Koudekerks burgemeester op bezoek VIJF VLIEGHEN j Eisenhower en Macmillan in kleine kerk van Tliurmont op Palmzondag Geiten-vierling in Aarlanclerveen Chr. Tuinbouwschool Rijnsburg Josephine Baker was op Schiphol „Geef dat wij niet alleen over vrede pratenmaar dat ivij ook vredemakers zijn bad dominee ZATERDAG 28 MAART 1959 Cycloon boven Madagascar eist twintig levens Er zijn ongeveer twintig doden en er is zware schade aangericht door een cycloon, die de noordoostkust van Madagascar heeft geteisterd. Viervijfden van de huizen in het gebied van Mana- nara, 300 km ten noorden van Tamatave zijn vernield door deze cycloon, de vijfde in anderhalve maand tijd, die slacht offers en schade veroorzaakte. Op een eiland voor de oostkust zijn bruggen weggeslagen en zijn 200 hutten van inheemsen weggevaagd. Zware regenval heeft het weg- en spoorwegverkeer met Tamatave onmo gelijk gemaakt. Duitser viel uit expresstrein Donderdagavond is de Duitse kel ner Josef Hans Peters uit Keulen ter hoogte van Acht (N-Br.) uit de Austria-Exnrestrein, die onderweg wa* naar Oostenrijk, gevallen. Hij kwam voor in het opsporingsregister van de Kon. Marechaussee. Zijn verminkte stoffelijk overschot werd door de bestuurder van een achter opkomende trein op de spoorbaan aan getroffen. nadat ook spoorwegpersoneel reeds alarm had geslagen teen op het baanvak Eindhoven-Best in het laatste rijtuig van de Expres een openstaande portier ontdekt werd. Donderdagmiddag bracht de heer Q. Waverijn uit Hillegom, met ingang van 1 april benoemd tot burgemeester van Koudekerk a. d. Rijn, een kennisma kingsbezoek aan deze gemeente. De heer en mevrouw Waverijn werden nabij het Verenigingsgebouw ontvangen door loco-burgemeester en mevr. Van Vegten. Ten huize van de loco-burgemeester vond de kennismaking plaats, waarbij ook wethouder P. G. J. Smit aanwezig was. Na de thee wandelde het gezelschap door het nieuwe gedeelte dezer gemeen te, het uitbreidingsplan Dorp oost. De heer Waverijn toonde zijn volle be langstelling voor de nieuwe O.L. school, waarop thans de naam Burgemeester De Herder prijkt, de in aanbouw, en nieuw gebouwde woningen, en de aanleg van plantsoen, groenstroken en de in aanleg zijnde vijver. Voor het gemeentehuis werd het gezel schap verwelkomd door de loco-secre taris, de heer G. Corts. Na de kennismaking met het secreta- riepersoneel, werd de gemoderniseerde Advertentie. DiiaaiiiiimiBiiiiii m Café-Restaurant WARMOND a staat altijd voor U open. ai W. Steeds meer 109- (ol meer) jarigen Op 11 januari waren er 58 Het aantal personen van 100 jaar en ouder in Nederland neemt geleidelijk aan toe. Op 1 januari 1951 bedroeg het nog 36, op 1 januari 1959 was het reeds tot 58 gestegen. Dit blijkt uit de maart aflevering van de maandstatistiek van de bevolking van het Centraal Bureau voor de Statistiek, waarin een overzicht is opgenomen omtrent de personen van 100 jaar en ouder op 1 januari der ja ren 19511959, onderscheiden naar ge slacht, leeftijd burgerlijke staat en woonprovincie. Onder 56 inwoners van 100 jaar of ouder op 11 januari j.l. waren 22 man nen en 36 vrouwen. Het aantal 100-ja- rigen bedroeg 27, van de overige 31 wa ren 11 101 jaar, 3 102 jaar. 5 103 jaar, 6 104 jaar, 2 105 jaar, 1 106 jaar, 2 107 jaar en 1 109 jaar. Uit de cijfers over 1959 en die der vo rige jaren blijkt duidelijk, dat het aan deel van de vrouwen