Met een enkel woord Agenda ZATERDAG 28 MAART 1959 E enige maanden geleden hebben wij te dezer plaatse reeds uitvoerig stilgestaan bij het verzet in Tibet tegen de Roodchinese overheersing. Het leek er toen op, dat die rebellie van korte duur zou zijn en dat Peking met zijn militaire overmacht erin zou slagen de opstand snel de kop in te drukken. Intussen is de gisting blijven aanhou den, ook al beschikken de Chinese communisten over moderne wapens en over enige goede wegen, welke de laatste jaren zijn aangelegd, klaarblijkelijk met de bedoeling om snel te kunnen ingrij pen als de nood aan de man kwam. Van zelfsprekend is het niet juist aan deze Tibetaanse revolte uit militair oogpunt veel waarde toe te kennen en de activi teit der Chamba-stammen zal het regime van Mao Tse-toeng in Peking niet op zijn grondvesten doen schudden, zoals de New York Times dezer dagen opmerkte. Maar dat is dan ook hun be doeling niet. Zelfs vechten zij niet eens tegen het marxisme of „mao-isme" als zodanig, maar uitsluitend voor behoud van hun eigen geestesmerk. De stuwende kracht van het Tibe taanse verzet komt van de Cham- ba's, een vrijheidlievend berg volk je, dat al eeuwen lang niets liever doet dan op rooftochten uitgaan. Zij plegen zich te verplaatsen op kleine paarden en zij zijn bewapend met ouderwetse sabels of, sinds kort, met op de Chinezen veroverde vuurwapens. Hun woonplaats is het oostelijk van de knie van de Brahmapoetra gelegen gebied Cham, waar de bewoners hun vechtlus tige aard niet verborgen hielden toen de communisten in 1956 een hervorming van het grondbezit wilden invoeren. Toen bleek ook de geweldige invloed van de boeddhistische kloosters, die door deze hervorming voor een groot deel van hun inkomsten beroofd dreig den te worden. Samen met de mon niken kwam de bevolking in opstand, maar de Chinezen grepen krachtig in: tal van kloosters werden gebombar deerd en vernield. Sinsdien heeft Pe king zich de onverzoenlijke haat van de Chamba's op de hals gehaald. Onder leiding van achttien stamhoofden, aldus weet de Neue Zürcher Zeitung te mel den, is een leger gevormd, dat 20 tot 25.000 man sterk is. Hie merkwaardig de verhoudingen overigens zijn, blijkt wel hieruit, dat er reeds groepen Tibetanen zijn geweest, die zich om hulp tegen de Chamba's tot de Chinese indringers hebben gewend. Wat is namelijk het ge val? Vorig jaar zomer splitste zich een groot deel van het Chamba-leger af, om in Lhasa de steun van de Dalai Lama te gaan vragen. Dat waren ongeveer tienduizend man. Uit vrees voor Chi nese omsingeling trokken zij echter plotseling terug van Lhasa. Maar zij begaven zich daarna niet naar Cham, maar naar het bergachtige district van Lhoka, tussen de Brahmapoetra en de grens van Bhoetan. Aanvankelijk hiel den zij zich daar bezig met het vernie tigen van Chinese steunpunten, maar thans zijn zij aangewezen op het bezit van de daar woonachtige bevolking. En ofschoon hun doel: verstoring van de Chinese verbindingswegen met Lhasa, lofwaardig mag heten, moet anderzijds worden toegegeven, dat hun methoden om zich van levensmiddelen te voorzien in sterke mate aan de roofzuchtige tra dities hunner voorvaderen herinneren. De Tibetaanse tegenstand tegen de Chinezen is niet van vandaag of gisteren: reeds enige eeuwen lang dus lang vóór de communistische periode! hebben de Tibetanen naar vermogen op de bres gestaan voor hun (betrekkelijke) zelfstandigheid. Pas in 1911, toen het Chinese keizerrijk plaats moest maken voor de republiek, slaag den de Tibetanen erin zich van China los te maken. Het merkwaardige feit doet zich nu voor, dat generaal Tsjang Kai-sjek destijds de Tibetaanse onaf hankelijkheid met zoveel woorden erkend heeft, maar dat de communisten er in 1950 weer een eind aan maakten. De „reactionaire imperialist" Tsjang was dus nog iets vooruitstrevender dan het progressieve, anti-koloniale, anti-feodale, tegen de imperialisten strijdende com munismeEventjes lachen is hier wèl toegestaan. „De „idealist" Mao, die uitsluitend het belang van zijn volk voor ogen beweert te hebben, dacht na melijk verder: uit strategisch oogpunt en in het bijzonder met het oog op een aanval op het Voorindische schiereiland (India en Pakistan) is Tibet van grote betekenis. In plaats dus van erkenning van hun zelfstandigheid door het mooie- praatjes-rondstrooiende regime in Pe king hebben de Tibetanen moeten ervaren dat de communisten meer waarde hechten aan de militaire aspecten van een bepaal de situatie (waarbij de roden zelfs reke nen met de belangen van communistische wereldheerschappij) dan aan de idealis tische, „anti-imperialistische" kanten van zo'n kwestie. Zeker in déze tijd had men toch wel iets anders mogen ver wachten. Hieruit blykt. overigens geheel ten overvloede, het