Briljante Kees Rijvers bezielende dirigent van Nederlandse aanval Geflatteerde zege van amateurs op zaterdagelftal: 3—1 3 VITELLA Fel op winst beluste Britten wonnen op valreep met 34 Woudsma c.s. zagen een langdurig overwicht niet gehonoreerd 38 ct voordeel! TINI WIJNEN OVERWON ZIJN VREES VOOR VAN DE POL Uamea-Celei DONDERDAG 9 APRIL 1959 Spectaculaire ocjen wedstrijd in Olympisch Stadion (Van onze sportredacteur) Kees Rijvers heeft de maarschalkstaf van Abe Lenstra overgenomen. De kleine, pittige Feyenoord-rechtsbinnen speelde gisteravond in de oefenwedstrijd tegen de London Combination een briljante partij voetbal. Met zijn verbluffende acties zijn benen roffelden over de Olym pische grasmat als de trommelstokken van een jazzdrummer in een hotnummer brachten de ruim 20.000 toeschouwers in verrukking en samen met de kwikzilverige Piet van der Kuil vormde hij een rechtervleugel die de talrijke Belgische waarnemers met diepe zorg vervulde. Rijvers was de bezielende dirigent van een Nederlandse ploeg, die tot vijf mi nuten voor het einde van de bijzonder aantrekkelijke, tot een forse leaguewed strijd uitgegroeide oefenpartij de winst in handen had. Eerst in die laatste fase van de ontmoeting slaagden de voor hun prestige vechtende Britse profs erin een 32 achterstand om te zetten in een 34 overwinning. Maar in de tweede helft hebben de Londenaren toch akelig duidelijk op de rand van een behoorlijk zware neder laag gezweefd. Het was begonnen met een Nederlands offensief, in het laatste kwartier voor de rust, dat direct na de hervatting met grote ijver werd voort gezet en de Engelse verdediging voor grote moeilijkheden plaatste. Moeilijk heden, die de Britten niet vermochten op te lossen. Want in de derde minuut van de tweede helft rukte een lange pass van Klaassens naar de linkerwing, waar Rijvers gereed stond voor een oogverblindende rush, de Londense defensie totaal open. Formidabel ge timed arriveerde Rijvers' voorzet voor de veste van Chelsea-doelman Matthews, die machteloos stond tegenover de kop bal van de debuterende midvoor Can- Jels. Dat betekende een 22 stand. En het Nederlandse team ging dóór. Enkele minuten later kopte Canjels met een harde stoot het leer voor de voeten van de in volle sprint liggende Rijvers en opnieuw kon Matthews na deze su blieme Nederlandse actie naar het net: 3—2. CADANS GEBROKEN Het was jammer, dat kort daarop de cadans van het Nederlandse aan- valsspel werd gebroken, toen Canjels, die verrassend goed had gespeeld, ge blesseerd raakte en zich moest laten vervangen door Janssen van Storm vogels. Maar de Engelsen mochten toch nog hun beide handen dichtkne pen toen een onverwacht schot van Abe Lenstra buiten bereik van doel man Matthews de kruising van lat en paal beukte. En kort daarop moest de Chelsea-keeper Piet van der Kuil, die na een prachtige solo vrij voor hem was gekomen, in de grond boren om een nieuwe Nederlandse treffer te voorkomen, een overtreding welke door de nogal lankmoedige Belgische arbiter Versyp beslist met een penalty had moeten worden bestraft. Dat waren dus verheugende en met de interland tegen de Belgen in het vooruitzicht veelbelovende Nederlandse aanvalsacties. Maar helemaal botertje tot de boom was het toch niet. De teruggetrokken spelende Abe Lenstra kwam in dit tempospel duidelijk snel heid tekort de ex-Fries kon niet mee komen en faalde en de op de links buitenplaats Coen