verdiende op HBS: Bescheiden maar van Roodenburg zege 1-0 UVS sloot pover met verdiende duel met 2—0 zege Zeist af L.F.C. won gemakkelijk in een matte wedstrijd Doelman Tom v. d. Land was een beetje al te spraakzaam! In slotfase viel de beslissing Ongelukkig voorval betekende de genadeslag voor Sliedrecht VERDIENDE LUGDUNUM-ZEGE OP VREDENBURCH: 2-1 Matige strijd in Leidse Hout (Van een oneer verslaggevers) Eén doelpunt besliste over de vraag wie zich in het duel tussen Rooden- purg en HBS winnaar mocht noemen. Dit simpele goaltje overigens een fraaie treffer kwam 7 minuten vóór de rust en zoel van de schoen van Jan van Heek tegen wiens voetbeweging Tom van der Land machteloos was. Roodenburg eindigde voor de zesde maal in successie dus aan de goede kant van de score. Jammer was dat dit in de eerste helft sportieve partijtje daarna rommelig en onvriendelijk van aanzien iverd. Een en an der vond zijn oorzaak in de stevige duels tussen doorzetter Ouwerkerk en de HBS-stopper Luning. Zo'n duel waarbij de Hagenaar even neerging was voor de ex-international Tom v. d. Land aanleiding om uit zijn hok te lopen en hetgeen de Haagse doelman toen zei zullen wij maar onbeschre ven laten. Arbiter PriJis, die er vlak bijstond is kennelijk een goedmoedig man, dachten wij zo! MAANDAG 13 APRIL 1959 STERKER ROODENBURG De blauwzwarten mochten met de rlnd in de rug beginnen doch hielden e weinig rekening juist met die wind. lo vlogen vele schoten hoog en ver over. i'èl scoorde Chouffour in de 16e mi- mut, maar arbiter Prins had buitenspel econstateerd. Aan de andere kant was iet stilletjes, maar toch „zwynde" Roo- lenburg toen bij een van de Haagse te enstoten doelman Keereweer zich te ver ill zijn hok waagde. Gelukkig vloog de nzet van linksbuiten Lentz juist voor- angs. Doelman v. d. Land wierp zich ven later moedig op de schoen van echtsbuiten Chouffour, toen deze in rije positie kwam door een slecht ge- ilaatste terugspeelbal. Af en toe hield (i HBS-defensie slechts met kunst- en lieg werk en veel paniekerig voetbal V ierdeklassers amateurs ASC—SJC In een zeer spannende trijd wisten de roodzwarten in de laat- te minuut het winnende doelpunt te «ren. In de eerste helft waren de oord wij kers sterker, maar ASC-stopper rard wist Piet Vink in bedwang te ouden. Nu duurde het tot een kwar- ier voor rust alvorens Groenewoud de core recht kon trekken. ASC had name- ijk al in de eerste minuut door Brands roos getroffen. Na de hervatting wis- en de roodzwarten, die de geblesseerde rands hadden vervangen door Dubbe- lar, ondanks hardnekkige pogingen van e SJC-ers stand te houden. In de laat- te minuut liep Lolkes de Beer goed door p een pass van Lasander en met een iard schot liet hij De Lincel kansloos: -1. Gezien het spelbeeld had SJC een lintenverdeling beslikt verdiend. UiliegomDOSR Van Braam en boombergen zorgden spoedig voor een -0 voorsprong voor de thuisclub. Daar- a scoorde Olyerhoek tegen, waarna het eer de beurt was aan Van Braam. Ook lyerhoek was deze middag goed op not, want nog voor de thee bracht hij balans in evenwicht: 3—3. Na de her- atting speelde Hillegom beter voetbal li Van Braam onderstreëpte dat met fee treffers: 53. Geel WitConcordia De Hillegom- bezoekers speelden het beste voetbal de openingstreffer van de Geel Wit- !oeg verontrustte hen niet. Voor rust as het al weer gelijk. Na de hervatting iomfeerde de techniek van de Concor- )l ianen. die door een schot van hun mid- »r de strijd in hun voordeel beslisten: LfSf-2. WarmundaTeylingen Montagne lende voor de zelfverzekerde Warmon- pg rs de score. Frans v. Kesteren scoorde pg arna voor Teylingen, waarna Velte- Tiar voor een 21 ruststand zorgde. Teylingen gooide er na de hervatting tel0? een schepje op en opnieuw zorgde 19: aiJ Kesteren voor de gelijkmaker, nafnksachter Kapteyn schoot