roomboter is boter, en| alleen k boter is niet te pi111" vervangen Franse ballonvaarder steeg tot hoogte van 13 Ion in stratosfeer Gevangenis voor „nozems", die rustige burgers lastig vallen Fabrieksbrand in Waddinxveen zet B.B.-ers aan liet werk DONDERDAG 23 APRIL 1959 Astronoom Dollfus hoopt op deze manier meer gegevens over planeten te krijgen Nog meer pogingen? (Van onze Parijse correspondent) De 34-jarige Franse astronoom Au- doin Dollfus heeft vannacht een nieuw record geslagen door per ballon tot 13.000 meter van de aarde in de stra tosfeer op te stijgen. Zijn doel, waar voor hij maandenlang op de gunstigste weersomstandigheden had gewacht en dat gedurende twee jaren werd voorbe reid, was echter tot 20 a 25.000 meter te stijgen om vanaf die hoogte fotografi sche opnamen te kunnen maken van de planeet Venus, waarvan hij een der beste kenners ter wereld is. Het was de 42-ste ballonvaart van Audoin Dollfus gviens vader hem vroeger, doch tot veel fjescheidener hoogte, al verscheidene fnalen in het luchtruim vooraf was ge daan. Zijn hoogste vlucht had Audoin Dollfus totnutoe in 1954 tot 7 km boven het aardoppervlakte gebracht. Toen Dollfus tussen Nevers en Mou- lins, ongeveer 200 km van het militaire vliegveld Villacoublay bij Parijs, waar hij 's middags was opgestegen, om kwart over een vannacht weer voet op vaste bodem zette, was zijn gezicht door een dikke laag vuil en stof bijna onher kenbaar geworden. Ik ben, zo zei Dollfus, blij weer terug te zijn, maar zodra de atmosferische condities opnieuw gunstig zullen zijn. wil ik een nieuwe poging wagen. Ver moedelijk zal Dollfus nu echter weer ettelijke maanden geduld moeten uit oefenen. Dollfus was gisteravond om kwart Watersnood stijgt nog in Uruguay Het blijft maar regenen in de Zuid- «nerikaanse staat Uruguay. Door de aanhoudend neerplenzende watermassa's is het niveau van de rivieren, dat even een daling had vertoond, weer gestegen. Bij de stuwdam Rincon del Boneta is de Rio Negro een ongekend woeste stroom geworden en de intussen ont ruimde stad Paso de los Toros staat ge heel blank. Als de stuwdam van Boneta de enorme druk van het meer niet lan ger houdt, zal ook de plaats Mercedes ontruimd moeten worden, waartoe de inwoners zich gereed houden. Hulpvlieg tuigen ondervinden >van de stortregens veel hinder, daar het zicht tot nagenoeg nul is gereduceerd. Het hoofdbestuur van het Neder- landsche Roode Kruis schrijft ons naar aanleiding van deze ramp in Uruguay - waar nu al 38 dagen re gen valtl - o.m. het volgende: „Deze berichten doen voor ons Ne derlanders de bewogen dagen van 1953 herleven, toen onder de vele buitenlandse hulp ook uit Uruguay goederen binnen kwamen voor de getroffen gebieden in het zuidwesten van ons land. Het Ned. Roode Kruis heeft thans zijn, speciaal voor hulp verlening bij rampen gereserveerde girorekening 777 weer geopend in de verwachting dat het Nederlandse volk, als geen ander bekend met de ellende die een watersnood over een land brengt, daarop zal bijdragen om de slachtoffers in Uruguay te helpen in hun nood. Het Nederlandsche Roode Kruis heeft uit eigen voorraad reeds een grote partij beddegoed voor de evacué's naar het Rode Kruis in Uruguay verzonden. De Nederlandse regering heeft intus sen f. 10.000 geschonken ter lenigir* van de nood in Uruguay. over acht in zijn gesloten gondel of beter cabine, gestapt, die door een lan ge sliert van 98 luchtballons van de aarde werd getild. Vanuit zijn ronde aluminium cockpit, waarin vele inge wikkelde foto- en andere apparaten waren geïnstalleerd, stond hij radiogra fisch met de grond in verbinding. De technische diensten van het Franse le ger hadden hem tevoren hun volle me dewerking toegezegd. Toen Dollfus tegen middernacht bemerkte, dat hij op dat moment niet hoger stijgen kon, trok hij aan een koord, waardoor een lont ont stoken werd. die een eerste tros ballons bevrijdde, die operatie herhaalde hij verscheidene malen totdat da stijgsnel- heid van zijn cabine bijna tot nul was gedaald. Toen trok hij met een ander touw zijn parachute open en werd de terugkeer naar de aarde begonnen. Audoin Dollfus is tot de ontdekking gekomen, dat