Minister Witte is voor verschil huurverhoging Eerste Kamer akkoord weduwen- en wezenwet Nog vrij aanzienlijk beneden het globaal geschatte markthuurpeil Three Castles Invoering 1 oktober mogelijk Hondegekef uit 1128 kelen in de R.A.I. te Amsterdam KEDÏRL. STUDENTEN ELFTAL en L.F.C. .G 8 APRIL 1959 (Speciale berichtgeving) „Bij een volgende huurverhoging moet aan een differentiatie in de erhogingen aandacht worden geschonken". Aldus de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid in zijn Memorie van Antwoord etreffende de begroting van zijn departement aan de Eerste Kamer, raardoor hij dus instemt met vele leden dezer Kamer. Zonder wets wijziging lijkt het de minister evenwel niet mogelijk om in gemeenten, raar het woningtekort is opgeheven, de beperkende bepalingen mtrent de hoogte der huren te laten vervallen. Met liberalisatie in epaalde gebieden zou hij overigens niet willen wachten, totdat ter laatse alle krotten zijn verdwenen. Omdat de waardering van kwaliteit en woongerief alleen in een rije markt op de juiste wijze in de huur tot uitdrukking kan worden ebracht, zou de minister wettelijke huurverhogingen slechts willen evorderen tot een punt, dat nog vrij aanzienlijk beneden het globaal «schatte markthuurpeil ligt. poewel de woningproduktie in 1958 Ie iets groter was dan in 1957, werd in 68 minder op het statistische woning- kort ingelopen dan in 1957 het geval is, en wel als gevolg van het feit, dat rig jaar een groot aantal landgenoten t Indonesië repatrieerde. Opvoering van de woningbouw boven it woningwetcontingent van 40.000 kan, pus de minister, alleen plaats vinden br bouw op basis van de premierege- ig of in de vrije sector. Aangezien er Inutoe een zeker evenwicht bestaat ssen het op de begroting voor de bouw ji premiewoningen beschikbare bedrag I de aanvragen, zal contingentering n de premiebouw, althans voorshands, tt nodig zijn. Van de mogelijkheid om voor eigen woning een toeslag op de bouwpremie krijgen, is in rond 18.000 gevallen ge- tiik gemaakt. De kwestie van het kwalitatieve woningtekort noemt de minister ver- rolgens even erg, zo niet erger, dan het kwantitatieve tekort. Een onbe perkt opvoeren van de kwalitatieve toestand van de woningvoorraad provincies met een gering statistisch tekort kan echter, volgens de minister, Biet worden aanvaard, zolang met (uiteraard) beperkte middelen ook de woningnpod elders moet worden ge lenigd. Overbrugging van het verschil tus sen de kostprijshuren en de thans gel dende huren voor woningwetwoningen acht de minister door verlaging van de bouwprijzen alleen in een voor zienbare toekomst niet mogelijk. Hü acht het daarom onjuist om hiernaar eenzijdig of bij voorrang te streven. In sommige delen van het land in [t bijzonder in het noordoosten is brshands, zo meent de minister, geen mieuwde spanning op de bouwmarkt verwachten. De grote vraag naar uwproduktie in het Westen zal er hter bij een oplopende conjunctuur t kunnen leiden, dat aldaar wel een jrnieuwde spanning zal optreden. Op 10 maart j.l. waren bij het Groot- ek voor Woningverbetering 145.784 inmeldingen binnengekomen, betrek- Dg hebbende op 932.594 woningen, zo elt de minister tenslotte mede. Glo- al gesproken zouden rond 257.000 wo- ngen (20 van het geschatte totaal) g niet zijn aangemeld. Een onderzoek (ar de nalatige eigenaren is reeds |ge tijd gaande. Op grond daarvan pllllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllllllllllll Misschien 80.000 