in het aantal dezer hoogste leeftijden dat van de mannen aanmerkelijk te boven gaat. Van de 58 honderdjarigen of ouder per 1 januari 1959 waren er 7 nooit ge huwd geweest en 51 weduwnaar of weduwe. De meeste hoogbejaarden wonen in Zuid-Holland (19». dan volgen Noord- Holland (11), Gelderland en Noordbra bant (elk 6), Overijssel (4), Groningen Friesland en Utrecht (elk 3), Zeeland (2) en Drenthe (1). Aan de slag in de Paaswerkkampen N.J.H.C. Ruim 600 jongens en meisjes zullen in de week na Pasen deelnemen aan de sinds enige jaren door de Neder landse Jeugdherbergcentrale georgani seerde paaswerkkampen. Verspreid over 20 jeugdherbergen over het hele land gaan deze jongeren alle mogelijke kar weitjes opknappen, die zo in het voor jaar rond deze huizen te doen zijn. Er zal worden getimmerd, geverfd, gezaagd, er worden tuinen opgeknapt. Dit alles om straks de grote stroom van trekkers weer goed te kunnen ontvangen. De N.J.H.C. heeft met deze kampen de be doeling om de jongeren nauwer bij het werk te betrekken en hun de gelegen heid te geven zelf iets te doen aan de jeugdherbergen, waardoor ze elk jaar in staat worden gesteld hun vakantie op een goede wijze door te brengen. De kampen vangen aan op de 2e paas dag en eindigen zaterdagmiddag 4 april. NOOHDW11K Directeur Noordwijkse V.V.V. ontslagen Naar van de zyde van het bestuur der Stichting V.V.V. Noordwyk werd mede gedeeld, is tengevolge van de reorgani satie op het informatiebureau en de afwijzende houding van de directeur hier tegenover, aan de heer J. H. Kleine Staarmann ontslag aangezegd als directeur. Zijn taak zaj voorlopig worden waar genomen door de heren C. van Vliet en H. van Wijk, bestuursleden van de Stichting. De heer Kleine Staarmann was van 1 maart 1958 als directeur der Stichting V.V.V. werkzaam. raadzaal tevens werkkamer van de bur gemeester in ogenschouw genomen. De nieuw benoemde burgemeester en zijn echtgenote waren zeer voldaan en verrukt over deze mooie raadzaal en secretarieruimte. In de raadzaal liet de heer Waveryn zich uitvoerig voorlichten over de ge meente De gemeentearchitect, de heer K. van Keekem, gaf een beschouwing aan de hand van enkele tekeningen betreffende het uitbreidingsplan Dorp-oost en het industriegebied in de Hoogewaard. De heer Waverijn liet zich door de heer Van Vegten rechtsuitvoe rig inlichten, terwijl mevr. Wave rijn zich onderhield met mevr. Van Vegten. (Foto Leidsch Dagblad) De beëdiging heeft hedenmorgen door de Commissaris der Koningin in Zuid- Holland, mr. Klaasesz, plaats gevonden. Woensdagmorgen zal de heer Waverijn zijn werk in Koudekerk aanvangen. Diploma-uitreiking en bevorderingen Het was donderdag 26 maart erg ge zellig in een van de lokalen van de Chr. Tuinbouwschool aan de Sandtlaan. Op de tafels lagen niet de leerboeken, maar geurden tal van fresiasoorten. Voorzit- tei Kralt was verhinderd en de bijeen komst van bestuursleden, leraren, leer lingen en ouders stond derhalve onder leiding van de 2de voorzitter, de heer Van Vliet uit Voorschoten. Het was de middag van de diploma-uitreiking. Na het welkomstwoord van de voor zitter behandelden vijf leerlingen een onderwerp uit de tuinbouw. Paul van der Loo vertelde over de hyacintencul tuur, Wim van den Eykel over de teelt van Amerikaanse anjers, Anton Teuten- berg liet zien hoe de dorpstuinen aan gelegd moeten worden, Wim Bloemen- daal