dkw mm IsiCW Philips draagbare radio Josephine Baker met haar jongste „kind" (Indiaantje) op Schiphol gege Met een enkel woord Agenda ZATERDAG 25 APRIL 1959 HET behoort tot de „wisselbaden- politiek" van het Kremlin zijn slachtoffers eerst onder zware druk te plaatsen om ze dan véél vriendelijker tegemoet te treden. En omgekeerd. Een duidelijk voorbeeld is de kiwestié-Berlijn: eerst een ultimatum en nu een meer tegemoetkomende houding, welke de in druk zou kunnen wekken, dat er met de Russen bepaald wel te praten valt. Overigens is die tweede fase veel ge vaarlijker dan de eerste, want onwille keurig komen de betrokken landen ertoe hun waakzaamheid te laten varen, het geen juist de bedoeling van dit soort spel is. In het Midden-Oosten ziet men iets dergelijks: eerst was Moskou ver toornd over de anti-communistische uitlatingen van president Nasser de leider van de Verenigde Arabische Republiek gevoelde zich terecht alles behalve op zijn gemak over de rode infiltratie in Irak thans heeft Kroesjtsjef een nota aan Cairo laten overhandigen, waaruit zou blijken, dat hij toch wei veel prijs stelt op samen werking met Egypte en zelfs bereid zou zijn zijn bemoeiingen met de gang van zaken in het Midden-Oosten te matigen. Van wispelturigheid kan men in derge lijke gevallen niet spreken, want het is een zeer goed berekende politiek, welke geen ander doel heeft dan bevordering van het grote doel van de wereldrevolu tie. .-EN mag benieuwd zijn, wanneer het Kremlin er nu toe overgaat lvi ook eens zoete broodjes met de Perzen te bakken. Aan vijandige acties tegen Iran heeft de het laatste tijd namelijk niet ontbroken, zodat het langzamerhand tijd gaat worden, dat er weer eens een verandering in het poli tieke weertype optreedt! Half maart protesteerde de regering in Teheran voor de tweede maal in korte tijd bij de Russen tegen schending van het Per zische luchtruim door Russische vlieg tuigen. Dat waren er niet zo maar een paar, maar, welgeteld. 81 in drie maan den tijd! Bovendien laat Radio-Moskou zelden een gelegenheid voorbijgaan om aanvallen te doen op het bewind in Perzië en in het bijzonder op de Sjah, zodat men gerust van een zenuw-oorlog kan spreken. Dat deed de Sjah dan zelf ook, toen hij onlangs in een interview met een Amerikaans blad verklaarde „niet te geloven, dat de Russen verder zouden gaan dan een oorlog met woor den". Hetgeen overigens onplezierig ge noeg is. want de Sovjet-Unie is bepaald geen vreedzame, slecht bewapende buur. „Wij leven binnen schootsafstand van lieden, die zichzelf tot de tanden toe wapenen", zei de Sjah in bovengenoemd gesprek, zulks ter verklaring van het feit, dat zijn land nauwe defensieve betrekkingen met de Amerikanen onder houdt en akkoord is gegaan met de vestiging van „buitenlandse bases" op Perzisch grondgebied. NATUURLIJK is die band met Washington voor de Russen bij herhaling een reden geweest om er de regering in Teheran over lastig te vallen. Wordt die band nog verste vigd, dan poogt de Russische propagan da zulks bij voorbaat te verhinderen door het lanceren van dreigementen. Wat zo'n protest waarin natuurlijk het woord „vrede" vanzelfsprekend in elke regel voorkomt in feite waard is, behoeft geen nadere toelichting. Het doel is ongewijzigd: voorkomen, dat mogelijke slachtoffers van rode over heersingsplannen sterker gaan worden en zich in elk geval verbinden met krachtige Westerse mogendheden, die hun steun bieden. Perzië heeft zich echter evenmin laten intimideren als voorheen Scandinavië en Turkije, in de eerste plaats, omdat het hier een be kende methode uit het communistische arsenaal betrof en in de tweede plaats, omdat Perzië geen andere keuze heeft. DIE belangstelling van het Kremlin voor de gang van zaken in Perzië is intussen daarom zo onprettig, omdat dit land ondanks zijn olierijkdom toch altijd nog tot de achtergebleven gebieden behoort. Zeker, er zijn talrijke uitingien van moderne ontwikkeling, maar het feit, dat niet meer dan een op de vier Perzen kan lezen en schrijven en dat slechts een tiende deel van het agrarisch te gebruiken gebied ook inder daad bebouwd wordt, zegt wel genoeg. Bij de beoordeling van een land als Percië moet men zich vooral niet laten verblinden door een voortreffelijke luchthaven of door het centrum van de hoofdstad (met anderhalf miljoen in woners!), zelfs niet door enkele hoofd wegen in het land, want terzijde van