Clir. Zangvereniging „Ex Animo'" bestaat vandaag veertig jaar! Winnaars Lexington Prijsvraag naar Parijs Vele blijken van dank en waardering op de receptie LEXINGTON U doet toch ook mee Jeugd luisterde geconcentreerd naar twee Toonkunstconcerten Diaconaat moet het oude spoor verlaten en het nieuwe zoeken Was meisje inderdaad zo dom, dat vrijspraak gerechtvaardigd is? Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 22 april 1959 Tweede blad no. 29726 Kostbare geschenken voor het bestuur De Chr. Zangvereniging „Ex Animo" we schreven er in ons blad van 14 maart j.l. reeds uitvoerig over bestaat vandaag veertig jaar! Met een druk bezochte receptie en een officiële huldiging van het bestuur is de eigenlijke jubileum viering gisteravond in het gebouw „Rehoboth" ingezet. Zoals bekend heeft de traditionele uitvoering van Bachs „Matthaeus Passion", welke in verband met dit jubileum een wat bijzonder karakter droeg, vorige maand al plaats gevonden. Op 14 oktober a.s. zal deze in Leiden en verre omgeving zo bekende zang vereniging ter gelegenheid van haar 40-jarig jubileum in de Stadsgehoorzaal een uitvoering geven van Haydns „Die Schöpfung". Wat de avond van gisteren betreft een stroom van gelukwensen bereikte het ijverige bestuur en veel woorden van dank en waardering werden uitgespro ken. Na afloop van de receptie schaar den de koorleden zich zoveel mogelijk rond de bestuurstafel. Mevrouw H. Nieuwenhuizen'De Wekker heette hen als presidente van het jubileumcomité van harte welkom. In het bijzonder be groette zij de ere-voorzitter dr. J. Rie mens, de dirigent van het koor. Her- de Wolff, en de aanwezige ere-leden. Spreekster herinnerde eraan, dat de ju bileumcommissie twee jaar geleden met haar activiteiten is begonnen en dank zij aller medewerking nu behoorlijk voor de dag kan komen. De benodigde gel den werden zonder veel moeiete bijeen gegaard, o.m. op de wekelijkse repetitie avonden. Het bedrag was voldoende om er een stencilmachine en een schrijf machine van te kopen. Deze. zeer nut tige geschenken werden het bestuur dan ook op deze feestelijke bijeenkomst vol trots aangeboden. Openbare lezing van Canadees gasthoogleraar Prof. Douglas Grant van de Toronto University, hoogleraar in de Engelse literatuur, hield gistermiddag in het Groot Auditorium een openbare lezing. Prof. Grant geeft thans als eerste Cana dese gasthoogleraar colleges aan de Leidse Universiteit. Het bijzondere karakter van dit gasthoogleraarschap was aanleiding tot het organiseren van deze openbare lezing die onder meer werd bijgewoond door de Canadese ambassadeur en de Britse ambassadeur in ons land en een vertegenwoordiging van de British Council in Nederland, voorts de rector magnificus prof. dr. H. J. Lam en de secretaris van het college van curatoren mr. N. F. Hofstee. In zijn lezing over „Canada en de literaire traditie" wees prof. Grant op de moeilijkheid, dat een basiskennis bij zijn publiek niet aanwezig geacht kon worden, zoals dat b.v. het geval zou zijn ten aanzien van Europese literaturen. Voorts is het niet doenlijk, vergelijkin gen te trekken met bekende Westerse literatuurgebieden. Vergelijkingen zou den slechts mogelijk zijn met b.v. Nieuw Zeeland, Australië en Zuid-Afrika. Prof. Grant noemde enkele factoren, die een belangrijke invloed hebben uit geoefend op de Canadese romankunst en poëzie, namelijk de imposante natuur waartegen de eerste blanken moesten strijden, de tegenstellingen tussen het nieuwe en het oude land van de blanken die zich hier kwamen vestigen, en de Indiaanse mythologie. Voorts is de in vloed van de Verenigde Staten zeer groot, ondanks het feit, dat de V.S. getypeerd werden door een breuk met het verleden en het streven naar een nieuw begin tegenover de langere ver bondenheid van de Canadezen met de Europese cultuur waaruit zij stamden. De Canadezen voelen zich eigenlijk nog steeds mensen, die op zoek zijn naar een eigen