Moulijn vervangende Bosselaar, demonstreerde, alhoewel het de Spartaan aan handigheid niet ont brak, duidelijk het remmende gemis van een „linkervoet"- ZORG OVER DEFENSIE Zorg baarde ook de defensie. Speelde in de halflinie de kleine Jan Notermans een fantastisch fraaie partij de Ge- leense kapper oogstte vele open doekjes en kwamen ook Jan Klaassens en rechtsback Roel Wiersma na een wat stroef begin spoedig in hun solide vorm, linksback Kees Kuys vormde daar tegenover een bijzonder kwetsbare plek. Was voor het eerste Engelse doelpunt, een formidabel harde schuiver van Chelsea-rechtsbinnen Greaves, die voor al na de rust uit alle standen keiharde kogels op de Nederlandse veste afvuur de, geen kruid gewassen De Munck kon er niet op reageren het tweede Britse doelpunt kon voornamelijk op Van Nelle bestellen Advertentie. Het bestuur van de Koninklijke Belgische Atletiekbond heeft besloten de wereldrecordhouder op de 800 meter, Roger Moens, van alle verplichtingen jegens zijn club Racing Brussel te ont slaan. Moens, die gedurende de laatste jaren ruzie had met zijn vereniging, omdat hij naar een andere club wilde overgaan, is nu dus vrij om te gaan en te staan waar hij wil. rekening van Kuys worden geschreven. Na een afgeslagen Engelse aanval Rijvers had kort tevoren uit een corner, die de Londense verdediging in paniek had gebracht, de score rechtgetrokken kopte Kuys het leer voor de voeten van Arsenal-rechtsbuiten Clapton, die met een diagonaal schot via het hout- Uit deze spelsituatie ontstond het eerste Nederlandse doelpunt, gescoord door Kees Rijvers (links). werk De Munck geen schijn van kans gaf. Trouwens, zowel Greaves als Clap ton beiden zeer knappe spelers klopten de NAC-linksback zoveel keren als zij maar wilden. Ook Cor van der Hart stak niet in zijn beste vorm en hij kon dan ook in de laatste vijf minuten zijn defensie niet meer overeind houden, toen de fel op winst beluste Engelse profs, die technisch iets meer in hun ransel hadden dan onze landgenoten, met een zwaar offensief hun prestige trachtten te redden. Tweemaal schoot in de laatste noodlottige minuten de West Ham United-linksbinnen Ateyo raak, al was De Munck de Londenaar bij het laatste doelpunt behulpzaam door hem de bal na een schot van links half Bowen (Arsenal) voor de voeten te stompen. Maar alles bijeen genomen was het, ondanks de nederlaag op de valreep, toch een bijzonder aantrekkelijke wed strijd, die de in een interlandsfeer ge raakte toeschouwers een zeer prettige voetbalavond heeft opgeleverd. En bondscoach Elec Schwartz weet nu waar de zwakke plekken zitten LFC won met 42 van Ned. Studentenelftal (Van een onzer verslaggevers) Gisteravond speelde het Voorl. Ned. Studentenelftal een oefenwedstrijd tegen het enkele invallers tellende LFC. Daar beide partijen goed t«gen elkaar opwogen, werd het een aantrekkelijke wedstrijd. Na ongeveer een kwartier spelen nam LFC door midvoor Sira de leiding. 