woningen Minister Witte raamt met zeer veel reserve op grond van de thans bekende factoren dat dit [jaar maximaal 80.000 woningen ge reed zullen komen. Een ongewijzigde voortzetting van het beleid, dat in 1958 werd gevoerd (in dat jaar werden ruim 80.000 woningen in aanbouw geno men) zal naar het oordeel van de minister binnen vier jaar nog niet leiden tot een algehele overwinning van het statistische woningtekort. Daarvoor zou een jaarlijkse pro- dukte van bijna 90.000 woningen nodig zijn. llEJJi lltlllllllllllllllllllll Défilé op verjaardag van Koningin Juliana (Speciale berichtgeving) Op de verjaardag van de Koningin 11 het traditionele défilé in de Paleis- Uu weer een nationaal karakter dragen. |e jeugd zal door deputaties uit het ge- tle land van jeugdorganisaties, sport- irenigingen e.d. in het défilé vertegen- üordigd zijn. Daarna zal de jeugd uit de provincie peoht haar hulde aan de Koningin jmonstreren onder leiding van het drie- ptischap, dat vorig jaar op de Expo de Éderlandse dag organiseerde: de heren |han Bodegraven, Arie Kleiboer en de tofdkwartiercommissaris van de Neder- ndse Padvinders Vereniging, de NPV, heer Rosend-aal. 's Avonds van 9 tot l uur zullen orkesten en bands van de hd-, zee- en luchtstrijdkrachten in de leistuin een taptoe uitvoeren. De pa- stuin zal geillumineerd worden, even 's de Amsterdamse straatweg. In de ibijheid van het paleis zal om 10 uur n groot vuurwerk worden afgestoken or de Oranjeverenigingen uit Baarn Soest. Meningsverschil tussen Makarios en de Britten Vooraanstaande Grieks-Cyprische bla- n hebben melding gemaakt van ningsverschillen tussen aartsbisschop ikarios en de Britse regering over de litaire bases op Cyprus, die onder itse soevereiniteit zullen blijven nadat eiland onafhankelijk zal zijn ge- rden. Volgens de „Eleftherla" wenst Groot- littannië in het zuidwesten van Cyprus soevereiniteit te behouden over ge- 'den waarin dorpen zijn gelegen met u bevolking van in totaal 15.000 men- Wakarios, die aan het hoofd staat van Cyprische overgangsregering, is van raeei. dat onder geen omstandigheden woonde gebieden tot de Britse mili- ire bases mogen behoren. De steun- mten dienen beperkt te zijn tot stra- (ische punten die verbonden moeten ffden door speciale wegen, zodat zelfs t verkeer van en naar de bases geheel ;en de dorpen omgaat. Alle aandacht voor arbeider en middenstand De grootste moeilijkheden voor het volkshuisvestingsbeleid liggen naar de mening van de minister van Volkshuisvesting en Bouwnij verheid bij de verschafing van passende woningen aan de arbei ders en de kleine middenstanders. Het oplossen van dit vraagstuk zal in de eerstvolgende jaren alle aandacht en energie vragen. Het beleid is er daarom op gericht het kader te scheppen, waarbinnen bij de huidige inkomensverhoudingen woningen met redelijke huren kunnen worden gebouwd. komen nog steeds nieuwe aanmeldingen binnen. Indien zulks noodzakelijk blijkt, zal een strafvervolging tegen in gebreke blijvende eigenaren worden bevorderd. Een heropening van de discussie over het al of niet wenselijke om tot intrekking der wet op het Grootboek Woningverbetering over te gaan, komt de minister momenteel minder oppor tuun voor. Appels uit het gas Deze week werd in Kapelle-Biezelinge een gascel geopend met 95 ton appelen van het ras Golden Delicious. Er bestaat thans voor deze soort grote belangstel ling. De Golden Delicious is de laatste jaren in de moderne Zeeuwse fruitbe- drijven steeds