identiteit, dolend tussen ..koloniaal" en „onvolmaakt Amerikaan". De opbloei van de industrie en de intensievere contacten met de rest van de wereld hebben de laatste periode belangrijke wijzigingen in de Canadese literatuur meegebracht. CORRESPONDENTIE C. B. de T. te Leiden Zoeterwoude, Benthuizen, Moercapelle, Gouderak, Schoonhoven, Gorinchem, Woudrichem, Heusden, Drunen, Udenhout, Oisterwijk. „VERVOLGDEN EN VERJAAGDEN" Op uitnodiging van de afd. Leiden van de Kath. Mil. Ambtenarenvereniging „St. Martinus", presenteert Oostpriester- hulp, (een organisatie voor hulpverle ning aan vervolgden en vluchtelingen), vrijdagavond in de Stadsgehoorzaal het programma ..Vervolgden en verjaagden". Pater Richard Stoffels s.j. en Cees Griffioen spreken over de situatie waar in een derde deel der mensheid is ge bracht door het communisme. Onder leiding van Jan van der Meer en met orgelbegeleiding van A. Martijn verzorgt het koor Alma Mater de muzi kale amhjstrog. Mevrouw H. Nieuwenhuizen-De Wekker wenst de voorzitter van ,.Ex Animo"de heer J. Kriek, na mens het jubileumcomité van harte geluk met de bereikte mijlpaal. Op de voorgrond de cadeauseen sten cilmachine en een schrijfmachine (Foto L.D./Van Vliet) De voorzitter van „Ex Animo", de heer J. Kriek, toonde zich met deze kostbare cadeaus zeer verrast en was verheugd, dat de leden op deze wijze hun liefde voor de zangvereniging heb ben willen demonstreren. Hij dankte al len hartelijk voor al hetgeen bereikt is. De heer Kriek zei in een korte toespraak dat er zeker alle reden is om feest te vieren en noemde daarna de namen van hen, die deel uitmaakten van het allereerste bestuur. Dat zovelen de be langen van „Ex Animo" hebben willen dienen stemt, volgens de voorzitter, tot grote dankbaarheid. Hij schetste de moeilijkheden, welke overwonnen moeten voordat ieder jaar opnieuw de „Matthaeus Passion" in de Stadsgehoorzaal weerklinkt. Dat de uit voeringen van deze Passion sinds 1942 traditie zyn geworden is te danken aan Herman de Wolff, een dirigent, die reeds 31% jaar ten nauwste met „Ex Animo" verbonden is. Hem werd dan ook veel lof toegezwaaid. Dr. Riemens, die op deze avond even eens het woord voerde, was zeer ver heugd te kunnen constateren, dat er nog steeds veel animo in „Ex Animo" zit. Hij vertelde daarna het een en an der over de groei van het koor en wijdde daarna enige aandacht aan de eerste zanguitvoering in de kerstnacht in de Hooglandse Kerk, welke ondanks de protesten van velen gemeenteleden men vond koorzang in de nacht van Christus' geboorte „rooms"! een groot succes is geworden. Vervolgens prees dr. Riemens de zelfbeheersing tij dens de uitvoeringen van de Matthaeus Passion. Hij hoopte, dat „Ex Animo" toenemen zal in sterkte en dat de bezie ling van Gods genade in het koor aan wezig zal blijven. Herman de Wolff op zyn beurt gaf uiting aan zyn dankbaar heid voor al hetgeen totnutoe bereikt is. Er is en wordt steeds hard gewerkt om tot zo goed mogelijke resultaten te komen. Na enige aarzeling moest Her man de Wolff beamen dat „Ex Animo" zyn beste gemengde koor is! Verder deelde hij nog mede, dat het koor zo spoedig mogelijk voor een grammofoon- platenmaatschappij in de Pieterskerk 3-oktoberliederen zal moeten zingen. Dat het een veelgevraagde plaat zal worden staat bij voorbaat vast! Het officiële gedeelte werd besloten met zingen van een jubileumlied. Van daag wordt de leden een diner aange boden. terwijl de viering van het 30- jarig bestaan van het kinderkoor op 21 mei a.s. in Den Burcht zal plaatsvinden. Verschillende zangspelletjes zullen dan aan de orde zijn. Op de receptie verschenen o.m. dr. P. L. Schoonheim namens het bijzonder kerkewerk van de herv. gemeente te Lei den de heer M. B. de Jong namens K. en O, mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt en mr. J. Drijber namens de 3 October- vereeniging, ds. J. de Wit, een af vaardiging van de Kon. Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen in Ne derland en vele vertegenwoordigers van zusterverenigingen in Leiden en omge ving. Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, die beschermheer is van „Ex Animo", was door ziekte verhinderd aanwezig te zyn. De prijswinnaars v.l.n.r. P. H. Blekendaal, Amsterdam J. Bijleveld, Groningen; L. H. Wolters, Enschede; P. Gouwswaard, Den Haag H. Bosch, Wierden; P. Th. Ceelen, Amsterdam Mevr. A. W. van Stempfoort- Boers, Arnhem; A. H. F. Smit, Soest Cfrom America's Best Tobaccos Schiphol, 21 april i De acht winnaars van de maand maart In de grote Lexington prijsvraag vertrokken per speciaal Lexing- ton-vliegtuig naar Parijs. U ziet ze hier voor het vlieg tuig, vóór het vertrek van Schiphol. De acht winnaars van april gaan twee dagen naar Kopen hagen! Vraag een afdruk van de. publicatie met algemene voorwaarden aan: Lexington - Postbus 305 - Den Haag Tot tweemaal toe bestond er gistermiddag in de Stadsgehoorzaal weer over weldigende belangstelling voor het derde Toonkunst-Jeugdconcert. Eduard Flipse was er weer, gelukkig volkomen hersteld, om de jongens en meisjes tot de werken in te leiden, zijn musici zaten paraat, om deze uit te voeren. Met grote componistennamen als Handel, Franck en Strawinsky had Flipse voor een boeiend en stimulerend programma zorg gedragen, resp. het Concerto Grosso op. 6 no. 8, de Symfonie in d kl. t. (eerste deel) en het Diverti mento „Le baiser de la fée". Drie werken, die het orkest een heer lijke kans boden, zyn schoonste orkestrale glans te demonstreren, waar van het graag een dankbaar gebruik heeft. Handels 12 Concerti grossi vormden het begin van zijn glorietijd als orato riumcomponist. Welk een heerlijke con trastwerking gaat uit van het wisselspel van „groot orkest" en „concertino", die kleine groep van instrumentalisten, in dit geval twee violen en cembalo, ver- Er is veel meer nood dan men wel denkt De directeur van de Stichting Kerkelijk Sociale Arbeid te Rotter dam, ds. H. J. Teutscher, heeft gisteravond voor de Federatie van hervormde diaconieën in de classis Leiden die in „De Doelen" te Leiden bijeen was gesproken over „Mogelijkheden en kansen voor het diaconaat". Wij kunnen er niet meer mee volstaan de oude sporen te volgen, want de wereld is veranderd in de loop der tijden en het diaconaat moet daar rekening mee houden, wil het niet ten dode opge schreven zijn, aldus ds. Teutscher. Federatie herv. diaconieën kwam in Leiden bijeen Er wordt tegenwoordig veel geschre ven en gesproken over de veranderingen, die zich ook voor het diaconaat voor doen, maar toch is het steeds weer nodig voor de diakenen zich op al deze veranderingen te bezinnen. Men reali seert zich in de kerk veel te weinig, dat wij op een nieuw spoor terecht zijn ge komen. Veelal ziet men de medewerking van de gemeente in het diaconaat beperkt tot een dubbeltje of kwartje in de eerste collecte tijdens de kerkdienst, doch wanneer de gemeente slechts geld schieter van de diaconie is, is er iets mis. De gemeente moet, zoals ook is omschreven in de kerkorde, deelnemen aan het diaconale werk: het gaat om het dienstbetoon om Christus wil aan allen, zowel binnen als buiten de kerk. Het gaat om de medemens in zijn gehele bestaan, want meestal is de nood niet onder te brengen in één rubriek bijv. financiële nood. Gewoonlijk is een com plex factoren aan het werk, dat de mens in zijn totaliteit raakt. NOG VEEL NOOD Men vraagt zich wel eens verwonderd af of er inderdaad zoveel menselijke nood is in de wereld vlak bij ons. Finan ciële nood. denkt men, is geheel ver drongen door alle sociale wetten, doch dikwijls waar men ze niet denkt te vin den, heerst armoede, zelfs zo. dat een mens enkele dagen niet kan eten. De schroom om hulp te vragen doet de mens vaak meer lijden dan nodig is. Toch is vooral de stad overstroomd met een grote hoeveelheid bureaus, instan ties en personen, die op de een of andere wyze betrokken