mm I Sclieepsmagiiaat Carras verkeert in financiële moeilijkheden Met een enkel woord Agenda SIEMENS DINSDAG 31 MAART 1959 Onderhandelingen metNederlandse bouwers (Van onze Zeeuwse correspondent) Tengevolge van de minder rooskleurig geworden positie van de scheepvaart markt, is de bekende scheepsmagnaat John Carras te Londen, hoofd van een grote Griekse rederij, in financiële moeilijkheden geraakt. Bij deze betalings moeilijkheden zijn enkele Nederlandse scheepsbouwmaatschappijen te Amsterdam, Den Haag en Vlissingen betrokken, welke nu al gedurende ruim een half jaar in onderhandeling met de Griekse reder zijn om uit de impasse te geraken. Hangen de deze besprekingen worden de inmiddels gereedgekomen schepen te Vlissingen niet aan Carras overgedragen, maar aan de ketting gelegd. Tijdens een onderhoud, dat wij na de te waterlating van het zesde Carras- schip, de „Argo Altic", hadden met de president-directeur van de Kon. Mij „De Schelde", ir. J. W. Hupkes, werd ons het bovenstaande bevestigd. Het betreft hier een tweetal opdrachten, die Carras' rederij heeft gegund aan de Ned. Dok en Scheepsbouw Maatschappij te Am sterdam en de Ned. Scheepsbouw Ex portcentrale te Den Haag, resp. voor 8 en 10 vrachtschepen. Laatstgenoemde serie werd geplaatst bij de Kon. Mij „De Schelde", waarvan zaterdag het zesde 6chip te water werd gelaten. Dit jaar zullen er nog twee en in 1960 de laatste twee gereed moeten zijn. (Het zijn sche pen van 14.800 ton). Van de serie van acht komt dit Jaar het eerste schip ge reed. In juli van het vorig jaar ontstonden de betalingsmoeilijkheden rond de bouw van de „Argo Sounion". Direct werden besprekingen geopend tussen de Hol landse bouwers en de reder Carras, doch tot dusver heeft deze onderhandeling nog geen oplossing tot gevolg gehad. In tussen werd de „Argo Sounion", die op 13 maart JJ. gereed kwam niet aan de rederij Carras overgedragen, doch aan de ketting gelegd aan een Vlissingse kade naast andere opgelegde schepen. Zaterdagochtend was de „Argo Altic" zover gereed, dat het schip te water kon worden gelaten. In verband met de fi nanciële kwestie kwam geen vertegen woordiger van de Griekse rederij naar het dok, zodat besloten werd het schip dan maar zonder enig officieel vertoon aan het Scheldewater toe te vertrouwen. Baas Smit van het Schelde-dok haalde een handel over en daarmee was de te waterlating geschied, 's morgens vroeg om zeven uur. Mocht er op de datum van overdracht van dit schip nog geen oplossing zijn gevonden, dan zal ook de j.Argo Altic" in Vlissingen worden opge- Advertentle. 9 Vervolg van pag. 1 Volksverhuizing op de Duitse wegen (Van onze correspondent in Bonn) Tussen donderdagmiddag en gister avond vond op de Westduitse wegen een complete volksverhuizing plaats van mensen, die in alle richtingen waren getrokken voor een paar dagen paas vakantie. Men schat, dat circa 100.000 Westduitsers naar Nederland zijn ge gaan en dat het Nederlandse bezoek met circa 80.000 man aan de Bondsrepubliek, vooral aan het Rijngebied, 20 pet hoger lag dan het vorig jaar met Pasen. Naar West-Berljjn trokken niet min der dan 150.000 bezoekers, van wie 20.000 buitenlangers. Deze vreedzame storm op de geïsoleerde stad was bijna niet te verwerken. Via de radio moest men ten slotte een oproep tot de bevolking rich ten om onderdak te verlenen aan de toeristen, want alle hotels en pensions waren bezet. Alleen al 30.000 bezoekers kwamen met hun eigen auto naar de oude Duitse hoofdstad. Velen van hen moesten 5 A 6 uur aan de Oost-West- duitse grens wachten totdat zij werden doorgelaten! Er stonden aan deze grens dan ook vaak enige duizenden auto's achter elkaar te wachten. Daarnaast verlieten 180.000 Westberlijners hun stad. In het algemeen kwam de voorspel ling uit, dat de meeste Duitsers met de Pasen naar Nederland. Italië, Parijs en de wintersport in de Alpen en het Zwar te Woud zouden gaan. De laatste sneeuw in het Zwarte Woud lokte nog duizen den liefhebbers naar plaatsen boven 1400 meter. Groot was de toevloed van Scandina- viërs. Men schat