meer geplant. Deze appel leent zich goed voor opslag in de zgn. gascellen in de koelhuizen. Deze gas- cellen worden thans geopend. Komende weken zal op die wijze een voorraad van enkele honderden tonnen appels op de veilingen komen, waar de prijs voor Golden Delicious regelmatig is opgelo pen. Er bestaat ook in Frankrijk en in België belangstelling voor deze appelen. De volgende week zal een cel met 85 ton appelen geopend worden. PRINSES IRENE NAAR ASSAUT TE BREDA Prinses Irene is voornemens het jaar lijkse assaut van het cadetten-korps van de Koninklijke Militaire Academie te Breda op donderdag 16 april bij te wonen. De echte Engelse sigaret van distinctie en goede smaak per pakje CVan onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer heeft gistermiddag onder algemene instemming het wets ontwerp inzake de weduwen- en wezen verzekering aangenomen. Technisch is het mogelijk met de uitkeringen 1 okto ber aanstaande te beginnen, maar dat is mede afhankelijk van het feit of de aanpassing van de ambtelijke weduwen- en wezenpensioenen tijdig -tot stand zal zijn gekomen. De regering doet al het mogelijke, verklaarde minister Beel, het desbetreffende wetsontwerp zo spoedig mogelijk in te dienen. Bent U een,.kilometer-eter"? Ja? Dan moet U geen SoleX kopen! De SoleX doet het nu eenmaal rustig aan. Maar... dat is dan ook een van de redenen waarom de SoleX de enig werkelijk veilige, betrouwbare en... zuinige bromfiets is: practisch geen benzineverbruik - practisch geen onderhoud! de enige bromfiets die trouw bleef aan het veilige principe van „fietsen zonder trappen"! f 375.- Suggesties De minister wilde niet de indruk wekken als zouden er van de zijde van de centrale commissie voor georgani seerd overleg in ambtenarenzaken moei lijkheden zijn. De stand van zaken is zo, zei hij, dat in de ministerraad bepaalde suggesties nog besproken moeten wor den. Dat zal op korte termijn gebeuren. Evenzeer als de regering een spoedige indiening van het wetsontwerp tot aan passing van de ambtelijke weduwen- en wezenpensioenen wénst, zal die bereid heid ook aanwezig moeten zijn bij de partner in het georganiseerd overleg. De invoering van de weduwen- en wezen verzekering per 1 oktober zal niet mogen stranden op het overleg over de ambte lijke weduwen- en wezenpensioenen, maar beide regelingen dienen op het zelfde tijdstip in werking te treden, aldus minister Beel. Niet zeker Het is dus nog niet volkomen zeker, dat de weduwen- en wezenverzekering 1 oktober aanstaande in werking treedt. Technisch zou het mogelijk zijn. Over de verdeling van de werkzaamheden tussen de Sociale Verzekeringsbank en de Raden van Arbeid, heeft minister Beel advies gevraagd, hetgeen hij bin nenkort verwacht. Met alle sympathie voor de weduwen- en wezenverzekering werden er gisteren in de Eerste Kamer toch ook weer dezelfde bezwaren tegen geopperd, die ook reeds in de Tweede Kamer te berde waren gebracht. Maar minister Beel verzekerde wederom, dat die bezwaren nog eens allemaal bekeken kunnen worden, wanneer in de loop van 1961 de gehele weduwen- en wezenwet wordt herzien nadat men met de wer king ervan enige ervaring heeft opge daan. SALE SERVICE enig in Nederland! ELTINKblijftvoorELTINK meubelen zorgen! Laat U nader inlichten op deze unieke meubelshow. Geopend van 4 t/m 19 april van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds, ('s Zondags van 1 tot 10 uur 's avonds). TOEGANG Elektriciteit direct uit kernenergie Amerikaanse