bepaalde zijn gehoor bij het kweken van tomaten en Wim van Delft deed zijn dorp Rijnsburg eer aan met een on derwerp over de trekkerij van tulpen. Na de theepauze kreeg ir. Vlag, Rijks- tuinbouwconsulent te Lisse, de gelegen heid de diploma's uit te reiken. Het einddiploma werd behaald door Willem Bloemendaal te Leiderdorp, B. Imthorn te Valkenburg, P. van der Loo te Noordwijk, J. Ruygrok te Wassenaar, J. Segaar en A. Teutenberg te Voorscho ten, A. Vos te Sassenheim, C. J. de Vries te Katwijk aan den Rijn, F. van der Lip te De Kaag, W. van Delft, W. van den Eykel, J. A. v. Horssen, T. Jungerius, J. Ravensbergen en C. van Starkenburg te Rijnsburg. Burgemeester Koomans van Rijnsburg feliciteerde de geslaagden en sprak de toekomstige tuinders en bloemisten moed in. Namens de leerlingen bracht Anton Teutenberg de dank aan de leraren over. Het hoofd der school, de heer G. Doc- ter, stond in het bijzonder stil bij de gedachtenis aan wijlen Jan Braakhekke, in leven leraar aan de school. Zijn op volger is de heer J. Broer, die op 1 maart zijn functie aanvaard heeft. Tot slot dankte de voorzitter allen, die mee-tember. gewerkt hebben aan deze middag. Bevordering van klas IA naar klas 2 AAdri Benschop en Anton le Clerq te Sassenheim, R. v. d. Berg te Leiden, G. Freke, B. Hogewoning en D. van Leeuwen te Katwijk aan den Rijn, J. den Heijer, N. de Haas en D. Paauw te Katwijk aan Zee, J. v. d. Nagel te Val kenburg, J. Bouwman, P. Brussee, W. Driebergen, A. van Egmond, P. v. d. Haak, J. de Haan, S. Heeringa, G. Jun gerius, A. de Koning, D. Kromhout, A. de Mooij, J. Noort, L. Noort, G. Ravens bergen. P. Vooijs en J. van Zuijlen te Rijnsburg. Bevordering van klas 2A naar 3A: J. de Best, F. Broek, C. Hogewoning, C. Koelewijn, W. Verhart, C. Vliegenthart en C. Zuyderduyn te Katwijk aan den Rijn, G. van Duyvenvoorde, V. v. d. Ma- rel en J. Verdoes te Katwijk aan Zee. A. Groen te Hazerswou'de, A. Ravensbergen te Voorschoten, A. de Vries en J. Zand bergen te Valkenburg, S. van 't Zelfde te Leiden, J. Zwaan te Noordwijk, D. Ce derhout, L. van Delft, P. Glasbergen, B. Heemskerk, A. Heemskerk, T. Kralt, G. de Mooij, D. Ravensbergen, L. de Rover, J. Schoneveld en J. van Egmond te Rijnsburg. Bevordering van klas 3A naar 4A: G. Doets en W. van Leeuwen te Katwijk aan den Rijn. W. van Duijn en B. van Rijn te Katwijk aan Zee, H. Geskus te Leiden, C. van Harskamp te Koudekerk aan den Rijn. M. Helmus te Sassenheim, M. du Prie te Leiderdorp, A. Varkevis- ser te Noordwijk, L. van Vliet te Zoe- terwoude, J. v. d. Eijkel, G. den Haan, J. Hogewoning, C. Kromhout, B. de Mooij, J. van Nieuwkoop, W. Ravensber gen, D. van Starkenburg, J. Vianen, J. van Zuijlen, C. Zwaan en D. de Mooij te Rijnsburg. De leerlingen van de B-klassen wor den in september bevorderd. Het ligt in de bedoeling van het bestuur om met ingang van 1960 niet meer in april leer lingen op te nemen, maar alleen in sep- Op reis naar Caracas, waar zij t tiende adoptantje - een Indiaantje - zal zoeken Met de Viscount van de KLM uit Parys kwam Josephine Baker gisteravond op Schiphol aan, waar zij slechts een uur vertoefde, want de Franse kunstenares was op doorreis naar Caracas. Waarom naar Venezuela? Lachend wees Josephine Baker op een klein meisje met blond krullend haar, dat ondanks het later avond uur klaar wakker en dapper de Europahal binnenstapte. „Dat