die heirwegen ligt letterlijk en figuurlijk het terrein waar de armoede en on wetendheid nog even groot is als vele honderden jaren geleden. Toch heeft Perzië een grootse geschiedenis gekend en het bezit ongetwijfeld mogelijkheden voor een indrukwekkende toekomst, maar de ontwikkeling gaat toch maar langzaam. DE Sjah doet wat hij kan om die ontwikkeling te versnellen. Hij is een verlicht vorst, die enige jaren geleden sterk de aandacht trok door de verdeling van een deel der kroondomei nen onder arme boeren... Hij heeft één groot doel: het ont-feodaliseren van zijn land. met andere woorden: het opruimen van middeleeuwse toestanden, waaraan belanghebbenden zo graag vasthouden. Van enorme betekenis is, dat een groot deel van de olie-inkomsten tegenwoordig besteed wordt aan het lopende, tweede ze ven-jarenplan, dat een bedrag van meer dan een miljard dollar wil gebrui ken als hefboom voor het verhogen van het peil op allerlei gebied. Dat daarbij grote moeilijkheden om de hoek komen kijken, spreekt wel vanzelf. Het gaat hier immers om een uitgestrekt land, bevolkt door niet minder da<n twintig miljoen mensen, die voor het overgrote deel vreemd staan tegenover de géést van de moderne ontwikkeling. En daar op komt het tenslotte toch aan. Een moderne luchthaven met veel te veel en veel te trage douane-ambtenaren is een oontradictio. Het aanbrengen van Wes terse ontwikkelingssymbolen is niet zo moeilijk, aMeen een kwestie van geld. Maar de bevolking, die er gebruik van maakt, moet zich innerlijk aan dat ge bruik van moderne dingen hebben aan gepast, anders is het zinloos. ZO wordt dan thans door Amerika nen, Britten. Fransen, Italianen, Duitsers en zelfs Japanners ge werkt aan Perzië's vooruitgang, waarvan men hopen mag. dat zij de tijd krygt om zich rustig te ontwikkelen. De ge varen dreigen daarbij enerzijds van het platteland, waar bijv. de Koerden in het noordwesten en de Arabieren in het zuiden, in Khoezistan, niet-ongevaar- lijke minderheden vormen, anderzijds in de steden, waar het proletariaat in de handen van sluwe volksmenners voor onaangename verrassingen zou kunnen zorgen.. In Perzië is als het ware een wedloop aan de gang tussen de onder grondse kuiperijen en de grootscheepse ontwikkelingsplannen, welke o.m. beogen over twee of drie jaar met de aanleg van een drietal kolossale stuwdammen ge reed te ziln.. Is het zover, dan kan de produktie van elektriciteit tot het drie voudige van de tegenwoordige worden Aandoenlijk spektakel (Van onze t.v.-medewerker) Wij zijn zeer onder de indruk geraakt van de uitgelezen schare kunstenaars, die als een troepje komedianten zich in het Wintercircus in Parijs heeft uitge sloofd om gelden bijeen te brengen, die dienen moeten (en bitter nodig zijn) voor de ondersteuning van oud-collega's, die wegens ouderdom of één of ander gebrek uit de circulatie zyn gedrongen. Ongeveer een kwart miljoen gulden heeft de avond opgeleverd, maar d&t is niet wat ons in verrukking brengt, het is de verrukkelijke avond, die de NTS ons met de filmreportage van het geval heeft be reid. Daartoe was Joop Simons met de rollen uit Parijs komen overvliegen. Als Simons op een terrein is, waar hij zich thuis voelt, is hij op zijn best. Nu, het was dan ook in orde in de studio in Bussum. En hij wist waarover hy praatte, want in die nacht, dat de gala voorstelling in Parijs werd gegeven, heeft hij maar rondgezworven door de stallen en zijn ogen en oren goed de kost ge geven. Dat was dan de introductie. Toen kon het spel beginnen en daar kwam de grote Jean Louis Barrault, neen, daar kwam de invloedrijke Fernand Gravey op een echte boerenknol (met permissie) bin- nengeklotst en het beest kon nog dansen ook. Maar Barrault gaf met een sier en een gratie een contra-partij om van te watertanden. De music-hallster Anny Cordy volgde met een nummertje balan ceren op het rywiel, dat er zijn mocht, ook al moet zij twee keer gevallen zijn en nogal flink geblesseerd zijn geraakt. Haar dank voor het applaus was vol charme, lèek vol blijde charme, maar een flits achter de coulissen leerde, dat ze bijkans van pyn bezwijmde, toen ze klaar was. Eén van de meest charmante en ori ginele nummers vonden wy de paarden- dressuur van chansonnier Bécaud. Vier jonge balletdanseressen fungeerden als vurige rossinantjes, die klontjes kregen (één beet er vinnig in de vinger van de baas) en na een handkus naar huis