geleerden zijn er in ge slaagd een methode te vinden om elek triciteit direct uit kernenergie te produ ceren, zonder de ketels, turbines, warmte wisselaars en generators die in de huidige atoomkrachtstations gebruikt worden, De methode wordt op het ogen blik beproefd in de laboratoria van de Amerikaanse commissie voor atoom energie te Los Alamos in Nieuw-Mexico. Prof. Robert W. Pidd van de Univer siteit van Michigan, die dit gisteren bekend maakte, verklaarde dat de elek triciteit wordt verkregen door middel van uranium-carbid dat is omgeven door plasma of geëlektrificeerd gas, ge maakt van cesium-metaal. Verdere bij zonderheden gaf prof. Pidd niet. Wel voorspelde hij, dat deze vinding zou bijdragen aan de ruimtevaart, aan gezien men hiermee energie voor kunst manen kan opwekken. Aan de vinding is drie jaar gewerkt onder leiding van een groep van tien natuurkundigen. Weer „Oscar-regen" „Gigi" kreeg er vijf Voor de 31ste keer zijn dinsdag in aanwezigheid van een honderdtal film acteurs en -actrices en vele anderen in een overvol Pantagestheatre te Holly wood de jaarlijkse „Oscars" uitgereikt. De Amerikaan Burl Ives ontving de Academy Award, een verguld Oscar beeldje, voor zijn bijrol in de film „The Big Country", uit handen van Bette Davis en Anthony Quinn. Shelley Win ters en Red Buttons, eveneens twee vroegere Os car-winnaars, reikten een Oscar voor de beste vrouwelijke bijrol uit aan de Britse actrice Wendy Hiller voor haar rol in „Separate Tables". John W. Burton van Warner Brothers kreeg een Oscar voor het beste korte tekenfilm-onderwerp „Knightly Knight Bugs". Walt Disney kreeg er een voor „Grand Canyon" als de beste korte film naar de, natuur. Kim Novak en James Cagney reikten een Oscar v' r de beste actfice uit aan Susan Hayward voor haar rol van de veroordeelde moordenares in „I want to live". David Niven kreeg een Oscar als beste acteur voor zijn i'ol in „Separate Tables". De film „Gigi" naar Colettes boek kreeg in totaal vijf Oscars. De film werd door de Amerikaanse Nationale Film academie als „de beste van 1958" ge noemd. De tweede Oscar was voor Vincente Minelli. die de regie voerde, voorts ging er een naar Adrienne Fazan voor de montage, een naar André Pre- vin voor de beste muzikale begeleiding en een naar Cecil Beaton voor de kostuums. Maurice Chevalier kreeg een ereprijs. De Oscar voor de beste buitenlandse film ging maar Jacques Tati voor „Mon Oncle". Teckel meest populair; boxer in opmars (Van onze Amsterdamse correspondent) Hoeveel honden Nederland precies telt, zal wel nooit te zeggen zijn, want geen belasting wordt zó hardnekkig ontdoken als de hondenbelasting! Een schatting zegt ons, dat er een half miljoen van deze viervoeters moet zijn. Wel staat vast, dat er 140.000 honden met een geboortebewijs rondlopen, oftewel een stamboek. Dat zijn dus rashonden, waarvan de raad van beheer op kynologisch gebied in Nederland de „burgerlijke stand" beheert. Van die 140.000 raszuivere dieren zul len er zondag maar weinige in de RAI te Amsterdam zijn, waar onder de naam „Winner 1959" de 71ste internationale kampioens-hondententoonstelling wordt gehouden. Gezien het gebrek aan plaat singsruimte is het aantal honden, dat zich aan de kritiek van de keurmeesters kan laten onderwerpen, maximaal 1128, verdeeld over 95 rassen. En 100 plaatsen zijn vergeven aan honden uit tal van Europese landen en zelfs uit de VS en Canada. De Kon. Ned. Kennelclub Cynophilia gaat er niet weinig trots