Laat uw wintersfeestfoilet ONS MENU ALS DE TULPEN BLOEIEN KOKEN K2r helpt direct tegen etensvlekken, vet zonder kringen ZATERDAG 25 APRIL PAGINA 3 inwrijven laten drogen afborstelen VAN DE WEEK deze zomer doordansen de fraaiste kleurspoeïing u zelf doet m MET JOKE IV i* if Hf H \J V teer, smeer, olie, vruchten, wijn, gras, lipstick, parfum, stempelinkt, enz. verwijdert vlekken Royale tube f.1.95 LAHNEMANN Laren (N.H.) Postbus 18 Importeur van Polycolor K2r Placentubex Margret Astor Mouson Blenda^ Spiegeltje, spiegeltje aan de ivand Parijs, april '59. Eerlijk gezegd bent u uw winters feesttoiletje, dat u totnutoe ge dragen heeft, een beetje beu. Niet dat het niet goed meer zou zijn, of niet aardig. Integendeel. En het staat u nog steeds goed. Maar u hebt het intussen vier of acht maal gedragen en dat is voor een feesttoilet, lang of kort, al een heleboel. De kennissen en vrienden kennen uw japon van achter en van voren. U voelt er niet zo heel veel voor om het de volgende winter weer en in hetzelfde gezelschap, te dragen. Maar Ja, maar. Waarom zou U het tot vol gende winter bewaren? Waanom zou U het nu niet voor de dag halen en het. deze zomer dragen? Tien tegen een immers lean het in een andere en hoogst flatteuze, modieuze vorm deze zomer volop dienen eneen beter excuus om dan volgende winter een nieuw winters feesttoilet aan te schaf, fen kunt U zich niet aanmeten. cheese en een ceintuur van dezelfde stof in andere pastelkleur (bijvoorbeeld bleekblauw) 2. een blouse van witte origandi of or. ganza die geen mouwen bezit, maar voorzien is van twee grote, op elkaar een strikje is afgewerkt. Het doorge- knoopte voorpand van de blouse is met plooitjes gegarneerd. Een aardig ge heel: deze blouse bij een zwart en wit geruite taftzijden rok en aangevuld met een stijve, zwart fluwelen ceintuur. 4. een blouse van organza of geste ven organdi, die een boothals met op staande, gesloten biaiskraag heeft en van kleine pofmouwtjes is voorzien. Bij welke geklede zijden rok zal dit bloesje niet passen? 5. een kostbare blouse van kant en mooie witte lingeriek^toen die een klei ne boothals heeft en drie/kwart over hemdmouwen op enkele manchet. De kant is in voorpand en mouwen gein- orusteerd. De blouse is een geslaagde aanvulling voor een marineblauwe taft. zijden rok, maai' past uiteraard' ook bij andere effen zijden rokken, ofschoon hij bij een donkere rok het best tot zijn recht zal komen. J. V. Advertentie. Huisvrouwen zijn het eens... op het punt van lekker koker. Lekker koken wil zeggen Maizem Dureya gebruiken voor het binden van groenten, soepen en sausen. Raapstelen zyn er in het voorjaar maar kort; ze zjjn nu bijzonder goed koop en verdienen dus zeker de aan dacht. 't Is een typische groente met z'n stevige blaadjes en z'n uitgespro ken aparte smaak. Gehakt en gestoofd wil ze wel eens wat stug blijven, wat niet iedereen op prijs kan stellen. Dit bezwaar kan ondervangen wor den door de raapstelen, na ze grondig gewassen te hebben (wat zit er vaak veel zand tussen) rauw te malen en dan met aardappelpuree te verwerken. Doet U er eens een rauw geraspt uitje ook door. Dit maakt 't geheel extra aantrekkelijk. Maandag: leverragoüt, andijvie, aard appelpuree; havermoutkoekjes. Dinsdag: stamppot raapstelen, spek saus; hangop. Woensdag: hard gekookte eieren, witte bonen, tomatensaus, aardappelen; luchtige koffiepudding. Donderdag: witte bonensoep; gevulde aardappelen met kaas en sla. Vrijdag: wijtingfilets, spinazie, aard appelen, citroensaus óf