leisel: Dagblad Laatste Berichten STADSNIEUWS Beurs van Amsterdam WOENSDAG 8 APRIL 1959 Twee Zwitsers te Amsterdam ontsnapt Diefstal na tien jaar opgehelderd (Speciale berichtgeving) De Rijkspolitie te Wommels (Fr.) heeft een diefstal opgehelderd, die 10 jaar geleden in een kalkbranderij bij Midlum (gem. Franekeradeel) heeft plaats gevonden. De dader, die vroeger naast de branderij woonde maar later naar Geldermalsen in Gelderland is ver trokken. heeft een volledige bekentenis afgelegd. Het ging om 10 a 12 loonzakjes met een gezamenlijke inhoud van enkele honderden guldens. De dader verstopte de zakjes in een gat onder het dak van zijn woning, maar had ze niet goed ge teld. Toen hij verhuisd was. vonden de volgende huurders een loonzakje met 30 40 gulden. Dit gebeurde echter enkele jaren geleden al. De nieuwe bewoners vonden het „mooi meegenomen", maar uiteindelijk is de Rijkspolitie er dan toch achter gekomen met als resultaat dat de niets meer vermoedende dader in Geldermalsen van zijn bed werd ge licht. De misdaad was bijna verjaard. Tien jaar geleden verdacht de politie lange tijd een personeelslid van de bran derij. Elk bewijs ontbrak echter, zodat de zaak als onopgehelderd in de archieven achterbleef. Inbraak Prinses Ireneschool rln de afgelopen nacht is ingebroken in de Prinses Ireneschool aan de Van Vollenhovenkade. Men heeft zich toe gang weten te verschaffen door het in slaan van een ruit in één der klasse- I lokalen van de Finse school. Een in ^diverse lokalen ingesteld onderzoek le- verde een buit van ruim honderd gul- den op. Dit geld is aikomstig uit zen- dings busjes en van het door de leerlin gen ingeleverde melkgeld. Kapdemonstratie VERRASSENDE RESULTATEN In een echte „onder-ons-steonming" hebben r.-k. kapperspatroons gister avond een voor jaarsdemonstratie ge> volgd, verzorgd door de Haagse Katho lieke Kappersacademie en georganiseerd door de afdeling Leiden e.o. van St. Franciscus van Assisië. Kappers en kapsters uit Den Haag en twee uit de Bollentreek toverden onder kam en schaar artistieke kapsels tevoorschijn. Het resultaat was verrassend Onder de dames-coiffures vielen in het bijzonder op de kunstige kapsels die kennelijk al leen geschikt zijn voor een-avondje-uit. Op de brede golven werd 'hier en daar zelfs wat goud- of zilverpoeder gespo ten om het toverachtige effect nog te versterken. Maar ook de heren st/eilen tegenwoordig eisen aan hun coiffure. De föhn is hierbij een belangrijk instru ment. O»;der meer in combinatie met de kam, waardoor het mogelijk is golven in het haar te kammen. Er werd ook een demonstratie gegeven in het snijden van het haar. De bijeenkomst, welke werd gehouden 1 in de zaal Maria Gijzensteeg, werd met gebed geopend, waarna de heer E. M. Langezaal, voorzitter, een toespraak hield over de waarde van het kappers vak welke niet alleen ligt in het mate riële. Ook de samenwerking van de vak genoten achtte hij van groot belang. In dit verband werd de mededeling, dat de katholieke kapperspatroons over zullen gaan tot oprichting van een tech nische club, met vreugde begroet. De heer Van Leeuwen gaf een toelichting op de kapmodellen. PNIËL GIET ACTIE IN AANTREKKELIJKE VORM Tijdens een vergadering, welke mede werd bijgewoond door de wijkpredikant, ds. J. Groot en de wijkkerkvoogden, is