vervolgens eigen doel (3—2> en een Warmondse ie leek zeker. Teylingen dacht daar iders over, overrompelde de Warmun- i-achterhoede en nam door treffers ite - Zoet en Van Kesteren (2x) de winst ,ndpinitief in bezit: 35. DocosSpoorwijk De rust in deze E tlpuntrijke wedstrijd (55) kwam een 3—3 stand. De Leidse treffers erden in de eerste helft gescoord door it (2x) en Jan van Marwijk. Ook in ■I i'tweede helft kwamen Jan en Joost lve|* nog tot een treffer en werkten daar b een 35 voorsprong van de Haagse d Vlopers weg. Roodenburgs uitstekende doel man Mat Keereweer in actie in de wedstrijd tegen HBS. (Foto L.D./Van Vliet) stand, waarbij éénmaal linksback De Boer een zeker doelpunt op de verla ten doellijn voorkwam. Verder verdedig de de Kraaiendoelman zijn heiligdom met veel verve na enkele fraaie kopbal len van Bart Ouwerkerk, Van Heek en Chouffour. Zeven minuten vóór de thee resulteer de het Leidse overwicht eindelijk in een verdiende goal. Stopper Wiggers lanceerde vanuit de eigen verdediging zijn midvoor. Het passje naar Jan van Heek lukte en diens schuiver beteken de werk aan de winkel voor de man aan het bord: 10. RUMOERIG Roodenburg ging óók met wind tegen door en verscheen nogal eens voor de vijandelijke veste. Het spel werd echter al spoedig een tikje rommelig en na een kwartiertje bepaald onvriendelijk. De aanleiding weet U en ook het weinig ele gante optreden van Van der Land i6 reeds gememoreerd. Na 25 minuten spe len probeerde Ouwerkerk de staander op kwaliteit en verder mochten J. Weer- lee en Chouffour in totaal 5 corners kort na elkaar nemen. Zonder resultaat ove rigens. Nadien gingen de Kraaien er weer op uit doch een puntenverdeling zat er niet in. In de slotfase vielen er verder aan beide kanten nog enige kansjes te no teren, maar de een en de nul bleven op het bord staan. Hetgeen overigens wel juist was ookl Zaterdagelftal Het voorlopig Nederlands zaterdag elftal dat op 18 april tegen de eerste divisieclub Leeuwarden speelt is als volgt samengesteld: Doel: Woudsma (DES). Achter! LuUtens (Blauw Wit '34) en Viool (Quick Boys). Midden: Aandewiel (Quick Boys), van der Schee (SpUkenisM) en van DuUn (Quick Boys). Voor: Bout (Huizen), J. Nieuw- straaten (Zwart Wit '28), Harm van Dalfsen (Sportclub Genemulden), Henk van Dalfsen (Idem). Scherpen- huiien (Zwart Wit '28). Reserves: Den Hollander (Quick Boys), Wezenberg (VVÖG), C. Nieuw- straaten (Zwart Wit '28), en van Putten (Unicum). Cor van der Hart geblesseerd De dijbeen-bleesure die Cor van der Hart woensdagavond in de wedstryd tus sen het voorlopige Nederlandse elftal en de London Combination heeft opgelopen, blijkt van niet zo'n onschuldige aard te zijn als aanvankelijk werd gedacht. Tij dens de wedstrijd Fortuna '54NO AD kreeg de stopper van Fortuna opnieuw last van de verwonding en hU verhuisde naar de linksbuitenplaats. Op halve kracht heeft Van der Hart de wedstrijd uitgespeeld. De aanvoerder van het Nederlands elftal heeft zich zondagavond direct la ten onderzoeken door dr. C. Kayser. De arts kon nog niet zeggen of Van der Hart In staat zal *Un indien hU ten minste gekozen wordt zondag a.s. in het Olympisch Stadion met het Neder landse elftal tegen de Belgen uit te ko men. Dr. Kayser zal de blessure van Cor van der Hart vandaag nogmaals onder zoeken. Fraai doelpunt van (Van een onzer verslaggevers) Zeist en UVS waren ongetwijfeld met goede bedoelingen bezield toen zij het slecht bezochte Zeistterrein op kwamen. Alle goede voor nemens ten spijt: wat er aan voetbal op de grasmat neergelegd werd was heel matig en vóór de rust erg pover! Zelfs bij de blauwwitten, die toch technisch aardig bij zijn, was geen spoor van voetbal-met- inhoud te bespeuren. Niettemin zegevierden de Leidenaars met 2—0. Twee treffers, die ontstonden op momenten waarop niemand iets in die geest verwacht