Man met de liobby-Rembrandt riep in velen iets wakker h^ift alles mee j Geen spoor in moordzaak-Axel Mei een enkel woord Wordt U qekweld Agenda MAANDAG 13 APRIL 1959 (Van onze t.v.-medewerker) Ja dat was het dan gedurende het afgelopen weekeinde. Niet minder dan vijf uur ontwikkeling en ontspanning. Wat hebben we daarvan meegeno men? Om te beginnen de wetenschap, dat mr. Vrolijk, die plots voor die Vara ging praten over de kabinetsfor matie, het heel wat beter en prettiger doet dan mr. Burger, die trouwens om tactische redenen hiervoor toch ook al niet geklassificeerd zou zijn ge weest. Van de quiz „Je neemt er wat van mee" hebben we l>eel wat meegenomen. Met Piste op zondagavond was dit fei telijk hetgeen ons het meeste boeide, niet zozeer wat we te zien en te horen kregen, maar over alles wat daar achter school. De eerste hobbyist deed in post duiven. een van de 50.000, die hierin veel tijd en geld steken en er hun plezier uithalen. Het programma ging ook naar België en daar zijn er zeker zes keer zoveel, als het geen tienmaal meer lief hebbers zijn. Het was dus verdrietig, dat de postduif in de eerste ronde af was en dat wel door een vraag waar geen zinnig mens de aardigheid in zien kon, met name de lengte van een soort lintworm van de gevleugelde vrienden. Via wereldoorlog II en de ballonvaart kwamen we weer by Rembrandt te land en het is daarover, dat we graag wat in het midden willen brengen. De niet-kijker, die ons de eer aandoet deze regelen te lezen, moet dan weten, dat een eenvoudig en ernstig man door de radio-cursus Openbaar Kunstbezit zo gegrepen was door de schoonheid, die onze oud-stadgenoot Rembrandt van Rijn op zijn doeken wist te toveren, dat hij daarover is gaan lezen, zich in de kunst is gaan verdiepen. Hij had de handicap, dat één van de standaard werken, die hij in zijn woonplaats Eind hoven kon raadplegen een paar vellen miste, maar niettemin wist hij de vo rige keer alles wat hem gevraagd werd. De directeur van Singerconcertzaal en -museum was zo attent om hem het complete werk na afloop van de uit zending aan te bieden om zijn kansen voor de tweede en eventueel volgende ronde te vergroten. En wat is er nu ge beurd in die tussentijd? De man heeft al een kwartduizend gulden toegestuurd gekregen om reis en verblijf tijdens mu- seumbezoeken te kunnen bekostigen, heeft zoveel boek- en plaatwerken ont vangen, dat hij feitelijk zijn huis van een nieuwe vleugel zou moeten voorzien om alles te kunnen bergen, kreeg tijdens de uitzending nog een karrevracht (in de letterlijke zin van het woord) boeken en reprodukties en schilderijen (bv. een kopie door de gever zelf vervaardigd), levenslange abonnementen voor musea eneen hoogst persoonlijk schrijven van de uitvinder en gangmaker van de serie O.K., de beeldhouwer Wertheim. Dit lijkt ons een opmerkelijk resul taat en we hebben ons afgevraagd waaraan dit is te danken. Ons ant woord, dat we graag voor beter geven, luidt dan: hier werd nu een onder werp aangesneden, dat niet alleen de deskundigen, maar ook brede lagen van ons volk kennelijk pakt. Maar di rect moeten we daarbij opmerken, dat de man. die door deze hobby gegrepen werd, iets in velen heeft wakker ge roepen. Het was helemaal geen uit zonderlijk mens. Bescheiden, nuchter, betrouwbaar in hetgeen hij wist (en niet wist) zeker van zichzelf zonder ophef. Was het, zo dachten we, mis schien het prototype van de Neder lander, een gemiddelde, maar dan toch een