dat 200.000 Zweden, Noren en Denen bij Flensburg de Bonds republiek z(jn binnengekomen. Maar het meest opmerkelijke was naast het be zoek aan West-Berlin toch wel de trek naar het zuiden. De grote Autobahn van München naar Salzburg leek soms wel een vluchtelingenweg, waarlangs zich een complete volksverhuizing naar Italië bewoog. Van de tien auto's, die door Oostem-jjk over de Brenner pas naar Italië reden, waren er negen Duitse. De grootste moeilijkheden kwa men gisteravond voor bij de terugtocht van de vele paasvakantiegangers naar de grote steden. Bij Keulen bijvoorbeeld stond op een gegeven ogenblik een bjjna 30 kilometer lange rij auto's, die slechts meter voor meter vooruitkwam op de Autobahn, die thans hersteld wordt en slechts één rijbaan heeft! Drukte aan Belgische kust (Van onze Brusselse correspondent) De paasdagen zijn voor de Belgische toeristische gewesten, maar voorname lijk voor de kuststreek, een groot succes geworden. Men had de indruk, dat de grote steden zoals Antwerpen en Brussel totaal door de eigen bewoners waren verlaten. Nochtans bestegen te Brussel 5000 bezoekers het Atomium en de reeds half gesloopte Wereldtentoonstelling kreeg dus nogmaals massaal bezoek! Te Oostende, Knokke en ander* badplaat sen aan de Belgfaohe kust werd het aantal bezoekers op verscheidene hon derdduizenden geschat. Tachtig extra vliegtuigen brachten Britten met hun eigen wagen naar Raversüde, een vlieg veld bij Oostende. Er waren ook talrijke Nederlandse, Franse en Duitse toeristen. De kurzaai van Oostende was totaal uitverkocht voor de beide concerten van Louis Armstrong en zijn .3-11 stars". Naar de kust reden per uur 1500 wagens over de autosnelweg, naar de Ardennen reden 700 wagens per uur. In O 06 ten de werden reeds maatregelen genomen om de aankomst te vieren van de Belgische Zuidpool-expeditie die op 2 april aan boord van de „Polarhav" arriveert. Koning Boudewyn en de gehele konink lijke familie bracht in Oostende het weekeinde door en de Koning en drie Prinsen zullen de Belgische Zuidpool- yorsers verwelkomen, i Intussen behoeven de financiële strub belingen voor het personeel niet veront rustend te zjjn. Ir. Hupkes vertrouwt er stellig op, dat spoedig een oplossing wordt gevonden en dat de serie zeker normaal kan worden afgebouwd. „Ik acht het zeer onwaarschijnlijk, dat de rest van de order zal worden geannu leerd", aldus de president-directeur van De Schelde, „wij gaan dan ook normaal met de bouw voort". 9 Vervolg van pag. 1 Nehroe over Tibet Militaire zege van Peking, maar politieke nederlaag Nehroe verklaarde ook nog dat de communistisch-Chinese premier Tsjoe En-lai hem tijdens zijn bezoek aan India had medegedeeld dat Tibet geen Chinese provincie was, doch een ze:f be sturend gebied binnen de Chinese gren zen en dat de Chinese volksrepubliek het ook als zodanig zou behandelen. „Ik heb toen slechts kunnen zeggen dat India de Chinese soevereiniteit over Tibet erkende, doch dat het ons ver heugde te vernemen dat de Chinezen zoveel nadruk legden op het aan Tibet toegekende zelfbestuur. Ik heb daar toen aan toegevoegd dat. als dit in Tibet meer bekend was, de toestand aldaar minder moeilijk zou zijn", aldus Nehroe. Het onafhankelijke blad Times of I n d i a" is in een hoofdartikel fel van leer getrokken tegen het optreden van de Chinezen in Tibet. Het merkt op dat de militaire over winning van de Chinezen in feite een politieke nederlaag is. Het opleggen van een militair bewind bewijst in welke mate zij gefaald hebben. Daar de Chi nezen vastbesloten zijn om de bodem schatten van Tibet ten eigen bate aan te wenden, zullen zij nu al het mogelijke doen om het tempo van de door hen ge wilde veranderingen op te voeren. Zij zullen de macht van de Tibetaanse kloosters trachten te breken, grote aan- Verloofd paar door auto gegrepen en gedood Gisteravond werd op de weg Maaseik- Roosteren een verloofd, paar uit Born (Limburg) door een auto uit Sit- tard, gegrepen. Het paar werd op slag gedood. tallen Chinezen naar Tibet sturen en dit land volkomen een