10. Doch midvoor Smedema van de Studenten maakte na een half uur de stand weer gelijk: 11. Hiermee ging ook de rust in. Na de hervatting bleken de LFC'ers schotvaardiger. Spoedig wist rechtsbui ten v. d. Heyden de stand op 21 te brengen. Wel wist linksbuiten Ten Cate na 15 minuten de stand weer recht te trekken (22), maar meer doelpunten zaten er toen voor de Studenten niet meer in. LFC daarentegen bracht na 25 minuten spelen binnen enkele minuten de stand op 42, resp. door v. d. Heyden en Sira. Ondanks hardnekkige pogingen van beide zijden kwam in de stand geen verandering meer. Gemeentevoetballers wonnen van Leiden Een voorlopig elftal van Gemeente voetballers, dat op 8 en 9 mei a.s. uit komt in een nationaal toernooi te Arn hem, speelde gisteravond een oefenwed strijd tegen de 4e-klasser (zaterdagvoet bal) Leiden. Het gemeenteteam won met 52. Voor de Leidenkeeper Verhoog had de ont moeting een minder prettige afloop. HU scheurde een armspier en is voorlopig uitgeschakeld. Koersen te Nootdorp De uitslagen van de gisteren gehou den draverijen luiden: Venetië-prijs (winnaar liep buiten weddensch.)1. X Mieke Hollandia (W. H. Geersen) (1.34.6); 2. Vuurvink S; 3. Venus. Tot. w. f.2.—, pl. f. 1.50, f. 1.70, gek. f. 2.80, cov. f. 3.60. Milaan-prijs, le serie: 1. Wordly Ha nover (W. H. Geersen) (1.30.4); 2. Tas sel Friezin; 3. Trabant. Tot. w. f. 1.90, pl. f. 1.40, f. 8.30, f. 2.10, gek. f. 3.30, cov. f. 12.80. 2e serie: 1. Wilna van Oranje (A. G. Heskes) (1.33.9); 2. Vlaamse Gaai S; 3. Straaljager O. Tot. w. f. 7.40, pl. f. 1.80, f 1.40, f. 1.80, gek. f. 10.30, cov. f. 3.70. Finale: 1. Wordly Hanover (W. H. Geersen (1.29.6): 2. Vlaamse Gaai S; 3. Tassel Friezin Tot. w. f. 1.80, pl. f. 1.20, f. 1.20, f. 1.30, gek. f.3.—, cov. f. 3.50. Florence-prijs: 1. Q Bascom (J. van Dooyeweerd) (1.25.7); 2. Sam Spencer; 3. Rudi Trothan. Tot. w. f. 10.20, pl. f. 2.30, f. 2.90, f. 1.80, gek. f.7.10, cov. f. 12.40. Napels-prijs: 1. Qui Saint. (S. J. van Leeuwen) (1.32); 2. Quick P; 3. Victor van Oranje. Tot. w. f. 3.10, pl. f. 1.60, f. 2.80, f. 2.80, gek. f.10.—, cov. f. 6.80. Totalisatoromzet f. 53.050. Van Nelle bestellen Advertentie De Kreek (Feijenoord) speelde fraaie partij (Van een onzer verslaggevers) Voor de eerste maal, dat er op het hoogste niveau een wedstrijd werd gespeeld tussen het voorl. Nederlands amateurelftal en het voorl. Nederlands zaterdagelftal, had men bepaald beter weer verdiend dan gisteravond, toen de harde wind, die recht over het Amersfoortse HVC-terrein blies, goed voetbal heel moeilijk maakte. Dat beide elf tallen er een draaglijke wedstijrd van hebben gemaakt, pleit in ieder geval voor de capaciteiten. De amateurs wonnen deze strijd met 31, verdiend zouden we kunnen zeggen, hoewel stellig geflatteerd. Wel speelden de amateurs soepeler het ging allemaal wat gemakkelijker en men „vond" elkaar beter maar dat neemt toch niet weg, dat het zaterdagelftal drie kwart van de wedstrijd sterker is geweest. Duidelijker nog, gedurende de tweede helft toen de vreemdsoortig roodgeel gestreepten met de sterke wind in de rug speelden, zijn de witgehemde amateurs nog maar sporadisch over de helft gekomen. Maar de enkele malen dat dit gebeurde waren ze gevaarlijker. De cornerverhouding 93 in het voordeel van het zaterdag|elftal wijst trouwens al op een overwicht. De amateurs hadden het voordeel, dat zij in hun ploeg een centrale figuur hadden, een dirigent, die met kop en schouders boven alle anderen uitstak. Het was de Feyenoorder De Kreek, die een prachtige partij speelde, zelf een schitterend eerste doelpunt scoorde en tal van kansen weggaf. Bij het zaterdagelftal ontbrak zo'n figuur. Bepaald zwak was hier de bezet ting van het middenveld, dat doorgaans een prys was van de amateurs. Des te meer waardering kunnen we daardoor wei hebben voor het enthousiasme, dat het zaterdagelftal in staat stelde dit