Mm Fort -s MMocV Ook oudere bromfietsers kunnen gevaarlijk zijn! Witfeefe Chauffeur JONGEN MEISJES en JONGENS Breken of scheuren VOOR DE WARME ZOMERDAGEN Zomerhoeden Zomerpetten Fa. v. d. BLIJ DINSDAG 5 MEI 1959 Voor de Leidse kantonrechter Slecht rood licht bij het Haagse Schouw Het zijn niet alleen de jeugdige „bromfietspiraten", die een gevaar op de weg kunnen opleveren. Dat bleek gisteren wel tijdens de zitting van de Leidse kantonrechter. Voor het verdachtenhekje moest een zeventigjarige Rijnsburger verschijnen, die van de officier van Jus titie de ernstige raad kreeg op te houden met bromfietsen: „Het zou één gevaar minder op de weg betekenen". „U maakt niet de indruk, dat u snel kunt reageren", zo verklaarde de officier zich nader. Weer woningperikelen Verdachte was aan de Vliet te Rijns burg zonder zich van enig verkeer iets aan te trekken, plotseling linksaf ge slagen met het gevolg, dat hij bijna door een achter hem rijdende auto werd ge schept. Een snelle reactie van de auto bestuurder kon dat voorkomen. Maar verdachte moest enige dagen op „non- actief" en materieel bedroeg de schade 52 gulden. Rij nader onderzoek bleken ook de remmen van de bromfiets niet al te best te zijn. De officier verklaarde, dat hij had overwogen verdachte te verbieden een bromfiets te berijden. Zover wilde hij echter nog niet gaan. Hij liet het deze keer bij de eis van f. 25,of vijf dagen hechtenis. De kantonrechter deelde deze mening en liet het ditmaal bij f. 20,— boete of vijf dagen met betaling van de 6chade aan de auto, zijnde 52 gulden. Slecht licht Tot voor kort reed een opvallend hoog aantal automobilisten door het rode stoplioht bij het kruispunt Rijndijk- Haagse Schouw. Steeds werd proces verbaal opgemaakt. En steeds was het verweer: „Ik zag het rode licht niet, waarschijnlijk door de laagstaande zon" Na onderzoek ter plaatse bleek, dat dit verweer inderdaad op waarheid kon be_ rusten en kort geleden werden grotere lampen achter het rode glas aange bracht. De praktijk zal moeten bewijzen of dit afdoende is. Zo ja, dan stond gis. teren een 44-jarige wasserij directeur als laatste in deze categorie terecht. Het onderzoek duurde «slechts kort, want na dat de groepscommandant van de Rijks politie had verklaard, dat tot het aan brengen van grotere lampen was over gegaan, werd verdachte, conform de eis, ontslagen van rechtsvervolging. Mist of geen mist Het was vroeg in de oohtend en nog donker, toen een 30-jarige Leidse auto mobilist geen voorrang verleende aan een patrouilleauto van de politie. Ver dachte voerde aan, dat er die ochtend een zeer dikke mist stond en dat hij de politieauto niet had gezien, omdat deze de kleine verlichting voerde. De beide inzittende politieagenten verklaarden, dat de mist niet dicht was en het zicht ruim genoeg. Verdachte legde een ver klaring van het KNMI over, dat er die oohtend in Leiden inderdaad van een zeer dichte mist gesproken kon worden. Desondanks bleven de politieagenten bij hun verklaringen en het KNMI-rapport had voor verdachte niet veel waarde meer. De man was dan ook zichtbaar te leurgesteld dat hij, na de eis van f. 20, werd veroordeeld tot f25 subs. 10 dagen. Ook een 44-jarige Amsterdammer viei het tegen, dat hij ondanks alles toch schuldig werd verklaard. Hy reed met zyn auto op de Rijksweg nabij Sassen- heim en wilde een voor hem rijdende auto passeren. Hij keek in zijn spiegel of er niets achter hem kwam en op dit moment stopte zijn voorligger plotse ling wegens een defect aan