mochten. Pascale Andret, juist van ach ter het voetlicht vandaan voor het spe len van de Anne Frank-rol, hield drie levensgrote olifanten in bedwang. Het bruidje met de 150 meter lange sleep, die na een vliegensvlugge verkleedpartij haar eigen bruidegom kon spelen, was ook een prachtvondst. Een afzonderlijk woord van lof ver dient Alain Delon, zoals de Romyfans weten, de sprookjesprins, die dan toch eindelijk is komen opdagen. Artistiek had hij een goede pers. Hij is nu een maal een begaafde jongeman. Maar het is ook een kerel, want als je tussen je zware werk door, in het begin van een engagement voor het leven, elk vrij kwar tier sjouwt en oefent aan de rekstok en dan niet om een gespierde jongen te worden, maar met levensgevaarlijke evenwichtsoefeningen om je steentje bij te kunnen dragen aan het feest voor het fonds van oude vakgenoten, dan zeggen we alleen maar: gefeliciteerd Romy. Juliette Gréco had hem voor hij opging, aangemoedigd met de woorden: „Eh hop, (Advertentie) Binnen en buiten perfecte en goedkope radio-ont vangst. Door zijn laag stroomverbruik een benijdens waardig bezit. Ingenieursbureau ggg pmomlijke service LANGE MARE 66 TELEFOON 26500 Prettige betalingsvoorwaarden Pullen-rijm Verzamelaar zoekt z'n waar exclusief attractief pas ontdekt: nieuw object: spaart nu fel 't Pullen-stel wordt constant Amstel-klant! mon gars!", maar toen hij klaar was, heeft ze hem over zyn lokken gestreeld en gezegd: dat mag je nooit en tenim- mer meer doen. Zo gevaarlijk was het spelletje dan toch maar geweest. De slangendans van Claude Bessy, de grote ster van de balletgroep van de Opera, was adembenemend, zeker één van de knapste nummers. Tot slot ging de per siflage van het Zwanenmeer, waarin Robert Hirsch dwaas verkleed de dan seres verbeeldde. En dan te weten, dat de man helemaal geen danser is, maar één der dramatische topspelers van de Comedie Fran?aise Waarom, zo hebben we ons afgevraagd, hebben we van deze alles behalve feil loze reportage zo uitbundig genoten? We dachten, dat het hoofdzakelijk zat in de tentoonspreiding van bescheiden heid. Niemand excelleerde in zijn eigen vak, ieder had iets aangeleerd voor het edele doel en schaamde zich zijn falen niet. En dat deed voor deze gelegenheid t.v. zelf evenzeer, want de galavoorstel ling (dat was eis) moest ongestoord doorgaan, er mocht geen licht bijgezet worden. T.V., die brutale pottenkijker in het dagelijks leven, was ditmaal een beschei den gast aan het feestmaal en stelde zich tevree met een staanplaats. Het was net of de kruimeltjes van het diner lek kerder, verrassender smaakten dan de fleurig opgemaakte en kostelijk geuren de schotels, die we in de regel op de loge-plaatsen opgediend krijgen. Advertentie Grote collectie moderne cassettes Doodmoe na een lange vliegreis en daardoor slecht gehumeurd stapte Jo sephine Baker vannacht op Schiphol uit de K.L.M.-machine „Pegasus", die haar uit Caracas naar Europa had gebracht. In haar armen droeg de vermaarde Franse revuester een klein hoopje mens: het 1 jaar oude Indiaanse jongetje Mara uit Venezuela, het tiende kind in de kleine „Verenigde Naties", die zij op haar landgoed naby Lyon om zich heen verzameld heeft. Met de grote bruine kijkers knipperde Mara tegen het felle oplichten van de flitslampen van de fotografen, die door zijn pleegmoeder met geen blik waardig werden gekeurd. Vastberaden stapte zij naar de warme aankomsthal, waar zij ontdooide toen een der verslaggevers zich tijdens het douane-onderzoek over de kleine Mara ontfermde. MOEILIJKHEDEN Josephine Baker vertelde van de moei lijkheden, die zij in Venezuela had onder vonden. „Eerst had ik een ander jon getje uitgezocht. Maar er waren tegen standers van mijn ideaal om kinderen .Advertentie heelt alles mee j van alle rassen en nationaliteiten met elkaar te laten opgroeien drie man nen en een vrouw die per auto een reis van 100 km door de wildernis onder namen om allerlei slechte dingen over mij aan de moeder te vertellen. Ik zou de kinderen in Europa weer verkopen. En zelfs zeiden zij, dat Ik de kinderen om het leven bracht. Toen kreeg ik dat kind niet meer mee". Daarna had Josephine Baker talloze andere aanbiedingen van kinderen ge kregen. „Dat waren echter allemaal halfbloeden en ik wilde alleen een ras zuiver Indiaantje hebben. Mara, die door zijn grootouders en ouders van ver uit de bergen werd gebracht, voldeed aan mijn wensen. Hij