men alleen langs deze weg meer en nauwkeuriger bijzonder heden over de stratosfeer en over de ons omringende planeten als Venus en Mars, te weten kan komen. Vanwege de zware damplagen. die de aarde omrin gen, kan met fotografische opnamen zelfs op de langst mogelijke afstand vanaf de vaste grond nog weinig worden bereikt. Het is dus nodig, per ballon eerst die dampkring te passeren en in die richting heeft Dollfus een nieuwe poging gewaagd. Een onderneming, die zeker nog wel door verscheidene andere pogingen gevolgd zal moeten worden, aleer de ballonvaarder-astronoom, die als directeur van het Metereologisch In stituut van Melun bij Parijs is verbon den, het hoogste doel bereikt zou kun nen hebben. Streng contingent 10.700 woningwetwoningen in Zuid-Holland (Van onze Haagse redactie) De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft aan Ged. Staten van Zuid-Holland meege deeld, dat het woningwetcontingent voor deze provincie voor het jaar 1959 is vastgesteld op 10.700 wonin gen (vorig jaar 11.500), aangezien, voor wat de subsidiëring betreft, over het hele land niet verder kan worden gegaan dan tot 40.000 wo ningen, n.l. 38.500 plus een reserve van 1500. De bouw van particuliere woningen met financiële hulp inge volge de premieregeling voor de par ticuliere bouw is voorshands niet aan ten contingent gebonden. Aangezien de minister is overgegaan tot een stringente contingentering voor dt woningwetbouw hebben Gedeputeer den gemeend, na het overgangsjaar 1958, eveneens tot een verdeling van het bouwvolume te moeten overgaan. Slechts ten behoeve van de vestiging en uitbrei ding van industrieën en het opvangen van enkele bouwplannen, die tengevolge van bepaalde omstandigheden in 1958 de vereiste financieringsbeschikking niet meer konden verwerven, hebben zij een reserve ingesteld van 1500 woningen. Aan Den Haag ztfn toegewezen 2250 woningwetwoningen, aan Rotterdam 3250, aan Leiden 345, aan Schiedam 283, aan Alphen a. d. Rijn 32, aan Katwijk 137, aan Gouda 126, aan Oostvoorne 10, aan Poortugaal 22, aan Reeuwyk 24, aan Rozenburg 11, aan Sassenheim 26, aan Strjjen 17. aan Valkenburg 7. Arnhemse politierechter strafte ztvaar „Het is toch te gek", zei de officier van Justitie mr. J. van IJsendoorn gis teren tijdens de zitting van de Arnhem se politierechter toen een aantal „no zems" terecht stond, „dat mensen des avonds in de stad de kans lopen om te worden lastig gevallen door jongens, wanneer ze deze jongens niet welgeval lig zijn". Het betrof ditmaal drie groepen, be staande uit in totaal elf jongens in leef tijd variërend van 19 tot en met 25 jaar. In twee gevallen werden twee personen, bij wie een militair, dermate ernstig aangevallen, dat zij in een ziekenhuis moesten worden behandeld. In een der de geval werd de betrokkene bewuste loos geslagen. Tegen negen van de nu terechtstaande „nozems" eiste de offi cier een gevangenisstraf van vijf maan den, waarvan drie maanden voorwaar delijk met aftrek van voorarrest, met een proeftijd van drie jaar en met be vel tot onmiddellijke gevangenneming Het vonnis van de politierechter was conform de eis, ook wat de toegevoegde bijzondere voorwaarden betreft. Civiele vordering In één geval, waar het een amateur bokser betrof, luidde het vonnis even eens conform de eis van zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk met aftrek van voorar rest en met een proeftijd van drie jaar, alsmede toewijzing van de civiele vor dering van het slachtoffer een bedrag van ongeveer f. 260. Slechts in twee van de elf gevallen werd verdachte vrijgesproken ook over eenkomstig de eis. Het gedrag van twee jongelieden uit Heumen, die het een meisje lastig maakten zonder dat zij er ook maar de geringste aanleiding toe gaf. kwam de jongens duur te staan. Zij werden bij verstek veroordeeld tot een onvoor waardelijke gevangenisstraf van drie maanden. De officier van Justitie had tegen hen een maand gevangenisstraf gevraagd. Plegen van geweld Het gaat hier niet zozeer om het mis handelen van iemand, maar op het ple gen van geweld op zichzelf, zei de of ficier in zijn requisitoir, de aanleiding wordt gewoonlijk gezocht op tweeërlei