OPEN BRIEF VAN ELI ASSER Het enige talent9 dat ontbreekt is het talent talent te vinden Agenda Met een enkel woord Goede nachtrust DONDERDAG 23 APRIL 1959 T egeiistelliiigen (Van onae t.v.-medewerker) De VARA leverde gisteren een pro gramma af vol tegenstellingen, inbegre pen tegengestelde meningen, en dat alles zender dat er een wanklank werd ver nomen. Dr. De Jong opende op de van hem bekende gedegen manier en deed een en ander over atoomexplosies uit de doeken We vergeten soms wel eens, dat er be halve Berlijn, topconferenties, wisseling van ministers of van hele kabinetten en Olieperikelen' in het Oosten in Genève gestaag en traag al maanden lang ge plukhaard wordt over afschaffing van en controle op atoomiproeven. Daar ging het dan over, met kaarten en tekenin gen. Echt goed en grondig, maar niet briljant en vooral nooit anekdotisch om de zware kost eens even wat te kruiden Landaanwinning ja of neen? is een zaak die ons van dichtbij raakt. Er was zwaar geschut in stelhng gebracht, de hoogleraren Tinbergen en Thijsse (Jac. P. jr., dit voor de ouderen, die zich graag de seizoens- en andere natuurailbums van zijn vader herinneren) en de land- bou/wspeoialiist Louwes. Het ging eigen lijk om de vraag of de gelden, belegd ln landaanwinningen, is algemene zin ren. dabei waren of niet. Economisch zeker niet als men weet, dat er door stadsuit. breiding 3000 ha per jaar wordt opge slokt en een nieuw gewonnen ha onge veer f. 15.000 kost, -die hoogstens 300 gul- den per ha aan pachtwaarde hebben, terwijl de rentabiliteit in geld ongeveer het drievoudige vragen zou. Maar er zijn nog andere kanten aan deze za waarop dan ook gewezen werd, zoals, de nationale trots, die (gelukkig) niet ln geld is uit te drukken. En zo waren er tal van andere interessante aspecten, die aangestipt werden. Men was en werd het met elkaar niet eens, maar boeiend was het wel. Daarop was de beurt aan „Een engel tje in de lommerd", een Amerikaans t.v.-spel, dat Willy van Hamert in Duits land op het spoor kwam, toen het werd uitgezonden door de zender „Freies Ber lin". Daar had men het echter beladen met een loodzware symboliek met atoomexplosies in de entr'actes, maar tot ons 'kwam het zonder pathetiek, doch sprankelend, spelend in het grensland •tussen fantasie en werkelijkheid. Het ge val is niet na te vertellen, maar over de sfeer is te zeggen, dat die schommelde tussen tegenstellingen. Het was manne lijk en teer, vaag en puntig, licht en ge dragen, naief en wijs. Met zorg bereid! Het was reëel en experimenteel tege lijkertijd en wij vonden het zeer fraai. De taal was prachtig, het spel (en de rolkemnis) boven lof verheven (Hans Ouleman leek ons wat gespannen en daardoor pretentieus, waarschijnlijk om zijn eigen onrust, veroorzaakt door ziijn abuis van de vorige dag, te compense ren) Jules de Conto's liedjes werden uit stekend1 door Luc Lutz vertolkt (echt een man om door die NCRV voor het pro gramma van de grote naar kleine k te worden gestrikt) en tegen het slot kwam in één enkele zin de samenvatting van de teneur van het gehele spelde wereld is gek en lief. Het was een gedurfde tegenstelling, maar ze leek na het aan schouwen van de uitzending aanvaard baar. Zangersportretten op t.v. De KRO-televisie, die 9 maart j.l. de Belgische operazanger Louis Morrisson herdacht, zal in de loop van dit jaar nog een aantal uitzendingen aan beroemde zangers uit het verleden wijden. Met behulp van filmfragmenten, grammofoonplaten en ander documen tatie-materia al zullen televisieportret ten worden getekend van o.a. de inter nationaal vermaarde Nederlandse tenor Jacques ürlus en de populaire filmzan ger uit de dertiger jaren Joseph Schmidt. Deze programma's zullen door Leo Riemens en/of Fred Bredsohneyder wor den