in de kring van de hervormde wijkge- meente „Pniël" een actie ingeleid, welke ten doel heeft dit wijkcentrum aan een nieuw orgel en piano te helpen. Een actie, waartoe het initiatief is voortge komen uit de kring van het voormalige Meubilaircomité „Pniël", welk comité in het verleden zeer veel heeft bijgedragen tot de restauratie en vernieuwing van het meubilair van het wijkgebouw „Pniël" aan de Middelstegracht. Het zijn ook nu weer de heren G. A. Jas- perse en H. Mieremet, die aan deze actie leiding geven en zich daartoe hebben verzekerd van de assistentie van alle in dit wijkcentrum ondergebrachte vereni gingen. In hun actie, welke in ieder geval moet leiden tot restauratie, doch zo mogelijk tot aankoop, van beide in strumenten, bedienen zy zich van een voor hervormd Leiden aantrekkelijke vorm: men heeft n.l. een lepeltje doen ontwerpen, gekroond met het impo sante front van de Hooglandse Kerk (zijde Nieuwstraat). Nog niet eerder werd dit kerkgebouw op deze wijze „ver eeuwigd", hetgeen mede aanleiding kan zijn, dat deze actie aan haar doel zal beantwoorden. DIVIDEND INGENIEURS-BUREAU VOOR BOUWNIJVERHEID De Raad van Commissarissen van het Ingenieurs-Bureau voor Bouwnijverheid stelt voor het dividend over het boek jaar 1958 vast te stellen op 14% voor de oude aandelen en op 3% voor de nieuwe aandelen. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het kand. examen A' Wis- en Natuurkunde de heer J. Kor ving (Scheveningen). Het afwijzende Indonesische antwoord In de Indonesische nota men zie elders wordt de Nederlandse regering beschuldigd van steun aan de apart heidspolitiek in Zuid-Afrika, hetgeen een /openlijke schending van de menselijke principes" wordt genoemd. In de V.N. verklaarde Nederland deze kwestie een binnenlandse aangelegenheid te noemen aldus de nota. doch thans „wenst de Nederlandse regering het recht van 'binnenlandse jurisdictie van de Repu bliek Indonesië te betwisten". Voorts wordt gezegd, dat de nationa lisatie van de Nederlandse onderne mingen een vergelding is voor de Nederlandse weigering om Nieuw- Guinea aan Indonesië over te dragen of besprekingen over dit gebied te beginnen. Zes jongens na het douchen onwel Zes jongens van de sportvereniging „Sport en Spel" zijn na het douchen in hun clubhuis aan de Valkenburgerstraat te Amsterdam onwel geworden. Een van hen, de 19-jarige H. J. Claassen, moest zelfs naar het Binnengasthuis worden overgebracht. De oorzaak van de be dwelming moet vermoedelijk worden ge zocht in defecte gasgeisers, die kort ge leden in de douchecellen zijn aange bracht. Salem Saleh weer aan de zijde van president Nasser Majoor Saleh Salem, oud-minister en oud-lid van de Egyptische revolutionaire raad, is weer aan de zijde van Nasser verschenen. De censuur heeft in de ge hele pers van de Ver. Arabische Repu bliek een foto van Saleh Salem laten publiceren die in het presidentiële pa leis is genomen ter gelegenheid van het bezoek van de vroegere president van de Syrische republiek. Koewatli. Volgens geruchten zou president Nasser van plan zijn hem een belangrijke post toe te vertrouwen. Meer dan twee jaar heeft Saleh zich buiten de politiek gehouden. Auteursrechtteken C Als resultaat van de totstandkoming van de universele auteursrecht-conven tie is ook in ons land een nieuw typo