de benzine toevoer. Verdachte reed er boven op, veroorzaakte nogal wat schade en moest zich nu verantwoorden. Hij had een uit voerig en knap geconstrueerd pleidooi op papier gezet en las dit voor. „U had da4 ook zonder papier kunnen doen, neem ik aan", aldus de officier, „want U deed het bijzonder goed. Dat op papier zetten zal U zeker wel een hele dag hebben gekost." Een en ander nam niet weg, dat verdachte sohuldig werd ver klaard en het vonnis van f. 40 subs. 15 dagen, de eis was f. 45, was een zicht bare teleurstelling. Leerling aangereden Toen een 23-jarige Lei denaar op 27 februari met een lesauto juist rijexamen deed moest hij op het Rapenburg plotse ling stoppen voor een onbekend geble ven wielrijder, die hem geen voorrang verleende. Een achter hem rijdende auto, bestuurd door een 23-jarige lera res, reed hem aan en hoewel de schade aan de leswagen was te verwaarlozen, leed de aspirant-automobilist toch f. 24 schade. Het examen werd n.l. ab rupt onderbroken, in afwachting van de uitspraak in deze zaak. Hij moet nu opnieuw beginnen. Dat kostte hem f. 24. De lerares werd schuldig verklaard en hoorde de eis van f. 20 subs 5 dagen en betaling van f. 24 tegen zich uitspreken. Zij vond dat onrechtvaardig. Zij was niet aansprakelijk voor die f. 24. De exa minandus had h.i. niet zo plotseling mogen stoppen (Sic!). Zij zal toch moe ten betalen en bovendien nog f. 15 boete subs. 5 dagen. Huisvesting Ook gisteren kwam het huisvestings probleem weer ter sprake en stonden twee verdachten voor de balie, omdat zij zonder vergunning hun probleem had den opgelost. Een 58-jarige Warmonder had toen zijn zoon in het huwelijk trad, een kamer aan de jonggehuwden afge staan en dus aan zijn sohoondoohter was een maand voor het huwelijk aan gevraagd en een maand na het huwelijk kwam het bericht van afwijzing binnen. Schoonvader en schoondochter stonden nu terecht. De vader voerde aan, dat hij een kamer over had; waarom zou hij dus de kinderen niet ter wille zijn. Zij konden dus na een lange verlovingstijd eindelijk trouwen en hadden nu voor lopig hun bestemming. De wet is echter onverbiddelijk en in afwachting van een oplossing in deze, zaïllen vader en schoondochter eerst nog ieder f. 15 boete moeten betalen. Een groot aantal brommers stond te recht omdat zij te snel hadden gereden en het verkeer in gevaar hadden ge bracht. De boeten varieerden van f. 15 tot f. 20. Een 18-jarige scholier dacht handig te zijn en gaf een valse naam op. Dat kwam hem duur te staan, want naast een boete van f. 20 voor te snel rij den, zal hij nu nog f. 25 extra voor die valse naam moeten betalen. Politiële tolk De hoofdinspecteur van politie, de heer D. J. Verzijden die kortgeleden op trad als tolk in de Franse taal, deed dit nu op verzoek van de officier in het En. gels omdat een der verdachten, een in specteur van een bloembollenfirma uit Nwe York, geen Nederlands sprak. Deze verdachte was onder Wassenaar bij dich te mist tegen een voorligger opgereden. De schade was aanvankelijk gering, doch toen verdachte no. 2, een 25-jarige chauffeur uit Abcoude tegen de Ameri kaanse wagen opreed, botste deze nog maals tegen de voorligger op en nu liep de schade wel hoog op n.l. tot f. 172. Door een en ander kwamen nog meer auto's in het gedrang en er ontstond een ware kettingbotsing, waarbij nogal wat schade werd geleden. Na enige vlotte vertalingen door de politiële tolk, requireerde de officier tegen de Ameri kaan f. 20 subs. 8 dagen en tegen ver dachte no. 2 f. 35 