doorsnede, waar we een beetje jaloers op kunnen zijn? Het is maar een vermoeden maar zeker is, dat de Vara met dit „slachtoffer" een goede greep heeft gedaan. De punten- toewijzing van Eerdmans was royaal. Laten we hopen dat de vragen de volgende maal zo zijn, dat velen er wat van meenemen. Over Tom Manders alias Dorus weten we weinig nieuws te zeggen en daarom zwijgen we er maar over. Alleen even de vermelding, dat Jopie Tourniaire gele genheid tot een terugkomst werd ge boden. Ze bleek onbeschadigd tropen- en kampjaren te zijn doorgekomen. Een sympatieke geste om haar eens onder de lampen te brengen nu het voetlicht niet voor haar schijnt te zijn weggelegd. De avond werd besloten met het jour naal waarmee in het begin een zo grandioze pech werd beleefd dat het niet mooi meer was. Ja. het was tóch wel mooi. We zagen minister Luns te gelijk met Ella Fitzgerald uit het vlieg tuig stappen. Hij nam afscheid met een handkus. Piste vormde dus het hoogtepunt van de zondagavond. De Chinezen waren vlug en vaardig, Nancy en Charly Wol ter vormden een knappe „crazy act" uit Engeland, de berendressuur was een on nozel nummer, Freya Jossé, in haar eigen Zwitserland wel de blonde droom Verkeerde manoeuvre met plezierjacht Door aanlegtouw werd been afgekneld (Van onze Haagse redactie) Een vreselijk ongeluk heeft zater dagmiddag omstreeks half drie in de sluizen te Leidschendam plaats gehad. De eigenaar van het plezierjacht „Algeo" voer door de sluizen, doch moest stoppen. De dochter van de eigenaar was aan het manoeuvreren met het aanlegtouw en haar vader raakte daarbij in dit touw verward. De motor kon niet tijdig worden stilgezet en de man werd door het touw buiten boord getrokken. Het meisje dat haar vader aan boord wilde houden, werd meegetrokken en ondertussen had de lus van het touw, die steeds nauwer werd een been van de man afgekneld. Omstanders haalden het slachtoffer uit het water. De sluiswachter, die het ongeluk zag gebeuren, had inmiddels dr. Perquin gewaarschuwd en de Rode Kruisambulance. Het slachtoffer werd naar de Annakliniek te Leiden vervoerd. m aan de trapeze geheten, kwam goed uit de verf door voortreffelijk camerawerk, de concentratie van de Italiaanse vijf Medifreds was bewonderenswaardig en Tony Vess zorgde voor circusmuziek op een aangenamer wijze dan we in jaren gehoord hadden. De filmdocumentaire over Noord- Afrika die een goedkope pauze beteken de was rommelig, wat niet wegnam dat er knappe beelden werden voorgescho teld. Het ongetwijfeld kostbaarder po- pulalr-klassiek concert van het Am sterdams Kunstmaandorkest klonk zo als het was aangekondigd, maar bood weinig televisie. Het was een nogal hou terige affaire, die even een rustpunt vond in de solopartij van Theo (hier sta je dan)Olof, die overigens zelf alles behalve rustig leek, omdat hij ken nelijk last van de lampen ondervond. Niettemin was zijn spelprestatie als als steeds te prijzen. Het vreemde tus senspel w&s vreemd en als spel nauwe lijks te waarderen, immers veel te lastig voor outisiders en dus als prijsvraag- object ongeschikt. Sport in beeld, ditmaal gepresenteerd door Avro-Van der Zee gaf 50% voetbal en 50% kleingoed vol actualiteit en als hekkesluiter kwam een reportage van overzee van EngelandSchotland, die waard was afgekeurd te worden, niet wegens de toestand van het terrein, maar van de rolprent: modder en mist. Een climax had nog kunnen zijn het ju bileum van de spil, die op de schouders ging, maar dat