samengesteld. De eerste uitzending in deze reeks geschiedt in juni en zal gewijd zjijn aan Joseph Schmidt. Cup Final voor radio In het KRO-radio-pragramma wordt een reportage uitgezonden van de tweede helft va.n de eindstrijd om de Engelse voetbal-beker tussen Nottingham Forest en Luton Town in het Wembley Stadion te Londen. Verslaggever is Leo Pagano. Indien de wedstrijd onbeslist eindigt, en deswegen verlengd moet worden, zal ook hiervan een reportage worden uit- Nescafé normaal coffeïnevrlj espresso*1 Televisiefilmpjes over Griekse mythologie Ter introductie van een aantal film pjes over de Griekse mythologie, speciaal voor de televisie, hebben de cineasten Wim Nieuwenhuis en Jaap S. Bijmoer gistermiddag in hun studio te Bussum hun eerste produkt „Daybreak of Europe" vertoond. Het ligt in de bedoe ling zes tot tien filmpjes over onderwer pen uit de Griekse mythologie te ver vaardigen. Het vertoonde filmpje heeft een lengte van 13 minuten. Jaap Bijmoer maakte hiervoor 150 tekeningen met Oostindisehe inkt en rood, zwart en wit krijt, waarna Nieuwenhuis er een nieuwe dimensie aan gaf. De oud-rector van het gymnasium te Velsen, dr. Brommer, heeft voor authen tieke Griekse muziek zorggedragen. De tekst is van Max Dendermonde. De beide cineasten willen met de t.jv. ver toning in de komende herfst beginnen, daar de zomer h.i. zich daar niet goed voor leent. TULPENRALLYE 1959 AVRO, KRO en NCRV zullen 27, 28 en 29 april regelmatig radioverslagen uit zenden van de Tulpen Rallye 1959. Ver slaggevers zijn Jan de Visser, Jacques Lioni en Leo Pagano. Denen enthousiast over onze kotters (Van onze Haagse redactie) Met veel feestelijk vertoon is in de Deense vissersplaats Nyköbing het stalen casco voor een kotter, dat door de machinefabriek H. Zwart in IJmui- den werd gebouwd en door de Neder landse kotter „Grönland" naar Dene marken werd gesleept, aan de Scheepswerf Larsen overgedragen. De overdracht werd bijgewoond door het gemeentebestuur van Nyköbing. De Denen zijn over het algemeen enthousiast over de Nederlandse kotters. Voor het besparen van deviezen en het geven van werk aan de werven, die van hout op staal moeten overschakelen, voltooien zjj de schepen zelf. De Denen werken overigens hard aan de uitvoering van plannen om de bouw van stalen kotters zelf ter hand te nemen. En met suces. In Frederikshavn op Jutland is dinsdag de eerste stalen kotter van stapel gelopen, die ooit in Denemarken werd gebouwd. Gisteren volgde een tweede schip. Maar voor dit tweede schip werd de romp nog geleverd door de scheepswerf K. Hakvoort in Monnikendam, die een groot aantal opdrachten van Deense rederijen voor de bouw van stalen casco's heeft aan vaard. Hij heeft deze opdrachten ver deeld over verschillende kleine scheeps werven. In ons land zijn meer dan 30 stalen kotters voor Denemarken in aanbouw. Ook Zweden toont grote belangstelling voor het Nederlandse produkt. De Deense vloot zal in de loop van dit jaar met 100 stalen kotters worden versterkt. Inferieure kwaliteit televisie-amusement De bekende radiotekstschrijver Eli Asser heeft in het Weekblad voor Tele visiekijkers van deze week een open brief gericht tot de minister va.n Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Hij deed dit naar aanleiding van een passage in de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer, waarin de bewindsman letter lijk stelt: „Zonder twijfel is het peil der televisie, uitzendingen voor verbetering vatbaar. Echter dient te worden bedacht, dat deze verbetering in belangrijke mate afhan kelijk is niet alleen van de geldmidde len, waarover de televisie zal beschik ken, maar ook van de mogelijkheid om voor de uitzending de daarvoor geschikte kunstenaars aan te trekken, hetgeen in de praktijk een