wijze. Of men loopt expres tegen iemand aan en als die andere dan ook maar iets terugzegt is het meteen raak, of men uit onbehoorlijke taal tegen bijvoorbeeld paartjes. Als dan de verloofde een op merking maakt, is het gevecht ook met een aan de gang. Een derde methode is, aldus de Officier, dat de „nozem" tegen deze of gene zegt „Wat kijk je?" Als dan de betrokkene iets zegt in de geest van „Dat gaat je niet aan", dan is dat voldoende om die ander op het gezicht te slaan. Dagelijks wordt er. vervolgde mr. Van IJsendoorn, in de dagrapporten van de politie melding gemaakt van mensen, die aangeven lastig gevallen te zyn op een of andere wijze. Dat is te gek, zei hij. En als daarom de politie betrokkene meteen oppakt, heeft dan mijn volle in stemming. Hij hoopte, dat de te geven straffen andere „nozems" zou weerhou den, hetzelfde te doen als degenen, die nu terecht stonden. Houten gebouw geheel in as gelegd Gisteravond omstreeks 11 uur werd de Waddinxveense brandweer gealar meerd voor brand in de houtwarenfa- briek van de fa. Noorlander aan de Zuidkade te Waddinxveen. Tijdens de luttele minuten, die verliepen voor de aankomst van de vrijwillige brand weer stond het houten fabrieksgebouw in lichterlaaie Het vuur greep gretig om zich in de zeer brandbare inhoud van dit fabriekje, dat geheel tussen woonhuizen ingesloten staat. De brandweer stond voor een uiterst moeilijke opgaaf om het van alle kan ten uitbrekende vuur te bestrijden. Onder leiding van brandweercomman dant Schutte grepen de leden van ae vrijwillige brandweer krachtdadig in. Zij werden daarbij bijgestaan door ce blokbrandweer van de Zelfbescherming van Capelle aan den Ussel, die juist in Waddinxveen een wedstrijd van de blokploegen had gewonnen en nog in feestvreugde bijeen was boen het brand alarm werd gegeven. Met een aantal leden van de vrijwillige brandweer van Waddinxveen en de burgemeester van Waddinxveen werden deze noodwachters opgeschrikt door de mededeling van de caféhouder onder -brandweercomman dant Versloot, dat er een werkelijke brand was uitgebroken. De feestroes was spoedig verdwenen. In een ogen blik tijds rukte het gehele gezelschap uit naar de plaats des onheils, waar hulp nodig was. Met acht stralen wist de brandweer het vuur tenslotte in te oerken tot het eigenlijke fabriekscom plex. Het aangrenzende kantoor en het woonhuis van de heer Noorlander, dat Inmiddels in allerijl door hulpvaardige handen was ontruimd, werden zodoende gespaard. De brandweer had nog zeer vee! tijd nodig voor het nablussings- werk Het fabrieksgebouw, waarin onge veer ilen man werkzaam zijn, en vrij wel geheel uitbrandde, was niet ver zekerd. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. Nederlands protest bij Engeland Over verhoging van het invoerrecht op snijbloemen Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Va.n Dijk over de door de Engelse regering verhoogde invoerrechten op snijbloemen heeft de heer Staf, minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening a.i. geantwoord dat de Britse regering op 16 februari j.l. de» Neder landse regering er offioieel van in ken nis heeft gesteld, dat zij besloten had het invoerrecht op narcissus (polyanthus type) rozen, anjelieren en anemonen te verhogen. Hierdoor worden in het bij zonder de Franse uitvoer narcissus po lyanthus) en de Nederlandse uitvoer (rozen en anjers) naar het Verenigd Koninkrijk getroffen. De Nederlandse regering heeft op grond hiervan reeds formeel protest te gen deze verhoging van invoerrechten aangetekend. Het Britse invoerrecht op snijbloe men is niet gebonden in het GATT. (overeenkomst betreffende handel en tarieven) De Britse regering is daardoor vrij het invoerrecht, te verhogen. De Britse regering is echter wel gebonden om, indien een verhoging van het in voerrecht tevens inhoudt een vergroting van de tariefpreferentie van de gemene best landen, zich te houden aan de bepa lingen van de terzake aan het Verenigd Koninkrijk toegestane ontheffing op de regels van het GATT van 24 oktober 1953 en om de voorgeschreven proce dure te volgen. Hoewel de*' Britse regering wel het GATT in kennis heeft gesteld van haar