trachten te maken met communistisch China, aldus het blad. De „Times of India" zegt dan dat In dia, geplaatst tegenover een voldongen feit, niet veel kan doen voor het herstel van de onafhankelijkheid in Tibet. Maar dit betekent niet dat India maar moet zwijgen. De regering van India moet de Chinezen duidelijk zeggen wat zij denkt van de manier waarop Peking de Tibe- tanen behandelt, aldus het blad. Vele Britse bladen veroordelen in krachtige bewoordingen het onderdruk ken van de opstand der Tibetanen door de Chinese communisten. De achteraf gedane poging van de Chinezen om te bewijzen dat achter de opstand in Tibet alleen maar reactio nairen staan, wordt door de feiten gelo genstraft. aldus de „Times". De waarheid is waarschijnlijk dat de Tibetanen tot wanhoop zijn gebracht door vrees en onderdrukking, zo schrijft het blad. De „Daily Telegraph" meent dat de Tibetanen niet tegen de Chinezen strijden omdat deze communisten zijn. maar hoofdzakelijk omdat de Chinezen als kolonisators optreden. De „Manchester Guardian" schrijft dat de Chinezen de opstand voorlopig wel onderdrukt hebben, maar dat het Tibetaanse volk niettemin een grote overwinning heeft behaald. Het is er nl. in geslaagd zijn strijd voor onafhanke lijkheid erkend te krijgen. De ..Times of Indonesia" een in de Engelse taal verschijnend blad heeft gis teren in een hoofdartikel over de ge beurtenissen in Tibet verklaard dat het optreden van de Chinese communisten .levendige bezorgdheid en onrust heeft gewekt in vele Aziatische landen". Communistisch-China heeft door zijn ..stoomwalstactiek" in Tibet verzet wak ker geroepen. „Wij weten allen dat de Tibetanen in hun ongelijke strijd met de Chinezen aan het verliezende eind zullen komen, maar men mag evenmin ontkennen dat Peking in vele Aziatische landen leven dige bezorgdheid en onrust heeft gewekt. ..Bekeringen die met de bajonet wor den afgedwongen zullen in de neutrale landen, waarvan communistisch-China in de internationale politiek grotendeels afhankelijk is. niet goed ontvangen worden. En er moge dan een discreet zwijgen in acht genomen worden, het onuitgesprokene zal uiterst schadelijk zijn voor voorzitter Mao en zijn rege ring". ..Het beeld van Aziaten die Aziaten commanderen is weinig aanlokkelijk", zo stelde het blad voorts vast. Dit soort nummerborden zag men gedurende de beide paasdagen ook in de bollenstreek het meest. Het waren n.l. vooral Duitsers en in Duitsland gelegerde militairen, die ons land weer overstroomden (Foto LD/Van Vliet) BINNENLAND De Haagse politie heeft een 51-Jarige boekhouder gearresteerd, omdat hij ervan wordt verdacht ongeveer f 22.000 ten nadele van zijn werkgeefster een gros sierder ij te hebben verduisterd. De boekhouder zou hierover twee Jaar heb ben gedaan. Op het stadhuis te Venlo heeft zon dagmiddag de officiële overdracht plaats gevonden van een carillon door het co mité. dat sinds 1954 geijverd heeft voor een stadscarlllon, aan de gemeente Ven lo. De in de haven van Harlingen ge kapseisde kustvaarder „Bierum", is met aan de overkant van de haven opgestelde lieren in de normale stand teruggebracht. Het schip ligt nu aan de grond met het dek ongeveer gelijk met de waterspiegel. In het gangboord werd het stoffelijk overschot van de vermiste matroos, de 25- Jarige P. Hamsma uit Grootegast, gevon den. Op de middag van eerste paasdag is de zeven-Jarige Albert Steinhart bij het spelen in het water van de Hout mankade te Amsterdam geraakt en ver dronken. Eerst na een uur dreggen slaagde politie erin het stoffelijk overschot uit net water op te halen. - De Nederlandse regering heeft bij de Engelse regering en by de Gatt (Alg. overeenkomst handel en tarieven) protes ten aangetekend tegen de Jongste En gelse invoerbelemmeringen voor anjers en rozen door verhoging van het tarief met 50%. BUITENLAND Rueetoche ingenieurs hebben een ap paraat gebouwd waarmee televisie-uitzen dingen via radio-relais een vyfduizend km. ver kunnen worden doorgegeven, al dus meldt Tas6. Hierdoor is een geregelde uitwisseling van televisie-programma's tussen de Sovjet-Unie en Tsjecho-Slowa- kije mogeiyk geworden. Op a.s. Hemelvaartsdag (7 mei) zal te Exter in Westfalen de eerste protes tantse „autowegkerk" geopend worden, aldus heeft de persdienst van de Evan gelische Kerk meegedeeld. Een dorpskerk uit de zeventiende eeuw ls hiertoe inge richt by een aftakking van een van de grote autowegen. Zondags werdt er dienst gehouden. Vorig Jaar is bij Augsburg in Zuid-Dultsland een r.