offensief te handhaven. Uit het amateurelftal kon men dui delijk de spelers halen, die in het be taald voetbal spelen. Feller in de tackle, een groter arsenaal van trucs en een wat hoger tempo. Bü het zaterdagelftal begingen juist nu teveel spelers de fout, de bal te brengen. Floor v. Duijn, die overigens uitste kend speelde, maakte o.a. deze fout. Van de beide andere Quick Boys spelers kan men zeggen, dat Aande- wiel beslist z'n dag niet had en een zeer matige wedstrijd speelde. Viool begon als linksachter matig, maar werd allengs beter. Hij kan met vol doening op zün totaalprestaties terug zien. FOUTEN VAN WOUDSMA Woudsma speelde een goede wedstrijd, maar toch was hij minder dan wij van hem gewend zijn. Bij het tweede doel punt o.i. ten onrechte toegekend liet hy de bal uit zijn handen lopen en aan het derde was hij regelrecht schul dig, omdat hij verzuimde uit zijn doel te komen. Stopper v. d. Schee was ditmaal de beste man met voortreffelijk kop- werk, waardoor midvoor ten Hoopen werd uitgeschakeld. Rechtsachter We zenberg wisselde sterke momenten met zwakke af en hij lijkt ons thans nog niet do aangewezen man. In de voor- Wellicht is dat van invloed op de Gene- muidenaar, want naar onze smaak is hij stukken minder dan vorig jaar, ter wijl hard werken er niet meer bij is. OFFENSIEF De strijd begon met een offensief van het zaterdagelftal, dat wel kansen bracht, die echter niet werden gehono reerd. Langzamerhand gingen de par tijen beter tegen elkaar opwegen en toen na 25 minuten de bal via een af geslagen aanval bij De Kreek terecht kwam, doelpuntte de Feyenoorder met een schitterend hoog en hard schot. Tien minuten later werd het 21, toen Woudsma de bal wel ving, maar na een botsing met Westra de bal verloor en in doel zag springen. Vlak voor rust werd Van Dalfzen ten val gebracht door Schouwink. De toegestane strafschap knalde hijzelf echter daverend tegen de lat. Was het met rust al een geflatteer de stand, daarna zou het dat helemaal worden. Wat ook werd geprobeerd, ver der dan een aantal corners kwam het niet. Totdat een kwartier voor tijd Harm opnieuw een vrije schop mocht nemen. Toen baatte het muurtje ook niet meer. Met een verschrikkelijk hard schot sloeg hij de kundige doelman Koers kansloos. Hoog bolde het net op achter de Hen- geloër, die met De Kreek en in het bij- I zonder ook stopper v. Ierlandt tot de besten behoorden. Was het bij deze stand gebleven, ieder had er vrede mee kunnen hebben. Dat kort voor tijd Westra na een defensiefout in de zater- dagploeg er gemakkelijk 31 van kon maken, bracht een geflatteerde eind stand. Hoewel de krachtmeting dus niet helemaal geslaagd was, toch verdient een herhaling stellig aanbeveling. VAN DER SCHEE goede wedstrijd hoede liep het te stroef. Bout speelde zoals we van hem gewend zijn en het wordt toch wel tijd, dat naar een ander wordt omgezien. Nieuwstraten was min der actief dan we van hem gewend zijn en we kregen de indruk, dat de kleine Rotterdammer voelde niet tegen De Kreek op te kunnen Linksbinnen Van Dalfzen mag dan in zijn club een goede speler zijn, we menen, dat hij in dit milieu ndet thuishoort, terwijl van linksbuiten v. Putten, die zo aardig be gon, hetzelfde kan worden gezegd. Mid voor v. Dalfzen is een hoofdstuk apart. Van hem wordt gezegd, dat verschillen de semiprofclubs tegen elkaar opbieden. Nelle bestellen Advertentie. AUTOMOBILISME Grote Prijs van