niet te overbruggen verschil tussen communistische theorie en praktijk. Peking verkeerde intussen wel in een bijzonder lastige situatie, een waar dilemma. Als Aziaten konden zij zich onmogelijk veroorloven „het gezicht te verliezen", door byv. onderhandelin gen te beginnen met de Dalai Lama. Zij móesten zich wel met al hun kracht doen gelden. Maar nu zij geweld ge bruikt hebben, betekent dit een enorme schade voor hun aanzien als „anti- imperialistisch bolwerk" tegen het Wes ten. Zélf hebben zij de methoden toe gepast, welke zij het Westen van dag tot dag in hun propaganda voor de voeten werpen! Ook al is de opstand in Tibet militair van geringe betekenis, politiek is zy een fanaal (vuur- of rooksignaal) in Azië. De Chamba's hebben Peking ont maskerd! Niet alleen Peking trouwens, maar ook Nieuw-Delhi, waar premier Nehroe zich in alle mogelijke bochten heeft moeten wringen om toch vooral zijn neutralistische reputatie op te hou den. China met zeshonderd en India met bijna vierhonderd miljoen inwo- nesr zijn twee grootmachten in Azië. die elkaar proberen te ontzien. In elk geval is Nehroe voorzichtig ten opzichte van Mao! Deze laatste wijst zelfs de diensten van de Indiase leider als vredestichter in Tibet van de hand, want daarop komt de waarschuwing uit Peking toch wel neer, dat de buurlan den verstandig doen zich niet met deze zaak te bemoeien. Voor Nehroe moet dat een teleurstelling zijn en zeker een zware slag voor zijn neutralisme. Het is dan ook allerminst ondenkbaar, dat de regering in Nieuw Delhi nog eens tot andere inzichten komt als het Chinese communisme nog elders van zijn expan sie laat blijken. Ook president Nasser van Egypte is reeds tot het inzicht ge komen, dat neutraliteit in deze wereld vol rode dreigingen bepaald niet het laatste woord is Onder een van de hoofdstraten van Edinburgh (Schotland) zullen elektrische verwarmlngslnstallatles worden aange bracht. Ongeveer vier om. ander de straat zul- lea gciaioercH Kabel model geleed. Machtig getuigenis (Van onze t.v.-medewerker) Over het algemeen gesproken, komt men in Nederland nogal eens de mening tegen, dat het met de t.v. in België maar zozo is gesteld en men verzacht het oor deel dan nog graag door te wijzen op de versnippering, die de tweetaligheid en het daaruit voortvloeiend dubbelpro gramma met zich meeneemt. Zo zijn wij dan. rustig stoelend op onze zuilen en meelijdend neerziend op hetgeen ande ren weerhoudt onze prestaties te evena ren. Het is waar, dat er nogal eens pro- dukties in Vlaanderenland worden uit gezonden. die organisatorisch wat zwak in de benen zijn, maar de volksaard is er ook wel wat gemakkelijker dan hier. Ieder, die gisteren geboeid, ja ge fascineerd, heeft gekeken naar het geen Vlaanderen ons schonk op de avond van Goede Vrijdag, herdenking van het knelpunt in het geloven en denken der Christenheid, maar niette min voor velen onzer een dag als alle andere, zal begrijpen, dat de hiervoor weergegeven meningen herziening be hoeven. Allereerst de denigrerende over de prestaties onzer Zuiderburen, waarvan hieronder nader getuigd zal worden, maar vervolgens evengoed over onze eigen verdeeldheid, want het is dan toch maar een feit, dat de zo uiteenlopende componenten, waaruit de NTS is samen gesteld, eensgezind hebben goedgevon den, dat de Vlaamse uitzending werd overgenomen. Daarvoor past een com pliment, dat hier graag en van ganser harte wordt gegeven. Het „Proces teeen Jezus" van de Ita liaanse auteur Diego Fabri, werd in een vertaalde bewerking van Ast Fonteyne door een uitgelezen schare kunstenaars gebracht, was uitstekend geregisseerd, maar werd soms een beetje zwak dan weer met sterke en scherpe momenten door de camera's vertolkt. Het was een spel, dat een improvi satie bedoelde weer te geven en als zo danig dus schijn was, een schijn, die ongetwijfeld uit het leven gegrepen, al thans als welhaast levensecht overkwam. Wij hier zullen daarvan ongetwijfeld nog meer hebben kunnen genieten dan zy ginds, omdat wij op onze gastheren vóór hadden, dat het niet gespeeld werd door acteurs, die we gisteren nog in andere rollen hadden gezien, waardoor de geur der toevalligheid echter en na tuurlijker zijn kon dan anders het geval zou zijn geweest. Het gegeven is niet nieuw. De eeuwen door hebben velen uit diverse kampen zich afgevraagd, gepijnigd in sommige gevallen, hoe het proces, dat zo een pijn lijke en bittere faam heeft verkregen, van blaam te zuiveren zou zijn, maar de aanpak van Fabri is, voor zover wij we ten, nieuw. Wij zouden het de kruistocht der joden met een open einde, maar met een gericht doel kunnen noemen. Zelfs de pauze was natuurlijk en los jes ingepast, omdat de rechtbank tijd be hoefde zich te beraden. Jammer was, dat Advertentie. het