moeilijk probleem blijkt te vormen". In zijn brief tekent Eli Asser pretest aan tegen deze opmerking, omdat „U de schuld ate ik het zo noemen mag voor het inferieure niveau vrijwel geheel afschuift op de kunstenaars en niet op hen, die ze moeten aantrekken, doch daarin 'klaarblijkelijk falen. In de tweede plaats, omdat U met deze argu mentatie reeds bij voorbaat capituleert voor diegenen, die beweren, dat een tweede televisienet in Nederland tot de onmogelijkheden behoort, gezien het hui. dige gebrek aan televisiekrachten". Vele krachten Eli Asser schrijft, dat hij voorstander Is van zo'n televisienet, omdat volgens hem dan het peil van de bestaande „eer ste" zender verbeterd zou worden. En hij is ervan overtuigd, dat en in Neder land tientallen aankomende, half-was sen of gevestigde auteurs zijn, die stuk voor stuk in staat zdjn eens per jaar, en velen vaker, een op zyn minst accepta bele televisieprestatie te leveren. Veel groter is nog het aantal bekwame jour nalisten. Voorts beschikken wij in ons land over een reeks voortreffelijke operazangers, balletdansers, mucisi, ci neasten, decorontwerpers, regisseurs en „Ja, ook Excellentie" acteurs en voordrachtskunstenaars, wier deelname zonder het .gebrek aan geldmiddelen" geen enkel plobleem zou behoeven te vormen. „Eerlijk gezegd, Excellentie, ben ik bang, dat uw ambtenaren enigszins van de wij-s zijn geraakt door de zorge lijke situatie bij het televisie-amuse ment dat inderdaad alle symptomen ver. toont van een steeds nijpender wor dende bloedarmoede. Niet generaliseren Maar is dit reden te generaliseren? En nog ieibs: is het de minister niet bekend, dat juist onze beste cabaretiers en Show-artiesten zich niet voor de camera wagen of in het buitenland emplooi zoeken omdat zij zich niet, kunnen veroorloven voor de televisie (zoals dat heet in dhow-jargon) „de' mist in te gaan" door gebrek aan geld en deskun dige leiding? „Als U het mij vraagt, Excellentie en van vragen wordt men wijs dan zijn er bij ons in Nederland talenten ge. noeg! Het. enige balenit, dat er ontbreekt, is het talent om ze op te speuren en ze vervolgens zo te gebruiken, dat ze niet meteen weer gillend wegrennen of na verloop van korte tijd als gevolg van uitputting moeten worden afgeschreven. Er is geen enkele reden voor het pes simisme, waarvan sprake is in uw overi gens uitmuntend geredigeerde memorie van antwoord". Lili" voordeliger per 3 flessen Norm. prijs per 3 fl. Spec, prijs per 3 <1. Rankenberg 7.50 6.75 Riesling pétillant 10.05 9.30 St. Émilion 8.85 8.10 Statiegeld is niet inbegrepen! VROOM DREESMANN LEIDEN Verkiezingen in Algerije worden voortgezet Gisteren zijn de gemeenteraadsver kiezingen in Algerije voortgezet met een stemming in 104 dorpen en kleine ste^ den. In de meeste kiesdistricten was de opkomst groot, omstreeks zeventig tot tachtig procent der kiesgerechtigden. In kleine gemeenschappen was vaak slechts één enkele kandidatenlijst ingediend. Kiezers die hier niet op wilden stem men, wierpen hun stembiljet zonder meer in de bus In Algiers, waar zondag j.l. is gestemd, heeft de „Nieuwe Republikeinse Unie'' (UNR) van aanhangers van president De Gaulle veertien van de 75 gemeente raadszetels veroverd. Leiders van deze partij verklaarden thans dat zij ver wachtten met andere partijen te kun nen samengaan voor het vormen van een coalitiebestuur. BRITS VLOOTBEZOEK AAN AMSTERDAM EN VLISSINGEN Twee Britse onderzeeboten, de „Ther mopylae" en de „Tireless" (beide onge veer 1000 ton) zullen in de periode van 29 april tot 4 mei een niet-officieel be zoek aan Amsterdam brengen. De Britse jager „Agincourt" welk schip is ingedeeld bij NAVO-squadron no. 1 en dat in het tijdvak van 25 tot en met 27 april Amsterdam zal bezoe ken, zal bij de ontbinding van dit squa dron te Amsterdam blijven liggen en pas op 4 mei tegelijk met de twee Britse onderzeeboten vertrekken. De Britse mijnenveger „Watchful' (ongeveer 100 ton) zal in de periode van 28 april tot 1 mei een operationeel be zoek aan Vlissingeh brengen. DONDERDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 um nam. Hoogl. Kerkgracht 33a. Broederschap van oud-padvinders (sters) St. Jorisherdenking 8 uur nam. Marekerk: Pad-vind(st)ersdienst 1. v. m. St.