp, Charles van der Voorn, Hans de Tombe. Jaap Heineman, Roel Bosscher, Bennie Bronsgeest. Martien van Am sterdam en Ben Prins. EERSTE LEIDSE JEUGDORKEST EN DRUMBAND „DEN BURCHT" In overleg met de heer H. Geirnaert (directeur van Mij. voor Toonkunst) en de kapelmeester de heer W. v. d. Mark is het bestuur van het Eerste Leidse Jeugdorkest en Drumband „Den Burcht" overeengekomen, dat alle muzikantjes naast hun normale repetities hun muzi kale kennis verder zullen ontwikkelen bij de Muziekschool van de Mij. voor Toonkunst. Zij zullen klassikaal hun lessen ont vangen van de bekende muziekpedagoog de heer Bijlsma. ONTEIGENINGSPLAN „LEIDEN- MEERBURGERPOLDER" In de zitting van 26 augustus 1957 heeft de raad besloten tot onteigening ten name van de gemeente Leiden in het belang van de volkshuisvesting van eigendommen, welke zijn gelegen in de Meerburgerpolder en begrepen in het goedgekeurde uitbreidingsplan „Leiden- Meerburgerpolder". De terzake met de eigenaren gevoer de onderhandelingen hebben ertoe ge leid, dat de in het onteigeningsplan be grepen percelen, met uitzondering van twee aan 1 eigenaar toebehorende per celen. intussen in der minne in eigen dom zijn verkregen. De onderhandelin gen met de bedoelde eigenaar zyn nog lopende. Naar het zich laat aanzien is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat ook met deze eigenaar overeenstemming wordt bereikt. De termyn. binnen welke, op straffe van het vervallen van het goedgekeurde raadsbesluit, de gemeente Leiden de eigendom van de daarin vermelde per celen by minnelijke schikking moet heb ben verkregen of de eigenaren, in dat besluit aangewezen, moet hebben doen dagvaarden, eindigt ingevolge het be paalde by artikel 80, lid 6, der Onteige ningswet 22 mei a s. Met het oog hier op is het, teneinde het vervallen van het raadsbesluit te voorkomen, nodig overeenstemming het advies van de rechtsgeleerde raadsman der gemeente tot het instellen van een onteigenings procedure te besluiten. De procedure s^oet worden ingeleid door het doen van een aanbieding. Aangezien de gemeente, ter realisering van het desbetreffende uitbreidingsplan, spoedig over de per celen moet kunnen beschikken, ware tevens gebruik te maken van de bij ar tikel 54a der Onteigeningswet geboden gelegenheid het recht tot voorlopige in bezitneming te verkrygen. B. en W. stel len de raad voor in deze geest thans een besluit te nemen. Verder komen in deze zitting de vol- kende voorstellen in behandeling: sub sidiëring gezinsverzorging over de jaren 1955 en 1956. het brengen van een twee tal wijzigingen in de begroting voor het jaar 1958, idem van een wijziging in de begroting voor het dienstjaar 1959, de benoeming van de heer G. Spijker tot leraar metaalbewerking aan de Gem. Bedrijfstechfcipche school. Advertentie. 1 Jongens-van-nu dragen: SHORTS en BLOUSONS BLOUSONS de grote mode van dit seizoen in moderne, frisse ruiten ÏO jaar 7®® FIELD JACKETS prima „STURKA" flex nieuwste model 8 jaar 1©7S SPIJKERBROEKEN in originele blue denim 6 jaar 595 SHORTS merk „Hazewind" in stoeisterke rainflex 4 jaar (kleine 6tijging per maat) U/etetcbnodecileatie3 - P>& O topprestaties Voorstellen aan Leidse raad Aanleg openb. kinderspeelplaats aan de Zeemanlaan Ruim IV.2 miljoen voor het bouwrijp maken van terreinen in het Houtkwartier

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3