was meer een tamme boel dan een spontane huldiging. De frisse bries tijdens de nachtelijke wan deling naar de krant bood de verade ming die we daarna juist behoefden. Humanisten willen eigen zendtijd (Speciale berichtgeving) „De humanistische beweging in Ne derland bevindt zich nog steeds in een onbevredigende situatie. Aan vele kan ten ontmoet zij kleinzieligheid, hoog moed en bekrompenheid. Nog steeds zijn de humanisten niet toegelaten tot gees telijke verzorging in het leger. Het werk onder de gerepatrieerde Indische Neder landers is ernstig belemmerd. In het wetsontwerp op het nieuwe radio-bestel is voor hen geen plaats ingeruimd", al dus de voorzitter van het Humanistisch Verbond, dr. J. P. van Praag bij de ope ning van het jaarlijkse congres, dat net Verbond het afgelopen weekeinde in Rotterdam heeft gehouden. De strijd om eigen zendtijd vormde het belangrijkste onderwerp van dit congres: „Wij wensen ons niet te laten dringen in de positie van bedelaars om wat zendtijd bij de omroep-organisa- ties. WU eisen ruimte voor onze uit zendingen", aldus de heer Van Praag. Om de actie kracht bij te zetten, werd een luister-kring opgericht. De congresserende humanisten heb ben verder een uitgebreid programma afgewerkt. Zaterdagmiddag werden zij eerst door het gemeentebestuur van Rotterdam ontvangen, 's Avonds, na de openingszitting, was er een openbare bijeenkomst, waarop de heer d'Angre- mond uiteenzette, wat de grondgedachte van het humanisme behelst. Gisteren werden uitsluitend punten van huishou delijke aard behandeld. De Eindhovense fabrieksarbeider f. A. Light ontving zaterdagavond voor de TV-camera een stroom van geschenken in het Singer Mu seum te Laren voor zijn voortref felijke antwoorden over de persoon en het werk van Rembrandt. Hier bewondert hij met quiz-master Theo Eerdmans de overvloed, die op een lorrie geladen werd. Talloze geruchten Brussel geeft het signalement vrij (Van onze Zeeuwse correspondent) De bevolking van Zeeuws-Vlaanderen is er allerminst gerust op, dat de dader in de moordzaak te Axel zich nog onder hen kan bevinden. Als gevoig van deze ongerustheid steken dagelijks nieuwe geruchten de kop op omtrent vermeen de arrestaties en aanwijzingen. Naar wij van de officier van Justitie te Mid delburg. mr. T. Lebret. vernemen is het gerucht, dat er tussen Axel en Hulst een bebloed autokussen zou zijn gevon den, uit de lucht gegrepen. Ook is nog geen enkele arrestatie of aanhouding verricht. Signalement Het feit, dat het commissariaat-gene raal van de gerechtelijke politie te Brus sel een signalement van het meisje via de pers heeft verstrekt wijst er opnieuw op, dat het opsporingswerk vooral in Belgische richting wordt voortgezet. De Officier van Justitie te Middelburg zei niet van de uitgifte van dit Belgische politiebericht op de hoogte te zijn ge weest. Van Nederlandse zijde wordt het stilzwijgen nog bewaard rond het signa lement, hoewel de meeste gegevens daarvan ontleend zijn aan het sectie rapport van dr. Zeldenrust uit Den Haag. Volgens de beschijving, die in Brus sel is vrijgegeven, leek het slachtoffer twintig tot dertig jaar oud. De jonge vrouw was ongeveer 1.56 meter lang. had kleine en vermoedelijk blauwe ogen. De haarkleur is onbekend, de lichaamsbouw tenger, haar uiterlijk was verzorgd. Scapulieren Op het lijk werden 4.050 franken ge vonden, namelijk drie biljetten van dui zend franken. 