is Marianne stelde Josephine voor, „ze is een Algerijnse wees. Ik kreeg haar toen zij drie maanden oud was. Nu is ze 2Yt jaar. Marianne wilde zo graag een broertje heb ben en nu gaan we dat broertje halen, in Caracas. Het is mijn bedoeling, dat ik in een weeshuis een jongetje van ongeveer drie maanden uitzoek. Een „Indiaan". De reis van Parijs naar Venezuela is duur en daarom zal Josephine Baker in Caracas 14 concerten geven, voor de ra dio, de televisie en in een show zal zij dansen. Eind april is zij in Parijs terug en half mei treedt zü weer op in Olym- pia met een geheel nieuw programma. In de intercontinentale hal had Jose phine Baker nog gelegenheid een lichte maaltijd te gebruiken alvorens met het KLM-toestel verder de lange reis naar Venezuela voort te zetten. Zij wordt ver gezeld door de Noorse pianist Tor Huitin uit Oslo, een vriend van Hjalmar Ander sen en Kees Broekman, de schaatsen rijders, die hij beiden heel goed kent. Wanneer Josephine weer eens in Ne derland zal optreden? „Ik kan er zo moeilijk tussenuit en eigenlijk vind ik dat jammer. Het Ne derlandse volk staat zo begrijpend tegenover het wereldgebeuren en de Hol lander is in wezen tolerant. Ik heb het altijd prettig gevonden in het „tulpen land" te zijn". De kleine Marianne is het negende kind, dat Josephine Baker heeft ge adopteerd en de kleine Indiaan zal het tiental vol maken. Zij leert haar kin deren al heel vroeg de kleuren en als voorbeelden worden dan bloemen geno men. Dat verklaart de verrassende kleurenkennis van het 2-jarig meisje. „Ik geloof dat dit paedagogisch verant woord is", merkte Josephine lachend op. Marianne wilde niet, dat de hulpvaar dige KLM-stev;ardess haar op de armen naar het vliegtuig zou dragen. Zij stapte opnieuw dapper naast „Maman" en „Oncle Tor" naar de DC-7C, het kleine reiskoffertje in het handje. Geen babysitters (Van onze correspondent in Washington) De president van de Verenigde Staten en de premier van Engeland hebben op Palmzondag gedaan wat trouwe kerk gangers in hun landen plegen te doen: zij zijn naar de kerk getogen in de plaats waar zij verblijf hielden. Die plaats was in dit geval het dorp Thur- mont in Maryland. Noch het kerkge bouw, noch de preek, noch het koor was ook maar in enig opzicht „iets bijzon ders" en juist dat gaf eigenlijk iets sympathieks aan dit eenvoudige kerk bezoek. Een half uur voor de dienst begon was het nog heel stil in de hoofdstraat van Thurmont. Alleen bij de protes tantse kerk stonden enige fotografen. Wij gingen de kerk binnen en het enige ongewone was, dat men daar een paar banken had gereserveerd door er kleine witte strikjes op te prikken. Samen met een Zwitserse collega ging ik wat ach teraf zitten en daar voegde zich al spoedig een oud man by ons, die de emeritus dominee van de gemeente bleek te zijn. Hij had in deze kerk gepreekt gedurende de oorlog, toen president Roosevelt zo vaak een weekeinde door bracht in het eenvoudige buitenverblijf, waar thans Eisenhower en Macmillan hebben geconfereerd. „Ik was er altijd op voorbereid", zo zei deze oude predi kant ons, „dat de president wel eens naar mijn kerk kon komen, maar dat is nooit gebeurd. Roosevelt was geen kerk ganger". Hij prees het in Eisenhower, dat deze het voorbeeld gaf aan zijn volk om naar de kerk te gaan. Inmiddels begon het vol te lopen. Wij hoorden, dat de dominee, die thans