zijn bij hulpverlening. Desondanks zijn er tientallen mensen, die er geen weg in weten. Dat ontdekt men in Rotterdam steeds weer bij de telefonische hulpverlening, waar ieder die in stoffelijke of geestelijke nood verkeert, om hulp kan vragen via de telefoon, zodat men desgewenst anoniem kan blijven. Gemiddeld bellen zeven mensen per etmaal op, omdat zij er geen gat meer in zien terwyl de pastorie toch soms maar vijf minuten van het huis van betrokkene ligt. Uit alle tele foontjes blijkt hoe ontzettend veel nood er is, zowel geestelijk als stoffelijk. Een christelijke gemeente staat steeds weer klaar om hulp te bieden. ER IS IETS FOUT Wanneer er via de anonimiteit zoveel om hulp gevraagd wordt moet er iets fout zijn; dan zyn misschien de com municatiekanalen verstopt geraakt, of dan heeft men angst, dat als men een van de kerkeraadsleden om hulp vraagt binnen korte tijd het gehele dorp of een deel van de stad het weet. Bovendien komt het voor, dat men op grond van vroegere ervaringen liever niet meer bij de bekende kerkelijke instanties aanklopt. Als dan de oude paden verlaten die nen te worden, waar liggen dan de nieuwe, zo vroeg ds. Teutscher. Een direct antwoord is hierop niet te geven, enerzijds omdat wij die nog niet weten, zodat wij er samen naar moeten zoeken, anderzijds omdat die voor iedere plaats en voor iedere wijk weer anders liggen. Daarbij moet men goed bedenken, dat diaconaat en pastoraat in elkaar over lopen en dat men zich dus niet te gauw op de teentjes getrapt moet voelen als een andere ambtsdrager zich op een terrein begeeft, dat eigenlijk niet het zijne is. We moeten er in de kerk geen chaos van maken en er moet orde en regel zijn, maar anderszij ds moeten we de scheidslijn niet te scherp trekken. SOLIDARITEIT Diaconaat betekent in volledige soli dariteit en in gehoorzaamheid aan de Heer der Kerk naast de ander in zyn nood gaan staan. De christelijke ge meente moet dus leren klaar te staan voor de ander en moet daarbij risico's durven lopen. Er moet een gemeente komen, die hulp wil verlenen, die deu ren en harten wijd open zet voor ieder die dat nodig heeft. tegenwoordigd door Salvatore Tomasso, Cor de la Bije en Marinus Flipse. De klankkleur was nauwkeurig afge wogen, het stylistisch begrip verant woord. Uit het Concerto Grosso groeide de Symfonie: een der subliemste en meest verheffende voorbeelden in de littera tuur is die van César Franck de enige, die hij schreef waarin hij voortbouwde op de vormgeving van Beethovens latere werken. Het was ver standig zich tot het eerste deel van deze voor de jeugd wel wat „zware" muziek te bepalen. Welk een overweldigende suggestie gaat hier uit van de „orgelende" instru mentatie. waarin Franck zich een ware meester betoont, evenals van de uit het kiemcelprincipe geboren machtige the matiek. Bezield en met grote overtui gingskracht heeft het orkest gespeeld, met de sonore blazers in een domine rende opgave. Ten laatste enkele delen uit Strawins- ky's balletmuziek „Le baiser de la fée", gebaseerd op motieven van Tsjaikowsky, waarin de geraffineerde en originele orkestratie vele orkestleden gelegenheid gaf hun knappe, technische virtuositeit te laten bewonderen. Het z.g. „draaiorgel"-muziekje in de „Danses Suisses" vormde hier een spe ciale attractie en de ritmische perfectie in de „Pas de deux" liet generlei wen sen. Persoonlijk misten wij de choreo grafie hier toch wel nadrukkelijk. De jeugd luisterde bijzonder gecon centreerd. Trouwens met een enkel pakkend woord slaat Flipse allen direct in zijn ban. Dat woord, al is het kort, zou niemand graag willen missen! Het hoort bij de sfeer dezer Jeugdconcerten, om van het instructieve facet maar niet te spreken. Dat licht even een tipje op van al hetgeen rond de muziek te leren en te beleven valt! Deze, helaas, laatste jeugdconcerten betekenden opnieuw een volslagen succes! Flipse en de zynen hopen wy het volgend seizoen weer