subs 10 dagen. Het vonnis luidde resp. f. 15 subs. 5 dagen en f. subs. 10 dagen. Beide verdaohten zul. len tevens de schade moeten vergoeden. „FRIENDSHIP" IN AUSTRALIË IN GEBRUIK GESTELD De eerste Fokker F 27 „Friendship", „Abel Tasman", die op 6 april j.l. aan de „Transaustralian Airlines" werd af geleverd, is op 1 mei in dienst gesteld Vaar- en oefenprogram van de Marine SMALDEEL V VANDAAG TERUG Het smaldeel V, met als vlaggeschip het vliegkampschip Karei Doorman, be nevens de jagers Gelderland en Amster dam en de onderzeeboot Zeeleeuw, wordt vandaag in ons land terugver wacht. Dit smaldeel ondernam een oe- fenreis naar de Oostkust van Amerika en de Ned. Antillen, waarvoor het begin van dit jaar uit ons land vertrok. De schepen zullen tot aan het eind van deze maand in de resp. thuishavens lig gen. De jager Utrecht, welke in het kader van het 10-jarig bestaan van de Navo een rondreis langs de landen van het Kanaalcommando maakte, is thans in smaldeel V opgenomen. Het smaldeel I, bestaande uit de kruiser De Ruyter, als vlaggeschip, de jagers Drenthe en Limburg, het fregat De Zeeuw en de onderzeeboot Zwaard vis, is belast met de varende opleiding. Het uitzondering van de Limburg werd door dit smaldeel gezamenlijk met de schepen behorende tot smaldeel V van 1 tot 4 mei j.l. geoefend in het Engelse Kanaal. Op 11 mei a s. zal de kruiser De Ruy ter begeleid door de jagers Drenthe en Limburg, naar Denemarken vertrekken om te Aarhus ZM de Sjah van Perzië aan boord te nemen in verband met diens staatsiebezoek aan HM de Konin gin en ZKH de Prins der Nederlanden. Het fregat Hermelijn houdt als visse rij -politiekruiser toezicht op de naleving van de internationale visserijbepalingen in de Noordzee. Het schip zal 16 mei deelnemen aan vlaggetjesdag in Vlaar- dingen. Ook het patrouillevaartuig Freyr heeft een visserij-politietaak in de Zeeuwse wateren. Tezamen met het zusterschip Balder oefent de Freyr van uit Den Helder en Vlissingen. Het fregat Van Speyk bevindt zich in de Caraibische wateren en is ter be schikking van de commandant der Zee macht in de Ned. Antillen. Drie mijnenveegsquadrons oefenen geregeld op de Noordzee. In Boskoop lustrumviering Mater Amabilisscholen In verband met het 10-jarig bestaan van de Mater Amabilisscholen in Den Haag. Rotterdam en Schiedam werd j-1. zondag een feestdag georganiseerd, waarvan het hoogtepunt werd bereikt in de grote zaal van Florida te Boskoop. De gedachte was opgekomen om het jubileum niet, zoals gebruikelijk, plaat selijk te vieren, doch in groter verband, waardoor thans alle Mater Amabilis scholen uit het Bisdom Rotterdam bij cie jubileumviering werden betrokken. Men had voor dit doel een rally vanuit de verschillende woonplaatsen naar een bepaalde plaats in Zuid-Holland geor ganiseerd en van daaruit een puzzelrit naar een voor de deelnemers onbekende plaats in Zuid-Holland. Deze laatste plaats bleek achteraf Buskoop te zijn. Des middags om half een was men zover, dat te Boskoop in het gebouw Florida de gezamenlijke feestviering kon beginnen. Ruim 300 deelnemers waren vanuit scholen in Noordwijkcrhout. Lei den, Woerden, Gouda. Rotterdam, Schiedam, Delft. Den Haag en Wasse naar naar Boskoop gekomen. Na een gemeenschappelijke maaltijd werden de feestgangers verwelkomd door mr. P. Leinaerts uit Den Haag. na mens de organisatoren van deze dag. Tevoren hadden de deelnemers uit Noordwijkerhout de zaal nog smaakvol versierd, hetgeen temeer een prestatie mag worden genoemd, omdat deze meis