Nederland definitief op 31 mei De Grote Prijs van Nederland, een race die meetelt voor het wereldkam pioenschap der coureurs, wordt op 31 mei a.s. op het circuit van Zandvoort gehouden. De Nederlandse Grand Prix 1959 is financieel mogelijk gemaakt door de stichting „Garantiefonds voor wedstrij den op het circuit van Zandvoort", waarin vertegenwoordigd zijn de Stich ting Touring Zandvoort, de K.N.A.C. en enkele grote industriële organisaties. Het bestuur van de stichting heeft medegedeeld, dat de toezeggingen op financieel gebied thans zodanig zyn, dat het organiseren va.n de Grote Prijs van Nederland in 1959 niets meer in de weg staat. De K.N.A.C. wil bij deze situatie uiteraard gaarne de organisatie van dit zo belangrijke sportevenement ter hand nemen. Badminton-nieuws In het tweede tevens laatste weekeinde van de „Smash" clubkampioenschappen zullen de 35 resterende wedstrijden worden gespeeld. Op vrijdag en zaterdag a.s. wordt van 19.30 uur tot 23.00 uur ge speeld tot en met de halve eindstrijden, waarna zond?<* van plm. 13.30 uur tot 17.30 uur de finales volgen. Gespeeld wordt in de zaa] van het Lyceum aan de Mariënpoelstraat. Ter kennismaking de bétere instant pudding van7M.cI voor 76 cent vanilla frambozen - caramel - chocolade Om het wereldkampioenschap 71/2 Voor Tini Wijnen is in West-Berlyn de victorie begonnen. Gistermiddag slaagde de Nijmegenaar erin zijn vrees voor Van de Pol te overwinnen. Zeven weken geleden in het Europees kam pioenschap 71/2 te Brussel was de faam van de Rotterdammer nog een te groot struikelblok geweest voor de nieuweling in het internationaal ge zelschap. Wijnen heeft zich echter snel aangepast en door nu Van de Pol na een zenuwslopende partij 'n de eer" ste ronde van de in het Schonenber ger Sporthal te West-Berlijn begon nen wereldkampioenschap 71/2 in 19 beurten te kloppen. (275—300). Toch heeft het er naar uitgezien dat Wijnen onder de enorme druk zou be zwijken. Toen Wijnen in de negende beurt een serie van negentig produceer de. die in goede positie op een touché afbrak, en daarover nog eens een reeks van 58 maakte, leek er voor de Nijme genaar geen vuiltje meer aan de lucht: (64184). In de tiende beurt kwam ech ter de ommekeer. Piet van de Pol had tot nogtoe last gehad van de trekstoten. Het ivoor wilde niet gehoorzamen tot die 10e beurt. Voorzichtig verzamelde de Rotterdammer op de kaderlijnen en speelde nu heel sterk. Zo sterk, dat de oud-wereldkampioen dr. Albert Poensgen enthousiast aan de kant stond te klappen: Van de Pol hield pas na 116 op. En nu was alles weer mogelijk. Nog had Wijnen een geringe voorsprong (193202), maar die raakte hij na twee poedels kwijt (211—202). De De geschiedenis van Brussel herhaalde zich. Om elke carambole werd gevoch ten. Van de Pol kreeg zijn laatste kans toen Wijnen in de zeventiende beurt na een serie van 44 de ballen in een „trosje" bijeen liet liggen. Maar de Rotterdam mer profiteerde niet genoeg van dit buitenkansje. Wijnen maakte in de negentiende beurt met een serie van 23 de partij uit. In zijn avondpartij tegen Spielmann kwam Wijnen zeer dicht bij het op 159 staande serie wereldrecord van de Argentijnen Navarra en Carrera. Wij nen kwam namelijk tot 156 en maakte met deze serie Spielmann al na vier beurten kansloos (49194). In de twaalfde beurt werd het vonnis over de lusteloos spelende Spielmann vol trokken: 94300. Piet van de Pol had in zijn tweede