voortreffelijke Tatrai-kwartet, door de keuze der vertolkte stukken, voor velen storend zal hebben gewerkt. Het was te goed en te moeilijk om voor tyd- vulling te mogen dienen. Vooral na de pauze, toen de zaal steeds meer in het spel betrokken werd en de kijker zich ook daarin opgenomen waan de, kwam het tot dramatische hoogte punten. Het werd een machtig getuigenis voor de actualiteit van het Evange lie, het evolueerde van een -proces tegen tot een proces om en door Jezus. Het was een bijzondere avond, voor de bespreking waarvan een kijk- en luisterkring meer geschikt is dan het nachtelijk uur, waarop deze kroniek door een eenling ge schreven moet worden, te moeilijker, omdat er tijd noch rust is om elk woord op een goudschaaltje te we gen, waarop het zo zuiver uitgeba lanceerde stuk toch feitelijk recht heeft. Advertentie. ■fflSRfc V yliW heeft alles mee GEER. HUISMAN Boeewoerd 66—68, tel. 22968, Leiden N.T.S.-stucüo in aebruik De NTS-studio, die gevestigd is in het St.-Vitusgebouw te Bussum, zal dezer dagen opnieuw in gebruik worden ge nomen na een ingrijpende verbouwing. Vooral de technische voorzieningen in het gebouw hadden bij deze verbouwing de aandacht, terwijl verder verwarming, luchtverversing en sanitair werden ver beterd. Ook is meer ruimte ter beschik king gekomen. De ingebruikneming zal in alle stilte geschieden. Waarschijnlijk zal de eerste uitzending uit het St.-Vitusgebouw wor den verzorgd door de t.v.-sectie van de VARA, waarbij aan Pension Hommeles wordt gedacht. Twaaifeneenhalf jaar „Kleutertje luister" Woensdag a.s. zal het twaaifeneenhalf jaar geleden zyn, dat de Avro voor het eerst haar programma voor de jongste luisteraars. „Kleutertje luister" uitzond. Sindsdien hebben Lily Petersen en Her man Broekhuizen in uitzendingen, die grotendeels zonder repetitie en vaak zelfs geïmproviseerd tot stand komen, vele malen verhaaltjes verteld aan en spelletjes gedaan en liedjes gezongen met van twaalf tot vijftien vier- en vijf jarige kinderen van omroepmedewerkers In 1952 namen ongeveer vijfhonderd „kindertjes uit het hele land" in de gro te studiozaal deel aan de vijfhonderdste uitzending. Vijf jaar later waren bij de duizendste uitzending nogmaals vijf honderd kinderen aanwezig alsook die genen, die hadden meegewerkt aan het eerste programma op 1 oktober 1946. Met verscheidene kinderen van de kleu terklas is door de jaren een hechte band blijven bestaan .mede doordat sommigen van hen zijn overgegaan naar het kin derkoor „Jacob Hamel" en afdelingen van Avro's jeugdomroep Minjon. BINNENLAND. De algemene vergadering van de C.H.U. zal niet gehouden worden op woensdag 27 mei a.s., doch op woensdag 3 Juni a.s. in hotel Gooiland te Hilversum. De da tumverandering is nodig geworden door de klassicale vergaderingen van de Ned. Herv. Kerk, die op 27 mei worden gehou den. Op 2 en 3 april a.s. wordt in Am sterdam de derde bijeenkomst gehouden van Westeairopese Houtvoorlichtimgsinstl- tuten. De Buchenwald-vrlendenkrlng van expolitieke gevangenen en nagelaten be trekkingen houdt op 11 april a-s. voor de 14e maal h?.ar herdenking, van de be vrijding uit het beruchte concentratie kamp. bij het graf op de Oosterbegraaf plaats te Amsterdam waar de urn met aarde uit dat kamp ter nagedachtenis van de gevallenen is geplaatst. Een open bare bijeenkomst volgt 's avonds in het Tropen Instituut Te Emmeloord is Ingesloten een 25- Jarige man uit Nagele, boekhouder bij de firma Noorda aldaar. Hij wordt ervan verdacht kasgelden te hebben verduisterd tot een bedrag van enige duizenden gul dens. Zaterdag 2 mei zal Prins Bernhard op Soestdijk een collectie brood in ont vangst nemen, die namens de 25 jaar bestaande cursisrtenivereniglng der Zwolse bakkersvakschool wordt aangeboden. Ter gelegenheid van dit jubileum organiseert de vereniging nationale vakwedstrijden. De beste inzending brood is voor de Prins. Te Breda is op 71-Jarige leeftijd over leden de luitenant-kolonel-vlieger b.d. U. K Steup. één van de vier Nederlandse vliegin&truoteurs op Soesterberg tijdens de eerste wereldoorlog. De drie anderen. Van Heyst, Versteegh en Jongbloed, thans prof. Jongbloed, zijn nog in leven. De totale omzet in de Nederlandse Industrie bedroeg in 1953 blijkens het CJB.S. (In miljoenen guldens) 30.754, waarvan buitenland 9.022. Voor 1957 wa ren deze cyfers 31.145 en 8.436. Een felle uitslaande brand heeft van- r acht een kleermakerij aan de Verbin dingstraat. hoek Kulperstr «at. te Amster dam in een uur tijds volledig verwoest. De brandweer heeft het vuur vrij snel kunnen localiseren. waardoor de aangren zende woningen ln deze dichtbewoonde buurt gespaard bleven. Aan de kleerma kerswinkel, de werkplaats en het woning gedeelte viel echter niets meer te redden. Bij de opening van