aan het hoofd van deze gemeente staat, de dag tevoren de huisvrouwen had opge roepen om de kerk een extra schoon maakbeurt te geven en de vloer zag er zo kraakhelder uit, dat ik rustig myn jas onder mijn stoel kon leggen. Opval lend veel gemeenteleden brachten kleine kinderen mee naar de kerk. Het systeem van „babysitters" schijnt in Thurmont nog niet erg ingeburgerd en ten gevolge Donderdagmiddag omstreeks het mid daguur werd de echtgenote van de heer J. Verlaan aan de Dorpsstraat te Aar- landerveen attent gemaakt op een on gewone drukte in de achter haar wo ning gelegen schuur, waarin de zwarte geit Alie een warme stal heeft. Het bleek, dat de geit op het punt stond moeder te worden. In samenwer king met enkele buren werden de nieu we geitelammeren het bleken er vier te zynvoorspoedig geboren en dartel den zii al vrij spoedig in de stal rond. Voor een geit is een worp van vier lammeren wel een grote zeldzaamheid. Zoals bekend gebeurt dit bij schapen wel meer en komt het zelfs wel voor, dat een schaap een vijfling ter wereld brengt. Dat geiten twee of drie lamme ren ter wereld brengen komt wel meer voor, maar vier is wel heel zeldzaam. Dat mevr. Verlaan en vooral de doch tertjes Nellie en Wil.'/ trots zijn op deze gezinsvermeerdering laat zich begrijpen, al vragen de kleine lammetjes wel alle aandacht. Reeds vanaf het eerste moment, dat zij geboren waren, dronken zy direct de geitemoedermelk uit een schaaltje, waarbij mevr. Verlaan aanvankelijk de helpende hand moest bieden. Op de foto de beide dochtertjes Nellie (rechts) en Willy (links) en mevr. Ver laan die de moedergeit Alie vast houdt. De spierwitte diertjes vermaken zich in het warme zonnetje opperbest. (Foto Leidsch Dagblad) daarvan zou de preek nogal eens bege leid worden door kinderkreetjes en zelfs kindergehuil. Eén klein kind gedroeg zich zo slecht, dat de moeder besloot het wicht de kerk maar uit te dragen. Precies om elf uur, toen iedereen op zijn plaats zat, kwamen Eisenhower en Macmillan de kerk binnen. Zy gingen zitten op de vierde rij en achter hen namen twee leden van de geheime po litie plaats. Die waren natuurlijk in burger, de een was een Engelsman, de ander een Amerikaan. „Laren wij met volharding de loopbaan lopen" De dominee had het programma voor deze ochtend niet gewyzigd: er zouden twee kinderen gedoopt worden en vijf oudere kinderen zouden bevestigd wor den als lid van de gemeente. De preek was hoofdzakelijk voor deze vijf kinde ren bedoeld en de tekst was: „Laten wy met volharding de wedloop lopen, die voor ons ligt", een tekst overigens, die staatslieden even goed ter harte kunnen nemen als kinderen. Alleen uit het ge bed van de dominee bleek, dat hy spe ciale aandacht schonk aan zijn hoge gasten. Niet alleen voor de president, maar ook voor de zieke minister Dulles werd gebeden en één zin uit het gebed luidde: „Geef dat wij niet alleen over vrede praten, maar dat wij ook vrede makers zijn". De dominee was een eenvoudig man, die een beetje in dialect praatte; de zon scheen door dee bontgekleurde kerk ramen, die de gemeente waarschijnlijk prachtig vindt; kleine kinderen waren onrustig kortom, dit was een dienst, zoals die in honderden kerkjes in Ame rika op deze palmzondag gehouden is. Maar Thurmont was trots, want alleen in de kerk daar waren twee gasten aan- Gouverneur New Jersey sprak Soekarno en Djoeanda