partij een bijzonder goede start (126 punten in drie beurten), die naderhand beslissend bleek te zijn. Want de voor sprong van 112 caramboles die de Rot terdammer ermee had veroverd, moest hij later met hand en tand verdedigen tegen de voor zijn doen goed spelende Grivaud. Van de Pol kreeg namelijk na de eerste drie beurten een inzinking, terwijl Grivaud met series van 58, 27 en 39 snel zijn achterstand verkleinde (217 tegen 179). Op het kritieke moment ech ter pareerde Van de Pol de aanval met series van 45 en 25, zodat hij na 12 beur ten weer een geruststellende stand (287 208) had bereikt. In de veertiende beurt maakte de Rotterdammer de res terende 13 punten, waarna Grivaud in de nastoot faalde en op 208 bleef staan. Van Nelle bestellen Advertentie. Sportsplinters De Franse dames-volleybalploeg, die 25 april a.s. te Leiden tegen Neder land speelt, bestaat uit de volgende speelsters: Jeanine Folcherie (ESU Lyon), Anik Lombard (Racing FC), Pascale van den Berghe (Tourcoing Sports), Michele Fort (Paris UC), Clau de Berard (Racing FC), Simone Penea (Paris UC), Catherine Chamorel (Stade Francais), Andree Collard (Tourcoing Sports) en Liliane Mathieu (Asniers Sport) Het Amsterdamse amateurelftal heeft gisteravond met 70 gewonnen van het westelijk Amateurelftal. De uitslagen van de gisteravond voor de lste-divisie van de Engelse lea gue gespeelde wedstrijden zijn: Birming ham CityBolton Wanderers 13; Tot tenham HotspurBurnley 22. Het Nederlandse jeugdelftal (18—20 jaar) heeft gisteravond in het Feyen- oordstadion met 32 (rust 2-2) ge wonnen van Feyenoord. De doelpunten werden gescoord door Seelen (Ajax), 3x, voor het jeugdelftal en door Meyers en De Bleyker voor Feyenoord. GVAV heeft zich gisteravond ge plaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-beker door met 90 te winnen van Muntendam. De uitslagen van de finales van het waterpolotoernooi om de KNZB-beker, welke gisteravond in het Sportfondsen - bad Oost te Amsterdam zijn gespeeld, luiden: Dames: Robben—'t Gooi 9—3; heren: GZCRobben 32. Aan de Vierdaagse te Duinkerken, een wielerwedstrijd die dit jaar van 7 t/m 10 mei wordt gehouden, zal onder leiding van Klaas Buohly door de vol gende acht renners worden deelgeno men: Piet van Est, Piet Damen, Jaap Kersten, Piet de Jongh, Joop Captein, Alfons Wuyte, Piet van der Brand en Jaap Huissoon. De interlandwedstrijd tussen de Da- vis Cup-ploegen van Nederland en Bra zilië zal op zaterdag 25 en zondag 26 april op het centrecourt van het Hil- versumse sportpark worden gespeeld. Het aantal partijen en de samenstelling van de ploegen staat nog niet vast. De extra beslissingswedstrijd tussen de hockeyploegen van Amsterdam en Hilversum voor een plaats in de weste lijke eerste klasse zal op zaterdag 18 april op het veld van Be Fair te Hil versum worden gespeeld. UITSLAGEN Van de Pol 275 19 116 14.47 wynen 300 19 90 15.78 Scherz 300 19 43 15.78 Grivaud 257 19 44 13.52 Ver vest 300 10 80 30.— Wafflard 136 10 78 13.60 Spielmann 175 17 49 11.46 Lutgehetmann 300 17 82 17.64 Scherz 130 6 51 21.66 Wafflard 300 6 95 50.— Van de Pol 300 14 65 21.42 Grivaud 208 14 58 14.85 Spielmann 94 12 28 7.83 Wynen 300 12 156 25.— Del Vecchio 105 6 82 17.50 Lutgehetmann 300 6 155 50.— De stand na de eerste d ag; gesp. pt. h.s. gem. Lutgehetmann 2 4 155 26.08 wynen 2 4 156 19.35 Vervest 1 2 80 30.