op, dat de Fédération Cynologique Internationale (FCI), de internationale overkoepelende organisatie, voor de tweede maal sinds 1945 Amsterdam als plaats voor de jaar vergadering heeft gekozen. Deze verga dering heeft donderdag plaats. Er ne men 50 afgevaardigden uit diverse lan den aan deel. Wist u, dat de dashonden of teckels bot de meest populaire hondenrassen behoren? Zij nemen op de „Winner 1959" 103 plaatsen in. Op de tweede plaats komen de spaniels met 74 inzendingen. Opmerkelijk is, dat de boxer zich in een toenemende populariteit verheugt: hoe wel er vorige jaren slechts 25 tot 30 exemplaren op de .expositie kwamen zijn er thans 61, waarmee zij een be dreiging vormen voor de Duitse herders, die met 67 stuks de derde plaats bezet ten. In afwijking van de vorige tentoon stelling zullen de honden niet door jury's, maar in iedere groep door één keurmeester worden beoordeeld. Het eindoordeel is eveneens in handen van één man, namelijk prof. dr. A. J. M. Holmer, hoogleraar in de gynaecologie en verloskunde aan de Universiteit van Leiden en een befaamd honden liefhebber. Attracties van de tentoonstelling die slechts één dag duurt zijn de uit Canada afkomstige Chesapeake Bay Retrievers, die uitstekende jachteigen- schappen hebben, de Bull Mastiff (50 kilo) met zijn griezelige uiterlijk maar met zijn gemoedelijke aard en de Rot- Sergeant veroordeeld (Van onze Haagse redactie) Een 21-jarige sergeant uit Amsterdam die op 29 augustus van het vorige jaar tijdens een nachtoefening te Bergen op Zoom een andere sergeant, die zich niet krijgsgevangen wilde laten nemen, door een soldaat in het been liet schieten, is door het Hoog Militair Gerechtshof ver. oordeeld tot 3 weken militaire detentie voorwaardelijk en een geldboete van f. 40,— terdamse politiehond „Astor", welke laatste in enkele demonstraties zal aan tonen. dat een rashond ook een nuttige hond kan zijn! Hoc IioimH IJ dat uit! Neem 2 of 3 VALDISPERT dragécs en U wordt weer rus tig, opgeruimd en kalm. VALDISPERT is een zeker werkend, onschadelijk natnur- produkt zonder reuk of smaak. Ook nerveuze kinderen nemen het graag in en verdragen het goed. Het klopt al weer: Vraag Uw apotheker of drogist. Eerste ruimtevaarders in V.S. gekozen De Amerikaanse luchtmacht heeft van 110 zorgvuldig uitgekozen vrijwilligers zeven „supermannen" bestemd om de eerste Amerikaanse ruimtevaart te ma ken. Zij zullen de bemanning vormen van de eerste Amerikaanse bemande ruim tesatelliet van het >rMercurius-project". Het bureau voor lucht, en ruimte vaart noemt deze zeven de Mercurius- ruimtevaarders. Hun namen zullen dezer dagen worden bekendgemaakt Toekomst groothandel gespecialiseerde dranken De Algemene Nederlandse Bond van Bierhandelaren en Mineraalwaterfabri kanten hield zijn jaarvergadering in Utrecht onder voorzitterschap van mr. C. Becht. Uitvoerg is aandacht besteed aan de toekomst van de gespecialiseerde dran kengroothandel. Deze beweegt zich voor namelijk op een tweetal markten. De Horecamarkt met bijna 32.000 verkoop punt-en en de winkelmarkt met circa 55.000 verkooppunten. De adjunct-secretaris van de bond, de heer C. J. Kieviet, wees er op, dat de te verwachten toeneming van de con sumptie van frisdranken voornamelijk in de sector van het huisverbruik te be merken zal zijn, mede onder invloed van de televisie is het publiek de laatste jaren vertrouwd geworden met het thuis gebruiken van dranken. Door het geven van goede service dient de gespeciali