VELPON kerkdiensten Leiden en omgeving Tentoonstelling „Hollands Glorie" te Lisse werd officieel geopend Zondag 26 april STADSNIEUWS Diploma-uitreiking Lagere Landbouwschool te Leiden Interessante activiteit in liet kader van liet bloembollenfeest pgericht 1 maart 1860 Zaterdag 25 april 1959 Vijfde blad no. 29729 eiden Hervormde Gemeente, Pleters- k: 10 uur ds. P. Kloek, 7 uur ds. J. de (H. A.) looglandse Kerk: 10.30 uur dis. D. J. sers (HA.). josterkerk: 10 urn* ds. J. Groot (H.A.). larekerk: 10.30 uur ds. W. J. H. Hu- k (H.D.), 7 uur ds. J. van der Wiel. (ooikapel: 10 uur ds. J. N. de Ruiter, laranathakerk: 10.30 uur da. H. J. v. iterberg. lerv. School (Boshuizerkade)10 uur H. Bouter. [erv. Muloschool (Asserstraat)10 uur j. van der Wiel. ,ula School (Marnlxstraat)10 uur ds. Ottevanger. er. Vrijz. Herv. (Leldse Volkshuls) n dienst. iglise Wallonne: 10.30 uur ds. Ch. Ca- is. Icademlsch Ziekenhuis: 10 uur ds. J. llaconessenhuls: 10.30 uur dr. K. E. H. lenhelmer. eugdkerk; 10 uur de heer J. W. van len. eref. Kerk. Zulderkerk: 10 uur ds de 5 uur dr. Dronkert. :hool Tlmorstraat: 10 uur ds. Weste- 5 uur ds. De Boer. ude Vest: 10 uur dr. Dronkert, 5 en 7 dr. Von Meyenfeldt. aranathakerk: 9 uur dr. Von Meyen- t. 5 uur ds. Heule. :hool Telderskade; 10 uur ds. Heule, 5 ds. Westerink. hr. Geref. Kerk: 10 uur (ond. De weg de afbraak) en 5 uur (ond. Weder - >ren tot een levende hoop) ds. C. v. Veele. eref. Kerk (vrijgemaakt): 10 en 5 uur H. Knoop. eref. Gem: 10 en 5 uur ds. Molenaar, rang. Luth. Gemeente: 10.30 uur ds. van Heest te Amsterdam, em. Gemeente: 10.30 uur ds. J. van doever. jopsgez. Gemeente: 10.30 uur dr. S. L. neus. lud-Kath. Kerk. (Zw. Singel 50): 9.45 Hoogmis, donderdag 9 uur H. Mis. trije Kath. Kerk. (Vreewijkstraat 19): uur gezongen H. Mis. pristlan Science. (Steenschuur 6): 0 uur dienst. hptistengemeente10 en 5.30 uur dhr. Schouten Jr. (vrijdag 8 uur bidstond), tang. Chr. Gemeenschap. (Middelste- |ht 3): 10 uur evangelist Anne v. d. jte St.-Pancras, 5 uur ds. J. van Schors. (Amsterdam, (maandag 8 uur Jeugd- ist en dinsdag 8 uur bidstond) feger des Hells: 10 uur heillglngsdlenst: (uur openluchtsamenkomst Beesten- jkt, 6.45 uur openluchtpredlklng. Gan- |e; 7.30 uur verlossingssamenkomst I. brigadier G. Claeys, mm.v. zangkoor (riem I. ngelse dienst Oud-Kath. Kerk - Zoe- foudse Singel 50)7.30 uur Evening 1 arlanderveen Herv. Gem: 10 uur ds. H. Knottnerus uit Oude Wetering, 7 ds. P. A. Lefeber uit Alphen aan den I. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. W. lan Hoek. Chr Geref. Kerk: 9.30 uur jdienst, 2.15 uur da. C. v. a Weele uit bbenes Herv. Gem: 9.30 uur ds. H. ns (H.D.), 7 uur ds. Veenendaal v. egom (jeugddienst). Iphen aan den R(|n Herv. Gem. Ju- astr.: 9 uur ds. M. Hanemaaljer, 10.30 Ir. J. Zandee uit Utrecht, 6.30 u. ds. N. inbeek uit Amersf. Kapel Gouwsluis: j. ds. J. H. Bogers. Bebouw Jonathan: Sur ds. P. A. Lefeber. Kapel Hooftstr.: i en 6.30 uur ds. A. J. Jorlssen. Ouds- fnseweg: 10 uur ds. G. Caüèe. Martha- fating: 10.30 uur ds. G. de Ru uit Rot- jam. Geref. Kerk. Zulderkerk: 