het eerste Inter nationale congres gewijd aan de studie vaai Cicero en zijn werken dat van 2 tot 7 april in Rome wordt gehouden zal prof. dr. P. J. Enk, hoogleraar te Gro ningen, namens de deelnemende nlet- Itallaanse latinisten een Latijnse rede uitspreken. Op woensdagmiddag 8 april te 14.30 uur zal de ambassadeur van Turkije ln Nederland, de heer S. F. Arbel de ope ning van de Linnaeushof voor het seizoen 1959 verrichten. De Koninklijke Vlaamse Academie voor Wetenschappen, Letteren en Schone Kunsten te Brussel heeft de glazenier Joep Nicolas tot buitenlands lid benoemd. Deze benoeming is door Koning Boude- w(jn van België bekrachtigd. Joep Nico las werkt thans aan een 7es-tal monu mentale glasramen voor de Oude Kerk te Delft, waar gedurende de laatste vier Jaren reeds acht glazen, van zijn hand gereed gekomen zijn. De Nederlandsche Vereen, van Ree- ders in de Binnenvaart bestaat 25 jaar. Ter gelegenheid van dit zilveren feest re- cipieert het bestuur op 4 april as.- ln de Nautiluszaal van het Holbelnhuis aan de Coolsingel te Rotterdam. BUITENLAND. Labour heeft bij een tussentijdse ver kiezing in zuidwest-Norfolk zijn meerder heid vergroot van 193 tot 1.354 stemmen. De socialistische kandidaat kreeg name lijk 15.314 stemmen, de conservatieve 13.960. De meerderheid van 193 stemmen dateert uit 1955. Een gerechtshof te Koslce (Tsjecho- Slowakije) heeft vijf leden van de vroe gere Hongaarse „Pijlikrulsers" een fascisti sche organisatie, wegens oorlogsmisdaden veroordeeld. Twee van hen kregen de doodstraf, drie werden tot lange gevangenisstraffen veroordeeld. Zy worden verantwoordelijk geacht voor het vermoorden van 500 men sen ln het gebied van Koslce in de Jaren 1944'45, zo meldt Radio-Praag. De Cubaanse politie heeft vyf ar restaties verricht naar aanleiding van een komplot teeen premier Fidel Castro. On der de verdachten bevindt zich de eige naar van een bar ln Havanna, Roberto Corral Miranda, die een goede vriend zou zijn van de voormalige leider van het anti-communistisch front, Ernesto de la Fe. die zich sedert de val van president Batista in de gevangenis bevindt. Corral Miranda zou verklaard hebben, dat hij 30.000 dollar ter beschikking zou stellen voor het organiseren van een aanslag op Castro. De Amerikaanse autoriteiten te Miami hebben oud-president Perez Jime nez van Venezuela, zijn echtgenote cn vier kindieren bevel gegeven de Verenigde Staten te verlaten. De verblijfsvergunning van Perez Jimenez was op 13 maart ver lopen Het is nog met bekend naar welk land Perez Jimenez zich zal begeven. Hij moet het land vóór 15 april hebben ver laten. Raymond Chandler, bekend schrijver van mysterieromans, is op 70-jarige leef tijd te La Jolla ln Callfornië aan long ontsteking overleden. Tot zijn bekend ste romans behoren het bekroonde „The long goodbye", „The big sleep". „Farewell my lovely" en „The simple art of mur der". Meisjes van de Beierse Vereniging voor Vellug Verkeer zullen van Goede Vrij dag tot en met tweede paasdag aan alle automobilisten die Münóhen verlaten, een paasei overhandigen om hen eraan te herinneren tijdens het weekeinde voor zichtig te rijden. Paus Joannes heeft de woorden „Perfldis" en „Perfidiam" (ongelovige in het gebed, dat tijdens de Goede-Vrijdag- plechtigheden van de R.-K. kerk voor de joden wordt gezegd, weggelaten, aldus is van de zijde van het Vaticaan meegedeeld, Men verwacht dat deze wijziging alge meen zal worden ingevoerd. De Amerikaanse filmspeelster Eliza beth Taylor is in die synagoge van Holly wood in de joodse gemeenschap opgeno men; haar bij een vliegramp omgekomen echtgenoot Mike Todd was ook Jood evenals haar aanstaande man Eddle Fisher. Volgens dr. Emeil Jansen van het atootninstituut te Kjeller by Oslo zal Noorwegen, wanneer het onderzoekings werk in het huidige tempo blijft voort gaan. tegen 1970 zijn eerste door atoom- heb VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 14.05 V. d. Jeugd. 14.40 Fanfare- ork. 15.05 Van de wieg tot het graf. 15.20 Radio Filharm. ork. en sol. 16.20 Boeken wijsheid. 16.40 Kinderkoor. 17.00 Gram. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.35 Idem. 19.00 Ar tistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passe- ëartout, caus. 19.40 Negrospirituals. 19.55 'eze week. caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.10 Soc. comm. 21.25 Zang 21.40 Lichte muz. 21.55 Cabaret. 22.20 Pianopalet. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. Hilversum n, 298 m. KRO: 14.00 V. d. jeugd. 14.10 Ama- teursprogr. 14.45 Kron. v. letteren en kunsten. 15.20 Metropole-ork. 15.40 Boek- bespr. 15.50 De schoonheid v. h. Grego- 18 10 Zigeunerork. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichtbaken. 