'n hele fles vol „zomer' afenxap Uiteenlopende meningen over garantiebeleid KOELKASTEN C. L. M. v. CLEEF Economischof sociaal en economischverantwoord bedrijf Burgerluchtvaart zou zich in (le toekomst zelf kunnen lied rui pen Britse regering gaat centrum van katoenindustrie saneren Enschedeërs in een Tunesische gevangenis, verdacht van moord Kerkelijk Leven I VOOR BETER SCHILDERWERK VAN ERKEL DE KLERK VRIJDAG 24 APRIL 1959 S.E.R. landbouwrapport (Speciale berichtgeving) De SER heeft harde noten trachten te kraken bij het opstellen van zijn advies over het garantiebeleid voor de landbouw, dat geplaatst moet worden in het kader van het totale landbouwbeleid: hetgeen in de lijn der verwachtingen lag gezien de aard van het einde 1956 uitgebrachte interim-rapport inzake de prijsvorming van melk is thans dan ook bewaarheid. Men is namelijk niet tot een eenstemmig advies kunnen komen. In zijn vergadering van einde maart heeft de SER zich uitvoerig bezig gehouden met het ontwerp-advies, opgesteld door de commissie, die hiervoor dus 2x/2 jaar nodig heeft gehad, waarna het advies werd uitgebracht aan de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening, die het thans aan de openbaarheid heeft prijsgegeven. Drie methoden De S.E.R. heeft bü de bestudering van de velschillende vormen van garantie beleid een drietal methoden onder ogen gezien 1. Het systeem, dat prijshandhaving van bepaalde agrarische produkten tot grondslag heeft; 2. In beginsel vrye prijzen, met ech ter achteraf prystoeslagen per afzon derlijk produkt (zoals tot voor kort by de melk geschiedde), en 3. In beginsel vrye prijzen, met ech ter achteraf bedrijfstoeslagen per hec tare. Buiten beschouwing werd dus gelaten de inkomensvorming van de werkne mers in het agrarische bedrijf. Men is derhaive voorbijgegaan aan de vraag of het voor de agrarische sector geldende loonniveau, van sociaal en economisch gezichtspunt uit gezien, verantwoord is. Eenstemmig was de raad van oordeel, dat een gemengd systeem van garantie regelingen de voorkeur verdient. Bij de uitwerking van deze gedachte vormden zich echter twee groepen, die precies evenveel aanhangers telden. Het ene deel van de Raad is van oor deel, dat het niet noodzakelijk is zich bij voorbaat reeds vast te leggen op één van genoemde stelsels. Veel realistischer acht dit deel van de Raad het uit te gaan van een mengvorm van deze stel sels, waarbij gepoogd dient te worden zoveel mogelijk te profiteren van de voor delen, die elk van deze stelsels biedt. Een belangrijk punt hierbij acht dit deel van de Raad, dat steeds in het oog wordt gehouden de achtergrond, waarom in de agrarische sector een systeem van in komensgarantie ten behoeve van de producent noodzakelijk is. Dit deel van de Raad gebruikt de term „economisch verantwoord bedrijf". Met een stelsel van garantieprijzen, gebaseerd op de omstandigheden van het „economisch verantwoorde bedrijf", zal echter aldus dit deel van de Raad niet kunneg worden volstaan. Wanneer de prijzen daartoe aanlei ding geven, zal een tegemoetkoming moeten worden verstrekt aan de be drijven, die onder ongunstige omstan digheden produceren, en wel in de vorm van toeslagen. Ter vermijding van een dislocatie van de produktie dienen deze toeslagen echter niet aan de afzonderlijke produkten te worden verbonden, maar dienen zij per bedrijf te worden verleend, met het bebouwde grondoppervlak als criterium. Deze toeslagen dienen in de gedachtengang van dit deel van de Raad gezien te worden als een sociaal correctief op het