De gouverneur van de Amerikaanse staat New Yersey, Meyner, is donderdag per vliegtuig uit Djakarta in Singapore aangekomen. Meyner, die een reis van vier dagen door Indonesië heeft gemaakt, zei „on officiële besprekingen" met president Soekarno en minister-president Djoean da te hebben gevoerd over de politieke toestand in Indonesië. De gouverneur maakt een reis door Zuid-Oost-Azië. Na Singapore zal hy nog Zuid-Vietnam en de Philippynen bezoeken. Soebandrio: „Nederland moet realistischer denken" Volgens het Indonesische persbureau PIA heeft de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soebandrio, donderdag verklaard dat „een realisti sche aanpak" van Nederlandse zijde noodzakelijk is als Nederland de goede betrekkingen met Indonesië wenst te herstellen. Hij legde er de nadruk op, dat in de huidige internationale toe stand niet kan worden ontkend, dat het Indonesische prestige was verhoogd en dat het zich meer had geconsolideerd. Hij zei dat de Indonesische regering haar politiek niet uitsluitend baseert op de internationale ontwikkeling maar dat, met het oog op de huidige verhou dingen. de Nederlanders uit eigen be lang ook in dat van de Nederlanders in Indonesië de dingen realistisch moesten zien. De minister zei dit in antwoord op een vraag in hoeverre er na de verkiezingen in Nederland met het oog op de voor bereidingen voor een nieuw kabinet, de mogelijkheid tot toenadering tussen beide landen bestaat. „Ik wil geen commentaar geven op de gebeurtenissen in Nederland omdat ik mij niet wil mengen in de binnen landse kwesties van Nederland", aldus Soebandrio die hier echter aan toe voegde- „Ik hoop dat, wie er dan ook zitting za* .en in het Nederlandse kabinet, de Nederlandse regering niet langer zal uitgaan van gevoelens uit het ver leden, namelyk van het vooroordeel, dat Indonesië niet in staat was de moeilijkheden waarvoor het zich ge plaatst zag, te overwinnen. Als de Ne derlanders nog denken dat „kolonia lisme" in welke vorm dan ook, ver dedigd kan worden, dan geloof ik dat de internationale ontwikkeling in de afgelopen negen jaar voldoende be wezen dat het juist omgekeerd is. Tenslotte zij hij, dat Indonesië steeds beter in staat is het hoofd te bieden aan eventuele Nederlandse tegenwer king bij de Indonesische economische betrekkingen met andere landen. wezig, die vóór de dienst in het boek bij de ingang geschreven hadden: Dwinght D. Eisenhower, White House, Washington D.C. H. Macmillan, 10 Downing Street S.W., London. Het zal wel de eerste èn de laatste keer zijn geweest, dat er in Thurmont een baby is gedoopt in het bijzijn van zulke hoge heren. Het was een palmzondag cm nooit te vergeten voor dominee Samuel A. Moyer, die na afloop van de dienst voor het kerkgebouw gefotografeerd werd tussen een glimlachende Eisen hower en een wat verlegen kijkende Macmillan. Zuivering in Tsjechische intellectuele kringen In Tsjechoslowaakse intellectuele kringen is een zuivering gaande, die een onderdeel schynt uit te maken van een „culturele revolutie". Achtereenvolgens is een aantal vooraanstaande figuren ontslagen en vervangen door personen, die het volledige vertrouwen der com munistische party genieten. Na het ontslag van de hoofdredacteur van het socialistische partyblad „Vobdne Slovo" legde de directeur van de uit geverij van Tsjechoslowaakse schrijvers, Ladislav Fikar, zijn