grafisch teken ingevoerd. Het is een cirkel waarin de letter C is geplaatst. Het nieuwe teken betekent, dat „de for maliteiten vervuld geacht worden indien van de eerste openbaarmaking af alle exemplaren van het werk dit teken dra gen, vergezeld van de naam van de rechthebbende op het auteursrecht en van de aanduiding van het jaar der eerste openbaarmaking". Het teken, de naam en het jaar moe ten op zodanige wijze en plaats zijn aangebracht dat duidelijk blijkt dat het auteursrecht voorbehouden wordt. Vanochtend zijn twee Zwitsers ont snapt uit het Amsterdamse Huis van Bewaring II aan de Amstelveenseweg. De politie zette dadelijk de achtervol ging in en is er thans in geslaagd een van de mannen op het Singel te grijpen. De achtervolging op de andere vluchte ling wordt voortgezet. De mannen zijn uit hun cel ontsnapt, nadat zij een tralie hadden doorgezaagd. PRODUKTSCHAP ZUIVEL DOET NIET MEE AAN DE „PUBLIC RELATIONS" (Van onze Haagse correspondent) Tegenover de bijzonder grote belang stelling van de zijde van de pers, lever de vandaag de bespreking in het Pro- duktschap voor Zuivel te Den Haag van een „overheids-public-relations-project" een schrille anti-climax op. Binnen vijf minuten en zonder enige discussie be sloten de leden van het Produktschap van deelneming af te zien, waarmee het project zeer wankel is komen te staan, hoewel nog vele produktschappen een beslissing zullen moeten nemen. Ter vergadering werd echter medegedeeld, dat reeds vast staat dat enkele andere produktschappen ook niets voor het plan voelen. Plan Een Haags public-relations-expert heeft in samenwerking met de commis sie van overleg voor de export-bevorde ring, een plan uitgewerkt om de „public relations" ten behoeve van de uitvoer van Nederlandse agrarische produkten gecoördineerd te verzorgen. De basiskos ten van dit werk zouden op f. 75.000 per jaar komen, hoewel „voor bepaalde pro jecten, voortvloeiende uit succesvol pu- blic-relations-werk, nog extra kosten on vermijdelijk worden". Het Rijk zou per jaar f. 37.000 voor zijn rekening willen nemen, de resterende f. 38.000 zouden volgens een bepaald schema over de zes tien in de agrarische sector vallende produktschappen moeten worden ver deeld. Geen bedrage Het Produktschap voor Zuivel zou over het lopende jaar rond vierduizend gulden moeten betalen en vervolgens f. 5.421 per jaar. Het dagelijks bestuur kon echter niet inzien dat het project een wezenlijke bijdrage zou kunnen leveren voor de verrijking van het inzicht van andere volken in de betekenis van de Neder landse agrarische produkten en kon der halve niet adviseren de gevraagde bij drage voor het plan te voteren. De leden van het produktschap bleken het met dit standpunt volledig eens. Ook Mculijn vervangen Er is opnieuw een wijziging gekomen in het voorlopig Nederlands elftal, dat vanavond in het Olympisch Stadion tegen London Combination speelt. Op de linksbuitenplaats wordt Coen Moulijn, die last heeft van een lies blessure, vervangen door Bosselaar (Sparta), Bouwmeester (NAC) aan de reserves toegevoegd. Linnoeushof in hel gelijk gesteld (Speciale berichtgeving) De president van de Haarlemse Rechtbank, mr. F. P. E. Bloemarts, heeft uitspraak gedaan in het korte geding, dat de 44-jarige Haagse koop man A. Fraterman aanhangig heeft gemaakt