op economische basis op te zetten systeem van garantieprijzen. Verschil in uitwerking Het andere deel van de Raad kan zich ten aanzien van de achtergrond en de doelstellingen in grote lynen verenigen met de opvattingen van de hierboven genoemde leden, wat de uitwerking be treft heeft men echter een ander in zicht, betrekking hebbende op 1) - het peil van de garantieprijzen en 2) - de toepassing van bedrijfstoeslagen per hectare. Deze leden zjjn o.m. van oordeel, dat het „economisch verantwoord" zijn van landbouwbedrijven in ons land niet af hankelijk moet worden gesteld van het peil van de in- en uitvoerprijzen, maar van de afstand tot de optimale bedrijfs voering in het in ons land geldende kostenklimaat. Het deelt verder niet de mening, dat het peil van de garantie prijzen moet worden afgestemd op de in- en uitvoerprijzen op langere termijn, doch op het niveau van de produktie- kosten van de landbouwbedrijven. Het is dan ook naar de mening van dit laatste genoemde deel van de Raad niet mogelijk alleen een strikt „econo mische" maatstaf aan te leggen. Tot basis dient te worden genomen het „sociaal en economisch verantwoorde bedrijf". Men acht het verder niet ge wenst, ter wille van de verbetering van de positie van de bedrijven op de lichte gronden het peil van de garan tieprijzen over de gehele linie te ver hogen, waardoor de andere gebieden (onnodig) bevoordeeld zouden worden. Ter overbrugging van niet-aanvaard- baar geachte regionale kostprijsver- schillen, zal naar de mening van dit deel van de Raad voorshands moeten worden volstaan met toeslagen voor enkele speciale produkten, welke nage noeg alleen op de lichte gronden wor den verbouwd. Een en ander komt er op neer, dat de landelijk geldende garantieprijzén op een zodanig peil gesteld dienen te wor den, dat op het grootste deel van de be drijven de kosten worden gedekt. Ziet het eerstgenoemde deel van de Raad in de bedrijfstoeslagen per hectare een wezenlijk en kwantitatief belangrijk be standdeel van het garantiebeleid, vol gens het andere deel van de Raad die nen deze toeslagen slechts een onder geschikte rol te spelen en worden boven dien voorshands niet voor toepassing vatbaar geacht. Meer land om op te leven FILM OVER LANDAANWINNING (Van onze Haagse redactie) „Meer land om op te leven", is de titel van een propagandafilm van zeer goede kwaliteit, die door samenwerking van de afdeling voorlichting met ver schillende technische diensten van het ministerie van Verkeer en Waterstaat tot 6tand Is gekomen. Gistermorgen werd in het Haagse Passagetheater in tegenwoordigheid van de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. van Aartsen, de eerste vertoning gegeven. Minister van Aartsen sprak een woord vooraf, waarin hü memoreerde, dat deze films niet de eerste is over het onder werp inpoldering. Eerder werden ver vaardigd „Land uit zee" en „Der zee ontrukt", die de waterstaatkundige as pecten en het in cultuur brengen van het nieuwe land in beeld brachten. „Meer land om op te leven" heeft ten doel de menselijke aspecten, verbonden met de landaanwinning, nader te be lichten. De film zal, aldus de minister, ook in andere talen verschijnen en er zodoende toe bijdragen, dat de wereld onder de indruk komt van onze water staatkundige werken en dus werken in het belang van ons land en volk. De film geeft een uitstekend beeld van de manier, waarop een dijk wordt Mening van dr. Slotemaker Belangrijker voor particuliere beleggers (Van onze Amerikaanse correspondent) Een zekere mate van vrijwillige