10 uur ft., van der Kooij uit Woerden, 6.30 uur G. Mulder. Noorderkerk; 9 uur ds. W. faa. 4.30 uur ds. S. A. Boonstra uit irden. Aula Chr. Lyceum: 10 uur ds. (luider, 6.30 uur ds. W. wyma. Hooft- Bt: 10 en 6.30 uur ds. W. Tom. Geref. t (vrijgemaakt). Hotel Centraal: 9.30 uur ds. H. Scholte. Chr. Geref. Kerk. rderkerk Grljpensteijnstraat: 10.46 en uur leesdlenst. Oud Geref. Gem. Van tdersloostraat: 9.30 en 4 uur lees- |st.. Rem. Geref. Gem. Van Manders- traat: 7 uur mevr. ds. A. Hoff-Vls- ir. Evangelisatie. IJsbaangebouw: 10 Eredienst, 6.30 uur de heer M. Cohen Elckhard, USA. mthulzen Herv. Gem: 9.30 uur ds. eter van Gouda, 6 uur ds. Ottevanger Lelden. Geref. Gemeente: 9.30 en 6 leesdlenst. odegraven Herv. Gem: 10 uur ds. V. losch, 6.30 uur ds. Graafland van rden. (Nieuwerbrug)6.30 uur ds. C. Bosch. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur G. P. Hartveld van Delft. (Nieuwer' I)9.30 en 6.30 u. ds. V. Krimpen te ïrdam. Herv. Evang: 4.30 en 7 u. ds. V. (link van Amsterdam. Geref. Kerk |gem.)9.30 uur leesdlenst 5 uur ds. >lte. Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees- !st. Ev. Luth. Kerk: 10 uur de heer ners van Amsterdam. Vrije Evang. )g: 10 uur eredienst, 7 uur de heer n Hanenveld. iskoop Herv. Gem: 9 en 10.30 uur A. de Leeuw. 6.30 uur ds. J. Pronk, (f. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. G. Leene. Geref. Kerk: 9.30 en 4.30 uur ds. P. Ie Bruijn. Geref. Gem: 9.30 en 6 uur ilenst. Rem. Gem: 10 uur da. A. Hoff- cher. izerswoude Herv. Gem: 9.30 uur ds. v. d. Leeden ,6.30 u. ds. Hanemaaljer dphen. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u ds w. v. d. Hout lllegom Herv. Gem: 10 uur ds. J. lendaal, 5 uur ds. F. Brouwer. Geref. j: 10 en 5 uur dr. H. N. Ridderbos Kampen. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 ds. H. A. Schippers, logmade Herv. Gem: 10 uur ds. W, Jyieveldt uit Oegstgeest. lag Herv. Gem: 10 en R uur ds. M, tema. it wijk aan den Rijn Herv. Gem: uur ds. A. Makkenze, 6.30 uur vica- J. van Ham. (Nieuwe Duinwegkerk): uur dr. F. A. Nolle uit Leiden, (Gym- leklokaal Narcisstraat)10.30 uur J. uit Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: uur ds. H. de Valk, 5 uur ds. L. v. |nde uit Rijnsburg. Itw'ljk aan Zee Herv. Gem: Nieuwe t: 10 uur ds. P. Moerenhout, 6 uur Bouman. Oudie Kerk: 10 uur ds. G. Kooten van Genemulden, 6 uur ds. de Vos. Kapel: 10 uur ds. W. A B. In, 5 uur ds. P. Moerenhout. Zeehos- im: 6.45 uur ds. P. Moerenhout. Geref. i: 8.30 en 10.30 uur ds. I. E. J. Na- 5 uur ds. F. Pijlman. Chr. Geref. t: 10 en 5 uur ds. N. de Jong. Geref. (vrijgem.): 9.30 en 6 uur ds. Breen. if. Gem. Remieestraat: 10 en 5 uur dienst. Geref. Gem. In Ned. Casa 10 en 6 uur Leesdlenst. ludekerk Herv. Gem: 10 uur ds. tel, Den Haag, 7 uur ds. de Ruiter, èn. Geref. Kerk: 10 uur ds. pyiman, rijk a/d Zee, 7 uur ds. G. v. Duinen, lenaar. Iderdorp Herv. Gem: 10 uur ds. H. Hef. 6.30 uur ds. Chr. v. d. Leede te Irswoude. (Kerkzaal Zijlkwartier): 6.30 ds. Honnef. (Gebouw)10 uur Jeugd- t Geref. Kerk: 10 uur ds. Banga, 6.30 ds. v. d. Berg van Sassennelm. (Kerk- Zljlkwartier)9 uur ds. Kuiper. 