Tien treffers van KRV Weteringse Boys naar 2e klasse Regenboogklasse nog altijd het meest spectaculaire nummer Jolly Peter oppermachtig in de Produkten - ren Kampioeiiskaiididaat TYBB kwam goedkoop aan de treffers: 4-0 CEES KOCH VERBETERT ZIJN RECORD KOGELSTOTEN MAANDAG 4 MEI 1959 Voetbal in de Afdeling Leiden (Van onze LVB-medewerker) De doelpunten bleken gisteren in enkele wedstrijden goedkoop. Zo scoorde KRV er tegen Rouwkoop maar liefst tien in totaal, waartegenover de Voorschotenaren niet één treffer wisten te stellen. Altior deed het op eigen veld tegen Weteringse Boys niet veel minder, zesmaal moest de Boysdoelman naar het net. Deze neder laag betekent voor de Weteringers, dat zij volgend seizoen in de tweedeklasse moeten spelen. Rijpwetering blijft leider Altior goed volgen, al werd niet zonder moeite met 12 bij Stompwijkse Boys gewonnen. TWEEDEKLASSERS Door met 1-3 van VNL te winnen is UDO naast het Hoogmadense MMO ge komen. SJZ liet zich een kostbaar punt door VVOA ontfutselen, waardoor de Zoeterwoudse club met een punt ach terstand de derde plaats inneemt. Er is echter in deze klasse aan de kop nog van alles mogelijk. VTL zorgde weer eens voor een verrassing, door met 4-3 van VNA te winnen. De overige elftal len hadden vrijaf. De stand is hier: ALTIOR—WETERINGSE BOYS In de eerste helft hadden beide par tijen gelijke kansen en zou zelfs een Weteringse voorsprong normaal geweest zijn. In de tweede helft gaf linksachter H. van der Jagt zijn voornoede het voorbeeld door na een snelle ren in te schieten 1-0. Toen er één schaap over de dam was, volgden er meer en Ver sluis (2x), Jan van Hameren (2x). en H. Bos brachten de eindstand op 6-0. STOMPW. BOYS—RIJPWETERING Rijpwetering kwam een kwartier voor de pauze aan de leiding, toen doelman Kaptein blunderde: 0-1. Doordat Huib van der Helm in de tweede helft in eigen doel schoot, kwam Rijpwetering mét 0-2 voor te staan. T. Oliehoek bracht de eindstand van deze pittige wedstrijd op 1-2. KRV—ROUWKOOP KRV is in deze wedstrijd steeds in de aanval geweest. Door Van Oort en Bee- kink (2x) kwam de rust reeds met een 3-0 voorsprong. Daarna had de thuis club de harde wind achter en was het helemaal met Rouwkoop gedaan. Noor- dermeer en Baas namen ieder nog twee doelpunten voor hun rekening, waarna Beekink de resterende drie op zijn naam bracht: 10-0. ORANJE GROEN—SVLV Na een kwartier moest doelman Bont je een schot van de SVLV mid voor langs zich laten gaan 0-1, maar geluk kig voor de Leidse ploeg kende ook Siem Dubbeldam de weg naar het doel: 1-1. Jaap van Belkum gaf vervolgens de thuisclub de leiding 2-1 en Dubbelde- man zag kans deze voorsprong te ver groten 3-1. waarna de SVLV-midvoor Bontje opnieuw het nakijken gaf: 3-2. Koos Rijken benutte in de tweede helft een voorzet van rechts 4-2 en Jaap van Belkum scoorde 5-2. Acht minuten voor tijd kwam er nog weer even span ning. toen de Voorschotense linksbin nen er 5-3 van maakte. LDWS-St.