samen werking van de luchtvaartmaatschap pijen, gecombineerd met de veelbeloven de economische voordelen van straal vliegtuigen, kan leiden tot een zichzelf bedruipend bedrijf. Hierdoor zal de bur gerluchtvaart In toenemende mate be- gebouwd, hoe de voorbereidende werk zaamheden om het land bewoonbaar te maken, worden uitgevoerd en hoe ten slotte de mens de nieuwe akkers in be zit neemt en ervoor zorgt, dat er wel vaart komt op het maagdelijke land, waarover nog zo kort geleden het zee water klotste. Scenario en regie zijn van A. Kool haas. de muziek is van Hugo de Groot, De film werd vervaardigd door de N.V. filmfabriek Profilti. Modernisering van verouderde prodnktie Hulp van 30 miljoen pond (Van onze Londense correspondent) De Britse regering zal de, door ver minderde afzet en werkloosheid, zwaar getroffen katoenindustrie in Lancashire tegemoet komen door financiële hulp voor_ een totaal van 30 miljoen pond sterling (300 miljoen gulden) over een periode van 5 jaar. Het doel is een al gehele technische reorganisatie van de industrie en modernisering van het nog altijd sterk verouderde produktie-appa- raat. De eerste stap zal zijn de verwij dering van overtollige installaties. Het probleem is hier dat deze vaak te goed zijn, hoewel ouderwets, zijn ze nog niet versleten. Modernisering zal worden aangemoedigd doordat de regering een Twee vrijgelaten, nog één vastgehouden Met een KLM-vliegtuig uit Parys zjjn deze week twee van de drie Enschedeërs in Nederland teruggekeerd, die het vorig Jaar in de zomer in Egypte op verzoek van de Tunesische politie-autoriteiten werden gearresteerd als verdacht van moord op een Franse onderwijzer op het eiland Djerba voor de kust van Tunis. Het zijn een 30-jarige vrouw en een zaken-man. De echtgenoot van de vrouw wordt nog vastgehouden in Tunis. Emigratie Het drietal was het vorig jaar in april op reis gegaan. Het echtpaar wilde naar Amerika emigreren. De zakenman zou met hen meegaan voor een vakantiereis. Destijds werd zijn vriend door de politie gezocht in verband met een diefstal van een auto. Enkele weken, nadat het ge zelschap uit Enschede was vertrokken kreeg de familie bericht, dat zij via Oostenrijk, Italië en Sicilië in Tunis waren terechtgekomen. Op het kam peerterrein op het eiland Djerba, dicht bij de plaats waar het drietal had ver toefd, werd het lük gevonden van een Franse onderwijzer, die met het echt paar bevriend was geraakt. Andere wegen Toen het stoffelijk overschot werd ontdekt, was het echtpaar al op weg naar Egypte. Het plan .om naar Amerika te gaan hadden zij opgegeven. Inplaats daarvan wilden zij nu naar Zuid-Afrika gaan, via Griekenland, waar zij meer faciliteiten hoopten te krijgen voor de emigratie. In Alexandrië stapten zij op de boot, maar onderweg rees het plan om voorlopig in Cyprus aan wal te gaan. Een kennis, die zij aan boord hadden ontmoet, had hen name lijk verteld, dat zü daar gemakkelijk een baantje zouden kunnen krijgen bij de militairen. Hun werd echter geen verlof gegeven om van boord te gaan, want de speurtocht naar de drie Enschedeërs (de zakenman had zich reeds in een vroeger stadium van het echtpaar afgescheiden en was In Tripoli gearresteerd) was in volle gang. Een dag, nadat het echtpaar zijn intrek had genomen in een hotel te Alexandrië werd het gearresteerd. Maanden vertraging Via verschillende gevangenissen be reikten het paar en de vriend Tunis, waar zij aan vele verhoren werden onderworpen. In het begin van dit jaar zouden de vrouw en de zakenman wor den vrijgelaten, omdat