5 ds Banga. Vrijz. Herv. (gebouw Lln- |n 12a): 10.30 uur ds. P. J. v. Ouwer- te Brielle. Imulden Herv. Gem: 9.30 en 7 uur D. H. GJjsbers. Geref. Kerk: 9.30 en |uur ds. H. J. Koffrie. )se Herv. Gem: 9 en 10.30 uur ds. lettlnga. 5 uur ds. Boonstra te War- tt. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. K. (uten. Chr. Geref. Kerk: 10 en 4.P" ds. D. H. Blesma. Geref. Gem: 10 en Ir ds. H. van Gilst. Geref. Kerk. (vrlj- 10 en 4.30 uur ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gem; 9.30 en 3 uur leesdlenst, (maandagavond 7.30 uur ds. B. Toes te Kinderdijk). Ned Prot. Bond: 10 uur ds. J. Arth Mulder te Naarden. Nieuwkoop Herv. Gem: 9.30 uur ds. W. H. de Jong. 6.30 uur ds. A. de Leeuw uit Boskoop (Jeugddienst). Geref. Kerk: 9.30 en 2.30 uur ds. J. H. Jonker uit Voor burg. Rem .Geref. Gem: 10 uur ds. A. W. Cramer. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur Leesdlenst. Nieuwveen Herv. Gem: 9.30 uur de heer J. v. d. Hoek, 11.15 uur ds. Visser van Zaandam, 6.30 uur de heer J. v. d. Hoek. Geref. Kerk: 9.30 en 6 30 uur ds. Snel. ds. D. Lekkerkerker. Geref. Kerk; 10 mu ds. G. Toornvliet te Bloemendaal, 5 mu ds. G. Rang te Vijfhulzen. Geref. Kerk. (vrijgem.)10.15 en 5 uur ds. R. Brands. Voorhout Herv. Gem: 10 uur ds. J. W. de Jong. Voorschoten Herv. Gem. (Dorp): 10 uur dr. K. J. Brouwer uit Oegstgeest. 7 uur ds. Achterberg uit Lelden (jeugd dienst). Rijndijk: 10 uur ds. Saraber. Hulp en Heil: 10 uur ds. Hletkamp uit Rotter dam. Nieuw-Voordorp(1216 Jarigen). 10 uur mevr. Kloosterman. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. M. den Boer. Geref. Kerk. (vrijgem.): 10 en 5 uur ds. J. M. Zink stok uit Meppel. Panama overweegt verzoek uitlevering van Margot Fonteyn Dr. Arias vroeg asiel in Braziliaanse ambassade Dr. Roberto Arias, de echtgenoot van de befaamde Britse ballerina Dame Margot Fonteyn. die wordt be schuldigd van samenzwering tegen de regering van Panama heeft gistermid dag in de Braziliaanse ambassade in Panamastad asiel gevraagd. Een woordvoerder van de regering ver klaarde, dat dr. Arias en een van zijn aanhangers door een liberaal parle mentslid, Alfredo Ramirez, naar de ambassade waren gebracht. President Ernesto de la Guardia heeft gisteren op een persconferentie in het presidentiële paleis gezegd, dat thans de brieven en stukken woraen bestu deerd. die de schuld van dr. Arias en zijn dansende echtgenote zouden kun nen bewijzen. „Indien wij voldoende be wijsmateriaal tegen Margot Fonteyn zul len vinden, is het mogelijk, dat wij En geland om haar uitlevering zullen vra gen", zo merkte de president op. Hij voegde er aan toe. dat Panama en Groot-Brittannië in 1907 een uitleve ringsverdrag hadden gesloten. De pre- sldént verklaarde voorts persoonlijk ver antwoordelijk te zijn voor haar arresta tie en haar vrijlating. Maar wat er ver der ook zal gebeuren, ze zal in Panama niet meer welkom zijn. Inmiddels heeft de minister van Ju stitie. Heurtematte, zijn ontslag aange boden. Hij wordt waarschijnlijk