-Jorisdag. 6.30 uur nam. Schouwburg. Litteris Sacrum, Opv. „De vrouwen krijgen hun zin" en „De brief van Don Juan". 8 uur nam. Sohuttersveld: Internationale circus show. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal). K. en O.-concert Residentie-orkest o.l.v. W. van Otterloo. Solisten Theo Olof en Herman Krebbers. 8 uur nam. Leiderdorp: Dorpshuis. Jaarverga dering zwem/ver. „De Does". 8 uur nam. Wassenaar: Dorpscentrum. Ultvoe. ring W. I. K. 7.30 uur nam. VRIJDAG. Langestraat: Tuinfeest Speeltuin ver. „De Doorbraak". 712 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. 7.15 uur nam. Prediker: Feestavond Ohr. Metaalbe- drijfsbond. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgezel schap Johan Kaart. „Potasch en Perle- moer ln textiel". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)K. en O.-lezing E. J. 'V. Schuller „Vliegende Hollanders bo ven het land van de leeuw en Mau Mau". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Oostprlesterhulp m.m.v. Alma Mater-koor. 8 uur nam. Volkshuis: Voorlichtingsavond Anti- Atoombom Actie. Sprekers G. A. de Bock en pater Jelsma. 8 uur nam. W assenaar: Zuiderhout. Uitvoering Jeugdkoor „Bel Canto". Operette „De Witte Wolf". 7.30 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk. 1011 uur voorm. bijbelstudie, 11 uur voorm. ds. J. A. de Ruiter. BINNENLAND De Vereniging van Officieren van de Kon. Landmacht en de Kon. Luchtmacht houdt op 8 mei a.s. de jaarlijkse algemene vergadering. Het openbare gedeelte wordt gehouden in restaurant „De Kwinke" te Groningen. Het oogstfeest te Sevenum zal dit jaar op 25, 26 en 27 juli worden ge houden. Een van de hoofdnummers van het programma zal een rij-demonstratie zijn van het korps der Amsterdamse be leden politie. In Amersfoort is een op het ogenblik 75 leden tellende christelijke organisatie van opticiens „Chrovo" opgericht. Dit heeft tot gevolg, dat christelijke leden uit de Nederlandse organisatie van opti ciens (Novo) zullen treden, waarbij ook de Novo-bestuursleden, de heren G. Zwart uit Apeldoorn en P. J. Sluis uit Hengelo. Voor de twee volgende academische jaren 1959—1960 en 1960—1961 ls prof. dr. J. Kok benoemd tot rector-magnificus van de Universiteit van Amsterdam. Prof. Kok ls de opvolger van prof, dr. M. W. Woerdeman, die in 1954 voor de tijd van 5 Jaar tot rector-magnificus werd be noemd. Prof. Kok ls sedert 1950 gewoon hoogleraar ln de galenlsche farmacie, bio chemie en toxicologie. Het 1.599 ton metende Nederlandse vrachtschip „Prins Willem George Frede- rik" van de Oranje-lijn te Rotterdam, zal het eerste koopvaardijschip zijn, dat de pas uitgediepte en verbeterde verbinding tussen Montreal en het Ontarlomeer zal gebruiken. De nieuwe verbinding, die circa 475 miljoen dollar heeft gekost, wordt zaterdag geopend. Een groot aan tal schepen zal in het kielzog van de Nederlander de St. Laurens opstomen. De Vereniging tot Bevordering der Homoepathie in Nederland houdt op v/oensdag 13 mei ln hotel „Pays Bas" te Utrecht de algemene ledenvergadering. De NV Kon. Ned. Petroleum Maat schappij en ,The Shell Transport and Tra ding Company, Limited' maken bekend, dat zij aan de Canadian Eagle Oil Com pany Limited hebben voorgesteld haar bedrijf en activa in hun geheel over te nemen. Onverwacht is