men van hun onschuld overtuigd was. Het duurde echter nog enkele maanden, voordat zij in vrijheid konden worden gesteld. Dezer dagen zijn beiden met een Frans vliegtuig naar Parijs gebracht, vanwaar de KLM voor het transport naar ons land zorgde. De man moet echter in de gevangenis van Tunis blij ven, omdat het onderzoek bezwarende punten opleverde. Hij heeft, naar zijn vrouw meedeelde, bekend de moord te hebben gepleegd, maar deze bekentenis zou zyn geschied onder dwang. De politiemannen zouden hem namelijk bij het verhoor hebben geslagen en toen hem werd meegedeeld, dat zijn vrouw eenzelfde lot zou ondergaan, heeft hij een bekentenis afgelegd. Later zou hü deze hebben herroepen. De gezondheidstoestand van de zaken man was by diens aankomst in Neder land zo slecht, dat hy in een ziekenhuis te Schiedam moest worden opgenomen. Geschil Baarle-Nassau voor Int. Gerechtshof Mr. W. Riphagen, juridisch adviseur van het ministerie van Buitenlandse Zaken, zal ons land vertegenwoordigen bü de mondelinge behandeling voor het Internationaal Gerechtshof van het Nederlands-Belgische geschil over enkele percelen grond in het gebied van Baarle-Hertog en Baaile-Nassau. De mondelinge behandeling begint maandag a.s. om half elf. Mr. Riphagen zal worden bijgestaan door mr. C. R. C. Wyckerheld Bisdom als advocaat en door mr. J. Schepel en mej. L. Lagers als deskundigen. België wordt vertegenwoordigd door de heer Y. Devadder, juridisch adviseur van het Belgische ministerie van Bui tenlandse Zaken, bygestaan door mr. Gregoire als advocaat en de heren L. Geeraerts en A. van der Essen als des kundigen. kwart van de kosten zal dragen. Voor waarde voor de regeringshulp is. dat personeel dat overbodig wordt, een scha deloosstelling ontvangt, waarvoor een regeling zal moeten worden getroffen tussen bedrijven en vakbonden. In de kringen van de fynspinners ziet men na de bekendmaking van dit plan de dingen zwart in, omdat 7 tot 8000 spinners overbodig zullen worden. De regering belooft alles te zullen doen om ander werk voor de betrokkenen te vin den. Het regeringsplan berust op vrij willigheid. Sir David Eccles, de Britse minister van Handel, heeft in het La gerhuis veklaard. dat de vooruitzichten voor de katoenindustrie allerminst som ber zyn. De toenemende koopkracht van de landen, welke op het ogenblik indu strialisering ondergaan, heeft geleid tot grotere vraag naar kwaliteitsprodukten. De slotsom is daarom waarschijnlyk. dat de crisis in de katoenindustrie meer moet worden gezien als een omschake lingsproces van de goedkope katoentjes naar de duurdere goederen. Het rege ringsplan is mede een antwoord op so cialistische pleidooien voor nationalisa tie als een zeer twüfelachtig middel tegen alle kwalen. De katoenindustrie krijgt thans een nieuwe levenskans, in de hoop dat zij opnieuw een basis kan worden voor de Britse welvaart. Geen protectionisme Opgemerkt kan nog worden, dat pre mier MacMillan protectionistische eisen, welke in Lancashire zeer luid klinken, moedig heeft weerstaan. Hij stelt een positieve actie tegenover een louter ne gatieve. Dit staat in krasse tegenstelling met het toenemende protectionisme in de Verenigde Staten, dat de Britse in dustrie in steeds grotere mate dreigt te treffen, zoals op het ogenblik het geval is met wollen Kwaliteitsgoederen. Deze industrie, wier export voor een belang rijk deel geheel op de Amerikaanse markt is ingesteld, zit door de jongste Amerikaanse maatregelen danig in zak en as. Het blijkt dat MacMillan in Was hington gehouden