-BERNARDUS LDWS speelde het eerste tegen wind. maar wist niettemin het spel op de Bernardus-helft te houden. De rust kwam met blanke stand. Kort na de thee opende linksbuiten Korenhof de score en vervolgens wist Prins de stand op 2-0 te brengen, waarmee het einde kwam. D»> stand is nu: Altior 1329 Alph. Boys 1613 Rijpwetering 18—28 LDWS 17—13 SVLV 18—22 St.-Bem. 17—12 Stompw. B. 1322 Or. Groen 1611 KRV 17—20 Weter. Boys 17— 4 Rouwkoop 1714 ATLETIEK Nieuw wereldrecord hinkstapspringen Het afgelopen weekeinde zijn in Rusland, Amerika en Duitsland, drie grootmachten op atletiekgebied, wed strijden gehouden waarbij één wereld twee Europese records en tal van goede prestaties vielen te noteren. In Naltchik, waar de beste Russische atleten tezamen waren gekomen, ver beterde de 23-jarige Oleg Fedossejev het wereld- en Europees record hink stapspringen met 16.70 meter en de bronzen medaillewinnaar op de Euro pese kampioenschappen, de 30-jarige Vladimir Bulatov stelde met 4.62 het Europees record polsstokhoogspringen scherper. Nina „hoedjes" Ponomareva kwam bij het discuswerpen dames tot 53.23 meter en Vladimir Lyakhov deed het bij de heren nog beter (54.80 meter). In Dallas (Amerika) roffelde Bill Woodhouse razendsnel de 100 yards in 9.4 sec. en de 220 yards in 20.4 sec. onder zich weg zij het met licht windvoor- deel. Eddy Southern won een race over 440 yards in de goede tijd van 46.9 sec. en Don Stewart sprong het hoogst (2.07 meter) Dallas Long slaagde er in Los Angeles weer niet in „reglementair" het wereld record kogelstoten te verbeteren. Het werd 19.38, vijftien centimeter verder dan het record van Parry O'Brien, maar hij deed het met zyn zevende worp. De aan de universiteit van Boston stude rende Ier John Lawloc slingerde de kogel 61.42 meter ver. De reus Rink Babka en de snelle Bobby Morrow do mineerden in Salt Lake City. Babka won het discuswerpen met 54.30 meter en Morrow zegevierde op de 100 yards in 9.6 en de 220 yards in 21.2 sec. Een nieuwe ster meldde zich aan te Stillwater. Aubrey Dooley kwam bij het polsstokhoogspringen tot 4.66 meter. In Hannover won de Europese spnnt- kampioen Armin Hary op het nippertje in 10.6 sec. van Martin Lauer, eveneens in 10.6 sec. De Nigeriaan Omagbemi werd derde in 10.7 sec. Bij de dames zegevierde Gudrum Scheller op de 80 meter horden in 11.9 sec. voor onze landgenoot Willy Bakker Cysouw (12.-). Weinig spanning op circuit van Assen Op het verkorte circuit van Drente (4 km.) bij Assen zijn zaterdagmid dag de eerste wedstrijden gehouden van de competitie om het kampioen schap van Nederland op de weg voor senioren in de 125, 250. 350 en 500 cc. klasse. De competitie om de titels van de K.M.V. zal in totaal uit 5 van dergelijke races bestaan. De wedstrijden van zaterdag waren over het algemeen weinig spannend en slechts bij de race in de 500 cc. klasse hebben de 2500 toeschouwers kunnen genieten van enige sbrijd. In deze klasse wist Elbersen (Soesterberg) in de voorlaatste ronde zijn grote rivaal Van Son (Den Haag) te passeren en beslag te leggen op de eerste plaats. De uitslagen waren: 125 cc. klasse: 1. C. Swart (Alkmaar) op Ducati. de 52 km. in 30 min. 56,2 sec. (gem. snelheid 100.6 km./uur). 