voornemens, heeft zjj geweigerd de door Nederland aangevraagde consultatie toe te staan. Hiermede handelde zij naar de mening van de Nederlandse regering in strijd met de regels van het GATT. Op grond hiervan heeft de Nederlandse re. gering dan ook de Britse regering van haar ernstige bezwaren tegen de Britse gedragslijn in kennis gesteld. Het ligt voorts in het voornemen om bij de 14de zitting van de verdragslui tende partijen van het GATT in mei a.s. het Britse in gebreke blijven, voor wat betreft de uitvoeringsbepalingen van het GATT, aan de orde te stellen. Zolang uit deze procedure geen defini tief resultaat is verkregen, acht de re gering het niet gewenst tegenmaat regelen te overwegen. Eerst over een jaar Britse verkiezingen Regering-Macmillan wil haar taak afmaken (Van onze Londense correspondent) Premier Macmillan heeft laten door schemeren, dat de algemene verkiezin gen in Engeland waarschijnlijk pas in het voorjaar van 1960 zullen worden gehouden. Aan een lunch voor leden der conservatieve Lagerhuisfractie verklaar de hy, dat, hoewel hij zich niet wil bin den, de regering voor vijf jaar is geko zen en dat hij haar taak wil afmaken. Macmillan zal de eerstvolgende vier of vijf maanden zo goed als volledig in beslag worden genomen door de inter nationale politiek. Het zou „desertie" betekenen, zei hy, om in de naaste toe komst verkiezingen te houden, terwijl er nog zoveel belangrijk werk te doen is. Sommigen beweren, dat Macmillans positie op een topconferentie met de Russen zal worden versterkt door een voorafgaande nieuwe conservatieve over winning. De Britse regering is echter van mening, dat haar positie sterk ge noeg is. Zij beschikt over een solide meerderheid, welke bij nieuwe verkiezin gen geneigd is af te brokkelen, hoewel de algemene verwachting is, dat de con servatieven opnieuw de zege zullen be halen. Een nauwgezet opinie-onderzoek heeft dit bevestigd. Uit Macmillans rede bleek duidelijk, dat hij er kennelijk op speculeert, dat de positie van de conservatieven, welke zich na een periode van neergang heeft hersteld, in de komende tien of twaalf maanden nog meer zal verbeteren. Hij zei, dat het zowel in het nationale als in het partij belang was, de verkiezingen uit te stel len. De termijn van de tegenwoordige Britse regering loopt in juni 1960 af. In de praktijk wacht een regering hier bijna nooit tot het laatste ogenblik met aftreden en doet zij dit meestal op een tijdstip, dat de kansen om te worden herkozen het gunstigst lijken. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK. Bedankt voor wassenaar (vac. dr. H. J. Honders) J. Germans te Enschedé. GEREF. KERKEN. Beroepen te Aver eest Joh. Dijkstra te Sohermerhorn. Aangenomen naar Godlinze (Gron.) W. Schenk, kand. te Rotterdam. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT). Beroepen te Ferdwerd-Hallum H. W. Ophoff, kand. te Dalfsen. Een Nederlandse telepaat zoekt Franse oorlogsheld Zal het de Nederlandse telepaat Dijks hoorn uit Breda gelukken het stoffelijk overschot van de Franse oorlogsheld, kapitein Guynemer, die in 1917 bij Poel- ka pelle in Vlaanderen in zijn vliegma chine werd neergeschoten, terug te vin den. Er zijn reeds verschillende pogingen ondernomen om de stoffelijke resten van de held te ontdekken. Altijd vergeefs. De heer Dijkshoorn las toevallig een artikel over hem en raakte ervan overtuigd, dat hij zou slagen, waar anderen faalden. Hij stelde zioh in verbinding met het gemeentebestuur van Poelkapelle en wees een plek aan. Daar zou volgens hem het vliegtuig van Guynemer zijn neergeko men Het schijnt, dat de aangeduide plaats overeenkomt met die uit de ar chieven van het Duitse Rode Kruis. Daarna wees hij een plaats aan in een weide, waar zich volgens hem men selijke stoffelijk resten zouden bevinden. Gemeentelieden gingen aan de slag en dónsdagavond groef men inderdaad zes geraamten op. Op een daarvan vond men een Duitse nummerplaat en op een ander een portefeuille met een brief aan een inwoner uit een dorp nabij Dussel- dorp. Nadat een zevende geraamte was ontdekt met enkele "verspreide beenderen werden de opgravingen gisterochtend stopgezet. Engelse