be noemd tot ambassadeur in Washington, terwijl zijn plaats in het kabinet wordt ingenomen door José Dominador Bazan In diplomatieke kringen in Londen twijfelde men aan de mogelijkheid tot uitlevering van Dame Margot Fonteyn aan de Panamese regering. Uitleverings verdragen zijn namelijk gewoonlijk niet van toepassing op politieke overtredin gen. De ballerina heeft gisteren een ovationele ontvangst gekregen, toen zij per vliegtuig uit New York op het vlieg veld van Londen arriveerde Dankbaar nam zij de daverende hulde in ont vangst, terwijl ze bijna onder de bloe men bedolven werd. Natuurlijk werd ze met vragen bestormd, maar zij zeide niet bereid te zijn het werkelijke ver haal ook maar aan iemand te vertellen. Wel zei zij niet te weten, waar haar man vertoefde en noemde zij de verklaring afgelegd door haar neef Ruben Miro In New York als zouden hij en dr. Arias de leiders zijn van een revolutionaire beweging „geheel onjuist". Nleuw-Vennep Herv. Gem: 9 en 10.30 uur ds. Bronsgeest. 7 uur ds. H. Brons (Jeugddienst). (Bethelkapel10 uur ds. V. d. Linden (v. A'dam H.A.), 7 uur ds. V. d, Staay (v. A'dam). (Pnlël Hillegommerbuurt)10 uur ds. Mackaay (v. Oegstgeest). Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. A. Langeler (v. Valkenburg). Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. L. Floor. Noordwykerhout Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. A. H. Smits. Oegstgeest Herv. Gem. Groenekerk- 10.30 u. ds. G. F. Callenbach, Pauluskerk. 10 uur Prof. dr. J de Graaf (Utrecht). 7 uur ds. B. C. Visser. Hoge Mors: 7 uur ds. B. C. Visser. Ver. v. Vrijz. Herv: W. de Zwijgerkerk; 10.30 uur ds. H. Perdok. Ge ref. Kerk. Mauritslaan; 10 en 5 uur ds. G. Th. Rothuizen te Leiden. Geref. Kerk (vrijgem). W. de Zwijgerkerk: 8.30 uur ds. R. Brands, 3 uur ds. K. Brünlng te Rijnsburg. Oude Wetering Herv. Gem: 9.30 uur dr. M. Boekesteijn uit Zeist. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. C. van Nes uit Rot terdam. Rem. Geref. Gem; Geen dienst. Rynsaterwnude Herv. Gem: 10 uur de heer A. J. Dekker uit Alphen, 7 uur ds. D. H. Gijsbers uit Leimiuden. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. L. Kleisen uit Utrecht. Rijnsburg Hexw. Gem: 10 uur ds M C. Groenewoud, 5 uur ds. Verwey. pred. te Zevenhoven (Jeugddienst) (Kleine Kerk Brouwertstraat)10 uur ds. G. Mei ering. pred. te Voorschoten. 5 uur ris. W. de Jong. pred te Nieuwkoop. Geref. Kerk (Rapenburg)9.30 uur ds. H. Post, 5 uur ds. J. BIJleveld. Maranathakerk. (Wijk Voorhoutèrwegkerk vrije plaatsen)9 uur ds. L. v. d. Linde, 4.30 uur ds. H. Post. (Wijk Maranathakerk vaste plaatsen)- 10.30 uur ds. J. Bijleveld, 6 uur ds H. de Valk van Katwijk a/d Rijn. Geref. Kerk. (vrijgem.). Kerkgebouw Langevaart: 10 en 5 uur ds. K. Brüning Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. J. Kampman. Sassenlieini Herv. Gem. 9 en 10.30 uur ds. Walvaart. 5 uur ds. Gerritsen. Rotterdam. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. V. d. Berg. 5 uur ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Den Boer. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur de heer Hulsbos. Ter Aar Herv. Gem: 9.30 en 6.30 uur ds. Llndenburg. Geref. Kerk: 10 uur lees dlenst. 6.30 uur ds. H. J. Koffrie uit Leimuiden. Valkenburg Herv. Gem: iO uur ds C. R H. ter Haar Romeny. vlootpredlkant van het Marinevliegkamp Valkenburg, 6.30 uur De hervormde kerk in de Kooi, de Kooikapel, die deze zomer 25 jaar bestaat en indertijd op initiatief van thans wijlen ds. Joh. W. Groot Enzerink werd gebouwd. Bij het jubileum zal de naam van deze kapel worden veranderd in Bethle- hemkerk". (Foto L.D./Van Vliet) Waddinxveen Herv. Gem: 9.30 uur ds. G. Boer te Lunteren, 6.30 uur ds. J. R. Cuperus. (Wljkgebouw Esdoornlaan)9.30 uur ds. J. R. Cuperus, 6.30 uur ds. D. J. van Dijk te Nleuwerkerk aan den IJssel. (Verenlglngsgeb. Stationsweg)9.30 uur as. J. A. Peters te Den Haag, 7 uur ds. E. H. Kalkman. Geref. Kerk: 9, 10.30 en 6.30 uur ds. Vroon te Rotterdam. Rem. Geref. Kerk: geen dienst. Chr. Afgesch. Gem: 9.30 en 5 uur leesdlenst. Warmond Herv. Gem: 10 en 7 uur ds. H. L. Boonstra (Jeugdkerk), 10 uur in 't Trefpunt, voorganger dhr. F. H. Sachs. Wassenaar Herv. Gem: 10 uur dr H. J Honders (Afscheid). 78 uur ds. J. de Groot, evangelisatiepredikant te Apeldoorn (jeugddienst). (Klevietkerk)9 uur Jeugd kerk. ds. J. T. Wiersma, 10.30 uur J. Langenbach. oud-leervicaris. (Deylerhuis) 10.15 uur ds. K. H. Meijer, pred. Zonne gloren te Soest. Geref. Kerk (Bloem- campkerk): 10 en 5 uur d6. G. van Dui nen. (Zljllaankerk)10 en 5 uur ds M P Feringa. Ned. Prot. Bond. (Lange Kerk dam): 10.35 uur prof. dr. T. Jansma te Lelden. NPB/Doopsgez. Gem./Rem. Gem. Johannahuis)10.30 uur dr. H. J. Hee- ring te Den Haag. Soefibeweging. (Wald, Pyrmontlaan6)11 uur universele ere dienst. Herv. Evangelisatie. (Dorpshuls): 10 en 5 uur ds. J. C. v. d. Broek te Rid derkerk. Woubrugge Herv. Gem: 9.30 en 6.30 uur ds. G. F. Overgaauw. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. G. W. J. van Bleek, Zevenhoven Herv. Gem: 9.30 uur ds, W. Verwey. Geref. Kerk: 9.30 en 7 uur ds. A Kornet uit Oude Wetering. Zoeterwoude Herv. Gem: 10 uur ds, Lekkerkerker uit Valkenburg. Zwanimerdam Herv. Gem: 10 en 6.30 uur ds. C. L. v. d. Broeck. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds. J. Wagenaar Rem Ge ref. Gem: 10 uur ds. Chr. G. Duinker. Nieuwe reddingboot in Warmond overgedragen In aanwezigheid van vele autoriteiten vond gisteren in restaurant Meerrust te Warmond de overdracht plaats van de reddingmotorboot „Dr. ir. S. L. Lou- wes aan de Koninklijke Noord- en Zuid hollandse Redding Maatschappij. De gelden voor deze boot zijn bijeen ge bracht door het agrarisch bedrijfsleven en aanverwante industrie, het handels leven en het visserij bedrijfsleven. De onthulling van de boot vond plaats door mevr. Louwes-Westerhuis. De boot is genoemd naar haar overleden echtge noot, die vooral tijdens de oorlogsjaren als voedselcommissaris zulke belangrij ke diensten aan het Nederlandse volk heeft bewezen. De voorzitter van de Kcyi. Noord- en Zuidhollandse Redding Mij bracht na mens het bestuur