-k. „autowegkerk" geopend. Minister Dulles is gisteren met pre sident Eisenhowers particuliere vliegtuig naar Florida vertrokken voor herstel, zyn echtgenote, een dokter en twee ambte naren van het State Department verge zelden hem, Met een trein die op weg was van Joego-Slavië naar Duitsland, zijn vrijdag negen Joegoslaven Oostenrijk binnenge komen. Zy hadden zich circa tien dagen in een wagen schuil gehouden. De Joego slaven behoren tot ae sekte der Adven tisten en verklaarden om godsdienstige redenen uit hun land te zyn gevlucht. Engeland en Japan zyn overeenge komen aat de „British Overseas Airways Corporation" (BOAC) volgende maand de eerste dienst om de wereld met straal- en schroefturbinevllegtuigen zal openen. Volgens de „New York Times" zullen de V.S. en acht andere NAVO-landen, waaronder Nederland, in het voorjaar te La Spezia in Italië een centrum vesti gen voor oceanografisch onderzoek met het oog op het auikbootgevaar. In het paasweekeinde hebben ruim 30.000 mensen de Paryse Eiffeltoren be klommen. Sinds de toren op 31 maart 1889 voor het publiek werd opengesteld zijn er 35 miljoen bezoekers geweest. De districtsrechtbank te Tokio heeft zeven Japanners, die terecht stonden we- f;ens het betreden van de Amerikaanse uchtbasis te Tatsjl Kawa, naby Tokio, vrijgesproken op grond van het feit, dat het legeren van buitenlandse troepen in Japan in strijd is met de grondwet. De zaak zal in hoger beroep opnieuw wor den behandeld. Dit ls de eerste maal, dat een Japanse gerechtelijke instantie de aanwezigheid van buitenlandse troepen in Japan ongrondwettig heeft verklaard. De vroegere gouverneur van de staat New York. de demoraat Averell Harrlman, heeft maandag gezegd, dat het door pre sident Eisenhower gevraagde bedrag van 700 miljoen dollar voor het verstrekken van leningen ten behoeve van de econo mische ontwikkeling van het buitenland tenminste verdubbeld zou moeten worden. Het Japanee ministerie van Buiten landse Zaken heeft bekend gemaakt, dat het de Sovjet-regering heeft medegedeeld, dat Japan bereid is zyn geschil met de Sovjet-Unie over visserijrechten in het noordeiyke gedeelte van de -Grote Oceaan aan het Internationale Gerechtshof te Den Haag voor te leggen. De Japanse nota was een antwoord op een Russisch me morandum, waarin werd gesteld dat het „aantal stelselmatige schendingen van Sovjetrusslsche territorial* wateren door Japanse vissersvaartuigen toeneemt". Ongeveer 3.600 toeschouwers in het Sebouw van de Metropolitan Opera te ew York zagen gisteren hoe de Joego slavische zangeres Zlnka Milanof tydens oon iilttrruirlnff van VorHI'c RAfinlAm" In- Mevr. Milanof bleek aan griep te lijden. Onder het gehoor bevond zich de be kende zangeres mevr. Heide Krall. Zij nam aanstonds de rol van mevr. Milanof over, waarbij zy in de kleding, die ey eanhaa, op het toneel verscheen. filCWiGMMÏL V tf c i fi /j* VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianomuz. 18.30 Amus. muz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V d. kind. 19.05 Alles op één kaart. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Gram. 21.45 Act. 22.00 Toneelbeschouwing. 22.15 Plano recital. 22.45 Orgelconc. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 New York cal ling. 23.21 Lichte muz. 23.50—24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 K.V.P., pol. caus. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Sportpraatje. 19.35 Gram. 20.10 Microbus 666, radiofonische fantasie, l.d. pauze; Gram. 22.45 Avond gebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Lichte muz. 23.3524.00 Nouveauté's. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Tien Jaar NAVO. 21.00—22.00 Film. VOOR WOENSDAG 1 APRIL 1959 Hilversum I. 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.40 Idem. 7.50 Een woord voor de dag. 8 00 Nws. 8.15 Gewijde muz. 9.00 V. d. zieken. 9 30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Omr.ork. en solist. 11.60 Gram. 12.00 Amus. muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Musettemuz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met PTT op pad. 13.20 Lichte muz. 13.50 Hansel und Gretel, ope ra. 15.30 Oude muz. 16.00 V. d. jeugd 17.20 Lichte muz. 17.40 Beursber. 17.45 Spectrum v. h. Chr. organisatie- en Ver eniglngsleven. NCRV: 18.00 Leger des Heilskwartler. 18.15 Boekbespr. 18.30 R.V.U.: De geheime dienst van Mithra. door Dr. M. J. Verma- seren. (eerste lezing). 19.00 Nws. en weer- ber. 19.10 Koorconc. 19.30 Radiokrant. 19.55 Op de man af. 20.00 Pianorecital. 20.15 Rep. 20.45 Muz. discussie. 21.15 Muz. caus. 21.45 Dit kleine, grote iand, klankb 22.10 Amus. muz. 22.45 Avondverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl. 23.2024.00 Gram. Hilversum II. 298 m. VARA; 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram, 8 00 Nws. 8.18 De Ontbiltclub. 9.00 Gym, v d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Boek bespr. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 R.V.U.: Reuzen en dwergen by de bronnen van de Nyi, door Mevr. mr. L. Eversdyk-Smulders. (eerste lezing). 11.30 Dit is uw leven. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Orgel en zang. 13 00 Nws. en ten toonstellingsagenda. 13.20 Dansmuz. 13.50 DINSDAG St.-Antoniusclubhuis: R.-K. Jongeren- kontakt. Spr. pater P. Wesseling. 8 uur nam. Prediker: Evang. J. Maasbach. 8 uur nam WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal)halfuur van Bezinning .12.501.20 uur nam. St.-Antoniusclubhuls: R.K. Jongeren- kontakt. Spr. mr. dr. M. A. M. Klompé. 8 uur nam. Den Burcht: R.-K. Jongerenkontakt. Spr. Hans Velu. 8 uur nam. St.-Bonaventura-lyceum: R.-K. Jonge renkontakt. Spr. aalmoezenier G. van Voorst tot Voorst. 8 uur nam. Gulden Vlies: Badpakkenshow Fa. Van der Staay. 8 uur nam. Schouwburg: Uitvoering balletschool My. voor Toonkunst c.l.v. mevr. An ter HaarPasman. 8 uur nam. DONDERDAG St.-AntonlusclubhulsEerste lustrum Jong K. en G. 8 uur nam. Den Burcht: R.-K. Jongerenkontakt. Spr. pater S. Jelsma. 8 uur nam. St.-Bonaventura-lyceum: R.-K. Jonge renkontakt. Theo van Son en Wllly Mo- ret. 8 uur nam Rehoboth: Jaarverg. Ver. „Het Zonne huis". 8 uur nam. SchouwburgUitvoering balletschool Mij. voor Toonkunst o.l.v. mevr. An ter HaarPasman. 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Engeland- avond Ned .Chr. Reisver. 8 uur nam. Stadszaal: Feestavond Personeelsvereni ging Lichtfabrieken. 8 uur nam. Een Russische delegatie onder lei ding van de plaatsvervangende minister van Cultuur, Danilof, ls maandag naar Washington vertrokken voor onderhande lingen over uitbreiding der culturele, technische en wetenschappelijke betrek kingen met de VB. Zondag is in Peking een Algerynse militaire missie van negen man aange komen onder leiding van Omar Oessedik, minister van de „Vrije Algerijnse rege ring", die haar zetel in Cairo neeft. Vol gens een Algerijnse woordvoerder ln Cairo zal de missie besprekingen voeren over levering van Chinese wapens aan Alge- rye. Het presidium van de „grote natio nale vergadering" van Roemenië heeft nieuwe besluiten afgekondigd waarbij „alle soorten van uitbuiting" ln de agra rische sector voortaan zijn uitgesloten. Hieronder valt ook het in dienst nemen van landarbeiders. Volgens het Roe meense persbureau Agerpress hebben de besluiten ten doel de materiële en cul turele omstandigheden van de kleine boeren te verbeteren. Australië en Japan zullen nauw gaan samenwerken op wetenschappelijk, cultureel en politiek terrein. Dit hebben de ministers van Buitenlandse Zaken van beide landen zondag aan het einde van hun besprekingen in Tokio verklaard. Op de zeebodem op minder dan 50 km. ten noorden van Rome zijn