knopen wijzen erop, dat minstens een der geraamten van een Brits soldaat is. Komt er een wet tegen waterverontreiniging? De voorzitter van de Ned. Ver. tegen water-, bodem- en luchtvaartveront reiniging, ir. C. Krijnsen, heeft op de gisteren te Utrecht gehouden algemene vergadering van deze organisatie ver klaard dat een algemene wet tegen de waterverontreiniging noodzakelijk is, ondanks het feit, dat men onder de thans geldende wetten reeds diverse maatregelen kan nemen tegen de ver vuiling van het water. Mevrouw dr. N. L. Wibaut-Isebree Moens verklaarde, dat men bij docu mentatie over de kwaliteit van het op pen-lakte water ten behoeve van een al gemene wet tegen de waterverontreini ging. onderscheid moet maken tussen vervuiling door verzüting, door radio activiteit en door industrieën, huishou dens, veeteelt en land- en tuinbouw. Ten aanzien ran de radio-activiteit 2ei mevrouw Wibaut, dat het Rijksin stituut voor zuivering vqn afvalwater in ons land op dit gebied al verschillende onderzoekingen heeft gedaan. Voor het verkrijgen van een volledig overzicht van de „huishoudelijke" verontreiniging van •het water, is, volgens mevrouw Wibaut, een zeer systematisch opgezet onderzoek nodig. Hierbij is samenwerking tussen de verschillende waterbeheerders, Rijk, provincie en waterschap onontbeerlijk. Zij wees op de noodzaak van gelijk tijdige bemonstering van het water in de verschillende delen van de provincies en van "uniformiteit in het nemen van monsters, het beoordelen en waarderen ervan en het in kaant brengen van de uitkomsten. Zaak echtpaar Meulenbelt De zenuwarts G. W. Ardensen Hein te Ederveen, die naast dr. Van Erp Taalman Kip in een artikelenreeks in een der Nederlandse dagbladen werd beschuldigd von onoirbare praktijken jegens het echtpaar Meulenbelt, heeft nu het hoofdbestuur van de Kon. Mij. ter Bevordering der Geneeskunst ver zocht eveneens in de gelegenheid te worden gesteld, zich te verantwoorden voor de ereraad, welke zal hebben te onderzoeken, of de betrokken zenuw artsen enige blaam treft wegens han delingen in strijd met de medische ethiek. DS W. F. DIKBOOM MET EMERITAAT Ds. W. F. Dikboom, herv. predikant te Zuidlaren, is voornemens 1 mei met emeritaat te gaan in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd. HET NEDERLANDS ZUtVELBUREAU RUSWUK Z.H. SLEUTELTJES GEVRAAGD Meisjes, komt by ons werken in de mangelkamer. Wasserij „Nooit Gedacht", v. d. Valk Boumanweg 27 A. Leiderdorp. Gevraagd een wasknecht. Tevens nette meisjes voor alle afdelingen. Op gezinswas be langrijke korting. Bij fa. H. J. Dlebeni, Stoom-Ohem lsche Wasserij „De Zon", Zoeter- woucLse Sinigel 23. Vis- of roeibootje te koop gevraagd, nieuw of in zeer goede staat. Brieven bur. van dit blad no. 3850 k. H Werkster gevraagd voor de vrljdagimidd agAanmelden Van Donikelaar, Konlnglnne- laan 13, Oegstgeest. Gevr., zo sp. mog„ pension m. ontb. en w. maalt, door vertegenwoordiger in Lelden of omg. Brieven Postb. 150 Lei den. Jongen gevr., plm. 15 Jr., voor loop- en magazljnwerk. Papiergroothandel Bigot en Co. Hoogl. Kerkigr. 23. In Rusthuis „Zonneweelde" Oranjelaan 2, Oegstgeest, wordt gevraagd meisje van 9-1 uur, of werkster 3 x p. w. 2 vcrpl. z. vrije on gem. etage met tel., omg. Acad. Ziekenh. Brieven bur. van dit blad onder no. 3922 k. Bremmer vraagt te koop antieke meubelen, koper, Sak sisch porselein, goud, zilver. Verder alle soorten antiek. Bremmer, Goegerrltst. 1, telef. 22791. Gevr. per 16/5 of 1/6 door secr.esse, geheel vrije gest ka- mer(s) met kookpl., directe omgeving station. Brieven bur. van dit blad no. 3869 k. Gevraagd nette actieve Jon gen, voor winkel en magazijn- werkzaamheden ln zaak Ijzer waren, gereedschappen, huish. artikelen. Aanmelden 's avonds tussen 7 en 8 uur. Dullaert's Ijzerhandel, De Kempenaer- straat 11, Oegstgeest. tel. 21850 Gevraagd net actief per soon voor werkplaats in sleu tels. sloten, kaohels en andere voorkomende werkzaamheden. Aanmelden 's avonds tussen 7 en 8 uur. Dullaert's Ijzerhan del, De Kempenaerstraat 11, Oegstgeest, teL 21850. J. m. zoekt gem. zlt-slaap- kamer. liefst centrum. Brieven bur. van dit blad 3899 k. Gevr. gemeub. vrfje