seerde drankengroothandelaar ervoor te waken, dat hij zijn entree in de winkel sector behoudt, zo zei de heer Kievit, die er voorts op wees, dat nog te velen zich blind staren op de twee markten: Horeca en winkel. Volgens hem dient er gezocht te worden naar nieuwe markten. In dit verband noemde de heer Kievit verkooppunten als kantoren, fabrieken, scholen, benzinestations enz. De collectieve reclame, ook voor de gespecialiseerde drankengroothandelaar noemde de heer Kievit van groot be lang. De toekomst van de gespecialiseerde drankenhandelaar zal, volgens hem. zo moeten zijn, dat hij zich een blijvend inkomen zal kunnen verschaffen. Wil de gespecialiseerde drankengroot handelaar zich kunnen handhaven, dan is, volgens de heer Kievit, vermeerde ring van zijn kennis onontbeerlijk. Minister Cals over beurzen en scholenbouw Minister Cals meent, dat het zeker niet aan het ontbreken van voldoende beurzen ligt, dat het aantal studenten uit arbeidersmilieus na de oorlog niet aanzienlijk is gestegen. Hij merkt dit op in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer n.a.v. de begroting 1959 van zijn departement. Naar zyn mening spelen hier andere niet financiële fac toren een rol, die de overheid niet in de hand heeft. De minister staaft zijn be toog met een staatje van de verstrekte rijksstudietoelagen, waaruit blijkt, dat in 1948 in totaal f. 1.987.678 werd verstrekt en in 1958 f. 13.027.339. Van de ver strekte toelagen werd in 1948 4.3% als beurzen uitgegeven en de rest in rente loze voorschotten, in 1958 bedroeg het als beurs vertrek te bedrag 46.8% van het totaal bestede bedrag. Sprekend over het tekort aan school ruimte constateert de minister, dat in 1958 voor f. 217 miljoen aan bouwver gunningen is uitgegeven (in 1957 f. 147 miljoen) en dat de produktie f. 161 mil joen heeft belopen (1957 f. 141 miljoen). Men verwacht, dat dit Jaar een produk tie van f. 200 tot f. 210 miljoen zal wor den bereikt. Ook al zullen in de naaste toekomst per jaar meer gymnastiekloka. len kunnen worden gebouwd dan in 1958, toch zal de achterstand slechts geleide lijk kunnen worden ingelopen. Overigens wijst de minister erop. dat reeds voor de oorlog een achterstand in het aantal gymnastieklokalen bestond. In de j/?3n 1948 tot 1959 zij inmiddels ongeveer 780 gymnastieklokalen gebouwd. Leidse hockeyteams naar Oxford In het kader van de sportuitwissellng Leiden-Oxford zijn gisteravond een Leids heren- en dames-hockeyteam naar Oxford vertrokken. De Leidenaars, die een week in de universiteitsstad te gast zullen zijn, zul len wedstrijden spelen tegen o.a. de hockeyteams van de MG- en Riley- autofabrieken in het dorpje Abbington. Leider van de trip is de heer J. C. F. Coers. Volleybalcompetitie SVC kreeg geen revanche op PW SVC heeft in Schiedam geen kans gezien revanche te nemen op PW voor de destijds in Leiden geleden nederlaag. Ook nu werd het weer een van de zijde der Schiedammers trieste volleybalver toning. PW speelde lauw. Begrijpelijk met een zo weinig tot grootse daden inspirerende tegenstander. Alleen daar om slaagde SVC erin de eerste en de derde set met minimaal verschil te verliezen, n.l. met 14—16 en 13—15. Zelfs konden de gastheren in deze sets een belangrijke voorsprong nemen. In de eerste set 1411 en in de derde set 1310. PW ging er toen even aan trek ken en meteen was het met SVC gedaan. Geen punt scoorden de Schiedammers meer. Van 1114 achter in de eerste set liep PW zonder onderbreking naar 