is de kleinzoon van het opperhoofd van de stam der Goajii-a's" NOG NIET GEWEND Toen de voor zijn leeftijd wel erg klei ne Mara in de hal luid begon te schreien verklaarde Josephine Baker: „Hij is nog niet aan luierbroekjes gewend. De kin deren van die stam lopen allemaal naakt rond". Met zorg in haar stem voegde zij er aan toe: „Zijn lichamelijke conditie is niet best. Er is in de streek waar hij vandaan komt weinig en slecht water. Maar dat zal nu wel gauw in orde ko men". Voordat zij met haar gezelschap naar Amsterdam vertrok om een nacht in een hotel te slapen zaterdagoch tend zouden zy het eerste vliegtuig naar Parijs nemen zei Josephine Baker nog: „Ik ben tevreden. Nu heb ik alle kleuren bij elkaar blank, bruin, geel en rood". BINNENLAND De Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel houdt op 10 en 11 Juni in Zwolle haar algemene vergadering, die gewijd zal zijn aan het onderwerp „Verkeer en Welvaart". De algemene vergadering van de pro testants-christelijke bond van vervoerper soneel zal op 26 en 27 mei in Enschede worden gehouden De Voorburgse cineast Rudi Hor- necker heeft een regie-opdracht gekregen van de Duitse Filmproduktle Maatschappij „Ifa". Hij moet een film samenstellen over het leven van prof. Ernst May De Duitse stedebouwkundige. die na de oorlog de plannen voor de wederopbouw van de Duitse steden heeft ontworpen Dinsdag is door een Engelse lucht vaartmaatschappij een lijndienst geopend tussen Leeds, Rotterdam en Dusseldorp. Dezelfde maatschappij heeft ook een lijn dienst Rotterdam - New Oastle - Belfast - Edinburgh geopend. Naar wij voorts ver nemen heeft Martins Air Charter een con cessie aangevraagd om een geregelde pas- sagieTsdienst uit te voeren tussen Zestien hoven en Southend Als de M.A.C. toe stemming krijgt zal tweemaal per dag heen en weer gevlogen worden. Men wil half Juni beginnen. Rotterdamse rechercheurs zoeken (en een politiehond helpt hen daarbij) naar de drie-jarige Maarten Sande van de Oostzeedijk in Rotterdam. Het ventje is gaan spelen en nadien heeft niemand hem meer gezien. De twee-jarige Jantina van der Baan ls verdronken in de vlothaven te Amster dam. nadat zij aan boord van een woon schip op een werkbank was geklommen en door het geopende raam naar bulten was gevallen. De vader heeft het verdron ken meisje gevonden. opgevoerd en kunnen zeer gTOte opper vlakten met levengevend water bevloeid worden. De leiders in Teheran zitten niet stil, maar zij hebben te maken met grote weerstanden. Het ware te wensen, dat Sjah Mcihammed Reza Pahlevi die, zoals bekend, eerlang een bezoek aan ons land zal brengen ook verder in de gelegenheid zal zijn het zijne bij te dragen tot de ontplooiing van een staat, die gelukkig nog tot de Westerse invloedssfeer gerekend kan worden. Zoals Morris onlangs in de New York Herald Tribune schreef: de uitvoering van de bestaande programma's in Per zië zal een „Bagdad van de veertiende juli" (de dood van Koning Feisal en premier Noeri es Said in de Iraakse hoofdstad!) moeten voorkomen BUITENLAND De voormalige Bulgaarse minister van Handel. Boris Taskof, is uit het po litieke bureau en het centrale comité van de communistische partij, verwijderd om dat hij „niet in staat was zijn taken uit te voeren". Alt Ahcene, de voornaamste vertegen woordiger van de „Algerijnse voorlopige regering" ln West-Duitsland. die in no vember 1958 ln Bonn door twee kogels, vermoedelijk door een andere Algerijn af geschoten, was gewond', is gisteren in een ziekenhuis te Tunis overleden. In West-Duitsland is indertijd op een stuk weg van 70 km lengte by wyze van proef een maximumsnelheid van 100 km per uur voorgeschreven. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn er op dat tra ject 190 verkeersongelukken gebeurd. In dezelfde periode van 1958, toen er geen snelheidsbeperking gold, waren er 145 verkeersongevallen. De wervelwinden en overstromingen van het begin van deze maand hebben op Madagascar 305 mensenlevens geelst. Er worden bovendien nog 23 mensen vermist Dit is gisteren officieel te Parijs bekend gemaakt. Het aantal gewonden was 144 en het aantal daklozen 83.230. De regering van de landen van het Sovjetrussische blok hebben een Joegosla- visch verzoek om als waarnemer deel te nemen aan de werkzaamheden van de communistische raad voor wederzijdse eco nomische hulp van de hand gewezen, al dus heeft een Joegoslavische regerings