tegen de directie van de Lin- naeushof in Bennebroek, waarover wij gisteren schreven. De heer Fraterman is in het ongelijk gesteld en de eis ontzegd. Eiser werd tevens veroordeeld in de kosten van het geding, zijnde f. 156.In de overwe gingen komt de president o.m. tot de conclusie, dat de souvenirwinkel per sei zoen wordt verpacht. Eiser heeft ten onrechte aangenomen, dat hij dit jaar voor de exploitatie van de souvenirwin kel in aanmerking zou komen. Uit niets is gebleken, dat dit ook inderdaad het geval zou zijn. DE GODSDIENSTIGE STRUCTUUR VAN GEMEENTEKERNEN Prof. dr. G. J. Hoenderdaal, die tij dens de in Amsterdam gehouden verga dering van het convent van remon strantse predikanten gesproken heeft over het onderwerp „De godsdienstige structuur van onze gemeentekernen", heeft in zijn rede betoogd dat er van oudsher spanningen zijn tussen de zichtbare en de onzichtbare kerk. Hij betoogde voorts, dat bij het onderzoek naar het oud-christelijk kerkbegrip men op verschillende begrippen stuit, die zo wel het maatschappelijk zijn van de wordt kerk, als de gemeenschap binnen die kerk betreffen. NEDERLANDER EET WEINIG TOMATEN! Geen enkele groente heeft in korte tijd zo'n zegetocht gemaakt als de tomaat. De Europese produktie nadert op het ogenblik de drie miljoen ton. Hiervan produceert Italië bijna 2/3, namelijk 1.960.000 ton van een opper vlakte van 1C9.400 ha. Naast 88.000 ton verse tomaten, voerde Italië in 1956 nog 83.000 ton puree uit. De gezamenlijke landen van de E.G.M. produceren 2.7 miljoen ton, en consumeren 2.5 miljoen ton, wat per jaar per hoofd neerkomt op 15 kg. tomaten. De variatie tussen de landen onderling is echter groot. Elke Italiaan eet per jaar 27.3 kg. toma ten. elke Fransman 13.3 kg., elke Belg 10 kg„ iedere Engelsman 10 kg. en elke Nederlander 1.8 kg. De vliegtuigen van de KLM wor den thans voorzien van een speciaal embleemdat aandacht vraagt voor het veertigjarig bestaan van de luchtvaartmaatschappij in de loop van dit jaar. Het embleem wordt aangebracht op een DC-7. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Yvonne Johanna Maria, dr. van. H. Schrijer en J. G. M. Rietbroek; Maria, dr. van W. van der Kraan en S. M. A. van Vliet- Ingrid Maria, dr. van M. Holl en C. J. van veen; Sylrria Maria, dr. van S. L. Klaassen en C. M. van den Elshout; Cor nells JosephUB Maria. zn. van W. H. Zaat en A? A. C. van der Haan; Maartje, dr. van G. Knijpers en M. Sepers; Yvonne, dr. van P. C. Logemanm en C. Keljzer; Stephanus Antonius Maria, zn. van L. W. A. van Es en H. Kuipers; Joha/nne* Wilhelmus Nlcolaas, zn. van N. J. den Hoed en J. W. Hanekaanp; Coenraad Jan, zn. van D. J. van Leeuwen en H. de Leeuw; Maria Christina Adriana, dr. van P. P. J. van Zijp en M. A. Juffermans; Clara Wllhel- mlna, dr. van C. F. de Roo en J. M. Dui venvoorde; Margot, dr. van A. Jager en D. M. Parlevliet; Peter Panonas, zn. van 0. M. van Gent en J. H. van Keeken. OVERLEDEN. A. C. A. van Teijlirngen, 3 maanden, dochter: A. C. de Kok. 80 Jr., weduwe van P. J. de Wekker; J. Hillebrand, 56 jr., H. H. Tleleman, 73 jr.; W. C. Loog, 81 Jr., man; J. Spies, 76 Jr., weduwe van L. van der Me (j; P. C. Goosen, 63 Jr., man; M. van Tol, 50 Jr., man; T. van Rossum, 82 Jr., weduwe van A. van den Eijkel. LEIDERDORP PROPAGANDA-AVOND DE KLEINE DOES