had. De tweede goal, van de voet van Wim Bek kering was bijzonder fraai en maakte deze handeling tot het enige hoogtepunt van de wedstrijd. Zeist presteerde praktisch niets en moest het hoofdzakelijk hebben van Theus van Rheenen, die overigens geen kans kreeg bij André Hak. De Zeister-midvoor hield er verder nogal unfaire handelingen op na, waarvan Frits van Duyl eenmaal het slachtoffer werd. GEKNOEI niet te benutten. Vlak achter elkaar gaf Wim Bekkering De eerste helft kenmerkte zich door veelvuldig geknoei en het missen van kansen. De aanvallen die UVS lanceer de, waren pover van opzet en de Zeister- defensie kon de zaak zonder moeite aan. De eerst kans voor de paarswitten was voor Eshof, doch ook deze kans werd niets omdat hij geheel onnodig zijn han den gebruikte. Vervolgens mocht de thuisclub kort achter elkaar 4 corners nemen. Daarna legde UVS een mooie combinatie op de grasmat die besloten werd met een hard schot van Coen Rys- houwer. Helaas voor de blauwwitten stond de deklat geen treffer toe! Fel waren tussen de bedrijven door de duels tussen Hak en Van Rheenen met de lange stopper meestentijds als triomfator. Verder hingen de UVS-aanvallen als droog zand en zonder stootkracht aan elkaar. Op rechts lukte het niet bijster met Supusepa, terwijl Cor v. d. Zeeuw twee doelrijpe kansen lelijk liet liggen. Zelfs kroop UVS vlak voor de rust nog door het oog van de naald toen Eshof voor de Leidse veste verscheen. Gelukkig stopte Van Duyl het keiharde schot voortreffelijk, zodat men ging rusten met blanke stand IN TWEE MINUTEN Zeist was na de thee het eerst in de aanval, maar Zweseryn wist zijn kans Tivee doelpunten van Willy van Kampen (Van een onzer verslaggevers) Het was LFC en Sliedrecht gister middag aan de Boshuizerkade be paald goed aazi te zien, dat er niets meer op het spel stond. Beide ploe gen speelden een zeer rustig, soms zelfs lusteloos partijtje en eigenlijk was het alleen voor de statistieken van belang, dat de Leidse kanaries met 30 de triomfmars kraaiden. Er werd in deze matte strijd geen wanklank gehoord. Dat maakte het dubbel Jammer, dat de Sliedrechtse linkshalf. H. van Genderen, tien minu ten na rust na een onfortuinlijke botsing, waarbij van enigerlei schuld geen sprake was kreunend van de pijn van het veld gedragen moest wor den Men vreesde voor beenbreuk, doch eenmaal in de kleedkamer leek het niet zó ernstig. Voor de zekerheid werd de speler echter toch maar per ziekenauto naar het ziekenhuis vervoerd, waar het vermoeden bevestigd werd: geen been breuk. Vermoedelijk een gescheurde spier nodig om die dubbele tegenslag te boven te komen. Maar eer het zover was had Willy van Kampen al geprofiteerd van een verre doorloopbal. Hij schudde de spil van zich af en een zacht tikje was voldoende om doelman De Baat voor de derde maal te passe ren. Het was de tweede treffer van de Leidse aanvalsleider op deze middag. De eerste produceerde hy dertien minu ten na het eerste fluitsignaal. In dat eerste kwartiertje had het spel snel op en neer gegolfd. Nauwelijks had b.v. Willy van Kampen na zes minuten de eerste reële scoringskans onbenut gela ten of zijn broer Theo moest aan de andere kant een Sliedrechts doelpunt op de lijn voorkomen. Genadeslag K.JN.V.B. TOTO ■I (Van onze Haagse redactie) ■Van de 270.490 deelnemers aan de SNVB-toto van zondag j.l. hebben twee 14 van de 15 uitslagen juist ge iden. zy maken dus aanspraak op eerste prijs van 96.615 gulden. Voor de tweede prijs van 41.405 gul- Jen komen 15 deelnemers met 13 pun- •en in aanmerking. De totale inleg be droeg 394.347 gulden. Maar dit wisten de spelers in het veld niet en dit ongelukkige incident bete kende de nekslag voor de blauwwitte gasten, die op dat moment wel voor een i0 achterstand stonden, maar zeker niet minder geweest waren en met de straffe wind in