woordvoerder in Belgrado meegedeeld. Deze raad is de tegenhanger van de Wes telijke organisatie voor Europese econo mische samenwerking, waarin Joego-Sla- vië reeds de status van waarnemer heeft. Het onderzoekingsinstituut in Beer- sjeba (Israël) heeft een huishoudontzou- tingsapparaat geconstrueerd dat op het stroomnet kan worden aangesloten en uit brak of zeewater duizend liter vers water per etmaal kan produceren tegen de kos ten van ongeveer één gulden! Volgens berichten, die de Liga van de Rode Kruisverenigingen ontving van waarnemers ln het zwaar getroffen Uru guay is het aantal slachtoffers van de watersnood aldaar thans tot 100.000 geste, gen. Men heeft dringend behoefte aan me dicamenten. kindervoeding (vooral gecon denseerde melk) en dekking voor dak lozen.. Bij de schade, die het water aan richtte heeft ook de tot orkaankrachl toe genomen wind grote ravages veroorzaakt, zoals bekend heeft het Nederlandsche Roode Kruis zijn rampengiro 777 openge steld voor bijdragen, waarmee de zwaar ge troffen bevolking kan worden geholpen. De Zwitserse arts prof. dr. Paul Nie- hans. die de laatste Jaren verschillende vorstehjke personen heeft behandeld, is naar Saoedl-Arabië vertrokken, waar Ko ning Saoed zijn medische hulp heeft Inge roepen. mandersloot donkersteeg 14 ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie „Ecclesia". 8 uur nam. Hooigracht 30: Bijzondere opwekkings samenkomst Leger des Heils o.l.v. brigadier G. Claeys, mm.v. zangkoor Haarlem I. Langestraat: Tuinfeest .Speeltuinver. „De Doorbraak". 2—6 en 7—12 uur nam. Schouwburg: „Kon. Ver. Litteris Sa crum". Opvoering van „De vrouwen krij gen hun zin" en „De brief van Don Juan' 8 uur nam. St.-Antonlus Clubhuis: „Ons Toneel" speelt „Kapitein" Venijn". 8 uur nam. Leiderdorp: „Irene". Uitvoering Chr. Gemengde Zangvereniging „Excel sior" o.l.v. Hans Boelee. m. m. v. mej. L. Verdoes. zang. 8 uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B W. J. Robert. 2.30 uur nam. Gerecht 10: Eredienst. Soefi-beweging. Spr. L .A. Rooke. 11 uur voorm. Hogewoerd 175: Openbare toespraak Jehovah's Getuigen. „Hoe Uw kinderen voor misdadigheid te behoeden". 4 uur nam.; Wachttorenstudie Jehovah's Getui gen. 5 uuf nam. MAANDAG. Den Burcht (grote zaal). Cabaret Alg. Ned. Invalldenbond. 8 uur nam. De Doelen: Leidse Amateurfotografen. 8 uur nam. Hotel Centraal: Aandeelhoudersverg. N.V. „De Leldscbe Bouwvereniging". 4.30 uur nam. Marnixstraat 104: Ouderavond. Dr. A. van Voorthuysenschool. 8 uur nam. Reuvens (Breestraat 27). Algemene ledenvergadering „Reuvens". 8 uur nam. Schuttersveld: Internationale circus- show. 2.30 en 8 uur nam. DINSDAG Ledenverg. „D. E. V." Café Aniba, (Herenstraat): Tuiniers- en Bloemistenver. 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal)Toneelavond Selsklp „Fryslan". 7.45 uur nam. Prediker: Spr. evangelist Joh. Maas- bach. 8 uur nam. Universiteit (filmzaal). K. en O. Film- studiekring „The Pleasure Garden en „Raices". 8 uur nam. Wassenaar: Zulderhout. Buurtver. Kerkehout voert „Harten op hol" op. 8 uur nam. WOENSDAG. Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van bezinning. 12.501.20 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Feestavond Leidse Chr. Oranjever. 8 uur nam. Kaasmarkt 1Ledemverg. GerefSchool vereniging. 8 uur nam. Oosterkerkstraat: Receptie 75-jarlg be staan N.V. Meelfabriek „De Sleutels" v.h. De Koster en Co. 35 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Opening nieuwe zaal Voor-Aziatische afdeling. 3 uur nam. Stadhuisplein: K. en O.-excursie naar de Keukenhof en Aalsmeer. 9.15 uur voorm. Oegstgeest: Patronaatsgebouw. Toneelver. „De Lekenspelers" brengen „De onbekende wereld". 8 uur nam. DONDERDAG Stationsplein; Excursie Ned. Chr. Rels- ver. naar Palels Soestdijk. 8 uur voorm. Station N.S. Wandeling Ned, Chr. Rels- ver. door Kennemerduinen. 9.50 uur voorm. BIOSCOPEN I.uxor „De herberg van het zesde geluk" A.l. Werkdagen: 2.30 en 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Casino „Julius Caesar". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „In de macht van de vampier". 18 Jaar. Werkdagen; 2.30, 7 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „Goudraaf". 18 Jaar Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Trianon „De reis om de wereld ln 80 dagen". A.l. Dagelijks: 2 en 7.30 uur. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 18.00 Journ. weekoverz. 