een woord van bijzon dere dank voor dit prachtige geschenk, waarbij hij mededeelde dat het in de bedoeling ligtd e boot in Zandvoort te stationeren. De burgemeester van Zandvoort. de heer Fenema, voorzitter van de plaat selijke reddingcommissie aldaar, toonde zich ten zeerste ingenomen met het feit dat deze prachtige en doelmatige boot in zijn gemeente wordt gestationeerd. De boot heeft een teakhouten opstand, is 10.30 m. lang en 2.85 m. breed. Hij heeft een diepgang van 65 cm, is uit gerust met een 50 pk Perkin-diselmotor en heeft een maximum snelheid van 7M> zeemijl per uur. De boot is gebouwd door de gebr. Taat te Katwijk aan ace. PLANTSOEN OF VOETBALVELD Enige bewoners van de Lindestraat protesteren tegen het misbruik, dat de jeugd vooral in de avonduren maakt van het plantsoen ter plaatse door er te ravotten en te voetballen. De liguster beplanting wordt vernield en vermanin gen van de omwonenden hebben geen uitwerking evenmin als waarschuwingen door de politie. Kennelijk nvoet hier strenger worden opgetreden, wil het plantsoentje behou den blijven. HERDENKING OUD-STRIJDERS 28 R.I. Maandag 11 mei zullen wederom in Dordrecht de gevallen oud-strijders van het 28ste Regiment Infanterie, waarvan velen afkomstig uit Leiden en omgeving, worden herdacht. Om 10.15 uur komt men die dag bijeen in de Bantienkazern« te Dordrecht. Na een korte algemene vergadering vindt om 11.45 uur een dodenherdenking plaats. Het woord zal worden gevoerd door de voorzitter van het Comité 28 R.I. en de beide oud- geestelyke verzorgers. In aansluiting hierop volgen een herdenking bij het monument en een défilé langs de gra ven. Opgaven voor deelname aan deze plechtigheid worden ingewacht bij de secretaris van het comité, de heer C. Hengst. Halleystraat 28 te Den Haag. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK. Beroepen te Ameide en Tlehhoven A. den Hartogh te Amersfoort. Te Zoetermeer (2de pred.pl.) A. J. Timmer te Huizen (N.-H.)Te Putten (toez.) H. G. Abma te Monster. In tegenwoordigheid van bestuur, wijs en de heer Duursma en diens vrouw commissie van toezicht en de heer I. J. Sohroevers, inspecteur van het land bouwonderwijs, hield de lagere land bouwschool te Leiden haar eindles in de receptiekamers van de Stadsgehoorzaal. Na een kort openingswoord van de heer J. C. van Schaik, voorzitter van de commissie van toezicht, die wees op het belang van de lagere landbouwscholen in het kader van de Euromarkt, kregen de leerlingen gelegenheid te tonen, wat ze hebben geleerd op het gebied van plantkunde, veeteelt, bemesting, bodem kunde, mechanisatie, melkwinning en andere facetten van het landbouwonder wijs. De heer I. J. Schroevers reikte vervol gens het diploma uit aan: P. Borreman, Leiderdorp; L. Dijkstra, Aalsmeer; P. Koot, LeidschendamJ. v. d. Laan, Was senaar; J. Voets, HazerswoudeJ. C. van Vliet. Hazerswoude; N. Alkemade, Wassenaar; A.. Bos, Wassenaar, L. v. d. Eyk, Stompwijk; L. Knijnenbur-g. Was senaar; J. Kromhout, Rijnsburg; G. v. d. Lip, Hazerswoude; P. v. d. Voort, Voorschoten; A. Verboom, Voorburg; J. Wassenaar, Voorschoten; Corn. West