jes de grootste afstand per fiets hadden moeten afleggen. Tijdens het onderzoek van de uitslag der rally door de jury werden de leer lingen op aangename wijze bezig ge houden door een aantal KRO radio- artiesten, zoals Jan de Cler. de clown Fantasio. Tiny en Henk Boo.v. alles on der leiding van Fred Starewood. De eerste prijs werd behaald door de leerlingen uit Wassenaar, die ook de persoonlijke prijzen behaalden. De vol gende prijzen waren achtereenvolgens voor de scholen uit Woerden. Noordwij- kerhout. waarna volgden Leiden. Den Haag .Schiedam. Rotterdam Gouda en Delft. Na afloop kregen de deelnemers nog tulpen mee naar huiste nemen, welke bloemen eveneens uit Noordwijkerhout waren ..geimporteerd". Al met al was het een geslaagde jubi leumviering. op de luchtlijn Sydney - Canberra - Melbourne - Tasmania. De „Friendship" is tijdens haar vlucht van Nederland naar Melbourne overal in Australië met veel enthousiasme ver welkomd door de naar dat werelddeel geëmigreerde Nederlanders RECHTZAKEN Nog geen uitspraak „schot op de spoorbaan" In tegenstelling tot hetgeen 14 dagen geleden werd bepaald heeft het Hoog Militair Gerechtshof vandaag geen uit spraak gedaan in de zaak van het .schot op de spoorbaan" bij het Artille rieschietkamp Oldebroek. De advocaat-fiscaal bij het Hof had 14 dagen geleden gepersisteerd bij zijn vordering tegen Den O.: twee maanden gevangenisstraf. Het is niet bekend wanneer het Hoog Militair Gerechtshof nu uitspraak zal doen Privéritten van kapitein Het Hoog Militair Gerechtshof te Den Haag heeft een 42-jarige reserve-kapi tein uit Arnhem, die terecht heeft ge staan omdat hij zich schuldig heeft gemaakt aan het maken van enige privéritten per militaire jeep en het indienen van enige onjuiste declaraties, veroordeeld tot een maand gevangenis straf, voorwaardelijk ontslag uit de mili taire dienst zonder ontzetting uit het recht bij de gewapende macht te die nen, met een proeftijd van 3 jaar. In Franse Sahara atoomproefterrein Premier Debré heeft gisceien in de Franse staatscourant meegedeeld, dat Frankrijk bezig is met de aanleg van een proefterrein voor kernwapens in de Sahara. De keuze van het terrein was pas na diepgaande studie gemaakt op dat de gezondheid van mensen en vee voor honderd procent gegarandeerd kon worden. Debré deelde niet mee waar de proefgrond is gelegen. Het Parijse dagblad France Soir wist echter al in maart te melden dat op 6U0 km zuidelijk van Colomb Bechar in de Sahara, waar raketten getest worden, een „geheime stad" gebouwd wordt met de naam Hamoudia. Het ligt op bijna 4G km afstand van de laatste oase (Reggan) op de karavaanweg naar de Niger. Minister Van Aartsen tot de jeugd: „Vrijheid hoogste goed" De leerlingen van de Dordtse middel bare scholen hebben een eigen 5 mei comité, dat nu voor de tweede maal een jeugdmanifestatie heeft georganiseerd. In de historische Grote Kerk van Dor drecht kwam de jeugd vanochtend sa^ men. Zij werd toegesproken door ae burgemeester van Dordrecht, mr. J. A. H. J. van der Dussen en door de minis ter van Verkeer en Waterstaat a.i., mr. J. van Aartsen. De minister zei, dat vrij heid en gerechtigheid goederen zijn, die niet te verzeken zijn, maar waarvoor voordurend moet worden gestreden. Over één ding zijn alle Nederlanders het eens, namelijk dat de persoonlijke vrijheid het hoogste goed is. Het eigen welzijn kan evenwel slechts gediend zijn door het gemeenschappelijk wel zijn en de eigen vrijheid door aller vrijheid. De minister deed een beroep