10 van honderd en één van vijftig, die alle gewikkeld waren in een toegespelde zakdoek, waaraan twee scapulieren hingen. Verder werden ge vonden een vierkant wekkertje, een halssnoer met een gouden kettinkje en twee scapulieren, een ring met een grote groene edelsteen, die versierd was met een bloem, een schoen maat 36, met van binnen het vergulde opschrift: ..Zegen voor het pedier (of pebier)". en een ver melding. die met een ballpuntpen is ge schreven: ..Binnenwerk inplakken" Het lijk droeg overblijfselen van een grijswollen mantel, van een grijsblauwe rok. van een japon met ritssluiting, op de zakken in de lenden bevond zich een glazen knoop. Het lijk droeg voorts res tanten van een blauwzijden sjaal, waar van de achtergrond versierd is met een geelkleurig bloemenmotief. met NEVEDA wol n klasse apart! Voor 2 wikkels krijgt u 6 leuke borduurkaartjes Neveda, Rokin 118, Amsterdam Huldigingsgeschenk voor H.M. Koningin Juliana Wanneer Koningin Juliana op de laatste dag van deze maand vijftig jaar wordt, zal het Nederlandse volk Haar huldigen door een ge schenk in de vorm van een groot bedrag en door een persoonlijk ge schenk. Aan het eerste zal Hare Majesteit zelf een nadere bestem ming geven. Onder vermelding „Verjaarsgeschenk H.M. de Konin gin" kan men zijn bijdrage storten op gironummer 640.000, voorts bu de Nederlandse Handelmaatschap pij in Amsterdam (ten gunste van de rekening Verjaarsgeschenk H M. de Koningin) en bij alle plaatselijke bankkantoren, spaarbanken en boe. renleenbanken. Tenslotte heeft de hoofddirectie van de PTT in Den Haag alle directeuren of beheerders van alle postkantoren, hulpkantoren etc. in Nederland instructie gegeven, dat tot en met 18 april stortingen op giro 640.000 Amsterdam ten gunste van de rekening Verjaarsgeschenk H.M. de Koningin kunnen plaats vinden zonder heffing van rechten. BINNENLAND De Amsterdamse schilderes Maaike Braat heeft de zilveren medaille (met oor konde) van de stad Parijs ontvangen voor haar inzending (aquarellen) op de „Salon Feminin". Deze tentoonstelling werd van 7 februari 2 maart gehouden in het Museé d'Art Moderne te Parfjs. De Federatie van oud-leerlingenver enigingen van hogere agrarische scholen - F.O.L.HA.S. - is voornemens 25 april 1959 in Utrecht een congres te houden. De ambassadeur van Zweden in Ne derland, de heer S Dahlman, heeft zater dag de onderscheiding van officier in de Orde van Vasa van Zweden uitgereikt aan die heer W. M. Swellengrebel, vice-consul van Zweden in IJmuiden en de onder scheiding van ridder in dezelfde orde aan de heer G. W. van der Veen, vice-consul van Zweden in Harlingen. Afgelopen week is in het Instituut voor Tuinbouwtechniek te Wageningen de door het Landbouwschap ingestelde me chanisatie commissie boomkwekerij geïn stalleerd. De Installatie geschiedde door de heer J. Kooy, voorzitter van de afdeling boomkwekerij van het Landbouwschap, die ook voorlopig het voorzitterschap van deze commissie zal vervullen. Het M.s. „Oranje" van ie NV Stoom vaartmaatschappij „Nederland" wordt morgenochtend in de Amsterdamse haven verwacht. Het schip zal meren langs de Javakade waar de ontscheping van de 300 passagiers omstreeks 8.30 uur zal begin nen. BUITENLAND Vera Krupp, die in 1954 van de West- duitse industrieel Alfried Krupp scheidde, is vrijdagnacht beroofd van juwelen ter waarde van bijna een miljoen dollar. Zij werd overvallen in haar boerderij bij Las Vegas in de Amerikaanse staat Nevada. Een en vijftig Japanse vissers, die door de Chinese communisten