hachee met pruimen, aardappelen, appelmoes; gevulde beschuitbollen. Zaterdag: dikke groentesoep; rijst koekjes. Zondag: kop bouillon; cotelet suisse, bloemkool, aardappelen; frultsla. Recept: Cotelet suisse. Een varkenskarbonade in de lengte opensnijden, zodat men 2 platte delen aan het been overhoudt, deze zouten en vullen met een schijf kaas, welke omgeven is door een plak ham. De 2 helften weer dichtklappen en goed aandrukken, zo nodig met een draadje hechten. Daarna door losgeklopt ei halen, paneren en op een klein vuur goudgeel bakken. Voor 't opdoen het draadje verwijderen. Recept: Gevulde aardappelen. 1 kg. langwerpige aardappelen in de schil gaarkoken, afgieten, pellen, inde lengte doormidden snijden en voor zichtig uithollen. Het binnenste ge deelte van de aardappelen met 50 g. boter, 150 g. geraspte kaas, 100 g. fijn gesneden ham en peterselie en 2 ei dooiers mengen en op smaak afmaken met peper en zout. Er daarna voor zichtig 2 stijfgeslagen eiwitten door scheppen. De uitgeholde aardappelen met dit mengsel vullen, de rest van de geraspte kaas er overheen strooien, besprenkelen met wat gesmolten boter en in een matig warme oven gratine ren. Opdienen met een paar takjes peterselie. "Wij vrouwen zijn nu veel beter af „Kind, wat ccn toestand was dat vroeger 1 Die omslachtige methode! Die ellendige dagen! Vergelijk dat eens met onze moderne o.b.-hygiéne, de Onmerkbare Bescherming. Miljoenen vrouwen doen nu, fit en vrolijk, aan alles mee: dansen, fietsen, uitgaan, sport. Zij zijn „safe", altijd en overal, want een pakje o.b.-tampons gaat in het kleinste tasje." Doe 't zélf - óók de crème behandeling - met de POLYCOLOR Haar kuur. Vraag het uw drogist of parfu merie. (1.95) POLYCOLOR Kleurshampoo helpt u met een simpele tintgevende haar wassing (zónder ver ven) aan een nieuwe, modieuze haartint - of een coquette lok! Crème in een tube, eenvou diger kan het al niet. (En een enkel grijs' haartje is tegelijk spoorloos verdwenen!) Tube voor 2 wassingen 1.95 (keus uit 20 tinten) tintgevende hoaricossing 9t hoort bij uw make-upl De mode speelt U gunstig in de hand. Het toiletje, dat U op het Sinterklaas bal of met Kerstmis droeg, kan het uitgangspunt zijn van een romantisch hoogzomertoilet, dat jeugdig is en voor alle leeftijden. Wait uw toilet een avondjapon of een kort dansjuiikje? Wat het geel» groen, rood, blauw of beige? Licht, of donker? Effen of gepa. troneerd? Was het van taftzijde, een fantasiestofje of satin dudhesse? Eigenlijk doet het er vrij weinig toe, want bijna alle kleuren en winterse feeststoffen (behalve fluweel en wol) doen het ook in de zomermode en be hoeven, mits op de juiste manier ge bruikt, de komende maanden niet uit de toon te vallen. Wat U met uw feesttoiletje van de afgelopen winter kunt doen, laten U de tekeningetjes zien. Ja, U maakt er doodeenvoudig een rok van en voegt er een tere witte blouse bij. Eenvou diger, flatteuzer, modieuzer en gron diger veranderd kan het al niet-. On nodig te zeggen, dat U zo'n feestgeheel tot laat in het najaar door zult kun nen dragen, zij het dat grote kragen en wijde pofmouwen van tere organdi of mousseline zich straks natuurlijk niet goed thuisvoelen onder een zware na- jaars. of wintermantel Aan de rok van uw japon, of die wijd of maar matig wijd is, of die bol is of een doorknoopsluiting heeft, verandert U niets. Heit lijfje van weleer vervangt U door: 1. een blouse met groot 'boobdieoolleté en heel wijde halflange pofmouwen, die van witte zakdoekenbatist of or