functie neer, omdat hij verantwoordelijk werd geacht voor het verschijnen van ,.De Lafaards", een boek van de jonge schrijver Josef Skvo- rensky dat als anti-Russisch wiprdt be schouwd. Het boek is aan de circulatie onttrokken en de schrijver is ontslagen als plaatsvervangend hoofdredacteur van het tijdschrift „Svetova Litteratura". Daarna werd de directeur-generaal van Tsjechoslowaakse filmindustrie. Jiri Marek. ontslagen. De minister van Cul tuur had tevoren heftige kritiek ge oefend op de regisseurs, omdat zij „te veel nadruk hadden gelegd op de nega tieve zijde van het leven". Eén der regisseurs tegen wie de meeste bezwaren werden gemaakt, was Vladimir Vlcek, die met Franse medewerking de maker was van de film „Liberté surveillée". Ned. Maatschappij deelneemster in miljoenenproject De aannemerscombinatie Costain- Blankevoort (Costain ltd-London and D. Blankevoort en Zoon NV - Bloemen daal) heeft van de Shell opdracht ge kregen tot het verdiepen en verbeteren van de vaargeul voor de kust van Nige ria aan de monding van de Bonny-river. Voor deze monding bevinden zich in zee verschillende zandbanken. De Bonny-river geeft toegang tot de haven van Port Harcourt. Deze haven, die dienst doet als oliehaven voor de olievelden van Oost-Nigeria, kon tot nu toe slechts door kleine tankschepen met geringe diepgang bereikt worden. Dit miljoenenproject dat onder vrij moeilijke omstandigheden, veroorzaakt door grote oceaandeining langs deze kust, moet worden uitgevoerd, moet in circa anderhalf jaar voltooid zijn. De combinatie Costain-Blankevoort is reeds een aantal jaren in Nigeria werkzaam en heeft daar belangrijke waterbouwkundi ge werken uitgevoerd, zoals de verbete ring en uitbreiding van de haven van Wagos. Morgenwijdingen met exoerimenteel karakter De VPRO gaat, aanvangende maan dag 6 april met een serie morgenwijdin gen van een enigszins experimenteel ka rakter beginnen. Hierby zal worden af geweken van het tot nu toe gangbare stramien. Op deze ochtend van 10.00 tot 10.20 uur zal als spreker optreden ds. B. Nyholt, Ned. Herv. predikant te Tiel en zal een fragment uit Antigone van Jean Anouilh worden gespeeld door Richard Flink en Annemarie Heyligers. Over 14 dagen spreekt wederom ds. Nijholt en draagt Coen Flink een fragment voor uit „Kees, de jongen van Theo Thijssen. De VPRO verzorgt op maandagoch tend de morgenwijding eens per veer tien dagen. Met ingang van 10 april komt er ook verandering in de morgenwijding voor de vrijdagochtend. De bijbeltekst zal voortaan niet meer door de predikant worden gelezen, maar door een andere stem gezegd, en er zal ook een wijziginfe komen in de opzet der morgenwijding zelf. De verzorging van deze uitzending zal telkens voor één maand aan dezelf de spreker worden opgedragen. Tevens zal slechts één lied worden gezongen in plaats van twee, zoals totnutoe gebrui kelijk. Het karakter van de VPRO-morgen- wijding op zaterdagochtend zal onge wijzigd blijven. Dr. Anthon van der Horst blyft zijn medewerking verlenen met zijn orgel spel aan deze VPRO-programma's. De liederen worden echter voortaan gezon gen door het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Felix de Nobel. Hiermede is een einde gekomen aan de jarenlange me dewerking aan de VPRO-morgenwijdin- gen door het VPRO-morgenwijdings- kwartet.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5