rug de beste papieren hadden De trieste aftocht van hun kanthalf verlamde als het ware de tot dat moment zo technisch wat bekwamere ploeg en toen onmiddellijk na dit voor val de Leidenaars ten aanval trokken. Henk Siera een verre, afgemeten voorzet van zijn broer Dick keurig opving, even dribbelde en de voortreffelijke doelman der gasten voor de tweede maal met een hard schot naar het net verwees, was Sliedrecht een geslagen ploeg. Formaliteit De rest van deze ontmoeting was helemaal een formaliteit. De Sliedrech- Itenaren hadden zeker nog een kwartier Juweeltje En reeds by het volgende schot was de flegmatieke rechtshalf Leo de Jong een onbewust, maar des alniettemin af doende obstakel op de weg naar succes voor de gasten. Daarna maar weer wat genoeglijk „heen-en-weer" tot in de 13e minuut uit onoverzichtelijk gemier op de linkervleugel, invaller Henk Siera de bal keurig vrijmaakte. Een juweeltje van een voorzet volgde, afgemeten op het hoofd van Willy van Kampen, die dankbaar voor deze onmisbare kans knikte. Doelman De Baat was van zo dichtbij kansloos <10). De eerste helft verliep daarna on danks de kansen aan beide zijden zon der doelpunten. LFC kon het windvoor- deel niet verder uitbuiten, vooral daar de beide kanthalfs een niet te recht vaardigen defensieve houding aanna men. De achterhoede, waarin Pijnacker voor Jerry Neuteboom inviel had een dergelijke grote assistentie heus niet nodig. Nu werd het middenveld een Slie drechtse aangelegenheid, zodat iedere afgeslagen aanval uitmondde in een tegenactie. Het was maar goed, dat het Sliedrechtse aanvalsquintet faalde in het gebruiken van de géboden kansen Het kreeg er 'oldoende Tot tien minu ten na rust Toen had die ongelukkige botsing plaats. We zeiden het reeds: toen was de dri'-d gestreden.... UVS twee corners weg doch beide malen wist v. Duyl het gevaar te bezweren. UVS bezette vervolgens het middenveld en gaf dit niet meer prijs. Er kwamen nu wat méér aanvallen, maar de kansen die daar stellig inzaten, werden onbenut gelaten. Toen Zeist een tegenaanval opzette, moest v. Duyl handelend optreden. Hij stompte het harde schot van Zwezerljn vóór de voeten van Jan Verkuylen, die het leer snel doorzond naar Rijshouwer. Diens schot was echter te week. UVS was nu beslist sterker, maar de kansen bleven onbenut. Het spel bleef peuterig en de combinaties duurden te lang. Er waren nog 10 minuten te spelen. Twee daarvan heeft UVS benut om de overwinning veilig te stellen. Het eer ste doelpunt was een kapitale blunder van de Zeister verdediging, die goed door Henny Bekkering werd uitgebuit: 0—1. Vlak hierna voltrok UVS het vonnis over de thuisclub toen Henny Bekkering een strakke voorzet vanaf de zyiyn gaf, die door neef Wim in een glanzend doelpunt werd omgezet: 02. De resterende minuten hadden niets meer te betekenen en iedereen was biy toen de matig leidende heer Bongers voor de laatste maal floot. Voor de rest: een duel om gauw te vergeten! Er sat een kikker langs de lijn (Van onze sportredacteur) Er zat gistermiddag een kikker langs de lijn. Het (verdwaalde) diertje sprong ijverig heen en weer in zijn pogingen om aan de plaaggrage jongenshanden te ontsnappen. Het was een symbool. Want in het veld waren elf groenwitte kikkers al even ijverig aan het werk om te pogen aan de kille handen van het degradatiespook te ontsnappen. Of dat de jeugdige Lugdunum-ploeg uiteindelijk zal gelukken, is op dit moment nog niet te zeggen, maar de twee puntjes die zij op deze winderige zondagmiddag rijker werden, zullen Jan Teeuwen c.s. ongetwijfeld een stevige stimulans hebben gegeven. Goed, het winnende doelpunt kwam al op heel fortuinlijke wijze tot stand: in de 30ste minuut van de tweede helft schoot een van de Vredenburch-backs het leer keihard langs zijn eigen doel manMaar dat meevallertje ten spijt