betogen over de nood zakelijke economische saamhorigheid tussen Engeland en de Verenigde Staten nauwelijks resultaat hebben opgeleverd, omdat de Amerikaanse regering, on danks haar goede bedoelingen gezwicht is voor de druk van de eigen belangen groepen. De Britse regering laat het er niet bij zitten en zal opnieuw stappen in Washington doen. Ook belangrijke contracten op elektrotechnisch gebied voor de Verenigde Staten zijn de Brit ten onlangs aan de neus voorbij gegaan ondanks het feit dat Britse firma s de laagste inschrijvers waren. Eveneens heeft het kwaad bloed in Engeland ge zet. dat Amerika de B.O.A.C. verboden heeft van San Francisco naar Tokio te vliegen. (Overigens kreeg de B.O.A.C, „terugbetaald" wat zij de K.L-M. had aangedaan. Red. L.D.). Syrisch-Jordaans incident Een woordvoerder van het Syrische leger heeft gisteravond medegedeeld, dat een Jordaanse grenseenheid, waaronder zich negentien pantserwagens bevonden, de zuid-Syrische grens heeft geschonden. \olgens de woordvoerder vielen de Jor- daniërs het dorp Garian aan. Er werden gedurende verscheidene uren schoten ge wisseld. waarbU een Syrische politieman werd gedood en vier dorpelingen ge wond. De Jordaanse grenseenheid trok terug, toen eenheden van het Syrische leger ter plaatse waren aangekomen, aldus de Syrische legerwoordvoerder. langryk worden voor de particuliere be leggers. Tot deze conclusie kwam K.L.M.- directeur dr. Slotemaker in zijn interes sante rede, gehouden op het congres van de Internationale Kamer van Koophan del te Washington. Na een periode van overgang, verwacht deze Nederlandse deskundige lagere tarieven voor het luchtverkeer, omdat straalvliegtuigen in. feite goedkoop in het gebruik zijn. Zü vliegen namelyk meer uren per jaar gedurende een gro ter aantal jaren dan de propeller-toe- stellen. De aanschaf van nieuwe toestel len betekent echter een enorme investe ring, die de heer Slotemaker het liefst van particulieren zou zien komen, om dat een staatsinvestering tevens rege ringscontrole betekent. Voorlopig zal dit ideaal van zuiver particuliere onderne mingen echter niet in vervulling kunnen gaan, doch de straalmotoren zullen in die richting werken. Andere factoren Een andere factor, die kan medewer ken dat het bedrijf zelfbedruipend wordt, kan het streven zyn naar elimi natie van de geldverspillende concurren tie tussen de maatschappyen. Plannen voor nog verreikende samenwerking wor den thans bestudeerd door Europese maatschappijen, zeide de heer Slote maker. Zijns inziens behoorde niet het doel te zijn geweldige internationale kartels te vormen. Het oogmerk diende alleen te zijn het publiek betere dien sten te verlenen en goedkopere tarieven te bezorgen. Spreker liet evenwel door schemeren, dat een ontwikkeling in de richting van een zeer nauwe samenwer king wel eens noodzakelyk zou kunnen zyn, indien het de Europese maatschap pyen onmogelijk gemaakt zou worden rendabel te opereren. De vertegenwoordigers der Ameri kaanse luchtvaartmaatschappijen die gelijk bekend de Europese concurren ten allerlei beperkingen trachten op te leggen voor vluchten naar Amerika, moe ten in Slotemakers voorzichtig gestelde woorden een zekere bedreiging hebben gevoeld. Maar dat kon geen kwaad. Wandelaars afgeranseld Weer berechting van jongelui in Arnhem Voorw. gevangenisstraffen Na de berechting van enkele nozems in Arnhem gisteren, waarbU geducht* straffen vielen is gistermiddag een groep jongeren berecht, die eind maart van dit jaar met vereende krachten een 22- jarige jongeman, die met