waren opge bracht omdat zij in de territoriale wateren van Peking-China zouden hebben gevist, z(jn zaterdag vrijgelaten. Twee van hun collega's worden op beschuldiging van spionage vastgehouden. De voormalige Amerikaanse piloot Claude Eatherly, die de aanvallen met atoombommen boven Hirosjima en Naga saki leidde, moet voor een onderzoek naar zyn geestestoestand drie maanden in een hospitaal worden opgenomen, zo heeft een rechter bepaald. Eatherly die er zichzelf van beschuldigt, dat hij 100.000 Japanners heeft gedood, is enkele weken in arrest ge weest wegens pogingen tot diefstal in een kruidenierszaak. De officier van Justitie deelde mee dat 'Eatherly meent dat de Ja panners hem thans willen doden. Sedert het eind van de oorlog is de ex-piloot reeds in een aantal inrichtingen geweest. De Nederlander Anne veld t, die met verscheidene vooraanstaande personen in België ln contact was getreden met het oog op het oprichten van een fabriek voor auto's met plastic koetswerk, heeft gis teren dat land moeten verlaten. Ondanks een aanbevelingsbrief van de burgemeester van Zele waar hij de fabriek wilde stich ten. werd zijn verzoek tot verlenging van zijn verblijf in België zaterdagochtend door de minister van Justitie verworpen. Een watervliegtuig van de Ameri kaanse Marineluchtvaartdienst is in Zuid- Korea tegen een heuvel gevlogen, waar door de tien inzittenden om het 'even kwamen. De internationale autotentoonstelling te New York is voor de buitenlandse deel nemers een groot succes geworden. De be langstelling van het publiek was groter dan ln vorige Jaren en er werden tot dus verre (de tentoonstelling sloot zondag) orders geboekt voor ongeveer 42 miljoen dollar. Een woordvoerder van de DAP deelde Reuter mede. dat de tentoonstel ling voor de DAF niet beter had kunnen zijn. Alleen reeds voor vertegenwoordigin gen werden aanvragen van meer dan dui zend dealers ontvangen. De moeilijkheid ls, dat wij niet voldoende wagens hebben om aan de vraag te voldoen, aldus de woord voerder. Er zijn op de wereld nog elf staten waar de vrouwen het actief en passief kiesrecht missen. In vijf landen zijn aan het vrouwenkiesrecht nog beperkingen verbonden, doch ln zeventig landen heb ben de mannen en vrouwen gelijke poli tieke rechten, zo blijkt uit een memoran dum van de secretaris-generaal der Ver enigde Naties aan de VN-commlssle voor de rechtstoestand van de vrouw. Het Amerikaanse leger heeft bekend gemaakt dat het bij de Franse regering an ti-tankraketten van het type SS 10 en het type SS 11 heeft besteld. Deze raketten gebruiken vaste brandstof. In de verkla ring van het Amerikaanse leger wordt ge zegd dat men met deze raketten elke tank buiten gevecht kan stellen. De SS 10 en de SS 11, die ln Parys worden gemaakt door „Nord Aviation", kunnen door een infanterist worden gedragen, per para chute worden neergelaten en vanuit een vliegtuig of door éen man die zich op de grond bevindt, worden gelanceerd. VOOR HEDENAVOND NCRV: 18.00 Orgelconc. 18.30 Metropole ork. en klein koor. 19.00 Nws. en weerber 19.10 Nederl. volksliederen. 19.30 Radio- krant. 19.55 Op de man af. 20.00 Gram 20.30 De Apokriefe Haydn, hoorsp. 21.25 Mil. Kapel. 22.00 Volk en Staat, caus. 22.15 Muz. caus. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Mil. Kapel. 23.45—24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Regeringsultz.: Ultz. v. d. Pacifistlsch-Sociallstische Par ty: Tien Jaar NAVO, door Ir. H. J. van Steenis. 