de ruines gevonden va nde Etruskische stad Pirghl. De stad ligt twee kilometer uit de kust en is ontdekt door een expeditie van een Italiaans wetenschappeiyk insti tuut op aanwijzing van vissers. Archeo logen vermoeden, dat Pirghl na een aard beving door de zee is verzwolgen. vyftlgduizend mensen hebben zondag hun huizen in de bultenwyken van Ta nanarive op Madagascar verlaten wegens een overstroming, die het gevolg is van de cycloon van vorige week. Aanvankelijk heerste er alleen in het noordelijke deel van het eiland watersnood. De voorraden op het eiland raken uitgeput. De rege ring heeft gewaarschuwd tegen prysop- drijving. Athene is ln de nacht van zondag op maandag opgeschrikt door een aard beving. Vele bewoners van de stad ren den in pyjama de straat op. De schok werd ln Centraal- en Zuid-Griekenland gevoeld tot Corinthe toe. Er vielen geen slachtoffers; de schade ls gering. André Siegfried, de Franse politieke theoreticus, historicus en commentator,, is zondag op 84-Jarige leeftijd in Parys overleden. Hij genoot internationale be kendheid. In 1858 werd hij tot lid van het Permanente Hof van Arbitrage te 's-Gravenhage benoemd. Op de Londense Trafalgar Spuare is maandag een protestbetoging tegen de kernbewapening gehouden. Een zesde deel van de naar schatting 20.000 betogers had deelgenomen aan een mars, die op Goede Vrijdag by de atoomwapenfabriek te Landermaston, 85 km. van Londen, begon. By acclamatie werd een resolutie aanvaard, waarin op de Britse regering een beroep werd gedaan van de water stofbom en andere Kernwapens af te zien. Uit tie spanning der stilte CVan onze t.v.-medewerker) De VPRO zag zich de lang niet lichte taak toebedeeld om het programma op Stille Zaïterdag gestalte te geven. Zij had dat te doen indachtig haar stre ven naar een nationale omroep op een zo universeel mogelijke manier zon der in de klem te geraken met de eigen geestelijke achtergronden. Om te onderzoeken in hoeverre zij daarin is geslaagd, zullen we de onder delen van het gepresenteerde drieluik de revue laten passeren. Daar was dan in de eerste plaats het gelezen en gedanste Passieverhaal, ver tolkt by monde van bekende actrices en acteurs, een gedurfde onderneming, die dank zy Elisabeth Andersen en Johan Schmitz, die duidelijk van binnen uit vertelden, alsmede door de sonore en lenige stem van Jack Dixon goeddeels geslaagd kan worden genoemd. In het ruimteverwekkend décor van Weynand Medische kron. 14.00 Gram. 15.00 V. d. Jeugd. 17.00 De Kat van de stoel. 17.50 Regerlngsuitz.: Ryksdelen Overzee; Jeugd- ultz. „De Brievenbus gaat open". Corres pondentieclub o.l.v. Regina Zwart. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Ham mondorgelspel. 18.40 Act. 18.50 Gram. 19.00 V. d. Jeugd. 19.10 Hoe ls de stand Mieke?, toespr. 19.25 VARA-varia. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door, caus. 20.15 Meneer Topaze, hoorsp. 22.15 Gram. 22.20 Tussen mens en nevelvlek, caus. 22.35 Bariton en plano. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.25 Lichte muz. 23.5024.00 Socialistisch nws. lm Esperanto. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (over de 4e iyn van 1820 uur) Slboney, Orkest Stanley Black; The breeze and I, Catharina Valente; Always In my heart. Orkest Stanley Black; Gi- tanerlas, Orkest Morton Gould; Babalu. Franco e 1 G5; Rapsodia negra. Orkest Morton Gould; La Comparsa, Orkest Stanley Black; Malaguena, Catharina Valente; High in Slera. Orkest Stanley Black; Fugue for Lulu. Mlchell Ruff Duo; Aprite le finestre. Nota per nota. Milla Pizzl; Time after time. Michell Ruff Duo; Le ciel. Mon ami réveille-toi. Guylaine Guy; Yes Sir, that's my baby. Pee Wee Hunt. Joe Fingers Carr; Guaglione. Ane- ma e core. The D1 Maria Sisters: Kitten on the kays, Stumbling, Orkest Sid Phi lips; Quizas, quizas, Maria Elena. Nat King Cole; Stormy Weather. All tre things you are, Orkest Luiz Arcaraz; Jump for Joy, Peggy Lee; Kisses sweeter than wine, Orkest Ray Onthony; The big twist. Orkest Plas Johnson; The lip, Basin street blues - When It's sleepy time down Couth, Keely Smith, Louis Prima; Love's old sweet song, Skip to my Lou, Orke6t Ray Anthony; A foggy day, Dakota Staton; Easy listenln' blues, What is this thing called love. King Cole Trio; What's new. Joe Willams; Maroo ned ln a monsoon. Shorty Rogers; BUI Bailey, won't you please come home, Pearl Bailey; I found a new baby, Mus krat ramble. The Dixlcats. Advertentie. GEBR. HUISMAN Hogewoerd 66—08, tel. 22962, Leiden VRIJDAG St.