op de jongeren, bereid te zijn zich in te zetten voor de verdediging van het recht, waarin de vrijheid verankerd ligt. Hij pleitte voor samenwerking met andere volkeren om vrijheid voor de gehele wereld te verkrijgen. Soekarno in kopenhagen President Soekarno heeft gisteren in Stockholm een bezoek gebracht aan de L. M. Ericsson telefoonapparatuur- fabrieken. Hij lunchte in het stadhuis en maakte daarna een rit door de stad. De Zweedse regering bood de president gisteravond een diner aan in het ministerie van Buitenlandse Zaken. Soekarno is vandaag in Kopenhagen gearriveerd. „Berlingske Aftenavis" schreef, dat Soekarno zich praktisch dictatoriale macht heeft verzekerd over 3000 eilan den en 85 miljoen mensen". Hij is „een sterke man in een gespleten land", aldus het blad. „Soekarno heeft evenals Nehroe en Nasser ontdekt hoe moeilijk het is in het „niemandsland" tussen het Sovjetblok en de democratieën te leven. Ondanks zijn diepe haat voor westerse kolonisatoren schijnt hij te ontdekken, dat Indonesië wordt be dreigd door grotere gevaren dan de aanwezigheid van de Nederlanders op Nieuw-Guinea", aldus het blad. Machinist van Drachenfels zich niet van fout bewust (Van onze correspondent in Bonn) In de Westduitse hoofdstad begon gis teren het proces inzake de ramp op de Drachenfels, waarbij op 14 september jl. een tandradtrein naar beneden raas de. Zeventienmensen werden hierbij gedood en 112, onder wie een Zwols echtpaar, gewond. Op de eerste dag van dit proces verklaarde de machinist van het treintje, Gerdhabing, dat hü alles gedaan had wat er maar gedaan kon worden en dat hij zich niet van enig kwaad bewust was. Uit het verhoor van de machinist bleek, dat deze al tien jaar dienst deed op de kabelbaan; sedert 1955 was hij machinist. Hij zou de rit met de stoom locomotief en de drie wagons naar bo ven en naar beneden reeds 20.000 keer hebben gemaakt. Op de bewuste dodentocht, die buiten de dienstregeling moest worden gedaan in verband met het grote bezoek aan de Drachenfels, was de druk in de ke tel van de locomotief tot beneden nor maal gedaald, terwijl het vuur in de locomotief eveneens allesbehalve nor maal brandde. Boven op de Drachenfels was de druk in plaats van 13 atmosfeer nog slechts 7 atmosfeer, maar de ma chinist meende, dat 't niet verontrustend was. Hij zou vele malen op een dergelij ke wijze hebben gereden en niemand had hem ooit verteld, dat een bepaalde rem onder zekere omstandigheden van de stoomdruk afhankelijk was. De rem men weigerden evenwel, waarop de ma chinist tot de Franse stoker gezegd zou hebben de handrem langzaam aan te draaien. De rechtbank twijfelt er even wel nauwelijks aan, dat de machinist tijdens de dolle tocht naar beneden meer heeft kunnen zeggen dan „rem men!" en is er zeker van dat Gerdha bing niet op zijn gemak de stoker aan gemaand heeft om langzaam af te remmen. De stoker kwam bij het onge luk om het leven, toen hij van de lo comotief tegen een muur sprong. De machinist sprong tenslotte eveneens van de naar beneden razende machine: hij kwam er met lichte verwondingen af. Op het ogenblik ryden er geen stoom locomotieven meer naar de top van de Drachenfels. Het vervoer is geheel ge ëlektrificeerd en ieder weekeinde nog even druk als vóór 14 september jl. „Was dat nou nodig?" Ongeval grootste oorzaak der kleutersterfte „In oais land sterven meer kinderen beneden de schoolleeftijd door onge vallen dan door enige andere oor zaak, meer zelfs dan door allerlei kinderziekten samen. Een