18.35 Instr. kwart 18.50 Openbaar kunstbezit, caus. 19.00 Gitaarspel. 19.10 Muzikale caus. 19.45 V. d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 De Radioscoop. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.16 Act. 23.30 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO; 17.00—17.30 V. d. kind. door reumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan Uw toe vlucht tot Togal. Het middel dat kan baten, waar andere falen. Laat U dus niet langer kwellen, maar gebruik Togal. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f 2.40 en f 8.88 MAANDAG Baptistengem. (Oude Ryn 3): Spr. ds. J. Lltthooy. 8 uur nam. De Doelen: Clubavond Leidse Amateur- Fotograf en-ver. 8 uur nam. Museum voor Volkenkunde: K. en O. Lezingenserie dr. G. van Wengen (met gamelanmuzdek). 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedle: „Twaalf Gezworenen". 8 uur nam. Schuttersveld: Kampeershow Wout Ber gers. DINSDAG Ant. Clubhuls: Nationale biertapwed strijden. 25 uur nam. St.-Antonlusclubhuls: Gymnastlekult- voerlng „Rondom de Maredljk". 8 uur nam. Coöp. Vooruit. (Korevaarstraat) afd. Lieden'Ned. Coöp. Vrouwenbond. Spr. mej. J. J. Cromjong-h over ..Bejaarden en hun verzorging". 2 uur nam. Baptistengem. (Oude Ryn 8): Spr. ds. J. Litthooy. 8 uur nam. Doelenkazerne (kantine). Voor mili tairen operette-concert van Haagse Ope rettezangers. 8 uur. nam. Haagweg 4: Ledenverg. Ver. „De Am- bachtsechool". 5.15 uur nam. Het Gulden Vlies. Ledenverg. Ver. Her stellingsoord, „De Leidsche Buitenschool". 9 uur nam. Het Gulden Vlies: Leidse Assurantieclub Filmavond. 8.15 uur nam. K. Mare 28a: Ruilbeurs „De Philatelist" en „De Verzamelaar". 7 uur nam. De Lakenhal. „Leren luisteren naar mu ziek". 8 uur nam Leidse VolkshuisAlgerije-hulpactie. Spr. mr. J. H. van Wy-k. 8 uur nam. Prediker; Spr. Evang. Joh. Maasbach. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedie: „Twaalf Gezworenen". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal. Feestavond Prot. Chr. Bond van Handelaren ln Melk- en Zulvel- produkten. 7 uur nam. Leiderdorp: Irene Gecombineerde vergadering Geref Mannen- en vrouwen ver. Spr. ds. Dyk over Hoe moet er te genwoordig gepreekt worden?" 8 uur nam. Wassenaar; Dorpscentrum. Opvoe ring „Betje regeert" door toneelgroep C.J.M.V. 8 uur nam. WOENSDAG. Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Baptisten Gem. (Oude Ryn 3): Spr. ds. J. Lltthooy. 8 uur nam. Clubhuls Zuiderkwartier (Anlelierstr.). Jaarvergadering Speeltuinvereniging. 8 uur nam. In Den Vergulden Turk. Kon. Ned. My voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur nam. Rehoboth. Bond van Chr. Plattelands vrouwen. Film over New York. met lezing van mevr. Van Tongeren-Binnendyk. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedie: „Twaalf Gezworenen". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal. Bondsvergadering Prot. Chr. Bond van Handelaren in Melk- en Zuivelprodukten. 9.30 uur voorm. Zoöl. Laboratorium. Excursie „De Na tuurvriend". 8 uur nam. Leiderdorp: School M. P. Splinter- laan. Opening bazaar. 4 uur nam. Wassenaar: Wykgebouw. Ledenver gadering Groene Kruis. 4.30 uur nam. Wassenaar; Dorpscentrum. Opvoe ring „Betje regeert" door toneelgroep C.J.M.V. 8 uur nam. Zoeterwoude. Herv. Kerk. Zangers avond Chr. Zangver. „Zingt den Heere". met Ring Chr. Zangver. 7.30 uur nam. DONDERDAG Clubgebouw Ten Katestraat. Ned. Chr. Vrouwenbond (Zuid). Voordrachtenavond mej. B. Hagen. 