-Antonlusclubhuls: R.K. Jongeren kontakt. Spr. Frans Josso. 8 uur nam. Den Burcht: R.-K. Jongerenkontakt. Theo van Steen en Willy Moret. 8 uur nam. St.-Bonaventura-lyceum: R.K. Jonge renkontakt. Spr. mr. Hans Velu. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ledenverg. Coöp. Boeren leenbank Lelden-Oegstgeest. 7 ya u. nam. Prediker: Feestavond Chr. Bond „Uni- tas". 7.30 uur nam. Oegstgeest. GerefKerkFilm avond Protestantse Gezondheidszorg. Film „Vecht enen dienen". 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht: Toneel ver. „Door Oefe ning Beter". „De heilige vlam". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. Bijbelstu die 1011 uur voorm.; 1112 uur spr. ds. F. J. Voorthuis. Molen „De Valk": Fietstocht Ned. Chr. Reisver. door Staatsbossen te Noordwijk. 2 uur nam. SchouwburgUitvoering Speeltuinver. „Oosterkwartier". 7.30 uur nam. Oud-Poelgeest: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 2.15 uur nam. Stadszaal (grote zaal): R.-K. Jongeren kontakt. 8Z2 uur nam. BIOSCOPEN Trianon „De familie Trapp", a.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Paasdagen: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „De wraak van Zorro". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 15 en 9.15 uur. Paasdagen: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Koningin Christina". Casino „De blauwe maagden van St.- Trlnlan's". Dagelijks 7 en 9.15 uur. s'Middags: „Davy Crockett en de pira ten". Lido „Operatie Amsterdam". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Paas dagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. ..uxor „De schrik van het bataljon". Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Paas dagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo- ;le van Nederland. Op werkdagen van 0-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tentoonstelling Llvlnus, grafiek, fotogra fiek en fotopeinture Werkdagen - 25 uur □am (tot en met II april) LakenhalTentoonstelling „Heden daagse Nederlandse Keramiek". Werkd.: 10—4 uur; zond.: 14 uur. (Tot 27 april) Voorschoten (Cultureel Centrum) Tentoonstelling van Kunst en Kunstnij verheid. 46 en 79.30 uur nam. (t/m. 2 april). NACHTDIENST DER APOTHEKEN Grijzen, waaraan de kijker even moest wennen, maar dat volledig aan de eisen van sfeer en praktijk bleek te voldoen, werd het aangrijpend verhaal gebracht, waarvan de uit Parijs voor deze gele genheid overgevlogen negerzanger Gor don Heath met zijn prachtig begeleide negro-spirituals. ingeleid door projecties van de christelijke symbolen op eigen wijze het eeuwigheidsmoment accen tueerde. Door ziekte van Ina Dooyes danste haar man op de door hemzelf ontworpen chorografie, waarin was ge poogd de opstandingsgedachte uit te beelden. Dit onderdeel heeft ons niet geraakt noch ergens aangesproken, mis schien, omdat het met meer beheersing dan overgave werd gebracht. Het risico van een anti-climax bracht de film van samengelezen paasgebrui- ken met zich mee. Onder de voor velen niet zeer aansprekende titel „Tussen Denekamp en Ootmarsum" (waarmee men kennelijk het oosten van het land van de Duitse t.v. wilde weglokken) werd echter een produktie afgeleverd, die veel meer schonk dan schilderachtige folklore uit het Twentse land. Met veel smaak, overleg en kennis van zaken, dit laatste mede dank zij de medewerking van professor Bleeker (die meer t.v.