2. J. Stoltenkamp (Amsterdam) op N.S.U. op een halve ronde. MMO UDO SJZ VNA ZLC 16—23 16—23 16—22 17—20 15—16 VNL VTL VVOA Leidse B. 17—16 17—14 16—11 16—10 Unitas (L.) 167 ZATERDAGAFDELING In de eersteklasse van de Zaterdag afdeling berichtte zaterdagmiddag om 1 uur de secretaris van Kagia, dat men de wedstrijd tegen TAVV niet zou kunnen spelen, wegens het afschrijven door vele zieke spelers. Waarschijnlijk gaat dit Kagia een boete en twee winstpunten in minde ring kosten. HANDBAL HVL hield Snelwiek op ruime afstand Somber stonden de gezichten van de roodwitte supporters toen gistermiddag op Roomburg het Rotterdamse Snel wiek de eerste treffer na de hervatting op zijn naam schreef. Daarmee was de stand 5-3 voor Snelwiek geworden en het zag er niet naar uit, dat de HVL- aanval daar snel verandering in zou weten te brengen. Het ging niet zo best in die aanval. Er werd niet al te best geplaatst, het schot was niet zuiver enz. Duursma en Bonte leidden het herstel in. Driemaal achtereen moest de Snel- wiek-defensie zich voor een snelle switch tussen deze twee spelers gewon nen geven. HVL stond vóór: 6-5. En vanaf dat moment veerde als het ware de ploeg op. De zo aarzelend en onzeker begonnen achterhoede ging gedecideerd Burleigh Lancel ingrijpen. Geen vier kante meter vrij veld kregen de Rotter damse aanvallers. Lucus, Bijleveld en Rijnsburger lieten inzien hoe aanvallen moeten worden afgewerkt. In luttele tien minuten tijds was het spelbeeld volkomen veranderd. Snelwiek moest terug in de defensie om de schietgrage Leidse aanval af te rem men. Rijnsburger en zijn mannen ble ven echter met de bekwame assistentie van de nu naar voren komende Kagie stormlopen op de Rotterdamse veste. Pas toen de afstand tussen beide ploegen zeven doelpunten groot was. luwde het roodwitte offensief en kon Snelwiek wat meer in de aanval komen. Het werd tenslotte 14-8 voor HVL. HVL 2 werd gistermiddag na een spannende strijd tegen de reserves van Operatie '55 uit Dén Haag kampioen van de res. 2e klasse, afd. Den Haag. De HVL-dames kunnen het kampioen schap volgende week behalen met een zege op Phoenix 2. Die zege zit er in! Voorkaag met te harde wind (Van onze zeilmedewerker) Na prachtig zeilweer op zater dag woei het de volgende dag toch voor vele wedestrijdzeilers te hard. In de loop van de zondag, tijdens de Voorkaagwedstrijden, wakker de de wind aan tot kracht 5 met 6 in de vlagen. En hiertegen waren vele masten en beslag niet opge wassen, zodat de redders weer de handen uit de mouwen moesten steken. De wedstrijden werden nog onder het oude reglement gevaren omdat de ver taling van het nieuwe nog steeds op zich laat wachten. Overigens maar goed, want als men de banen op de Kager- plassen niet wijzigt en blijft vast hou den aan voor de winds starten, zal het zeilen in de Kaagweek reeds bij normale wind mogelijk meer schade veroorzaken, dan nu met deze stormachtige wind. Dat het hard was, zagen wij goed in de Drakenklasse, waar in de zondag ochtendwedstrijd H. W. v. d.. Steen eenzaam over de finish ging. Zijn tegen standers hadden allen opgegeven! S. H. H. Haaksma, Egon Rolf v. d. Baumen en W. Meihuizen toonden zich overtuigend de sterksten in