8 uur nam. Geb. My voor Toonkunst. Vierde audi tie-avond Stichting d'Oprechto Amateur. 8 uur nam. Schouwburg. Toneeluitvoering „Sempre Avanti". Opv. van „Slag om de duiten" 8 uur nam. Snouck Hurgronjehuls( Rapenburg 61) Prot. Chr. Werkgemeenschap. PvdA Lezing mevr. G. A. Kramers over „De Arabieren ie het Midden-Oosten en hun problemen" 8.30 uur nam. (d.a.v. Jaarvergadering 7,.30 uur). Oegstgeest: (H. Morsweg). Aandeel- houdersverg. Ing. bureau voor Bouwnyver- held. 4 uur nam VRIJDAG Stadhuis (kamer 204). Europese Studie groep. Spr. dhr. D. v. d. Mei over „Euro- markt - vryhandelszóne". 8 uur nam. DE BIOSCOPEN Trianon „De reis om de wereld In 80 dagen". A.1, Dageiyks 2 en 7.30 uur. Rex -- „Ketenen van de haat'18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur.; don derdagcyclus: „Arabische nachten". Casino „Les fanatlques". (Over moord wordt niet gesproken). 14 Jaar. Werk- dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „Madeleine" (Callgirls) 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Vrye liefde" (La gargonne). 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen (Vrouwensteeg 12) Leids Kunstcentrum. Tentoonstelling „Schilderen en tekenen als vryetijdsbe- steding". Werkd. 25 en 79 uur nam.: s zondags 25 uur nam. (tot 26 april) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geoio- VOOR DINSDAG 14 APRIL Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d kind. 10.15 Lichtbaken, caus. 10.30 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.55 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Gram. 13.30 Amus. muz. 14.C0 Metropole ork. en solist. 14.35 V. d. vrouwen v. h. land. 14.45 Gevar. progr. 16.00 V. d. zieken 16.30 Zlekenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsultz.: Rijksdelen Overzee; Een tentoonstelling in Hollandia, door Claude Belloni. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 KVP, pol. caus. 18.30 RVU: De geheime dienst van Mithra, door dr. M. J. Vermaseren. (derde lezing). 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Sport- praatje'. 19.35 Gram. 20.30 Dem Unbe- kannten Gott. oratorium. (In de pauze: 21.3022.00 Aan de poorten van een nieuwe tyd. caus.). 22.30 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9 40 Morgen wijding. 10.00 Gram 10.50 V. d kleuters. 11.00 Gram. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Orgel en zang. 12.20 Regeringsultz.: Landb. ru briek: 1. Act. op het gebied v. d. onkruld- bestrijdlng. 2. De runderhorzelbestryding. 12.30 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade-ork. en soliste. 13.55 Beursber. 14.00 Instr. trio. 14.35 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 V. d. huis- vr. 15.30 Pianorecital. 16.00 Voordr. 16.20 Gram. 16.30 V. d. Jeugd. 17.30 Jazzmuz AVRO: 18.00 Nws. 18 15 Pianospel. 18.30 Schotse dansmuz. 18.55 Paris vous parle, 19.00 V. d. kind. 19.05 Alles op één kaart. 20.00 Nws. 20.05 Cabaretprogr. 20 55 Gram. 21.45 Act. 22.00 Toneelbeschouwing. 22.15 Viool en plano. 23.00 Nws. 23 15 Beurber- v. New York. 23.16 New York calling. 23.21 Gram. 23.3424.00 Orgel en zang. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Documentaire film. 20.5022.20 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 in. 12.00 Gram. 12.30 Klankb. 13.00 Ork. conc. 13.56 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Dis cussie. 14.55 Lichte muz. 15.30 Gram. 16,00 Hoorsp. 16.30 Lichte muz. 17.00 The Brains trust. 17.45 Caus. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South- East. 20.00 Gram. 20.30 Koorzang. 21.00 Klankb. 21.30 Twintig vragen. 22.00 Nws. 22.15 Causerieën. 22.45 Ork. conc. 23.45 Pari. overz. 2400 Nws. 0.060.36 Planore cital. Engeland, BBC Light Programme, 1500 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.30 Nws. en orgelspel. 13.00 Gram. 13.30 Nws. en progr. v. d arb. 14.00 Lichte muz. (Om 14.30 Nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 Nws.). 16.00 Dansmuz. (Om 16.30 Nws.). 16.45 Lichte muz, 17.30 Nws. en Mrs. Dale's dagb. 17.45 Sportuitsl. en orgelspel. 18.15 Pianomuz. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Hoorsp. 21.00 Idem. 21.30 Nws. en gevar. muz. 22.30 Nws. en hoorsp. 23.00 Ritm. muz. 23.30 Nws. 23.40 Lichte muz. (Om 0.30 Nws.). 0.55—1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 16.00 Symf. ork. en solist. 17.00 Nws. 17.45 Dansmuz. 19.00 Nws. 21.45 Nws. en weerber. 23.30 Kamermuz. 24 00 Nws 0.10 1.00 Dansmuz. Frankrijk 3, 280 en 235 ni. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14.10 Solis- tenconc. 14.40 Romantische muz. 16.45 Gram. 17.00 Kamermuz. 17.25 Gram. 19.16 Idem. 19.20 Knapenkoor. 20.00 Kamermuz. 21.50 Gram. 23.13 Idem. 23.5324.00 Nws Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Pianospel. 12.30 Weerber. 12.34 Pianospel (verv.). (Om 12.55 Koer sen). 13.00 Nws. 13.11 Kamermuz 13.45 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Kamermuz. tverv.). 16.26 Gram. 16.30 Idem. 17.00 Nws. 17.10 Plano- recial. 17.45 Boekbespr. 18.00 V d. Jeugd. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Reisbe levenissen. 19.40 Gram. 19.50 Syndicale kron. 21.00 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Poly fone muz. 22.5523.00 Nws. 484 m. 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 13.00 Nws. 13.20 Gram. 14.45 Ork. conc. 15.30 Gram 16.05 en 16.30 Idem. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.10 Vrye tijd. 22.58 Nws. Advertentie. dealer: GEBR. HUISMAN Hogewoerd 6668, tel. 22962, Leiden gle van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Lakenhal: Tentoonstelling „Heden daagse Nederlandse Keramiek". Werkd.; 104 uur; zond.: 14 uur. (Tot 27 april) AVONDDIENST APOTHEKERS In Lelden ls deze week 's avonds ge opend: Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 en te Oegstgeest: Apotheek Oegst geest, Wilhelmlnapark 8, tel. 26274. Bij geen gehoor bU Uw huisarts ol specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) s d-o ■30 BB Den Helder lioht bew. z 1009 10 9 Ypenburg Vlissingen half bew. licht bew. zw z 1009 1009 11 10 9 9 Eelde half bew. z 1010 10 8 Twente licht bew. z 1011 12 10 De Bilt licht bew. z 1010 9 9 Eindhoven licht bew. zo 1011 9 8 Z. Limburg lioht bew. zzo 1012 12 10 ■si V j 1 1 a SN Helsinki zwaar bew. w 2 2 0 Stockholm onbewolkt wzw 1 -1 1 Oslo geh. bew. windstil 2 0 Kopenhagen mist zw 2 5 4 Londen zwaar bew. z 4 9 0.6 Amsterdam half bew. z 4 9 0.4 Brussel half bew. zzo 5 11 2 Luxemburg licht bew. zo 2 7 8 Pary6 onbewolkt zzo 2 8 2 Bordeaux half bew. zzo 4 11 6 0 Grenoble onbewolkt windstil 0 Nice zwaar bew. n 3 9 0 Berlijn zwaar bew. windstil 9 0.4 Frankfort mist o 1 5 3 München licht bew. z 1 6 2 Zürlch zwaar bew. ozo 2 4 0 Genéve lioht bew. nno 2 6 0 Locarno licht bew. windstil 4 0 Wenen regen wzw 3 10 0.2 Innsbruck licht bew. windstil 2 0 Rome onbewolkt o 3 8 0 AJaccio onbewolkt o no 2 8 0 Algiers licht bew. z 7 22 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2