- persoonlijkheid dan radiospreker bleek te zijn) hebben Wereldomroeper Van der Steen en VPRO-benjamin Klokman het glansrijk gehaald. Professor Van Holk tenslotte wel iswaar aan zijn schrijftafel gezeten, voerde geen gesprek, doch leidde de stil gespannen aandacht naar de bevrijding, die de opstanding aan de christenheid de eeuwen door heeft geschonken. Mogelijk, dat de kijkdichtheid aan het eind van de avond wat geringer is dan in het begin, maar dat werd zeker ge compenseerd door de licht aanspreken de diepgang, die de Leidse hoogleraar in zijn pastorale woord wist te leggen. Drlesum, Mare 1 I en te Oegst geest: Apotheek Oeg6tgeest, Wllhelmlna- park 8, tel. 26274. Bü geen gehoor btf Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. rAhk v m tePjwisiA TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00—17.35 V. d. Jeugd. N.T.S.: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Vademe cum. 20.50 Die Jongen van Wlnslow. TV- spel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Onbekend. 13.00 Gram. 13.30 V. d. boeren. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Hoorsp 14.40 Pianospel. 15.00 Orkestconc. 16.00 Hoorsp. 16.45 Gram. 17.00 Vespers. 17.45 V. oudere mensen. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South East. 19.40 Schotse dansmuz. 20.00 Muz caus 20.30 Quiz. 21.00 Orkestconc. 22.00 Nws 22.15 Klankb. 23.00 Gram. 23.30 Caus. 24.00 Nws. 0.060.36 Planotrio Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's Dagb. 12.30 Nws. en dansmuz. 13.15 Lichte muz.' 13.30 Nws. en gevar. progr. 14.00 Dansmuz (Om 14.30 Nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 Nws.). 16.00 Orkestconc. (Om 16.30 Nws.). 16.45 Amus. muz. 17 30 Nws en Mrs. Dale's Dagb. 17.45 Gevar. muz. 18 30 Nws. en gevar. progr 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport'. 22 30 Nws. en gevar. progr. 23.00 Amus muz. 23.30 Nws. 23.40 Gevar. progT. (Om 0.30 Nws.). 0.551.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk. 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Symf. ork en sol. 14.15 Lichte muz. 14.45 Gram. 16.00 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.35 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.20 Fllmprogr. 20.00 Licht muz 20.35 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.10 Klassieke muz. 23.15 Muz. caus. 24.00 Nws. 0.10 Licht muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Nationaal ork. 13.25 Gram. 14.20 Kamermuz. 15.10 Franse muz. 16.00 Gevar. muz 16.55 Gram. 20.16 Hoorsp. 21.46 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Idem. 14.20 Ork. conc. 16.00 Koersen 16.02 Lichte muz 17.00 Nws. 17.10 Kamermuz. 17.20 Voordr 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.10 Caus. i8.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Vlaamse liederen. 20.00 Omr. ork., -koor en sol, 22.00 Nws. 22.15 Paedagoglsche caus. 22.25 Kamermuz. 22.55 Nws. 23.00 V. d). zeelieden. 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 14.10 Idem. 14.15 Belgische muz. 15.15 Omr koren .15.30 Gram. 16.05 Dans muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Viool en plano 18 30 Jazzmuz. 19.30 Nws. 20.00 Gram. 22.00 Nws. 22 55 Idem. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) •O AJ 6> q F* s .S3 •SS •u bo SS Den Helder onbewolkt 0 1018 6 6 Ypenburg mist w.st. 1017 2 2 Vlissingen mist nw 1018 5 5 Eelde mist wst. 1019 1 0 Twente onbewolkt wst. 1018 1 1 De Bilt mist ono 1017 1 1 Eindhoven mist wst. 1017 1 1 Z. Limburg mist z 1018 3 3 ■c q 3 g ts S CM Helsinki onbewolkt no 1 -7 0 Stockholm. mist 0 2 -1 0 Oslo regen no 2 2 0.1 Kopenhagen half bew. 0 8 3 0 Aberdeen hagelbui zzo 8 6 0 Londen zwaar bew. windstil 4 0 Amsterdam mist windstil 3 2 Brussel mist n 1 5 1 Luxemburg onbewolkt n 1 2 1 Parijs geh. bew. nw 4 5 0 Bordeaux licht bew. nw 4 7 1 Grenoble regen nw 12 7 0 Nice zwaar bew. rmw 5 8 2 Berlijn zwaar bew. ono 4 3 0 FranQcfort onbewolkt ono 1 0 0 München gehbew. no 2 3 0 Ztlrich motregen nw 2 5 0.4 Genève zwaar bew. nno 7 7 0 Locarno gehbew. ozo 1 6 2 Wenen half bew. wnw 5 0 Innsbruck geh. bew. windstil 4 2 Rome regen zo 3 10 4 AJaccio zwaar bew. 0 1 8 5 Madrid zwaar bew. 11 0 Malüarca licht bew. nw 7 11 Algiers licht bew. nw 12 13 7

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2