kan toch al het water van de Haarlem mertrekvaart het feit niet wegwassen dat de Lugdunumploeg de 21 zege dik verdiende. Er valt technisch aan het spel van de jeugdige kikkers, die zo ineens van de junioren naar het eerste promoveerden, nog heel wat te scha ven. Maar jongens als een stop per Crama, een Leget en een Pet, je ziet ze als het ware komen. Heeft ivijlen Joris v. d. Bergh niet gezegd: „Wat goed is komt snel"? Voor rust was Lugdunum - met de wind in de rug - vrijwel voortdurend in de aanval. We zagen enkele goede scho ten van Leget en het Rljswijkse doel kroop meerdere malen door het beroem de oog van de naald, maar er was toch nog niet voldoende rust in de groenwitte voorhoede om het overwicht met enkele treffers te onderstrepen. Niettemin was het dik tegen de verhouding in, toen na 35 minuten spelen de Rijswijkse ploeg door haar midvoor een van die sporadi sche uitvallen met een doelpunt kon be kronen. Het was een foutje van aanvoer der Jan Teeuwen, die even geaarzeld had met ingrijpen. Teeuwen maakte het zeven minuten later weer goed door het leer uit een door Pet genomen hoek schop achter de Vredenburch-doelman te koppen. Reserves KNVB BETAALD VOETBAL Res. 2e divisie B: EBOH 2—RBC 2 21; DOS 2Baronie 2 41; Xerxes 2 Velox 2 3—4; UVS 2—Fortuna VI. 2 0—2: DOSKO 2—Elinkwijk 2 1—0 AMATEURS Res. 2e klasse A: VCS 2—ADO 4 0—1; RVC 2—HVV 2 2—4; Celeritas 2—HBS 2 0—0; VUC 2—LFC 2 1—2. Res. 3e-klasse A: Blauw Zwart 2— SHS 4 3—5; LFC 3—VVSB 2 1—4; UVS 3—Alphen 2 2—7; Laakkw. 2—Rooden burg 2 42; ASC 2Llsse 2 33 (o.p.v. Lisse) Res. 3e klasse B: Postduiven 2Laak kwartier 3 20; Westerkw. 2VUC 3 5—1. Quick 3—HVV 3 4—2; Archipel 2 —DHL 2 60 (Archipel kampioen): Wassenaar 2—UVS 4 0—2. ZATERDAGVOETBAL Res. 2e-klasse: TSB 2—SSS 2 1—2; Rijnsb. Boys 2—Quick Boys 2 07; NS VV 2—Zwaluwen 2 4—2. Res. 3e-klasse A: Leiden 2CSVD 2 C—2; JAC 2—Ter Leede 2 0—2. Dat was dus 11 by de rust en eeriyk gezegd, we zagen de tweede helft met enige zorg tegemoet. Maar juist in dat eerste kwartier van de tweede periode kwam de Lugdunum-ploeg tot haar bes te spel. Enkele goede aanvallen werden besloten met een drukschot van Leget onder de lat en een loeier van de nu op de rechtervleugel opererende Pet. Beide kanjers werden gestopt, maar zij gaven dc burger moed. En de enthousiast spelende groenwit- ten hielden stand. Jan Teeuwen - goed ruimend met harde trappen - en stop per Crama - al een heel goed spelin zicht - gaven de Ryswijkse aanval geen kans haar spel te ontplooien. Natuurlijk, er kwamen enkele gevaarlijke momen ten. Toen de overigens uitstekende doel man Kerkvliet eenmaal verzuimde uit zyn doel te komen toen de verdediging dc bal voor hem liet lopen, hield ieder een zijn hart vast. Maar het liep alle maal goed af. En toen in de dertigste minuut een van de Vredenburchbacks. in het nauw gebracht door Piet Zand bergen. het leer in eigen doel schoot, was het duidelijk, dat Lugdunum de winst ln handen had. Bravo en dóór gaan nu! Alphia kansloos bij W ester kwartier (Van onze correspondent) Door het niet meer spelen van links achter J. D. Bouthoorn waren er enkele omzettingen ln het Alphiaelftal, die niet alle even geslaagd waren. Alphia wist in de eerste periode behoorlijk partij te geven, al zag vooral linksachter Tho mas-se zich aanvankelijk nogal eens ge passeerd door de Haagse rechtervleugel Met de kansen wist het Westerkwartier binnentrio echter geen raad. terwyi zo er al geschoten werd, doelman Rietveld zich in ongenaakbare vorm toonde. In de Alphia voorhoede moest het deze middag hoofdzakelijk van Hakkebrak en Koenekoop komen, die meerdere goede kansen wisten te scheppen. Wester kwartier werd naar mate de rust na derde sterker en het was maar goed dat doelman Rietveld er zo goed het oog in had. Ondanks de sterke wind in de rug moest Alphia ook in de tweede