18.10 Stnjkork. 18.30 Kinderkoor. 18.45 Van klanten en wanten weten. caus. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichtbaken, caus. 19.40 Omr. ork. en solist. 20.25 Gram. 20.35 Ge- var. progr. 21.55 Gram. 22.05 Amus. muz. 22.35 Wij luiden de zondag ln. Aanslui tend: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. ln Esperanto. 23.2524.00 Gram. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.35 Muziekkiosk. 19.00 Ar tistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passe partout, caus. 19.40 In Bijbelland, caus. 19.55 Deze week. caus. VARA" 20.00 Nws. 20.05 Thuis best? schets. 20.13 Gevar. progr. 21.30 Soc. comm. 21.45 Hammond orgel en zang. 22.00 Gram. 22,15 Concert- ork. 23.00 Nws. 23.1524.00 Opsporing verzocht. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Gevar. progr. 21.15 Luipaard op schoot, doc. film. 21.40—22.35 Quiz. VOOR ZONDAG 26 APRIL Hilversum I, 402 m. NCRV: 8.00 Nws. en weeroverz. 8.15 Gram. 8.30 Morgenwijding. 9.15 Orgelconc. KRO; 9 30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Plechtige Hoogmis. 11.30 Gram. 11.55 ïnstr. kwart. 12.15 Apologie 12 35 Instr. octet. 12.55 Gram. 13.00 Nws 13.05 De hand aan de ploeg, caus. 13.10 De wadders, hoorsp. 13.30 Lichte muz. 13.45 Boekbespr. 14 00 V. d. jeugd. 14.30 Zang en piano. 14.50 In str. kwart. 15.30 Muz. caus. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Jeugddienst. 18.00 Het Geladen schip. caus. 18.30 De kerk aan het werk. caus. 18.40 Bijbelver - telllng. NCRV: 19.00 Kerkelijk nws. 19 05 Samenzang. 19.30 Het evangelie van Jo hannes, caus. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Het naadje van de kous. 20.15 Cabaret. 20.45 Promenade ork. en solist. 21.30 U bent toch ook van de partij?, caus. 21.40 Wie gaat er mee naar Engeland varen hoor spel. 22.25 Lichte muz. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Omr ork. en soliste. Hilversum II, 298 m. VARA: 8.00 Nws. en postduivenber. 8.18 Weer of geen weer. 9.45 Geestelijk leven, caus. VPRO: 10.00 V. d. jeugd. IKOR: 10.30 Doopsgezind© kerkdienst. 11.30 Vragenbe- amtw. AVRO: 12.00 Gram. 12.30 Sport- spiegel. 1235 Gram. 13.00 Nws. en SOS- ber. 13.07 Bultenl. overz. 13.17 Meded. of gram. 13.20 V. d. Strijdkrachten. 14.00 Boekbespr. 14.20 Omr. ork. en solist. 15 30 Het Jodendom in de laatste twee eeuwen, caus. 15.45 Dansmuz. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Gesprekken met luisteraars. 17.15 Boekbespr. VARA: 17.30 V. d. Jeugd. 17.50 Nws.. sportuitsl. en sportjourn. 18.30 Zigeunerork. 19.00 Op de keper be schouwd. 19.30 Gram. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.15 Gevar. muz. 21.00 De Maansteen, hoorsp. 21.35 Meded. 21.40 Ca baret. 22.25 Journ. 22.35 Gram. 23.00 Nws 23.15 Sportuitsl. 23.20 Gram. 23.35—24.00 Dansmuz. Radio Bloememlaal. 10.00 Ds. G. Toornvliet van Bloemendaal (uitzending van de dienst voor belangstellenden, ge houden op 22 april 1959 om 7.30 uur nam.). 11.15 Ds. G. Toornvliet van Bloe mendaal (uitzending van de dienst voor belangstellenden, gehouden op 19 april 1959 om 8.30 uur nam.). 2.30 Kinder- dlenst voor kinderen van 511 jaar. 3.45 Ds. J. A. van Arkel van Haarlem Noord (rechtstreekse uitzending). TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 14.2515.45 Hockeywedstr. Neder land-Canada. NCRV: 20.00 TV-spel. 21.35- 21.45 Dagsluiting. NTS: 22.00—22.30 Sport- act. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service, 330 m. 12.10 Kritieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Klankb. 13.40 Operamuz. 14.00 V. d. tuinb. 14.30 Syrnf. ork. 15.30 Voordr. 15.45 Symf, ork. 16.30 Muz. caus. 17.00 V. d. kind. 17.50 Caus. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Journ. 18.45 Amus. muz. 19 30 Caus. 19.45 Klankb. 20.25 Liefdadigheids- oproep. 20.30 Hoorsp. 21.00 Nws. 21.15 Klankb. 21.45 Concert. 22.50 Epiloog. 23.00 Nws. 23.06—23 36 Strijkkwartet. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Verz. progr. 13.15 Ge var. progr. 13.45 Hoorsp. m. muz. 14.15 Gevar. progr. 14.45 FiLmprogr. 15.30 Con- certork., koor en sol. 16.30 Hoorsp. 17.00 Down your way. 1800 Amus. muz. 18.30 Twintig vragen. 19.00 Hoorsp. 19.30 Nws, 19.35 Gram. 20.30 Samenzang. 21.00 Ge var. muz. 22.00 Variété-ork. en sol. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.30 Pianospel. 23.50 Meditatie. 23.55—24.00 Nws. Nordwestrteutsclier Rundfunk, 309 m. 12.00 Operettemuz. 