1614 en even zo kwam de winst van de derde set tot stand. De tweede set was een demonstratie van PW. De Leidse serves en smashes haalden in nauwelijks tien minuten de set-winst binnen, 155! VOETBAL LFC speelt hedenavond om 8 uur aan de Boshuizerkade met het volledige competitie-elftal een oefenwedstrijd tegen het voorlopig Nederlands studen tenelftal. Wat de duiven te wachten staat Het vluchtpr ogramma 1959 van de afd. West van de Nederlandse Bond van Fostduivenhouders ziet er als volgt uit: Oude duiven: 12 april Neufvilles; 19 april St.-Ghislain; 26 april St.-Ghislain; 3 mei Noyon; 7 mei Neufvilles: 10 mei Pont St.-Maxcense; 17 mei St.-Denis; 24 mei St.-Ghislain; 30 mei Angouléme; 31 mei Noyon; 7 juni Orleans; 14 juni Pont St. Maxcense; 20 juni Chateau- roux; 21 juni St.-Denis; 26 juni St.-Vin- cent; 28 juni Pont St.-Maxcense: 4 juli Ruffec 5 juli Noyon; 11 juli Regens- burg; 12 juli Pont St.-Maxcense; 19 juli Noyon; 24 juli Dax; 2 augustus St.- Denis. Jonge duiven: 12 juli Neufvilles; 19 juli St.-Ghislain; 26 Juli Neufvilles; 2 augustus St-Ghislain; 9 augustus Chau. ny; 16 augustus Pont St.-Maxcense; 23 augustus Orleans; 30 augustus Neufvil les; 5 september Chateauroux; 6 sep tember St.-Ghislain; 13 september Neufvilles; 20 september St.-Ghislain. Oud en jong: 13 september Parkeston. ZATERDAGVLIEGERS Oude duiven: 2 mei Venlo; 9 mei Sittard; 16 mei Maastricht; 16 mei Troisdorf; 23 mei Koblenz-Metternich; 30 mei Niederlahnstein; 6 juni Wlirz- burg; 6 juni Troisdorf; 13 juni Mainz; 20 juni Fürbh; 27 juni Aschaffenburg; 3 juli Regensburg; 4 juli Niederlahnstein; 11 juli Aschaffenburg; 17 juli Passau. Jonge duiven: 11 juli Tilburg; 11 juli Deventer; 18 juli Venlo; 18 juli Eist; 25 juli Roermond; 1 augustus Sittard; 8 augustus Maastricht; 8 augustus Trois dorf; 15 augustus Koblenz-Metternich; 22 augustus Niederlahnstein. Jonge en oude duiven: 22 augustus Tilburg; 22 augustus Deventer; 29 augustus Venlo; 29 augustus Eist; 29 augustus Weert; 29 augustus Parkeston; 5 september Roermond; 12 september Sittard; 19 september Maastricht. Sportpark L.F.C. HEDENAVOND om 20.00 uur zal een LICHTWEDSTRIJD worden gespeeld tussen het Gewone prUzen. Fietsenstalling op het terrein aanwezig. PAARDESPORT Koersen Hilversum De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen te Hilversum lulden: Bloemfonteln-prljs; 1. Why Not (G. J. Onrust), (1.34.6); 2. Willy Nimble; 3. Velocity Hollanüla. Toto f. 10,pl. 3,20, 1,80, 5,00, gek. 5.80, cov. 4,60. Johan van Oldenbarnevelt-priJ»: eerste serie: 1. Ugoldman K (M. Vergay), (1.25.0); 2. Quite Heny; 3. Tarzan Hollan- dia G. Toto f. 3,60, pl. 2,10, 2,20, gek. f ccv. 3.80. Tweede serio: Smit), (1.21.6); S dra. Tcto f. 3,20 cov. 3.5C. 1. Double Six M (PM. Trudy Trotlwm: 3 San- pi. 1.50. 1,80. gek. 5.80 Balang-prijs: 1 William Axk:t (J. Wage- naar), (1.31.1); 2. Viva the Saint; 3. Vic tor van Oranje. Toto f 2,80, pl. 1.60, 2,30, 4,30, gek. 3,60, cov. 6.30. Wlllem-Ruys-prlJs (1.27.5); 1. VItalis (J W l. Urma Norton: 3 pl. 1.50. 1.40, 4,21 Hoejenbos), Torero Toto f. 2.40, gek. 4.60, cov. 3,40 Norciam-prljs; 1 Very Nice (B de Vr (1.28.5); 2 Triton Erebus: 3 Sir Spc-' Toto f. 4,30, pl. 2,—, 3,90. 1,60, gek K cov. 11, Johan van Oldenbarnevelt-prljs: fins" 1 Trudy Trothan (W. H. Geerssen (1.23.9); 2. Double Six M; 3. Ugoldman K Toto f. 4,20, pl. 1,50, 1,30, 1,40, gek. 5,00. cov. 4,90 Totale totallsator-omzet: f. 85.540,

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7