zün verloofde bij het park „Angerenstein" wandelde, zonder enige reden dermate afranselde, dat hij buiten kennis raakte en verwon dingen opliep. De uitspraak in deze zaak werd op 10 april J.l. aangehouden om de Justitie in staat te stellen zich een beeld te vormen van de antecedenten der jongeren, van wie er twee achttien Jaar oud zyn, en zes Jonger dan achttien. De zes Jongeren stonden voor de kinder rechter terecht, de beide achttienjarigen voor de politierechter. Mr. B. W. van Houten, die beide functies vervulde, zei in de (openbare) zaak tegen de oudsten, dat het onder zoek had uitgewezen, dat men hier niet te doen had met wat men „nozems" pleegt te noemen of met Jongens die in een bende operereen. Van de betrokken Jongeren is een aantal debiel. De oorzaak van hun wangedrag moest volgens de ingewon nen inlichtingen worden gezocht in da drang naar avontuur en afleiding, dit temeer omdat zij een vrü geestdodend beroep hebben. De officier vorderde tegen de 18-Jarlge respectievelijk een voorwaardehjke ge vangenisstraf van twee maanden, en één maand met een proeftijd van twee jaar en onder toezichtstelling. De poli tierechter, die overigens ook van mening was. dat de duidelüke afkeuring van het wangedrag in de strafmaat tot uitdruk king zou moeten komen, vonniste belde knapen confonn de eis. Hü hield hun daarbij nog voor ogen, dat zij zich wel dienen te realiseren, dat zy tijdens hun proeftyd in een „glazen huisje" leven. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Streefkerk W. H van Kooten te Hasselt. GEREF. KERKEN. Beroepen te Rijswijk (Z.-H.) (3de pred.- pl.) O. Jager te Almelo. Aangenomen naar 's-Gravenhage-West (vac. W. Reeskamp) J. J. Oranje laatste lijk predikant te Djakarta, met verlof Ln Nederland. Naar Rotterdam (als zieken huispredikant voor Eudokla) J. C Hagen te Leeuwarden. VRIJE HERVORMDE GEMEENTEN. Aangenomen naar Usselmulden C. de Jonge te Delft DS. C. M. LUTEIJN GAAT MET EMERITAAT Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd heeft de provinciale kerkvergadering van Groningen met ingang van 1 mei emeritaat verleend aan ds. C. M. Luteijn uit Groningen, predikant van de Ned Herv. Kerk. Nadat ds. Luteün in 1917 door het provinciaal kerkbestuur van Overijssel was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 3 fe bruari van het daaropvolgende jaar te Heinenoord in de classis Dordrecht in het ambt bevestigd. In 1921 verwisselde ds. Luteün deze 'gemeente met die van Rijnsburg, vanwaar hü in 1924 naar Apeldoorn vertrok. Sinds 6 november 1932 dient ds. Luteijn de hervormde ge meente van Groningen. Na zijn emeri taat blüft ds. Luteün in Groningen wo nen. Hü is daar in de vakaiture van ds. De Vries met ingang van 1 mei a s. be. noemd tot geestelijk verzorger van he<t Academisch Ziekenhuis. Hervormde Vrouwendienst over kernbewapening In de Bergkerk te Amersfoort ls een hervormde vrouwendienst gehouden, waar over de atoombewapening het woord werd gevoerd door poof. dr. A. J. Rasker en pa-of. dr. G. C. van Niftrik te Amsterdam. Prof. Van Niftrik stelde, dat het niet eenvoudig is de atoombewapening te aanvaarden en dat aanvaarding van kernwapens dient te geschieden met vele voorbehouden. „Wie meent, zoals prof. Rasker en vele anderen, de kernbewa pening onvoorwaardelijk te moeten ver werpen, zal zich van de gevolgen van die houding terdege bewust moeten zün en de gemeente moeten voorbereiden op martelaarschap, aldus prof Van Niftrik, die een groot bezwaar zag in de absolu. tAstAsche houding van hen die atoom bewapening