Gisteravond werd in het Dorpshuis een propaganda-avond gehouden door D.K.D., ,De Kleine Does' en het was vooral de jeugd, die hiervoor belangstel ling toonde. In december van het vo rige jaar is deze sportafdeling van de Zwemvereniging De Does opgericht, met als doel het beoefenen van zwemmen en waterpolo in KNZB-verband. De voorzitter van D.K.D., de heer J. J. Vermeulen, opende de propaganda- avond, en zei, dat het doel van deze avond vooral was het belang van de zwemsport onder de aandacht te bren gen. De zwemvereniging bestaat al ruim twee jaar en dit jaar zal men voor het eerst in wedstrijdverband kunnen zwemmen. Namens de jeugd bedankte Wim Rijns burger het bestuur voor de ontplooide activiteit. Er werden enkele leerzame films ver toond over de wijze waarop men In groepsverband wordt getraind en een film over schoonspringen, terwijl men tenslotte waterpolo in Hongarije te zien kreeg. Alle films werden nader toege- lioht door de heer Palm van de KNZB. Na de pauze kwam er nog een Walt Disney-film. OEGSTGEEST Geslaagd Onze plaatsgenoot A. C. Sentel behaalde aan de Rijks Middel bare Tuinbouwschool te Lisse het eind diploma. WARMOND Geslaagd. Onze plaatsgenoten D. W. Bernsma en D. M. Krijnse Locker behaalden aan de Rijks middelbare tuinbouwschool te Lisse het eind diploma. Afscheid A. C. Duyvestijn als voorzitter K.A.B. In de ledenvergadering, die gister avond in de foyer van het Verenigings gebouw gehouden werd. heeft de heerA. C. Duyvestijn afscheid genomen als voorzitter van de Katholieke Arbeiders beweging in Wassenaar. De heer Duy vestijn. die gedurende acht jaren de voorzittershamer van de afdeling ge hanteerd heeft, en voordien de afdeling diende o.m. als secretaris heeft zijn functie neergelegd in verband met een verandering in zijn maatschappelijke positie. Namens bestuur en leden werd hij toegesproken door de 2e voorzitter, de heer G. A. van Leijenhorst. Spr. dankte de scheidende voorzitter voor de voor treffelijke wijze, waarop hij zijn dienen de taak in de beweging vervuld heeft. En niet alleen in de beweging zelf was de heer Duyvestijn actief, ook in de ge meenteraad heeft hij de belangen van de K.A.B. behartigd. De heer Van Leijenhorst bracht woor den van dank over van de dioceaan voorzitter van de K.A.B., de heer J. Kortink, die tot zijn grote spijt verhin derd was deze afscheidsvergadering bij te wonen. Namens de K.A.B. overhandigde spr. aan de heer Duyvestijn een fraaie tafel aansteker met inscriptie. De vergadering koos bij acclamatie tot opvolger van de heer Duyvestijn, de heer J. Hoogenboom. Ook kapelaan J. v. d. Burg. geestelijk adviseur, sprak een hartelijk dank woord en riep de nieuwe voorzitter een welkom toe. De heer Duyvestijn sprak een af scheidswoord, waarin hij de groei van de afdeling Wassenaar memoreerde en eraan herinnerde, dat wat er door de K.A.B. in de afgelopen jaren gepres teerd is, door bestuur en leden samen gedaan werd. Het Gemeentelijk administratie kantoor in Amsterdam nadert zijn voltooiing. Het enorme gebouw wordt thans glasdicht gemaakt. In de adviescommissie van de afde ling werden benoemd de heren Straver en Van Gooi. Door de heer Van Druten werd een interessante serie kleurendia's vertoond van schilderijen van Rembrandt, voor zien van een deskundige toelichting en omlijst met