geest, Zoeterwoude; J. v. d. Wolk, Lei derdorp; P. Zandbergen, Noordwijk; T. Zandbergen, Rijnsburg. Namens de Hollandse Maatschappij van Landbouw bood de heer I. v. d. Velde de beste tweede leerlingen. J. v. d. Laan te Wassenaar en Corn. West geest te Zoeterwoude, een boek aan. Nadat J. Voets en Corn. West-geest namens de leerlingen de directeur en de leraren hadden bedankt voor het onder een geschenk hadden aangeboden, sprak de heer R. Duursma een slotwoord, waarin hij erop wees, dat voortaan vol gens het nieuwe leerplan wordt gewerkt. Dit betekent, dat leerlingen, die de zesde klas van de lagere school hebben door lopen, tot de landbouwschool kunnen worden toegelaten. Advertentie Dr. Salk gearriveerd UITVINDER ANTI-POLIO VACCIN (Van onze Amsterdamse redacteur) Dr. Jonas Edward Salk nam gister middag bij zijn aankomst op Schiphol de kleine bloemenhulde in ontvangst, die hem namens het Prinses Beatrix- fonds voor de poliobestrijding door een stewardess was bereid. Een sobere huldiging voor een man, die met zyn anti-polio vaccin een revolutie heeft ontketend in de bestrijding van de kinderverlamming. Dr. Salk is op uitnodiging van de Hélène de Montigny-Stichting naar Nederland gekomen om hier voor een gehoor van medici een uiteenzetting te geven met de experimenten van het naar hem genoemde vaccin. Dr. Salk was destijds zo overtuigd van de juistheid van het tegengif, dat hij er CHR. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Ermelo B. BIJleveld te Noordeloos. BAPTISTEN GEMEENTEN. Beroepen te Coevorden J. Ketelaar te Hoogezand. Lijm en plak alles met beroemd om zijn vasthoudendheid ZILFA PLEET modern bestek I. HOOGERVORST Morsstraat 9 P. J. MAARTENSE Hoogstraat 6 Fa. A. J. MANDERSLOOT Donkersteeg 14 du PON Breestraat 89 v. ROSSEM du CHATTEL Breestraat 95 DRIESSEN zijn negen kinderen als eersten mee liet inenten. Zes jaar geleden bestond er geen enkel bestrijdingsmiddel tegen polio myelitis. De geleerden streefden er naar om de gevolgen van deze gevreesde virus-ziekte zo min mogelijk ernstig te doen zijn en in dit opzicht was er de laatste tientallen jaren veel tot stand gebracht. Dr. Salk had geen vrede met deze gang van zaken. Hij trachtte het raadsel van het polio-virus te doorgron den en hij zag hierbij zijn wetenschap pelijk werk gesteund door de Ameri kaanse regering. In 1954 meende de ge leerde zover te zijn gevorderd, dat een grootscheeps experiment gewettigd zou zijn. Bijna een half miljoen Ameri kaanse schoolkinderen werden met het nieuwe vaccin ingeënt; de resultaten van een strenge medische controle wer den in lyvige rapporten vastgelegd. Op 12 april 1955 tenslotte had de histo rische bUeenkomst plaats in de Univer siteit van Michigan, waar de wereld werd kond gedaan van het succes van het Salk-vaccin. Van enige terughoudendheid is thans geen sprake meer. Dr. Jonas E. Salk werd in ons land ingehaald als een der grootste geleerden, die de wereld thans kent, en als een man wiens verdiensten men niet hoog genoeg kan waarderen. Het