13.00 Nws. 13.25 Ge var. muz. 14.30 Amus. muz. 15.00 Verz. progr. 16.30 Amus. muz. 17.00 Lichte muz. 18.20 Symf. ork. 19.00 Nws. 20.00 Amus. progr. 21.00 Cabaret. 21.45 Nws. 22.15 Hoorsp. 22.55 Dansmuz. 23.15 Lichte muz. 23.30 Amus. progr. 24 00 Nws. 0.05 Jazz- muz. 1.154.30 Gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Orkestconc. 13.35 Hoor spel. 15.45 L'Etoile, opera. 17.30 Gram. 18.00 Symf. ork. en sol 19.40 Lichte muz 20.15 Moderne muz. 21.15 Hoorsp. 22.45 Nws. 22.50 Gram. 23.5324.00 Nws Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.15 Amus. muz. 12.30 Weer ber. 12.34 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 V. de .sold. 14.00 Opera- en Belcantoconc 15.30 Gram. 15.45 Sport. 17.00 Alg. nws. 17.15 Gram. 17.45 Sportuitsl. 17.52 Gram 18.00 Pianorecital. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws. 19.30 Accord, muz. 19.50 Gram 20.00 Omr. ork. en sol. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muz. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.05 Operettemuz. 23.30 Gram. 23.5024.00 Idem. 484 m. 12.20 Gram. 13 00 Nws. 13.15 Verz. progr. 14.30 Kamerork. 15.30 Verz. progr. 17.00 Nws. 17,05 Verz. progr. 17 45 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Kamerork.. koren en sol. 22,00 Nws. 22.10 Lichte muz. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 27 APRIL Hilversum I. 402 m. NCRV: 7.00 Nws en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen (Vrouwensteeg 12) Leids Kunstcentrum Tentoonstelling „Schilderen en tekenen als vrijetydsbe- stedlng" Werkd. 25 en 79 uur nam "s zondags 25 uur nam (tot 26 april) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1. Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur. Lakenhal. Tentoonstelling „Heden daagse Nederlandse Keramiek". Werkd 104 uur; zond. 14 uur (Tot 27 april) ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN. De dienst der huisartsen te Leiden wordt van hedenmiddag 2 uur tot maan- dagmorgn 8 uur waargenomen door de doktoren Lahr, Schaefer. Teeuwen. Gaas beek en Kortmann. Te Oegstgeest door dokter Van Walch- ren, tel. 22030. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden is geopend de Zuiderapo theek, Lammenschansweg 4. tel. 23553: bovendien ls geopend tot zaterdagmid dag 6 uur Apotheek van Driesum, Mare 110, t.el. 20406. Te Oegstgeest is geopend Apotheek Oegstgeest. Wilhelminapark 8. tel. 26274. Bü geen gehoor bij Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. 8.15 Sportuitsl. 8.25 Gram. 9.00 V. d. zie ken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Theologische etherleergang. 11.00 Gram. 11.25 Gevar. progr. 12.00 In str. trio. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Meisjeskoor en lnstr. kwintet. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Gevar. progr. 15.35 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Kamermuz. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Rege- ringsuitz.: Rijksdelen Overzee; Surinaamse Impressies, door Carla Schulz-Schliessler. NCRV: 18.00 Orgelconc. 18.30 Gram. 18.37 Zang en piano. 19.00 Nws. en weer ber. 19.10 Nederl. volksliederen. 19.30 Ra diokrant. 19.55 Op de man af. 20.00 Gram. 20.25 De Apocriefe Haydn, hoorsp. 21.40 Lichte muz. 22.00 Volk en Staat, caus. 22.15 Muz. caus. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Tulpenrally. 8.20 Pianospel. 8.35 Gram. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 0.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 11.00 Idem. 11.45 Voordr. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12 33 V. h. platte land. 12.43 Tipica-ork. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gemengd koor. 14.30 Vonken in de schemering, caus. 14.35 Gram. 16.00 Idem. 16.45 Werken aan de samenleving. cau6. 17.00 V. d. padvinders. 17.15 V. d. Jeugd. 17.40 Tulpenrally. 17.50 Mil comm. AVRO; 18.00 Nws. 18.15 PSP. pol. caus. 18.25 Amus. muz. 18.50 Openbaar kunst bezit. 19.00 Pianotrio. 19.30 Muz. caus. 19.45 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 De Ra- dioscoop. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 Journ. 23 30—24.00 Gram. GKAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (over de 4e lyn, van 1820 uur) I. Wolfgang Am'adeus Mozart: 1. Symfo nie nr. 29 In a gr. t. KV 201; Allegro mo derato, Andante, Menuetto. Allegro con splrito. Rias Symfonie Orkest Berlijn o.l.v. Ferenc Fricsay. 