resp. de Olympiajollen, Valken en 16 M2 Punt- klasse, door in alle wedstrijden te zege vieren. Het meest spectaculaire nummer van het programma was toch nog altijd de Regen'boogklasse, die in de storm de toe schouwers in ademloze spanning bracht. Hier behaalde Leen de Wit de hoofd prijs met een tweede plaats op zaterdag en een eerste op zondagmorgen. De zeer mooie middagrace won ir. G. A. Bakker voor Do v. d. Hulst en J. C. v. d. Velde. De 16 M2 streepklasse werd zaterdag gewonnen door F. W. D. Grimm, Jan van Dijk revancheerde zich in de zon dagochtend wedstrijd, maar de hoofd prijs ging naar G v. d. Akker, die de laatste race won en zaterdag tweede was. Scherp was de strijd in de Vrij heidsklasse waar tenslotte met één punt verschil J. L. J. Gaillard de hoofdprijs incasseerde vóór Jan Romke de Vries. De Valken, die voor het eerst met kunstvezelzeilen voeren, gaven ditmaal niet die verdeeldheid in krachten te zien die gebruikelijk is. Egon Rolf v. d. Baumen liep zeer snel. Na hem waren J. M. Snijders en Wim Ritman in de beide zondagwedstrijden de naaste con currenten. De tweede plaats in het klas sement was voor J. M. Snijders voor ir. H. F. Zuiderbaan en Ritman. UITSLAGEN Totaal klassement. Flying Dutchmanklasse1. H. Blok 24 pnt; 2. G. A. S. Jongeneel 19 pnt. 12 M2 Sharpies: 1. W. Guldemond 27 pnt; 2. N. Boschma 21 pnt. Valkenklasse: I. E. Rolf v. Baumen 43 pnt; 2 J. M. Snijders 28 pnt; 3. ir. H. F. Zuiderbaan 24 pnt. Valkenklasse B: 1. ir. L. P. Herfst 30 pnt; 2. W. de Pagter 26 pnt; 3. D. 't Hooft 24 pnt. Drakenklasse: 1. H. W. v .d. Steen 34 pnt; 2. W. Klomp 22 pnt. Regen'boogklasse: 1. L. de Wit 38 pnt; 2. ir. G. A. Bakker 29 pnt; 3. J. Hofland 25 punten. Finnjollen: 1. J. C. de Winkel 15 pnt. Olympiajollen: 1. S. H. H. Haaksma 38 pnt; 2. C. A. A. Visser 26 pnt; 3. B. Tournier. Vrijheidsklasse A: 1. J. L. J. Gaillard 28 pnt; 2. J. R. de Vries 27 pnt; 3. C. Wolzak 24 pnt. Vrijheidsklasse B: 1. W. Bakker 25 pnt; 2. J. Brouwer 22 pnt; 3. J. P. Wa terland 19 pnt. Sternklasse: 1. I. de Vos 32 pnt; 2. O. R. Boers 28 pnt; 3. F. H. A. Beek 14 pnt. 16 M2 Streepklasse: 1. G. v. d. Akker 39 pnt; 2. J. van Dijk 37 pnt; 3. W. Grimm 32 pnt. 16 M2 Puntklasse: 1. W. Meihuizen 32 pnt; 2. J. v. Bergen 20 pnt. Pampusklasse: 1. G. Timmer 37 pnt; 2. H. J. Greevelink 33 pnt; 3. J. O. Breedeveld 31 pnt. 12 Voetsjollen A: 1. mej. H. F. Hage- man 39 pnt; 2. A. W. Reyers 28 pnt; 3. F. L. Plantenga 25 pnt. 12 Voetsjollen B: 1. D. M. Kapteyn 34 pnt; 2. L. v. Eisen 22 pnt; 3. mevr. I. v. Dijk 17 pnt. Jeugdklasse A: 1. L. C. Schut 42 pnt: 2. R. Albers 29 pnt; 3. T. Westen 27 pnt. Jeugdklasse B: 1. C. A. Nater 43 pnt; 2. W. Huiser 37 pnt; 3. F. Vest 28 pnt. Typhoon eerste voor Enterprise (Van onze medewerker) Evenals vorige week de Trial Stakes, werd ook gisteren de Hengsten- en Merriën-Produktenren een dubbel succes voor Stal De Bloemert. In deze met een eerste prjjs van f2500.gedoteerde ren nam Marialva II (Delbrassinne) kort na het begin de leiding van Jolly Peter (v. d. Kraats) over en dit duo liep vrij ver van de overige twee deelnemers weg. B(j het ingaan van de rechte