in ons midden te zien. Zij behoren immers tot Leiden! H. Vola had interessante Amerikaanse avond De Vereniging van Oud-leerlingen der Ambachtsschool te Leiden, de V.O.L.A., hield gisteren in de stadsge hoorzaal een filmavond, veraorgd door de Amerikaanse ambassade. Na een welkomstwoord van de 2de voorzitter, de heer K. van Vliet, gaf de opera teur, de heer K H. Padding, eeai korte uiteenzetting over het doel en de werk zaamheden van de Amerikaanse Voor lichtingsdienst. te Den Haag. Hij hoopte door een vijftal filmpjes een indruk te geven van het leven in de Verenigde Staten. De eerste film: Bastic hydraulics, laat zien, hoe het grondsysteem van de wet van Pasoal werkt en hoe het wordt toegepast in onze hedendaagse techniek „Een wereld op rolletjes" toont hoe bijna Er wordt in deze wereld gesnakt naar liefde, hartelijkheid en menselijkheid en wanneer die gegeven wordt omdat Christus dat vraagt dan kunnen er wonderen gebeuren, kunnen we Jezus Christus zelf, in de medemens ontvan gen. Houden we deuren en harten ge sloten. dan zou het wel eens kunnen zijn, dat we Jezus Christus buiten slui ten. De gemeente in haar geheel is geroepen tot het diaconaat, in het dienstbetoon aan de ander, de mens in nood. Bezorgdheid bij Ziekenfondsen VOLKSGEZONDHEID NIET NAAR DEPARTEMENT VAN MAATSCHAPPELIJK WERK De landelyk voorzitter van de Cen trale Bond van Onderling Beheerde Ziekenfondsen, de heer C. J. van Lienden, die tijdens de tweede door het Leids Onderling Ziekenfonds in „Den Burcht" georganiseerde film avond het woord voerde, wees er o.m. op, dat er thans een samenwerking is in het ziekenfondswezen op het gebied van de curatieve en preventieve ge neeskunde. Hij zeide het ten zeerste te betreuren, indien de kabinetsforma teur zijn plan zou uitvoeren, de afde ling Volksgezondheid van het Dept. van Sociale Zaken en Volksgezondheid over te brengen naar het Dept. voor Maatschappelijk Werk. Dit zou van funeste betekenis zyn. De samenhang, die er nu is, wordt dan verdeeld. De onderdelen der volksge zondheid moeten dan afzonderlijk be handeld worden, hetgeen betekent, dat alles opnieuw in studie zal moeten wor den genomen. Het is van groot belang, dat ziekenfonds- en volksgezondheids belangen door één ministerie worden be hartigd! Spreker wees er verder op, dat voor een goed functioneren van een zieken fondsverzekering een nauwe samenwer king nodig is met diegenen, die de hulp verlenen. Daarom is het jammer, dat de algemene vergadering van Kon. Maat schappij ter Bevordering der Genees kunst niet bereid bleek de door de zie kenfondsen in overleg met leden van de maatschappij overeengekomen regeling voor de voorziening van geneesmiddelen te aanvaarden, aldus de heer Van Lienden. Vervolgens schonk spreker aandacht aan het feit dat de ziekenfondsen in de loop der jaren een steeds belangrijker taak hebben gekregen. Zij bieden hun verzekerden een zo volledig mogelijke verzekering. De ziekenfondsuitgaven zijn dan ook enorm gestegen en belopen thans een half miljard. Als voorbeeld noemde hij o.m. de kosten voor zieken- huisverpleging. Deze bedroegen in 1949: f6.31 en in 1959: f21.58 per verplicht verzekerde per jaar. De oorzaken van de kostenstijgingen zijn o.a. 1. dat de ont wikkeling der medische wetenschap een grote vlucht genomen heeft, 2. aanschaf fing van nieuwe instrumentaria en 3. verhoging der honoraria van de mede werkers. Tenslotte brak spreker een lans voor hen, die een langdurige verpleging van node hebben. Hij hoopte, dat 1 januari 1960 een bescheiden begin kan worden gemaakt om voor deze „vergeten groep" een regeling tot stand te brengen, waar door een behoorlijke verpleging gewaar borgd is. Fraude bij de Sociale Verzekeringsbank Was het 24-jarige meisje uit Dordrecht inderdaad zo dom, dat ze het haar door een kennis uit Amsterdam vertelde ver haal geloofde of is dit slechts een ver weer geweest dat dit tweetal de justitie heeft opgedist om het