helft de grootste aandacht besteden aan de ver dediging. Westerkwartier legde de Al- phianen volkomen haar wil op en wist steeds weer de bal in de Alphiadoel- mond te brengen, waar men zich met hand en tand tegen een doelpunt, ver zette. Toen echter een der oranjehemden de bal met de hand speelde in het straf schopgebied werd de daarvoor toege kende strafschop onberispelijk benut. Het bleef bij deze 10 voor de thuis club, die hiermee het overwicht slechts ten dele heeft uitgedrukt. Ook Leo Horn is „klein" begonnen De Afdeling Leiden van de KNVB verkeert in een zorgelijke positie. Het aantal scheidsrech ters is beslist onvoldoende. Dit vertelde ons zaterdag de heer Dusee, vice-voorzitter van de Af deling. „De situatie is zo vervelend, dat wij onze beste arbiters, die recht hebben op promotie naar de KNVB, met een leugentje in de Afdeling moeten houten. We zeg gen dan maar „je hebt nog geen ervaring genoeg". Het is niet waar en het is niet eerlijk. Daarvan zijn we ons terdege bewust", aldus de heer Dusee. LEO HORN ook klein begonnen Maar wat moet je anders doen? En het resultaat is, dat de doorstroming- niet snel genoeg geschiedt en de p s aangetrokken scheidsrechters te lang in de lagere klassen blijven hangen. Gok dat wekt wrevel". De Afdeling Leiden van de KNY3 doet daarom een dringend beroep op cie Leidse voetbalwereld. De Bond heeft oud-spelers en jonge voetballers drin gend nodig. Vooral de jonge spelers kunnen als fluitist een prachtige ccr- rière maken. Tenslotte is Leo Hom ook onderaan op de ladder begonnen. Wie v/eet loopt er op de Leidse velden v el een internationale arbiter rond. En dan een arbiter is praktisch altijd zeker van een kaartje voor een interlandwed strijd, terwijl het bondsdiploma ook nog zeer prettige voorrechten biedt. Komaan dus, vanavond nog naar de Herengracht 41, waar secretaris-pen ningmeester Lo van Leeuwen de loper al voor U heeft uitgelegd Terug naar Leiden Jan Verhoeven, de voormalige Lugdunum-midvoor, schijnt voorne mens te zijn terug te keren naar Leiden. Verhoeven speelt momenteel voor de semlprofclub Enschedese Boys. Het gaat hem goed, maar zijn echtgenote schijnt in Twente niet te kunnen wennen. En dan houdt alles op Verhoeven heeft nu gesolliciteerd bij Sociale Zaken en zijn kansen dat hij bij deze instelling op de kantoor stoel komt te zitten, staan gunstig, zo vertelde men ons. Maar voor welke club hij zal gaan spelen? Langs de lijnen tieren de geruchten welig. Mooie loopmachientjes De bekende Duitse atletiekcoach Bert Sumser heeft dit weekeind op de sin- telbaan aan de Haagse Laan van Poot weer een aantal Nederlandse topsprin- ters en sprintsters onder handen geno- ELEK SCHWARTZ alles onderzoeken men. Tot grote verrassing van de aan wezigen stond K.N.V3-trainer Elek Schwartz ijverig de uitspraken van Sumser op de achterkant van een en veloppe te noteren. Toen wi) hem vroe gen of er iets by deze training was dat hij voor het Ned, elftal kon gebruiken, schudde hy ontkennend het hoofd. „Sumser maakt van de atleten mooie loopmachientjes. Bij voetbal is lopen na tuurlijk wel belangrijk en ik geef toe, dat er bfj sommige voetballers wel het een en ander valt te verbeteren, maar het is niet het belangrijkste. Sumser bijvoorbeeld zegt, dat de atleet zich bij de start moet concentreren op de fi nish. HU moet alle gedachten aan de naast hem lopende rivalen uitbannen. Stelt U voor dat onze voetballers dat zouden doen", aldus Schwartz. „Maar men kan als men een goed trainer in welke sport dan ook aan het werk ziet altijd wat leren. Juist in an dere takken van sport kan men trai ningsmethoden vinden, die na enig ex perimenteren eventueel te gebruiken zijn voor voetbal. Ik onderzoek nu eenmaal graag alle dingen want er zijn altijd wel nieuwe wegen

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9