lijn nam Jolly Peter de overhand. Zfjn stalgenoot Sir Carston verdrong Marialva van de tweede plaats, doch was op de streep toch nog 4 lengten achter Jolly Peter. Op lYi lengte werd Marialva derde. Van der Kraats won met First Trial ook de Fatima-prijs, hoewel op 't laatst sterk bedreigd door Carmen (A. van Dijk), die op lengte derde werd. Het Zilveren Schild, betwist door vijf amateurs, werd gewonnen door Friar's Delight 'E. van Dijk), die in het laatste rechte eind de steeds leidende Alcyone (Lips) op 3 lengten achter zich hield. Kooyman won deze middag tweemaal. In de openingsdraverij na een aantrek kelijke strijd met Xanthi Con Dios (M. Vergay), die tezamen ver van hun 12 tegenstanders waren weggelopen, en met Vrijdag boekte hij een mooie 1.26.7 zege in de illustre Hanover-prijs, waar in Jo v.d. Berg met Vainqueur hem uit stekend partij gaf. Ook Hans ten Hagen won tweemaal, doch, in tegenstelling met Kooyman, als Weer nederlaag voor Lugdunum Het als kampioen gedoodverfde TYBB heeft gisteren in Haarlem hekkesluiter Lugdunum geen illusies gelaten. Met niet minder dan 40 bleef de winst bij de geelbaadjes en na deze zoveelste ne derlaag is de kans om er nog onderuit te komen vrijwel nihil voor de Kikkers. Uiteraard was de zege van de Haar lemmers verdiend, maar een tikje geflat teerd eveneens. Vooral als men bedenkt dat drie doelpunten ontstonden doordat doelman Kerkvliet zijn dag niet had! FORTUINLIJK Lugdunum ging van start met de storm in het gezicht. Toch waren de Kikkers, met invallers voor Jan Teeu- wen (gezinsuitbreiding) en Pet (militaire dienst) in de eerste helft niet veel min der in het veld. TYBB demonstreerde, met het voordeel van de harde wind, in diezelfde periode heus geen voetbal een kampioenskandidaat waardig. Dat de Haarlemmers tóch met een 20 voor sprong konden gaan theedrinken, dan ken zij slechts aan de Lugdunum-doel- man Kerkvliet. De score werd openge broken na ongeveer 20 minuten. Een weliswaar onverwacht schot, dat echter beslist houdbaar was. sloeg de Leidse doelman: 10. Een minuut of vijf vóór de rust leverde een tweede fout wéér een doelpunt op. De inzet van linksbuiten Kroonsberg - meer als voorzet bedoeld - onderschepte Kerkvliet wél, doch hij liet de bal via zijn handen achter de doellijn glippen: 20. De groenwitte aanval kwam niet aan scoren toe, alhoewel midvoor Zweistra daartoe wel enkele kansjes heeft gehad. PRIMA SPEL Wie gedacht had dat Lugdunum na rust met het voordeel van de wind wel goed uit de hoek zou komen, kwam be drogen uit. De thuisclub gaf in tegen stelling tot de eerste helft nu een prima partij voetbal ten beste. Ditmaal een kampioen-in-spe waardig. Reeds na 10 minuten stelde TYBB de zege vei lig. Overigens verliet doelman Kerkvliet zijn doel iets te laat in zijn poging de Haarlemse midvoor het scoren te belet ten: 3—0. Met lange passes en in hoog tempo draaide de thuisclub door. doch het duurde tot kort vóór het einde alvo rens 4—0 zich liet aantekenen. De groen witte achterhoede dacht hier ten on rechte aan buitenspel, doch de goed lei dende arbiter Scholten uit Amsterdam oordeelde anders. Zo