verwerpen. Prof. Rasker had in zün rede de vraag gesteld „Wat doen Eindeloze gevangenisoorlog in Manilla (Philippijnen) Al meer dan een jaar woedt ln de overvolle Philippijnse staatsgevangenis van Muntinlupa nabü Manilla een ware oorlog onder twee groepen gevangenen. Totnutoe zün de autoriteiten niet bü machte geweest de strüd. die reeds vele doden heeft geëist, tot staan te brengen. De beide kampen bevechten elkaar vaak büna onder de ogen van de bewa kers. met stille en dodelijke strüdmidde- len als roestige naalden en priemen uit conservenblikjes gemaakt. Eind maart nog werd de leider van een der benden vermoord en dit gebeurde zo in het ver borgene, dat niet een der 190 bewakers die overigens 8000 misdadigers moeten bewaken in een gebouw dat voor 2500 man bestemd was! er lets van merk te. voordat de gevangenen besloten het hun te vertellen. De dag daarop eiste de wraak van de tegenpartü drie doden en op de de derde dag hadden wraak en weerwraak reeds vüf doden en vier ern stig gewonden veroorzaakt. De „oorlog" dateert van februari 1958 toen na enkele moorden binnen de gevangenismuren 23 gevangenen de dood vonden ln een op stand van twee dagen. Koningin ontving mgr. Beltrami (Van onze Haagse redactie) In het Huis ten Bosch heeft HM. de Koningin mgr. J. Beltrami ontvangen, die als apostolisch internuntius zün ge loofsbrieven kwam aanbieden. Voor het paleis stond de 929e afdeling lichte Lua aangetreden. De tamboers sloegen vier roffels, toen de internuntius zün rütuig verliet en toen hü na een half uur weer instapte. Minister Luns was bü de over handiging tegenwoordig. Betuwe bloeit nog ruim veertien dagen! Nog een 14 dagen kan men genieten van de bloesempracht in de Betuwe. Met dc pruimebloesem is het nu vrijwel af gelopen. De perebloesem is nog wel overvloedig maar er vertoont zich veel groenvorming, evenals bü de vroege ker sen. De meikers is mooi in bloei. Overi gens zal men ln de komende periode vooral veel appelbloesem kunnen bewon deren. wij voor de vrede?" Hü wees op de voor. den van Christus, „Zalig zün de vrede stichters". Prof. Rasker ging vervolgens in op het rapport van een commissie uit de Wereldraad van Kerken over de pre. vervtie van oorlog. Het pleidooi hierin voor een „beperkte" oorlog omvat onder meer het advies om zodra het ge raar dreigt, dat atoomwapens gebruikt zuilen worden, een staakt het vuren in ie stel len. Prof. Rasker verwierp dit advies om. dat het volgens het teveel steunde op de goedwillendheid der mensen. „De goede bedoelingen van de Wereldraad zyn po litiek en militair niet realiseerbaar" al dus prof. Rasker, die zün rede eindigde met het pleidooi „Laten we het wagen met het risico van de verzoening, dat zal meer voor de wereld betekenen, dan het macht tegenover macht stellen". KIJK EENS WAT IK HEBt Zo noemt Mammie HERO Tomatensap altijd. Een fles vol zomer! Daar kunnen kinderen niet genoeg van krijgen, zegt ze. Gelukkig maar, want ik vind het reuze lekker. Vooral als je er lang over doet. Dan smaakt HERO Tomatensap nog fijner enIs het nog gezonder", zegt Mammie. ,,A1 die vitaminen en bouwstoffen maken dat je geen „dokterskindje" wordt. MAAK DIT TOT EEN GOEDE GEWOONTE: GEEF UW KINDEREN REGELMATIG In praktische ^sies van 0.2 1. Overal verkrijgbaar van 60—220 liter inhoud. ADEM-Sibi BOSCH DELTA ZANNUSSI. Grote sortering elektrische apparaten. PHILISHAVE - REMINGTON - BRAUN. TECHNISCH BUREAU BOTERMARKT 25 LEIDEN KOREVAARSTRAAT 14 - LAMMENSCHANSWEG 156 TELEFOON 33788 - LODEN

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5