gandi wordt gemaakt. De blouse en de mouwen zijn onder een smalle halsbies ineengerimpeld. Een brede, gedrapeer. de oeimtuur scheidt de blouse van de rok. Een modieuze combinatie is: deze blouse bij een rok van pastelkleurige (bijvoorbeeld pemodgroene) satin du- Advertentie DE SCHUIMRUBBER MATRAS voor fe* "wakkere" fe» - f"\ slapersI IjRELL limalerasso|llaUaa$ Als de tulpen bloeien is er volop werk in de tuin; de vroeg ste soorten zijn zelfs al uitge bloeid. Wil men er volgend jaar opnieuw bloemen van ver wachten. dan dient men de uit gebloeide resten zo spoedig mo gelijk te verwijderen Dat geldt niet alleen voor de tulpen, doch ook voor de narcissen; die vor men nogal gemakkelijk zaad en daar hebt U toch niets aan. Het eerste gras moet nu zo spoedig mogelijk gemaaid wor den, als men dat tenminste nog niet gedaan heeft. Laat het vooral niet te lang worden, dan komt U er niet meer met de machine doorheen en een man, die met de zeis kan maaien, moet men tegenwoordig met een lantaarntje zoeken. Het gras moet ook gevoed worden; de meeste mensen denken: dat groeit toch wel, doch zo is het beslist niet. Een goed gazon be hoort flink mest te hebben. In de kleine tuin gebruikt men voor dit doel geen koemest of bagger meer; die kunnen beter de bekende tuin- en gazonkor- relmest strooien. Per tien vier kante meter hebt U er ongeveer driehonderd gram van nodie, doch daarmee bent U er toch beslist nog lang niet. Gras wordt elke week afgemaaid en moet dan telkens opnieuw weer aangroeien. Men kan zich toch wel voorstellen, dat het dan ook veel voedsel verlangt. Stilstand in de groei moet men voorko men: daarom komen er zoveel bruin verbrande gazons voor. Het onkruid krijgt dan ook de overhand en ook het mos kan zijn gang gaan. Aangenomen dat U normaal bemest, verdient het aanbeveling als uw gazon elke veertien dagen een lichte over bemesting krijgt. De bekende korrelmest kunt U er dan ook voor gebruiken. Dan is immerï zoveel niet nodig; als het maar trouw om de veertien dagen wordt gedaan, kunt U al wel volstaan met vijftig gram per tien vierkante meter. U zult eens zien wat een kleur U er nre op het gras kriigt en hoe lekker het doorgroeit en dat U veel minder vroeg behoeft te sproeien. In een goed groen gazon mag ook geen onkruid zitten; voorheen moest dat er allemaal uitgestoken worden, doch tegenwoordig heeft men chemische middelen Middelen, die als groeistoffen bekend staan en die onder verschil lende namen in de handel voorkomen. Verwar die midde len echter niet met de gevaar lijke en alles dodende onkruid - zouten. Als dat over het gras gaat. zijn de rampen niet te overzien. G. KROMDIJK. de moderne hygiëne per pakje van 10 tampons.voldoende voor maandelijks gebruik: Normaal f Speciaal f125 EEN ECHTE AARDAPPELSLA. IAHNEMANN LarqnN.H.Poscbus18. Imp. van POLYCOLOR-K2r-Placentubex-Mouson-Margret Ascor-Blcndax. Hiervoor hebben we vier koude aard appelen en één hard gekookt el nodig. Een heel klein beetje alaolle en wat azijn. Ik leg de aardappelen op een diep bord en maak ze met een stevige vork zo fijn, dat er geen brokjes ~"»er inzitten. Nu giet ik er een eetlepel slaolie bij en een dessertlepel azijn. Jan (de kruliekop) mag roeren. Net zolang, t t de olie en de azijn overal door- -'Hen. Annemieke schuift nu alles van net bord op een schaaltje en maakt er een mooi „heuveltje" van. Dolfje strooit er het fijn gemaakte el over heen. Tenslotte versier lk alles met wat peterselie en sla.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 15