verloor Lugdunum verdiend, doch de score in cijfers uitgedrukt was wél iets te fors. Rest nog te vertellen dat vóór de aan vang van deze, prettige en sportieve strijd Lugdunum een bloemenhulde in ontvangst mocht nemen van de thuis club. Een huldeblijk ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum. T eimiscompetitie Regen spelbreker De regen heeft gisteren op de Tennis banen de grootste winst geboekt. LLTC 1, Roomburg 1 en de Leidsche Hout 1 kwamen niet tot een defini tief resultaat. LLTC 1 moest de strijd tegen Heem stede 3 bij de stand 2-4 afbreken, Roomburg 1 verging het zo tegen Vel- sen, 4-0 voor Roomburg, en de Leid sche Hout 1 kwam tegen Park-Marlot 2 niet verder dan 3-3. 250 cc klasse: 1. L. Hoppezak (Rot terdam) op N.S.U. de 56 km. in 36.20.2 (gem. snelheid 92.271 km./uur). Hoppezak was de enige die de race beëindigde. 350 cc klasse: 1. P. Vis (Waterin gen) op Norton, de 56 km. "in 30.30.2 igem. snelheid 109,921 km./uur). 2. J. T. Huberts (Den Haag) op Nor ton 30.46.6 (gem. snelheid 108.920 km/ uur). 500 cc klasse: 1. A. H. Elbersen (Soes terberg) op B.M.W., de 56 km. in 31.03.8 (gem. snelheid 107.929 km/uur). 2. M. van Son (Den Haag) op Match less 31.07.4 (gran, snelheid 107,696 km./ uur). Volendam stond gisteravond op zijn kopde stromende regen ten spijt, toen de nieuwe eredivisionis- tcn van hun uitwedstrijd Limburgia terugkeerden tegen outsider. In de Intrepid-prijs overmees terde hij met Volann Erebus kort voor de eindstreep Winston Hanover (w. f. 10.10) en in de Ipie Gregor-prijs had hij met Ukas voldoende reserve om de aanval van Wilschot (J. v. d. Berg) af te slaan (w. f. 10.70). In de internationale draverij werd een kleine startfout van Enterprise (Ver gay) deze waarschijnlijk noodlottig, want Typhoon, die 20 meter voor hem als een wervelwind was vertrokken, be hield de leiding en zegevierde met 0.1 sec. verschil in 1.23.5 km.-tijd. Enter prise toonde 1.22.7. Quite Heny, die in het rechte einde even fouteerde, werd derde. Bij de amateurs had Porsius met Un worthy de pech van een langdurige startfout. Wel liep hij zijn grote achter stand goeddeels in, doch hij kon het tenslotte toch niet verder brengen dan een derde plaats achter Souveraine Maire (Zeeman) en Seigneur Bascom (Korver). De uitslagen luiden: Istarprijs: 1. X Hanover (Th. Kooijman) (1.30); 2. Xanthl Condios; 3. Vliegende Hollander. Toto: w. f 1,70; pl. fl,20, 1,40, 1,90; koppel f 3,70; cov. f 3,30. Intrepidprijs: 1. Volann Erebus (H. C. ten Hagen) (1.28.7); 2. Winston Hanover; 3. Wally Parisien (buiten weddenschap pen). Tot.: w. f 10.10; pl. f2,80, 1,60, 2,10; koppel f 11,80; cov. f 4,10. Illustre Hanoverprijs1. Vrijdag (Th. H. Kooyman) (1.26.7); 2. Vainqueur; 3. Va- - w. f2,—; pl. fl.10, 1.20. 