19.40 Gram. 19.55 Paasbood- schap door Z.H. de Paus. 20.30 Johannes Passion. Bach. (21.4021.50 Gram). 23.00 Nws. 23.151.30 Paaswake en plechtige Nachtmis. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 16.0016.45 Eurovisie: Bootrace Oxford—Cambridge. VARA: 17.00 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20.20 Passieverhaal. 21.10 Film- fragm. over de viering van het paasfeest. 21.50 Sluitingswoord. VOOR ZONDAG 29 MAART 1959 Hilversum I, 402 m. IKOR; 7.00 Paasvroegdlenst. VARA: 8.00 Nws. 8.18 Gram 8.45 Weer of geen weer. VPRO: 10.00 Paasdlenst v.d. kind. IKOR: 10.30 Herv. kerkdienst. 11.30 Vra genbeantw. AVRO: 12.00 Carlllonmuz 12.10 Strijkork. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Orgelspel. 13.00 Nws. en SOS-ber. 13.07 Meded. 13.10 Gram. 13.20 Strijdkrachten- progr. 14.00 Boekbespr. 14,20 Pianorecital 14.55 Middeleeuwse levensvreugde, caus. Advertentie Grote collectie moderne cassettes mandersloot donkersteeg 14 Gymnasium (Fruinlaan)Jeugdkerk. Spr. ds. H. Bouter. 9.30 uur nam. ZONDAG Gerecht 10: Eredienst Soefi-beweging. Spr. G. A. Leverland. 11 uur voorm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hovah's Getuigen. 5.30 uur nam. St.-Antoniusclubhuls: R.-K. Jongeren- kontakt. Spr. pater P. Wesseling. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): halfuur van Bezinning .12.501.20 uur nam. Den Burcht: R.-K. Jongerenkontakt. Spr. Hans Velu. 8 uur nam. St.-AntoniusclubhulsR.K. Jongeren kontakt. Spr. mr. dr. M. A. M. Klompé. 8 uur nam. St.-Bonevatura-lyceum: R.-K. Jongeren - kontagt. Spr. aalmoezenier G. van Voorst tot Voorst. 8 uur nam. DONDERDAG St.-Antoniusclubhuis: Eerste lustrum Jong K. en G. 8 uur nam. Den Burcht: R.-K. Jongerenkontakt. Spr. pater S. Jelsma. 8 uur nam. Stadszaal kleine zaalEngeland- avond Ned .Chr. Reisver. 8 uur nam. St.-Bonaventura-lyceum: R.-K. Jonge renkontakt. Theo van Son en Willy Mo- ret. 8 uur nam VRIJDAG St.-Antoniusclubhuis: R.K. Jongeren kontakt. Spr. Frans Josso. 8 uur nam. Den Burcht: R.-K. Jongerenkontakt. Theo van Steen en Willy Moret. 8 uur nam. St.-Bonaventura-lyceum: R.K. Jonge renkontakt. Spr. mr. Hans Velu. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ledenverg. Coöp. Boeren leenbank Leiden-Oegstgeest. 7y2 u. nam. BIOSCOPEN Trianon *,De familie Trapp", a.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Paasdagen: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „De wraak van Zorro". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 15 en 9.15 uur. Paasdagen: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Koningin Christina". Casino „De blauwe maagden van St.- Trinian's". Dagelijks 7 en 9.15 uur. s'Middags: „Davy Crockett en de pira ten". Lido „Operatie Amsterdam". 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Paas dagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „De schrik van het bataljon". Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Paas dagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tentoonstelling Livinus. grafiek, fotogra fiek en fotopeinture Werkdagen: 25 uur nam (tot en met 11 april) LakenhalTentoonstelling „Heden daagse Nederlandse Keramiek". Werkd.: 104 uur; zond.: 14 uur. (Tot 27 april) AVOND- EN NACHTDIENST VAN DE APOTHEKEN Te Leiden is geopend Apotheek Reijst, Steenstraat 35. tel. 20136; bovendien ge opend tot zaterdagmiddag 6 uur Apo theek Herding en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Maandag 30 maart (2e paasdag) is geoped vanaf 's ochtends 8 u. Apotheek Van Drlesum, Mare 110, tel. 20406; te Oegstgeest is geopend Apotheek Oegstgeest, Wilhelmlnapark 8, tel. 26274. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN De dienst der huisartsen te Leiden wordt va nhedenmiddag 2 uur tot maan dagmorgen 8 uur waargenomen door de doktoren Lahr. Schaeler, Wijdicks, Van Alphen en Roodenburg Vermaat en van maandagmorgen 8 uur tot dinsdagmor gen 8 uur door de doktoren '8 Gravesan- de, De Jong, Meel, Mastenbroek en Van Wingerden. Te Oegstgeest van hedenmiddag 2 uur tot zondagnacht 12 uur door de doktoren Hugenholtz sr. en Jr.. tel. 20390 en van zondagnacht 0 uur cot dinsdagmorgen 7 uur door de doktoren Van Walcheren, tel. 22030 en Van der VlietDe Vries, tel. 22331. Bij geen gehoor by Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. 15.16 Byzantyns koor. 15 40 Strijkkwint. 16.10 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Het ls begonnen met Davld. gespr. VARA: 17.30 V. d. Jeugd!. 17.50 Nws. 18.05 Uit de lentelucht gegrepen, litteralr-mu- zikaal progr. 18.40 Hamburgs Omr. ork. en sol. 19.30 Annemarleke, hoorsp. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Amus. muz. 20.45 De Maansteen, hoorsp. 21.25 Cabaret. 22.15 Act. 22.30 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Sport- ultsl. 