op de leeftijd van 61 jaar te Zeist overleden de internatio naal vermaarde Haarlemse zenuwarts en eplleptoloog, dr. B. C. Ledeboer, die o.m. grote bekendheid verkregen heeft door zijn werk voor de inrichtingen voor lijders aan vallende ziekte te Heemstede, waar van hij gedurende 25 Jaar geneesheer-di recteur was. BUITENLAND Gisteren Is Moeltan, in West-Paki stan, door een hevige storm, die met zware regenval gepaard ging, geteisterd. Bijna honderd huizen stortten in, hetgeen negen personen het leven heeft gekost, terwijl er tien tot twintig werden gewond. Voorts werden verbindingen verbroken en bomen ontworteld, terwijl te velde staande gewassen werden vernield en vee om het leven kwam. De orkaan, die drie uur aanhield, bereikte oen snelheid tot 160 km per uur. Bij een ontploffing, die zich gister middag in de Waltonsteenkoolmijn te Wakefield, in het Engelse graafschap Yorkshire, heeft voorgedaan, zijn vijf mijnwerkers om het leven gekomen. Op het ogenblik van de ontploffing bevonden zich ongeveer 1300 man ondergronds. Het beroemde aambeeld ln de smidse van het Schotse grensplaatsje Gretna Green waar de plaatselijke smid duizen den weggelopen geliefden trouwde, ls ge stolen. Men zag vier mannen met een groene auto van de smidse wegrijden. Het aambeeld dat voor 5.000 pond is verze kerd, ls dikwijls het doelwit geweest van studenten die trachtten het te „verove ren" om het over de grens naar Engeland te brengen. Op 12 Juni zal te Barro-ln-Furness een begin worden gemaakt met de bouw van de eerste Britse atoomduikboot, de „Dreadnought". Het Amerikaanse „Nationale Comité voor bescherming tegen en meting van straling", een niet-offlciële maar In vloedrijke groep geleerden wier advies ln het verleden door de autoriteiten is ge volgd, heeft aanbevolen een tweemaal zo grote hoeveelheid strontium-90 als onge vaarlijk voor absorptie door het lichaam te aanvaarden. Dit betekent dat 20 pro cent meer radio-actief strontium, dat in grotere hoeveelheden beenkanker kan ver oorzaken, zonder gevaar in melk mag voorkomen. Melk is het voornaamste voed sel waardoor strontium het lichaam bin nenkomt. Het anti-communistische voorlich tingsbureau „West" in West-Berlijn heeft woensdag meegedeeld, dat er tussen 1 maart en 18 april 95 professoren, weten schappelijke assistenten, artsen, archi tecten en technici uit Oost-Duitsland naar West-Berlijn zijn uitgeweken. De oudstrijdersverenlging van de „Waffen SS". Hitiers keurtroepen, heeft een memorandum gepubliceerd waarin pensionering van beroeps-officieren en -soldaten van de „Waffen SS" wordt ge- eist op dezelfde basis als het Jaren gele den aan voormalige beroepspersoneel van de rest van het Duitse leger toegekende pensioen. Volgens het memorandum zijn er van de 900.000 man van de SS 360.000 in de strijd gesneuveld. Het Russische voorlichtingsbureau ln de Syrische hoofdstad Damascus is ge- sioten, zo wordt uit Cairo vernomen. Ook de consulaten is gevraagd geen pu bliciteitsmateriaal te verspreiden. Men ziet in de maatregel een poging om te voorkomen dat de consulaten van de com munistische landen propagandacentra worden. De 37-jarige, uit Frankrijk afkomstige kikvorsman, Louis Lourmais, ls in ruim vier dagen van Montreal naar Quebec een afstand van 250 km gezwommen, om de aandacht van de Canadese geleer den te vestigen op de mogelijkheid van onderwateronderzoekingen ln koude zeeën. Op de laatste 20 km van zijn tocht werd Lourmais vergezeld door zijn vrouw Lllliane. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.15 Sport/rubriek. 18.30 Lichte muz. 18.50 Sociaal perspectief, caus. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Vocaal ens. 19.30 Radiokrant. 19.50 A.R pol .caus. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Tijd- schrlftenkron. 