— Wafflard 2 2 95 27.25 Van de Pol 2 2 116 17.42 Scherz 2 2 51 17.20 Del Vecchio 1 0 82 17.50 Grivaud 2 0 58 14.09 Spielmann 2 0 49 9.96 Van Nelle bestellen Advertentie Kringwedstrijden in Goudse Overdekte In de Goudse Overdekte Zweminrich ting werden kringwedstrijden gehouden voor adspiranten en C-klassers. waar aan door een grote groep Leidenaren werd deelgenomen. Uitslagen: 50-meter schoolslag meisjes-adsp.: 1. R. v. d. Water (De Zyl) 42,9; 2. en 3. M. Brouwer (GZC) en A. Slingerland (GZC) 43. Idem, jongens: 1. G. Beekman (GZC) 39,3: 2. P. Versohut (GZC) 40,7; 3. H. Janssen (LWV) 41,9. 100-meter rugslag dames-C-klasse1. R. Duffels (Sleutelstad) 1,23; 2. I. van Oosten (De Zijl); 3. G. Jonker (LWV). Idem heren: 1. Th. van Noort (De zyi) 1.20.3; 2. W. Derksen (GZC) 1.22,5; 3. J. Kenter (Sleutelstad) 1.27.5. 50-meter vlinderslag meisjes-adsp.1. A. Slingerland (GZC) 41,6; 2. A .Bak ker (DONK) 43,3; 3. T. Belt (DONK) 44,3. Idem jongens: 2. A. v. Tilburg (Sleu telstad 41; 3. D. Kuil (Sleutelstad) 42,6. 100-meter vrije slag dames-C-klasse: 1. W. Teijn, 1.16.4: 2. R. van Zunderen 1.16,5; 3. A. Bakker 1.19,2. Idem heren: 1. S. Ouwerkerk (LZC) 1.06,1; 2. H. den Hoed (LWV) 1.11.1; 3. J. Blom (AZC) 1.11,3. 50-meter rugslag meisjes-adsp.: 1. I. van Oosten (De Zijl) 40,2; 2. R. Anker (GZC) 41.1; 3. I. Flaman (LWV) 42.8. 100-meter vlinderslag dames-C-klasse: 1. H. van der Vet (LWV) 1.35,9; 2. A. G. Menijn (De Zijl) 1.50. Idem jongens: 1. E. Koper (LZC) 1.23,2; 2. W. Bergman (De Zijl) 1.26; 3. H. van der Moolen (De Zijl) 1.32,6. 50-meter vrije slag meisjes: 1. A. Slin gerland (GZC) 32,8; 2. A. van der Veer (GZC) 34.5. Idem jongens: 1. A. Postmus (GZC) 32; 2. G. Leenheer (LZC) 32,1; 3. W. van Tilburg (Sleutelstad) 32,7. A. Tim mermans (31.4) gediskwalificeerd. Van Nelle bestellen l Advertentie Neuskegel van Thor-Able raket teruggevonden Twee uur nadat men gisterochtend vroeg een raket van het type Thor-Able op Cape Canaveral had gelanceerd, heeft men de neuskegel van de raket teruggevonden in de Atlantische Oceaan op circa 8000 km van Cape Canaveral. In de tijd van een jaar hebben de Amerikanen zeven raketten van dit type gelanceerd, maar dit is de eerste keer dat de neuskegel werd teruggevonden. Een woordvoerder van de „Bell Tele- phone"-laboratoria heeft in New York bekendgemaakt, dat bij de proefneming een nieuw, uiterst nauwkeurig geleide- systeem is gebruikt. DE EERSTE ASPERGES Gisteren werden aan de veiling te Bergen op Zoom de eerste asperges aan gevoerd. Het was een party van enkele kilo's welke werden verkocht voor f. 6.60 per kg. Advertentie Charme voor Uw handen Delfis blauw als geschenk voor Kroonprins Akihilo Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben de Japanse Kroonprins en zyn bruid ter gelegenheid van hun huwelyk een antiek blauw Delfts wandbord ge schonken, waarop de Oostindiëvaarders op de rede van Nagasaki zyn afgebeeld. Het bord heeft een middellyn van 36 cm. De Koning van Siam schonk een siga rettendoos van massief goud. Koningin Elizabeth van Groot-Brittannië een zil veren theeservies, president Gronchi van Italië een 36-delig glasservies van de beroemde glasblazerijen van Murano en president Scharf van Oostenryk een zil veren schaal met de wapens van de Oo6- tenrykse provincies. Generaal Franco gaf een zilveren soepterrien en twee zil veren kandelaars en president Soekarno een tafel- en theeservies, beide van zil ver.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 13