23.2024.00 Amus. muz. Hilversum II, 298 m. NCRV; 7.00 Paaszangdienst. 8.00 Nws. 8.15 Orgelconc. 8.30 Morgenwijding. 9.15 Gram. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Koper kwar tet. 9.55 Plechtige hoogmis. 11.30 Gram. 11.55 Pauseiyke zegen Urbi et Orbi. 12.10 Instr. octet. 1230 Gram. 12.40 Meditatie. 13.00 Nws. 13.05 De hand aan de ploeg. 13.10 De Wadders, hoorsp. 13.30 Pianore cital. 14.00 V. d. jeugd. 14.30 Brabants ork. en soliste. 15.45 Pasen voor de ge hele mensheid, caus. 15.55 Saxofoon kwar tet. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Jeugd dienst.. 18.00 Afvaart naar Hesperia, mu sical. 18.50 Paasprogr. NCRV: 19.00 Nws uit de kerken. 19.05 Samenzang. 19.30 Het Evangelie van Johannes, caus. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Sopr. en piano. 20.15 Cabaret. 20.45 Promenade-ork. 21.30 Vluchtelingen denken aan de paasviering ln het eigen land. 22.00 Byzantijns koor. 22.15 Chan sons. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. Studentenork. en solist; (tot 24.00), Radio Bloememlaal 10 uur ds. G. Toornvliet van Bloemendaal (uitzending van de dienst, gehouden diezelfde morgen om half acht); 11.15 uur ds. G. Toorn vliet van Bloemendaal (uitzending van de dienst voor belangstellenden, gehou den op 22-3-1959 om 7.30 uur n.m.); 2.30 uur Kinderdienst voor kinderen van 5 11 Jaar; 3.45 uur ds. D. J. Roos van Haar lem-zuid (rechtstreekse uitzending). TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 11.5012.15 Eurovisie: Pauseiyke zegen Urbi et Orbi. 20.30 FilmprogT. 21.25 22.10 Groot symf.-ork. v. h. KIR en so list. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 in. 12.20 Verz. progr. 13.10 Kritieken. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Klankb. 14.40 Operamuz. 15.00 V. d. tulnb. 15.30 Ge wijde muz. 16.00 Symf.-ork. en soliste. 17.00 Caus. 17.15 Symf.-ork. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Journ. 19.45 Amus. muz. 20.30 Caus. 20.45 Meditatie. 21.25 Liefdadigheidsoproep. 21.30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.15 Klankb. 22.45 Gram. 23.50 Epiloog. 24 00 Nws. 0.06 0.36 Strijkkwartet. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 111. 11.30 Gevar. muz. 12.30 Kerkdienst. 13.00 Verz. progr. 14.15 Gevar. progr. 14.45 Hoorsp. m. muz. 15.15 Gevar. progr. 15.45 Filmprogr. 16.30 Gevar. muz. 17.30 Hoorsp. 18.00 Interv. en gram. 19.00 Gevar. muz. 19.30 Gevar. progr. 20.00 Hoorsp. 20.30 Nws. 20.35 Gram. 21.30 Sa menzang. 22.00 Gevar. progr. 23.(X) Sextet. 23.30 Nws. 23.40 Gram. 0.30 PianospeL 0.50 Meditatie. 0.551.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.15 Kamermuz. 13.00 Nws. 13.25 Amus. muz. 14.30 Pianoconc. 15.30 Gevar. progr. 16.30 Lichte muz. 18.15 Symf.-ork. en so list. 18.45 Sopr. en piano. 19.00 Nws. 19.20 De Barbier van Sevilla, opera. 21.55 Nws. 22.05 Amus. muz. 24.00 Nws. 0.05 Symf.- ork. en sol. 1.155.30 Gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Symf.-ork. 13.35 Hoorsp. 15.45 Das Land des L&chelns, operette. 17.30 Gram. 18.00 Nationaal ork en solist. 19.30 Gram. 19.40 Lichte muz. 20.10 Ka- merork. 21.10 Hoorsp. 22.10 Gram. 22.45 Nws. 22.50 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 111: 12.00 Gram. 12.15 Amus ork. 12.30 Weerber. 12.34 Amus. ork. 13.00 Nws. 13.11 V. d. sold. 14.00 Opera- en Belcantoconc. 15.45 Sport. 17.00 Alg. nws. 17.15 Gram. 17.45 Sportuitsl. 17.52 Gram. 18.00 Zang en piano. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Symf.-ork. en solist. 21.15 Pianorecital. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.0524.00 Gram. 484 111: 12.20 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Verz. progr. 14.30 Idem. 17.00 Nws. 17.05 Verz. progr. 17.45 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Ju- ditha Triumhans, oratorium. 22.00 Nws. 22.19 Lichte muz. 22.55 Nws. 23.00 Jazz- muz. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 30 MAART Hilversum I, 402 111. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9 00 Idem. 9.35 Waterst. 9.40 Jeugdens. VPRO: 10.00 Vryz. Prot. kerkdienst. 11.15 Kerkklokken en drums, klankb. 11.45 Strijkkwartet. AVRO: 12.00 Ork.conc. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.05 Meded. en gram. 13.20 Cabaret. 14.00 Kinderkoor. 14.30 Vrouwenkoor. 15.10 Voordr. 15.30 Gram. 15.40 V .d. Jeugd 16.00 Dansmuz. 17.00 Sportrevue, 17.30 Lichte muz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 P.S.P., pol. caus. 18.25 Zigeunerork. 18.50 Muz. caus. 19.05 Kamerork. en solist. 20.00 Nws. 20.05 Een paasradioscoop. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Gram. Hilversum II, 298 111. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.25 Hoog mis. NCRV: 9.30 Nws. 9.45 Gram. Con vent van Kerken. 10.00 Geref. kerkdienst. NCRV: 11.30 Koperensemble. 