22.10 Orgelconc. 22.25 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws 23.15 Sportultsl. 23.2024.00 Gram. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 Zang en gitaar. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 V. d. kind. 19.05 Ga er eens even voor zitten. 20.00 Nws. 20.05 Phllharm. ork. en solist. (20.5021.00 Journ.). 21.50 Thomas Adam- sohn, hoorsp. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.25—24.00 Nieuwe Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Maar het Thuisfront zal een ieder ze benijden., filmimpressie. 20.35 V. d. Jeugd. 20.55 Toneel- en fllmbespr. 21.25 Bezoek aan de kliniek voor kleine huis dieren 21.55 Gesprek met Paul Julien. 22.10 Epiloog. VOOR VRIJDAG 24 APRIL Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.40 Idem. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muz. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 In 't zilver, progr. v. oudere luisteraars. 12.00 Klavecimbelreci tal. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Musette muz. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 GTam. 14.05 Schoolradio. 14.25 Gram. 14.40 Metropole ork. 15.15 Voordr. 15.35 Lichte muz. 16.00 Het verpoten van kamerplanten, caus. 16.15 Sopr. en plano. 16.35 Gram. 17.00 Voordr. 17.20 Meisjeskoor en instr. kwint. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Chr. muziekver. 18.20 De Hangmat. 18.50 Regeringsuitz.: 18.50 Kies een loopbaan bij het onderwijs IV. Meer dan meester, door Joh. Tigchelaar. voorzitter van het mulo-verband Den Haag. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Kamer- muz. 19.30 Radiokrant. 19.55 The Messiah, oratorium (gram.). 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nws. 23.15 Volksmuz. met ccmm. 23.4524.00 Gram. door Zenuwrust Mijnhardt's Zenuwtabletten Halte Posthof; Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Oostduin. 1.56 uur nam. Langestraat: Tuinfeest „Speeltulnver. „De Doorbraak". 26 en 712 uur nam. Schouwburg: „Kon. Ver. Litteris Sa crum". Opvoering van „De vrouwen krij gen hun zin" en „De brief van Don Juan' 8 uur nam. SchuttersveldInternationale circus show. 2.30 en 8 uur nam. St.-Antonius Clubhuis: „Ons Toneel" speelt „Kapitein" Venijn". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal. Demonstratiemiddag t.g.v. 10-Jarig bestaan van afd. Lelden Ver. van leraren in de Llch. opvoeding. 2.30 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Ohr. Rels- ver. naar het Bloemencorso. 1.30 pur nam. Ten Catestraat: Heropening Speeltuin veren. „Westenkwaxtier". 4 uur nam. Leiderdorp: „Irene". Uitvoering Chr. Gemengde Zangvereniging „Excel sior" o.l.v. Hans Boelee, m. m. v. mej. L. Verdoes, zang. 8 uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Gerecht 10: Eredienst. Soefi-beweging. Spr. L .A. Rooke. 11 uur voorm. Hogewoerd 175: Openbare toespraak Jehovah's Getuigen. „Hoe Uw kinderen voor misdadigheid te behoeden". 4 uur nam.; Wachttorenstudie Jehovah's Getui gen. 5 uur nam. MAANDAG. Den Burcht (grote zaal). Cabaret Alg. Ned. Invalldenbond. 8 uur nam. De Doelen: Leidse Amateurfotografen. 8 uur nam. Hotel Centraal: Aandeelhouders verg. N.V. „De Leldsohe Bouwvereniging". 4.30 uur nam. Reuvens (Breestraat 27). Algemene ledenvergadering „Reuvens". 8 uur nam. SchuttersveldInternationale circus- show. 2.30 en 8 uur nam. DINSDAG Café Aniba, (Herenstraat)Ledenverg. Tuiniers- en Bloemistenver. „D. E. V." 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal)Toneelavond Selsklp „Frysl&n". 7.45 uur nam. Prediker: Spr. evangelist Joh. Maas- bach. 8 uur nam. Universiteit (filmzaal). K. en O. Film studiekring „The Pleasure Garden" en „Raices". 8 uur nam. Wassenaar: Zuiderhout. Buurtver. Kerkehout voert „Harten op hol" op. 8 uur nam. WOENSDAG. Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van bezinning. 12.501.20 uur nam. Den Burcht (grote zaal)Feestavond Leidse Chr. Oranjever. 8 uur nam. Kaasmarkt 1: Lederuverg. GerefSchool vereniging. 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Opening nieuwe zaal Voor-Aziatische afdeling. 3 uur nam. Stadhuisplein: K. en O.-excursie naar de Keukenhof en Aalsmeer. 9.15 uur voorin. DE BIOSCOPEN Luxor „Het meisje Laila". 14 Jaar Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Ltdo „De boom der gehangenen" 18 Jr Werdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino „The wind cannot read". (Ver boden liefde). 14 jaar. Werkdagen; 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „De klap lopers". Trianon „De reis om de wereld in 80 dagen". A.l. Dagelijks 2 en 7 30 uur. Hex „Met de dood op de hielen" 14 Jr. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4,45, 7.15 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen (Vrouwensteeg 12) Lelds Kunstcentrum Tentoonstelling „Schilderen en tekenen als vrijetijdsbe steding". Werkd. 25 en 79 uur nam. 's zondags 25 uur nam (tot 26 april) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werf park 1. Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24, Zon- en feestdagen 24 uur. Lakenhal. Tentoonstelling „Heden daagse Nederlandse Keramiek". Werkd. 104 uur; zond. 14 uur (Tot 27 april) Avond- en nachtdienst der apotheken Te Lelden ls geopend Apotheek Her- dlngh en Blanken, Hogewo'erd 171, tel 20502 Te Oegstgeest; Apotheek Oegstgeest Wilhelmlnapark 8 tel. 26274. Bü geen gehoor bü Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram, 8.00 Nws. 8.18 De OntbJJtclub. 9.00 Gym. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Avonturen met kinderen, caus. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Alt en piano. 11.20 V. d. kleuters. 11.35 Gevar. muz. AVRO: 12.00 Dansmuz. 12.20 Regeringsuitz.: Landb. rubr. Heden en verleden ln het land van Heusden en Al- tena (2). 12,30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Dansmuz. 13.55 Beursber.. 14.00 Pianore cital. 14.30 Voordr. 14.50 Muz. quiz. VARA: 16.00 Muzlekrevue. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. jeugd. 17.25 Rep. v. h. Twee jaarlijkse Bondscongres v. d. Vrouwen bond v. d. P.v.d.A. 17.35 Dansmuz. VARA; 18.00 Nws. 18.15 P.v.d.A., pol. caus. 18.25 Amus. muz. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 V. d. Jeugd. 19.10 Jazz- muz. VPRO: 19.30 Caus. over Charles Dar win's invloed op de hedendaagse levens beschouwing. 19.45 VPRO-niws. 20.00 Nws. 20.05 Vrouwenleven nu en in de toekomst, caus. 20.20 Pianorecital. 20.25 Boekbespr. 3,0.30 Ultz. over Internat. Technische Bij stand. 20.40 Pianorecital. VARA; 21.00 Villa Sldonia, hoorsp. 21.20 Lichte muz. 21.45 Post scriptum van de Vrede, klankb. 22.10 Musettemuz. 22.25 Buitenl. overz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. VARA: 23.00 Nws. 23.1524.00 Muz. caus. (over de 4e lijn) I. Peter Cornelius: „Der Barbier von Bagdad". Komische opera ln twee bedrij ven. Plaats van handeling: Bagdad. Ie be drijf in het huls van Nureddiin. 2e bedrijf in het huis van de Cadi. Medewerkenden: De Calif, Hermann Prey, bariton; Baba Mustapha. cadi, Ger hard Unger, tenor; Margiana, diens doch ter, Elisabeth Schwarzkopf, sopraan; Bos- tana, Grace Hoffmann, alt; Nureddin, Ni- colai Gedda, tenor; Abul Hassan All Ebe Becar, Oskar Czerwenka, bas, barbier: le mohammedaanse geestelijke Eberhard Waohter, bariton; 2e mohammedaanse geestelijke August Jaresch, tenor; 3e mo hammedaanse geestelijke Rudolf Christ, tenor. Verder: Bedienden van Nureddin, vrienden van de Cadi, volk van Bagdad, klaagvrouwen en gevolg van de Calif. Phllharmonia Koor (o.l.v. Walter Jel- linck) en Orkest, Dirigent: Erich Lelns- dorf. II. Jules Massenet: uit „Le Cid". Ballet muziek, Castillane, Andalouse, Aragonalse, Aubade, Catalane, Madrllène. Navarralse. The London Symphony Orchestra o.l.v. Robert Irving. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekoverz. 20.30—22.15 Ar- tistencircus, filmrep. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Amus. muz. 12.45 Meded. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Pick of the week. 14.00 V. d. scholen. 15.00 Any Ans wers? 15.30 Twintig vragen. 16.00 Orkest- conc. 16.30 Sport. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South- East. 19.00 Gevar. progr. 19.30 Symf. ork. en solist. 20.30 Klankb. 21.00 Nws. 21.15 Caus. 21.45 Pianorecital. 22.15 Vragenbe- antw. 22.45 Pari, overz. 23.00 Nws. 23.06— 23.36 Viool en piano. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Amus. muz. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.00 Dansmuz. (Om 13.30 Nws.). 13.45 V. d. kind. 14.00 V .d. vrouw. (Om 14.30 Nws.). 15.00 Harmonie-ork. 15.30 Nws. en concertork. 15.45 Amus. muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's Dagb. 16.45 Sport en gevar. muz. 17.30 Nws. en gevar. progr. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.24 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. m. muz. 20.00 Amus. muz. 20.30 Nws. en discussie. 21.15 Gevar. muz. 22.15 Sport. 22.30 Nws. 22.40 Oude dansmuz. 23.30 Nws. en orgelspel. 23.55 24.00 Nws. Nordwestdeutsclier Rundfunk, 309 m. 12.00 Pianorecital. 13.00 Nws. 13.15 Omr. ork. en sol, 16.00 Orgelconc. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.35 Dans muz. 20.00 Der fidele Bauer, operette. 21.45 Nws. 23.35 Planorecital. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.154.30 Gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Orkestconc. 14.00 Gevar. muz. 16.55 Gram. 18.30 Nieuwe gram. 19.51 Gram. 20.00 The Rake's Progress, opera. 23.10 Clavecimbel en piano. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Orgelconc. 15.00 Schoolradio. 15.45 Omr. ork. en sol. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.30 Idem. 17.45 Duitse les. 18.00 Gram. 18.10 Voordr. 18.20 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws 20.00 Symf. ork. en solist. 21.10 Kunstkaleidoscoop. 21.25 Symf. ork. en solist. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.45 Gram. 22.55— 23.00 Nws. 484 m. 12 00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Ritm. muz. 14.00 Gram. 15.15 Idem. 16.05 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.38 Belgische muz. 19.30 Nws. 20.00 Kamer- muz. 21.05 Gitaarmuz. 22.00 Nws. 22.55 Idem. Advertentie. Uit da beste koffiebonen! normaal - coffeïnevrij - espresso WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Den Helder lloht bew. wzw Ypenburg zwaar bew. zw Vllssingen mist w.st. Eelde half bew. w Twente zwaar bew. w.st. De Bilt zwaar bew. w Eindhoven licht bew. w.st. Z. Limburg vrijw. onb. z d win m/s 5 fiN Helsinki onbewolkt nnw 3 -1 0 Stockholm zwaar bew. o 2 1 0 Oslo zwaar bew. windstil 5 0 Kopenhagen regen ozo 8 4 6 Aberdeen zwaar bew. windstil 8 0 Londen zwaar bew, windstil 6 0 Amsterdam zwaar bew. windstil 8 0 Brussel mist z 1 6 0 Luxemburg onbewolkt no 1 4 0 Parijs half bew. windstil 5 0 Bordeaux zwaar bew. ono 1 4 0 Grenoble onbewolkt windstil 1 0 Nice onbewolkt nnw 6 8 0 Berlijn regen TOW 2 7 1 Frankfort geh. bew. ZW 2 4 0 Münohen onbewolkt zzw 2 0 0 Zürich onbewolkt windstil -2 0 Genève onbewolkt windstil -1 0 Locarno onbewolkt windstil 1 0 Wenen onbewolkt w 2 3 0 Innsbruck onbewolkt windstil -2 0 Rome zwaar bew. ono 4 6 0 AJaccio onbewolkt ono 3 5 0 Madrid geh. bew. windstil 5 0 Algiers licht bew. no 3 8 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2