hoofd van de geheime politie van Quatemala. Jorge Cordova, is afgezet en voor de duur van één maand ln het hoofd kwartier van het leger ln de stad Qua temala geïnterneerd. De redenen van deze maatregel, die ls genomen door president Miguel Ydlgoras Fuentee, zijn niet be kend. Er heerste vrijdagmiddag een gezellige drukte in het nieuwe gebouw van de HoBaHo aan de HoBaHostraat ln Lisse waar tot en met 2 mei „Hollands Glorie" getuigt van de durf, het doorzettingsvermogen en het kunnen van de Lissese middenstand. Velen hadden aan de uitnodiging van „Lisse Vooruit" gevolg gegeven om de officiële opening door burgemeester De Graaf b(j te wonen. Een groot aantal stands nodigt uit tot kijken en kopen: wijnen, advocaat, soe pen, zilveren artikelen en gebraden haantjes, boterkoeken en televisietoe stellen, vaste brandstoffen en vogelvoer, zuivel, mode-artikelen, fietsen, brom mers. interieurverzorging en breimachi nes in bonte afwisseling, te veel om op te noemen. Niemand zal de unieke ge legenheid voorbij willen laten ge an om het ..waterorgel", te bespelen door Harry van Haaren, te zien en te horen; een wereld-attractie in Lisse! Op de maat van de muziek spuiten ruim 1500 ver lichte fonteinen over een oppervlakte van 50 m2 hun gekleurde waterstralen in verschillende vormen en combinaties 4.5 meter hoog. De beeldende kunst presenteert zich met schilderyen, boet seerwerk en steenbakken, terwijl op 25, 28, 30 april en 2 mei zes modeshows worden gehouden. Moe gewandeld kan men onder het genot van een koude of warme dronk en een hartig hapje in de theetuin weer op verhaal komen. Van de vele surprises, die de bezoeker staan te wachten willen we er slechts één noe men: elke 5000ste bezoeker wordt ver rast met een radiotoestel. Om half drie heette de heer W. Tis- sing de genodigden en stóndhouders welkom en sprak zyn vreugde uit, dat de burgemeester de tentoonstelling wilde openen. Spreker dankt de directie van de HoBaHo voor de beschikbaarstelling Een hoekje van de tentoonstelling, die het enige bezwaar heeft dat er te veel stands op een te kleine ruimte staan. (Foto L.D./Vaa Vliet) van dit gebouw en de standhouders voor de prettige samenwerking. De burgemeester toonde zich zeer vereerd en verheugd deze prachtige ten toonstelling en winkelbeurs te mogen openen. Er is heel hard gewerkt om het zover te krijgen. Mr. De Graaf wees op de belangrijke functie van de midden stand, die in Lisse naast een plaatseiyke ook een regionale taak heeft te vervul len tussen Leiden en Haarlem. Men kan hier wedyveren met de grote steden. De bestedingsbeperking gaat ook aan de middenstand niet voorby.. zy zit het eerst in de hoek waar de slagen vallen. Voor de landeiyke politiek zal hierin een taak zyn weggelegd. Spreker was byzonder getroffen door de activiteiten van Lisse Vooruit. Met de mededeling, dat er in het college van B. en W. een warme belangstelling is voor het stre ven van de middenstand, verklaarde de burgemeester de tentoonstelling en win kelbeurs voor geopend.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7