meisje de gevan genis te besparen? Zij was het, die op 7 en 8 juli van het vorig jaar bij 22 post kantoren in Amsterdam en 8 in de om geving van Haarlem zich met een ver valst rijbewijs legitimeerde, dertig ver valste kennisgevingen van betaling aan bood en daarop ongeveer 22.000 gulden incasseerde. Gistermiddag braken de leden van het Hof te Amsterdam zich over deze vraag het hoofd. De voorlichtingsrapporten spraken van een keurig en intelligent meisje en de president zeide niet te kunnen aannemen, dat zij ook maar een moment het verhaal van haar kennis, een 38-jarige employé van de Sociale Verzekeringsbank, had geloofd. Het verhaal Dit verhaal luidde als volgt: de man had van zijn werkgever een bedrag van ruim 20.000 gulden tegoed, dat de bank hem om bepaalde administratieve rede nen niet zo maar kon uitbetalen. Men alles van draaiende onderdelen afhan kelijk is en hoe het zaak is de wrij ving hiertussen zo gering mogelijk te maken en te houden. De laatste film vóór de pauze: „De overbrugging van de Golden Gate" gaf in treffende opnamen de 3Vi jaar harde arbeid weer aan de inde lucht zwevende verkeersweg van San Francisco, waar aan behalve de honderden tonnen be ton en staal 600.000 klinknagels en een half miljoen liter verf zijn verwerkt. Na de film over de stalen stad Youngstown, werd de speelfilm „Toward to morrow" (Naar een betere toe komst) gedraaid, die het leven uit beeldt van dr. Ralph J. Bunche. hoog ste Amerikaanse vertegenwoordiger in de UNO. Deze neger, die heeft gestu deerd aan tal van universiteiten, be haalde in de V.S. 34 onderscheidingen, waaronder de Nobelprijs voor de vrede, die hij in 1950 verwierf. De heer C. L. de Bree, voorzitter, be dankte de heer Padding voor deze leer zame en interessante films; hy over handigde hem als tastbaar bewijs van zijn dank een geschenk. was met hem overeengekomen, dat er cheques aan de dertig postkantoren ge stuurd zouden worden op de valse naam van mejuffrouw Van Westerlaken. De bank zou voor een op die naam gesteld rijbewijs zorgen, waarop dan haar foto geplakt moest worden. Zij moest daarna de gelden by de postkantoren gaan in nen en deze aan de man afdragen. Voor haar moeite stelde hij haar tien procent, circa 2200 gulden, in uitzicht, waarvoor zij een scooter zou kunnen kopen. Direct ontdekt De fraude was vrijwel terstond aan het licht gekomen en de man was met een tweede employé van de bank, die de formulieren had weggenomen, gearres teerd. Ook het meisje uit Dordrecht werd in preventieve hechtenis gezet. Eind november stond het drietal voor de rechtbank in Amsterdam terecht. De beide employé's werden tot langdurige straffen veroordeeld, maar het meisje werd vrijgesproken en terstond in vry- heid gesteld op de overweging, dat zij v/el een strafbaar feit gepleegd had, doch niet datgene wat haar in de dag vaarding ten laste was gelegd. Gistermiddag noemde de procureur- generaal dit vrijsprekend vonnis een raadsel. Het meisje was beschuldigd van het opzettelijk gebruik maken van ver valste kennisgevingen van betaling en of zij nu al wist of daaruit nadeel voor iemand kon voortkomen maakte volgens de procureur-generaal voor dit feit geen verschil. Zij plaatste de valse handteke ning van Westerlaken bij iedere uitke ring en zij wist dat zij daarmee valsheid in geschrifte pleegde. Zes maanden De procureur eiste zes maanden ge vangenisstraf met aftrek van de vier maanden voorarrest en met de bepaling, dat de resterende twee maanden voor waardelijk zullen zyn. Bovendien vroeg hij het Hof de verdachte een onvoor waardelijke geldboete van 500 gulden op te leggen. De raadsman zei dat bij vrouwen het gevoel vaak sterker werkt dan het ver stand. Dit meisje wist dat de man een beetje verliefd op haar was en kon zie' niet voorstellen, dat hy haar niettemii aan gevangenisstraf zou durven bloot stellen. De uitspraak volgt op 28 april as.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3