deel daar van komt op rekening van het ver keer, doch zeker niet minder in aantal zjjn de gewone huis-, tuin- of keuken ongelukken, die het kind in of bij het huis treffen. Veel ongelukken van kin deren ontstaan mede door gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel bij ouders bij oudere kinderen of bij onderwij zers. Veel rouw van ouders, veel kin derleed is en blijft het gevolg van slordigheid en onnadenkendheid in het dagelijks gedrag der ouderen". Dit schrijft de directeur van de Nederlandse Bond voor Moederschaps- zorg en Kinderhygiëne, de arts M. Vromen, in een slotwoord van de brochure „Was dat nou nodig?", die de commissie voorlichting kinderbescher ming en kinderhygiëne heeft doen uit geven door de Stichting „Voor het kind". De brochure, die 12 ware verhalen ver teld door Jo Manassen) bevat, wordt ter beschikking gesteld van alle kruisver enigingen in den lande, van de provin ciale commissies voor de kinderhygiëne, van de G.G. en G.D. diensten van vrouwenorganisaties enz. Nieuw voorstel walvisvaart Naar aanleiding van een verklaring van de voorzitter van de Noorse Vereni ging voor de Walvisvaart, Bettum, en een mededeling van president Hoketsu van de Kyokuye maatschappij (Japan) over de in Oslo gehouden besprekingen tussen Noorse, Japanse en Britse be langhebbenden over de walvisvangst, deelt de directie van de Nederlandse Maatschappij voor de Walvisvaart N.V. te Amsterdam mede, dat zij aan bespre kingen over de quoteringsregeling zal deelnemen, wanneer zij daarvoor wordt uitgenodigd. Voor de in Oslo en Japan gehouden besprekingen heeft de directie geen uitnodiging ontvangen. Thans is sprake van een nieuwe bijeenkomst van bovenvermelde landen tegen het einde van deze maand in Londen. Hieraan zou ook door Nederland moeten worden deel genomen, aldus president Hoketsu van de Japanse maatschappij. De directie van de Nederlandse Maat schappij heeft reeds een nieuw plan, dat heel simpel van uitvoering is, gereed, om aan de overige landen voor te leg gen. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 5 mei Vette varkensmarkt: Aanvoer 112 vette varkens. Notering: per kilogram levend gewicht: zware varkens geen aanvoer, lichte varkens fl.711.76; slagersvarkens fl.751.78; zeugen geen aanvoer Enkele prima's boven notering. LEIDEN, 5 mei. Leidse Coöp. Groen te- en Fruitveiling. Per 100 kg: appe len 5-14. andijvie 58—93. peulen 245 285, snijbonen 165330. postelein 5472. prei 318, spinazie 1322 stoofsla 10 20. tomaten A 205—230, C 215. CC 115 155, uien 819, waspeen 1320. witlof 51 —88. per 100 stuks: bloemkool 3880. B 3056, C 2126, komkommers A 4558, B 40—56. C 33—46. sla A 5—11.90. per 100 bos- peterselie 4.204.80, raapstelen 2.10- 4.90. radijs 5—12. selderie 5.30—7.80. AALSMEER, 4 mei C.V. Centr. Aalsm. Veiling G.A.: Seringen: Stepman 3580; Legray 3085; Blauw 2075 per tak. Di versen: Pyrethrum 50185; Iris 60140; Colvlllel 305; Papaver 105; Ixia 50100; Lathyrus 65175; Asp. plumosus 50185; Fresia 70—180; Anemonen 18—57 per bos. Vlolieren 15—37; Clematis 35—100 Calla 1847 per stuk. Amaryllis 2038 per kelk. Anjers: rood 1858. roze 2053. wit 15—40; Orchid Beauty 40—90 per stuk. Rozen: Better Times 1036 Rosalandla 10 36; Edlth Helen 1540; Parel van Aals meer 1540 Geh. Duisberg 1538; Pecht- old 1030; Verschuren 1632; Towny Gold 1632; Mad. Ofman 1539; Stok man 1029; Baccarat 3076; Montezlma 3065; Sweetheart 1540; Dorus Rijkers 30—62; Nymph 30—72. BODEGRAVEN, 5 mei. Kaasmarkt. Aanvoer 31 partijen. Notering le srt