woning in Lelden, omstreken of Kat wijk. voor mei en Juni. Br. bur. v. d. blad no. 5218 k. Wie kan jong echtpaar z. k. woonruimte verhuren of verkopen. Onverschillig wat. Br. bur. v. d. blad no. 3949 k. Gevraagd vletje, volgbootje of jolletje, tevens buitenboord motor. Gerrlt Kastelnstraat 16 (bij 5 Meilaan). Gevraagd lief tehuis (tegen vergoeding) voor grote zwarte hond, als lk een dagje uit moet. Liefst te Voorschoten. Het dier kan niet tegen alleen zijn. Brieven bur. van dit blad onder no. 3954 k. Gest. kamer gevr. voor .jong meisje, liefst omtrek Acad. Ziekenhuis .Tel. 4389, Wasse naar. Souvenir-schilder vraagt thuiswerk, zoals sierpotten, klompen en andere souvenirs. Brieven: Beikelaan 33. Sassen heim. Flink Jong meisje gevr. voor maandag gehele dag, donder dag en vrijdag voor de och tenduren. Mevr. de Wilde, v. Oldenbaraeveltstr. 46. Lelden. Dagmeisje gevraagd, p.g., boven 16 Jaar, van 9 u. tot 12.30 u. Aanmelden 's avonds na 7 uur. Boonstraat 2, Oegstgeest. Coupeuse vraagt thuiswerk voor atelier of lets derg. In bezit van elektr. zlg-zag naai- mach. Brieven bur. van dit blad onder no. 5223 k. Franse conversatieles gevr. Br. onder letter B Boekhandel Dorsman. Noordwij k. Gevraagd flinke hulp in de hulshouding, liefst extern. Mevr. Nlerop, Wasstraat 50, I Lelden. B Gevr. nette hulshoudster voor hele dagen. Inl. 's avonds bij C. Ruwaard (leeftijd 27 Jaar), Schimmelstraat 22 a, Leiden. AANGEBODEN B Jonge hennen!!! Alle inge ënt tegen pokken en difterie. De beste kwaliteit! Laagste Drijzen! BroederlJ Groeneveld. Opfokbedrljf erk. 15386, v. d. Valk Boumanweg 26 A. telef. 25590, Leiderdorp. Zomerhuisje te huur te Vierhouten, vry maand Juni. 1118 Juli en na 15 aug. Tel. 25329 of brieven bur. van dit blad onder no. 3875 k. H Mooie Boxer met stamboom, 3 jaar. Lief en trouw voor kinderen. Vrouwenweg 46. Zoeterwoude. Belangrijk!! Wy bieden II aan nieuwe wasmachines v.af f 2.50 per week, zonder onkos ten. Inkoop, verkoop, reparatie v. d. Wlel's wasmachinever - huurbedr.. Herensingel 33, Ma- redijk 157, Hof laan 245. Aangeb. 2 divanbedden (on- derschuifbed) met 2 gevulde spiraaldekken en matrassen. Leuvenstraat 48, Lelden. Brommer N.S.U. 1954, mo tor prima, f 100. Herensingel 47 Leiden. Na 6 uur. Zomerhuisje te huur, gele gen: Noordwij kerhout. De maand juni. de eerste helft luli, de maand augustus. Te bevragenPrinsenstraat 63, Leiden. Slmca Aronde 1953, benz. 1 13 km. met kachel, prima staat. Autobedr. Joh. Stol, Langebrug 91. tel. 25033. Puch motor, 125 cni3 te koop, wegens aanschaf auto, met duo en voor telescoop. 24.000 km. gelopen, t. e. a. b. Boshulzerkade 20, tel. 31395. Opel Olympla 1951, stuur- schakeling. kachel, bene. 1 12 km. Autobedr. Joh. Stol, Lan gebrug 91, tel. 25033. Taunus 12 F 1954, benz. 1 13 km., kachel enz. Ultst. staat. Autobedr. Joh. Stol. Langebrug 91, tel. 25033. Renault „4" 1951'52, benz. 1 16 km., ultst. staat. Auto bedr. Joh. Stol. Langebrug 91. tel. 25033. B Consul 1953'54. benz. 1 10 km. met kaohel enz. Ultst. staat. Autobedr. Joh. Stol, Langebrug 91, tel. 25033. Aangeb. 4 stoelen en 2 fau teuiltjes. gotisch met wollen moquette bekleding, z. g. a. n. Tevens blank eiken uitschuif- tafel. Leemansstraat 34. Kinderwagen, hoog model, crème, f 15, moet weg. Tevens N.S.U. motorfiets, 98 cc. in goede staat, t. e. a. b. Konings straat 1 A. Lelden. H Te koop motor. Gazelle, 125 cc., van eerste eigenaar f 175, bromfiets Berinl 19 f 60, tandem-bramm er f 100, als nieuw, Kaptein Mobylette f 60, prima. Mlnnebroersgr. 27, bij de Haven. RUwIelkoopJes. Simplex su persport. kabelremmen, als nieuw f 115, mooie B.S.A. sport handremmen f115, prima he renfiets f 75. damessport rem- naaf f 85. supersportfiets. 3- versnellingen, koopje f 135. Vol jaar garantie. Rijwielhan del Sjouke, Hogewoerd 9. Witte kanten bruidsjapon met kapje, maat 4244 te koop aangeb. Te bevr. 's avonds na 7 uur. Kanaalstraat 72, Rijnsburg. Autorijschool, verhuur „De Sport" voor Uw rijbewijs. Rijks gedlpl. Instructeur. Verhuur f 10 per dag. Het bekende adres Coornhertstraat 63, tel. 23113. Een 4-rlems toer-wherry te koop aangeb. met glijbankjes. Te bevr.Söhoutenburgstraat 34. Oegstgeest. Duitse Herder, reu. IJ Jaar oud. te koop aangeboden. C. J. Meskers, Warmundastraat 19 Warmond. Zware solide brandkast, ronde hoeken. 