1.40; - *""0. Ukas (H. C. ten :oppel f 3,60; cov. f 3,70. Ipie-Gregorprijs Pelk scoort het tweede doelpunt voor Volendam in de wedstrijd tegen Limburgia. ZEILEN Koos de Jong zegevierde op het Steinhudermeer De vijfdaagse internationale finjol- lenwedstrijd, die op het Steinhuder meer in Noord-Duitsland is gehouden, is in een overwinning voor onze land genoot Koos de Jong geëindigd. In het eindklassement bezette hij de eerste plaats met 2884 punten. Iedereen heeft grote bewondering voor het zeilen van De Jong gehad. Op de derde dag maakte hij een valse start. Na opnieuw te zijn vertrokken ging hij 28 concurrenten voorbij en slaagde er nog in op de derde plaats beslag te leg gen. Deze derde plaats, drie eerste plaat sen en één tweede heeft De Jong de zege gebracht. De Duitser Vogler, ex- Europees kampioen in de Finnjollen- klasse, liet hij daarbij achter zich. Deze werd tweede met 2850 punten. De Ne derlander Joop de Boer eindigde als derde met 2207 punten voor Leo Ger- hards (Ned.) 2095.5 punten. Hagen) (1.28.2); 2. Wilschot; 3. Us Ere bus. Tot.: w. f 10,70; pl. f3,30, 3,—, 3.40J koppel f 5,50; cov. f 5. Irene A-prijs: 1. Typhoon (P. A. Stroo- per) (1.23.5); 2. Enterprise; 3. Quite Heny Tot.: w. f2,20; pl. f 1,20, 1,30; koppel f2.40 cov. f2,70. Iskraprijs. Voor amateurrijders: 1. Sou veraine Maire (J. Zeeman) (1.27.1); 2. Seigneur Bascom; 3. Unworthy. Tot.: w. f3,60; pl. f2,50, 2,koppel f7,80; cov. f4.—. RENNEN: Fatimaprijs: 1. First Trial (H. J. v. d. Kraats; 2. Carmen; 3. Quasi. Tot.: w. f 1,70; pl. f 1,30, 2,40; koppel: f8.40; cov. f 8,50. Hengsten en merriën-prod. renn: 1. Jolly Peter (H. J. v. d. Kraats); 2. Sir Carston; 3. Marialva II. Tot.: w. fl,10 (stal); pl. fl,10, 1,20; koppel f2,—; cov. Het Zilveren Schild: 1. Friar's Delight (E. van Dijk); 2. Alcyone; 3. Early Sun. Tot.: w. f5.—: pl. f 1,90, 1,30; koppel f4.80; cov. f3,30. Totale omzet f 119.346,50. Op Nenyto-baan te Rotterdam (Van onze atletiekmedewerker) „Ik mag niet mopperen", ver trouwde Cees Koch ons toe, toen hij onder de warme douche kroop, na afloop van een voor hem bui tengewoon succesvolle wedstrijd dag op de Nenyto-sintelbaan te Rotterdam. „16.16 m. met de kogel, een nieuw Nederlands record en dat zo vroeg in het seizoen.ver volgde de Rotterdamse reus. „En over die discusworp van 51.32 m. ben ik ook best te spreken". LLTC haalde de winst uit de heren enkelspelen. Nordlohne en Schilp waren hun resp. tegenstanders Hiddinga en Wijkhuizen rustig de baas. Nordlohne won met 7-5 6-1 en Schilp met 6-4, 6-2. Die winst kon door de LLTC-dames mej. v. Reg- teren, Altena en mej. van de Wetering niet worden vastgehouden. Dat was conform de verwachting. Niet conform de verwachting was de nederlaag van Nordlohne-Sitzen in het herendubbel spel tegen Hiddinga-Wijkhuizen. 6-4. 2-6. 1-6. Het damesdubbel ging ook voor LLTC verloren. Winst van de res terende partijen kan LLTC dus alleen nog op gelijke hoogte brengen met Heemstede 3. De Leidsche Hout-dames, mevr. Lie en mevr. v. Berge-Henegouwen deden het beter dan hun collega's van LLTC- Zij zorgden voor een 2-0 voorsprong Een voorsprong die door de heren Lalisang en Barendregt werd verspeeld, zij het dan dat de zege van Derks; Mar- lot's no 2, op de Barendregt aan 'n heel dun draadje heeft gehangen. Baren dregt stond in de beslissende set 5-2. matchpoint, om nog met 7-5 de vlag te moeten strijken. Het eerste gemengd dubbel leverde winst op voor Park Mar lot. De dames dubbel van de Leidsche Hout mevr. Lie-mevr. v. Berge-Hene gouwen was echter en aan het net en in het achterveld superieur aan de Park- Marlot-dubbel. mevr. Barkhey-mevr. Diekerhof. 