f2.10 2.26, 2e soort f 1 982.09, extra kw. tot f 2.30. Handel matig. BOSKOOP, 4 mei „De Boskoopsche Velling": Balrozen 97 pe rtak; Lathyrus roze 6080. idem zalm 8590, Idem wit 90; idem oranje 8575, Idem gemengd 85 90; idem lila 9; Forsythia I 41, idem II 32; Genista per bos 3527; Rhodo Cala- robrense 3725, idem kort 2215 per knop; Jap. Azalea per stuk 140100. Ba- bvrozen; Sweetheart 260, idem 1 kop 75 44; Else Poulsen 280180, Idem 1 kop 90 80; Ellen Poulsen kort 45. Gr.bl. rozen: Offmann I 500—360, Idem II 220—180; 170; Duisburg I 420—300, Idem II 280 190; Rosalandla 170—130 .idem kort 90; Vierlanden 460200; Hadley 200; Pecht- old 460260, Idem kort 190; Newyorker 780—500. KATWIJK AAN DEN RUN: 4 mei Groenteveiling: waspeen A export (per kist) 7,2010,70; waspeen B export (per kist) 6,909.80; waspeen I binnenland (per kist) 4.408,00; waspeen n binnen land (per kist) 2,003,10; prei 12,00 16,00; radijs (per 100 bos) 8,40—0,10, ra barber 11,0014,00; spinazie 14,0020,00; sla (per 100 st.) 5,009,00; witlof I 35,00 46,00; witlof II 15,0021.00; bloemkool (per 100 6t.) 42,0066,00; sla-uien (per 100 bos) 5,106,00; raapstelen (per 100 bos) 2,002,60; kervel (per 100 bos) 17,00. Aanvoer waspeen 70.000 kg, waar van 54.000 kg voor export werd verkocht. ROELOFARENDSVEEN, 4 mei. Bloe menveiling; Dhoronlcum 1024. Pyre thrum 1 1.201.90, Idem 2 601 25, Ane monen 2741, Fresia's 2171, Allium 30- 49, Lathyrus 701.25, Irissen 7091, Nar cissen: White Sail 2138, Cheerfulness 21 26, Tulpen; Edlth Eddy 1943, Golden Harvest 3065, Elizabeth 5054. Rose Copland 3148. Cordell Huil 4461. Pr. Carneval 5058, Kleurenpracht 5165, Bartigon 2042. Queen Elizabeth 5665, Paris 4854, Piccadilly 3416. Zwanen burg 3633. W. Pitt 3846 per bos. Am. Anjers 2537 per stuk. ROELOFARENDSVEEN. 4 mel. Groentenvelllng; Aardbeien 1 801.20. Id. 2 501.05 per doosje, kropsla 1 8 60 14.40 Idem 2 5.00—10 20. andijvie 69.00— 72.00, spinazie 23.0027.00 per 100 kg. ROTTERDAM. 5 mei. Veemarkt. Aanvoer in totaal 4679, weektotaal 6512, Vette koeien en ossen 380, gebruiksree 1026, vette kalveren 480, graskalveren 271, nuchtere kalveren 1817, varkens 39, biggen 31, paarden 93, veulens 6, scha pen of lammeren 190, weide/zuiglam- meren 312, bokken of geiten 34. Prijs per kg.: vette koelen le kw. 320 360, 2e kw. 300—320, 3e kw. 280—294, vette kalveren 285310, 265285, 220 265, slachtpaarden 265, 235, 220. Prijs per stuk: graskalveren 470, 400, 300, nuch tere kalveren 77. 67. 52, schapen 120, 90, 70. weide/zulglammeren 50, 45. 30, kalf- koeien 1350, 1100, 1000. melkkoeien 1350. 1100, 1000, vare koelen 980, 800, 700, vaar zen 1000. 850, 650, pinken 690. 560, 425. RIJNSBURG, 4 mei. Groenteveiling: prei 1015, rabarber 1416. waspeen A 1055. waspeen B 846. per kilo, selderie 812 per bos, peterselie 56. radijs 8 12 per bos. TER AAR, 4 mei. Groenteveiling: kassnljbonen 2.403.00, Idem stek 2.10 2.20. peulen 3.304.90. Idem B 2.80—3.10, postelein 5156, rabarber 910, andijvie 6372. spinazie-2633, Idem B 1721, waspeen 1920, pret 1213. slalotten 20- 23. rode kool 10. aardappelen" 815, to maten 2.80, stoofsla 10, alles per kg, sla 1 8.0014.00. Idem B 5.008.30, Idem C 5.00 5.40, per 100 stuks, komkommers B 42 47, Idem C 3236. idem D 2639. Idem stek 227, bloemkool A 5587, Idem B 4057, Idem C 2939, Idem stek 1718, alles per stuk, radijs 67 per bos, stoof sla 401.10 per kist, aardbeien 801.20 p. doosje. gevraagd voor lichte inpak- werkzaamheden. Ook voor halve dagen. ZUIDHOLLANDSE LOONBEDRIJVEN Valkenburg Z.