4-pits gasfor nuis, zwaar eiken leeuwekop- ameublement, Mechelse eiken tafels, prima plano, stalen ladenkasten, staande toon bank, vitrines, stoelen. W. F. Kooreman, 9 Nieuwe Rijn, t/o. V .en D.. tel. 23261. Aangeb. Singer liandnaai- machlne f 35.Lewensteln hanctnaaimachines f 65. f 85, Alle machines prima werkend. Verkoop met garantie. Naai machinehome. Haagweg 172 A. Lelden. Aangeboden 4 p.k. bootmo tor. z. g .a .n.. compleet met schroef, schroefas, galans enz. Zeer geschikt voor inbouw roeibootje of als hulpmotor ln zeilboot f 175.Ook genegen te ruilen voor buitenboordmo tor of volgbootje. Na 7 uur. Gerrlt Kastelnstraat 16 (by 5 Meilaan) H Aangeboden 1 groene lede ren damesjas, maat 40, blank eiken slaapkamerameublement f 90, vleugelpompje, brons, f 12.50. 1 B.E.S. kachel f 5.—. Na 7 uur. Gerrlt Kastelnstraat 16. (blf 5 Meilaan) Luchtbedden. Gebruikte rubber vijfbaans bedden, af komstig uit onze verhuur, slechts f 10.p. st. Niet goed, geld terug. Troost, Haven 14. Lelden. E Driebergen. Net eenvoudig pension. Nog plaats vanaf 2 mei t/m. 27 Juni en 15 aug. t/m. 3 sept. Mej. N. v. d. Berg. Esdoornlaan 10. Driebergen. B Aangeb. 3-plaats elektr. •muls, 220 Volt. met aange bouwd kolenfornuis. N!°uwe Zeeweg 17. Noordwijk, telef. K1719 - 2616. B Twee clubfauteuils met vier stoelen f 65. linnenkast f 25, rijwielen f 25, keukenstoe len f 1.25 .dressoirs, tafels, vier clubfauteuils .vloerkleden, ba byweegschaal. kinderstoel, ka- pokbedstellen, ledikanten, op- klapbedden, ganglopers f 5, autopeds, theemeubels, pop penwagen. Nieuwenburg, Hooi gracht 55. (Geen winkelhuls) B H.H. Rokers. Uw adres voor verse sigaren 14, 13 en 10 ot. Ook een prima gedroogd si gaartje 10 ct.. (alleen per kist) Wij alleen hebben dit. Poclie- Joé. Oude Rijn 93. B Opel Itekord te huur, per dag of langere tijd. All-rlsk verzekerd, f 15.per dag. Hoogl. Kerkgr. 42. tel. 30256. B Bij kunstschilder T. Ooms ln- en verkoop van antieke meubelen, dekenkisten, kope ren lampen, ketels, doofpot ten, kristal, porselein, Sak sische groepen, Perzen enz. Keuze uit 400 schilderstuk ken. - Haarlemmerstraat 93. Leiden, telef. 26368. Op onze beddenafdeling de grootste keuze in dl van- bedden, ledikanten, tulmel- bedden enz., ln alle prijzen. 1-pers. vanaf f 25.50. 2-pers vanaf f43.—. De Kleine Winst. Haarlemmerstraat 51. B Wilt IJ van kwaliteit en ser vice verzekerd zijn. Koopt dan Uw naaimachine bij: Van Steyn. Nwe Rijn 46 B. telef. 24809. H Stlpdonk levert l een uit stekende gebr. auto met ga rantie en financiering. Komt U eens praten. Rijndijk 114, "-.710 - 31713 Voorschoten, tel. 017: B Fa. Gebr. v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4, telef. 26732. Dag. expeditie op Den HaagDelft en Utrecht, Overijssel, Gelder land en Friesland. 2 x per week Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machine f 125.Beide met schoonheidsfoutje, volledige f;arantle. Eventueel gemakke- (Jke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrleks- kantoor Spul 214. Den Haag, telef. K 1700 11.34.91 b.g.g. 11.53.96. B Houthandel „Morspoort" biedt Ulatten en planken, hardboard, tegelboard, Botop en Clairet voor tafels, Fablon het plakplastlc, Colovinyl te gels. Morsstraat 58. S Herenkleding naar maat. euze uit weelde van eerste klas stoffen. Ook confectie kostuums en regenjassen in betere genre. Betaling per giro maandelijkse termijnen. Schrijft u eens bur. van dit blad onder no. 5207 k. Let op. Wy maken Uw pla fonds en muren afwasbaar (hagelwit) voor slechts f2. p. m2. Kleine reparaties Inbe grepen. Tel. 25813, Pelikaan straat 27. Winkeliers, laat Uw oude behang ln een mooie pastel tint verven en Uw plafonds afwasbaar maken. Tel. 25813. Pelikaanstraat 27. Verfhandel „De Pelikaan". B Moderne schoorsteenklokken Enorme keuze reeds v.af f 17.80 de allermooiste modellen, zo van de Jaarbeurs, wekkers, luxe wekkers, portefeuillewekkers enz. Ziet onze etalages. Uur- werkkllnlek, Lage Rijndijk 8. Midzabonnen. 