6-4. 6-2. Roomburg won alle enkelspelen. Ge makkelijke winst was dat niet. Drie van de 4 partijen moesten in drie sets wor den beslist. Ed Lim was ditmaal niet van de partij. J. Monod de Froideville kreeg nu het eerste Herenenkelspel voor zijn rekening te nemen. In een zenuw slopend duel won hij van de zeer vaste D. Staels. 8-6 in de derde set. H. Ub- bing jr „bekeek" de zaken prima tegen J. Post. liep zijn tegenstander er als het ware uit. 6-3. 4-6. 6-3. De overige winst punten van Roomburg kwamen van mevr. Ubbink. 6-2, 1-6. 6-3 op mej. Snijders en Anja Pino, 6-4, 6-3 op mej. van Hoogen. Inderdaad, de Pro Patria-atleet mag tevreden zijn; het kogelrecord werd maar met liefst 48 cm verbeterd! We kregen de indruk, dat Koch bij de Europese kampioenschappen ver leden jaar veel geleerd heeft. Hij is lang zo week en zo traag niet meer. Wellicht, dat Nederland weer eens een atleet heeft, die meetelt in Europa. Ter oriëntatie diene. dat de beste Europese prestatie in 1958 op naam kwam van de Engelsman Rowe: 17.96 m Loes Bohling (Sagitta) brak haar eigen Ned. record discuswerpen meisjes: 44.60 m. werd het nu 100 DAMES IN 11.5! Dan werd er ook een nationaal re cord geëvenaard en nog wel de 100 m. dames van de onvergetelijke Fanny Blankers-Koen en van Puck van Duy- ne-Brouwer: 11.5.Joke Biileveld van Celebes (Den Haag) noteerde in de serie al 11.6 en in de finale kwam zij dus op 11.5, een prestatie, waarmee ze verleden jaar de tweede plaats op de wereldrang lijst zou hebben ingenomen!! Helaas deze prestatie zal niet als record erkend worden vanwege de nogal harde wind. LEIDSE PRESTATIES Frans Beker (Holl.) won de 100 m. junioren A: 11.sec. In de finale ver sloeg hij gemakkelijk de jeugdkam pioen 1958. de Haarlemmer Duits, die zelfs door de LDA'er Van Crughten naar de derde plaats werd gedrukt. Voor beiden echter 11.2. Kees Smit liep zich met 11.sec. in de finale 100 m. heren A. Door het enorme programma (900 atleten) was men drie kwartier achtergeraakt op het tijdschema, met het ongelukkige gevolg, dat Smit zich op de tijd verkeek en daardoor nog juist kon toezien, hoe Fred Moerman (PP) winnaar werd (10.9) met op de tweede plaats Goos- sens (Quick-Nijmegen), eveneens 10-9 De 100 m. heren D ging in 10.8 naar Kees de Boer (Haarlem). Rob ten Tonkelaar (Holl.) schijnt de plaats van Rinus van Es in de landen ploeg te willen innemen. Ondanks een ongunstige wind bracht hij het tot een eerste plaats bij het polsstokhoogsprin gen heren A met een sprong van 3.30 m. waar (dus beslist) perspectief in zit. Enkele uitslagen: Vèr heren A: 1. Weisscher (Estafette) 6.82 m; 2. Klaassen (Quick) 6 81 m. Kogel dames A: 1. Corrie van Wijk (DEM) 13 35 m. 100 m horden heren A: 1. Boere (Mi nerva) 15.-; 2. Bos (VenL.) 15.2; 3. Joa chim (Haarlem) 15.3. 60 m. meisjes B: 1. Truus Cruiming (WIK) 7.5. 400 m heren A: 1. Guus Rollen (Quick) 5162; Vissers (Haarl.) 52.3; 5. Seller (Holl.) 52.8.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 14