-H. KOSTELOOS. By exploot van ondergete kende, d.d. 29 april 1959 ls ten verzoeke van ALIDA RAMAK te Leiden, domicilie kiezende te Leiden aan de Turfmarkt no. 8 ten kantore van mr. D. E. J. Schaffer, gedagvaard: THEODORUS KOREE, laatstelijk gewoond hebbende te Leiden, doch thans afwezig en zonder be kende woon- en verblyfplaats op vrijdag 7 augustus 1959, des voorm. te 10 uur te versche nen ter terechtzitting van de Arrondissements-Rechtbank te 's-Gravenhage, Jan van Nassaustraat 112 TEN EINDE op de in dat exploot om schreven gronden ten dage voormeld in persoon of door iemand zijnentwege van zyn aanwezen te doen blyken, by gebreke waarvan door ver zoek zal worden geconclu deerd dat bij vonnis worde verklaard, dat ten aanzien van de gedaagde sedert 15 juli 1945 rechts-vermoeden van overlyden bestaat en voorts dat aan verzoekster verlof wordt verleend een nieuw huweiyk aan te gaan, kosten rechtens. De Gerechtsdeurwaarder C. A. Van KOETSVELD, Hugo de Grootstraat 69, 's-Gravenhage. gevraagd by expediteur, in bezit rybewys B-C-E, tevens genegen alle voorkomende werkzaamheden te verrichten. Brieven bureau van dit blad onder no. 10216. Een FLINKE gevraagd. LAMPENKONING HAARLEMMERSTRAAT 141 is er niet meer by. Gega randeerd onbreekbaar zyn de nieuwste naaldhakken, welke alléén „COWBOY" U leveren kan. Vele modellen en kleuren. Gratis halen en bezorgen in Leiden en omstreken. Modelschoenmakery „COWBOY" HOGEWOERD 50 Tel. 23402 - Lelden Depots Herenstr. 76 - Tel. 26279 Lodewyk v. Deysselstr. 3. 1KLAS h" 2e hands AUTOMOBIELEN m AUTOMOBIELBEDRIJF RUNLAND Dir. wr.c BOOM PNPENGMCHT 5* LEIOEN T,l 01710-20506 B.M.W., 6 cil1955 CHEVROLET Biscayne, 6 cil. 1958 CHEVROLET Delray 1958 CHEVROLET Bel Air 1956 CHRYSLER, Newyorker 1952 FORD Taunus 15M '56/57 FORD Taunus 15M, station 1956 FORD Taunus 12M FORD Versailles FORD Customline FORD Customline 2 OPELS Rekord OPEL Rekord OPEL Rekord OPEL bestel SIMCA Stationw. STUDEBAKER, Champion VAUXHALL Cresta 1955 1957 1950 1952 1958 1956 1957 1955 1954 1956 1956 Alle wagens voorzien van kachel. INRUIL - FINANCIERING - GARANTIE Alle merken nieuwe automobielen. Na 6 uur telefoon K 1710—31853. Verlofgangers speciale regeling. Elektrisch fornuis met pannen te koop. Uiterste prijs f 125. Tel. k 1710—23270 of tijdens Uw vakantie brengen wij een grote collectie in stro, rhovyl en lichtgewicht haarvilt, tevens een mooie sorte ring in linnen en palmbeach, in gevoerd en ongevoerd, reeds vanaf f 3.50. SINDS 1860 LEIDEN HAARLEMMERSTR. 11, Telefoon 22457 TENT Adelaar, 3 pers, dubbel daks te koop. Prijs f 100. Tel. k mo—23270. Weergaloos mooi Weergaloos sterk MAANDEN SC&süffte/ykc. GARANTIE ook op het lostrappen van de „FORT"-rubberzool sokken en ankiets ToVtenha. met wol Artikel 3068 De nieuwe verfijnde „FORT" - barrevoets- sandaal. een en al veer kracht en soepelheid, heerlijk-luchtig en door sublieme pasvorm zeer geriefelijk. In naturel leder met bruine rub berzooi. Maten 28-45. In LEIDEN verkrijgbaar bij MiladS HOGEWOERD 2 Tel. 24237 HAARL.STR. 128 Tel. 25585 Artikel 3002-3005. Ook een zeer bijzondere „FORT"-creatie. In beige en bruin, met bruine rubberzool. Maten 28-47 en voor kleuters In de maten 24-27 Fort-sandalen hebben een STALEN cambreur, die het doorzakken van de voeten voorkomt en voor voet kwalen behoedt. Gaan minstens 2 jaar mee Op goede en gezonde) voet met Verkrijgbaar bij: Fa. Jan van HARTEVELT Haarlemmerstraat 210 LEIDEN Adverteert in dit blad

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 11