11.45 Gram. 12.00 Paaszang. 12.30 Gram. 12.40 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.05 Orgelspel. 13.35 Gram. 13.45 Lichte muz. 14.15 Symf.-ork. 14.45 Gram. 15.00 Vocaal ens en sol. 15.50 Philharm. ork. en solist. 16.30 Meis jeskoor en strijkens. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Re- gerlngsuitz.: Rijksdelen overzee. Muzikale rondreis door het Caraïbische gebied, door dr. G. D. van Wengen. NCRV: 18.00 Sport. 18.30 Stemmen van overzee. 18.45 Gram. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Nederl. Volksliederen. 19.30 Radiokrant. 19 55 Op de man of. 20.00 Gram. 20.30 Pro menade-ork. en radiokoor. 21.10 Rep. 21.30 Gram. 21.45 Volk en Staat. caus. 22.00 Koren en Harmoniekorps. 22 45 Avondver denking. 23.00 Nws. 23.15 Kon. Mil. Kapel. 23.4524.00 Gram. Radio Bloemendaal 10 uur ds. Gabe van Duinen te Wassenaar-zuid (recht streekse uitzending). GRAMMOFOONPLATENPIiOGRAMMA DRAADOMROEP (over de 4e lijn van 1820 uur) I. Peter Tsjaikovsky. Fantasie Ouver ture Romeo en Julia. Pliilharmonlsch Orkest van Berlijn o.l.v. Lorln Maazel. II. Max Bruch. Schotse Fantasie op. 46 Adagio cantabile, Allegro, Andante soste- nuto. Allegro guerriero Michael Rabin, viool. Phllharmonisch Orkest o.l.v. Sir Adrian Boult. III. Johannes Brahms. Hongaarse dan sen nr. 1 ln g. kl. t., nr. 2 in d kl. t., nr. 3 ln f gr. t.. nr. 5 in g kl. t„ nr. 6 in d gr t. Svmphonie Orkest van Radio Hamburg o.l.v. Hans Schmidt-Isserstedt. IV. Ernst von Dohnanyi. Concertstuk voor cello en orkest op. 12. Janos Star ker. cello. Phllharmonisch Orkest o.l.v. Walter Susskind. V. Sir Edward Elgar. Pomp and Cir cumstance March op. 39 nr. 1 ln d gr. t.. Pomp and Circumstance March op. 39 nr. 4 in g gr t. Phllharmonisch Orkest van Londen o.l.v. Sir Adrian Boult. VI. Ferde Grofé. Mississippi Suite. Father of Waters. Huckleberry Finn, Old Creole Days, Mardi Gras. The Hollywood Bowl Symphony Orchestra o.l.v. Felix Slatkin. TELEVISIEPROGRAMMA VARA; 18.25 Inleiding voigende ultz. 18.30 Figaros Hochzeit, opera. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland BBC Home Service. 330 m. 11.39 Dansmuz. 12.15 Gram. 12.30 Klankb. 13.00 Orkestconc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws 14.10 Gram. 14.40 Hoorsp. m. muz 15.40 Gram 16.00 Hoorsp. 17.30 Gram. 18 00 V. d. kind 18.55 Weerber. 19 00 Nws. 19.15 In the South East. 20.00 Operamuz 21.00 Filmmuz 22 15 Hoorsp. 24.00 Nws 0.06 0.36 Orgel, viool en klavecimbel Engeland BBC Light. Programme. 1500 en 247 m. 12.15 Voordr. 12.30 Nws. en orkestconc. 13.00 Gevar. muz. 13.30 Nws. en gevar. progr. 14.00 Sportparade. 14.20 Lichte muz. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 Sport. 19.00 Gram. 19.45 Hoorsp .20.00 Journ. 20.24 Sport. 20.30 Nws. en hoorsp. 21.00 Filmmuz. 21.30 Nws. en gevar. progr. 22.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. en gevar. progr 23.30 Nws 23.40 Lichte muz. (om 0.30 Nws. 0.55—1 00 Nws.). Nordwestdeutscher Rundfunk 309 111. 12.00 Kamerork. en sol. 13.00 Nws. 13.10 Omr. 01k., koor en sol. 15.00 Verz. progr. 16.30 Amus. muz. 17.00 Dansmuz.. 18.15 Strijkkwartet en piano. 19.00 Nws. 19.30 Die Jahreszeiten. oratorium. 21.55 Nws. 22.05 Dansmuz. 23.15 Lichte muz. 24 00 Nws. 0.05 Jazzmuz. 1.154.30 Gevar muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Orkestconc. 13.30 Gram. 13.35 Hoorsp. 13.50 Gram. 14.30 Symf. conc. 15.30 Gram. 16.00 Hoorsp. 17.30 Gram. 18.05 Kamermuz. 20.00 Symf.-ork. en soi. 22.25 Gram. 23.10 2 celli en harp. 23.25 Moderne Franse muz. 23.5324.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 111. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 V. d. landb. 12.42 Gram. 13.00 Nws. 13.11 V. d. sold. 14.00 Opera- en Belcantoconc. 16 00 V. d zieken. 17.00 Nws. 17 10 Gram. 18 00 Gram. 18.15 Idem. 19.00 Nws. 19.30 Knapenkoor. 19.45 Gram. 20.00 Kamerork. en sol. 21.30 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Klaveclmbelxecital. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 24.00 V. d. zeelieden. 484 m 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 14.00 Ork. conc. 15.30 Gram. 15.40 Idem. 16.00 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 17.45, 18.55 Gram. 19.30 NWs. 20.00 Chan sons. 22.00 Nws. 22 10 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Gram. 23.55 Nws. VOOR DINSDAG 31 MAART 1959 Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Pianospel. 8.30 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10 00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Orgelspel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz, Landb. rubriek. 1. Het dro gen van hooi. 2. Economie ln het boeren bedrijf (III) 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Mil. ork. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade ork. en soliste. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Klnder- muz. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Vierhandig pianospel. 16.00 Andorra, caus. 16.15 Gram. 16.30 V. d. Jeugd. 17.30 Jazzmuz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianomuz. 18.30 Amus. muz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V d. kind. 19.05 Alles op één kaart. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Gram. 21.45 Act. 22.00 Toneelbeschouwing. 22.15 Piano recital. 22.45 Orgelconc. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 New York cal ling. 23.21 Lichte muz. 23.5024.00 Gram. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvrouw. 9.40 V. d. Jeugd. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken. 10.30 Gram. U.OO V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Gram. 1250 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Gram. 13.30 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.35 Wij vrouwen van het land. 14.45 Gram. 15.15 Idem. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Ryks- delen overzee. Agrarische mogelijkheden ln Nederlands Nieuw-Guinea, door J. S. Vollema. KRO: 18 00 Lichte muz. 18.20 K.V.P., pol. caus. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Sportpraatje. 19.35 Gram. 20.10 Microbus 666, radiofonische fantasie, l.d. pauze; Gram. 22.45 Avond gebed en Ut. kal. 23.00 Nws. 23.15 Lichte muz. 23.3524.00 Nouveauté's. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Tien Jaar NAVO. 21.00—22.00 Film. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Lichte muz. 12.30 Caus. 13.00 Orkest conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Dis cussie. 14.55 Amus. muz. 15.30 Gram. 16.00 Hoorsp. 16.30 Concertork. 17.00 The Brains Trust. 17.45 Caus. 18,00 V. d. kind. 18 55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South- East. 20.00 Gram. 20.30 Koorzang. 21.00 Klankb. 21.30 Twintig vragen. 22 00 Nws. 22.15 Caus. 22.45 Strijkkwartet. 23.45 Voor dr. 24.00 Nws. 0.050.36 Gevar. muz. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's Dagb. 12.30 Nws. en orgelspel. 13.00 Gram. 13.30 Nws. en v. d. arb. 14.00 Ge var. muz. (Om 14.30 Nws). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 Nws). 16.00 Dansmuz. (Om 16.30 Nws). 16.45 Amus. muz. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's Dagb. 17.45 Orgelspel. 18.15 Pianospel. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en hoorsp. 21.00 Hoorsp. 21.30 Nws. en gevar, muz. 22.30 Nws. en hoorsp. 23.00 Gram. 23.40 Amus. muz. (Om 0.30 Nws.). 0.55 —1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 14.15 Idem. 16.00 Omr. ork. en solist. 17.00 Nws. 17.45 Orgelspel. 17.55 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.20 Jazz. 21.00 Viool en piano. 21.45 Nws. 23.30 Moderne muz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. Frankryk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Orkestconc. 14.10 Recital. 14.40 Oratorium. 16.20 Operamuz. 17.00 Kamermuz. 17.25 Gram. 19.20 Knapenkoor. 20.00 Kamermuz. 21.50 Gram. 23.5324.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 ni. 12.00 Gram. 12.15 Pianorecital. 1230 Weerber 12.34 Pianorecital. 13.00 Nws. 13.15 Studenten-ork. 14.00 Gram. 14.40 Instr. kwint. 15.00 Studenten-ork. (verv.). 15.30 Gram. 15.50 Idem. 16.00 Koersen. 16.02 Kamerork. 17.00 Nws. 17.10 Pianorecital. 17.45 Boekbespr. 18.00 Jeugd en muziek. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Reisbelevenissen. 19.40 Gram. 19.50 Syndlkale kron. 20 00 Omr. ork. en sol. 21.00 Gram. 22 00 Nws. 22.15 Oude muz. 22.55—23.00 Nws. 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Gram 14.00 Lichte muz. 14.45 Ork. conc. 15.30 Gram. 16.05 Idem. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Symf. conc. 22.00 Nws. 22.55 Idem. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) m a -a g-S S SS •SS .Sm SS Den Helder zwaar bew. zw 1006 6 Ypenburg zwaar bew. w 1007 7 Vlissingen licht bew. zw 1008 7 Eelde zwaar bew. wzw 1006 6 Twente zwaar bew. zw 1006 8 De Bilt licht bew. wzw 1007 6 Eindhoven licht bew. zw 1008 6 Z. Limburg zwaar bew. zzw 1009 7 B 1* 2 h Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Garmlsch P Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome AJaccio Madrid Mal lor ca Algiers geh. bew. mist regen zwaar bew. onbewolkt licht bew. regenbui geh. bew. half bew. half bew. geh. bew. regen zwaar bew. geh. bew. regen geh. bew. zwaar bew. regen regen geh. bew. licht bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. half bew. wnw 5 ono 2 ono 2 windstil nnw 2 z 5 windstil windstil wnw 1 o 2 ono 2 windstil windstil z 1 4 14 9 1 10 0 7 0 8 2 8 0 3 0.5 1 0 0 15 10 0 9 0 11 0 9 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2