'n Horloge? Kyk eerst by de Uurwerkkllnlek. Ruime keu ze voor elke beurs. Eigen repa- ratleateller dus100 pro cent garantie. Prettige bedie ning, betrouwbare voorlich ting. Uurwerkkllnlek: Lage Ryndyk 8. Midzabonnen B Kredieten t/m. f 3000 (zon der borg) voor aankoop meu belen en woningtextiel, direct van fabriek ln iedere prijs klasse. Enorme keuze en be sparing. Prettige betaling. Vraagt .rijblljvend inlichtin gen. Geheimhouding verze kerd. Poetbus 538, Den Haag. Te kv>- kinderwagen. Soembast at 61. B Rotanmeubelen van Hach- mer zyn met zorg en van de beste materialen vervaardigd. Probeert U eens geheel vrij blijvend de zttvorm van onze stoelen. Vakkundige voorlich ting. Hachmer, Kraalerstraat 15, tel. 31500. Overgangsleeftyd? Migraine? Ongezonde teint? Jeugdpuist jes? Verstopping? Vetzucht? Nattermann's Bloedzuiverende thee nr. 8 helpt! Groot pak f 1.85 by elke drogist. B f 100.- tot f200.- geven wy voor Uw oude wasmachine by aankoop van een wasmachine combinatie. Vraagt vryblijvend inlichtingen ,.Weka", vianden- straat 53. Den Haag, telef. K1700 - 397462. 9 Wasmachlnefabrlek heeft wasmachines m. kleine schoon heidsfoutjes vanaf f 119 of f2 p. w. Volledige garantie. Vraagt vrybiyvend Inlichtingen. Gerva's Fabr 1 ekskantoorVal- kenboslaan 218, Den Haag. tel. 323833. B Kredieten t/m. f 4000 voor aankoop meubelen en woning textiel. Rechtstreeks van fabr. Enorme besparing. Soepele be taling en onder uiterste ee- hetmhoudlng. Vraagt vrijblij vend inl. Postbus 1083, Rot terdam. B Aangeb. pr. stofzuiger, 120 Volt. wegens verhuizing. Don derdagavond 8 309.30 uur. Utrechtse Jaagpad 56 B. B Te koop grote party lees bibliotheekboeken, waarvan wy dubbele exemplaren bezitten voor spotprijs van 25 cent. Leesblbl. ..Record". Apothe- kersdljk 35. Lelden. B Witte kinderwagen te koop, geheel ultneembaar met ma trasje. In prima staat. Flores- straat 32. Leiden. B Vrydagmarkt Katwyk. Op gelet. Zeer mooi Jongenssport- goed tot 12 Jaar 69 cent. Zeer mooi elastisch damesondergoed ook grote maten, van 2.98 nu 1.98. Damesonderjurken 2.98. Zie borden. Japie. Vrydagmarkt Katwyk. Op- gflet. Hier ligt Uw kans. ames- en kinder broekjes 69 cent .twee stuks een gulden. Maak dat U er vlug bij bent. Japle brengt koopjes. Zie bor den. Japle. B Te koop B.S.A.. 250 cc., k.k bouwj. 1955 i. z. g. st. Zaterdag nam. 3 uur. Marlnus Poststraat 58, Valkenburg (Z.-H.) Granlto aanrechtbladen met gootsteen, tegelbodem en kope ren plug, alle maten. Ook hout en triplex board. Het Hout- palels. Herenstraat 20. B Alle soorten punten en ze gels aangeboden voor Sl-Sl kroonkurken. Brieven bur. van dit blad onder no. 5216 k. B Aangeb. tussenmeter gas. Leldseweg 184. Voorschoten. S x bellen. Na 19 uur. H Te koop goedlopende en ld prima staat zijnde Kapteiö Mobylette. prijs f 70. Jullanastraat 5. Llsse, telef. 3189 - K 2530. H Diesel. Borgward bestel te koop aangeboden, laadvermo gen 1250. b.J. '53. Deze wagen is prima. Deskundig onder zoek toegestaan. Klooster 20, tel. 30640. DIVERSEN B Bloemencorso. Zaterdag 28 april per salonboot vla Kager- plassen (Haven Sassenheim). Afvaart 14 uur Beestenmarkt, f 2.p. p. retour. Bespreek Red. 23633. B Huweiyk. Wendt U voor ser. bemiddeling t. d. 10 samen werk bemiddel .kantoren. Ultsl. vr. medewerkers. Dankbet. ter Inzage. Nederlands Bemldd - centrum. Hoofdadm.. Postbus 60.37. Amsterdam. Kantoor: 's-Gravenhage, Pahudstraat 64. Zat., zond. 28 uur. Ruiling, Ruime bovenwo ning. centrum, ruilen voor huisje, ln Lelden. Oegstgeest, Zoeterwoude of Leiderdorp Br. bur. v. d. blad no. 3920 k. B Wonlngrull. Aangeboden bovenhuis a/d. Hoge Ryndyk, met 5 kamers. Gevraagd be nedenwoning met 3 of 4 ka mers. Brieven bur. van dit blad onder no. 3862 k. B Wonlngrull. Moderne 3-k.- flat, W. de Zwljgerlaan voor benedenhuisje, liefst met tuin. Br. bur. v. d. blad no. 3849 k. B Wonlngrull. Aangeb. Den Haag (Bez.hout). mooie ruime 4-kilat met badk., 2e etage, goede stand, f 62. Jul. van Stolbergl. 311. telef. K 70 - 722671. Gevr. in Lelden. 4-k.- flat. parterre, op g. st. tot f80.—. R Woiiiugrull. Aangeb. mod. comf. 4-kJlat, g .st.. 2e etage. Gevr. heel huls met tuin Br. bur. v. d. blad no. 3961 It.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 13