muziek. WASSENAAR OVERDRACHT NIEUWE MOTORSTRANDREDDINGBOOT De overdracht van de door het comité „Landbouw redt mee" aan de Kon. Noord- en Zuid-Hollandsche Redding- Maatschappij te schenken motorstrand- reddingboot. die de naam „dr. ir. S. L. Louwes" zal dragen, is vastgesteld op vrijdag 24 april a.s. te 3 uur op het ter rein van restaurant Meerrust te War mond. Het ligt in de bedoeling de motor- strandreddingboot „dr. ir. S. L. Louwes" te Zandvoort te stationeren, waar hij de „C. A. A. Dudok de Wit" zal vervangen. ZOETERWOUDE VRACHTAUTO VERNIELDE WATERLEIDINGBUIS Gistermiddag reed een mee moes ge leden vrachtwagen in het Westeinde zo dicht langs de kant van de weg, dat deze plotseling wegzakte. Niet alleen de berm van de weg" werd ernstig beschadigd, doch ook de hoofdbuis van de waterlei ding knapte af, waardoor vrij veel wa ter de sloot inliep. De waterleiding werd afgesloten, waardoor het gehele West einde zonder water kwam. De auto. die toebehoorde aan de fa Jongeneel. te Voorschoten, was geladen met 6500 kg. moes. kan niemand missen. Geen dag. Niet alleen om het nieuws, maar ook om de ADVERTENTIES ACTUEEL - BETROUWBAAR - VLUG Onze tijd kent het verlangen naar de kleine gemeenschap. De „Gesellschaft- liche" zijde van de kerk kwijnt weg, en de sekten bloeien. Bij de beantwoording van de vraag of we een tijd zonder religie tegemoet gaan. merkte spreker onder rneer op, dat een deel van de gemeente niet ge raakt is door de na-oorlogse geestesstro mingen. De heer K. W. Moree, voorzitter van de Haagse kerkeraad hield ln de mid daguren een inleiding over het onder werp: „Wat verwacht het gemeentelid van zijn kerk?", waarbij spreker wees op het belang van het kring- en cursus werk. NIEUWE UITGAVEN. Verschenen in de „Hoe doe Ik het zelf'-reeks bij uitgeverij Mulder en Co., Hilversum. Timmeren, door F. H. Aarts en Schil deren, door J. van Loenhout. BEURSOVERZICHT Zeer vaste markt Amsterdam, 8 april. Het Damrak was vanmiddag, los van de tendentie van Wall Street zeer vast. De koerg van de Aku-aandelen lag op 323 circa 7 punten boven de slotkoers van gisteren, toen de aandelen een winst boekten van circa 16 punten. De han del was echter belangrijk minder dan die van gisteren. De converteerbare obliga ties Aku werden op 120 (125) geadvi seerd en ondergingen een reactie op de forse stijging van gisteren. Unilever nam ln de hausse-race de kop van Aku's over en noteerde maar liefst op 540 circa 22 punten boven de vorige slotprijs. Er be stond voor deze papieren flinke belang stelling. Philips kon op 594, circa 17 prin ten winst in de wacht slepen. De obli gaties Philips profiteerden op 278, plus 9, flink mee. Kon. Olie lag een paar dub beltjes boven het slotniveau van gisteren en noteerde evenzoveel boven pariteit New York. KLM werd circa f. 3,hoger geadviseerd. Obligaties KLM goed prijs houdend. Het buitenland had belang stelling voor Unilever, Philips en Aku. De markt sloot op vrijwel de hoogste prijzen. Scheepvaarten waren eveneens behoorlek actief met koerswinsten van 1 tot 3 punten. Bij de cultures ging de aandacht uit naar HVA's, die circa 5 punten hoger waren. Staatsfondsen door elkaar vast. Hoogovens werden, op 415 (386) gedaan. De koersstijging is een gevolg van het veriioogde dividend en van die der dochteronderneming „Breed