2. Concert voor viool en orkest nr. 5 in a gr. t. KV 219; Allegro aperto - Adagio - Allegro aperto, Adagio, Tempo dl menuetto - Allegro - Tempo dl menuetto. David Olstrach, vlooi. Sach- sische Staatskapelle, Dresden, o.l.v. Franz Konwltschny. II. Joseph Haydn. 1. Concert voor cem balo en orkest in d gT. t. Vivace, Un poco adagio, Rondo all'Ungherese - Allegro assal. Erna Heilier, cembalo. Orkest van de Weense Staatsopera o.l.v. Franz Llt- schauer. 2. Symfonie nr. 101 in d gr. t. (..Die Uhr"). Adagio - Presto, Andante, Menuetto - Allegretto, Finale - Vivace. Rlas Symfonie Orkest, Berlijn o.l.v. Ferenc Fricsay. 3. Concert voor trompet en orkest in es gr t. Allegro. Andante. Allegro. George Eskdale, trompet. Orkest van de Weense Staatsopera o.l.v. Franz Litschauer, TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00—17.30 V. d. kind. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Orkestconc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 13.40 V. d. scholen. 15.00 Hoorsp. 16.30 Gram. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South- East. 19.00 Gevar. muz. 20.05 Hoorsp. m. muz. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. m. muz. (verv). 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. 23.06 23.36 Orgel, viool en klavecimbel. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Gevar. progr. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.00 Jazzmuz. (Om 13.30 Nws.). 13 45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. (Om 14.30 NwsJ. 15.00 Amus. muz. (Om 15.30 Nws.). 15.45 Accordeonmuz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's Dagb. 16.45 Sport en gevar. muz. 17.30 Nws. en gevar. progr. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Gram. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Gevar. progx. 21.30 Nws. en gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. muz. (Om 23.30 Nws.). 23.55 —24.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk, 309 ni. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ge var. muz. 16.00 Amus. muz. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. progr. 19.00 Nws. 19.30 Symf. conc. 20.45 Gevar. progr. 21.45 Nws. 22.10 Jazzmuz. 23.10 Amus. muz. 24.00 Nws 0.10 Operettemuz. 1.154.30 Gevar. muz. Frankrijk 3, 2S0 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Orkestconc. 13.30 Gram. 14.30 Orgelconc. 15.00 Jeugdconc. 16.00 Italiaanse muz. 17.30 Gram. 18.05 Kamer muz, 19.55 Gram. 20.00 Symf. ork. en so liste. 22.35 Klassieke muz. 23.10 Kamer muz. 23.25 Idem. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 V. d. landb. 12.42 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Ka mermuz. 16.00 Koersen. 16.02 V. d. zie ken. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.00 Franse les. 18.15 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Kamerork. en sol. 21.00 Kunstkaleidoscoop. 21.15 Gram. 21.30 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Kamer muz. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelleden. 484 m. 12.00 Gevar. muz. 12.54 Koer sen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.15 Itali aanse muz. 15.00 Gram. 17.00 Nws. 17.20 Pianoduo. 17.50 Gram. 19.30 Nws. 20.05 Lichte muz. 21.57 Gram. 22.00 Nws. 22.10 Moderne muz. 22.55 Nws. Advertentie. GEBR. HUISMAN J Hogewoerd 6668, tel. 22962, Leiden S WEERRAPPORTEN (Var hedenmorgen 7 uur) lal! Den Helder geh. bew. Y penburg lic.' Vlissingen licht bew. z 1013 10 10 1014 10 9 hcht bew. zzo 1013 11 9 Eelde half bew. zo 1016 6 3 Twente zwaar bew. zzo 1016 7 5 De Bilt half bew. zzo 1015 8 7 Eindhoven licht bew. zo 1015 8 6 Z. Limburg licht bew, zzo 1016 12 8 Ca Helsinki geh. bew. wzw 5 4 0 Stockholm zwaar bew. zw 4 6 0 Oslo zwaar bew. zw 2 6 0 Kopenhagen half bew. zo 7 4 0 Aberdeen half bew. windstil 6 1 Londen regen z 6 10 0 Amsterdam zwaar bew. zo 6 9 0 Brussel zwaar bew. z 5 12 0 Luxemburg onbewolkt ozo 2 7 0 Parijs zwaar bew. zw 6 7 0 Bordeaux zwaar bew. w 1 7 0 Grenoble zwaar bew. zzw 2 5 0 Nice licht bew. n 4 10 0 Berlijn onbewolkt ozo 2 4 0 Frankfort onbewolkt no 2 6 0 München onbewolkt zzo 2 3 0 Garmlsoh P. half bew. zw 2 4 1 Zürlch licht bew. nw 1 2 0 Genéve onbewolkt windstil 2 0 Locarno onbewolkt zo l 4 0 Wenen onbewolkt veranderl 6 1 Rome onbewolkt ono 2 8 0 AJacclo zwaar bew. zzo 3 9 0 Madrid onbewolkt nnw 3 11 0 Algiers zwaar bew. wzw 3 11 5

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2