band", De overige fondsen op de lokale markt waren vrijwel alle aan de vaste kant. WISSELKOERSEN Amsterdam, 8 april Londen 10.617/8—10.62%; New York 3.771/8—3.77%; Montreal 3.91%—3.91%j Parijs 76.92%—77.02%; Brussel 7.55%— 7.50y4! Frankfort 90.22%—90.27Stock holm 72.91%—72.96%; Zürich 87.33%— 87.38%; Milaan 60.78%—60.83%; Kopen hagen 54.81%—54.86%: Oslo 53.02—53.07 Wenen 14.57%—14.58};Ankara 3.76-B— 3.77H: Praag 52.84—52.94; Lissabon 13.24%—13.26%. Woensdag 8 april ACTIEVE OBLIGATIE Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '59 4% 101% 101ft Ned '58 4% 101% 101% Ned. '53 3% 96 ft 96% Grootboek obi. 3% ..82 Ned. '47 3% (3) 92% 92% Ned '51 3% 96% 96% B Ned '53 (3%) 94% B 95 B Ned '56 3% 94% 94% Ned '48 3% 89% 90 Ned '54 3% 89% 89% Ned. '55 I 3% 89% 89% Ned. '55 II 3% 90% 91 Ned. '37 3 89% 90 Dollarlng *47 3 93% Investeringscert 3 97% 97% Ned. 62-64 3 961J 97% Indie '37 A 3 97% 97% Grootboek '46 3 88 Va Ned W.B 6% 111% in% Philips 5 268% 276% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 41% 42% Nat. Handelsbank 147% 147 Ned. Handelmij227% 230 Amst. Rubber 85% 86 Ver. HVA-miJ135% Java Cult30% 30 Senembah 170 170 Vorstenlanden10% 10% AJK-U. 3151^ 3231^ Berkel's Patent (v.) 230 235 Calvé Delft cert489 495 Deli Mij .en (Ver.) 148.10 147.75 Kon. Pap. v Gelder 019 220 Hoogovens eet386 415 B Müller en Co N.B 300 304% Ned Kabelfabr 354 368 577% 593^ Philips pref 232 235 SS1®™* 518% 538% Wilton Feyenoord 013 215 Biliton 2de r 248% 250 Dordtse Olie gew 715 1 713% Kon Petr (f,20.—) irq 169 idem <50 A J. 20.-1 iS 167.50 Holl. Amer lijn un3< 154 Java China Paket Jjg K.LJVl 1441m 147 70 Kon Ned. Stmv Mü ,J, jr Kon Paket Mij 177 na"4 Stoomvaart Mij Ned {4Ó 140% Nievelt Goudr eert i26 130 v. Ommeren eert «,43 245 Kon Rott Lloyd -.on iiQH Ned Scheepv Unie {3414 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A dam '47 (3%) 3 96 96 idem '48 (3%) 95 R'dam '52-1 (4%) 99% 98% idem '37 I-III (3%) 94% idem '33-1 (3%) '5% Bankwezen Bank N. G. '58 (5%) 105% 1053/4 id. N W B. '52 (4%) 98% 90 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 97% 98 y4 Premieleningen 97 98 86% 86% A'dam '56 I 2% 81% 81% A'dam '56 II 2% 95 96 Eindhoven '54 2% 81% 82% Enschede '54 2% 83% 833/4 Den Haag '52 I 2% 90% 90 92% 92% R'dam '52 I 2% 90 89% 89% Utrecht '52 2% 97 ft 97L 91 90% Z.-Holl. 1957 2% 96% 96% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen 191.50 102 291 295 228 230 245% 254 Twentsche Bank 221% 227 Industrie Ondernemingen 310 314 Borneo Sum. H.Mi). 53% 55 Ned. G. en Sp. fabr. 268 268 Kon. Ned. Grofsm. 135 133L 115 115% Rott. Droogdok Mi). 615 Sikkens Lakfabr. '53 505% 500L Tieleman en Dros 8% 8 Ned. Mij. Walv.vrt. 100 101% Spoorwegen Deli Spoorweg MiJ. 9% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 30% 92% 91% 69% 66ftexd. Bethlehem Steel 51 50% 57% 58% General Motors 47% 47% 109% 110 Republic Steel 68% 67 Shell Oil 83% 83% 34% Un States Steel 89% 90% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V.K. 7/4 Edelmet. Kon AA 55 Pref w.a. Idem 05 65 323 323 Holl Constructie 349% Ing. bur. v Bouwnijv 200 ld. dlv 1958 190 188 Int. Kunststof f Ind 53GB 54% Leidsche Wolspinn 314 317 Ver Touwfabrieken 221 222 Wermnk's Betonm 121GB 122% Van Wijk Tetlel 70L 68% 112 111

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9